|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vinjeta 2014
27.9.2013 13:29:55   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Torej je potemtakem že v osnovi vsak lastnik stanovanja oz. hiše kaznovan.....v primerjavi z najemnikom.....ker lastnik stanovanja oz. hiše je investiral nepremičnino (nekateri so jo tudi podedovali), najemnik pa je namesto tega lahko potoval in kupoval dizajnerske cunjice........


Zadrzimo se znotraj kategorije - lastniki stanovanj.


Hehe......user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: Vinjeta 2014
27.9.2013 13:45:02   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Torej je potemtakem že v osnovi vsak lastnik stanovanja oz. hiše kaznovan.....v primerjavi z najemnikom.....ker lastnik stanovanja oz. hiše je investiral nepremičnino (nekateri so jo tudi podedovali), najemnik pa je namesto tega lahko potoval in kupoval dizajnerske cunjice........


Zadrzimo se znotraj kategorije - lastniki stanovanj.


Hehe......user posted image


Krasno. Torej vprasala sem te - zakaj bi morale nepremicnine biti razlicno obdavcene. Nisi dala odgovora, vpeljala si najemnike in izognila se odgovoru. Lahko sklepam, da nimas odgovora in spreminjas temo ter se privoscljivo nasmejem, lahko se potrudim vrniti razgovor na zastavljeno vprasanje.
Probala bom se enkrat - zakaj menis, da bi nepremicnine morale biti razlicno obdavcene? (Se vedno se pogovarjamo znotraj ene kategorije).




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: Vinjeta 2014
27.9.2013 14:12:04   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Torej je potemtakem že v osnovi vsak lastnik stanovanja oz. hiše kaznovan.....v primerjavi z najemnikom.....ker lastnik stanovanja oz. hiše je investiral nepremičnino (nekateri so jo tudi podedovali), najemnik pa je namesto tega lahko potoval in kupoval dizajnerske cunjice........


Zadrzimo se znotraj kategorije - lastniki stanovanj.


Hehe......user posted image


Krasno. Torej vprasala sem te - zakaj bi morale nepremicnine biti razlicno obdavcene. Nisi dala odgovora, vpeljala si najemnike in izognila se odgovoru. Lahko sklepam, da nimas odgovora in spreminjas temo ter se privoscljivo nasmejem, lahko se potrudim vrniti razgovor na zastavljeno vprasanje.
Probala bom se enkrat - zakaj menis, da bi nepremicnine morale biti razlicno obdavcene? (Se vedno se pogovarjamo znotraj ene kategorije).





Daj ne glumiuser posted image .....seveda se lahko le režim.....

in normalno, da sem vpeljala najemnike.....ker si izpostavila faktor kaznovanja v povezavi z investicijo v stanovanje namesto potovanja in fenci šmensi dizajnerskih oblačil......totalno populistično......

Ker smisel "kaznovanja" davka na nepremičnine je ravno v tem, da se "kaznuje" tista nepremičnina, ki je dlje časa prazna......

Vendar so pri nas verjetno naknadno ugotovili (verjetno je malo pripomoglo tudi to, da je precej praznih stanovanj v lastništuv bank), da so podatki o stanovanjih in hišah porazni, ne ažurni, nimamo nekih verodostojnih podatkov koliko stanovanj je namenjenih za vikende, koliko je dejansko praznih.....in zaradi tega so se odločili obdavčiti "vse enako".....ker ni ustreznih podatkov in evidenc......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: Vinjeta 2014
27.9.2013 14:45:40   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
in normalno, da sem vpeljala najemnike.....ker si izpostavila faktor kaznovanja v povezavi z investicijo v stanovanje namesto potovanja in fenci šmensi dizajnerskih oblačil......totalno populistično......


Enako populisticno kot "vzeti tistim, ki imajo, saj drugi nimajo".
Zato sem te tudi vprasala, zakaj menis, da bi morali "drugo" nepremicnino drugace obdavciti?

Ker smisel "kaznovanja" davka na nepremičnine je ravno v tem, da se "kaznuje" tista nepremičnina, ki je dlje časa prazna......


Skorajda absurdno, ko ves, da se lahko vsak clan druzine prijavi na drugem naslovu. Torej eden bo "doma", drugi pa bo stalno prebival na "vikendu"...

Vendar so pri nas verjetno naknadno ugotovili (verjetno je malo pripomoglo tudi to, da je precej praznih stanovanj v lastništuv bank), da so podatki o stanovanjih in hišah porazni, ne ažurni, nimamo nekih verodostojnih podatkov koliko stanovanj je namenjenih za vikende, koliko je dejansko praznih.....in zaradi tega so se odločili obdavčiti "vse enako".....ker ni ustreznih podatkov in evidenc......


