|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Iznajdljivost
10.12.2013 21:26:05   
petea
Frodo,
a goljufije ne morejo biti izgovor zavarovalnicam, da tistim, ki so resnično oškodovani, ne izplačajo zavarovalnin.
V končni fazi je to njihovo delo in namen njihovega obstoja. Vsaj pri sklepanju pogodb znajo biti zelo velikodušni razlagalci, kako bomo zaradi sklenjenega zavarovanja lahko brezskrbni. Očitno samo do takrat, ko bomo želeli dobiti obljubljeno.

Imajo pa zavarovalnice dovolj zaposlenih, da lahko uspešno oz. uspešneje odkrivajo tiste ''bolj iznajdljive'', ne pa, da praviloma najprej vsem kategorično zavračajo zahtevke.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Iznajdljivost
10.12.2013 21:51:01   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Frodo,
a goljufije ne morejo biti izgovor zavarovalnicam, da tistim, ki so resnično oškodovani, ne izplačajo zavarovalnin.
V končni fazi je to njihovo delo in namen njihovega obstoja. Vsaj pri sklepanju pogodb znajo biti zelo velikodušni razlagalci, kako bomo zaradi sklenjenega zavarovanja lahko brezskrbni. Očitno samo do takrat, ko bomo želeli dobiti obljubljeno.

Imajo pa zavarovalnice dovolj zaposlenih, da lahko uspešno oz. uspešneje odkrivajo tiste ''bolj iznajdljive'', ne pa, da praviloma najprej vsem kategorično zavračajo zahtevke.


Popolnoma se strinjam s teboj, menim pa, da je to drug problem, ki nima direktno nic skupnega z goljufivostjo zavarovancev.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Iznajdljivost
10.12.2013 22:21:58   
petea
Posredno ima - če so oni nefer do strank, so stranke veliko težje fer do njih.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Iznajdljivost
11.12.2013 10:35:29   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Posredno ima - če so oni nefer do strank, so stranke veliko težje fer do njih.



Upam, da nismo na ravni malih otrok, ko nasa custva do nekoga presojajo o njegovi "upravicenosti" in "neuoravicenosti". PO tej logiki so tudi zavarovalnice tezko gfer do zavarovancev, ker le ti goljufajo. In tako zavarovalnica pridobi legitimiteto za svoje postopke, ker je situacija enaka, zamenja se samo stran.
Usluzbenka zavarovalnice, ki lahko ostane brez sluzbe, ker jo nek "revez" okoli prinese (pa ce pustimo pateticno navajanje, da je samska, ima dva otroka, moz ne placuje prezivnine in ostalo pri opisu kako boga je) ima enaka custva do vsakega za katerega se ji zazdi, da ogroza njeno eksistenco. Zakaj pa njo ne bi razumeli in zakaj njena custva niso pomembna, temvec samo custva zavarovanca? Medalje imajo dve strani in ce hocemo biti v odnosih posteni, moramo pogledati obe.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Iznajdljivost
11.12.2013 10:52:12   
petea
Začeli se bova vrteti v krogu.

Ja, z obeh strani je nefer, če goljufata


A zavarovalnica kot ustanova z množico raznoraznih strokovnjakov, izvajalcev in svetovalcev na različnih področjih je veliko močnejša stran kot neuk in pošten zavarovanec, ki je zaupal, da zavarovalnica res počne to, kar oglašuje - torej ti pomaga v nesreči tako, da povrne škodo v pogodbeno dogovorjenem znesku.
In zavarovalnica veliko lažje manipulira - odgovornost se prenaša znotraj posameznih služb, terja še kakšne dokumente in predvsem zavlačuje, saj s tem ohranja v svoji lasti denar, ki ga je nekoč obljubila nekomu drugemu.

Zavarovanec na drugi strani ima veliko manj orodij za konkuriranje drugi strani: že tako je brez denarja, kar pomeni, da verjetno nima na voljo več veliko finančnih sredstev za razne svetovalce (zavarovalniške strokovnjake, cenilce, odvetnike ...), praviloma je manj podučen glede zakonodaje in birokratskih postopkov, pa seveda hoče čim prej obnoviti svoje življenje, za kar potrebuje denar, ki mu pa ga zavarovalnica noče izplačati.



