|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 23:01:11   
nejcko
Oooo, škoda. Jutri si je pa že mož rezerviral ... klinc, en mora otroke merkat (enaga, dva ali tri) ...

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 651
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 23:05:17   
Kerensa
To pa res, ja... da ne bo kdo rekel, da smo neodgovorne. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 652
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 23:28:38   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
In ne, ne morem pristati na to, da je zgolj sistem za vse kriv.....ker to se zadnje čase zelo zlorablja......


ej, liliana, sploh ne trdim da je sistem "kriv" (sistem je sicer delno prirejen, da je primerno rigiden za krajo, samo to ni nerešljiv problem).
in dota strinjam se da bi se morali "vsi zavedat da je to dobrina", samo se ne, ne? vsaj ne vsi enako, še posebej elita (ali gospodarji kot jim ti praviš), ki nosi največji del odgovornosti in posledic (ki jih nosi raja). torej..

treba je tudi upoštevat, da sta metaliteta množice in individualnost različni stvari. res ni enostavno, ampak od spodaj navzgor samo z lepim zgledom imho ne bo šlo, bo treba še kaj drugega zraven..

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
vendar je dejstvo, da svet kot takšen potrebuje RESET.

in to se bo zgodilo ali v obliki svetovne vojne ali kakšne naravne katastrofe svetovnih razsežnosti...saj si noben tega ne želi...ampak realno: obstaja kaj drugega, kar bi korenito spremenilo ljudi?


ja, jaz tudi vidim nekaj v tem scenariju.. in se isto (realno) sprašujem.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 653
   RE: Izjava Polone Juh
17.1.2014 23:29:30   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ne vem, če lahko to tako argumentiraš (kdo koliko prispeva v malho), ko ti elitni del krade miljone in miljone iz te malhe. hočem samo rečt - what's the point - posredno dajat kradljivcem svoj prislužen denar?


Elita krade ker je velika toleranca do "iznajdljivosti". Pravno drzavo smo sistematicno vsi unicevali, ker bi vsi radi bili neke izjeme za katere pravila ne veljajo. Od drobnih do velikih.
Vedno gledaom kaj drugi delajo in s tem opravicujemo svoja dejanja. Kot ti sedaj...


sploh ne, moje gledanje nima veze z opravičevanjem. samo najini mnenji od kje naj bi se začelo delat/spreminjat/bit zgled, so diametralno nasprotna, samo to.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 654
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 7:27:19   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

treba je tudi upoštevat, da sta metaliteta množice in individualnost različni stvari. res ni enostavno, ampak od spodaj navzgor samo z lepim zgledom imho ne bo šlo, bo treba še kaj drugega zraven..




Deklarativno bi radi učinkovitejšo pravno državo.....praktično bi nam pa taka država povzročila precej problemov.......ker smo zadnjih 20 let vsi malo fušali in bili koruptivni ter iznajdljivi.....raja je dobila drobtinice, oni pri koritih pa milijone......in vsaka mala iznajdljivost raje je legitimirala veliko iznajdljivost onih pri koritu........

In ko učinkovitejša država začne (končno) delovati.....recimo preverjanje blagajn pri gostilničarjih......pa je isto tista raja, ki deklarativno zahteva učinkovitejšo pravno državo, spet v luftu...."zakaj se pa pravna država spravlja na uboge podjetnike, ki komaj živijo (čeprav raja ve, da pri dursovih preverjanjih teh lokalov ni šlo ravno za podjetnike, ki živijo iz dneva v dan in po regelcih.....ampak je šlo za tiste bolj iznajdljive)......namesto, da bi raja bila vesela, da se je končno nekaj premaknilo v smislu pravne države, ki jo zahteva.......

V Nemčiji in mogoče tudi na Švedskem, bi bil vsak, ki nelegalno oddaja stanovanje v najem s strani svojih sosedov prijavljen inšpekciji......pri nas pa bi tak človek danes še vedno bil car, ker je iznajdljiv.......in bi sosedji diskreditirirali tistega, ki se ga je drznil prijaviti.......




