|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vabilo ...
21.1.2014 13:21:10   
RIJA*
po FB kroži kopija pisma-vabila na predstavitev prednosti cepljenja šestošolk proti HPV in zgražanje, da je neetično.

kakšno se zdi vam?

zagovarjate cepljenje ali ste proti?

sama se bom komentarja vzdržala user posted image ker se mi hb ni bilo treba o tem opredeliti user posted image

user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 21.1.2014 13:22:14 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 13:31:17   
patrino
Na to temo je bilo sicer že ohohoho napisanega, pa vendar- če odgovorim na vprašanja:

po FB kroži kopija pisma-vabila na predstavitev prednosti cepljenja šestošolk proti HPV in zgražanje, da je neetično.

kakšno se zdi vam?

Osebno se mi zdi ne le neetično, temveč tudi precej vsiljivo v smislu pritiskanja ob zid staršev, ki so se odločili proti . Če priznam, sem do sedaj tako napadalni sistem videla le pri tistih, ki so proti takšnemu in drugačnemu cepljenju. S takimi "pismi" se stroka po moje spušča na njihov nivo.

zagovarjate cepljenje ali ste proti?
Osebno zagovarjam cepljenje.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 13:34:25   
pipapopa
Neprimerno. Da jih ni sram, da mamam nabijajo slabo vest.

Sama imam 2 hčeri, ki sta še premajhni za tovrstno cepljenje in trenutno sem proti cepljenju

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 13:44:13   
daddy

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

in zgražanje, da je neetično.

kakšno se zdi vam?
Trkanje na zdrav razum

zagovarjate cepljenje ali ste proti?
Bolje okusit injekcijo kot samo bolezen.




(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 14:13:34   
pipapopa

IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

in zgražanje, da je neetično.

kakšno se zdi vam?
Trkanje na zdrav razum

zagovarjate cepljenje ali ste proti?
Bolje okusit injekcijo kot samo bolezen.






(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 14:14:32   
pipapopa

IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

in zgražanje, da je neetično.

kakšno se zdi vam?
Trkanje na zdrav razum

zagovarjate cepljenje ali ste proti?
Bolje okusit injekcijo kot samo bolezen.






Kaj pa posledice cepiva?

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 14:42:12   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa

Neprimerno. Da jih ni sram, da mamam nabijajo slabo vest.

Sama imam 2 hčeri, ki sta še premajhni za tovrstno cepljenje in trenutno sem proti cepljenju


Meni se zdi zadeva casu primerna - ko se spomnim zbujanja slabe vesti zato ker nimas mleka in ne mores dojiti, zato ker zbujas dojencka in mu omogocis udobje, ker ga previjas v tetra in ne pampers plenice, ker mu ne kupis loncka, ki dokazano pomaga pri nevem cemu ze.... Potem zbujanja slabe vesti, ker ga prevec oblacis, ker ga premalo oblacis , ker ga hranis tako in ne drugace, ker ga nosis po rokah in ker ga ne nosis po rokah... mi ne odstopa. Je grobo, vendar povsem odkrito in v marsicem ima prav.




_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 14:42:51   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

in zgražanje, da je neetično.

kakšno se zdi vam?
Trkanje na zdrav razum

zagovarjate cepljenje ali ste proti?
Bolje okusit injekcijo kot samo bolezen.






Kaj pa posledice cepiva?



Kaj pa posledice neumnosti?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
21.1.2014 14:47:27   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu patrino)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 14:50:20   
pipapopa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa


IZVIRNO SPOROČILO: daddy


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

in zgražanje, da je neetično.

kakšno se zdi vam?
Trkanje na zdrav razum

zagovarjate cepljenje ali ste proti?
Bolje okusit injekcijo kot samo bolezen.






Kaj pa posledice cepiva?



Kaj pa posledice neumnosti?


Je neumnost, da z zdravo pametjo zavestno ne cepiš otroka in vanj vbrizgneš nekaj, kar mu lahko še bolj škuduje, kot pa sama bolezen?

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 14:51:52   
pipapopa

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa

Neprimerno. Da jih ni sram, da mamam nabijajo slabo vest.

Sama imam 2 hčeri, ki sta še premajhni za tovrstno cepljenje in trenutno sem proti cepljenju


Meni se zdi zadeva casu primerna - ko se spomnim zbujanja slabe vesti zato ker nimas mleka in ne mores dojiti, zato ker zbujas dojencka in mu omogocis udobje, ker ga previjas v tetra in ne pampers plenice, ker mu ne kupis loncka, ki dokazano pomaga pri nevem cemu ze.... Potem zbujanja slabe vesti, ker ga prevec oblacis, ker ga premalo oblacis , ker ga hranis tako in ne drugace, ker ga nosis po rokah in ker ga ne nosis po rokah... mi ne odstopa. Je grobo, vendar povsem odkrito in v marsicem ima prav.




