|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 19:44:54   
Tippi
To pot sem se odločila, da bom šla na AC, nisem pa še odločena, če bi šla na NS.


čopka če ti finance niso problem pejt na ns tako kot sem šla jaz, bolj iz firbca, sva šla gledat človečka, in ne toliko zaradi rezultatov. verjetno glih zato, ker sva vedela da greva na AC v vsakem primeru, sva ns vzela res bolj za užitke, če se lahko tako izrazim, ko se srečaš z dojenčkom, in ne zaradi rezultatov.

< Sporočilo je popravil Tippi -- 15.10.2012 19:45:53 >

(odgovor članu čopka12)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
15.10.2012 19:55:32   
drejcka76
Pozdravljene nosečkice. user posted image
Še ena malce manj mlada user posted image ... Trenutno sem 35, ob rojstvu bom 36, tako da sem presodila, da nekako pa le pašem v tole temo user posted image To je moja 1. nosečnost, trenutno sem v 6. tednu in imam ravno jutri pregled pri ginek., da še enkrat pogledava, koliko se kaj vidi (prejšnji teden je bilo še prehitro in še ni bilo možno slišati srčka...). Kolikor berem je sicer menda tudi 6. teden malce prekmalu, no pa bomo videli jutri - poročam :-) Sicer pa komaj čakam "tapravi" pregled, z vsemi krvnimi preiskavami, ultrazvokom itd... zanima me kdaj ste ve imele ta prvi "resni" pregled? Najbrž vsaka tole zelo nestrpno čaka - no, tudi z menoj ni nič drugače...

Lepe pozdravčke...user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
16.10.2012 7:28:18   
astrid1
Midva sva šla samo na nuhalno pa nič drugega. Za AC se nisva odločila, tudi ginekolkoginja me ni napotila, ker sem nenormalno krvavela prvih 6 mesecev in ni hotela razkirati zapletov.

Zaenkrat kaže, da je naša punčka zdrava, če je res, bomo pa videli v kratkem, ker imam rok čez 10 dni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
16.10.2012 7:44:04   
Tippi
zanima me kdaj ste ve imele ta prvi "resni" pregled?


Jaz sem imela potrditev nosečnosti v šestem tednu, prvi ultrazvok v osmem tednu, kjer se je že videl srček, takrat so mi tudi odvzeli kri, urin, materinsko sem dobila pa potem v 10-11 tednu.

Pridi poročat kako je bilo na pregledu user posted image

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
16.10.2012 7:45:32   
Tippi
Zaenkrat kaže, da je naša punčka zdrava, če je res, bomo pa videli v kratkem, ker imam rok čez 10 dni.


Vse bo ok. iz tebe seka optimizem in tudi jaz ne dvomim v to, da bo vse ok! user posted image Ti pa čisto malo zavidam, da boš spoznala svojega otročička. jaz sem ful neučakana, pa niti na polovici user posted image še nisem user posted image

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
16.10.2012 8:45:04   
drugičudež
Lepo pozdravljene nosečke! Še ena v letih; polnih 39, pa junija, ko pričakujem, bom tudi še toliko stara user posted image
Sem čisto na začetku. Danes končno debel plus na CB, prej pa nekaj dni kar neke skoraj nevidne črtice na FS.
Sicer pa je to moja druga nosečnost. Doma imamo dveletnico. Upam, da bo šlo tudi tokrat vse brez težav. Prva nosečnost je bila res lepa.
Sva se kar matrala za zanositev. Imam SPCO, pa me niso prvič nič zdravili (mi G sploh ni povedal, da imam policistične jajčnike, letos pa mije endokrinolog potrdil celo sindrom PCO). No, je ratalo po 18 mesecih. Prvi čudež. Sem šla eno leto po porodu do ginekologa, ker štiri mesece ni bilo M (prej pa celih 7 mesecev). Mi je predpisal klomifen, pa se ni nič prijelo. Tokrat sem dobila napotnico za laparoskopijo. No, pa ne bo treba iti user posted image  Drugi čudež.
Mislim, da nihče ni verjel, da bom naravno zanosila. Starost, visoka teža, sindrom policističnih jajčnikov... Huh, saj kar ne morem verjeti!!!! Takoooooo sem vesela.

Prvič sem bila na AC, tokrat grem tudi - takoj po novem letu. NS bom spustila, mi bo verjetno kar moj G naredil temeljitejši UZ (vsaj prvič je bilo tako).

Srečno vsem! Čim lažji porod tistim, ki ste že pri koncu!!

Zdaj pa doooooolgo čakanje na prvi pregled, da vidimo naš mali user posted image


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
16.10.2012 9:07:00   
astrid1
Drugi čudež, ko je namenjeno, da se prime, se prime! Držim pesti za prvi pregled.

Tippi, a veš da sama zelo zelo težko čakam, da jo končno vidim in stisnem k sebi! Joj, kako se mi vlečejo tile zadnji dnevi.