(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 655
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 10:18:27   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ne vem, če lahko to tako argumentiraš (kdo koliko prispeva v malho), ko ti elitni del krade miljone in miljone iz te malhe. hočem samo rečt - what's the point - posredno dajat kradljivcem svoj prislužen denar?


Elita krade ker je velika toleranca do "iznajdljivosti". Pravno drzavo smo sistematicno vsi unicevali, ker bi vsi radi bili neke izjeme za katere pravila ne veljajo. Od drobnih do velikih.
Vedno gledaom kaj drugi delajo in s tem opravicujemo svoja dejanja. Kot ti sedaj...


sploh ne, moje gledanje nima veze z opravičevanjem. samo najini mnenji od kje naj bi se začelo delat/spreminjat/bit zgled, so diametralno nasprotna, samo to.


Frodo podpis. Definitivno je tak način "diametralno nasprotnega" gledanja po svoje le izgovor, da lahko človek naprej počne zadeve, ki jih naj ne bi. Kot v vrtcu recimo. "Če oni ne bodo delali drugače, tudi jaz ne bo...Zakaj pa bi..?
Še vedno sem mnenja, da bi bilo največ uspeha, če bi vsak pometel pred svojim pragom in se nehal izgovarjati na tiste zgoraj ali spodaj...


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 656
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 10:23:08   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

treba je tudi upoštevat, da sta metaliteta množice in individualnost različni stvari. res ni enostavno, ampak od spodaj navzgor samo z lepim zgledom imho ne bo šlo, bo treba še kaj drugega zraven..




Deklarativno bi radi učinkovitejšo pravno državo.....praktično bi nam pa taka država povzročila precej problemov.......ker smo zadnjih 20 let vsi malo fušali in bili koruptivni ter iznajdljivi.....raja je dobila drobtinice, oni pri koritih pa milijone......in vsaka mala iznajdljivost raje je legitimirala veliko iznajdljivost onih pri koritu........

In ko učinkovitejša država začne (končno) delovati.....recimo preverjanje blagajn pri gostilničarjih......pa je isto tista raja, ki deklarativno zahteva učinkovitejšo pravno državo, spet v luftu...."zakaj se pa pravna država spravlja na uboge podjetnike, ki komaj živijo (čeprav raja ve, da pri dursovih preverjanjih teh lokalov ni šlo ravno za podjetnike, ki živijo iz dneva v dan in po regelcih.....ampak je šlo za tiste bolj iznajdljive)......namesto, da bi raja bila vesela, da se je končno nekaj premaknilo v smislu pravne države, ki jo zahteva.......

V Nemčiji in mogoče tudi na Švedskem, bi bil vsak, ki nelegalno oddaja stanovanje v najem s strani svojih sosedov prijavljen inšpekciji......pri nas pa bi tak človek danes še vedno bil car, ker je iznajdljiv.......in bi sosedji diskreditirirali tistega, ki se ga je drznil prijaviti.......





Že če pogledaš svet v malem- npr. tole "ringarajo", vidiš, da je res tako.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 657
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 12:40:26   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ne vem, če lahko to tako argumentiraš (kdo koliko prispeva v malho), ko ti elitni del krade miljone in miljone iz te malhe. hočem samo rečt - what's the point - posredno dajat kradljivcem svoj prislužen denar?


Elita krade ker je velika toleranca do "iznajdljivosti". Pravno drzavo smo sistematicno vsi unicevali, ker bi vsi radi bili neke izjeme za katere pravila ne veljajo. Od drobnih do velikih.
Vedno gledaom kaj drugi delajo in s tem opravicujemo svoja dejanja. Kot ti sedaj...


sploh ne, moje gledanje nima veze z opravičevanjem. samo najini mnenji od kje naj bi se začelo delat/spreminjat/bit zgled, so diametralno nasprotna, samo to.


