|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vinjeta 2014
24.9.2013 22:03:20   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Moje dete me je zadnjič, čeprav zelo veselo snidenja z menoj pred šolo, zelo lepo, v čisti angleščini naPLIZalo, če se še lahko malo igra in mi dalo vedet, da ji nekatere njej zelo ljube stvari, kot je recimo igranje s prijatelji, enostavno ne morem dati...



Ne zdrzim... /sarcas_tic mode/
Vidis kaj zamujas, ce bi bil xxxxx, bi ti dete skocilo v objem, te poljubckalo, se zahvalilo za cas, ki si si ga vzel za njega ter bi vsi skupaj v sreci in ljubezni s solzami srece odsli proti soncnemu zahodu. In tako na vecne case /sarcas_tic mode off/

Ja, pozabila sem... preden odides proti soncnemu zahodu, se poklonis in zahvalis vinjeti, da ti je omogocila kvaliteten cas za najdrazje, saj bi brez nje bili nesrecni in mizerni (mizerni - bedni (bedni - pomilovanja vredni), zanicevanja vredni, z zelo slabimi obcutki - dodatek specialno za kalba) ....


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 24.9.2013 22:09:09 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Vinjeta 2014
24.9.2013 22:28:13   
patrino
Patrino, si pa res sitna! user posted image Citirala si me popolnoma iz konteksta, zato je konec tvojega zadnjega posta popolnoma neresničen. Na vsak način bi me rada prikazala kot egoistko, ki ji je zdaj, ko ji avto ne presega 130 cm, vseeno za druge. No, zelo se motiš!

Saj vem da semuser posted image Ja res sem spacala tako skupaj da paše in je malček iz konteksta- zanalašč. Tako kot ste nekateri vzeli iz konteksta informacijo, da nekatere grdobe velikim družinam privoščimo dražje vinjete. Osebno je nikomur ne privoščim, še posebej če jo mora plačati nekdo, ki zanjo res zelo zelo težko napraska denar. Tako kot mi je hudo za take, sem vesela za tiste, ki jim tega po golem srečnem naklučju to ni potrebno. Tudi za tvojo družino. Predlagam, da tole srečo spravite v en predalček v srcu in se nanjo spomnite takrat, ko bo v sprejemanju spet kakšen horukarski zakon, kjer vam žal ne bo uspelo pasti skozi sito. Takrat bo mogoče jeza manjša, če se boš spomnila, da si bila tem primeru med srečneži in da pač vedno ne gre tako.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 10:38:26   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Kalbo mislim, da preveč posplošuješ. Seveda ne vem, kaj vse me v prihodnosti čaka in skupaj z mano mojo družino. Samo je velika razlika, če ti v prihodnosti nekoč nenačrtovano izgubiš službo, zdravje, partnerja, streho nad glavo in si primoran korenito spremeniti življenje in se boriti za preživetje, ter med tistimi, ki se tako rekoč že šlepajo na račun davkoplačevalcev, na račun dobrote drugih ljudi, že v naprej vedo, da bodo morali nafehtati pomoč povsod okrog, da bodo lahko preživeli sebe in otroke, pa vseeno spontano ( nekaterim je všeč izraz impulzivno) delajo na deci. Razumeš razliko? Seveda jo, vendar verjetno ne boš priznal. Užaljeno se usajaš kot bi ti kdo kaj hotel, pa se gre v mojem imenu le za to, da se nekateri na tej temi oglašajo in brundajo proti horukarsko sprejetim zakonom le toliko časa, dokler vlečejo zraven ta kratko. Takoj, ko spoznajo, da jim bo uspelo tudi tokrat pobegniti mimo, pa veselo utihnejo. Kar naenkrat jih mine vsa empatija do vseh tistih , ki pa jih zakon prizadene.
Nihče se ni spravil na velike družine , kajti tudi sama imam takšno in bom med tistimi , ki jih bo povozil zakon, mi je pa takšno svetohlinstvo izpod časti..



Mislim da me povsem napačno razumeš. Užaljenosti z moje strani ni. Hočem vam samo dopovedat, da je treba bit v teh stvareh zelo previden, ker smo, so ljudje glede svoji otrok čustveni in tako tudi reagiramo.

Bodo pa pomoje vrgli itak ven vse male kombije, kar je edino pošteno tako do obrtnikov, kot do velikih družin.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 10:44:34   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: katipi


Na tvoje presenečenje še vedno želim in upam, da bo pamet premagala maloumje in bodo umaknili 220 evrsko vinjeto za vse, ki jih/nas ta podražitev prizadane.





