|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  83 84 85 [86] 87   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junijke 2013
6.4.2014 8:02:24   
Peeby
Prehitro se stisnila "potrdi", sploh se nisem dokončala vsega pa je kar objavilo... Vidi se, da sem se malo cudna od petka user posted image prijatelj je praznoval tridesetletnico in sva z mojim M sla oba na festo. Mali je pridno spal z varusko vred, midva sva si pa kar privoscila, prisla domov proti četrti zjutraj. V soboto sem precej čutila glavo in neprespano noč! K sreci sva se potem v soboto malo izmenjevala - en spal, drugi animiral otroka in je pomagalo. Letos bo itak polno teh 30. in se je treba navadit user posted image
No, sicer pa tudi jaz komaj cakam dopust, da odpeketamo. Se pozna, da ze dolgo nismo bili nikjer. Zdaj smo tudi ze vse rezervirali za korziko in se ful veselim. Bomo pa seveda ful mobilni na otoku, vsake dva dni spimo drugje, hehe, sva mislila z mojim, da bomo za spremembo bolj na miru pa očitno to ni v naši navadi user posted image Za september se pa lovimo z prijatelji, zaenkrat bomo 14 preživeli skupaj, lokacija pa se ni definirana. Po vsej verjetnosti toskana in cinqe terre.

Slikca: bos poročala za kolo, jaz šm tudi na tem da si ga za rd kupim. Isto študiram, da ne bo. relep in predrag, da.mi ga takoj ne ukradejo. Prav nekega holandskega bi sicer imela, s košaro spredaj, lih prejšnji teden sem ga v tivoliju videla. Noro zgleda!!

No moram it, mali je prišel do.mene in ne pusti tipkat.

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 2126
   RE: Junijke 2013
6.4.2014 16:02:01   
Neli81
Ojla,

Evo še tu na hitro nekaj napišem. Od kar delam imam 0 časa za karkoli, dnevi kar letijo mimo mene.
Situacija v službi zaenkrat ok, bomo videli kaj bo, ko bo prišlo s sodišča zardi M.

Naš sine je začel delat prve korake in je prav hecen, ko da obe roki v zrak in lovi ravnotežje.

V varstvu je večinoma pri moji mami, ker vrtca itak nismo dobili. user posted image

Kolo imam tudi jaz mestno žensko, s košarico. Je prav fino. Zdaj moramo samo še sedež namontirati gor, da bom lahkk tamalga prevažala okrog.

Kmalu bomo pihnili prvo svečko in spet ne morem vrjeti, da je že leto naokoli.

Nič, to je bilo na hitro od mene.

Se še tipkamo.

Lep dan vsem.

(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 2127
   RE: Junijke 2013
7.4.2014 10:21:55   
girl79
Čao punce user posted image ,

Evo, mali spi prvi spanec...je bil pokonci od 6.30 že....sem upala da bo kaj več spal, glede na to da je včeraj čez dan spal dobro uro vse skupaj, pa kopat smo se šli v Snovik, ampak ga očitno ni nič utrudilo, odspal svojih običajnih 10 uric in je to to....no ja, vsaj zbudil se je samo 2x ponoči user posted image user posted image Očitno je zdaj tak standard, da če je zdrav in ga ne matrajo zobki, potem je zbujanje nekje 2-4x ponoči, v kolikor ima pa samo malo vročine ali pa je kakšen zobek na poti, potem je pa zbujanje non-stop user posted image Čeprav moram rečt, da že komaj čakam vsaj še zgornji enkici, ker imam res že dosti pasiranja....tastarejša je takle čas že precej manj pasirano hrano jedla....ah bo že....enkrat user posted image

Grašek - čestitke Luni za prve korake in nove znake user posted image user posted image Ja, ko otrok enkrat začne dojemat se začne potem zelo hitro učit....ha,ha sem se spomnila, ko je moj bratec začel govorit in sva ga potem s sestro učili raznih traparij, kot so besede fotosinteza, psihoanaliza itd. user posted image user posted image

Neli81 - tudi vam čestitke za prve korake! In pa super da je (vsaj zaenkrat) v službi vse ok! Jaz se grem verjetno jutri ali pojutrišnjem malo v službo pokazat, da ne pozabijo da mi kmalu porodniška poteče....

Kolesa - jaz sem tudi imela ideje, da bi si zdaj spomladi kupila novo kolo, ampak sem mislila bolj treking, ker imam še vedno upanje da ko bodo otroci malo zrastli bom pa šla še na kakšen hrib s kolesom....no pa sem tudi ugotovila, da če si želim kupit kolo s takšno opremo kot ga imam zdaj me to pride skoraj jurja evrov user posted image user posted image Mislim da bom še nekaj časa imela svojega starega gorskega user posted image

Lepo bodite user posted image

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 2128
   RE: Junijke 2013
7.4.2014 11:39:09   
Saša33
Dobro jutro,

jah pri nas je kar pestro. Dela pri bratu precej na kmetiji. Vrt sva si spedenala in z Laro sva kar precej že posjale. Mislim, da je greh in čebula čez celo njivo.

Tamali je srečen edino še na tleh. V strolčku zleze ven. In posteljice nama je zlezel ven na najino postelljo in na tla. V vozičku noče biti edino v ruzaku. Sva pa v avtu zamenjala sedež nemesto lupinice.

Vmes so minile 4h. Tako cajt leti.

Tamali odpira omare in tolče z lonci po tleh:)

So mi pa ravno potrdili, da bom še cel mesec Maj koristila stari LD. Do konca aprila pa bodo sporočili kdaj sva dobila vrtec ali julija ali šele septembra. Upam na tisto prvo, ker tokrat pa si res ne predstavljam imeti oba doma skoraj do poroda.

Lepo se imejte in vas kasneje mal pokomentiram

papa

(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 2129
   RE: Junijke 2013
10.4.2014 7:59:54   
grašek
No, tretjič pišem, sedaj pa bo!

Danes je naš dan, Lunin rojstni dan. Podoživljam trenutke izpred leta in vse je še zelo sveže, do podrobnosti!

Kje pa ste ostale?