Frodo podpis. Definitivno je tak način "diametralno nasprotnega" gledanja po svoje le izgovor, da lahko človek naprej počne zadeve, ki jih naj ne bi. Kot v vrtcu recimo. "Če oni ne bodo delali drugače, tudi jaz ne bo...Zakaj pa bi..?
Še vedno sem mnenja, da bi bilo največ uspeha, če bi vsak pometel pred svojim pragom in se nehal izgovarjati na tiste zgoraj ali spodaj...


nimaš pojma kaj diametralno nasprotno videnje reševanja/lotevanja problema pomeni. kakor vidim ti to smatraš za izgovarjanja ali opravičevanje določenih dejanj - kakor sem rekla; ne štekaš kaj ji odgovarjam. samo - itak nisem tebi, zato pišem drugače (kot bi tebi, če ti sploh bi, ker imo nima dosti smisla) in upam da me bo vsaj ona štekala. user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 658
   [Brisano sporočilo]
18.1.2014 13:15:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 659
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 14:36:22   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: petea


a država bi lahko najprej začela varčevati kje drugje, ne pa na otrocih (ne tistih iz velikih kot tudi na tistih iz manjših družin)




petea, s tem se globoko strinjam...otroci so zadnje, kjer bi se moralo varčevati...

jaz že dolga leta zagovarjam enako visok otroški dodatek, enako visoko plačilo vrtca in vsega, kar zdaj povzroča hudo kri...tako bi se izognili tem dilemam, starš bi naprej vedel, koliko je kar vredno in koliko bo dobil, ne bi bilo potrebe po vlaganju solate za uveljavljanje teh pravic, ne bi bilo potrebe po goljufanju...vse bi bilo enostavno.
tako kot je to, da dva otroka (brez kakršnih zdravstvenih problemov) lahko preživita ob enaki hrani, z enako vzgojiteljico v vrtcu...starši, pa mu naj potem doma filajo kaviar ali karkoli že smatrajo svojemu "stanu" primerno...

prav tako nobenega dodatka za velike družine, nobenih cenejših vinjet...smatralo bi se, da se je polnoletna, opravilno sposobna oseba, sama, na podlagi osnovnošolskega izračuna odločila, da bo imela enega, deset_ ali nič otrok.





Se popolnoma strinjam!

+ dodam

Poznam nekaj familij, ki živijo samo od OD. Otroci razcapani, suhceni, lačni, mame pokadijo po par škatel, alkohol...
Hočem reči, živijo lajf, na račun otrok. Redkokdo se zaveda, kaj je OD, komu je namenjen oz. za kaj?
In to me jezi, da vzamejo otroku njemu namenjen denar, svoj del pa ne bi prispeval, ker je brezveze delat hodit za minimalca. Poleg tega, kakšna je prihodnost tega otroka, ko bo žal moral najprej dolgove staršev do države plačati? Ja, in to me najbolj žalosti.



< Sporočilo je popravil Paštetka -- 18.1.2014 14:45:08 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 660
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 15:03:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Realno - koliko misliš, da je verjetnost, da se bo to zgodilo, namreč, da bo tako ljudstvo kot vladajoči, bankirji, gospodarstveniki itd. en dan doživeli razsvetljenje, globok uvid, katarzo in družno pometli vsak pred svojim pragom?



Torej, če te povzamem.....realno gledano smo v globoki riti.....ker vladajoči in bankirji sami od sebe ne bodo dosegli spremembe......torej tudi nekih večjih sistemskih sprememb sploh ne more biti......torej je praktično pri nas nemogoče to, da se spremembe začnejo pri vrhu (kot recimo na Švedskem) in se širijo navzdol.....

Torej.....glede na tvoj pesimiziem (pred dobrim letom si pesimizem očitala meni, ker nisem z glasnim hura povzdravljala menjavo vlade in ker sem zahtevala, da mora poleg Kanglerja in Janše ljudstvo zahtevati tudi odstop Jankoviča.....če ne zaradi moralnih vrednot, že zaradi tega, da bi politični vrh dobil kredibilnost po ljudstvu, da pa v Sloveniji obstajajo enaka merila za vse....za leve in desne, za tiste pri koritu in za tiste tam spodaj......samo ste me nekateri takoj stereotipno obsodili, da masturbiram pod Janševo slikouser posted image ).....gremo direkt v pekel in nam ni več rešitve....in ker nam ni več rešitve si torej v zadnjih zdihljajih naše države vsak lahko vzame kar si hoče....a tako....?