Podražitev prizadene vsakega.....prizadene družino z invalidnim otrokom, prizadene "veliko družino", prizadene "malo družino", prizadene podjetnika......prizadene rumuna......

Tudi uvedba določenega dela plačila za drugega in več otrok v vrtcu je prizadela predvsem velike družine.....

V obeh primerih (vrtcev in vinjet) pa je šlo za "predvolilno pravljico", ki na dolgi rok ni bila vzdržna.....pograbili smo jo pa vsi z odprtimi rokami.....in po 6 letih pozabili, kako je bilo pred to pravljico, ko smo mastno plačevali za obe storitvi......

In če sem se na začetku teme zavzemala za oprostitev določenega dela prebivalstva plačila vinjete.....se po podrobnejšem premisleku (tehnične omejitve kako sprovesti oprostitev v praksi recimo) in ob razsvetlitvi enega in drugega pola na tej temi ne zavzemam več za to....ne za velike družine in ne za družine z invalidi.....ker vinjeta je luksus......in luksuza pa država ne more subvencionirati.....lahko subvencionira prevozne stroške na zdravljenje, luksuza vinjete pa ne......


Ja, OK, v redu. Sam potem je treba podražit vse vinjete, ne pa da se postavi nek trapast kriterij, ki je skregan z vsako logiko. Recimo, novi C8 bi lahko po nekaterih meritvah bil notri, Jumpy, ki ima daljši nos pa ne. Plus vsega bi pa potemtakem morali izvzet iz vinjetnega območja vse ceste rezervirane za motorna vozila, to so vse obvoznice in podobno. Prej recimo cestnine ni bilo tam, kjer so povozili regionalko in podobno.

Vinjeta je bila predvolilni bombonček, samo zdaj je realnost in dajmo že pravo ceno gor in to je to.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 10:55:25   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Hitro bo preživetje na tanki nitki in takrat bo tebi nekdo sarkastično v Frodinem stilu spustil....kaj pa jamraš, kaj pa fehtaš, kaj si pa štepala otroke, prej bi mislila.



A nisi ti eden tistih najbolj gorečih moralistov, ko se je govorilo o trosilcih semen, ki da če so ga že vtikali svojega lulčka in trosili naokrog svoje seme, ne da bi prej razmislili, naj pa se kasenje še soočijo s svojimi posledicami... pardon, otroKAMi.


Ja seveda sem, samo v popolnoma drugem kontekstu.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 11:07:22   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Skratka - ne ves kaj samaritansko pomeni, slabo se pocutis ker tega ne ves, ne razumes zakaj se zapise IMO in motijo te RR-ovi smajliji....

Ti res razmisljas s...... srcem user posted image user posted image user posted image



Skratka, ko ti zmanjka tvojih visoko intelektualnih argumentov se zatečeč k žaljenju na zelo osebni ravni, samo mene si spravila samo enkrat s tira, draga moja, nikoli več.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 15:34:03   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Skratka - ne ves kaj samaritansko pomeni, slabo se pocutis ker tega ne ves, ne razumes zakaj se zapise IMO in motijo te RR-ovi smajliji....

Ti res razmisljas s...... srcem user posted image user posted image user posted image



Skratka, ko ti zmanjka tvojih visoko intelektualnih argumentov se zatečeč k žaljenju na zelo osebni ravni, samo mene si spravila samo enkrat s tira, draga moja, nikoli več.


Ti si iztirjen in iracionalen ze od trenutka, ko si zelo "neosebno", "spodbudno" in na visoki "intelektualni" ravni grozil, da bos "nekoga po buci" user posted image user posted image user posted image








_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 16:21:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Vinjeta je bila predvolilni bombonček, samo zdaj je realnost in dajmo že pravo ceno gor in to je to.


Torej 220 EUR za vse avte.....ker 95 oz. 110 EUR je res malo premalo......pa bomo vsi srečni, ker bo solidarnost prevladala in ne bo diskriminacije oz. zafrkavanja ogroženih skupin......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 20:25:24   
Bakfark

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Hitro bo preživetje na tanki nitki in takrat bo tebi nekdo sarkastično v Frodinem stilu spustil....kaj pa jamraš, kaj pa fehtaš, kaj si pa štepala otroke, prej bi mislila.



