|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
25.10.2012 19:51:10   
astrid1
Tudi jaz imam v torbi pripravljene copate in toaletno torbico. Moderček za dojenje sem tudi pripravila in nekaj blazinic.

Mačka Kvačka, mogoče pa bova skupaj v Celju. Jutri imam sicer rok, ampak nikoli se ne ve...

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
25.10.2012 22:09:54   
drejcka76

Anon, hvala za spodbudo... res je, jutri zjutraj imam pregledek in upam, da bom okoli devetih že pijana od sreče user posted image Takoj ko bom lahko prišla do foruma se oglasim.user posted image

Nočko...

< Sporočilo je popravil drejcka76 -- 25.10.2012 22:10:44 >

(odgovor članu Anon2012)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
26.10.2012 9:07:48   
drejcka76
videla srčka!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image Pa ne svojega user posted image Tolk sem srečna, da se je še sonček prikazal user posted image Imam pa PDP 22.6.2012, tako da je zgleda prišlo pri meni malce kasneje do zanositve... Skratka: vse okej, zdaj sem tudi uradno user posted image z utripajočim srčkom male pikiceuser posted image Solzice sreče so mi zmazale vso maskaro, tako da se grem zdajle malce k sebi spravit in v službo.

Lep vikend vsem skupaj in ostanite krasne, kakršne ste....user posted image

(odgovor članu drejcka76)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
26.10.2012 9:52:09   
čopka12
Drejčka76 super novička!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu drejcka76)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
26.10.2012 13:53:01   
drugičudež
Super drejcka76 user posted image   Vem, kako je grozno to čakanje. Sem bila prvič na istem, ker sem bila prehitro na pregledu. Potem je bilo vse v redu.

Ali katera ve, koliko prej se je treba naročiti za amniocentezo pri Medgenu? Jaz imam prvi pregled sredi novembra, drugi bo verjetno šele konec decembra, prvi teden v januarju bi morala pa že na AC. Tako, da mi bo moral G verjetno že na prvem pregledu dati napotnico user posted image

(odgovor članu drejcka76)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
26.10.2012 14:00:24   
čopka12
drugičudež, nimam izkušenj pri medgenu, v lj porodnišnici pa mi ni bilo treba čakat, sem en teden prej klicala.

te lahko vprašam, zakaj si se odločila za medgen?

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
26.10.2012 16:43:45   
drugičudež
Joj, punce, jaz sem pa pred eno uro tako padla. Šla sem tankat avto, in ker pada dež, je bilo vse mastno po tleh in mi je spodrsnilo. Komaj sem se sestavila skupaj. In ne, nobeden ni pristopil, da bi mi pomagal. Imam zatečen levi gleženj in potolčeno desno koleno, boli me levo zapestje in vedno bolj me boli hrbet. Ampak to ni nič - najbolj sem psihično potolčena. Povejte - saj to ni moglo škodovati pikici mali?? Danes sem komaj 6 tednov, plodek je velik komaj nekaj milimetrov. In nisem padla na trebuh. Jooooj, sem štorasta user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu čopka12)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
26.10.2012 16:46:27   
drugičudež

IZVIRNO SPOROČILO: čopka12

drugičudež, nimam izkušenj pri medgenu, v lj porodnišnici pa mi ni bilo treba čakat, sem en teden prej klicala.

te lahko vprašam, zakaj si se odločila za medgen?



Čopka12, na Medgen bi šla, ker so prej rezultati. V lj porodnišnici sem dve leti nazaj ful dolgo čakala. V končni fazi bom šla pa tudi tja. Saj drugače je bila v redu izkušnja. Vsi zelo prijazni, poseg hiter in brez komplikacij.

(odgovor članu čopka12)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
26.10.2012 16:59:57   
čopka12
drugičudež ojoj za padec.... pikepoke zate.... upam, da bolečine čim prej minejo.... user posted image user posted image user posted image

nisem vedela, da na medgenu tud delajo ac na napotnico.... ker sem jaz prvič v porodnišnici tud čakala na rezultat več kot 4 tedne.... mogoče veš, kolk se v medgenu čaka?

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
26.10.2012 22:24:30   
Anonimen
Tiste ki ste tik predkoncem...verjamem, da je kar težko čakat, jaz imam še cele tri mesece do konca pa včasih že kr komaj čakam da vidim malo štručko ob sebi user posted image dobro opravite user posted image

drugičudež - naj te ne skrbi za pikico ob padcu, sedaj ko je tako majhna je močno zaščitena, še posebej, ker praviš da nisi padla na trebuh...jaz sem padla v prvi nosečnosti, ko sem bila noseča veliko več pa je bilo vse ok, razen odrgnin in modric po meni, upam,da bolečine kmalu izginejo user posted image

drejčka76 - čestitke tudi iz moje strani user posted image

Jaz sem se v teh dneh kar krepko prehladila, najhujši so napadi kašlja - vse me boli, pikico pa kar premetava v trebuhu; čajčkam in ležim cele dneve, upam, da bo kmalu bolje

Bodite lepo
Vita

(odgovor članu čopka12)
  Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
27.10.2012 9:23:37   
Mačka Kvačka
Drejčka, tudi jaz se  veselim s tabo. 