Ker če čisto nič ni več uresničljivo, če je praktično nemogoče pomesti pred svojim pragom in sprejeti to, da z opravičevanjem male kraje daješ legitimnost tudi večji kraji, nam drugega ne preostane......vsak si naj v Sloveniji nakrade kar si lahko in spizdi v Nemčijo, v Avstrijo, na Švedsko, v ZDA in tam začne pošteno in na pošteni osnovi znova.....ker v Sloveniji ga je krasti prisilila slovenska država in slovenski politični vrh......

sem pa enkrat prebrala tu na RR, da baje na Švedskem niso imeli problema črnih gradenj, dokler tja niso prišli bosanci.....tako da vseeno ni vse v tem, da te zgolj politika in okoliščine prisilijo hvatati krivine...mogoče je pa genetskouser posted image ?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 661
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 15:08:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka



Se popolnoma strinjam!

+ dodam

Poznam nekaj familij, ki živijo samo od OD. Otroci razcapani, suhceni, lačni, mame pokadijo po par škatel, alkohol...
Hočem reči, živijo lajf, na račun otrok. Redkokdo se zaveda, kaj je OD, komu je namenjen oz. za kaj?
In to me jezi, da vzamejo otroku njemu namenjen denar, svoj del pa ne bi prispeval, ker je brezveze delat hodit za minimalca. Poleg tega, kakšna je prihodnost tega otroka, ko bo žal moral najprej dolgove staršev do države plačati? Ja, in to me najbolj žalosti.




In za cigarete ni problem dati 10 EUR na teden.....za svinčnik in copate kupiti otroku pa je cel halo.....pa še dobesedno p.i.z.d.i. v kaki državi živimo, da mora otroku šolske pobtrebščine kupovati.......da ji država tega ne omogoči zastonj.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 18.1.2014 15:09:08 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 662
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 15:47:43   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

, mame pokadijo po par škatel, alkohol...




ej, samo danes me je skoraj kap...je en na kavi rekel (ok, nima deceuser posted image user posted image user posted image ) da pokadi dnevno 2 škatli čikov, da to stane 7 eur...in da "ne more nehat"....mater, ob tej cifri bi nehala prej, kot bi pa en čik do konca pokadila user posted image user posted image

tak za intermeco user posted image da se kdo ne spotakne ob to, češ da nima nobene veze z velikimi družinami user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 663
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 16:46:36   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ne vem, če lahko to tako argumentiraš (kdo koliko prispeva v malho), ko ti elitni del krade miljone in miljone iz te malhe. hočem samo rečt - what's the point - posredno dajat kradljivcem svoj prislužen denar?


Elita krade ker je velika toleranca do "iznajdljivosti". Pravno drzavo smo sistematicno vsi unicevali, ker bi vsi radi bili neke izjeme za katere pravila ne veljajo. Od drobnih do velikih.
Vedno gledaom kaj drugi delajo in s tem opravicujemo svoja dejanja. Kot ti sedaj...


sploh ne, moje gledanje nima veze z opravičevanjem. samo najini mnenji od kje naj bi se začelo delat/spreminjat/bit zgled, so diametralno nasprotna, samo to.


Frodo podpis. Definitivno je tak način "diametralno nasprotnega" gledanja po svoje le izgovor, da lahko človek naprej počne zadeve, ki jih naj ne bi. Kot v vrtcu recimo. "Če oni ne bodo delali drugače, tudi jaz ne bo...Zakaj pa bi..?
Še vedno sem mnenja, da bi bilo največ uspeha, če bi in se nehal izgovarjati na tiste zgoraj ali spodaj...