A nisi ti eden tistih najbolj gorečih moralistov, ko se je govorilo o trosilcih semen, ki da če so ga že vtikali svojega lulčka in trosili naokrog svoje seme, ne da bi prej razmislili, naj pa se kasenje še soočijo s svojimi posledicami... pardon, otroKAMi.


Ja seveda sem, samo v popolnoma drugem kontekstu.


Magari... Pa čeprav v drugem konktekstu uporabljaš istega, je stil še vedno Frodin...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 22:06:55   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Skratka - ne ves kaj samaritansko pomeni, slabo se pocutis ker tega ne ves, ne razumes zakaj se zapise IMO in motijo te RR-ovi smajliji....

Ti res razmisljas s...... srcem user posted image user posted image user posted image



Skratka, ko ti zmanjka tvojih visoko intelektualnih argumentov se zatečeč k žaljenju na zelo osebni ravni, samo mene si spravila samo enkrat s tira, draga moja, nikoli več.


Ti si iztirjen in iracionalen ze od trenutka, ko si zelo "neosebno", "spodbudno" in na visoki "intelektualni" ravni grozil, da bos "nekoga po buci" user posted image user posted image user posted image



Nikjer nisem napisal, da te bom jaz po buči. Sicer sem pa že enkrat rekel, da se s tabo ne bom več ukvarjal in tokrat sem se zadnjič.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 22:09:12   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Hitro bo preživetje na tanki nitki in takrat bo tebi nekdo sarkastično v Frodinem stilu spustil....kaj pa jamraš, kaj pa fehtaš, kaj si pa štepala otroke, prej bi mislila.



A nisi ti eden tistih najbolj gorečih moralistov, ko se je govorilo o trosilcih semen, ki da če so ga že vtikali svojega lulčka in trosili naokrog svoje seme, ne da bi prej razmislili, naj pa se kasenje še soočijo s svojimi posledicami... pardon, otroKAMi.


Ja seveda sem, samo v popolnoma drugem kontekstu.


Magari... Pa čeprav v drugem konktekstu uporabljaš istega, je stil še vedno Frodin...


Eno je, če se dva skupaj zakalkulirata pri delanju otrok in sta skupaj v tem zosu, drugo pa, da očka naseksa otroka in potem z repom med nogami pobegne. In žal ali pa hvalabogu je tako, da ženska še vedno sama odloča o svojem telesu in je v splav ne more nihče prisiliti. Popolnoma različni situaciji in mi ni jasno kje si tu našel vzporednico.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 25.9.2013 22:10:07 >

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 22:10:59   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


Vinjeta je bila predvolilni bombonček, samo zdaj je realnost in dajmo že pravo ceno gor in to je to.


Torej 220 EUR za vse avte.....ker 95 oz. 110 EUR je res malo premalo......pa bomo vsi srečni, ker bo solidarnost prevladala in ne bo diskriminacije oz. zafrkavanja ogroženih skupin......


Bolje, kot pa to, da nihče ne ve, kdo pije in kdo plača. In ne meni nabijat o ogroženih skupinah, ker sem takoj na začetku rekel, da to niti slučajno ni osnovni problem.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 25.9.2013 22:11:41 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 23:16:11   
liliana

Torej 220 EUR za vsa vozila in bo osnovni problem rešen......

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Vinjeta 2014
25.9.2013 23:50:23   
Bakfark
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
Hitro bo preživetje na tanki nitki in takrat bo tebi nekdo sarkastično v Frodinem stilu spustil....kaj pa jamraš, kaj pa fehtaš, kaj si pa štepala otroke, prej bi mislila.



A nisi ti eden tistih najbolj gorečih moralistov, ko se je govorilo o trosilcih semen, ki da če so ga že vtikali svojega lulčka in trosili naokrog svoje seme, ne da bi prej razmislili, naj pa se kasenje še soočijo s svojimi posledicami... pardon, otroKAMi.


Ja seveda sem, samo v popolnoma drugem kontekstu.


Magari... Pa čeprav v drugem konktekstu uporabljaš istega, je stil še vedno Frodin...


Eno je, če se dva skupaj zakalkulirata pri delanju otrok in sta skupaj v tem zosu, drugo pa, da očka naseksa otroka in potem z repom med nogami pobegne. In žal ali pa hvalabogu je tako, da ženska še vedno sama odloča o svojem telesu in je v splav ne more nihče prisiliti. Popolnoma različni situaciji in mi ni jasno kje si tu našel vzporednico.