Zakaj bi si nekdo vzel pravico, da te sili razmišljati o nečem, kar si se pač odločil. In ne, ni prav da se zbuja slabo vest mamici, ki ne more dojiti!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 15:53:08   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Je grobo, vendar povsem odkrito in v marsicem ima prav.



Meni se sporočilo zdi napisano populistično, enostransko in selekcionirano zapisano. Sem ob branju dobila občutek, da so povzeli samo tiste raziskave in dele raziskav, ki govorijo cepljenju v prid.
Kot da ni pri dosedanjih cepljenjih prišlo do prav nobenih negativnih in stranskih učinkov.

Tako da ja, slog pisanja zelo podoben tistemu, ki 'se pritiče' nasprotnikom cepljenja.


Očitno je veliko staršev presodilo, da je bolje ne cepiti. In ker učinek akcije za pristojne (prodajalce cepiva, državne inštitucije ...) ni ustregel pričakovanjem, so sedaj začeli z agresivnejšim pristopom.


Mimogrede: takšno pošiljanje sporočil tistim, ki so zavrnili cepljenje, je zakonsko nedopustno poseganje v varstvo osebnih podatkov!

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 16:03:02   
enea
komentarja na zapisano se bom vzdržala, prejšnji teden je imela moja punca sistematski, ker so onega od decembra prestavili, in nisem dala cepit, pa skoraj nobena punca v njenem razredu se ni cepila, mogoče 1 ali 2 od 11 punc,..

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 16:22:31   
mateyka
to temo smo imeli nedolgo nazaj (rija kar preberi si jo, ni glih tantrični seks ali nima veze user posted image )..
upoštevajoč da je samo proti 4 vrstam hpv in ne 50? koliko let pa naj bi "držal", ker doživlljenski ziher ni?
kaj pa vem, glede na to koliko "profitiraš" s cepljenjem; manj promiskuitete pa bi šlo tudi brez?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 16:38:28   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

to temo smo imeli nedolgo nazaj (rija kar preberi si jo, ni glih tantrični seks ali nima veze user posted image )..
upoštevajoč da je samo proti 4 vrstam hpv in ne 50? koliko let pa naj bi "držal", ker doživlljenski ziher ni?
kaj pa vem, glede na to koliko "profitiraš" s cepljenjem; manj promiskuitete pa bi šlo tudi brez?


ja se strinjam, predvsem ta tazadnji del radi vsi pozabljajo, da je otroke treba učit o zvestobi pa tut o vzdržnosti do primernih let (kar 12 za mo je pojme niso) pa o odgvovorni spolnosti... pa bo treba manj cepiv in še česa...

pismo se mi zdi neprimerno in tudi proti cepljenju sem...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 16:39:02   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

to temo smo imeli nedolgo nazaj (rija kar preberi si jo, ni glih tantrični seks ali nima veze user posted image )..



nisem na tekočem zadnji dve in pol leti user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 17:02:11   
mojcaziga
V našem razredu sta se od 12 punc cepili 2. Imamo razred, kjer je kar nekaj staršev zdravnikov in ti se niso odločili za cepljenje svbojih hčerk, potem pa so se jim pridružili še ostali. Tudi v sosednjem razredu je bilo število cepljenih podobno. Starši, ki deklic niso dali cepiti niso dobili nobenih dodatnih pozivov na pogovor ipd. Smo iz MB.

lp

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 18:10:02   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

po FB kroži kopija pisma-vabila na predstavitev prednosti cepljenja šestošolk proti HPV in zgražanje, da je neetično.

kakšno se zdi vam?







Enako populistično kot pisma, ki krožijo po FB in so proti cepljenju.......

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

zagovarjate cepljenje ali ste proti?



Glede tega cepljenja še nisem opredeljena......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 21:34:28   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa

Kaj pa posledice neumnosti?


Je neumnost, da z zdravo pametjo zavestno ne cepiš otroka in vanj vbrizgneš nekaj, kar mu lahko še bolj škuduje, kot pa sama bolezen?


