|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 14:21:44   
uškinamama
Tutan, ne vem , če ti je katera odgovorila za kremo za čokoladno torto ( namesto mousse) ? Jaz dajem pariško kremo ( pol litra smetane , 40 dag čokolade, stopiš. ohladiš. zmiksaš) , mi je njamsi.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 14:27:23   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
zakaj? Zaradi malega, ker je rastlinska in ima mali intoleranco na laktozo.


kaj pa maskarpone? user posted image


kaj misliš z mascarponejem? a ta pa raste na drevesu in ni laktoze not? user posted image


p.s. nam je tud pariška krema zakon (kot uškini mami) user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 26.11.2012 14:28:16 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   [Brisano sporočilo]
26.11.2012 14:30:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 14:32:14   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

mateyka - ker pise, da mesa rastlinsko smetano z maskarponejem user posted image a ni to tud iz mleka?


Joj, kaj vse opaziš. user posted image  Dlakocepka.

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 14:49:12   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

mateyka - ker pise, da mesa rastlinsko smetano z maskarponejem user posted image a ni to tud iz mleka?

saj je tud napisala, da lahk poje maslo in še kaj, da je samo najhuje pri čistem mleku in smetaniuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   [Brisano sporočilo]
26.11.2012 17:09:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 18:35:15   
mateyka
čudno, mascarpone je namreč narejen iz smetane (in citronske kisline)..
vse ki jih jaz poznam da so intolerantni na laktozo, ne jejo nič kar jo vsebuje. vem da ena punca včasih vzame tableto, da lahko poje kak kos česa, kar ma laktozo not - brez pa ni šans. a je več stopenj intolerance mogoče?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 19:12:29   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
zakaj? Zaradi malega, ker je rastlinska in ima mali intoleranco na laktozo.


kaj pa maskarpone? user posted image

Npr. Smetana, mleko imata cca 4-5 g laktoze /100 g izdelka

Trdi siri, mocarela, mascarpone, pa imajo zelo nizko vsebnost laktoze, cca 0,1 - 0,5 g/100 g laktoze. Izdelki ki imajo nekje 0,1g/100g izdelka se smatra da so brez laktoze. Sicer pa je razlika tudi med različnimi firmami sirov npr.tudi med mascarpone siri. Odvisno je koliko so mastni, poizvodnje. Zdaj že vem kaj lahko in kaj ne. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 19:20:26   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

čudno, mascarpone je namreč narejen iz smetane (in citronske kisline)..
vse ki jih jaz poznam da so intolerantni na laktozo, ne jejo nič kar jo vsebuje. vem da ena punca včasih vzame tableto, da lahko poje kak kos česa, kar ma laktozo not - brez pa ni šans. a je več stopenj intolerance mogoče?


