|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
30.10.2012 9:01:45   
čopka12
Astrid, čestitke user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anon2012)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
30.10.2012 9:18:52   
Mala BB
Astrid ISKRENE ČESTITKE!!!! Sem ravno gledala seznam (hvala DeVilla) in hotela napisati, da si sigurno rodila in kako je s tabo. A sta že doma? Tudi jaz bom rodila v Celju, zato mi je še toliko bolj všeč kar si napisala. Uživajte v objemih!!!!!!

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
30.10.2012 15:23:05   
DeVilla
Starejše noseče huliganke
 
nick, starost, otroci doma, št. nosečnosti, PDP, kraj bivanja
 
 
Mačka Kvačka, 37 let, 3user posted image , 4user posted image , PDP nov.2012
 
heidi7, 40 let, 2user posted image , 3user posted image , PDP nov.2012
 
DeVilla, 38 let, 3user posted image , 4user posted image , PDP 23.11.2012, Gorenjska
 
Anonimen, 41 let, 1user posted image , 2user posted image , PDP januar 2013
 
Mala BB, 39 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP 3.1.2013, CE
 
Anonimen-VITA, 38 let, 1user posted image , 8user posted image , PDP 27.01.2013
 
Mamaja, 35 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP marec 2013
 
 
Tippi, PDP 11.4.2013, LJ
 
čopka12, 39 let, 1user posted image , 3user posted image , PDP 11.05.2013, LJ 
 
Anon2012, 36 let, 0user posted image , 3user posted image - DVOJČKI, PDP junij 2013, okolica LJ 
 
drejcka76, 35 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP 22.6.2012
 
realistka, 36 let, 1user posted image , 2user posted image
 
drugičudež, 39 let, 1user posted image , 2user posted image


_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
30.10.2012 15:24:54   
DeVilla
Astrid - čestitke za pupo Špelo!! user posted image  

A mislite, da bi potrebovali kakšen seznam novopečenih mamic? Mislim,da bi bili za zdaj gor samo 2...


_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
30.10.2012 17:09:41   
Mačka Kvačka
Mačka Kvačka, 37 let, 3 , 4 , PDP nov.2012
 
heidi7, 40 let, 2 , 3 , PDP nov.2012
 
DeVilla, 38 let, 3 , 4 , PDP 23.11.2012, Gorenjska


Astrid in Špela in celjska porodnišnica user posted image user posted image user posted image

A zdaj smo pa me na vrsti (jaz 17.11) ??
 

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
30.10.2012 19:35:24   
Anonimen
Astrid čestitke user posted image user posted image user posted image mali Špeli pa prisrčna dobrodošlica user posted image

srečno Vita

(odgovor članu Mačka Kvačka)
  Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
31.10.2012 17:48:50   
srce77
[sm=bravo.gif
Kk ste fajne vse nad 35+ in ste prvič user posted image ].

< Sporočilo je popravil srce77 -- 31.10.2012 17:50:29 >

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
1.11.2012 17:43:38   
Tippi
Jooooj ni me slab teden pa tolk lepih novičk! user posted image

Astrid iz srca čestitam za rojstvo deklice! Želim lepo crkljanje, čim več mirnih noči in veliko ljubezni user posted image

Drejčka vedela sem da bo vse dobro! Vriskam s tabo od veselja, za tvojo pikico!! user posted image

Anon čestitam za dve pikici!!!user posted image jeeeej!! dvojna sreča!!

Jaz sem prešnji petek opravila AC. rahlo boleče, bolj neprijetno, ampak se da preživet. prve dni fejst počivala, zdaj še tudi, ziher je ziher user posted image zdaj pa čakamo na rezultate. upam, na same lepe novičke. je pa pušenjak povedal, da se spol bolj slabo vidi, pravi sicer da bolj kaže na deklico, ampak ni pa stoprocenten. bo treba počakat rezultate, potem bo vse jasno.

Lepo božajte trebuške in mirne praznike še naprej!

Čauči

(odgovor članu Anon2012)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
3.11.2012 19:02:34   
Made
Pozdravljene, tukaj še ena "starejša nosečka" (37 let ), noseča z dvojčki... Rok imam 29.5., je pa to moja druga nosečnost, doma imamo še enega 7-letnega navihanca user posted image

Vas že nekaj časa berem, pa sem se sedaj odločila, da se malo vključim. user posted image Me je namreč presenetilo, kar je napisala Anon 2012... meni je namreč moj ginekolog glede na starost svetoval AC... in kolikor sem brala, ni nič manj tvegana kot pri enoplodni nosečnosti. Na naslednjem pregledu mi bo ginekolog naredil ultrazvok, vendar je rekel, da če se bom odločila za AC, mi vseh meritev za NS ne bo delal... Sem se v bistvu že odločila zato, da bom šla na AC.