Realno - koliko misliš, da je verjetnost, da se bo to zgodilo, namreč, da bo tako ljudstvo kot vladajoči, bankirji, gospodarstveniki itd. en dan doživeli razsvetljenje, globok uvid, katarzo in družno pometli vsak pred svojim pragom?




Ne mislim s tem na eno hop razsvetljenje in katarzo. Toliko idealistična pač nisem. Osebno mislim, da je prvi zamah z metlo pred lastnim pragom, že to, da se nekako zavemo, da je težko pričakovati , da bo večina ravnala pošteno, če sam pri sebi tega ne počneš. Če se iščejo izgovori za nepoštenje in izkoriščanje ter se rabi energija za skrivanje bremenilnih " dokazov" pod različne floskule , namesto, da bi se porabila za to, da kaj spremeniš pri sebi.
Nikoli v vsej zgodovini se ni izboljšanje na gospodarskem in političnem področju zgodilo kar tako na horuk in brez tega, da bi se zadevščine izboljšale tudi na moralnem področju vsakega posameznika.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 664
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 16:51:06   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka



Se popolnoma strinjam!

+ dodam

Poznam nekaj familij, ki živijo samo od OD. Otroci razcapani, suhceni, lačni, mame pokadijo po par škatel, alkohol...
Hočem reči, živijo lajf, na račun otrok. Redkokdo se zaveda, kaj je OD, komu je namenjen oz. za kaj?
In to me jezi, da vzamejo otroku njemu namenjen denar, svoj del pa ne bi prispeval, ker je brezveze delat hodit za minimalca. Poleg tega, kakšna je prihodnost tega otroka, ko bo žal moral najprej dolgove staršev do države plačati? Ja, in to me najbolj žalosti.




In za cigarete ni problem dati 10 EUR na teden.....za svinčnik in copate kupiti otroku pa je cel halo.....pa še dobesedno p.i.z.d.i. v kaki državi živimo, da mora otroku šolske pobtrebščine kupovati.......da ji država tega ne omogoči zastonj.......



Ne vem dekleta kje to ve živite. To se pri nas ne dogaja user posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 665
   [Brisano sporočilo]
18.1.2014 17:25:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 666
   [Brisano sporočilo]
18.1.2014 18:02:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 667
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 19:01:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*


Nisem pesimist, sem prej idealist, glede ljudi pa realist - preveč se pričakuje od posameznikov, da bodo kar sami od sebe začeli razmišljat, razumeti vzročno-posledične koncepte, plačevati davke in postali zgledni državljani. Tudi to pride, samo počasi, postopoma, ker ljudje se usmerjajo tja, kjer jim je bolj komot. Ja, konformisti smo po naravi, zgleda, večina bi veliko imela brez vloženega truda, zato pa se tako dobro prodajajo raznorazne hitre diete, instant pripravljene juhice ter čudežne kreme za pomlajevanje kože in odstranjevanje strij. Ljudje se ne poglabljajo kaj prida v dejanske učinke instant rešitev, svojih ali tujih.




Saj zato pa je mogoče dobro, da se vsake toliko menimo o tem.....delu RR občestva gremo seveda s tem na živce, del se dolgočasi in nas ne prebira, drugi spet grickajo kokice in veselo opazujejo "chicken fight" in vmes dodajo kakšno modro o osebnem karakterju posameznika, se pa najde mogoče tudi kdo, ki kaj prebere in razume.....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 668
   [Brisano sporočilo]
18.1.2014 19:09:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 669
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 21:05:38   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


Stvari, ki sem jih počela v preteklosti, ne počnem v sedanjosti. Niti v sedanjosti ne razmišljam tako, kakor sem v preteklosti.

Svoje preteklosti pa ne bi želela izbrisati, četudi bi bilo to mogoče. Bi sicer z veseljem pozabila na kakšen trenutek user posted image , ampak izbrisala ga pa ne bi. Kajti brez njega danes ne bi bila to, kar sem.

Takšna, kakršna sem, pa sem danes s sabo zadovoljna. In mislim, da je to point.