Seveda pa se tudi med 'navadnimi' ljudmi najdejo takšni, ki so naštudirali zavarovalništvo dovolj podrobno, da vedo, kje in se sistem da izkoristiti. In na žalost zaradi njih potem večina zavarovancev, ki deluje 'po regelcih', nastrada.






Naša čustva pa zelo močno vplivajo na naša odločanja. Precej bolj, kot si večina upa priznati. In tudi na področjih, kjer bi morali odločati zelo racionalno.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   [Brisano sporočilo]
11.12.2013 14:21:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Iznajdljivost
11.12.2013 14:31:02   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Začeli se bova vrteti v krogu.


Se ze :)

Seveda pa se tudi med ''navadnimi'' ljudmi najdejo takšni, ki so naštudirali zavarovalništvo dovolj podrobno, da vedo, kje in se sistem da izkoristiti. In na žalost zaradi njih potem večina zavarovancev, ki deluje ''po regelcih'', nastrada.


To je ena stran, druga pa je, da je vseeno goljufija - goljufija, to je tisto kar hocem (do)povedati. In ker je meja jasno zastavljena in zakoni niso "nemoralni, nesmiselni..." itn ni vzroka, da bi delali zoper zakon.

Enako kot neumnost pri prijavljanju najemnih pogodb, pa to ni razlog, da najemno pogodbo ne bi prijavil.

Naša čustva pa zelo močno vplivajo na naša odločanja. Precej bolj, kot si večina upa priznati. In tudi na področjih, kjer bi morali odločati zelo racionalno.


Prav zato je potrebno razlociti kaj so custva in kaj racionalno. In prav zato imamo zakonsko "potegnjene crte" kaj je goljufija in kaj ne, kaj je kraja in kaj ne, razlike med enakimi dejanji ipd... ker custva niso tista, ki odlocajo. Zato je pravo pravo in ljudje (nekateri) tezko zastopijo, da njihovo subjektivno dojemanje pravicnosti ni pravo, ni pravicno in ni pravilno.


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 11.12.2013 14:33:29 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Iznajdljivost
11.12.2013 15:16:52   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Prav zato je potrebno razlociti kaj so custva in kaj racionalno. In prav zato imamo zakonsko "potegnjene crte" kaj je goljufija in kaj ne, kaj je kraja in kaj ne, razlike med enakimi dejanji ipd... ker custva niso tista, ki odlocajo. Zato je pravo pravo in ljudje (nekateri) tezko zastopijo, da njihovo subjektivno dojemanje pravicnosti ni pravo, ni pravicno in ni pravilno.



Ma ti si carica, zadela si žebljico na glavico.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Iznajdljivost
11.12.2013 16:15:43   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Prav zato je potrebno razlociti kaj so custva in kaj racionalno. In prav zato imamo zakonsko "potegnjene crte" kaj je goljufija in kaj ne, kaj je kraja in kaj ne, razlike med enakimi dejanji ipd... ker custva niso tista, ki odlocajo. Zato je pravo pravo in ljudje (nekateri) tezko zastopijo, da njihovo subjektivno dojemanje pravicnosti ni pravo, ni pravicno in ni pravilno.



Ma ti si carica, zadela si žebljico na glavico.


user posted image user posted image user posted image user posted image
Ti to namerno iz sebe delas budalo ali zgolj slucajno user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Iznajdljivost
11.12.2013 17:52:03   
kalbo
user posted image Hudo intelektualen postuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ti kar uživajuser posted image , dejansko ti pa spomin ne seže pretirano daleč.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Iznajdljivost
11.12.2013 21:20:18   
mateyka
eh, ko bi zavarovalnice imele le ta "razlog" - najt goljufivce v zavarovalniškem poslu. še kaj drugega počnejo, samo temo tilia pogledaš in ti je jasno v čem je problem.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Iznajdljivost
11.12.2013 21:21:44   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

user posted image Hudo intelektualen postuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Pa saj vem s kom se pogovarjam.