Podatki o nepremicninah so. Njihova raba je lahko povsem razlicna iz obdobja v obdobje, vendar se vedno ne vem zakaj mislis, da bi jih bilo treba razlicno obdavciti?



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: Vinjeta 2014
27.9.2013 15:15:40   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Podatki o nepremicninah so.


So. A so zelo slabi - veliko je napak in odstopanj od dejanskega stanja.
Razlogov za to je cel kup tako na strani države kot ljudi.
Na takšno evidenco upeljevati davek je zelo delikatna zadeva.

Zato pa so se ga vse vlade preteklih nekaj let izogibale, čeprav bi po prvotnih načrtih moral biti realiziran že več kot deset let nazaj.


Na žalost bodo tisti, katerih nepremičnine imajo v evidencah realne podatke, na slabšem, kot tisti, ki so pri svojih hišah 'pozabili' povedati kakšne podatke.

Hja, bo v prihodnjih mesecih pestro tudi na tem področju ...





(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: Vinjeta 2014
27.9.2013 15:20:34   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Podatki o nepremicninah so.


So. A so zelo slabi - veliko je napak in odstopanj od dejanskega stanja.
Razlogov za to je cel kup tako na strani države kot ljudi.
Na takšno evidenco upeljevati davek je zelo delikatna zadeva.


Se strinjam in zato tudi menim, da bi povecanje zneska za nadomestilo stavbnega zemljisca bila boljsa resitev.

Zato pa so se ga vse vlade preteklih nekaj let izogibale, čeprav bi po prvotnih načrtih moral biti realiziran že več kot deset_ let nazaj.


Problem je, ko ljudje zacnejo davke obravnavati kot kazen.

Na žalost bodo tisti, katerih nepremičnine imajo v evidencah realne podatke, na slabšem, kot tisti, ki so pri svojih hišah ''pozabili'' povedati kakšne podatke.

Hja, bo v prihodnjih mesecih pestro tudi na tem področju ...


Pa se kako.
Vseeno, vinjete "smo skricali". pa nam zmanjkuje sape za nepremicnine....

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 27.9.2013 15:21:40 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: Vinjeta 2014
27.9.2013 15:37:59   
LuLu
ob vsem tem pisanju o 220eur in 1,30m človek skoraj pozabi, da pa so se vinjete vseeno za vse podražile user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: Vinjeta 2014
27.9.2013 16:04:47   
petea
O, ne, LuLu, ne bodo se podražile za vse, ampak samo za voznike motornih vozil ... user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: Vinjeta 2014
28.9.2013 12:42:41   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Enako populisticno kot "vzeti tistim, ki imajo, saj drugi nimajo".
Zato sem te tudi vprasala, zakaj menis, da bi morali "drugo" nepremicnino drugace obdavciti?




Celotna davčna politika je nastavljena tako.......

Skorajda absurdno, ko ves, da se lahko vsak clan druzine prijavi na drugem naslovu. Torej eden bo "doma", drugi pa bo stalno prebival na "vikendu"...


Ja, ker ljudje pojmujejo davke kot kazen, je postala nacionalna folklora in iznajdljivost, da se na raznorazne načine izogibajo plačila davka......samo še sledimo tej absurdnosti naše nacionalne folklore torej nobenega davka in s tem zakona ne moremo uvdesti, ker bodo posamezniki začeli hvatat krivine.......

Podatki o nepremicninah so. Njihova raba je lahko povsem razlicna iz obdobja v obdobje, vendar se vedno ne vem zakaj mislis, da bi jih bilo treba razlicno obdavciti?


Sem ti odgovorila že prej zakaj, vendar se je tebi zdel odogovor absurden....in glede na to, da praviš, da so podatki o nepremičninah torej morajo obstajati tudi podatki o njihovi različni rabi iz obdobja v obdobje.......in meni se ne zdi nobena absurdnost obdavčiti drugače nepremičnino kjer družina dejansko biva, nepremičnino, ki služi kot viken, nepremičnino, ki se oddaja v najem, nepremičnino, ki je že nekaj časa povsem prazna.......

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: Vinjeta 2014
28.9.2013 15:24:33   
Colt

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Pa reci že enkrat bobu bob in povej, da prejmeš letno iz proračuna dosti več, kot prejme ena povprečna družina subvencije za vrtec. Tko da si v bistvu tud ti parazit. Pa nehaj že s floskulami o 85 procentih plače in da si zato upravičen do vsaj enega kosa te pogače, saj paraziti na več nivojih požrejo dosti več. Tud moja plača je obdavčena in zanimivo delam v gospodarstvu, pogovarjaš se z mano pa kot bi delal v javni upravi. In sam pravim, da rezervistov niti pod razno ne potrebujemo, prej potrebujemo kaj drugega. Aja ups, tu gre pa direktno za tebe in tvoje ljudi....ajs, tega se ne dira, saj ste več ali manj rezervisti pošten in delaven narod.