V uporabi stila.

Sicer pa... v obeh primerih se pričakovano in dejansko ne skladata. Zakalkuliraš se lahko in ko delaš otroke in ko ****aš, v obeh primerih sta prisotna oba in gre za spolni akt, seks torej... O tem kako naj ženska ravna s svojim telesom, ne bi sodil, bi pa pokomentiral tvoj dolgoletni odpor do moških, ki si ne želijo zadržati otroka, pa na to ne morejo vplivati. Bojda spolna združitev med primerki iste vrste ne služi izključno v reproduktivne namene samo pri človeku. Ljudje seksamo tudi zaradi užitka, ima pa seks tudi simbolno vlogo, bistveno za point je tisto prvo. Dva izrabita priliko in priložnostno seksata, tak neobvezujoče nekajminutno razmerje, se zahvalita drug drugemu ali pa se pošljete v materino, ker pač ni trajalo vsaj kakšno sekundo dlje (ona njega valjda), čez 9 mesecev pa zajoka... Črnski blues pogosto opeva take situacije pa zdaj reci, da so zaradi tega črnci, pardon, Afroameričani navadne šleve in ne znajo prevzeti odgovornost za svoja nedejanja.

Da rezimiram - pravica odločitve glede otroka naj kar ostane na ženski strani. Ko gre pa za moškega ter očetovstvo, pa naj se vseeno upošteva tudi njegovo stališče - naj se ga ne potem ne obremenjuje, v kolikor se je jasno opredelil. Načeloma raje vidim očeta ob otroku, vendar ne za vsako ceno. In v takem primeru bi tudi jaz rekel "kaj pa jamraš, kaj pa fehtaš [njega], kaj si pa štepala otroke, prej bi mislila..."

< Sporočilo je popravil Bakfark -- 25.9.2013 23:55:23 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Vinjeta 2014
26.9.2013 0:01:27   
Bakfark
Poznam pa tudi primere načrtovane zanositve iz popolnoma koristoljubnih motivov, da se pač de`ca dodatno utrdi v svoji obveznosti, pa ne do otrok, temveč rodilje... Bolj pogosto sicer nezavedno in kot tako, ne boš verjel, zelo pogosto v naši družbi...


< Sporočilo je popravil Bakfark -- 26.9.2013 0:03:25 >

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Vinjeta 2014
26.9.2013 2:05:51   
AnaLJ
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
dvojčkov pač ne gre načrtovat.

Seveda gre. Vsakič, ko imaš spolni odnos, se moraš zavedati, da kot ženska lahko zanosiš, kot moški pa lahko otroka narediš. In vsakič, ko se to zgodi, se moraš zavedati, da je nosečnost lahko večplodna. Za takšno razmišljanje ne potrebuješ nobene višje izobrazbe, temveč samo zdravo kmečko pamet, pa četudi živiš v mestu.

Drugače pa se strinjam s tem, da se za večje število otrok sam odločiš, torej moraš potem v račun vzeti tudi posledice. Vse. Od dneva zanositve pa do dneva, ko umreš. Vključno z morebitnimi podražitvami nujnih dobrin in nenujnega luksuza. In za to, da ti, kot starš večih otrok, za določene stvari plačuješ več, niso krivi starši, ki imajo enega otroka.

Nenazadnje pa moramo vsi planirati neplanirano, pa če imamo otroke ali ne. In vinjeta je za tiste, ki si je ne morejo privoščiti, luksuz. Ne glede na število otrok.

Čeprav načeloma ne razumem, kako si lahko privoščijo vse stroške v zvezi z avtomobilom (obrok kredita ali lizinga, redno vzdrževanje, gorivo, gume, registracijo, kasko), ki mesečno mimogrede nanesejo več sto € - vinjete, ki enkrat letno stane 110€, pa ne. Če ti je strošek dobrih 10€ na mesec preveč, potem pač nimaš avtomobila. Uporabljaš kolo ali javni prevoz, odvisno od razdalj, letnega časa in vremena.

< Sporočilo je popravil AnaLJ -- 26.9.2013 2:07:21 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Vinjeta 2014
26.9.2013 8:27:45   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Ti si iztirjen in iracionalen ze od trenutka, ko si zelo "neosebno", "spodbudno" in na visoki "intelektualni" ravni grozil, da bos "nekoga po buci" user posted image user posted image user posted image



Nikjer nisem napisal, da te bom jaz po buči.


