|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: volitve
17.11.2012 17:03:00   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Razumeti in sprejeti dejansko stanje stvari ne pomeni, da smo se s tem sprijaznili. MOrda je bolj stalisce, da vzames realnost za izhodisce in vidis kaj lahko naredis konkretno in dejansko in kaj je v dani in dejanski stvarnosti najboljse za narod, drzavo itn... kot velikodusno lapati kaj bi bilo ce bi bilo in kako bi moralo biti, kaj bi nam moralo biti pomembno in kaj bi morali misliti...

Lahko lapamo kako bi vsaka mati morala imeti spodobno sluzbo. Realnost pa je, da je nima in od samega lapanja kaj bi morala imeti, to sluzbo se ne bo dobila. Ce se bo pa uredila, v roke prijela pa skupaj z realnostjo pod pajsiko sla na razgovore za sluzbo... ( pa ne s flekami od mleka in otroske hrane - ker je vseeno kaj ima na sebi - temvec urejena - kar izrica tudi odnos do sebe in delovnega mesta za klaterega se bori)... morda pa sanje postanejo resnicnost.


Sprejeti stanje kot je je osnova. Tudi da sebe sprejmeš takega kot si, je osnova - za vse nadaljnje spremembe; ker vsak zdrav človek, ki živi in opazuje svet okrog sebe, se spreminja in ima željo se spreminjati. To običajno niso radikalne spremembe, je bolj delo na sebi, postopoma, disciplinirano, vsak dan, nekakšna psihološka higiena, bi rekla.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: volitve
17.11.2012 18:02:34   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Koga boš, če še sebe ne zmoreš?

Naj si bom še tako popolna user posted image ,
Mogoče pa si enkrat nick spremenim. Eh... đabe... so probali... ni to to.
In ja... vidim, da imaš tudi smisel za humor user posted image  
Ne mislit, da od tebe kaj pričakujem.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: volitve
18.11.2012 16:49:29   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
Koga boš, če še sebe ne zmoreš?

Naj si bom še tako popolna user posted image ,
Mogoče pa si enkrat nick spremenim. Eh... đabe... so probali... ni to to.
In ja... vidim, da imaš tudi smisel za humor user posted image  
Ne mislit, da od tebe kaj pričakujem.


Saj od drugih pričakuješ dovolj user posted image ,  beri preveč. Ampak tako pač je, ko malo pričakujemo od sebe (ti praviš, da nič, da se ne boš spremenila), pričakujemo toliko več od drugih.

Ja, pomenljiv nick, Lulu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: volitve
18.11.2012 17:52:47   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ampak tako pač je, ko malo pričakujemo od sebe (ti praviš, da nič, da se ne boš spremenila), pričakujemo toliko več od drugih.

Aja? Tako to gre? Huh... polna si življenskih modrosti. Le drži se jih, ker drugače jih je brezveze drugim svetovati.
Ko te berem, zveniš kot da si samozadostna na tem svetu. Ne rabiš ne šole, doktorjev, trgovin, politike, gospodarstva... ti ne rabiš nikogar in nič. Za vse znaš sama poskrbeti. Od nobenega nič ne pričakuješ. Po moje si še kisik sama doma izdeluješ. Točka za tebe. (ali pa 10, če ti je ena premalo, ali pa nič, ker jih itak imaš dovolj.. si jih sama podeljuješ)
Aja.. na kolko časa pa se ti spreminjaš? Vsak dan? Iz ure v uro?

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: volitve
18.11.2012 18:37:42   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Če se hočeš spremeniti, moraš vedeti od kje greš. ko želiš spremembo opredeliti.


Sebe ne želim spreminjati.
Danes bo (se že zbirajo) tisoče ljudi v Ljubljani isto želelo. Marsikdo je v isti situaciji in od tam bodo ti danes štartali.


In kaj si je želelo tisoče ljudi v Ljubljani.....?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: volitve
18.11.2012 18:42:42   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In kaj si je želelo tisoče ljudi v Ljubljani.....?

Pojma nimam.  Lj maraton mi je bil bolj zanimiv za sledit, kot pa tiste demonstracije.
Želje sindikatov so prve. Sem na več upala.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: volitve
18.11.2012 18:51:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In kaj si je želelo tisoče ljudi v Ljubljani.....?

Pojma nimam.  Lj maraton mi je bil bolj zanimiv za sledit, kot pa tiste demonstracije.
Želje sindikatov so prve. Sem na več upala.