Kalbo v enem drugem postu si me popolnoma napačno razumel in si mislil da ciljam na familije. Ponavljam, POPOLNOMA napačno si razumel. Alpa sem jaz nerazumljivo napisal, za kar se opravičujem.. In v tem tonu si potem tudi napisal tale reply. No jaz osebno kot rezervist oziroma uradno PPPRSovc dobim iz budgeta cca 1500 € netto. A se rabi rezerviste al ne....glede na alarmantno stanje v državi...verjetno prej ne kot ja. Ampak ni to na meni da odločam. Poznam veliko dobrih in veliko slabih ljudi iz grupe rezervistov, tako da ne bom sprejel nekega skrajnega mnenja...zatorej je tvoj cinizem odveč, ker vse možnosti puščam odprte.

Hkrati se pa vprašujem koliko € letno vplačam v ta isti budget in kam oziroma za koga gre ta keš? Med vami so bistveno boljši ekonomisti kot sem jaz, tako da bi morda apeliral na njih da se malce poigrajo s številkami...npr da se naredi en enostaven izračun, koliko npr nek delavec v gospodarcu, brez otrok, brez bolniške, brez obiskov zdravnikov, s povprečno uporabo cest itd itd itd...PRISPEVA in po drugi strani DOBI iz te vreče! To bi bilo zanimivo...

Ponavljam še enkrat, pišem, razmišljam, komentiram...predvsem iz mojega lastnega stališča.


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: Vinjeta 2014
28.9.2013 15:48:19   
Colt
Tole bo pa Ronji povšeči....

http://www.youtube.com/watch?v=KaOC9danxNo&feature=share

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: Vinjeta 2014
28.9.2013 19:21:59   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Colt


Kalbo v enem drugem postu si me popolnoma napačno razumel in si mislil da ciljam na familije. Ponavljam, POPOLNOMA napačno si razumel. Alpa sem jaz nerazumljivo napisal, za kar se opravičujem.. In v tem tonu si potem tudi napisal tale reply. No jaz osebno kot rezervist oziroma uradno PPPRSovc dobim iz budgeta cca 1500 € netto. A se rabi rezerviste al ne....glede na alarmantno stanje v državi...verjetno prej ne kot ja. Ampak ni to na meni da odločam. Poznam veliko dobrih in veliko slabih ljudi iz grupe rezervistov, tako da ne bom sprejel nekega skrajnega mnenja...zatorej je tvoj cinizem odveč, ker vse možnosti puščam odprte.

Hkrati se pa vprašujem koliko € letno vplačam v ta isti budget in kam oziroma za koga gre ta keš? Med vami so bistveno boljši ekonomisti kot sem jaz, tako da bi morda apeliral na njih da se malce poigrajo s številkami...npr da se naredi en enostaven izračun, koliko npr nek delavec v gospodarcu, brez otrok, brez bolniške, brez obiskov zdravnikov, s povprečno uporabo cest itd itd itd...PRISPEVA in po drugi strani DOBI iz te vreče! To bi bilo zanimivo...

Ponavljam še enkrat, pišem, razmišljam, komentiram...predvsem iz mojega lastnega stališča.



Moj cinizem je reakcija na tvojega. Sicer so pa to debate primerne za ob vrčku piva, takrat besede ne zgledajo tok hude.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 28.9.2013 19:25:52 >

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: Vinjeta 2014
28.9.2013 19:29:43   
Colt
Podpis in še enkrat poziv....nisi me razumel, tako kot sem hotel povedat pri replaju k te je spravil na obrate!

< Sporočilo je popravil Colt -- 28.9.2013 19:30:29 >


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: Vinjeta 2014
28.9.2013 23:36:49   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Enako populisticno kot "vzeti tistim, ki imajo, saj drugi nimajo".
Zato sem te tudi vprasala, zakaj menis, da bi morali "drugo" nepremicnino drugace obdavciti?




Celotna davčna politika je nastavljena tako.......


Torej nisi se smejala, ker sem vpeljala populizem, ampak ker je cela davcna politika nastavljena tako. Zanimiv zasuk v razlagi.

Ja, ker ljudje pojmujejo davke kot kazen, je postala nacionalna folklora in iznajdljivost, da se na raznorazne načine izogibajo plačila davka......samo še sledimo tej absurdnosti naše nacionalne folklore torej nobenega davka in s tem zakona ne moremo uvdesti, ker bodo posamezniki začeli hvatat krivine.......


Seveda, da lahko. Davek od nepremicnin bomo placali vsi. Pri visjem davku je pa kriterij se vedno absurden - zato tudi umaknjen.