Danes ob kavici preberite moj članek o zgodnjem razvoju jezika: www.dnevnik.si/zdravje/bos-cicala-tukaj-in-papala

Oglasite se kaj, me prav zanima, kako ste!

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 2130
   RE: Junijke 2013
10.4.2014 9:00:47   
Saša33
Dobro jutro,

mi spimo kar ok. Tamali se sicer ene 2x zbudi,pojoka ene 5 mi ali se dere. A ga tolažim in ne vzamem iz postelje. Ni šans, sem preveč zaspana da bi ga nosila. Zaspi nazaj. Okoli 6.00 do 6.30h sta oba pokonci.

Grašek: super članek. Je pa res, da tudi sama dostikrat uporabljam neke okrajšave kot so papala ostalih pa ne bi omenjala. Sem se zamislila in bom res morala paziti.


Drugače pri nas je akcija. Tamali stoji par sekund sam, se prestopa i dela korake sem in tja. Osvojil je od včeraj ta ta, te te in sedaj je celi dan na tttt. Včeraj sem imela dela, da sem pospravila vse cunje in pripravila poletne, kratke bodije, tanke hlače. Uf, ne bi omenjala kakšen kaos je bil.

Moje nosečniško počutje je kar ok. Trebuh se mi že pozna. In okoli 16h-17h imam tak upad energije, da se moram za pol urce uležt. Upam, resnično upam da dobimo julija vrtec, drugače bom morala varstvo najti. Ni mi pa všeč, da bo nekdo hodil po moji hiši.
 
Spanje čez dan: okli 9h za pol urce pa mogoče še 2x pol urce ali pa v kosu 1-1.5.

Morje: Sem se zmenila da peljem s kolegico junija na krk za en teden Njivice. Meni je tam všeč, senca je pa tudi mir je. Upam, da bo vreme in, da se ne bom kotalila. Mož bo doma delal. Pa tudi on ni tip za na morje. MOgoče kak dan, posamezni. Sem se odločila, da ga ne silim. Če ga kot otroka niso ppeljali za večkot en dan na morje, mu ni užitek ne kofetkat ne sedet v miru, ga nimam smisla silit. Sem se sprijaznila in bom  raje strateško naredila. Doma bo itak kaos, ker bodo dovoz kopali in bi mogla še kuhat za folk. Grem lepo na morje in ja itak da bo akcija tud na morju, sam bo pa tud fajn sam sedet pol urce pa gledat v morje:)

nič lep dan vsem

(odgovor članu grašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2131
   RE: Junijke 2013
13.4.2014 22:23:56   
slikca123
pozdravljene punce,

med tednom sva imela par ogledov varstva, dva na domu in en privat vrtec...dejstvo je, da bodo več ali manj imeli prostor septembra...nisem se še odločila za zihr, sam nagibam se k privat vrtcu, ker je skupina mešana in naš ima rad družbo in opazuje večje otroke...me pa mal skrbi spanje, ker se bojim, da ne bo zdržal do 12ih, ko imajo spanje (sicer jih po potrebi dajo spat tudi prej...)...jutri se pozanimam še za eno punco, ki bi ga lahko pazila čez poletje na našem domu (mi paše, ker mi ga ne bi bilo treba tovorit kam pred službo)...potem bo pa treba nekaj izbrat, vsaj za čez poletje...

ponoči še mi še vedno zbuja 2x do 3x in poje 210ml am, ni šans da ga potolažim samo z nošenjem ali dudo...eno noč je postavil rekord in popil 4 flaše po 210mluser posted image , tolk zihr ne rabi, glede na to, da čez dan normalno poje vsaj 4 obroke gh...pa sploh ni nek debelušček, pojma nimam...upam da bo kmalu te nočne lakote konec...

drugače pa iz dneva v dan motorično napreduje, vsak dan kaj novega...pa neprestano se pogovarja, magari sam s sabo...mal sem v dilemi glede čevljev, ful se postavlja na noge tud zunaj...imam ga kar v nogavičkah zaenkrat...ne vem...

avtosedež smo tud šli gledat, neki se nagibamo k cybex-u, čeprou se mal bojimo kako bo poleti, pa kako bo za spanje...notr je sicer ful lepo sedel, sam poležt se ga pa ne da...glede na to, da mu je lupinca še dovolj velika, bomo vztrajali kar še pri njej in odločitev premikamo za kake dva meseca, tri...

po pravici povedano sem sita teh odločitev: varuška ali zasebni vrtec...čevlji in kakšni ali sploh nič...sedež ta ali oni...itd. očitno me podzavestno obremenjujejouser posted image

sva pa ta vikend realizirala projekt mojga "samskega" vikenda...fanta sta ostala v lj, sama sem pa v soboto dopoldne šla v sotesko in se vrnila danes proti večeru...sem skrbno izbirala družbo (same prijatelje in prijateljice brez otrokuser posted image ) za kofetkat, zvečer par pirov, dopoldanski doooolg spanec, pa kosilo v miru in na easy popoldanska kavica....je pasalo, ne da ne...fanta sta se tud imela fajn in preživela bp...sva bla oba s 3f-om čist presenečena, ker sva bila prepričana, da bo mali 100 na uro skakal po meni, ko me bo zagledal, pa da se me bo držal kot klop...pa me je bolj začudeno gledal in se mi smejal, ter pogledoval 3f-a češ, kaj pa mami tle delauser posted image user posted image ...kar tak mal čuden filing dobišuser posted image ...sej se je pršu stisnt, ne da ne, sam...

mal planiram peljat jakoba pokazat v sotesko ta teden, ga niso vidli že lep čas, pa da se srečam še z ostalimi prijateljicami in prijatelji, ki imajo otrokeuser posted image

kako je kaj s samotom, so testiranja že uspela...za sestrco pa tudi držim pesti, da bo prišla čimbolje skozi...mislim na njiju user posted image

punce uživajte...pa kaj se javite

enga gašpar gašpar mišiča za konc user posted image

user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil slikca123 -- 13.4.2014 22:30:19 >

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 2132
   RE: Junijke 2013
14.4.2014 12:02:26   
girl79
Čao user posted image ,

Pri nas mali tudi že zelo lepo hodi če ga držiš za eno rokico....ker se tudi ko smo zunaj postavlja na noge in hoče hodit smo si že umislili čeveljčke....zdaj pa upam da bo čim prej shodil, da ne bo križ preveč trpel....čeprav če bo kaj po starejši potem še ne bo tako hitro....

