|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
1.12.2013 15:47:06   
patrino
Iz enega vprašanja o vzgoji ste prišli na osebna obračunavanja... Čustvena inteligenca Skuštrane je zdaj pod vprašajem? Jaz jo osebno poznam, večkrat imam čast videti njo in otroke in njihovo čutveno inteligenco in če od katerega, bi definitivno po videnem upoštevala njen nasvet.

Na osebni nivo in obračunavanje se je spustila prav Skuštranauser posted image , nihče ji v bistvu ni hotel nič slabega.In kaj ima sedaj s temo veze, če jo ti osebno poznaš?Na forumu si v večini pač krojimo mnenje drug o drugem preko komentarjev tule gor. Tule gor pa se njena čustvena inteligenca žal ni pretirano izkazala, prej obratno.
In ja, tudi mene zanima tvoj nasvet avtorici. Ker si imela pri tem "čast "opazovati Skuštrano z njeno čustveno inteligenco vred, imam že pripravljen notes kamor si ga bom zapisala- nikoli ne veš kdaj ti kaj prav prideuser posted image .Vendar sem do sedaj na tej temi imela "čast" prebrati z njene strani samo take nasvete, ki s (m)o jih že pred njo potuhtali.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
1.12.2013 16:50:52   
Izabelina
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

vidim, da mamo čist različne poglede na vzgojo...
no je že prou tako...

Kaj pa ti konkretno narediš v vašem primeru? Mogoče je pa tvoja metoda boljša. user posted image
Sej veš, pri vsakem otroku palijo drugačne metode.


glavno pravilo, ki ga mamo pri nas doma je "Tist, k se dere nič ne dobi!" tavelka se meče po tleh zarad brezveznih stvari (no vsaj za moje pojme, zanjo so verjetno zelo pomembne) npr. popila je vso vodo v kozarcu pa je še žejna in začne jokat, pa cvilt (men seveda stopjo lasje pokonc, ampak ok) samo rečem naše pravilo in čakam (oz. grem delat kej druzga, ker pač pri njej vse traja strašno dolgo) in potem ko se zdere, pride in reče, da se je umirila in lahko dobi kar je hotla (če je pač razumna želja, npr. še vode, če pa hoče sladkarije, ki jih pred večerjo ne sme, pa pač ne dobi in se lahko dere kokr če)...

v končni fazi mi je vseen, če se dere al pa meče po tleh, ker s tem ne dobi ne moje pozornosti ne tistga kar hoče, dokler se ne neha dret in dokler se ne umiri... ampak bi jo pa rada naučila, da je za vse veliko lažje (tut zanjo) če se pač namesto, da bi se drla lepo pove kaj se želi... zato sm vprašala za konkretne primere...

ko se meče po tleh ji igrač ne jemljem, kaznujem je ne, ker ne nagaja s tem ko se meče po tleh (no vsaj za moje pojme) ampak "napačno" izraža svoja čustva oz. potrebe...

sej v končni fazi ni velike razlike, samo js res ne pomislim najprej na kaznovanje in na odvzemanje stvari...

avtorici posta: verjetno boste mogl bit bolj strogi, pa mogoče posvečat več pozornosti otroku takrat, ko je pač "priden", da ne bo dobival pozornosti samo takrat, ko ima izpade, ker je to zanj samo potrditev, da je to edina pot, da pritegne vajino pozornost... pa srečno!

aja pies: ostalo razpucavanje je pa pač tipično brezvezno in se ne splača brat...