Ti kar uživajuser posted image , dejansko ti pa spomin ne seže pretirano daleč.


Upas, da bom pozabila na tvojo goljufivost?

BTW: ce si se ze odlocil za nastop na osebni ravni in provociranje zelim , da javno obljubis , da ne bos jokal moderatorjem, da ne bos potem nakladal kako se jaz spuscam na osebno raven, da ne bos druge krivil za stvari, ki si jih os ebi sam pisal. Morda dodam se kaj, imel bos razumevanje, saj ze sam pravis, da nimam prav dobrega spomina user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Iznajdljivost
12.12.2013 7:52:08   
kalbo
V kolikor si tako zelo prepričana o moji goljufivosti, prosim, preidi od besed k dejanjem in podaj prijavo, moje osebne podatke tako poznaš, pa bova videla na podlagi katerega člena kazenskega zakonika me bodo kaznovali za goljufijo. Vloga za znižano plačilo vrtca gre ta mesec na CSD, lahko že danes pokličeš tja in jih opozoriš na moje goljufanje.

PS: Če ti gre pa moje varjenje piva v nos, pa le vprašaj, ti z veseljem razložim kaj več, samo ne na tej temi. Mogoče celo tebe navdušim user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Iznajdljivost
12.12.2013 14:28:18   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zato je pravo pravo in ljudje (nekateri) tezko zastopijo, da njihovo subjektivno dojemanje pravicnosti ni pravo, ni pravicno in ni pravilno.


in kdo je napisal pravo na list papirja? ljudje.
ne vem če ta argument zdrži težo (pravo je pravo in ostalo je subjektivno dojemanje pravičnosti) - vsi smo zmotljivi, pisalce in izvajalce prava nič ne dela neprepustne zmoti ali subjektivnemu gledanju, ko ga pišejo ali izvajajo. samo toliko o dojemanju pravičnosti.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Iznajdljivost
12.12.2013 21:50:47   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

V kolikor si tako zelo prepričana o moji goljufivosti, prosim, preidi od besed k dejanjem in podaj prijavo, moje osebne podatke tako poznaš, pa bova videla na podlagi katerega člena kazenskega zakonika me bodo kaznovali za goljufijo. Vloga za znižano plačilo vrtca gre ta mesec na CSD, lahko že danes pokličeš tja in jih opozoriš na moje goljufanje.


Prepustila bom zadevo tvoji postenosti. Ti se gledas v ogledalo in ti ves kaj gledas. To je poanta. Ne da kdorkoli izigrava policaja, temvec, da je iselnost o postenosti integriran postulat vsalega posameznika in druzbe v celoti (oprosti za komplicirane besede, ki si mi jih ze ocital).

Sicer pa ni potrebno zaliti moje inteligence. Slovenicne in ine case ter umestitev dogajanja prostorsko in casovno ni neka umetnost, zato je precej bedno na kake plehke "fore" me lovis.

Navsezadnje goljufivost lahko sprejmemo kot stanje duha in zeljo, ne govori pa nic o dejanski sposobnosti posameznika. Ce se tega lotis, kot si se lotil zgornje "fore", ti ne gre prav dobro od rok, te bodo hitro zasacili in to brez pomoci. user posted image

PS: Če ti gre pa moje varjenje piva v nos, pa le vprašaj, ti z veseljem razložim kaj več, samo ne na tej temi. Mogoče celo tebe navdušim user posted image


Tvoje pivo me niti najmanj ne moti. Mi je pa zanimivo, ko jamras kako nimas, kako imas za investicijo v varjenje piva, ki roko na srce presega povprecno placo. Samo in zgolj v tem segmentu je tvoje pivo zanimivo. Upam, da pa ne sluzi za prehrano otrok user posted image

Navdusil pa me bos, ko bos zbral "jajca" in ugotovil ter priznal,da nisi imel prav in da goljufija je katnivo dejanje. Ce mi toliko ne verjames in se ti zdi slednje neverjetno, vprasaj katerega koli pravnika. Verjetno bi ti se policist znal odgovoriti.