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
16.10.2012 12:55:22   
Anon2012
hm hm hm. očitno sem ena redkih, ki imam prvi pregled v N sploh (se pravi: tudi potrditev nosečnosti, ne-izvenmaternične N...) šele pol, redno, tako kot tamlade.

bom probala držat pozitivno držo in se prepričevat, da moja G (in njena top-friendly sestra) že ve, zakaj je tako prav.

drugičudež: jeee! pol sva pa midve skupaj, tudi moj pingvinček bo junijček :)


(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
16.10.2012 14:08:27   
realistka
Pozdravljene vse nove nosečke... če se navežem na drugičudež, imam tudi sama sindrom PCO, zaradi česar sva se ob prvi nosečnosti poslužila medicinske pomoči, saj je bila spontana zanositev popolnoma nemogoča, sedaj pa nama je ratalo popolnoma nepričakovano in če sem poštena sem še vedno v šoku.. user posted image  no, če sem odkrita je bila v šoku tudi med. sestra, ko sem se naročila na pregled - me je dvakrat vprašala, če sem čisto prepričana user posted image  nosečnosti še ne dojemam  v celoti, verjetno bom vsa občutja doživela ob prvem pregledu - nekako se ne upam preveč veseliti... gledam pa pozitivno, čeprav me tarejo hudi krči in nekakšno "plahutanje" po trebuhuuser posted image  

Drejcka76, upam, da je pregled uspel in da si videla svojo pikico user posted image

(odgovor članu Anon2012)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
16.10.2012 14:39:50   
astrid1
Plahutanje in krči so kar nekaj normalnega, tako da te naj ne skrbi. Na prvem pregledu bo vse OK, saj mora tako biti!

Moja sodelavka ima npr. hudo endometriozo, pa je zanosila dvakrat v prvem poskusu, čeprav je stroka govorila, da ne bo šlo... Čudeži se dogajajo!

(odgovor članu realistka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
16.10.2012 14:50:16   
drugičudež
Super, Anon2012!  Je fajn, da gre še katera vzporedno. Je minilo komaj dve leti od prejšnje nosečnosti, pa se mi zdi, da sem že vse pozabila. Jaz sem si izračunala rok 21. junija. Prvič so mi sprožili 9 dni čez rok, upam, da bo šlo tokrat pa naravni poti. 

Evo realistka, sva živi dokaz, da čudeži obstajajo. Jaz prvič nisem vedela za diagnozo in sem mislila, da je bolj kot ne starost (takrat 37 let) kriva, pa seveda tajming zaradi mojih tako nerednih menstruacij. Saj veste, kako je - M na dva, tri, štiri mesece. Kako zadeti ovulacijo?? No, pa je ratalo. In zdaj še enkrat user posted image . Sestra ne bo verjela, ko bom klicala, da odjavljam laparoskopijo in se naročam na pregled zaradi nosečnosti.




(odgovor članu realistka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 7:58:52   
Tippi
Mene pa zanima, glede na to, da ste v večini že vse v drugo nosečke, kdaj ste začutile prve gibe otročička? Za prvo se jaz itak ne spomnim več natančno, ampak zdaj sem pa prvič začutila včeraj (15 teden)...čist sem hepi user posted image

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 9:59:19   
astrid1
Prvič sem začutila gibe nekje do 20. tedna, prvič pa nekje v 16. tednu.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 10:15:28   
čopka12
Tippi, super za brcike user posted image user posted image user posted image

jaz sem jih v prvo čustila nekje pri 18. tednu, upam, da bo tokrat prej user posted image


A zna katera seznamček narest, da se nekak v red damo? user posted image

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 10:26:13   
Tippi
Jaz mam v tej nosečnosti ful slab smisel za organiziranjeuser posted image , posledično mi tud seznamček ne bi šel od rok, tko da, če je katera, ki bi se tega lotila, pa nič tako zelo resno, ampak vsaj toliko, da vemo kdaj ima katera rok, bi bilo super! user posted image

(odgovor članu čopka12)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 11:48:49   
heidi7
pozdravljene nosečke. se pridružujem vaši temi, pred kratkim sem bila stara 40 let, moj 3 otrok, doma imamo 13 letnico, potem 2SS. Lani je nosečnost uspela in smo dobili prekrasno punčko (14 mesecev), čez 6 tednov pa pričakujemo še enega člana.
Vse preiskave sem dala večkrat skozi-AC in BHR preko napotnice, na samoplačniško sem pa šla tudi na NS, zato, da je šel tudi partner z mano in da sem predvsem lažje in bolj pomirjeno počakala na izvide AC.

vse lepo vsem v pričakovanju!!