Torej je nepotrebno in odvec, da se enacis in sebe pateticno postavljas kot etalon izcrpane delavke za trakom.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 670
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 21:06:09   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
pomisli na tvojo preteklost kot na predkaznovanost

Pa saj menda veš, kaj je predkazenski postopek. user posted image

S sodišča lahko odkorakaš kot nedolžen. user posted image


V tej zgodbi, po tvojih zapisih, ti nisi nedolzna.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 671
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 21:20:54   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

sploh ne, moje gledanje nima veze z opravičevanjem. samo najini mnenji od kje naj bi se začelo delat/spreminjat/bit zgled, so diametralno nasprotna, samo to.



Pravzaprav je svoejevrstno opravicevanje, vsaj nekateri ga tako vidimo. Jasno je, da se clovek spremeni samo ce se zeli sam spremeniti in logoicno je, da vsak zacne pri sebi. Zadeve se ne odvijajo enosmerno in ljudstvo se ne bo spremenilo zaradi posameznikov, temvec posamezniki zaradi ljudstva. Pritisk je vecji. Terjati od nekoga postenje, ko sam nisi posten je absurdno. Zato pravne drzave ni, ker vsi bi radi pravno drzavo, v kateri bi pa oni bili izjema, ko bi jim to ustrezalo.
In tako se zacne - zakaj bi placal davke, ce jih in ne. Jaz hocem biti tudi izjema pri placevanju davkov, zidanju na crno, itn... Namesto da bi vztrajali na tem, da tisti, ki so "izjeme" in tisti, ki jih pomagajo da postanejo "izjeme" pristanejo za resetkami.
V eni vasi nihce ne privalja enega vascana ker dela veliko skode s svojim ravnanjem zato, ker ima prav vsak putra na glavi. Ce ga ne bi imeli, bi ga z veseljem prijavili in jim gnojnica in prepolna greznica ne bi tekle v obcestni jarek kot v 16. stoletju. Ne mores biti posten tako, da cakas, da nekdo drugi prvo postane posten, pa bos potem ti....

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 672
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 21:26:55   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Realno - koliko misliš, da je verjetnost, da se bo to zgodilo, namreč, da bo tako ljudstvo kot vladajoči, bankirji, gospodarstveniki itd. en dan doživeli razsvetljenje, globok uvid, katarzo in družno pometli vsak pred svojim pragom?


Nobene. Vendar ce se ljudstvo en bo zganilo, pometlo pred svojim pragom in prenehalo teziti k temu, da bodo an istem kot iznajdljivezi in bo vrecja vrednota postenje - ne bo nikogar, ki bo te "elite" prisilil, da spostujejo dolocena pravila igre. Dokler bodo pa elite nedosegljivi ideal, jih ne bo imel kdo prisiliti, saj kdo pritisne se ga hitro spusti v elito, se mu da drobtinica inse ga drzi za jajca. Tako nima kdo pritisnit.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 673
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 22:40:11   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Realno - koliko misliš, da je verjetnost, da se bo to zgodilo, namreč, da bo tako ljudstvo kot vladajoči, bankirji, gospodarstveniki itd. en dan doživeli razsvetljenje, globok uvid, katarzo in družno pometli vsak pred svojim pragom?


Nobene. Vendar ce se ljudstvo en bo zganilo, pometlo pred svojim pragom in prenehalo teziti k temu, da bodo an istem kot iznajdljivezi in bo vrecja vrednota postenje - ne bo nikogar, ki bo te "elite" prisilil, da spostujejo dolocena pravila igre. Dokler bodo pa elite nedosegljivi ideal, jih ne bo imel kdo prisiliti, saj kdo pritisne se ga hitro spusti v elito, se mu da drobtinica inse ga drzi za jajca. Tako nima kdo pritisnit.