Sem ti odgovorila že prej zakaj,


Pisala si zgolj o tem kaj bi vlada zelela doseci in kaksni so cilji zakona - celo v trejem imenu, ce se prav spomnim - "oni hocejo, mislijo...". Oni me ne zanimajo, zanima me zakaj ti menis, da je treba razlicno obdavciti nepremicnine. To, da so prazne je enako tehten vzrok kot ta, da je zima mrzla.

vendar se je tebi zdel odogovor absurden....in glede na to, da praviš, da so podatki o nepremičninah torej morajo obstajati tudi podatki o njihovi različni rabi iz obdobja v obdobje.......

Ce grem na dopust za vec kot 1 mesec, recimo za 2 meseca ali na neko potovanje, kaksen davek bi potem placala za ta cas - to je vseeno 20% obracunskega obdobja.

in meni se ne zdi nobena absurdnost obdavčiti drugače nepremičnino kjer družina dejansko biva, nepremičnino, ki služi kot viken, nepremičnino, ki se oddaja v najem, nepremičnino, ki je že nekaj časa povsem prazna.......


Pusti najem po strani, to je drugi par rokavov in za najem se placuje davek in to krepko. Ce bi njega upostevala tudi tukaj bi bila to dvojna obdavcitev.

Prazna nepremicnina - propadajoca hisa, neprimerna za bivanje, druzina pa brez denarja za renoviranje ali rusitveni nacrt in ostale dajatve ter stroske v zvezi z rusenjem - placajo velik davek zato ker....?

Staramama , ki se je poskodovala je za cas 6,7 mesecev pri otrocih. Kaksen davek naj bi ona placala? vecjega ker je stanovanje prazno skoraj celo leto? Zakaj? 

Druzina se preseli v drugi kraj slovenije, v podedovano stanovanje, zaradi specificnega solanja enega od otrok. Starsa delata na starih delovnih mestih tako, da je eden pri otrocih del casa in dela od doma in ta cas je drugi v pisarni v starem mestu. Uporabljata hiso vkatero so ziveli kot vikend - obcasno. Kaksen davek naj bi oni placali in cevecjega kot zagovarjas zakaj?



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: Vinjeta 2014
28.9.2013 23:50:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Colt
A se rabi rezerviste al ne....glede na alarmantno stanje v državi...verjetno prej ne kot ja. Ampak ni to na meni da odločam.


Naj bo tako tudi takrat, ko odlocas, presojas o drugih in celo znas koga bi bilo treba "nasilno odstraniti".

Poznam veliko dobrih in veliko slabih ljudi iz grupe rezervistov, tako da ne bom sprejel nekega skrajnega mnenja...zatorej je tvoj cinizem odveč, ker vse možnosti puščam odprte.


Enako velja za vse in tudi za tiste, za katere ti ne ves kaj delajo po pisarnah, pa si drznes zlivati gnojnico po njih.

Hkrati se pa vprašujem koliko € letno vplačam v ta isti budget in kam oziroma za koga gre ta keš?


Jaz se tudi sprasujem ali res nihce ni pripravljen biti v rezervi za svojo domovino zastonj? Ali res mora denar, ki ga vplacujem v drzavno blagajno iti na "pripravljenost" "dobro voljo" "usposabljanje, s katerim imas moznost na misijo in dobro zasluziti" - kot navedeno v kopiranem linku.


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 28.9.2013 23:53:15 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Colt)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: Vinjeta 2014
29.9.2013 9:58:34   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Torej nisi se smejala, ker sem vpeljala populizem, ampak ker je cela davcna politika nastavljena tako. Zanimiv zasuk v razlagi.




Še zdaj se režim tvoji populistični predvidljivosti.......user posted image

Seveda, da lahko. Davek od nepremicnin bomo placali vsi. Pri visjem davku je pa kriterij se vedno absurden - zato tudi umaknjen.


Absurdno umaknjen.......

Pisala si zgolj o tem kaj bi vlada zelela doseci in kaksni so cilji zakona - celo v trejem imenu, ce se prav spomnim - "oni hocejo, mislijo...". Oni me ne zanimajo, zanima me zakaj ti menis, da je treba razlicno obdavciti nepremicnine. To, da so prazne je enako tehten vzrok kot ta, da je zima mrzla.


Se pač strinjam s cilji zakona......da se višje obdavčjijo prazna stanovanja in stanovanja, ki se uporabljajo recimo mesec dni na leto, zgolj za oddih......vendar ker zate to ni tehten razlog je očitno vsaka nadaljna debata odveč.....

Ce grem na dopust za vec kot 1 mesec, recimo za 2 meseca ali na neko potovanje, kaksen davek bi potem placala za ta cas - to je vseeno 20% obracunskega obdobja.