Pa projekta uspavanje brez nošenja ali cartanja sem se lotila....zdaj ga že par dni čez dan iz zvečer dajem tako spat da ga dam v posteljico, ko stoji mu dam objemček in potem rečem aja-aja in ga poležem....mali čez nekaj časa seveda spet vstane, dobi spet objemček in potem spet aja-aja....no zdaj se včasih že kar sam uleže ko rečem aja-aja user posted image user posted image Potem ga božam, dokler ne zaspi....ponavadi traja kakih 10-20 minut, kar se mi zdi kar ok.....pa večerno dojenje sem tudi ukinila, tako da sem že izkoristila do da sem raoretično ob večerih lahko free woman in sem šla v soboto na obletnico valete, ne da bi morala vmes domov dojit user posted image user posted image Aja, pa prvič v 10,5 mesecih sem ponoči spala lepo sama na kavču, moj pa z otrokoma user posted image Ah, je kar pasalo it spat in vedet da te vsaj ene 3-4 ure ne bo nihče zbudil.....samo 3-4 ure zato, ker sem šla spat ob 3.30 in sem vedela da najkasneje nekaj po 7i bo itak bujenje user posted image

Pa končno smo uspeli it pogledat nečakinjo, mala je pridna tako da se imajo zaenkrat fino user posted image user posted image

drugi čudež - sem zadnjič hotela pokomentirat, pa sem pozabila....Zakaj pa še vedno prekuhavaš vodo? Jaz sem nehala že kmalu po 6em mesecu....se mi zdi da ko se otrok enkrat po tleh plazi in daje v usta vso možno svinjarijo je res brezveze vodo še prekuhavat....

slikica123 - super za girl vikend user posted image Pa fino da sta se fanta imela dobro....naš mali je žal še vedno v fazi ko je takoj jok če grem jaz samo na WC, nič ne pomaga tudi če ga ima moj v naročju in se ukvarja z njim, takoj ko vidi da odhajam iz sobe je jok user posted image user posted image Mi je kar zoprna ta faza, pa pri starejši je trajala fuuuuuull dolgo......

Lepo se imejte user posted image


(odgovor članu slikca123)
Neposredna povezava do sporočila: 2133
   RE: Junijke 2013
15.4.2014 10:22:10   
Tija01
Pozdravljene!

Tako pa sem si vzela nekaj časa, da preberem in še jaz kaj napišem. Čas mi prehitro mineva... ne vem ali samo meni ali tudi vam ostalim?
Mere mojega user posted image pri devetih mesecih 7820 in 69 cm, zdaj pa je star že čez 10. Ne morem verjeti, kar naenkrat je prešel iz faze plazenja nazaj v fazo plazenja naprej in sedaj že kobaca ter se veselo postavlja na noge in se smeji. Ja na fizioterapije še kar pridno hodiva vsake tri tedne in vadiva.

Joj kako bi se tudi jaz z mojim user posted image udeležila delavnice za jezikovno sporazumevanje, a kaj ko je LJ tako daleč user posted image Ja prav fajn je to, da otrok obvlada in ti s tem nakaže kaj želi. Pa tudi na FB nisem in ne nameravam biti. Bravo Grašek samo tako dalje, pa še kakšno delavnico naredi tu na našem štajerskem koncu.

Peeby za vnete očke mu jaz masiram očke z fiziološko razstopino pa mu malo pomaga ne kaj dosti.

Jaz pa spet danes začnem s pakiranjem, saj se odpravljamo spet malo na morje.

Vsem, katere, kateri ste praznovali RD vse najboljše! Vsem bolančkom pa čim prejšnje okrevanje!

Uživajte življenje!

(odgovor članu girl79)
Neposredna povezava do sporočila: 2134
   RE: Junijke 2013
15.4.2014 11:41:25   
drugičudež
Vidim, da se sploh ne zavedam, kakšno srečo imam, da naša spi celo noč. Kar tako naprej, punca user posted image

avtosedež cybex - mi smo imeli za veliko Pallas Fix, ki ga bo zdaj dobila mala. Veliki smo pa kupili Q-fix. Naša se je zelo rada vozila v njem. Predvsem ji je bil všeč "povšter" spredaj. Se mi zdi, da tako otroka hitro in varno privežeš. Ko gledam po drugih avtomobilih, kako imajo otroke privezane user posted image Tisti pasovi niso nikoli pravilno zategnjeni, da bi otroka res varovali. Malo se tudi Pallas poleže, še sploh, če gre tudi naklon avtomobilskega sedeža nazaj (v naši Zafiri gre). Pallas ima ročico, ki potegne sedalo naprej in navzgor, potem pa nagneš še naslon in je čisto prijeten položaj. Glavica nič naprej ne pada. Sicer bo pa mala v lupinici, dokler ji bo dovolj velika.

Prekuhavanje vode - vsak večer prekuham liter vode, ki jo potrebujem naslednji dan za pripravo AM. Potem pa še isto uporabljam za pitje, ker je ravno na sobni temperaturi. Ne vem, tako sem navajena in tako mi je najlažje.

čeveljčki - jaz sem prve kupila naši starejši (mala še ne rabi), ko se je začela tudi zunaj postavljati. Se mi zdi, da so tla še premrzla v teh mesecih, da bi zunaj samo v nogavičkah hodil. Za prve korake so se mi zdeli super čevlji Elefanten iz Deichmana. Imajo res dobro pregiben podplat in delujejo kot nogavičke. Npr. takšni

Pri nas ta trenutek sije sonce in pada nekakšen zrznjen dež; zgleda, kot bi snežilo...