Točno tako tudi moj ima tablete in kapsule. Je pa več vrst intolerance. Najhujša je akutna, po antibiotikih ali kakšni črevesne bolezni. Takrat rabiš najbolj dieto. Moj ima genetsko pogojeno. Pri nas je bilo zelo hudo, ker dolgo niso ugotovili, kaj mu je, doklern ni imel čisto uničenega črevesja. Bil je na adaptiranem mleku, ki vsebuje celo 50 g laktoze na 100 g izdelka. zdaj si pa izračunajte kaj je bilo. Po 4 letih diete smo tako daleč, da lahko poje,torej nima večjih težav, četudi poje pecivo z maslom, navadnim mlekom.... Nikoli pa ne bo pil navadnega mleka ali jedel večjih količin smetane ipd...
Upam, da je zdaj jasno. Sicer pa zgleda, da že sam "voha" to laktozo. Ker včasih se mu oči zasvetijo ob kakšni kremasti zadevi, potem pa ugrizne in vse pusti na krožniku, saj voha težave. user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   [Brisano sporočilo]
26.11.2012 20:34:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
26.11.2012 21:08:48   
Paštetka
Zgledalo je tako, da je pojedel 2 žlici jogurta in pobruhal celo dnevno. Zgledalo je tako, da je vsak dan jokal, da ga boli trebušček in mu nihče ni verjel. Zgledalo je tako, da se je do 3. leta budil na 10 minut in kričal. Spomnim se, da sem eno noč kričala na njega, ker se bila že na koncu z živci. Zgledalo je tako, da se od drugega do 3. leta ni zredil niti 100 gramov. Pri treh letih je imel 10 kil. Ko je bil pri 3. letih že čist črn pod očmi sem ga peljala drugi dan nazaj k pediatru in znorela, da naj nekaj delajo z njim, če nočejo, da umre. No, po 3 tednih diete je bilo počutje boljše, dete je spalo, jedlo pa še vedno ne, saj so spet do 6,5 leta rabili, da so ugotovili, da ima dete tudi refluks in je dobil tabletke.
No zdaj pri sedmih letih, lahko povem, da teče šele zdaj 7. mesec, ko je brez bolečin v trebuščku. Zdaj je SUPER, je ogromno, ima apetit, čeprav je suh ko štanga in sem ful vesela, da mi ni treba več iskati odg. po 5x/dan zakaj ga boli trebušček in kaj naj strori, da ga več ne bo.
Ima pa vsaj zato rad zelenjavo, solato, sadje, kaše....user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 4:50:02   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: caramel


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Ja, nočem simpl puhastega biskvita user posted image , tistih sem že naredila malo morje user posted image Hočem močnega, kompaktnega


Močen in kompakten čokoladni biskvit je vsekakor tale. Toplo priporočam!


Tega bom pa res sprobala, ker nima orehov in zgleda superuser posted image

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 8:09:32   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Zgledalo je tako, da je pojedel 2 žlici jogurta in pobruhal celo dnevno. Zgledalo je tako, da je vsak dan jokal, da ga boli trebušček in mu nihče ni verjel. Zgledalo je tako, da se je do 3. leta budil na 10 minut in kričal. Spomnim se, da sem eno noč kričala na njega, ker se bila že na koncu z živci. Zgledalo je tako, da se od drugega do 3. leta ni zredil niti 100 gramov. Pri treh letih je imel 10 kil. Ko je bil pri 3. letih že čist črn pod očmi sem ga peljala drugi dan nazaj k pediatru in znorela, da naj nekaj delajo z njim, če nočejo, da umre. No, po 3 tednih diete je bilo počutje boljše, dete je spalo, jedlo pa še vedno ne, saj so spet do 6,5 leta rabili, da so ugotovili, da ima dete tudi refluks in je dobil tabletke.
No zdaj pri sedmih letih, lahko povem, da teče šele zdaj 7. mesec, ko je brez bolečin v trebuščku. Zdaj je SUPER, je ogromno, ima apetit, čeprav je suh ko štanga in sem ful vesela, da mi ni treba več iskati odg. po 5x/dan zakaj ga boli trebušček in kaj naj strori, da ga več ne bo.
Ima pa vsaj zato rad zelenjavo, solato, sadje, kaše....user posted image


Bošček....
Evo, user posted image - za pogum in srečo user posted image
Je pa fino, da ste odkrili razlog.
In priznam, meni se je mešalo ker tamali do 1.leta ni smel nič mlečnega (ne jogurtov, ne kakšnih zmesi z adaptiranim, ker je imel tako močne krče), kaj šele, da v bistvu 6let ne veš, kaj natančno je narobe user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 8:11:09   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: uškinamama

Tutan, ne vem , če ti je katera odgovorila za kremo za čokoladno torto ( namesto mousse) ? Jaz dajem pariško kremo ( pol litra smetane , 40 dag čokolade, stopiš. ohladiš. zmiksaš) , mi je njamsi.