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Iznajdljivost
12.12.2013 21:55:53   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zato je pravo pravo in ljudje (nekateri) tezko zastopijo, da njihovo subjektivno dojemanje pravicnosti ni pravo, ni pravicno in ni pravilno.


in kdo je napisal pravo na list papirja? ljudje.
ne vem če ta argument zdrži težo (pravo je pravo in ostalo je subjektivno dojemanje pravičnosti) - vsi smo zmotljivi, pisalce in izvajalce prava nič ne dela neprepustne zmoti ali subjektivnemu gledanju, ko ga pišejo ali izvajajo. samo toliko o dojemanju pravičnosti.


Poznas procedure sorejemanja zakona? Ves, da lahko sama das pripombo na zakon? Verjento ne. Nima veze.
Tudi tisti, ki so stoletja gradili pravo (od rtimskega prava do danes) , nomotehniko etc. so subjektivni neumnezi, ki nimajo pojma. Bos pa morala kar sama pristopiti nalogi. Tragikomedija teatra absurda.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Iznajdljivost
12.12.2013 22:09:45   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Tragikomedija teatra absurda.


ti že veš.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Iznajdljivost
12.12.2013 22:25:42   
mateyka
a si kaj razmišljala, namesto da uprobaljaš samo virtualo za udrihanje/razsvetljevanje množic, v politiko stopit? mogoče bi ti bilo lažje kot tole..

sam razmišljam, če ti je vse tako kristalno jasno, si skoraj dolžna skozi svojo visoko etiko aktivno ukrepat. ziher obstaja kaka možnost, kak plan boljši kot ga furaš zdaj (rr je malo neambiciozno zate imo). če ne drugega, bi vsakega politika potokla v svoji zadnji besedi in ignoru pointov sogovornikov - idealno opremljena za zmago in spremembe na politični ravni user posted image res, jaz vidim svetlo kariero tukaj, ne dopustit, da se ustvari samo v paralelni realnosti user posted image uporabi svojo supermoč v politki, zase in za vse nas, ki nismo tako "močnega" karakterja, da bi se pregovarjali do onemoglosti user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 12.12.2013 22:26:47 >

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Iznajdljivost
12.12.2013 23:19:39   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a si kaj razmišljala, namesto da uprobaljaš samo virtualo za udrihanje/razsvetljevanje množic, v politiko stopit? mogoče bi ti bilo lažje kot tole..


(Vem, da bom spet dezurni hudobec, vendar v enako sarksticnem tonu, kot ga sama uporabljas: )

A si kaj razmisljala, da si najdes sluzbo - sploh? (gled ena inventivnost za druge) user posted image

sam razmišljam,
 

Popolnoma jasno ... samo razmisljas.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Iznajdljivost
13.12.2013 10:08:09   
kalbo
Aha, sedaj je spet umik iz kazenskega zakonika v moralo.... OK, Frodo, glede na to, da je zgornji post prvi, po nevemkoliko straneh, ki dejansko ni namenjen provociranju, vsaj občutek imam tak, ti bom odgovoril in če se le da, te prosim, da odgovora ne seciraš na prafaktorje in ga bereš kot celoto, če mi misliš podat odgovor s kratkimi citati v tvojem stilu, mi verjemi, da niti ne bom bral, ker se s tabo ntiti ne mislim več prepucavat, lahko zgolj debatirava.