Pogrešam pa na ringaraja temo za mamice dvojčkov... so se baje na Facebook preselile?

Kakorkoli, mene ta nosečnost kar zdeluje... sem dosti bolj utrujena kot v prvi nosečnosti, slabo mi je tudi skoraj čez cel dan po malem... baje pa je to bolj povezano z EMŠO, kot pa z večplodno nosečnostjo... user posted image

Kakorkoli, želim vam lepo nosečnost s čim manj nevšečnosti ter zdrave otročke in vas bom še spremljala!

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
3.11.2012 22:18:15   
Anon2012
Made sicer je zame tole že krepko "mižale" ura (tudi mene zdeluje utrujenost), ampak, ko sem videla tvoj zapis prejle na telefonu, sem si rekla, da te moram prit pozdravit.

me veseli, da si se oglasila - ne le, da sva enakih let, obe z dvojčki, tudi PDP imava dva tedna narazen :)

Glede NS in AC - ne vem, po rezultatih NSja se bom odločala naprej in upam, da bom imela dovolj časa, da se še prijavim na AC, če bom(o) presodili, da je tako prav. Več kot zaupati svoji G res ne znam - ne vem, kaj bi mi lahko bila alternativa.... Sem spraševala Pušenjaka na sorodnem forumu, pa nisem dobila (ustreznega) odgovora... Samo vtis sem dobila, da moja G je očitno precej previdna, Pušenjak pa mislim da je dosti svobodnejši - tudi glede ostalih nasvetov, npr dvigovanja, telovadb, zdravil...

Made, če najdeš to skupino dvojčkov na FB, bi se pa priporočila za vabilo. :)

zdaj pa res: lahko noč :)

(odgovor članu Made)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
3.11.2012 23:01:47   
DeVilla

Starejše noseče huliganke
 
nick, starost, otroci doma, št. nosečnosti, PDP, kraj bivanja
 
 
Mačka Kvačka, 37 let, 3user posted image , 4user posted image , PDP 17.11.2012
 
heidi7, 40 let, 2user posted image , 3user posted image , PDP nov.2012
 
DeVilla, 38 let, 3user posted image , 4user posted image , PDP 23.11.2012, Gorenjska
 
Anonimen, 41 let, 1user posted image , 2user posted image , PDP januar 2013
 
Mala BB, 39 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP 3.1.2013, CE
 
Anonimen-VITA, 38 let, 1user posted image , 8user posted image , PDP 27.01.2013
 
Mamaja, 35 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP marec 2013
 
Tippi, PDP 11.4.2013, LJ
 
čopka12, 39 let, 1user posted image , 3user posted image , PDP 11.05.2013, LJ 
 
Made, 37 let, 1user posted image , 2user posted image -DVOJČKI, PDP 29.5.2013
 
Anon2012, 36 let, 0user posted image , 3user posted image - DVOJČKI, PDP junij 2013, okolica LJ 
 
drejcka76, 35 let, 0user posted image , 1user posted image , PDP 22.6.2013
 
realistka, 36 let, 1user posted image , 2user posted image
 
drugičudež, 39 let, 1user posted image , 2user posted image


_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
3.11.2012 23:06:55   
DeVilla
Made - dobrodošla!!

Jest sm še v enem kosu, v pon. imam pregled, pa da vidimo, če se kaj dogaja. Meni se nič ne mudi, malemu pa očitno tud ne... user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
4.11.2012 9:04:28   
Made
Hvala obema za izrek dobrodošlice. user posted image Sem bila tudi jaz vesela, ko sem videla to temo, potem pa še, da je med vami celo ena z dvojčki user posted image

Glede skupine z dvojčki na FB-ju- mislim, da obstaja skupina pod imenom "Dvojčki 2012"... Poiščeš in se prijaviš in čakaš, da te potrdijo... samo meni ni najbolj do tega, da bi se preko Facebooka v neke takšne skupine vključevala, vsaj ne še sedaj. Ne vem namreč točno, kako je z zasebnostjo, se pravi, če se potem, ko se priključiš, ta novica prikaže na tvojem zidu... tega si sedaj še ne bi želela...

Meni je načeloma bolj všeč Pušenjakov princip- čim manj kompliciranja in sekiranja ... Itak pa nam mora biti vodilo "penso positivo"... se mi zdi, da se samo tako lahko do pozitivnih "rezultatov" pride user posted image Sicer pa sem videla, da je na forumu že ogromno napisanega pro in contra AC, tako da mislim, da je najbolje, da vsaka sledi sebi in svojim občutkom, pa bo najbrž najbolj prav...user posted image

Časa, da se prijaviš na AC pa boš po mojem imela dovolj tudi po opravljeni NS- jaz še nisem prijavljena in se nameravam po pregledu, ki je sicer rezerviran za NS...