Povej to tisti zenski, ki je zaradi zakonskega 3-letnega PAP-a izgubila zdravje, pa tudi tistim otrokom, ki so na ta nacin izgubila mamice.
Navsezadnje bomo prisli do tega, da je neumnost otroka poslati v solo, ker ga lahko povozi avto na poti do sole. Se najbolj zanimivo je, da ima dejansko statisticno vecje sanse, da ga povoti avto, kot bi imel posledice zaradi cepiva.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 21:38:32   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: pipapopa
Zakaj bi si nekdo vzel pravico, da te sili razmišljati o nečem, kar si se pač odločil.


Rahlo absurdno.. zakaj te sili da mislis, ker morda prej nisi mislil, pa si se ad hoc odlocil. Modne smernice pa to...


In ne, ni prav da se zbuja slabo vest mamici, ki ne more dojiti!


Inspirativno poudarjajo, da se marsikatera ne potrudi , ce se jo ne pritisne.
Osebno se mi zdi, da je potrebno pretehtat v kaksnem primeru je to pritisk in v kaksnem glas razuma.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pipapopa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 21:41:27   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Meni se sporočilo zdi napisano populistično, enostransko in selekcionirano zapisano. Sem ob branju dobila občutek, da so povzeli samo tiste raziskave in dele raziskav, ki govorijo cepljenju v prid.
Kot da ni pri dosedanjih cepljenjih prišlo do prav nobenih negativnih in stranskih učinkov.


Namerno je taksno - kot reklama. Vecina pa v vsakem primeru ni spsoobna ne prebrati ne razu7meti daljsih besedil. Najpogosteje jih niti ne zanima. Namesto da prebere raziskave vprasa na RR.

Mimogrede: takšno pošiljanje sporočil tistim, ki so zavrnili cepljenje, je zakonsko nedopustno poseganje v varstvo osebnih podatkov!


Kateri osebni podatki so tukaj zlorabljeni?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 21:43:41   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

to temo smo imeli nedolgo nazaj (rija kar preberi si jo, ni glih tantrični seks ali nima veze user posted image )..
upoštevajoč da je samo proti 4 vrstam hpv in ne 50? koliko let pa naj bi "držal", ker doživlljenski ziher ni?
kaj pa vem, glede na to koliko "profitiraš" s cepljenjem; manj promiskuitete pa bi šlo tudi brez?


Zenske , ki imajo HPV so promiskuitetne? Potem so vsi vici o lahkih slovenkah resnica - glede na statistiko obolelosti...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 21:52:52   
Sljiva
user posted image Pri meni take vrste "reklame" dosežejo kontra efekt. Tudi če sem prej še neodločena, bi se ob takem čustvenem manipuliranju apriori obrnila proti.

Ker takšna čustvena manipulacija je ponavadi prisotna, ko nima dovolj argumentov. Spominja me na prašek za Persil, kjer te hočejo prepričat, da boš boljša mama in žena, če boš poskrbela za bele majce in srajce..
V bistvu mi je prva misel to, da se nekdo zeloooo trudi da bi porabili čimveč cepiva, khm, mu bo mogoče rok potekel v naslednjih mesecih? user posted image

Uh, kar alergijo fašem na tole. Skratka, odgovor na vprašanje: zgrožena sem nad tem vabilom! In ne bi dala hčerke cepit proti HPV (ostalo smo vse, brez pomisleka).

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 22:13:40   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Zenske, ki imajo HPV so promiskuitetne? Potem so vsi vici o lahkih slovenkah resnica - glede na statistiko obolelosti...


seveda lahko tudi tako obrneš in izvlečeš ven nov sklep..

lahko pa to prebeš tudi kot je bilo mišljeno - hpv se prenaša spolno in se je treba temu primerno zaščitit/ravnat. podobno kot aids npr. - dobiš ga za lajf. zdaj, če je tebi dovolj, da si začitena pred 4 vstrami hpv-ja in te ne moti ostalih cca 45 proti katerim nisi začitena, go for it..

ampak vsekakor si razlagaj po želji.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.1.2014 22:14:41 >

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Cepljenje proti HPV - se vam zdi tole vab...
21.1.2014 22:16:36   
Stanislava_
Za odločitve ni pomembna reklama, ampak dejstva.

Kako dolgo se zdravilo že uporablja, kakšni so stranski učinki in kako možna in pogosta je možnost najhujših oblik stranskih učinkov. 

Očitno večina staršev "pada" na takšno reklamo - očtino povzroči dovolj primerno vzburjenje.

Odločila se še nisem, se bom pa pozanimala, kolikor se lahko (vidim, da so pozitivne izkušnje pripravljeni deliti). V tem trenutku pa stranskih učinkov še ne poznam - ni jih bilo zaslediti, razen a priori naravnanosti proti.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?