Nimam se za reveža, nikol nisem jamral, da imamo premalo, imamo dovolj, vendar vedno manj in padec se ne ustavlja. Glede prihrankov mi nikoli ni prišlo na misel, da bi jih dajal v nogavico, govoriva o nekaj rezerve če se avto pokvari in mogoče prihranku nekaj 100 eur za dopust, več nikoli ni bilo. Ja do takrat ko sem dobil domov izračun, ki mi nikakor ni šel v glavo in ni logičen in po tistem, ko sem ugotovil, da referent, ki dela izračun sploh ne pozna osnove, to je zakonodaje na podlagi katere piše odločbe. Šlo je za stanje na transakcijskem računu dan pred plačilom položnic (prihranki so bli upoštevani kot vedno in to me nebi motilo, kot me ni v preteklosti). Nisem se pritoževal, ko so mi nabil fiktivni dohodek od družinskega enoprostorca, ki je mimogrede star in zguncan, nabili so mi fiktivni dohodek od prikolice letnik 91, ki je vozna izključno zato, ker znam še kaj drugega kot klofat po tipkovnici.
Vse to kot človek, ki se trudi biti pošten poješ in si rečeš, da ko pa ne bo za položnice pol bo pa res kriza in se rezi nadaljujejo in nadaljujejo, rezerv, kjer se da še kaj privarčevati pa vedno manj, čeprav si vseeno hvalažen, da nisi na še slabšem. Ko se ti pokvari avto in ugotoviš, da do plače niti v sanjah ne moreš plačat mehanika ti pa začne zvonit alarm, opa, še ena stopnica, pa smo tam in začneš dajat na stran nekaj fičnikov vsak mesec, za te hude stroške (OK, rezerva je še dopust, to je moj edini liksuz, prikolica ni vredna nič, oziroma niti za ene položnice ne, čeprav imaš po njihovo fiktivni dohodek od nje).
Potem pride odločba, kjer je z aviona vidno, da je datum vpogleda v račun edini dan v mesecu, ki je bilo takšno stanje. Ti rata slabo od države, ki manipulira in krši lastne zakone zato, da bi ti namenila čim manj, greš do referenta, referent pa sploh ne zna imenovat zakona, ki ga je citiral v odločbi, kaj šele, da bi poznal člene.

Odločitev je, da drugo leto namenskega varčevanja za dopust ne bo več na banki, ker sem pa skeptičen do šparanja denarja v predalu, sefa ne bo, bo pač dopust plačan na obroke. naslednji avto, ko bo, bo vzet na lizing in ne na kredit in tako dalje. Vloga se bo oddala po plačilu položnic in če je to za tebe goljufanje, evo, priznam, sem goljuf in goljuf bom ostal.

PS: Kar se pa varjenja piva tiče. To je pa plod mojega rokodelskega znanja in kar nekajletne fejst počasne investicije in študiranja nešteto knjig. V bistvu šparam, ker me pivo pride pol ceneje kot najcenejše s budget, je pa vrhunske kvalitete. Od materiala plačam davek, davek in carino sem plačal za vse, kar je prišlo izven EU, tko da glede tega je tud čista vest. Je pa to znanje, ki bo v prihodnosti fejst cenjeno pri nas, tko da jemlji to v zgodnjo investicijo v mojo samozaposlitev, ko bodo vsi otroc v šoli in ne bom rabil špilat taksija vsak dan in ne bom socialni problem, ko mi firmo poženejo v božju mater.

PPS: Mislim, da si šla ti v zadnjem času dosti nižje in na dosti osebnejšo raven, kot sem šel sam v zadnjih postih.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 13.12.2013 10:23:10 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Iznajdljivost
13.12.2013 10:17:52   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zato je pravo pravo in ljudje (nekateri) tezko zastopijo, da njihovo subjektivno dojemanje pravicnosti ni pravo, ni pravicno in ni pravilno.


in kdo je napisal pravo na list papirja? ljudje.
ne vem če ta argument zdrži težo (pravo je pravo in ostalo je subjektivno dojemanje pravičnosti) - vsi smo zmotljivi, pisalce in izvajalce prava nič ne dela neprepustne zmoti ali subjektivnemu gledanju, ko ga pišejo ali izvajajo. samo toliko o dojemanju pravičnosti.


Poznas procedure sorejemanja zakona? Ves, da lahko sama das pripombo na zakon? Verjento ne. Nima veze.
Tudi tisti, ki so stoletja gradili pravo (od rtimskega prava do danes) , nomotehniko etc. so subjektivni neumnezi, ki nimajo pojma. Bos pa morala kar sama pristopiti nalogi. Tragikomedija teatra absurda.