Se je kateri že zgodilo, da je pri g imela sladkor v krvi, na testiranju z glukozo pa vse ok? Meni se je, ravno včeraj sem bila zaradi tega testiranja od 7 do 13 v bolnici, pa je bilo vse v redu. Zdaj sem pa zbegana, od kod tisti sladkor pri Guser posted image

Astrid, kako je? tvoja punčka je prevelika, moja pa premajhna. Bi se morali malo ena po drugi zgledovat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
29.10.2012 7:48:43   
drugičudež
IZVIRNO SPOROČILO: čopka12

nisem vedela, da na medgenu tud delajo ac na napotnico.... ker sem jaz prvič v porodnišnici tud čakala na rezultat več kot 4 tedne.... mogoče veš, kolk se v medgenu čaka?




Kolikor vem, so rezulati v 14 dneh. Vemo pa, kako se pozna vsak dan čakanja, a ne...

(odgovor članu čopka12)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
29.10.2012 9:35:21   
čopka12
drugičudež, res je, vsak dan čakanja šteje.... sem šla pa zdele pogledat njihovo stran in res delajo na napotnico, pa videla sem, da imajo ambulanto zraven našega vrtca, tako da bom šla jutri, potem ko odložim malo, mal tja potrkat na vrata in vprašat. Ti sporočim!

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
29.10.2012 10:59:33   
drugičudež
Super, čopka12! Prosim - vprašaj, koliko prej se je treba naročiti. Sem videla, da imaš rok dober mesec pred mano. Torej naj bi šla na AC v drugi polovici novembra?

Kako ste pa ostale nosečke? Jaz nimam (še) nobenih znakov in kar pozabljam, da sem noseča. Zdaj je komaj dobrih 6 tednov, pregled pa imam čez dva tedna. Upam, da srček bije...


(odgovor članu čopka12)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
29.10.2012 11:16:39   
Anon2012
hej, :)

sicer sem se pofočkala že k junijkam, pa se moram še k vam/nam. :)
danes sem bila na svojem prvem pregledu in oba srčka tiktakata. "Oba" je mišljeno kot od enega in od drugega bejbija :)
v glavi imam mnogo misli, v srcu nešteto občutkov, pred očmi stomiljavžent scenarijev.

no, že prej sem bila zmedena, zdaj ko pravi G da bosta dva, pa mislim da sem čisto funkcionalno nepismena.

naj potisnem ob stran vse svoje zmedene misli in vprašam: G mi je posredno odsvetovala amniocentezo zaradi dvakratnega tveganja pri dvojajčnih dvojčkih (dvakrat piknejo, zato dvakratno tveganje - sem mi zdi razumljivo).
Odločili sva se, da delava kombinacijo dvojni hormonski test in nuhalne svetline, ker je tako povečana verjetnost rezultatov (a, pa je le dobro, da berem forume, kajne?), na podlagi rezultatov pa se odločava naprej.

V primeru slabega rezultata, torej opcija AC (tako bi se odločila, če bi se morala ta hip).

Kaj pa ve mislite, poznate kakšen podoben primer?

:) Grem absorbirat misel na sebe z dvojčki naprej (to je dvojen voziček, kam v avtu daš lupinico? OK, kljub zapriseženi Gorenjki v meni, moj mali avto (kokr Clio) bo moral od hiše), kako bom popedenala dva dojenčka? ko bo en poštiman, bo že tadrug me rabil... joj prejoj :) :) )

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
29.10.2012 11:25:05   
Mala BB
Anon2012 - jooooj kok lepo!!! A veš, da sem jaz vedno govorila kako si želim dvojčka. Ampak po "normalni" poti pri nas ni šans, dvojčkov ni nikjer, po nobeni strani. No, me tale mali v trebuhu lepo "pomiri" in zdivja za dva včasih, tako se premika, ha ha.
Uživaj!!! A boš vprašala za spol?

(odgovor članu Anon2012)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
29.10.2012 11:41:24   
Anon2012
š vprašala za spol?


hvala MalaBB. :) tut pri nas v družini ni dvojčkov, G pravi, da temu botrujejo (verjetno moja, ane?) leta :)

glede spola: sva se pogovarjala že prej, jaz bi rada vedela, on ne. Sama bom težko vedela in bila tiho pred njim, tako da upam, da se bova nekako uskladila.