Te pač ni v hiši, kjer stalno bivaš mesec ali dva....si ali na v zidanici v goricah ali v apartmaju na morju ali pa na Sejšelih......

Pusti najem po strani, to je drugi par rokavov in za najem se placuje davek in to krepko. Ce bi njega upostevala tudi tukaj bi bila to dvojna obdavcitev.


Potem gre za dvojno obdavčitev pri davku na nepremičnine že v osnovi.....ker pri vsaki pridobitvi stanovanja plačaš davek.......

Prazna nepremicnina - propadajoca hisa, neprimerna za bivanje, druzina pa brez denarja za renoviranje ali rusitveni nacrt in ostale dajatve ter stroske v zvezi z rusenjem - placajo velik davek zato ker....?

Staramama , ki se je poskodovala je za cas 6,7 mesecev pri otrocih. Kaksen davek naj bi ona placala? vecjega ker je stanovanje prazno skoraj celo leto? Zakaj?

Druzina se preseli v drugi kraj slovenije, v podedovano stanovanje, zaradi specificnega solanja enega od otrok. Starsa delata na starih delovnih mestih tako, da je eden pri otrocih del casa in dela od doma in ta cas je drugi v pisarni v starem mestu. Uporabljata hiso vkatero so ziveli kot vikend - obcasno. Kaksen davek naj bi oni placali in cevecjega kot zagovarjas zakaj?



Uvedeš oprostitve....kot si sama predlagala pri vinjeti.......user posted image





< Sporočilo je popravil liliana -- 29.9.2013 10:04:25 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: Vinjeta 2014
29.9.2013 10:38:36   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Seveda, da lahko. Davek od nepremicnin bomo placali vsi. Pri visjem davku je pa kriterij se vedno absurden - zato tudi umaknjen.


Absurdno umaknjen.......


Vseeno , tvoja trditev, da se ne da "uvesti nobenega davka" ne drzi.

Se pač strinjam s cilji zakona......da se višje obdavčjijo prazna stanovanja in stanovanja, ki se uporabljajo recimo mesec dni na leto, zgolj za oddih......vendar ker zate to ni tehten razlog je očitno vsaka nadaljna debata odveč.....


Lilijana, cilji so cilji, utemeljitve, razlogi na katerih baziramo cilje so nekaj drugega in jaz te pac sprasujem tocno po tem - utemeljitvi, podlagi iz jatere izhajas. Upam, da se pri strinjanju ne ustavis zgolj na rekli so, da treba je, brez globljega razmisleka.  

Ce grem na dopust za vec kot 1 mesec, recimo za 2 meseca ali na neko potovanje, kaksen davek bi potem placala za ta cas - to je vseeno 20% obracunskega obdobja.


Te pač ni v hiši, kjer stalno bivaš mesec ali dva....si ali na v zidanici v goricah ali v apartmaju na morju ali pa na Sejšelih......


In kako naj bi to bilo obdavceno? 

Pusti najem po strani, to je drugi par rokavov in za najem se placuje davek in to krepko. Ce bi njega upostevala tudi tukaj bi bila to dvojna obdavcitev.


Potem gre za dvojno obdavčitev pri davku na nepremičnine že v osnovi.....ker pri vsaki pridobitvi stanovanja plačaš davek.......


Ne ni res. Eno je davek od prometa nepremicnin, drugo je pa davek iz dobicka oddajanja nepremicnin v najem.  

Prazna nepremicnina - propadajoca hisa, neprimerna za bivanje, druzina pa brez denarja za renoviranje ali rusitveni nacrt in ostale dajatve ter stroske v zvezi z rusenjem - placajo velik davek zato ker....?

Staramama , ki se je poskodovala je za cas 6,7 mesecev pri otrocih. Kaksen davek naj bi ona placala? vecjega ker je stanovanje prazno skoraj celo leto? Zakaj?

Druzina se preseli v drugi kraj slovenije, v podedovano stanovanje, zaradi specificnega solanja enega od otrok. Starsa delata na starih delovnih mestih tako, da je eden pri otrocih del casa in dela od doma in ta cas je drugi v pisarni v starem mestu. Uporabljata hiso vkatero so ziveli kot vikend - obcasno. Kaksen davek naj bi oni placali in cevecjega kot zagovarjas zakaj?



Uvedeš oprostitve....kot si sama predlagala pri vinjeti.......user posted image


Ne sprasujem te po socialni politiki v dolocenih primerih. Sprasujem te kaksen davek bi bil po tvojih izhodiscih tu smiselen in zakaj.
Sicer mocno dvomim, da bom odgovor dobila, ker se ocitno enostavno samo strinjas, ne da bi znala povedati zakaj. Kar me niti ne preseneca.