Si že kdaj dala kako pripombo na sprejemanje zakona? Izpod moje tipkovnice jih je šlo že kar nekaj ven, upoštevajo pa bore malo, pa nisem pisal tega kot fizična oseba. Lobiji so pri nas tisti, ki iz dobrih zakonov delajo zmazke. Imel sem jih čast videt kar nekaj pred usklajevanjem predvsem na področju graditve objektov.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 13.12.2013 10:18:25 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Iznajdljivost
13.12.2013 11:40:14   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

a si kaj razmišljala, namesto da uprobaljaš samo virtualo za udrihanje/razsvetljevanje množic, v politiko stopit? mogoče bi ti bilo lažje kot tole..


(Vem, da bom spet dezurni hudobec, vendar v enako sarksticnem tonu, kot ga sama uporabljas: )[/image]

A si kaj razmisljala, da si najdes sluzbo - sploh? (gled ena inventivnost za druge)
 

da uporabim tvoj pristop; popolnoma jasno.. ti samo misliš, da sem jaz brez službe. user posted image v bistvu nimaš pojma. pa pustimo česar ne veš; tvoja gledišča na določene stvari so meni sporna, in tvoja reakcija na to je tako vzvišeno sakrastično posmehljiva, da enostavno ne vidim tvoje mnenje kot več vredno - pa verjamem da tako čutiš. sarkazem in vsa klobasa na tej temi namiguje na to. in ne samo do mene tudi do Ankice si pokroviteljska, da o kalbu (mogoče spada celo med stoko?) ne govorim.

sam razmišljam,
 

Popolnoma jasno ... samo razmisljas.

seveda razmišljam, siliti (ali tlačiti?!) te ne nameravam. vidim kak trud si pripravljena vložit na RR, zakaj ga ne bi v v politični areni namesto na enem tini-mini forumu? bil je predlog, ki je tudi resno mišljen, samo ga jemlješ sarkastično kot nekaj kar rabi protiudarec, pa je v bistvu mišljen bolj satirično..

da citiram tvoj stavek iz une teme iz sive ekonomije;
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
O tem govorim - treba je tlaciti intlaciti hlapce, ker ko niso hlapci postanejo stoka, ki bo sama sebe pojedla.


moj mož pravi temu nevarno razmišljanje; postavi te na piedestal in postavi v pozicijo tistega "who knows better".

in se strinjam. mene sicer spominja na argument tiranije, ker mu daje razlog za izvajanje tiranije - ker drugače postanejo "stoka"; samo tudi v primeru višjega dobrega je to zelo nehumano stališče. ko "pravičnost" postane agresivna in nasilna, njena dobrota postane zlo.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 13.12.2013 11:42:05 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Iznajdljivost
13.12.2013 13:56:55   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Aha, sedaj je spet umik iz kazenskega zakonika v moralo....


Kazenski zakonik je se vedno jasen pri tem kaj je goljufija. Morala je pa tvoja, moja soedova odlocitev ali bo to spostoval ali ne.

Nimam se za reveža, nikol nisem jamral, da imamo premalo, imamo dovolj, vendar vedno manj in padec se ne ustavlja.
 

Tako je pri vseh. In vsem se kriza pozna.

  ko sem ugotovil, da referent, ki dela izračun sploh ne pozna osnove, to je zakonodaje na podlagi katere piše odločbe. Šlo je za stanje na transakcijskem računu dan pred plačilom položnic (prihranki so bli upoštevani kot vedno in to me nebi motilo, kot me ni v preteklosti). Nisem se pritoževal, ko so mi nabil fiktivni dohodek od družinskega enoprostorca, ki je mimogrede star in zguncan, nabili so mi fiktivni dohodek od prikolice letnik 91, ki je vozna izključno zato, ker znam še kaj drugega kot klofat po tipkovnici.


Tukaj se razhajamo. Osebno bi se pritozila, saj ce se nihce ne pritozi bo regerent se naslednje leto delala isto. To je edini nacin, da se pokaze na nesposobne birokratke.

Vse to kot človek, ki se trudi biti pošten poješ in si rečeš, da ko pa ne bo za položnice pol bo pa res kriza in se rezi nadaljujejo in nadaljujejo, rezerv, kjer se da še kaj privarčevati pa vedno manj, čeprav si vseeno hvalažen, da nisi na še slabšem.