Sem tudi o pariški že razmišljala. Samo finta je v tem, da recimo, moram torto, vsakič ko nalijem kremo na oblat, dat za nekaj časa v hladilnik. Mogoče za eno, zadnjo plast. user posted image
Je pa ta krema res dobra - jo večx kombiniram v svojo torto s kokosovim oblatom in potem jo dam zmrznit. Nom, nom, nom user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 9:02:18   
Paštetka
recept prosim za kokosov oblat user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 9:14:34   
Tutan
Tu dol malo porolaj, sem napisala - je pa to simpl kot keks. Beljaki, sladkor, kokos user posted image
http://www.ringaraja.net/forum/spomladanski-zavitki/m_5990290/tm.htm

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   [Brisano sporočilo]
27.11.2012 9:28:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Tutan)
  Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 9:38:18   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Tu dol malo porolaj, sem napisala - je pa to simpl kot keks. Beljaki, sladkor, kokos user posted image
http://www.ringaraja.net/forum/spomladanski-zavitki/m_5990290/tm.htm


čist isti recept delam tudi jaz, sam dam manj sladkorja. Kokos pa pol narahlo s kuhalnico vmešam. Tega kombiniram s čokoladno torto. Da bi ga samo tak jedla mi ne potegne, presladkouser posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 9:43:56   
Tutan
Poizkusi zamrznit to torto + čokoladno kremo gor. Res ni presladko. Odlično je user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 9:47:04   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

ojoj, Pastetka, zveni grozno ze ko berem - ti si pa to nekaj let dozivljala... user posted image fajn, da ste to zdaj postimali! user posted image jz sm marsikaj novega izvedela iz tvojih postov, super, da si napisala.


hehe, veš kako pravijo: kar te ne ubije, te krepi :)) Ščasoma ti ne preostane nič drugega kot, da se sprijazniš in poskušaš živeti "drugače" - zate normalno.
Hehe, zdaj tudi razumeš, zakaj sem na eni temi pisala, da morajo deca spati v svoji sobi. Še zdaj se nisem pošteno ven naspala user posted image user posted image . Čisti egoizem babji user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 9:49:08   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Tu dol malo porolaj, sem napisala - je pa to simpl kot keks. Beljaki, sladkor, kokos user posted image
http://www.ringaraja.net/forum/spomladanski-zavitki/m_5990290/tm.htm


čist isti recept delam tudi jaz, sam dam manj sladkorja. Kokos pa pol narahlo s kuhalnico vmešam. Tega kombiniram s čokoladno torto. Da bi ga samo tak jedla mi ne potegne, presladkouser posted image



Meni tudi ti španski vetrci ne potegnejo zaradi sladkobe, pa premalo so "polni". Jaz bi raje kaj bolj "kompaktnega" recimo kakšno burjo ne vetrc user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 9:49:40   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

Poizkusi zamrznit to torto + čokoladno kremo gor. Res ni presladko. Odlično je user posted image


ja, vem to je ok, saj en recept je na kulinariki, tam sem ga ukradla. Sem mislila, da ne moreš čisti biskvit jest, mora obvezno bit čokolada še- al krema na debelo al še kak čokoladni biskvit in vmes kremauser posted image

Paštetka ta je kompakten, ni izsušen kot španski vetrci. če najdem na kulinariki original recept, ti ga pošljem, ad vidiš kak zgleda,

uf vetrci, pr men ne gre v rituser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 27.11.2012 9:51:18 >

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 9:50:19   
Tutan
Paštetka, saj tale oblat sploh ne potegne na španski vetrc. Španski veterc je res vetrc, mislim tisto niti za jest ni user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 9:54:06   
Hope2
http://www.kulinarika.net/recepti/6359/sladice/kokosova-torta/

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Tortarce, na pomoč z idejami
27.11.2012 9:54:41   
Paštetka
kdo potem te vetrce je? Ker jaz res nikogar ne poznam user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pripravite dom na Veliko noč
Velika noč je posebna priložnost, ko otroke vzpodbujamo k sodelovanju pri okrasitvi doma s spomladanskim cvetjem in prip...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?