< Sporočilo je popravil Izabelina -- 1.12.2013 16:56:30 >


_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   [Brisano sporočilo]
2.12.2013 9:18:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 178
   [Brisano sporočilo]
2.12.2013 9:18:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 179
   [Brisano sporočilo]
2.12.2013 9:35:20   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 10:03:54   
nyna84

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Seveda ne poznam tvoje družinske zgodbe. Komentirala sem le tisto kar si navedla v svojem postu in v povezavi z avtoričino stisko. Ona trenutno bije bitko, kako otroka pri 6 letih obvladati, mu dopovedati in pokazati tisto, kar bi otrok že leta moral vedeti, znati, upoštevati. Kar bi onadva s partnerjem tudi že morala vedeti, dognati. Nekako gre za hudo zamudo, ki ima takšne posledice. Ob tvojem navedku kako te pri 16 zaslišujejo oz. te pogojno, če si naredila nalogo, spustijo iz hiše, se mi je ponudila vzporednica. Pri 16 je za moje pojme rahlo pozno zasliševati, pogojevati in preverjati, če ima mladenič ali mladenka že narejeno domačo nalogo. To je v mojih očeh vzgojni prijem, ki ga ne moreš opredeliti niti kot " fajn" niti kot "prav", temveč "rahlo zamujen".
Meni se pač zdi, da so to že leta, ko že naj bi žel tisto, kar si od rojstva vlagal v otroka in v odnos z njim. Leta, ko lahko pride še bolj na plan starševsko zaupanje, otrokova samostojnost, stanje na pragu z razprtimi krili, ki te nesejo v svet odraslosti.

Če se je kot praviš pri vas tak način vzgoje, kot si je bila deležna ti, lepo obnesel, potem le kaže na to, kako smo si ljudje pač različni. Osebno lahko zase rečem, da se je tudi vzgoja , ki sta jo vozila naša dva pokazala za pravo in upam, da bodo v podobnem stilu zrasli gor najini otroci.

Spet pišeš na pamet. Preberi še enkrat moj post. Kje piše o zasliševanju? Pa nihče mi ni pregledoval zvezkov, da bo preveril, če imam napisano nalogo.

Da še enkrat povzamem:
Mama se je vedno sklicevala na učenje, učenje, učenje .... ne glede na moje ocene (nikoli dovolj dobro, vedno bi kao morala še več). Med tednom nisem smela ven, ker bi se morala vedno učiti. Jaz pač nisem po trepalnicah skakala, da bo vse 5. Ker v tem ubijanju z neprestanim učenjem nisem videla smisla.
Oče me nikoli ni sekiral z učenjem. Ampak sem vedela, da bi ga s slabimi ocenami razočarala in izrabila njegovo zaupanje. Sem lahko šla ven, ampak sem se potem tudi za oceno potrudila.

Torej:
Mama je zahtevala kar je prav (ne glede na vse), oče je dovolil pa tudi tisto kar je fajn, pod pogojem, da je bilo vse prav. če bo kdo razumel, ker še sama ne znam natančno razložiti. user posted image Tehnofil, help user posted image

Pa me prav zanima, a si bila ti v puberteti tako zrela, da si vse delala prav, pa čisto nič te ni metalo? user posted image user posted image

In me prav zanima, kaj te čaka, ko pridejo tvoji v puberteto in začnejo delati po svoje - ko ti bodo želeli dokazati, da so zreli in samostojni. user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 11:46:24   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Lahko pa daš komot ti kakšen nasvetuser posted image , tretjo, četro možnost......

najenostavneje je itak modro molčati in na koncu pametno vskočiti s citatom enega stavka......


sem tud na to ze odgovorila. si preskocila.


In kaj potem, če si v očeh nekaterih nesposobna mati......? Ti sama veš, da nisi.....

Mene so poleg nesposobne matere označili že za agresivno mater, ker sem javno priznala, da je moje dete kdaj dobilo "eno po riti".....pa še za marsikaj drugega sem bila že označena.....in naj zdaj pasem zamero zaradi tega in ne komunicaram s tričetrt RR foruma....?


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 11:52:09   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Kar se pa tiče prepucavanja: če se še tako zdaj zgražate(mo) nad Metulj in Skuštrano, imata svoj point, o katerem je vredno premislit. Nekak v smislu: "Most people do not listen(write) with the intent to undestand, they listen (write) with the intent to reply."
Una komunikacija, o kateri sem nekje gor pisala, da nam fajn šepa....