Ljudstvo se zgane vsake toliko in verjetno se bo zganilo tudi v prihodnje, Ampak ker se vsi zavedamo, da ta zahteva žrtve - kajti nobena velika sprememba se ne zgodi brez žrtev (o tem nas uči zgodovina) - in ker hkrati vemo, da je vsaka sprememba bolj ali manj prehod iz dežja pod kap (tudi o tem nas uči zgodovina), se nekako držimo tega, kar imamo, čeprav je slabo, vedar je le mir, neka varnost, svoboda, tri stvari, ki so človeku za eksistenco nujne.

Velike spremembe se nikoli ne zgodijo čez noč. Samo francoska revolucija je trajala celih 10 let, terjala ogromno žrtev tako na eni kot drugi strani, nato pa je trajalo še nadaljnih 60 let, da je Francija postala to, kar je danes. Torej celo življenjsko obdobje ene generacije. Smo pripravljeni žrtvovati svoje življenje za to, da bodo prihodnje generacije živele bolje? Nam je že dovolj hudo in težko?

In ključno vprašanje - kaj sploh hočemo? Slovenci smo razdeljeni, nimamo skupnega cilja, vlečemo vsi na svojo stran. Leta 90 so nam vsi lahko prodajali american dreams, zdaj smo jih okusili in tega nočemo več. Kaj hočemo? Švedsko? Kdo jo bo dosegel, kje najti takega junaka? Komu sploh še zaupati, ko so pa vsi kontaminirani in ko vemo, da oblast je sladka, prinaša moč in denar. Kje najti človeka z vizijo?

Takega trenutno v Sloveniji ni in ker ga ni, se tudi ljudje ne upajo tvegati neke revolucije ... čemu?
Francozi so l. 1889 tvegali revolucijo, pa so na oblast dobili krvnika. In se je stvar nadaljevala - 5 oblik oblasti so morali zamenjati, da so uspeli.

Do takrat pa se bomo ljudje samo trudili čim bolje preživeti, iznajdljivi malo bolj, neiznajdljivi malo slabše. Nobene višje filozofije ni v tem. Popolnoma nobene. Samo preprosta človeška želja oz. želja slehernega živega bitja) po čim večjem udobju in preživetju.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 674
   RE: Izjava Polone Juh
18.1.2014 22:56:36   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Stvari, ki sem jih počela v preteklosti, ne počnem v sedanjosti. Niti v sedanjosti ne razmišljam tako, kakor sem v preteklosti.
Svoje preteklosti pa ne bi želela izbrisati, četudi bi bilo to mogoče. Bi sicer z veseljem pozabila na kakšen trenutek user posted image , ampak izbrisala ga pa ne bi. Kajti brez njega danes ne bi bila to, kar sem.
Takšna, kakršna sem, pa sem danes s sabo zadovoljna. In mislim, da je to point.

Torej je nepotrebno in odvec, da se enacis in sebe pateticno postavljas kot etalon izcrpane delavke za trakom.

Draga soseda... lahko, da se motim, ampak mislim, da nisi nikoli delala za tekočim trakom. In če imam prav - od kod potem tebi, da lahko govoriš, kaj sem bila in kaj ne? Ja, bila sem izmučena delavka za tekočim trakom. In to nima nobene zveze z ostalimi dejanji mojega življenja - predvsem tistimi, katere mi tako zelo poskušaš očitati, vendar brez posebnega efekta. Tako, da se mi zdi, da je veliko bolj patetično to, da ti "pravičniško" ocenjuješ nekaj, česar sploh ne poznaš.

Nisem pa nikoli trdila, da sem nedolžna. Če pa ti ne zmoreš, ne znaš ali nočeš dojeti, da dejanj moje preteklosti, ki jih omenjaš, v sedanjosti ne počnem več, potem pa pač ostani pri tem, pri čemer si. Sodi me po mojih slabih dejanjih iz moje preteklosti in jih preferiraj, kjer in kadar in kolikor je le možno, pri tem pa se delaj, kakor, da dobra niso obstajala in ne obstajajo.

Dosegla v nobenem primeru ne boš nič. Vsaj pri meni ne. Če boš pa pri komu drugemu, pa tako ali tako veš, da mi je vseeno.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?