Torej tvoja želja za spremembami vseeno ni tako zelo močnauser posted image ....je bilo lažje slediti maratonu in se distancirati od sprememb, kot pa slediti želji po revoluciji oz. že kar sami revoluciji.......

Po mojem pa si je večina ljudi na demonstracijah želela res isto....in to je, da se za njih ne bi nič spremenilo......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: volitve
18.11.2012 18:54:47   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

Ampak tako pač je, ko malo pričakujemo od sebe (ti praviš, da nič, da se ne boš spremenila), pričakujemo toliko več od drugih.

Aja? Tako to gre? Huh... polna si življenskih modrosti.


Ja, tako to gre.
Ja, sem.
In ja, držim se jih, če ne prvič pa drugič ali pa sedmič. Tako to gre, ko se človek spreminja.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: volitve
18.11.2012 18:57:31   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In kaj si je želelo tisoče ljudi v Ljubljani.....?

Pojma nimam.  Lj maraton mi je bil bolj zanimiv za sledit, kot pa tiste demonstracije.
Želje sindikatov so prve. Sem na več upala.


Torej tvoja želja za spremembami vseeno ni tako zelo močnauser posted image ....je bilo lažje slediti maratonu in se distancirati od sprememb, kot pa slediti želji po revoluciji oz. že kar sami revoluciji.......

Po mojem pa si je večina ljudi na demonstracijah želela res isto....in to je, da se za njih ne bi nič spremenilo......


Zadela si žebljico na glavico.
Večina še vedno živi dovolj dobro, da ni potreben niti korak iz območja ugodja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: volitve
18.11.2012 19:04:15   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
kot pa slediti želji po revoluciji oz. že kar sami revoluciji.......


Mah.. pusti prosim revolucijo. Ne bom več morila s to revolucijo na RR. Ni pravi forum.
Zaključek... ne ni bilo niti blizu revolucije. Upam še na Mariborčane.  Samo tam tudi vodja manjka, kolikor mi je znanouser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   [Brisano sporočilo]
18.11.2012 19:11:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: volitve
18.11.2012 19:23:17   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Uau, zadnjih nekaj postov je pa tako kot naš predsednik vlade. Osebna diskreditacija.

Ljudem pa gre slabo. In nočejo, da jim gre še slabše. Sam ne vem, zgleda, da se ne gibljete v takih krogih, da bi jih poznali.

Demonstracije? Nekje je treba začet. Korak po korak. Tudi Francoska revolucija, razpad SZ in Jugoslavije, ukinitev segregacije v ZDA, nastanek krščanstva, itd. se niso zgodili čez noč. Niti nobeden ni imel resne vizije v začetku, počasi pa so se le razvile konkretne spremembe.


Prelomni trenutek je tedaj, ko od cakanja, da nekdo drugi nekaj ukrene preides na cakanje na priliko, ko lahko sam kaj storis.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: volitve
18.11.2012 19:31:27   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Prelomni trenutek je tedaj, ko od cakanja, da nekdo drugi nekaj ukrene preides na cakanje na priliko, ko lahko sam kaj storis.

Saj se o revoluciji, spremembah v državi... piše, a ne?.. valjda da čakam, da nekdo drug to neredi/začne. Valjda jaz nisem tip za vodit revolucijo. Take prelomnice jaz ne bom doživela. Mislim, da ne.
Če ne pišeš o revoluciji, pa ignoriraj moj post.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: volitve
18.11.2012 19:39:24   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Prelomni trenutek je tedaj, ko od cakanja, da nekdo drugi nekaj ukrene preides na cakanje na priliko, ko lahko sam kaj storis.

Saj se o revoluciji, spremembah v državi... piše, a ne?.. valjda da čakam, da nekdo drug to neredi/začne. Valjda jaz nisem tip za vodit revolucijo. Take prelomnice jaz ne bom doživela. Mislim, da ne.
Če ne pišeš o revoluciji, pa ignoriraj moj post.


Demonstracij se pa lahko vseeno udeležiš...in namesto maratona se udeležiš demonstracij......izbereš pač tisto, kar se ti zdi pomembnejše.....si v bistvu aktiven in ne pasiven, ter ne čakaš zgolj na odrešenika in na nekoga, ki nas bo rešil......




(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: volitve
18.11.2012 19:48:15   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Uau, zadnjih nekaj postov je pa tako kot naš predsednik vlade. Osebna diskreditacija.