V bistvu se nič bolj ne zgražamo nad Metulj in skuštrano kot se onidve zgražata nad drugimiuser posted image ......in vsak sodelujoči na tej temi ima svoj point o katerem je vredno premisliti.....

Da komunikacija ne šepa preveč je tudi fajn, da se prebere tisto kar pod nikom piše, ne pa da se odloči zgolj na podlagi nika ali se boš strinjal s prebranim ali ne......

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 11:58:08   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


Pa me prav zanima, a si bila ti v puberteti tako zrela, da si vse delala prav, pa čisto nič te ni metalo? user posted image user posted image



Nekaj takega sem jo tudi jaz že vprašala, pa je izgleda spregledala moje vprašanje.....

IZVIRNO SPOROČILO: nyna84


In me prav zanima, kaj te čaka, ko pridejo tvoji v puberteto in začnejo delati po svoje - ko ti bodo želeli dokazati, da so zreli in samostojni. user posted image


To pa zanima vse nas......ker takrat šele se bo pokazala "pravnilnost" naše vzgoje.....permisivne, avtoritativne, preveč/premalo komunikacije.....zdaj pri 7 in 9 letih še pojma nimamo, kaj nas čaka....in zdaj še lahko, kot bi nekateri, ki modro molčijo, rekli "pametujemo".......

(odgovor članu nyna84)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 12:00:13   
skuštrana
Patrino, rabis instrukcije?

V debato o moji custveni inteligencijise ne bom spuscala, ce pa ste se nekateri prepoznali v mojem komentarju je to vas problem ne moj. Nisem omenjala nikogar poimensko tako da....

Je ze tako da je na forumih ( pa tudi v resnicnem zivljenju) vedno vec struj, in z nekaterimi si pac nikoli ne kliknes.

Liliana, tudi jaz nisem za strokovnjake kar tako, ampak ko pa enkrat ne vidis vec izhoda pa je to ena od boljsih pomoci. Ne vem zakaj ste tako proti, pa kaj vi ste se ze rodili kot popolni starsi? Pa ne bi o tem kako so pa vcasih znali vzgajat otroke, nobenem nic ne manjka ker to sploh ni res. O tem ze pticke na veji civkajo.... Mogoce sem res jaz malo pristranska ker imam eno dobro prijateljico ki je otroski psiholog in imam moznost videti tudi njeno plat. Iz biginih postov se vidi da je izgubljena, prav tako kot otrok. Nasveti ki ste jih napisali so sicer super, ampak ne vem koliko so uporabni pri vecjih otrocih ker se mi zdi da kar velja trditev da se otrok vzgaja do tretjega leta, nato lahko do sestega popravljas potem pa imas kar si si naredil...in je brez pomoci strokovnjaka zelo tezko, ker moras prevzgojit kompletno osebo ( jaz ne vem kaksni so vasi otroci ampak nasa 8 letnica je ze konkreten clovek s svojim mnenjem in obnasanjem, sestletnik pa tudi ni dalec od tega in vem da imava moz in jaz cedalje manj vpliva na nju; za sedaj velikih problemov nimamo, ce bi jih pa imeli pa sigurno ne bi prevec cakala in jih resevala sama, ker ce jih do sedaj nisem tezko da me bo kar naenkrat razsvetlilo kako in kaj)...