Nicesar ni treba "pojesti". Ce posteno in prabvilno oddas stanje je tvoja pravica, da zahtevas, da se obravnava tocno tako, kot je predivideno v zakonu. Ko bo dvesto pritozb, bo refenren na tv-ju ( ce ne gre drugace) in se bo zadeva urejevala in enkrat uredila.

Ko se ti pokvari avto in ugotoviš, da do plače niti v sanjah ne moreš plačat mehanika ti pa začne zvonit alarm, opa, še ena stopnica, pa smo tam in začneš dajat na stran nekaj fičnikov vsak mesec, za te hude stroške (OK, rezerva je še dopust, to je moj edini liksuz, prikolica ni vredna nič, oziroma niti za ene položnice ne, čeprav imaš po njihovo fiktivni dohodek od nje).  Potem pride odločba, kjer je z aviona vidno, da je datum vpogleda v račun edini dan v mesecu, ki je bilo takšno stanje. Ti rata slabo od države, ki manipulira in krši lastne zakone zato, da bi ti namenila čim manj, greš do referenta, referent pa sploh ne zna imenovat zakona, ki ga je citiral v odločbi, kaj šele, da bi poznal člene.


Zato se pisejo pritozbe. Sama ne mislim, da je drzava to namensko naredila, da bi te prikrajsala , temvec referent, ki ni sposoben opravljati delo , ki mu je zaupano. Ce se bojis , da bo pritozba pristala v prealu jo v vednost posljes na visoko instanco (recimo ministerstvo) ali naslovis direktno na "opozicijo" user posted image

Odločitev je, da drugo leto namenskega varčevanja za dopust ne bo več na banki, ker sem pa skeptičen do šparanja denarja v predalu, sefa ne bo, bo pač dopust plačan na obroke. naslednji avto, ko bo, bo vzet na lizing in ne na kredit in tako dalje. Vloga se bo oddala po plačilu položnic in če je to za tebe goljufanje, evo, priznam, sem goljuf in goljuf bom ostal.


Zelo dobr ves, da je naklep tisti, ki goljufijo naredi goljufijo. Od tebe sem pricakovala ali, da se bos ogradil od recenega ter ugotovil, da si to izjavil v jezi in razburjenosti ali , da tako kot kerensa, objektivno ves kako zadeve stojijo.
Navsezadnje je povsem vseeno kaj si jaz mislim - to na tvoje zivljenje niti najmanj ne vpliva.

PS: Kar se pa varjenja piva tiče. To je pa plod mojega rokodelskega znanja in kar nekajletne fejst počasne investicije in študiranja nešteto knjig.


Kot sem ze napisala - mene tvoje pivo niti najmanj ne moti. Super, da ti je dobro, vse lepo in krasno. Pivo sem omenila zgolj v tem smislu, da kaze na to, da vseeno nisi taksen rezev kot se je obcasno dalo razbrati iz tvojih postov.  Sicer ti taktika "bogi jaz" ni pisana na kozo, obvladas pa je vseeno kar dobro user posted image

V bistvu šparam, ker me pivo pride pol ceneje kot najcenejše s budget, je pa vrhunske kvalitete. Od materiala plačam davek, davek in carino sem plačal za vse, kar je prišlo izven EU, tko da glede tega je tud čista vest.

Saj niti nima zakaj. Sem napisala zgoraj.

Je pa to znanje, ki bo v prihodnosti fejst cenjeno pri nas, tko da jemlji to v zgodnjo investicijo v mojo samozaposlitev, ko bodo vsi otroc v šoli in ne bom rabil špilat taksija vsak dan in ne bom socialni problem, ko mi firmo poženejo v božju mater.


V dezelici alkotov, verjetno res user posted image
Takrat te bom podprla, da je vsak clovek svoboden, da se zapija kolikor hoce ...user posted image

PPS: Mislim, da si šla ti v zadnjem času dosti nižje in na dosti osebnejšo raven, kot sem šel sam v zadnjih postih.