(odgovor članu Tija01)
Neposredna povezava do sporočila: 2135
   RE: Junijke 2013
15.4.2014 13:44:51   
Peeby
En kup nadležnih zadev nas je doletelo: mene migrena, malega od včeraj poskok na 40 stopinj. Verjetno 6ta bolezen. Noči so temu primerne neprespane, čeprav se mali zaenkrat kar drži. K sreči še vedno normalno je in ogromno pije, tako da me ne skrbi... a vseeno, ko sem prišla k zdravnici in ko je pomerila vročina ter je bila čez 40, me je kar zadelo.
Malo za ravnotežje pa se tudi dogaja ogromno lepih stvari, pomladansko čiščenje / beljenje stanovanja končano (juhej!), kmalu gremo na počitnice (3x hura) in kmalu dobimo dedke s Francije na obisk (kar pomeni, da bova imela midva cel teden varuško doma).

dojenje: v zadnjem tednu sem čisto prenehala z dojenjem. Meni se je zdelo, da sem uspela ful dolgo vstrajat user posted image - čeprav po prenehanju je kar čuden občutek! Ali katera od vas še doji?

sedeži: cybexi veljajo za najvarnejše sedeže. Mizica spredaj jih baje lepo varuje. Na testih dosegajo najboljše ocene, a pri testih ni upoštevano merilo "potenja" pod to mizico. Torej, če otroci tega ne prenesejo, se znajo počutiti zelo utesnjeno notri in vožnje v njem ne marajo. V vsakem stolčku pa je itak vroče, pod mizico pa verjamem, da je lahko še bolj. Zato se jaz nisem odločila zanj. Na koncu smo kupili romerja.

(odgovor članu drugičudež)
Neposredna povezava do sporočila: 2136
   RE: Junijke 2013
15.4.2014 16:46:29   
grašek
Pozdravljene!

končno ste se malo razpisale, a še vedno ni prave dopisovalske akcije. Kje ste vse?

Peeby
- pozdravite se, res zoprno, migrena in vročina pri Abelu

dojenje
- jaz še kar dojim, pa smo že skoraj en teden čez eno leto, dvomim, da bova zaključili prej kot v nekaj mesecih, nama je fino, pred službo, po službi, pa zjutraj...Se pa pozna, ker me vmes ni in z lahkoto zdrži.

vrtec - smo bili zelo presenečeni, ker smo ga dobili s septembrom in to čisto blizu nas - najbližji vrtec - 500 m stran, sva vložila, da bi nabrali pike za naslednje leto, pa smo bili sprejeti, tako da bo šla

Girl79 - čestitke za hojo, tudi pri nas sedaj kar dobro hodi, ne gre več v kobacanje, ima pa neke supergice, ki jih je dobila od prijateljice, niso skoraj nič rabili, za zunaj kar rabi čevelj

saša33 - Kako se držiš? Glede govora z otrokom ni problem kakšna besedica po svoje, problem je, če je vse na to vižo, tole pa je huje: plidi k meni, bos pupala (nek pootročen govor, kot da ne znamo reči r.., to je velik problem, ni pa tako redko), me veseli, da ti je bil članek všeč, bom še nadaljevala s pisanjem.

tek - mi smo družinsko tekli 1. istrski maraton - očka in mamica z Luno za njen 1. rojstni dan - 21 km od Pirana do Kopra, Luna je ućivala, ploskala, potem je bila pa na pol poti tako utrujena, da je kar padla dol, zbudila se je, ko smo bili že 10 min. v cilju,

Tija01 - imaš prav, s tečaji se je treba širiti tudi izven Ljubljane, od kod si že?, menim se za MB, vsaj za predstavitveno delavnico, za tiste, ki nimajo FB, so vsi moji filmčki dostopni tule: vimeo.com/user24011760/videos

Brezplačne delavnice
- če bi še katera želela jutri priti: www.modrapikica.si/novice/

Luna se tako lepo sedaj igra z dojenčkom, res je že prava malčica!

Pozdrav vsem!




(odgovor članu Peeby)
Neposredna povezava do sporočila: 2137
   RE: Junijke 2013
15.4.2014 16:47:25   
grašek
vimeo.com/user24011760/videos

Povezava na filmčke znakovnega sporazumevanja, prejšnja ne dela, tudi ta očitno ne, prosim kopirajteuser posted image

< Sporočilo je popravil grašek -- 15.4.2014 16:52:19 >

(odgovor članu grašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2138
   RE: Junijke 2013
16.4.2014 10:11:23   
dansas
Hej, hoj!

Pri nas je akcija na polno. Da bi bila B pri miru dlje kot kako minutko sploh ni šans, zraven pa potrebuje nenehno animacijo - non stop je name prilimana, če kam grem, je takoj jok. V veliko pomoč sta mi starejši punci - z njima se tudi za malo dlje zamoti. Tako da tudi zaradi te B aktivnosti nisem bila več tako aktivna na forumu pa še polno dela sem imela na vrtu - zdaj je vse poštimano, vsa semena v zemlji, prvi grah je že prav velik...user posted image Sem se že čisto na tople dneve navadila, tako da me je danes tale jutranji hlad (1°C!) prav presenetil - sem imela korita z rožami na balkonu, zdaj pa sem jih dala na stopnišče, da se tam klimatizirajo user posted image .

grašek
Vse najboljše za Lunino prvo svečko! Kako se leto hitro obrne - neverjetno!
Članek sem prebrala - mi je bil všeč. Z B pa tudi pridno znake uporabljava. Kretam zaenkrat samo jaz user posted image , B je pa prav hecna, kako prav pričakuje, da ji bom določene besede še s kretnjo pokazala. Ko gledava knjigico in rečem in pokažem na muco, se prav nazaj obrne (če sem recimo za njo) in me pogleda kaj ji bom kretala user posted image . Me prav zanima kako bo to zgledalo, ko bo še sama kaj pokazala. Luna je neskončno simpatična, ko kreta user posted image .

Sem mislila, da mi bo uspelo kaj več pokomentirat, pa B hodi okrog mene kot muca okrog vrele kaše in vleče za kable in se dviguje ob mojih nogah in ji na sploh ni všeč, da jo že tako dolgo (celih 15 min! :) zanemarjam!