Ma, ja, ROnja vedno to full na dolgo in siroko napise, prav postavi se v drugo vlogo. Kar veliko ljudi ni zmozno. Tudi jaz v real lifu funkcioniram tako, ko mi otrok izbruhne ( ponavadi zaradi neumnosti) vem da je zadaj nekaj vecjega...in potem malo analiziram( pa se mi nekatere frendice smejijo, da zakaj toliko analiziram, da otroci pac reagirajo tako ) ampak jaz vem da nekaj ne stima. In rada to resim takoj, v kali, ker ce to zapostavis dobis to kar ima trenutno Biga. In ja, dokler so bili se manjsi je bil ponavadi problem v meni, ker otroci projecirajo vedenje in obnasanje starsev in ko smo nasli problem, ga eliminirali tudi nesprejemljivega vedenja ni bilo vec...ma, ne rece se brezveze da vzgoja ni za lene user posted image



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 12:14:43   
ronja
Jaz sicer mislim, da je v prvi vrsti starš odgovoren za vzgojo svojega otroka.....in da te instant variante od psihologov do psihoterapevtov pri vsaki najmanjši oviri v življenju (kot je recimo vzgoja enega otroka) niso ravno pametna rešitev.....odrasla in odogovorna oseba se mora znati tudi sproprijeti s problemi samostojno....in vzgoja otroka je že tak problem, ki ne zahteva ravno znanstvenega pristopa in jo lahko povprečen starš obvlada brez pomoči psihoterapevta......ker pri vzgoji otroka avtorice teme ne gre za otroka s posebnimi potrebami, ampak gre za čisto navadnega otroka, ki so mu dopustili čisto preveč.....in zdaj imajo problem, ki ga pa naj drugi rešujejo...


Lili, mislim, da imaš malo preveč idealistično predstavo o prihologih - niče ne reši tvojega problema namesto tebe -samo pomagajo ti lahko. Tudi zdravnik ne pozdravi noge namesto mene, samo narvana mi jo pa lahko, da se bo lažje, boljše in hitreje zacelila - tu je pa isto. Zakaj bi se tak otepali pomoči, kadar jo potrebujemo?

Kar se tiče znanstvenega pristopa - ni potreben, včasih pa pomaga - da razčleniš: kje je problem, kdaj se pojavlja, kaj ga sproži... in vidiš, kako bi se dalo pol težavam izognit in kako druge pol rešit.

v končni fazi mi je vseen, če se dere al pa meče po tleh, ker s tem ne dobi ne moje pozornosti ne tistga kar hoče, dokler se ne neha dret in dokler se ne umiri... ampak bi jo pa rada naučila, da je za vse veliko lažje (tut zanjo) če se pač namesto, da bi se drla lepo pove kaj se želi... zato sm vprašala za konkretne primere...

Izabelina, ker imaš punčki zelo skup, bo mogoče kakšna ideja, ki je delovala pri nas, palilia tudi pri vas. Ni nujno, ampak premisli: to, da se dere, ker hoče pozornost, je jasno. Zdaj je pa samo vprašanje, ali hoče pozornost zato, ker pač nekaj hoče in teži ali hoče kdaj pozornost zato, da bi jo ti videla. Mali otroci rabijo veliko več kot smo jim mi sposobni dat, če imamo še kakega otroka zraven. To pač tako je - rabijo res ogrooooomno pozornosti. Ko se prepričajo, da je vse v redu, se stvari znormalizirajo, ampak en čas je pa skoraj vedno kaos.

Zato kadar dete teži zato, ker se počuti nesigurno, takrat pomaga to, da NE ignoriraš, ampak pocartaš to dete. Se umiri in lepo pove in greste dalje. In otrok ve, da mami ni vseeno, ali se ona dere in meče po tleh - ker je mami hudo, če je otroku hudo. To je fajn vedet. Ne se zaplest v bitko takrat, ker obe izgubita. Ona občutek varnosti in ti občutek povezanosti. Če samo izsiljuje in teži (sicer lahko za iste stvari, samo da zadaj ni tega občutka nesigurnosti, to začutiš, težko je to opisat z besedami, na ven podobno zgleda tretjemu človeku - samo ti nisi tretji človek, ti si mama, vidiš!), potem pa lahko komot vse ignoriraš.