Morda. Pogrelo pa me je, da si meni ocital nekaksen vdor v privatnost, ki si jo sam
posredoval in to na forumu. Podatkov zunaj tistih, ki si jih sam napisal ali ki so jasno in tega kar si pisal menim, da lahko prosto uporabljam v debati.
Druge podatke, tudi ce bi jih imela, ne bi uporabila, ne prvenstveno zaradi tebe, temvec zaradi sebe. Z druge strani nisi bil na nekem nivoju, ko si povsem iz zraka insinuiral neko moje lobiranje po pm-jih, ko dobro ves, da je slednje zgolj v tvoji domisljiji in se nekaj podobnih zadevic. Kar potrudil si se, kako bi me ocrnil. user posted image


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Iznajdljivost
13.12.2013 14:00:00   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Si že kdaj dala kako pripombo na sprejemanje zakona? Izpod moje tipkovnice jih je šlo že kar nekaj ven, upoštevajo pa bore malo, pa nisem pisal tega kot fizična oseba. Lobiji so pri nas tisti, ki iz dobrih zakonov delajo zmazke. Imel sem jih čast videt kar nekaj pred usklajevanjem predvsem na področju graditve objektov.


Vecji bo pritisk, vec se bo upostevalo - povsem enostavna logika. Ce samo ti poklices, da je zur v ulici preglasen imas manj moznosti, da pride policija, kot ce dobijo 10 klicev.
Ne zdi se mi pa smiselno samo jamrat kako je vse slabo, sam pa nihce ne bi nic naredil, da bi bilo drugace.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Iznajdljivost
13.12.2013 14:24:50   
Frodo Bisagin
user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
(da uporabim tvoj pristop; popolnoma jasno.. ti samo misliš, da sem jaz brez službe. user posted image v bistvu nimaš pojma. pa pustimo česar ne veš;


A ti ves , da jaz nisem v politiki? Pa pustimo cesar ne ves.

tvoja gledišča na določene stvari so meni sporna, in tvoja reakcija na to je tako vzvišeno sakrastično posmehljiva, da enostavno ne vidim tvoje mnenje kot več vredno - pa verjamem da tako čutiš. sarkazem in vsa klobasa na tej temi namiguje na to. in ne samo do mene tudi do Ankice si pokroviteljska, da o kalbu (mogoče spada celo med stoko?) ne govorim.


Povsem vseeno je kaj si ti mislis o mojih glediscih in staliscih. Povsem vseeno je na kaksen nacin to izrazas. Mi je pa zanimivo kako hitro obdoltujes druge, da se spuscajo na osebni nivo, ceprav se ga sama tako rada posluzujes.

seveda razmišljam, siliti (ali tlačiti?!) te ne nameravam. vidim kak trud si pripravljena vložit na RR, zakaj ga ne bi v v politični areni namesto na enem tini-mini forumu? bil je predlog, ki je tudi resno mišljen, samo ga jemlješ sarkastično kot nekaj kar rabi protiudarec, pa je v bistvu mišljen bolj satirično..


Ni potrebe za sprenevedanjem, toliko se pa ja poznamo.

da citiram tvoj stavek iz une teme iz sive ekonomije;
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
O tem govorim - treba je tlaciti intlaciti hlapce, ker ko niso hlapci postanejo stoka, ki bo sama sebe pojedla.

moj mož pravi temu nevarno razmišljanje; postavi te na piedestal in postavi v pozicijo tistega "who knows better".


Saj smo na tem, da pojemo sami sebe. Ker ce nihce ne tlaci je "vsak" mnenja, da je upravicen nagrabiti kolikor lahko ne glede na posledice. Razumsko je ta varianta prav na pragu "stoke" ker stoka poje in ne razmislja o posledicah. In ja sebe bomo pojedli - kar je pomensko isto, da si bomo odzagali vejo na kateri sedimo.

in se strinjam. mene sicer spominja na argument tiranije, ker mu daje razlog za izvajanje tiranije - ker drugače postanejo "stoka"; samo tudi v primeru višjega dobrega je to zelo nehumano stališče. ko "pravičnost" postane agresivna in nasilna, njena dobrota postane zlo.


Med nasiljem in permisivnostjo imas na voljo se kar nekaj opcij.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 13.12.2013 14:27:14 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  7 8 9 [10] 11   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?