Pa še to: sem razmišljala, da bi se dobili (cele družine) na kakem pikniku ali kaj podobnega konec maja ali začetek junija, da skupaj proslavimo 1. svečko naših junijčkov... Povejte, kaj mislite.

čau

(odgovor članu grašek)
Neposredna povezava do sporočila: 2139
   RE: Junijke 2013
17.4.2014 10:07:56   
Neli81
Ojla,

Evo danes imam celo čas malo tudi vas pokomentirat. Imam dopust. user posted image

V torek smo pihali 1. svečko, jaz včeraj že 33. svečko. Praznovali bomo verjetno v nedeljo.

Zjutraj sva bila v posvetovalnici. Vse ok, razen teže, ker je pridobil samo 600g v 3 mesecih. Sem povedala, da so ga zobki fejst matrali in je slabo jedel zadnji teden. Pa cepljenje sva prestavila, ker malo smrka in pokašljuje. Imava 8.5. novi datum.

Avtosedež - imava besafe (zdaj ga sine uporablja) in romerja za tamalo. zadovoljni smo z obema. Nama je edino žal, da besafe nima isofixa, ampak je ok, pač popraviš pasove občasno.

Čeveljčke sem kupila, ko se je začel premikati ob opori, prej je skoz imel te debelejše nogavičke z gumico spodaj.

Sem ga spet vpisala v vrtec in so rekli, da ne bi smel bit problem za september, imamo 49 točk. No sem rekla, da če ne dobimo septembra, jim otroka kr prinesem tja in ga pustim. user posted image

Moramo kupit še en sedež za kolo, da lahko malega tudi okrog vozim. Jaz bi rabljenega, mož hoče novega. Res je hecen, sej rabljenim nič ne manjka. Mah se bomo že zmenili. Sem že danes hotla it mal okrog (z moževim kolesom, ki ima sedež gor), pa je vreme tako grozno, da me je minila volja do česarkoli.

Grem se mal stegnat, dokler še sine spi.

lepo bodite.

čaw

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 2140
   RE: Junijke 2013
22.4.2014 23:59:28   
slikca123
uuuuu straši...buuuuu....user posted image user posted image user posted image user posted image

pajčevina se nabira punce, prahu je fuuul...bo treba začet mal pisat user posted image

se hecam, pozabljam da ste ene cel mesec pred mano, da vam že fejst tiktaka ura za na šiht in podobno...tko da "no stress" (nkol ne bom pozabla, na boa visti so vsi domačini prodajali vse pod "no stress" in hodili za tabo in izvajali prou fajn "stress")

neli81 tvoja ideja mi sploh ni slaba, sam se bojim porazne udeležbe, glede na dejavnost na forumu, poleg tega mora bit en organizator, ki bo določil datum in prostor...če se najde kak pogumnež, sem jst za...

v soboto, ko sem že n-tič v teh 9ih mesecih pakirala, tokrat za na koroško, mi je skoraj film počil...se moremo malo ustavit, ker vsak vikend nekam letimo...očitno je prišel čas, da se mal umirimo in ostanemo kakega v miru doma...

no, pa da prejšni odstavek takoj negiram...jutri pakiram v sotesko (prejšni teden je bila sestra bolna, zadnje dni je jakob preboleval neko virozo), če mi bo dano...čez prvomajske na neretvo, če bo napoved...al pa vsaj do gradeža al pa medulina za kak dan ali dva user posted image

ne, resno...po prvem maju bomo mal doma, da uredimo naš mini plac pred stanovanjem, da nam bo luštno sedet zunaj...pa steno naših fotografij bi rada končno realizirala...in pika!!!!

prejle sem plačala vpisnino v vrtec, očitno bo hodil v vrtec, vsaj med poletjem...20.ga maja začnemo uvajanje, sama pa grem prvi ponedeljek v juniju na šiht...

mal me zanima, kako kaj vaši "gledajo" knjigice in "spremljajo", če jim berete...našga sam tehnično zanima obračanje strani...mam občutek da sploh ne registrira, da je nekaj narisano...niti približno ga ne zanima...on sam strani obrača user posted image ...me pomirja vsaj to, da se za živalmi obrača ko smo zunaj, manj pa to, da "vpije" in opozarja mimoidoče, da tudi on obstaja in fehta za nasmešek in pozornostuser posted image

punce, uspešno in na easy obkljukajte vse črtice pred prvomajskimi prazniki...uživajte jih na polno kjerkoli že boste...aja, pa zdrave in nasmejane otročičke seveda, za povrh...




(odgovor članu Neli81)
Neposredna povezava do sporočila: 2141
   RE: Junijke 2013
23.4.2014 10:17:14   
girl79
Čao punce user posted image ,

Očitno tudi tale naš forum počasi ugaša user posted image user posted image No mogoče je pa še upanje user posted image

dansas - se strinjam s slikca123 da v teoriji se srečanje sliši super, ampak konkretno zorganizirat stvar, glede na to da se nekatere v živo sploh še nikoli nismo videle je pa druga....pa vem da je ena že februarja predlagala če se še kaj dobimo, pa ni bilo sploh nobenega odziva....

Pri nas nič kaj novega, mali je kar ok, nočno spanje še vedno user posted image user posted image ...sem pa zato uspešna pri projektu: Moj otrok pije vodo! Še en teden nazaj juniorček ni spil NIČ razen dojenja, ker imam počasi namen nehat dojit, je bil pa že skrajni čas da začne pit...Zato sem kupila lonček s slamico (je sicer od 18m dalje, tako da sem bila malo skeptična ali bo to šlo ali ne, ampak ostale lončke smo že probali pa ni šlo najbolje)...no noter sem natočila jabolčni sok in vodo 50:50 in je mali že prvi dan spil 150 ml....potem sem vsak dan zmanjšala količino jabolčnega soka in povečala količino vode in včeraj je mali spil že 200 ml vode! user posted image user posted image I am happy user posted image

slikca123 - naš mali kar posluša če mu kažeš stvati v knjigi...no vsaj nekaj časa....moraš pa res zelo ekspresivno razlagat itd.....da bi mu prav brala pa itak še ne....se spomnim da tastarejša se mi zdi da nekje do drugega leta sploh ni želela da ji beremo....všeč ji je bilo če si ji razlagal kaj je v knjigi, če si pa začel brat je pa kar znorela.....no zdaj bi pa želela da ji cel dan bereš user posted image

Neli81 - jaz sem tudi na bolhi kupila sedež za na kolo....nisem mojega sploh nič vprašala kaj si misli o tem user posted image user posted image

Lepo se imejte user posted image

(odgovor članu slikca123)
Neposredna povezava do sporočila: 2142
   RE: Junijke 2013
24.4.2014 16:16:34   
Tija01
Pozdravljene!