Izabelina, ignoriranje je za otroka tudi kazen, za moje tamale recimo najhujša - za vse tri. Ni hujše reči kot da se ne menim zanje. Pa sem lahko zraven, nikoli jih ne zapiram nekam drugam ali kaj takega. Včeraj sem malega postavila dol iz kavča, kjer sva sedela, ker me je treščil. Je komaj do sape prišel, tako ga je prizadelo. Seveda je bilo prav, da mu pokažem, da to pa pač ne, sploh nimam slabe vesti in ne mislim, da je bil narobe ukrep. Samo hočem rečt, da je to, kar počneš ravno tako kazen, lahko celo hujša od tega, da bi ji nekaj vzela. Zelo odvisno od otroka, ampak tavelika bi dala vse igrače za to, da se pogovarjam z njo, če bi jo ignorirala - pri njej si tega sploh ne smem dovolit, čeprav bi dostikrat rabila time out(jaz) - ker njo to tako zelo prizadane.a

Lili, po moje si pa prav fajn mami - taka skuliranauser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 12:28:18   
skuštrana
In se ta famozna avtoriteta. Midva z mozem noceva imeti avtoritete nad otroki, hoceva in pricakujeva pa od njih da naju bodo spostovali. Naju in najino mnenje, pa magari se ne strinjali z njim. In tako jih tudi vzgajava. Prav tako si jemljem pravico da jim dokler so pod mojo streho prepovem kaksno stvar, ce mislim da ni dobra za njih. In imam pravico da spremenim mnenje ce imajo oni dobre argumente user posted image

Pa ne bi se strinjala s tem, da pri 7, 9 letih se ne vemo kaj nas caka...jaz ze dobro vem, invem da ne bo lahko, ampak ce druzina funkcionira ze prej bo tudi to zvozila.



< Sporočilo je popravil skuštrana -- 2.12.2013 12:29:28 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 12:32:46   
ronja
ko mi otrok izbruhne ( ponavadi zaradi neumnosti) vem da je zadaj nekaj vecjega...in potem malo analiziram( pa se mi nekatere frendice smejijo, da zakaj toliko analiziram, da otroci pac reagirajo tako ) ampak jaz vem da nekaj ne stima. In rada to resim takoj, v kali,

Podpis. Mene vsakič posebej fasicinira, kako ogromen vpliv imamo na te male ljudi! Očara me, kako znajo kdaj zadeti žebljico na glavico in povedat točno, kaj je problem, jasno in glasno in da te na rit vrže! Drugič pa sami ne vejo, kaj je narobe, samo čutijo, da nekaj ni prav in jih muči in se vrtijo v začaranem krogu, iz katerega te prosijo, da jim pomagaš ven - prosijo pa na svoj način - z vedenjem, ki ni usklajeno z navadnim vedenjem. Navadno je to težavno vedenje;). Včasih pa pretirana mirnost in zapiranje vase. V vsakem primeru je fajn čimprej reagirat.

Meni je najtežje, kadar vem, kaj je narobe, pa ne morem nič pomagat za to. Ampak me vedno znova preseneča, kako jim veliko pomeni že to, da samo prepoznaš problem - da ga jasno in glasno poveš, da tebi tudi ni všeč, da pač moramo to pregrist, ampak da ne bo večno tako. Pa da ste na isti strani, da se vsi trudimo po najboljših močeh. ogromno jim pomeni, da VIDIMO, KAJ JE NAROBE. Tudi če tega ne moremo popravit.

Ljudje mislijo, da to nima smisla: "saj nimam kaj, tako pač je." Ampak ni tako, vsekakor ne pri otrocih, pa še pri odraslih ni tako. Če ti šef zmanjša plačo kar tako, se zbuniš. Če ti razloži: poslušaj, vsi bomo šli rakom žvižgat, če nekaj ne naredimo, smo rekli, da bomo rajši vsem znižali kot enega odpustili... se pa sprijazniš. Ni ti prav, ampak razumeš, ti bi isto naredil.