Prispodoba, ki odraza tvoj nepremisljen , neracionalen, dokaj pritlehen in pretirano custven ( precej pateticen) nacin obravnavanja teme in debate. Zapis je tvoj, kakor koli obrnes in to je bil tvoj "argument" v debati.

Sicer sem pa že enkrat rekel, da se s tabo ne bom več ukvarjal in tokrat sem se zadnjič.


V tem je najvecji problem - ukvarjal si se z menoj in ne s temo.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Vinjeta 2014
26.9.2013 8:34:37   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark


V uporabi stila.

Sicer pa... v obeh primerih se pričakovano in dejansko ne skladata. Zakalkuliraš se lahko in ko delaš otroke in ko ****aš, v obeh primerih sta prisotna oba in gre za spolni akt, seks torej... O tem kako naj ženska ravna s svojim telesom, ne bi sodil, bi pa pokomentiral tvoj dolgoletni odpor do moških, ki si ne želijo zadržati otroka, pa na to ne morejo vplivati. Bojda spolna združitev med primerki iste vrste ne služi izključno v reproduktivne namene samo pri človeku. Ljudje seksamo tudi zaradi užitka, ima pa seks tudi simbolno vlogo, bistveno za point je tisto prvo. Dva izrabita priliko in priložnostno seksata, tak neobvezujoče nekajminutno razmerje, se zahvalita drug drugemu ali pa se pošljete v materino, ker pač ni trajalo vsaj kakšno sekundo dlje (ona njega valjda), čez 9 mesecev pa zajoka... Črnski blues pogosto opeva take situacije pa zdaj reci, da so zaradi tega črnci, pardon, Afroameričani navadne šleve in ne znajo prevzeti odgovornost za svoja nedejanja.

Da rezimiram - pravica odločitve glede otroka naj kar ostane na ženski strani. Ko gre pa za moškega ter očetovstvo, pa naj se vseeno upošteva tudi njegovo stališče - naj se ga ne potem ne obremenjuje, v kolikor se je jasno opredelil. Načeloma raje vidim očeta ob otroku, vendar ne za vsako ceno. In v takem primeru bi tudi jaz rekel "kaj pa jamraš, kaj pa fehtaš [njega], kaj si pa štepala otroke, prej bi mislila..."


Mislim, da tole ni tema za takšno debato, lahko jo pa nadaljujeva kje drugje. Vzporednic ni in ja imam odpor do moških, ki ne prevzamejo odgovornosti za svoja dejanja in ja preziram ženske, ki namerno zanosijo z namenom manipulacije. Žal je pa tako, da ima moški odločitev za kontracepcijo v rokah ko natika kondom, pa še tam ni 100 odstotne garancije, vse ostalo je pa lahko stvar manipulacije in pač je tako, da je splav izključno ženska odločitev.

(odgovor članu Bakfark)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Vinjeta 2014
26.9.2013 8:37:15   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: AnaLJ

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo
dvojčkov pač ne gre načrtovat.

Seveda gre. Vsakič, ko imaš spolni odnos, se moraš zavedati, da kot ženska lahko zanosiš, kot moški pa lahko otroka narediš. In vsakič, ko se to zgodi, se moraš zavedati, da je nosečnost lahko večplodna. Za takšno razmišljanje ne potrebuješ nobene višje izobrazbe, temveč samo zdravo kmečko pamet, pa četudi živiš v mestu.

Drugače pa se strinjam s tem, da se za večje število otrok sam odločiš, torej moraš potem v račun vzeti tudi posledice. Vse. Od dneva zanositve pa do dneva, ko umreš. Vključno z morebitnimi podražitvami nujnih dobrin in nenujnega luksuza. In za to, da ti, kot starš večih otrok, za določene stvari plačuješ več, niso krivi starši, ki imajo enega otroka.

Nenazadnje pa moramo vsi planirati neplanirano, pa če imamo otroke ali ne. In vinjeta je za tiste, ki si je ne morejo privoščiti, luksuz. Ne glede na število otrok.

Čeprav načeloma ne razumem, kako si lahko privoščijo vse stroške v zvezi z avtomobilom (obrok kredita ali lizinga, redno vzdrževanje, gorivo, gume, registracijo, kasko), ki mesečno mimogrede nanesejo več sto € - vinjete, ki enkrat letno stane 110€, pa ne. Če ti je strošek dobrih 10€ na mesec preveč, potem pač nimaš avtomobila. Uporabljaš kolo ali javni prevoz, odvisno od razdalj, letnega časa in vremena.