Da se malo oglasim in napiše kako je kaj sedaj v Istri. Uživamo na polno kolikor se pač da. Danes dopoldan je bil dežek, tako, da je dopoldanski sprehod odpadel, drugače pa imamo sprehode dopoldan in popoldan, naš user posted image uživa v polni meri. Najraje je ko ga ima M v nahrbniku in lahko trga listje z drevesa se smeji na ves glas. Tudi v vozičku se rad vozi a raje je v nahrbtniku ima boljši pogled na svet. Sedaj bi samo stal in se postavlja tako, da ima glavo dol z rokicami pa maha okoli, prav luštno ga je gledat. Prav pazit ga moram, da ne pade po ploščicah. Zdaj je končno zaspal. Ne morem ga navaditi, da bi zaspal sam, vedno še moram biti jaz zraven ali pa M. Kako je to kaj pri vas z spanjem? Zaspijo sami? Imate kakšen recept, da poskusim, da bi zaspal sam?user posted image

Grašek:
Super so ti tvoji filmčki, še kako rada bi se udeležila kakšne delavnice, vendar je predaleč sem iz okolice MB. Če pa boš še tu kakšno na naše koncu izvedla pa z veseljem pridem.

Knjigice:
Moj user posted image uživa ob prebiranju knjigic, vse se mu zdi zanimivo, še najbolj pa te knjigice katere lahko otipa, npr. mehka dlaka od muc, kužkov.... Berem mu in me kar rad posluša.

Zdaj, ko že tako samostojno sedi z M razmišljava, da bi mu kupila čelado, saj sedež za kolo že imamo. Ima katera izkušnje in je že kupila čelado za kolo? Mi smo že hodili po trgovinah, vendar se mi vse čelade zdijo prevelikeuser posted image

Imejte se lepo in uživajte življenje!

(odgovor članu girl79)
Neposredna povezava do sporočila: 2143
   RE: Junijke 2013
24.4.2014 22:39:40   
Lethe
Živjo.

Kako ste kaj?

Dolgo se nisem javila, enostavno ne utegnem. Bo tudi tole krajše javljanje.
Pri nas je noro, tako v službi kot tudi doma. Trenutno nadomeščam sodelavko - študentko, ki drugje opravlja obvezno prakso, zato delam vsak dan. Zmenili smo se za 3-4 ure dnevno, a sem vsak dan tam vsaj 5 ur in mi vedno ostane polna miza za naslednji dan. Prav glava me boli, ko to vidim, meni gre namreč blazno na živce, če česa ne zaključim. No, imam občutek, da me tudi malo izkoriščajo, ker prej sem hodila 2-3x tedensko pomagat za 4 ali 5 ur drugim puncam, zdaj pa poleg tega nadomeščanja še od njih dobim vsakodnevno delo. Danes sem 4 ure porabila za čisto druge stvari...ne vem...

Ja, spanje...KATASTROFA. Mislim, da bom kar umrla. Vsi govorijo, kako je čez čas bolje in lažje, pri nas pa se samo slabša. Zbujanje konstantno na cca. 2 uri, tudi manj, zelo zelo redko spi več kot 3 ure v kosu. Pojma nimam kaj ji je. Nič ne pomaga, včasih niti dojenje ne, čeprav občasno deluje samo stiskanje ali da jo vzameva k sebi v posteljo. Če jo vzame M, začne vreščat oz. histerično jokat. Meni se bo odpeljalo. Zjutraj komaj živim in potem moram it delat, kjer se itak ne vidim ven...cel dan kaos.
Se mi rahlo dozdeva, da ima nočni ločitveni sindrom od mene, če to sploh obstaja. Čez dan namreč ni teh problemov, gre skoraj k vsakemu, k poznanim pa sploh. Je izjemno družabno bitje, večinoma dobre volje, igra in zamoti se sama, super človeček. Ponoči pa se vse obrne in bi jo dala kar v posvojitev.

Hja, hrana...zdaj ji dajem tudi mlečne kašice. Sem se naveličala vsakodnevnega kuhanja, je škoda časa in hrane, ker poje samo po nekaj žličk. Ker recepta za Allernovo nimam več, mleka pa ni bilo smiselno kupovati samo za kašice, sem poskusila z navadnimi AM - kašicami in punca lepo prenaša, nima težav. Očitno pri njej res ni bila kriva alergija na KM. Tudi skuto ji že dam, všeč ji je stepena smetanauser posted image , pa maslo ji vmešam v hrano itd. Količine so namreč še vedno strašen problem, poje toliko kot pred 5 meseci, ko sva komaj dobro začeli z uvajanjem, zato se trudim, da je hrana bolj kalorična.
Enostavno ji ni in konec. Pa ne, da česa prav ne bi marala, vse je, če se tako odloči, drugače pa niti ust ne odpre. Ko je dopoldne v varstvu pri mojih starših, kdaj kaj poje, kdaj pa tudi 6-7 ur nič in čaka meneuser posted image user posted image No, vsaj pije pa...ne veliko, ampak očitno dovolj. Tako se dojenja enostavno ne morem otresti, nimam možnosti. Toliko o mojem planu, da bom nekje okoli 7. meseca prenehala.

Aja, pije iz kozarca (ji jaz držim), še večkrat pa po slamici...sem ji kupila tisto stekleničko na slamico, da je ne more vzeti ven in niti ne more polivat. Tako pri nas uradno ni bilo in ne bo stekleničke. Dajem ji pa kar vodo, naj se navadi.