KO smo meli krizo s časom, sem puncama povedala, da vem, da je grozno, da tudi nama ni všeč in da sem zelo za kakršenkoli predlog, če ga imata, kako stavri izboljšat, dala več možnosti na izbiro in sta izbrali,... to jima je dajalo občutek, da sta vključeni v reševanje situacije, da smo skup v tem, da imata en del nadzora, ne da sta vrženi viharjem... Je pomagalo, da jima je bilo lažje. Pa kadar sem videla, da se mi en razsuva, sem si vzela čas samo zanj.

Čeprav ne verjamem v čudežna zdravila, to dejansko pomaga vedno, do zdaj je še čisto zmeraj! Ko je mala zamenjala skupino v vrtcu in se je na začetku malo distancirala od vseh... ni nič težila, da bi bilo kaj narobe, ker je vedela, da imamo kup problemov in ni hotela bit še ona problem. Vzg. je rekla, da ji moramo dat čas, da je komaj prišla, da to traja... ja, ok, samo jaz sem čutila, da ni srečna. In sem šla enkrat prej ponjo in sva imeli par ur skup. Preden sva stopili skozi vrata vrtčevskega igrišča na cesto, mi je že razlagala, kaj je problem v vrtcu, zakaj se umika - čeprav je nisem še NIČ VPRAŠALA! Vedela je, da imam čas samo zanjo in to je bilo dovolj - imela je mir in mene - pri 4ih ne rabijo kaj dosti več... Smo rešili in mala je zdaj super.

Pa je navadno treba malo bolj bezat vanjo, da pove, kaj je narobe (tavelika je ravno obratna, ona takoj vse pove in mora rešit takoj problem, sicer je sitna ko muha, mala pa se zapre in jo morava midva prepričat, da se odpre - no, do zdaj j ebilo tako, zadnje čase pa vedno bolj sama pove:)). Hočem rečt, da se ljudje spreminjamo, ni treba, da če je zdaj tak, da bo vedno tak - tak je z razlogom - razlog odpraviš in ne bo več tak:).

Samo ne si mazat oči, da je tak zato, ker je pameten;). To je blesav izgovor, še celo res ni in tudi če bi bilo, bi bilo še vedno nesprejemljivo - zato so ti izgovori problem: ker si potem starši rečejo: pa mam že rajši, da je pameten, pa nemogoč, kot prijazen pa neumen... In ne naredijo nič, da ne bi pokvarili pameti oz. nič, ker mislijo, da nimajo kaj, ker je pač tako pameten, da tu ne moreš nič. Otroci pa potem niso ne srečni, ne strašno pametni, ker jih nihče ni naučil uporabljat prirojene inteligence za to, kar je namenjena - prilagajanje novim okoliščinam.

< Sporočilo je popravil ronja -- 2.12.2013 12:37:10 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   [Brisano sporočilo]
2.12.2013 12:46:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 12:46:41   
skuštrana
Eto, Ronja, na dolgo in sirokouser posted image tocno vem kaj pisese ker je pri nas enako. Trije frocki, vsak rabi svoj nacin.

Moje mnenje je da s taksnim nacinom otrokom gradimo custveno inteligenco, ki je nasi generaciji manjka. Ze res da smo imeli vso svobodo sveta, nihce se pa ni ukvarjal z nasimi cutvi. In to se pozna v danasnji druzbi. Ampak to je ze druga tema.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   [Brisano sporočilo]
2.12.2013 12:52:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 191
   [Brisano sporočilo]
2.12.2013 13:03:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 13:06:02   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Midva z mozem noceva imeti avtoritete nad otroki, hoceva in pricakujeva pa od njih da naju bodo spostovali. Naju in najino mnenje, pa magari se ne strinjali z njim. In tako jih tudi vzgajava. Prav tako si jemljem pravico da jim dokler so pod mojo streho prepovem kaksno stvar, ce mislim da ni dobra za njih. In imam pravico da spremenim mnenje ce imajo oni dobre argumente user posted image




A ni to tudi avtoriteta? Vsaj jaz jo na tak način doživljam.