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 13:05:24   
DeVilla
Starejše noseče huliganke
nick, starost, otroci doma, št. nosečnosti, PDP
 
Anon2012, 39 let, 0user posted image , 1user posted image
 
Tippi, PDP 11.4.2013
 
astrid1, 37 let, 1user posted image , 2user posted image , PDP 26.10.2012
 
čopka12, 1user posted image , 2user posted image
 
Mala BB, 39 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP 3.1.2013
 
Anonimen, 38 let, 1user posted image , 2user posted image , PDP jan.2013
 
mummy11, 36 let, 2user posted image , 3user posted image , PDP nov.2012
 
DeVilla, 38 let, 3user posted image , 4user posted image , PDP 23.11.2012
 
Mamaja, 35 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP marec 2013
 
realistka, 36 let, 1user posted image , 2user posted image
 
drejcka76, 35 let, 0user posted image , 1user posted image
 
drugičudež, 39 let, 1user posted image , 2user posted image
 
heidi7, 40 let, 2user posted image , 3user posted image , PDP nov.2012


_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu heidi7)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 13:08:50   
DeVilla
Za začetek en takle hiter seznam, ko dobim vse podatke, bom razdelila po mesecih PDP-ja da bo bolj pregledno. Če dodam še kaj na seznam pa povejte - npr. kakšen kraj bivanja al kaj podobnega... user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 13:10:52   
Tippi
ooo super! pridna user posted image Jaz bi dodala še kraj bivanja ja, da če bi katere imele željo se tud osebno spoznat.

Jaz sem žabarka user posted image

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 13:19:15   
čopka12
DeVilla, super user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

jaz sem tud žabarka, stara 39 let, pdp imam pa 11.5.2013

je pa to moja 3. nosečnost, ta druga se je žalostno izšla

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 13:24:33   
Anon2012
DeVilla bravo!


IZVIRNO SPOROČILO: DeVilla

Starejše noseče huliganke
nick, starost, otroci doma, št. nosečnosti, PDP
 
Anon2012, 36 let, 0user posted image , 3user posted image
 


pri sebi sem popravila starost in število nosečnosti. pri meni se lahko pripiše: LJ Okolica. PDP: junij 2013

< Sporočilo je popravil Anon2012 -- 17.10.2012 13:25:03 >

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 13:24:42   
Tippi
o čopka tudi žabarka! mogoče je še kakšna, pa nam uspe narediti cel tim za kakav! user posted image

(odgovor članu čopka12)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 13:45:41   
Anonimen
Še jaz se bom pofočkala. Izgleda, da sem najstarejša - ob pdp bom 41. To je moj drugi otrok user posted image . Komaj čakam. Sem že precej okrogla in nerodna, vse mi pada iz rok itd. user posted image
Imela sem AC na napotnico, še prej sem šla samoplačniško na NS. Rezultati NS zaradi starosti "zaskrbljujoči", ampak samo statistično. Jaz sem se itak odločila, da bo vse ok. In tudi rezultati AC so to pokazali, moja user posted image  je ok. Tako da se nikar živcirat zaradi cifer, ki jih pokaže NS.
Je pa ta druga nosečnost precej bolj obremenjujoča zame, trebušček se mi zdi težji, že zdaj 3 mesece pred pdp se komaj premikam, kaj me še čaka user posted image .
Lp, ena tamlada (saj se tako tudi počutim, izgledam pa tudi. briga me, kaj si kdo misli). Uživajte!

(odgovor članu Tippi)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 15:19:09   
Mala BB
DeVilla bravo! Hvala. Fajn je tkole pogledat... Če rabiš kraj, pri meni: Celje.
Drugače pa ta teden obiskujem materinsko šolo, včeraj porod, danes dojenje, jutri previjanje in ostalo. Je ok in zanimivo.

Ker (skoraj)vse pišete o AC, jaz sem jo tudi imela in moram priznati, da pa mi ni bilo tako grozno čakati na rezultate. Ne znam objasniti zakaj, ampak sem se res tako psihično pripravila, da bo vse ok....in je bilo. Pa nisem bila prej na nuhalni in še v bolnici sem obležala teden dni zaradi krčev.

Držim pesti vsem, ki je to še pred vami!

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
17.10.2012 16:54:39   
drejcka76
Zdravo punce,

še tule bi prosila za mnenje vas,ki že imate kaj več izkušenj z nosečnostjo od mene (moja je prva). Po izračunih sem na začetku 6. tedna, vendar včeraj na pregledu ni bila reakcija ginekologa nič kaj vzpodbudna, namreč gestacijska vrečka je po njegovem mnenju premajhna (menda samo 3 mm - se sprašujem, če sem ga sploh prav razumela...). Kljub temu je rekel, da možno, da je še čisto na začetku in da še počakava še 10 dni... Tudi glede na informacije na spletu, je res 3mm v tem času občutno prmajhno... Ali je imela katera podobno izkušnjo in kako se je končala (prmajhna gestacijska vrečka..). Zanima pa me tudi (ampak včeraj sem ga v vsem razočaranju in šoku pozabila vprašat), če slučajno ploda ni oz. se zadeva ne razvija, ali so kljub temu prisotni znaki nosečnosti (boleče dojke oz. bradavičke, občasne slabosti, je lahko ponovni tes še vedno pozitiven....) Zanima me tudi kako je pri vas s temi zadevami: ali vas dojke vseskozi enakomerno bolijo, ali pa se to skozi dan spreminja? Še vedno upam, da se pri meni dogaja kakšna izjemna izjema, čeprav se na tihem bojim, da morda doktorjevo začudenje ni bilo kar tako...user posted image

hvala za morebitna mnenja, odgovore...


(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?