Pri 9 mesecih sva imeli posvetovalnico, so vzeli kri ter vodo in je bilo vse bp user posted image No, voda je bila prvič malo slabša, verjetno zaradi neprimernega odvzema, drugič pa nama je uspelo. Je bil uspeh že to, da sem sploh namestila vrečkouser posted image

Ammm, še vedno je totalno naspidirana in nič pri miru, spi 2x dnevno po pol ure, pa po 15h ne sme več zaspat, ker je potem nikakor ne spravim v posteljo pred 21. urouser posted image user posted image

V glavnem, stanje je tako, da mi je čisto vseeno, če nikoli ne vidim nobenega dojenčka več, predvsem pa ne tistih "pridnih", še manj mi je do raznih nasvetov in idej, polno glavo imam vseh in vsegauser posted image
Za 1. maj upam, da bomo za kakšen dan kam šli, potem pa še sredi maja nekam za en teden (Samos?)...če dobim/sprejmem službo, ne vem, kdaj bo naslednja priložnost.

Toliko od mene, lepo se imejte, mirno noč in se beremo...

< Sporočilo je popravil Lethe -- 24.4.2014 22:41:52 >

(odgovor članu Tija01)
Neposredna povezava do sporočila: 2144
   RE: Junijke 2013
28.4.2014 16:50:46   
filipinab
Oj. Tud pri nas je noro. Rihtano hiso, slabo spimo, v akciji pa nonstop. Se mal pa bo shodil. Doseze vse in skoz sem mu za ritjo. Spi sam z zizo. Je tak tak. Najraje je na tleh in raziskuje.
Jaz sem na nuli z energijo. Faza mama se vedn traja. Upam da uspem se kaj napisat. Mejte se fajn;-)

(odgovor članu Lethe)
Neposredna povezava do sporočila: 2145
   RE: Junijke 2013
29.4.2014 21:46:00   
dansas
Hej,
sem mogla iti na počitnice, da utegnem kaj napisati user posted image

Sem včeraj sanjala, da sem organizirala srečanje junijk, in to kar pri nas doma... sama sem zamudila user posted image user posted image od vas ostalih pa je prišla le girl z obema otrokoma. Je bila zelo razumevajoča, da je gostiteljica zamudila, Neža in Rosa pa sta se odlično ujeli... kaj vse človek ne razmišlja, ko sanja user posted image

srečanje
sem ga mislila sama organizirat, ampak v mojih krajih in sem imela pomisleke, da bi jih veliko prišlo, glede na to, da je bilo nekaterim težko priti na srečanje v LJ, zato sem dala samo pobudo in čakala če bo interes kateri organizirat srečanje v Lj. Pa vidim, da sem bila res pretirano optimistična glede na to, da se še po forumu komaj kaj oglašamo user posted image

vrtec
dobili, samo ne tistega v katerega hodi že Rosa. Tako da sem razpeta med občutki veselja (jea, vrtec smo dobili!) in občutki zgroženosti (v dva vrtca jih bomo dostavljali!)

slikca
mi smo se spakirali za tri dni k moževim na štajersko, pa mi je bilo tole pakiranje zelo odveč. Seveda smo ugotovili, ko smo prišli na cilj, da smo polno enih malenkosti pozabili user posted image ... tako da se prav čudim vsakemu, ki vsak vikend kam šiba - sicer pa smo mi čisti neavanturisti, ko imamo dojenčka...

filipinab
a, torej ste se le za hišo odločili. Jaz bi se verjetno tudi. Sicer je bivanje na morju moj sen, ampak hiša pred blokom definitivno zmaga - ga ni čez vrtiček , teraso ni par igral

lepo praznujte, kresujte...

...papa




(odgovor članu filipinab)
Neposredna povezava do sporočila: 2146
   RE: Junijke 2013
1.5.2014 22:23:35   
slikca123
prvomajski pozdravček punce,

da na hitro povzamem, mi smo na atibiotikih še jutri, virozni prehlad je šel naprej na ušesa...posledično to pomeni, da nisem šla v sotesko (spet user posted image )...zarad brezveterja neretva odpadla...zarad antibiotikov in slabe napovedi odpadla istra, saj tud za v bazen nismo...tako smo zaenkrat še v lj in kujemo načrte user posted image

sem pa vesela, da res ne ščije non stop...sicer nam je današnja nevihta preprečila šmarno goro, sam se je pa vseeno izlet prou lepo in posrečeno končal...

dansas mal sem zabluzila, ker sem tvojo idejo pripisala neli81, sem šele kasnej opazila...svaka ti čast, da si pripravljena organizirat srečanje...sej kaka taka varianta, da vsak kaj prinese ni švoh npr. ...sam ja, poleg tega, da se nič ne javljamo sploh, pa še da se bodo začeli dopusti itd...škoda user posted image

lethe neprespanost res ubija...upam da se boš med prazniki uspela naspat, še mal na zalogo...pa dopust bo tud naredu svoje...sicer pa upam, da se p. kmalu "poboljša"...

lep preostanek praznikov...

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 2147
   RE: Junijke 2013
4.5.2014 6:48:55   
Saša33
Dobro jutro,

pri nas so bili bolj delovni prazniki. Vrt, drva, malo okoli. Pa še porodniška se mi je iztekla.

Sedaj bom koristila dva meseca dopust, in 2x tedensko hodila v službo. Vrtec smo dobili julija. Hvala bogu, sem vesela. Da jih ne bo treba nekam vozit ali nekoga imeti po hiši. Je pa res, da bom skurila ves dopust in potem imam julija za delat. Upam, da se ne bom že kotalila.)

Pri nas je tamali živc tak, da ga niti previti več ne morem v miru. Vse je ratalo prava borba. Previjanje, oblačenje. Niti sekunde ni na miru. Naredil je že sam dva korakca, drugače se pa drži vsega in hodi za tabo, s tvojo nogo. Povsod je za mano. Noro, če ne pa bi bil v naročju. Na srečo se je uvajanje spanja obrestovalo in ponavadi zaspi okoli pol 9h in se zbudi malo čez 6. Mogoče kdaj malo pojoka, ga po hrbtu malo počoham in je zaspi nazaj. čez dan pa spi ene 3x po 40 min.