Mozno da je. Ne vem. Jaz bi temu rekla medsebojno spostovanje. Da bi bila otroku avtoriteta si moram to zasluzit. Zasluzim si pa to tako da tudi jaz otroka in njegovo mnenje, probleme spostujem...uh, zakomplicirano je to na forumu izrazit...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   [Brisano sporočilo]
2.12.2013 13:07:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 13:46:15   
ronja
Ronja, naša mlajša se noče crkljat, ko je jezna, razburjena. Noče nobenega fizičnega stika, objema, rabi mir in da se pri sebi jezi in premleva, spuca misli, potem pa gremo dalje...

Ja, moja tamlajša tudi, rabi mir, noče se takrat pocartat. Ampak rabi pa tudi vedet, da pa bi jo jaz stisnila, čeprav se ona zdaj ne bi. Ne pomeni to, da jo siliš, samo da otrok vidi, da bi ga ti z veseljem objel, njim je to važno. "Mama me ma rada tudi če se po tleh mečem."

So različni, ampak ignoranca zna tudi bolet, kar je znala Gina dobro opisat. pri nas je niso kaj prida uporabljali, tako da nimam nobenih slabih izkušenj, ona pa je dobro vedela, zakaj to boli in je znala res lepo razložit. Zato ta: "saj ji nič ne delam, na miru jo pustim. Mene ne gane, a se dere ali pa meče po tleh"... ni vedno učinkovit. Odvisno od razloga: če je samo trmanje za uveljavljanje svojega egota, je odlično zdravilo. Če pa je zadaj za tem trmanjem razlog, otrokov občutek, da ni slišan, da ga nimajo enako radi, itd... potem je pa ignoranca strup. Navidezno dela, ker se vedenje umiri, ampak odnos pa nazaduje.

Avtoriteta in kazen - to sta dve besedi, ki si jih tu vsak po svoje tolmači in potem se hakljamo, ko isto govorimo. Sva mela enkrat s tehnofilom debato in prišla do tega, da temu, kar jaz delam, reče on posledica, jaz pa kazen.

metulj, haha, svaka čast že tistim, ki jim rata moje poste prebrat 1xuser posted image . Bom nekoč znala na kratko napisat... v naslednjem življenju:D

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 13:48:54   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Midva z mozem noceva imeti avtoritete nad otroki, hoceva in pricakujeva pa od njih da naju bodo spostovali. Naju in najino mnenje, pa magari se ne strinjali z njim. In tako jih tudi vzgajava. Prav tako si jemljem pravico da jim dokler so pod mojo streho prepovem kaksno stvar, ce mislim da ni dobra za njih. In imam pravico da spremenim mnenje ce imajo oni dobre argumente user posted image


A ni to tudi avtoriteta? Vsaj jaz jo na tak način doživljam.


Mozno da je. Ne vem. Jaz bi temu rekla medsebojno spostovanje. Da bi bila otroku avtoriteta si moram to zasluzit. Zasluzim si pa to tako da tudi jaz otroka in njegovo mnenje, probleme spostujem...uh, zakomplicirano je to na forumu izrazit...


seveda je to avtoriteta, če si jemlješ pravico. ampak tudi avtoriteto se lahko izvaja s spoštovanjem (pravil in oseb) ali z egom - torej, se jo da zlorabit ali uporabljat v dobro*. ni pa to dvoje za mešat, nista sinonima; samo lepo je če "hodita z roko v roki" (avtoriteta in spoštovanje).