Anon2012, me veseli, da sva se "našli" in lahko kdaj, če ti bo, o kakšnih stvareh tudi preko zasebnih sporočil podebatirava user posted image

Se beremo!

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
4.11.2012 9:08:31   
Mala BB
No, pa se nas je kar nekaj nabralo user posted image ! Novemberke, a ste že na trnih? Pozdravljene vse nove! A decembra boste pa vse žurirale in nimamo še nobene? No, sigurno bom jaz, ne vem zakaj sem prepričana, da naš mali ne bo čakal naslednjega leta.

Drugače še vse ok, edino noči, ki sem jo celo prespala se ne spomnim več. Kako ve spite, se tudi zbujate?

Lepo nedeljo vsem! Gremo hitro malo na sprehod, ker popoldan bo spet baje deževalo.

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
5.11.2012 8:14:04   
Mačka Kvačka
Made, zdravo!  Kar se tiče skupin na FB, če je to čisto zasebna skupina, se na tvojem zidu ne bo videlo. Preverjeno, sem sodelovala v skupini mamic, ki so izgubile otroke med nosečnostjo ali takoj po njej in se na mojem zidu ni nič poznalo, samo mojem srcu je bilo malo lažje.

Mooji novembrki se nikamor ne mudi. Bojim se, da se bom še načakala. Pa bi tako rada, da se že odloči in pride ven, sploh zdaj, ko sem dobila sladkorno in me je strah, da ji je moj cuker škodil... Grem kar na sprehod, da ga malo zbijem. Mogoče mi ga bo dež stopil user posted image

(odgovor članu Mala BB)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
5.11.2012 9:04:35   
Made
O, hvala Mačka Kvačka, potem pa se jim morda pridružim na FB. Sem pa sedaj videla, da se je tukaj na ringaraji odprla tudi tema za dvojčke 2013 user posted image

Čim lepši dan, kislemu vremenu navkljub! user posted image

(odgovor članu Mačka Kvačka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
5.11.2012 10:12:24   
DeVilla
Mačka Kvačka - šele zdajle so ti diagnosticiral previsok cukr? Po moje te nima za kaj bit strah, verjetno ti zdele hormoni nagajajo in imaš zarad tega previsok sladkor. Ker če bi bilo že prej kaj na tem, bi se ti poznalo in na urinu in krvi pri pregledih. Tolk pazi, da ješ po malem ves dan, rabiš 5 obrokov in povečerek, izogibaj se "beli" hrani - menjaj za polnozrnat kruh al pa črni, polmastno mleko, jogurt z manj maščobami, pusto salamo, sadje kombiniraj z polnozrnatimi piškoti. Pozabi na med in marmelado, kakšen košček čokolade pa si lahko privoščiš po glavnih obrokih (najbolj kosilo, ker takrat verjetno največ poješ). Pa saj nimaš veliko do konca, tako da kakšnega inzulina niti ne boš dobila, al kako?

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu Made)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
5.11.2012 11:46:08   
DeVilla
Jaz drgač ravno od G, mali še ni čist spuščen, tako da bomo očitno še mal počakal. Sem pa dobila eno luštno slikco, na kateri se vidi cel obrazek, kako spančka pa z rokico si podpira brado. Pravi kerubinček je! user posted image

_____________________________

Ena in ena je šest... :)

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
5.11.2012 11:51:39   
Tippi
Sem pa dobila eno luštno slikco, na kateri se vidi cel obrazek, kako spančka pa z rokico si podpira brado.

iiii user posted image čist sem postala pocukranaaaaaa user posted image

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
6.11.2012 8:06:24   
Mačka Kvačka
DeVilla, ja šele v 37 tednu so našli mojo sladkorno. Samo se mi zdi, da sem jo imela že prej, zdaj, ko vidim kakšni so znaki previsokega cukra, največ po zajtrku. Hvala za spodbudne besede in nasvete :)  Čisto malo je manjkalo, pa bi dobila insulin, potem pa mi ej zdravnica svetovala manjše zajtrke = manj kruha, pa je vse OK.  Mam eno super zdravnico v celjski diabetološki, vsak dan jo moram obveščati o višini sladkorja.