Pokaži mi enega starša dvojčkov, ki ga večplodna nosečnost ni presenetila (izvzeti so pari ki so prakticirali umetno oploditev). S prvim delom stavka se pa globoko strinjam in to ves čas tu gor govorim.

(odgovor članu AnaLJ)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Vinjeta 2014
26.9.2013 9:16:25   
daddy
http://www.siol.net/avtomoto/novice/2013/09/vinjete_druzine_ministrstva_sprenevedanje.aspx

Vzrok za privoščljivost torej odpravljen user posted image .

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Vinjeta 2014
26.9.2013 9:35:08   
petea
hja, sploh, če bo uveljavljen ta način:
'Neuradno naj bi bil eden od predlogov tudi ta, da bi uporabnik kombija, ki bi izpolnjeval vse pogoje, ob plačilu osnovnega zneska vinjete 110 evrov zase dobil ustrezno potrdilo. Tega bi nato ob morebitnem nadzoru vinjet predložil delavcem DARS-a. Tak sistem je že v veljavi pri zagovarjanju njihovih drugih pravic.'

bo pa res fer, ko bodo voznike vedno znova ustavljali za to, da jim pregledajo potrdilo ... user posted image





(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Vinjeta 2014
26.9.2013 10:14:11   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: petea

bo pa res fer, ko bodo voznike vedno znova ustavljali za to, da jim pregledajo potrdilo ... user posted image



Jp, life is bitch user posted image .....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Vinjeta 2014
26.9.2013 10:28:50   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: daddy

http://www.siol.net/avtomoto/novice/2013/09/vinjete_druzine_ministrstva_sprenevedanje.aspx

Vzrok za privoščljivost torej odpravljen user posted image .


Ce bi bila privoscljivost bi se kdo ustavil se na (kopirano iz tvojega linka):
"višjih davčnih olajšav za tretjega in nadaljnje otroke"
"izplačila dodatka za veliko družino"
"povračila davka na motorna vozila"
"plačujejo polovico letne dajatve za uporabo vozil v cestnem prometu"....

Ena od ponujenih resitev je tocno taka kot tukaj predlagana:
"Bodo plačali celoten znesek in prek subvencije dobili povrnjeno razliko v ceni?"

Sicer pa je tudi EU ocitno privoscljiva:
"Bi izjemo za velike družine in invalide sploh dovolila Evropska unija?"

Navsezadnje pa ostane neodgovorjeno se vprasanje:
" Kdo bo kril primanjkljaj prihodkov pri Darsu: družba sama ali prek morebitnih subvencij vsi davkoplačevalci?" (vse kopirano iz tvojega linka). Vprasanje je po mojem irelevantno, ker je v Sloveniji manj kot 1,5 % velikih druzin, ki imajo stiri ali vec otrok, vsi ti nimajo kombije, kar je navsezadnje zanemarljivo stevilo glede na celoto in zanemarljiv znesek glede na celotni znesek.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Vinjeta 2014
26.9.2013 10:39:49   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea
bo pa res fer, ko bodo voznike vedno znova ustavljali za to, da jim pregledajo potrdilo ... user posted image


Hm... po mojem niti ni fer, da za center nekaterih mest kot na pr. Koper ne dobis dovolilnico za parkiranje, ceprav imas tam stalno bivalisce. Dovolilnico dobis samo v primeru ko je lastnik stanovanja istocasno tudi lastnik avtomobila, ceprav morda le-ta niti ne stanuje tam.
In tako so recimo starsi v domu ali nkej drugje, "ti" zivis v stanovanju v katerem si od rojstva ampak parkirat pa ne smes in ne dobis dovolilnice ker je avto pisan an tebe ali tvojega moza....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Vinjeta 2014
26.9.2013 10:46:24   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Hm... po mojem niti ni fer, da za center nekaterih mest kot na pr. Koper ne dobis dovolilnico za parkiranje, ceprav imas tam stalno bivalisce. Dovolilnico dobis samo ....



Dobro, da ne živim v centru mesta.
Žal se o takšnih anomalijah res premalo ve, hkrati pa prizadeti ne dovolj glasni, da bi pravičneje uredili takšne anomalije.


P.S.: Sicer pa - upoštevaje stališče AneLJ - v mestu, kjer imaš vse pri roki, pa res ne rabiš vozila. Je na voljo javni prevoz in kolesarske steze. user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?