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 29.9.2013 10:39:45 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: Vinjeta 2014
29.9.2013 20:17:54   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Lilijana, cilji so cilji, utemeljitve, razlogi na katerih baziramo cilje so nekaj drugega in jaz te pac sprasujem tocno po tem - utemeljitvi, podlagi iz jatere izhajas. Upam, da se pri strinjanju ne ustavis zgolj na rekli so, da treba je, brez globljega razmisleka.  




Ja Frodo....točno na tem se ustavim......ker nazadnje so pripravljalci zakona davka na nepremičnine rekli, da morajo biti vse nepremičnine enako obdavčene.......in nisem rekla kot ti, "prav imate".......

Ne sprasujem te po socialni politiki v dolocenih primerih. Sprasujem te kaksen davek bi bil po tvojih izhodiscih tu smiselen in zakaj.


Jaz sem ti pa povedala, da so po mojem mnenju v določenih primerih možne oprostitve.......pri večini primerih plačila davkov poznamo za določene kategorije določene oprostitve......in progresivno lestvico obdavčitve.......

Ne ni res. Eno je davek od prometa nepremicnin, drugo je pa davek iz dobicka oddajanja nepremicnin v najem.


Torej gre za dvojno obdavčitev v vsakem primeru v primeru najema, pa če je stopnja davka na nepremičnine 0,15 % ali pa 0,25 %....

Sicer mocno dvomim, da bom odgovor dobila, ker se ocitno enostavno samo strinjas, ne da bi znala povedati zakaj. Kar me niti ne preseneca.


Torej zakaj potem vztrajaš po vsej sili, čeprav že vnaprej veš odgovor........? Kaj pravzaprav želiš dokazati.....?

Drugače pa.....če bi že v osnovi vprašanje zastavila zato, ker te je odgovor zanimal, bi dobila od mene precej precizen odgovor......običajno si ga, dokler ni začel tvoj drugi ego s provokacijami.......ker pa si začela debatirati oz. spraševati v svojem populističnem in provokatorskem stilu....si dobila od mene tudi odgovore v "svojem stilu".......

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Tiho smo pa ob nepremičninskem davku.....da bo recimo luksuzna nepremičnina (kot je vikend ali apartma na morju ali v hribih) obdavčena na enak način kot neprimičnina kjer se živi......


V cem je pravzaprav problem, zakaj bi kaznovali nekoga, ki je investiral v nepremicnino na morju ali v hribih, namesto na potovanja, dizajnerske krpice itn... ?








< Sporočilo je popravil liliana -- 29.9.2013 20:19:07 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: Vinjeta 2014
29.9.2013 22:29:10   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Lilijana, cilji so cilji, utemeljitve, razlogi na katerih baziramo cilje so nekaj drugega in jaz te pac sprasujem tocno po tem - utemeljitvi, podlagi iz jatere izhajas. Upam, da se pri strinjanju ne ustavis zgolj na rekli so, da treba je, brez globljega razmisleka.  


Ja Frodo....točno na tem se ustavim......ker nazadnje so pripravljalci zakona davka na nepremičnine rekli, da morajo biti vse nepremičnine enako obdavčene.......in nisem rekla kot ti, "prav imate".......


Pravzaprav, moj argumenti so od zacetka na tem, da bi davek moral biti enak. In ja, prisli so k pameti in izenacili davek.
Sprasujem te zakaj nimajo prav, da so izenacili davek - pa ne spet o ciljih nameravanega ukrepa ampak dajmo o argumentih, ki po tvojem mnenju upravicujejo razlicno obdavcitev nepremicnin.

Ne sprasujem te po socialni politiki v dolocenih primerih. Sprasujem te kaksen davek bi bil po tvojih izhodiscih tu smiselen in zakaj.


Jaz sem ti pa povedala, da so po mojem mnenju v določenih primerih možne oprostitve.......pri večini primerih plačila davkov poznamo za določene kategorije določene oprostitve......in progresivno lestvico obdavčitve.......


Torej zakaj naj bi pravzaprav uvedli razlicno obdavcevanje nepremicnin?

Ne ni res. Eno je davek od prometa nepremicnin, drugo je pa davek iz dobicka oddajanja nepremicnin v najem.


Torej gre za dvojno obdavčitev v vsakem primeru v primeru najema, pa če je stopnja davka na nepremičnine 0,15 % ali pa 0,25 %....


Ne, ne drzi. Eno je davek na "lastnistvo", drugo davek od dobicka.

Sicer mocno dvomim, da bom odgovor dobila, ker se ocitno enostavno samo strinjas, ne da bi znala povedati zakaj. Kar me niti ne preseneca.


Torej zakaj potem vztrajaš po vsej sili, čeprav že vnaprej veš odgovor........?