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
29.10.2012 12:16:52   
drugičudež
IZVIRNO SPOROČILO: Anon2012

tut pri nas v družini ni dvojčkov, G pravi, da temu botrujejo (verjetno moja, ane?) leta :)



Anon2012, dobrodošla! Midve sva pa v skupnih temah user posted image  Ampak jaz imam prvi pregled šele sredi novembra...

A to si naravno z dvojčki zanosila?? Mi tudi v družini nimamo (nismo imeli) dvojčkov, je pa sestrična pri 38. v želji po tretjem otroku dobila tretjega + četrtega (enojajčna fanta).

(odgovor članu Anon2012)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
29.10.2012 12:25:33   
Anon2012
čisto naravno :) s plodnostjo nisva imela problema, sem pa jaz imela s cikli po abraziji.

še to, v zadnjem tednu sem bila kar nekaj brez znakov oz so le ti pojenjevali - manj boleće prsi, nič več vrtoglavic, skoraj nič več slabosti.... Me je pošteno skrbelo. tak da sem to tudi G omenila, pa je rekla "ja super".

prav fajn je bilo danes. ne vem, ali je to praksa, ampak, ko sem šla iz ordinacije, so rekli, naj še malo počakam in so mi prinesli kup literature (nisem še utegnila pogledati).

aha, pozabila sem vprašati, če katera ve: za tokso, sifilis, dvojni hormonski test itd v laboratoriju - moram priti tešča?

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
29.10.2012 13:28:07   
čopka12
Anon2012, čestitke za dvojčke user posted image user posted image user posted image

men se to zdi super!

(odgovor članu Anon2012)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
29.10.2012 22:57:51   
DeVilla
Starejše noseče huliganke
 
nick, starost, otroci doma, št. nosečnosti, PDP, kraj bivanja
 
astrid1, 37 let, 1user posted image , 2user posted image , PDP 26.10.2012
 
Mačka Kvačka, 37 let, 3user posted image , 4user posted image , PDP nov.2012
 
heidi7, 40 let, 2user posted image , 3user posted image , PDP nov.2012
 
DeVilla, 38 let, 3user posted image , 4user posted image , PDP 23.11.2012, Gorenjska
 
Anonimen, 41 let, 1user posted image , 2user posted image , PDP januar 2013
 
Mala BB, 39 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP 3.1.2013, CE
 
Anonimen-VITA, 38 let, 1user posted image , 8user posted image , PDP 27.01.2013
 
Mamaja, 35 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP marec 2013
 
 
Tippi, PDP 11.4.2013, LJ
 
čopka12, 39 let, 1user posted image , 3user posted image , PDP 11.05.2013, LJ 
 
Anon2012, 36 let, 0user posted image , 3user posted image - DVOJČKI, PDP junij 2013, okolica LJ 
 
drejcka76, 35 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP 22.6.2012
 
realistka, 36 let, 1user posted image , 2user posted image
 
drugičudež, 39 let, 1user posted image , 2user posted image


_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
29.10.2012 23:35:00   
Mamaja
Drejčka superca user posted image
Drugičudež upam, da se že dobro počutiš po padcu
Anon kul, ti pa kar user posted image user posted image
Za dvojni hormonski test ti ni treba biti tešč, za tokso in sifilis pa ja, vsaj pri meni je bilo tako.

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
30.10.2012 7:55:34   
drugičudež
Dobro jutro!
Meni se je pa včeraj v spodnjem delu trebuha pojavila taka topa bolečina, ki je trajala kar cel dan. Začelo se je v službi, doma sem samo na hitro skuhala, potem pa kar počivala do večera. Še ponoči, ko sem se zbudila, me je bolelo. Zdaj je pa v redu. Pojma nimam, kaj bi bilo. NIč krčev ali špikanja, samo topa bolečina.

Anon2012 - jaz sem v celi nosečnosti morala biti tešča samo takrat, ko sem delala glukozni test. Drugače sem vedno jedla zajtrk, preden sem šla na pregled. No, enkrat ga nisem, pa sem bila kregana, ker se mi je po odvzemu krvi vrtelo. So mi sestre zabičale, da moram vedno prej jesti.

(odgovor članu Mamaja)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
30.10.2012 8:18:58   
astrid1
Pozdravljene!

Točno na rok, v petek, 26. 10., se je rodila naša Špela. Težka 3580 g. (hvala bogu, da je UZ tukaj zatajil), dolga 51 cm. Porod je bil hiter, zato tudi bolj intenziven. Kaj več naslednjič, ko bom imela več časa. Sem pa zelo zadovoljna z osebljem Celjske porodnišnice. Meni so bili super od začetka do konca.




(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
30.10.2012 8:35:43   
Anon2012
26. 10., se je rodila naša Špela.


Čestitke Špeli in Astrid :)

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?