Ljudem pa gre slabo. In nočejo, da jim gre še slabše. Sam ne vem, zgleda, da se ne gibljete v takih krogih, da bi jih poznali.

Demonstracije? Nekje je treba začet. Korak po korak. Tudi Francoska revolucija, razpad SZ in Jugoslavije, ukinitev segregacije v ZDA, nastanek krščanstva, itd. se niso zgodili čez noč. Niti nobeden ni imel resne vizije v začetku, počasi pa so se le razvile konkretne spremembe.


Ne gre se za nobeno osebno diskreditacijo in ne jemljite no vsega napisanega v debati kot osebni napad, gre se zgolj za debato.....user posted image

lulu je pred nekaj dnevi navijala za demonstracije (jaz sem bila prepričana, da se jih bo udeležila), danes pa pravi, da so brezvezne, da je raje spremljalala ljubljanski maraton.....torej je njena želja za spremembami nikakršna.....ker če bi bila pripravljena kaj storiti, bi se udeležila demonstracij, ne pa da se jih ne udeleži, ker ni nobenega pravega liderja, ki bi nas povedel v težko pričakovane spremembe (kakšne spremembe itak nihče ne ve, vsi bi radi samo spremembe)....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: volitve
18.11.2012 19:57:56   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Demonstracij se pa lahko vseeno udeležiš...in namesto maratona se udeležiš demonstracij......izbereš pač tisto, kar se ti zdi pomembnejše.....si v bistvu aktiven in ne pasiven, ter ne čakaš zgolj na odrešenika in na nekoga, ki nas bo rešil......

Drugih mogoče. Takih, kjer sindikati organizirajo se ne bom udeleževala. Res sem upala, da bo bol udarno in da bo tudi več Mariborčanov tam. Ko bo demonstracija po mojem okusu, bom tam in tudi na maratonu, ko se bom odločila. (Upam, da ne bosta na isti dan) Ne čakam, da nas nekdo reši. Čakam, da se pravo sr*** komaj začne in da ne propadamo pooočasiiii.
Eh... nima mi smisla o tem še pisati, ker sem mnenje... vas, ki pišete na to temo že prebrala in ne bo konca. Vedno bo ena nekaj našla v mojem stavku, ki se ji bo zdelo neumno. Razumem vas... pišete, da če hočem revolucijo, si jo naj naredim in ne čakam na drugega. Ok... jasno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   [Brisano sporočilo]
18.11.2012 20:07:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: volitve
18.11.2012 20:34:33   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
Ko pa ljudi ni več strah, se počasi začne odvijat.
Se popolnoma strinjam. Zelo težko je v strahu živet. Še marsikdo tak živi. Zato bi rada, da se tudi to neha.  Meni še Pahor in Zver zgledata prestrašeno.
Ko se človek reši strahu, pa bo poskrbel za sebe.  Ali mu bodo dali, ali pa si bo sam vzel. In takih ljudi je najmanj 30.000 (upam, da ni bilo 29.000 turističnih ogledov Lj user posted image )

"Moti" me to, da s socialnimi transferji ljudi glih tolko držijo nad tlemi, da niso čisto na dnu. So pa čisto blizu. Zato so še socialci ubogljivi. Ne upajo si še zmanjšati... naj to probajo, potem pa mislim, da  bo malo drugače demonstracija v Ljubljani izgledala.
Maribor toliko omenjam, ker je to mesto, kjer bo lahko sranje nastalo zaradi alkohola, nogometa, Kanglerja,... kar pa lahko pripelje do NEorganiziranih demonstracij.. tudi do Ljubljane. To je 1 ura iz MB, hitro so tam. Po netu pa sem ogromno prebrala, kako so razočarani nad temi demonstracijami.
In vse bo še hitreje, če bo jih nekdo združil, en človek je dovolj. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: volitve
19.11.2012 11:49:32   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Ja, pravega liderja še ni, točno kakšne spremembe se želijo, tudi še ni čisto jasno. Samo te zadeve dozorevajo počasi, postopno se stvari izkristalizirajo. Je pa celoten problem naše družbe zelo kompleksen, tako da bo treba kar konkretno delo.