Ne vnaprej, temvec po nekaj postih polnih izogibanja odgovoru.

Kaj pravzaprav želiš dokazati.....?


Zelim slisati argumente za drugacno stalisce. Samo tako namrec lahko preveris, potrdis ali ovrzes lastne argumente.

Drugače pa.....če bi že v osnovi vprašanje zastavila zato, ker te je odgovor zanimal, bi dobila od mene precej precizen odgovor.....


Vsekakor user posted image Torej zakaj potem vztrajaš po vsej sili v izogibanju, čeprav že vnaprej veš, da me ne zanima........? user posted image

običajno si ga, dokler ni začel tvoj drugi ego s provokacijami.......ker pa si začela debatirati oz. spraševati v svojem populističnem in provokatorskem stilu....si dobila od mene tudi odgovore v "svojem stilu".......


Zacela sem s provokacijami, potem sem te populisticno in provkatorski sprasevala - zakaj menis, da bi bilo potrebno razlicno obdavciti nepremicnine. Preprosto fantasticno infantilno user posted image user posted image user posted image

BTW: Ce se ze ustavljas pri mojem stilu - jaz imam svoj stil in lepo bi bilo, ce bi ti kot odrasla in zrela oseba bila zmozna oblikovati (ohraniti, zadrzati, vzdrzevati) svojega, saj tako moj stil ne bi bil ovira zaradi katere ti ne mogla odgovoriti na enostavna vprasanja. Tako je razumeti, da s svojim stilom odlocilno vplivam na tvojo zmoznost debatiranja, kar si pa ne zelim. Zelim si zrelega sogovornika, ki ima lasten stil, lasten jaz in lastna stalisca, ki jih zna predsatviti in argumentirati, ne glede na stil sogovornika.






_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: Vinjeta 2014
30.9.2013 6:55:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Zacela sem s provokacijami, potem sem te populisticno in provkatorski sprasevala - zakaj menis, da bi bilo potrebno razlicno obdavciti nepremicnine. Preprosto fantasticno infantilno user posted image user posted image user posted image

BTW: Ce se ze ustavljas pri mojem stilu - jaz imam svoj stil in lepo bi bilo, ce bi ti kot odrasla in zrela oseba bila zmozna oblikovati (ohraniti, zadrzati, vzdrzevati) svojega, saj tako moj stil ne bi bil ovira zaradi katere ti ne mogla odgovoriti na enostavna vprasanja. Tako je razumeti, da s svojim stilom odlocilno vplivam na tvojo zmoznost debatiranja, kar si pa ne zelim. Zelim si zrelega sogovornika, ki ima lasten stil, lasten jaz in lastna stalisca, ki jih zna predsatviti in argumentirati, ne glede na stil sogovornika.




Povsem preprosto........vprašala bi brez provokacij, pa bi dobila odgovor, še vedno si ga dobila, dokler nisi začela s svojimi očitnimi in direktnimi manipulacijami in provokacijami.......s "svojim stilom" pa kažeš zgolj na to, da si v bistvu ne želiš zrelega sogovornika z lastnimi stališči......zato ne glumi......ker prav to delaš namerno......s "svojim stilom" vplivaš oz. želiš vplivati na sogovornika.......zakaj pa to počneš pa itak veš le ti sama.......

In ko te bo resnično zanimalo moje stališče, ko ne boš več začela takrat, ko bom povedala svoje stališče s podobnimi "izhajaš iz sebe, to je napaka"....." to je zgolj tvoje mnenje, to ni argument".......takrat bove lahko resnično debatirale.....dokler pa boš debatirala zgolj zaradi "tekmovalne debate" v smislu....tekmovalec A mora zagovarjati in argumentirati to trditev, tekmovalec B ba drugo (in žreb določi katero) tako dolgo pa na forumu ne boš našla ustreznega sogovornika sebi.......


(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: Vinjeta 2014
30.9.2013 9:06:43   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin



Zacela sem s provokacijami, potem sem te populisticno in provkatorski sprasevala - zakaj menis, da bi bilo potrebno razlicno obdavciti nepremicnine. Preprosto fantasticno infantilno user posted image user posted image user posted image

BTW: Ce se ze ustavljas pri mojem stilu - jaz imam svoj stil in lepo bi bilo, ce bi ti kot odrasla in zrela oseba bila zmozna oblikovati (ohraniti, zadrzati, vzdrzevati) svojega, saj tako moj stil ne bi bil ovira zaradi katere ti ne mogla odgovoriti na enostavna vprasanja. Tako je razumeti, da s svojim stilom odlocilno vplivam na tvojo zmoznost debatiranja, kar si pa ne zelim. Zelim si zrelega sogovornika, ki ima lasten stil, lasten jaz in lastna stalisca, ki jih zna predsatviti in argumentirati, ne glede na stil sogovornika.