Včeraj sem bila na ctg (upam, da zadnjem) in na UZ. Videla sem, kako se je moja puža pripravila na nizek start, glavico je lepo sklonila naprej, se spustila, poravnala hrbtenico  - samo ene dvakrat se fajn odžene z nogicami, pa bo poletela ven user posted image

(odgovor članu DeVilla)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
6.11.2012 9:44:45   
Made
He he Mačka Kvačka, res posrečen opis "priprave na porod" user posted image Pa vso srečo! user posted image

(odgovor članu Mačka Kvačka)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
6.11.2012 12:26:25   
drugičudež
IZVIRNO SPOROČILO: Mačka Kvačka
Včeraj sem bila na ctg (upam, da zadnjem) in na UZ. Videla sem, kako se je moja puža pripravila na nizek start, glavico je lepo sklonila naprej, se spustila, poravnala hrbtenico  - samo ene dvakrat se fajn odžene z nogicami, pa bo poletela ven user posted image


Joj, Mačka Kvačka, sem ti kar fouš, ker si že čisto na koncu! Dobra priprava na porod; a si imela lahke porode?

Jaz sem se prvič kar namatrala. So mi sprožili 9 dni čez rok. Sem bila popolnoma zaprta, telo sploh ni bilo pripravljeno na porod. Maternični vrat popolnoma trd še po tretji (več jih pa ni) vstavljeni tableti. Potem sem se slabo odpirala in so mi dali umetne popadke, ki pa so jih očitno predozirali, ker sem vmes kar zavest izgubljala. Popradki so držali kar v eno, nisem ogla niti dobro vdihniti. No, pa je vseeno šlo in takoj po porodu sem rekla možu "no, kdaj bomo imeli pa drugega?".

Ali je imela še katera med vami sprožen porod čez rok? Morda vesta, kako gre potem naslednjič? Obstaja kakšno pravilo, da če ti prvič sprožijo (menda manjka nekega hormona), da bo šlo verjetno tudi v drugo težje?

Meni so se pa slabosti začele. user posted image  Isto kot v prvi nosečnosti (v osmem tednu). Cel dan mi je po malem slabo, še sploh, če sem lačna. Ko začnem jesti, sem pa takoj sita. Zato čez cel dan po malem grizljam, stalno imam pri roki vsaj mandarine.

(odgovor članu Mačka Kvačka)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
6.11.2012 13:42:36   
drugičudež
IZVIRNO SPOROČILO: čopka12

drugičudež, res je, vsak dan čakanja šteje.... sem šla pa zdele pogledat njihovo stran in res delajo na napotnico, pa videla sem, da imajo ambulanto zraven našega vrtca, tako da bom šla jutri, potem ko odložim malo, mal tja potrkat na vrata in vprašat. Ti sporočim!


čopka 12, ali imaš kakšne informacije iz Medgena? Si šla kaj vprašati??

(odgovor članu čopka12)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
6.11.2012 14:41:35   
Mačka Kvačka
drugičudež, moj prvi porod je bil podoben tvojemu. Začelo se je z mojimi popadki ob 3.30 zjutraj, pa so menda bili prešoh in so me nafilali z umetnim. v porodni sem bila od osmih do pol štirih popoldan, vmes se sploh nisem zavedala, kaj se dogaja z mano.

Drugi in tretji porod sta bila čisto drugačna. Samo moji popadki, brez šivanja presredka, brez protibolečinskih zdravil. In občutno krajša - od začetka do konca 4 ure.  Upam, da bo zdaj nekaj podobnega user posted image , samo ne prehitro, da bom pravi čas prišla do porodnišnice.  Verjetno marsikdo pomisli, da četrtič rodit bi pa znala že čisto sama, ampak mene kljub temu malo stisne, ko pomislim, da bo to v naslednjih dneh...sem ravno včeraj rekla možu, da enkrat bi pa lahko on namesto mene...

Meni se zdi zelo dobra knjiga Modrost rojevanja. Ko odmisliš tisto, kar preveč spominja na hipijevski slog, ostane veliko spoštovanje ženskega telesa in mnogo nasvetov, kako sprejemati popadke in porod. Pa tudi opozori na prednosti in slabosti medicinskih posegov med porodom.

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Starejše nosečnice čvekamo :)
6.11.2012 17:57:40   
čopka12

IZVIRNO SPOROČILO: drugičudež

IZVIRNO SPOROČILO: čopka12

drugičudež, res je, vsak dan čakanja šteje.... sem šla pa zdele pogledat njihovo stran in res delajo na napotnico, pa videla sem, da imajo ambulanto zraven našega vrtca, tako da bom šla jutri, potem ko odložim malo, mal tja potrkat na vrata in vprašat. Ti sporočim!


čopka 12, ali imaš kakšne informacije iz Medgena? Si šla kaj vprašati??


drugičudež oprosti, sem ti pozabila napisat - sem bila v medgenu in sem dobila datum 20.11., poseg na napotnico delajo v Postojni, rezultat je praviloma v 2 tednih, dela ga pa dr. Cerar;
samoplačniško pa delajo v Dravljah

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?