Srečanje: Meni bi takoj pasalo, da se dobimo v zoo, če se kateri sploh da?

Flaška: Smo mi ukinili, pri nas pije iz kozarca. Samo zvečer imata oba flašo mleka in to je to. je vse kar jemo mi, pa tudi koščki so čisto enkai kot za nas. Mi imamo že 9 zob.

Grizenje: Aja pa grize me, ko je vesel. Pojma nimam, kar ugrizne v ramo, nogo. Lump

Dopust: Greva s kolegico čez dober mesec na KRK. Moj ni tip za na morje, še dobro da imam koga.

Nosečnost: evo kdo bi verjel, sem na polovici. Počutim se kar ok, mogoče sem kdaj ko imam oba cel dan čist gotova. A še vedno tečem redno. Kg so tudi šli samo za 2 gor. Ta teden imam morfologijo. si pa res ne predstavljam, kaj pomeni da bi bila en dan sama brez otrok:)

Nič, pridne bodite in uživajte kar se da. Pa čim več prespanih noči

pa pa

(odgovor članu slikca123)
Neposredna povezava do sporočila: 2148
   RE: Junijke 2013
5.5.2014 22:15:10   
girl79
Čao bejbe user posted image ,

Mi smo se čez praznike malo potepali...štajerska, primorska, malo smo imeli obiske....nas je bilo 8 na 67 kvadratnih metrih, od tega trije otroci mlajši od 2 let in par mesecev, tako da je bilo kar divje user posted image user posted image Ampak je bilo luštno, je hitro minilo vse skupaj, zdaj pa vse po starem.....juniorček je vmes spet malo smrkal, hujšega pa na srečo ni bilo, zdaj je že ok user posted image user posted image Se pa strinjam, da pakiranje pa ni čisto nič zabavno, ker moraš na toliko stvari mislit ko greš z otrokom kam....

dansas - super za vrtec, te pa čisto razumem da je zoprno na dva konca hodit, mi smo ga na srečo dobili v isti enoti.....poskusi dati vlogo za premestitev....mogoče pa uspe user posted image

slikca123 - upam da boste čim prej dol iz AB šli user posted image

sasa33 - ojoj, kar na polovici si že skoraj....res gre hitro tale tvoja nosečnost user posted image Pa res imaš dobro prijateljico, da gre s tabo in dvema malima otrokoma na dopust, ker to res ni ravno dopust v pravem pomenu besede....vsaj zame ne....jaz po eni strani komaj čakam da bo mali star vsaj ene 3 leta, da imaš vsaj pol urce miru lahko na dopustu....no pričakujem da bo letošnji dopust precej naporen, mali bo verjetno ravno shodil itd.... Aja, pa fouš sem ker imate že toliko zob, mi smo še kar pri dveh samo user posted image user posted image

Sicer pa mali po novem (no že 2 dni zapored) spi samo še 1x na dan, kar mi je sicer čisto ok. Pa ponoči zdaj že 3 dni zapored spi skoraj 11 ur (ne sicer v kosu, da ne bo pomote user posted image ), kar je sploh fantastično, ker prej je velikokrat spal manj kot 10 ur, kar pomeni da je šel spat okrog 21.00 in bil že pred 7.00 pokonci....zdaj je pa enkrat celo do 8ih potegnil user posted image user posted image kar nisem mogla verjet zjutraj user posted image Dojenje počasi ukinjamo, zdaj ga dojim samo še zjutraj, imam namen še kakšen mesec vztrajat, če ne bo prej mleka zmanjkalo ali če se ne bo junior sam odstavil, potem bom pa kar nehala vsaj kake 14 dni preden grem v službo, da ne bosta 2 šoka naenkrat....

Evo, toliko od mene....

Lepo se imejte user posted image

(odgovor članu Saša33)
Neposredna povezava do sporočila: 2149
   RE: Junijke 2013
6.5.2014 14:01:06   
andreja_p
Lep sončen pozdrav....
Res po dolgem času se vam oglašam, ker mala spi že več kot dve uri. Nisem prebrala vseh vaših objav, sem jih pa na hitri preletela.
Moja pupika Lucija je pravi mali zabavljač. Vedno naju spravlja v smeh, je pa včasih ponoči tudi pestro saj se začne zbujati. Ne vem zakaj se vsede med spanjem in potem začne jokati.
Želi spati na trebuhu,se pa ne zna potem nazaj obrniti in se raje vsede. Je pri vas tudi tako????
Ima 8 zobekov. Po 15. juniju gre v varstvo k tašči in ne vem kako bo to pri njej zgledalo. Vsako stvar ji pusti,ji ne daje omejitve, če pa že kaj ne sme prijeti, pa lahko čez nekaj časa dovoli, popusti,kar meni ni všeč. Bolj malo se pa ozira na naju in najino vzgojo. Tudi po njeni logiki lahko mala vse je, čeprav jaz dobro vem da nekaterih stvari ne sme,ker ima potem ponoči krče. Ne upošteva naju in to ji potem poveš pa kar nekako presliši. Se tolažim, da bo to samo do septembra ko pa u
pamo da dobimo vrtec potem. Sem ji peljala en dan malo,da sem videla kako bo to ona z njo čez dan ko bom v službi pa me je šokirala z tem ko je šla na sprehod pa male ni pripela v vozičku, je pa prečkala kar nekaj prehodov in promet na cesti je res gost ker je glavna cesta ob sprehajalni cesti.
Se sprašujem kaj narediti,če moje besede ne zaležejo. Kakšno je vaše mnenje????
mala se je zbudila kaj več ob priliki napišem....
sončen pozdrav

(odgovor članu girl79)
Neposredna povezava do sporočila: 2150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  83 84 85 [86] 87   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  83 84 85 [86] 87   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Prvi mesec z dojenčkom: Zakaj je začel tol...
Dojenček, ki je bil prej »priden« in je jokal v mejah normale in predvsem, kadar je kaj potreboval, nenadoma dobi neutol...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?