Povsem preprosto........vprašala bi brez provokacij, pa bi dobila odgovor, še vedno si ga dobila, dokler nisi začela s svojimi očitnimi in direktnimi manipulacijami in provokacijami.......s "svojim stilom" pa kažeš zgolj na to, da si v bistvu ne želiš zrelega sogovornika z lastnimi stališči......zato ne glumi......ker prav to delaš namerno......s "svojim stilom" vplivaš oz. želiš vplivati na sogovornika.......zakaj pa to počneš pa itak veš le ti sama.......

In ko te bo resnično zanimalo moje stališče, ko ne boš več začela takrat, ko bom povedala svoje stališče s podobnimi "izhajaš iz sebe, to je napaka"....." to je zgolj tvoje mnenje, to ni argument".......takrat bove lahko resnično debatirale.....dokler pa boš debatirala zgolj zaradi "tekmovalne debate" v smislu....tekmovalec A mora zagovarjati in argumentirati to trditev, tekmovalec B ba drugo (in žreb določi katero) tako dolgo pa na forumu ne boš našla ustreznega sogovornika sebi.......




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ma ok, jaz sem kriva, da ti ne zmores povedati zakaj je razlicna obdavcitev nepremicnin zate ustrezna. Si sedaj bolje?

BTW: na tem forumu je kar nekaj povsem meni ustreznih sogovornikov, ki dejansko razlikujejo mnenje od argumenta, vedo kako se zadeve utemeljujejo in nimajo kompleksov pri izrazanju in utemeljevanju lastnega mnenja.





< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 30.9.2013 9:12:08 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: Vinjeta 2014
30.9.2013 10:07:32   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana




Ja, ker ljudje pojmujejo davke kot kazen, je postala nacionalna folklora in iznajdljivost, da se na raznorazne načine izogibajo plačila davka......samo še sledimo tej absurdnosti naše nacionalne folklore torej nobenega davka in s tem zakona ne moremo uvdesti, ker bodo posamezniki začeli hvatat krivine.......




Izogibanje davkom ni nobena slovenska posebnost niti nacionalna folklora.
Če bi bila to samo slovenska posebnost, ne bi obstajale davčne oaze - procentualno gledano: koliko Slovencev najdemo tam in koliko je državljanov drugih držav?!
Da ne govorimo o tem, koliko vrhunskih športnikov se je preselilo v davčno ugodnejši Monako,
ali pa primer Gerarda Depardieua, ki se je celo odrekel državljansktvu v izogib (pre)visokim davkom v svoji državi.






(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: Vinjeta 2014
30.9.2013 10:08:52   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Naceloma 0,25% vrednosti dolocene s strani geodetske uprave za stanovanja. Objavljeno je bilo, da bo ca 3x vecji znesek, kot znesek nadomestila stavbnega zemljisca, ki smo ga placevali dosedaj.
Iz dosedaj videnega, krediti ne bodo nobena olajsava.


potem bo davek v bistvu še vedno cenejši kot na švedskem. afaik je tukaj 0.75%


Zanimivo bi bilo videti kaksne so place na svedskem, kako izracunata cena nepremicnine in koliko % povprecne place gre za ta davek...


ja, sej plače niso slabe. samo po moje je za realno sliko treba širše gledat, kot samo koliko % plače gre za nepremičnino; gledat koliko % na splošno plačaš za davke in koliko ti v bistvu ostane čez vse leto (glede na to, da ima švedska najvišje davke) za vse stvari..

Swedes who earn a salary on par with the average municipal worker contribute the equivalent of 70 percent of their monthly salaries in taxes, a new study has found.
http://www.thelocal.se/43900/20121018/

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: Vinjeta 2014
30.9.2013 20:45:45   
Colt
user posted image user posted image user posted image user posted image tole bo še fletno....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: Vinjeta 2014
30.9.2013 21:15:43   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ja, sej plače niso slabe. samo po moje je za realno sliko treba širše gledat, kot samo koliko % plače gre za nepremičnino; gledat koliko % na splošno plačaš za davke in koliko ti v bistvu ostane čez vse leto (glede na to, da ima švedska najvišje davke) za vse stvari..

Swedes who earn a salary on par with the average municipal worker contribute the equivalent of 70 percent of their monthly salaries in taxes, a new study has found.
http://www.thelocal.se/43900/20121018/


Potem je mogoce najlazje primerjati kupno moc na svedskem in v sloveniji. Gledati samo davke je IMO spet pomankljivo, saj ne ves kaj za te vplacane davke dobis (v solstvui, zdravstvu, pokojninskem sistemu itn...).

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 30.9.2013 21:22:16 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?