In to je srž problema.....ker ne vemo kaj bi v bistvu radi.....pa začni ti v firmi novo poslovno leto ne da bi vedela kaj bi rada....boš popušila na celi črti.....

in ravno tako je s spremembami, ki jih zahtevate oz. z revolucijo, ki jo opevate....najprej je potrebno sploh vedeti, kaj bi radi spremenili, nato pa pride tisto, kako bi to spremenili......dokler se pa tega ne ve, pa so zgolj Semoličeve demonstracije, kjer se kaže mesec v vodi....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   [Brisano sporočilo]
19.11.2012 19:09:48   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: volitve
20.11.2012 8:58:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Jaz si revolucije ne želim. Revolucija žere svoje otroke, je nasilna, nastradajo nedolžni. Mislim pa, da mogoče lahko vsak naredi razmislek pri sebi in začne sprejmati svet okoli sebe drugače - bolj odgovorno do sebe in drugih. In če že hočeš konkreten cilj: rada bi družbo aktivnih ljudi, kjer bi vsak v veliki meri poskrbel zase, državo, ki bi delovala kot dobro organiziran servis za aktivne državljane, oboji, torej aktivni državljani in država pa bi solidarno (ta izraz je danes že skoraj žaljivka) poskrbeli za šibkejše. Vse skupaj pa v obliki zmernega življenja na vseh področjih, skrbi za naravo - torej trajnostno naravnani razvoj.


V bistvu v takem moralnem k.urc.u še nismo, kot nam ga želijo nekateri prikazati....recimo tema od pelin je dokaz za to.....

tudi v takem finančnem k.urc.u še nismo kot nam ga želijo vlada in mediji prikazati
.....edini problem je, da v času krize, ko zagusti, nismo navajeni šparati in se prilagoditi spremembi, ker smo bili navajeni 20 let samo jemati in živeti preko svojih zmožnosti in bi radi to stanje obdržali.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   [Brisano sporočilo]
20.11.2012 9:22:49   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: volitve
20.11.2012 10:01:05   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Živeti prek svojih zmožnosti? Koga to misliš? Določen del prebivalstva zagotovo, ampak veliko jih pa živi na meji svojih zmogljivosti že en čas. Samo tega veliko ljudi noče videt, ker oni še niso tam in kar nekaj ljudi je svojo dobrobit ustvarilo na račun drugih. potem smo pa spet pri problemu plačilne nediscipline, kreditov brez zavarovanj, neplačevanja prispevkov iin nedelovanja pravne države - to so realni problemi, ki se jih nobene od odgovornih noče lotiti, ker njim prinašajo koristi.



Pri nas na vasi je precej familij, ki prinesejo s skupnim mesečnim zaslužkom recimo 1400 EUR.....s tem se že da živeti, ne razkošno, normalno pa....imeli so hišo, ki so jim jo postavili starši, vendar ker se morajo obnašati energetsko varčno in ker v 40 let stari hiši vendar ne moreš normalno živeti, so tam nekjer pred 7 ali 10 leti najeli kredit za 40.000 EUR, da so kompletno obnovili 30 ali 40 let staro hišo.....iz "starega" so delali novo....potem seveda morajo imeti še dva avta in ker imajo otroke, mora avto biti povsem varen, in so vzeli še dva nova avta na lising.....in potem je prišla kriza......potem so želeli še na dopust in so vzeli še dopust na obroke, da so ga 10 mesecev odplačevali.....torej, je šla več kot ena plača za vse kredite....

In potem je prišla kriza.....eden je ostal brez službe in družini je ostalo 700 EUR in vsi krediti......in danes ta družina nima kaj dati v usta in se strinjam, da živi na robu svojih zmožnosti......

In to je življenje preko svojih zmožnosti.....ko si želiš privoščiti več, kot si lahko, ker ne razmišljaš naprej, kako pa bo recimo preživeti z eno plačo, če eden zboli ali ostane brez službe.....ker pa moraš imeti tipi topi hišo in nov avto, pa dopust za 2000 EUR na leto....dohodkov pa pač nimaš takih, da si to lahko privoščiš najameš kredite in se imaš za iznajdljivega, ker si upal riskirati.....ko pa nostopi kriza, pa so vsi drugi krivi, in rizika nisi sposoben prevzeti nase......

Kar se izterjave neplačanih prispevkov tiče se strinjam....tu je pravna država zatajila in določen segment ljudi je to pošteno izkoriščal dokler je lahko....zdaj so to  popravili in ni se več možno iti odlogov na lepe oči.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   [Brisano sporočilo]
20.11.2012 11:48:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: volitve
20.11.2012 12:39:32   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Sicer pa: Pahor ali Türk, to je zdaj vprašanje (iii, umlaut mi je uspel user posted image ).


Nobene dileme. Seveda dr. Tűrk.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 5 6 [7]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?