* kot transplantacija organov npr. - lahko pomagal, lahko pa enega brezdomca ugrabiš in mu vzameš kar rabiš. v bistvu vse dobro lahko tudi zlorabimo. tako tudi avtoriteto, tako spoštovanje (raznih stvari in oseb).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 13:49:44   
ronja
Ankica, še to, ker imata najini mlajši punčki par sorodnih karakteristik: moji mali ob izbruhu jeze pomaga to, da ji povem, da bi ji resnično rada pomagala in jo razumela, vendar nimam pojma, zakaj gre, če se dere ali jokavo govori, ker je čisto res ne razumem, kaj pravi. In če jo stisnem, da se pomiri ali se bo sama pomirila. Moja mala je bolj crtljiva (po opisu) od tvoje in se zdaj dostikrat tudi pride stisnit po tem vprašanju. Včasih pa noče in se hoče najprej sama umirit. Ampak ji pa v obeh primerih pomeni to, da ji to ponudim, da ve, da si želim rešit to, kar jo jezi (četudi potem, ko se umiri ne naredimo vedno tako, kot bi ona rada, jasno - samo takrat ji že delajo zgornji možgančki in je sposobna sprocesirat, zakaj to ne in je vse ok, ker je imela občutek, da je slišana).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   [Brisano sporočilo]
2.12.2013 14:36:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 14:37:43   
skuštrana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Midva z mozem noceva imeti avtoritete nad otroki, hoceva in pricakujeva pa od njih da naju bodo spostovali. Naju in najino mnenje, pa magari se ne strinjali z njim. In tako jih tudi vzgajava. Prav tako si jemljem pravico da jim dokler so pod mojo streho prepovem kaksno stvar, ce mislim da ni dobra za njih. In imam pravico da spremenim mnenje ce imajo oni dobre argumente user posted image


A ni to tudi avtoriteta? Vsaj jaz jo na tak način doživljam.


Mozno da je. Ne vem. Jaz bi temu rekla medsebojno spostovanje. Da bi bila otroku avtoriteta si moram to zasluzit. Zasluzim si pa to tako da tudi jaz otroka in njegovo mnenje, probleme spostujem...uh, zakomplicirano je to na forumu izrazit...


seveda je to avtoriteta, če si jemlješ pravico. ampak tudi avtoriteto se lahko izvaja s spoštovanjem (pravil in oseb) ali z egom - torej, se jo da zlorabit ali uporabljat v dobro*. ni pa to dvoje za mešat, nista sinonima; samo lepo je če "hodita z roko v roki" (avtoriteta in spostovanje


Tako nekako. Recimo temu tako da si lahko avtoriteto zgradis na vec nacinov. In tega nekateri ne razumejo. Recimo vcasih si moral profesorja spostovat in pika. Ni bilo debate okoli tega. Danes profesorji nimajo vec samoumevne avtoritete, morajo si jo zasluzit...drugacni casi so, ne bom se spuscala v to ali so boljsi ali slabsi, ampak dejatvo je da so. In da se tudi na vzgojo otrok gleda drugace. Naprej pa ne bom pisala ker to je pa ze pametovanje ;-))




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: kako prekiniti nasilno vedenje
2.12.2013 15:06:17   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana


Tako nekako. Recimo temu tako da si lahko avtoriteto zgradis na vec nacinov. In tega nekateri ne razumejo. Recimo vcasih si moral profesorja spostovat in pika. Ni bilo debate okoli tega. Danes profesorji nimajo vec samoumevne avtoritete, morajo si jo zasluzit...drugacni casi so, ne bom se spuscala v to ali so boljsi ali slabsi, ampak dejatvo je da so. In da se tudi na vzgojo otrok gleda drugace. Naprej pa ne bom pisala ker to je pa ze pametovanje ;-))



A res misliš, da ne razumejo.....? user posted image



(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Cepljenje za gripo
endrina

Ali boste svojega otroka cepili proti novi gripi?

da (15%)

ne (85%)


Število vseh glasov: 204

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!