|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 17:48:45   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

pa dobr no, pa kje take najdeš. saj tudi še ni seksualno bitje - koje izjave, smh

Ker nekateri trdijo, da je pedofilija prirojena in pač nimaš kaj. Jaz pa pravim, da je večinoma odgovor na zmaličeno otroštvo. In tako otroštvo poškoduje možgane.
Tumor sem dala kot ekstremen primer, ki je izzval tako vedenje (učitelj je nadlegoval učenke, ko mu je možganski tumor pritiskal na ene regije in jih odrezal od ostalih, ko so tumor odstranili, je bil spet normalen). Na podoben način kot tumor lahko možgane zmaliči neustrezno okolje. In človek v drugačnem okolju ne bi postal tak. To govori po moje tudi lili.


Tako je....pomoje se pod vplivom določenih, ektremnih, okoliščin človek sposoben spremeniti v zver.......je sposoben zlorabljati in kaj hitro pozabi na moralo in etiko.....in neko umetno in prisilno zatiranje spolne potrebe je po moje precej ekstremna okoliščina......


se drugače strinjam,da zatiranje spolne sle lahko privede do pedofilije,samo...zakaj potem ne bi župnik svoje sle raje potešil na ženski/moškemu/živali/Ančki...pomoje se tisti,ki se spravijo na otroke že po defaultu nagnjeni v tisto stran...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 17:49:52   
pomlad08

IZVIRNO SPOROČILO: tashq


pač župniku se ne sme (se ni smelo) nič rečt. no,učitelj je bil včasih tudi gazda,zdaj pa vemo,kako je...




Poudarek na pretekliku (kot cel tvoj odgovor) ... Jaz pa govorim o sedanjosti.

Rija, tašča in njena generacija bojo tudi kmalu pod rušo user posted image Jaz govorim o moji generaciji, recimo 25-35 let. Vsi katoličani, s katerimi se družim, so zelo, včasih celo preveč kritični do RKC-ja, vsi se odprto se pogovarjamo o župnikih in z župniki, tako da so mi take o "gospodu" res out-dejtane.

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 17:56:54   
tashq
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08


IZVIRNO SPOROČILO: tashq


pač župniku se ne sme (se ni smelo) nič rečt. no,učitelj je bil včasih tudi gazda,zdaj pa vemo,kako je...




Poudarek na pretekliku (kot cel tvoj odgovor) ... Jaz pa govorim o sedanjosti.

Rija, tašča in njena generacija bojo tudi kmalu pod rušo user posted image Jaz govorim o moji generaciji, recimo 25-35 let. Vsi katoličani, s katerimi se družim, so zelo, včasih celo preveč kritični do RKC-ja, vsi se odprto se pogovarjamo o župnikih in z župniki, tako da so mi take o "gospodu" res out-dejtane.

jaz bi pa rekla,da nekdo "upa" župniku kaj rečt,če je tako vzgojen.ti si bila (izgleda) vzgojena z odprto glavo,tvoji otroci (predvidevam) tudi.obstajajo pa tudi taki,ki niso.npr. moj stric je kot konj s plašnicami in svoja sinova tudi vzgaja,da je treba župnika ubogat ne glede na vse.(upam,da se njihov župnik vsaj ne znajde enkrat v novicah)
jaz sem bila tudi vzgojena tako,da je treba župnika ubogat.na nas se je drl in metal ključe v nas.naši starši(vsaj moji)so to vedeli,pa niso nič ukrepali,ampak samo zmignili z rameni.tako pač je...jaz sem pa kasneje začela razmišljat s svojo glavo in zdaj vem,da je to narobe in če bi to delal mojemu otroku, sigurno ne bi bila tiho.

< Sporočilo je popravil tashq -- 8.5.2014 17:57:58 >

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 18:06:55   
patrino
Ronja, tisto, da je najhuje in da se še vedno največ nasilja in ob tem veliko tudi pedofilije dogaja med domačimi stenami in med sorodstvenimi vezmi, sem povedala že dve strani pred tabo. Enako sem poudarila, da je dokazano najtežje obelodaniti, priznati, verjeti in preboleti takšno nasilje, ki je povzročeno iz strani osebe, ki jo otrok od prej pozna, jo ima rad in ji zaupa- sorodnik, starš, družinski prijatelj.
In ker si ti to spet ponovila, mi je po svoje zanimivo , da kljub zavedanju o pogostosti pedofilije na drugem področju, še vedno čepiš na duhovščini kot kura na jajcih.

Lili, ves čas ven vlečeš tisto o ekstremnih odrekanjih spolnosti in o tem kako ljudem takšna abstinenca sfiži možgane toliko, da začnejo nadlegovat otroke. Ne rečem, imaš tudi take primere, vendar to ni večina pedofilov. Povej mi , kako lahko pozabljaš na ogromno poročenih pedofilov, ki imajo objekt za zadovoljevanje seksualnih potreb v obliki žene pred sabo, pa vseeno lazijo za otroki. Kaj ima tu abstinenca in celibat zraven? Če bi mu bila taka huda kriza in potreba, bi jo potem lahko potešil z žensko a ne??

30 let nazaj.v družini moje mami je umrl nek "stric" in so ga začeli pokopavati.so na pokopališču,župnik govori svoje, krsto spustijo,v tem pa v njej nekdo začne jamrat in butat.vsi se spogledajo,češ,kaj zdaj,župnik pa samo z roko nakaže,naj kar naprej spuščajo.in so ubogega človeka pokopali.user posted image

predor med nunami in duhovniki petea....

veselo so seksali, nune zanosile, potem pa morili otroke....in jih puščali v tem predoru...


tudi V Škofji Loki so našli novorojenčke v predoru.zraven nunskega samostana.

tashq in Ria...
v tejle temi sta pa kot eni navadni obrekljivi branjevki na tržnici.

Če malo povohate zgodovino, so mrtve dojenčke, ki so bili nezaželeni in sad neke prepovedane ljubezni oz. spolnih odnosov, našli tudi v drugih krogih in ne le v farških. In tako kot pedofilija na splošno je tudi detomor vreden zgražanja in obsojanja. Pa ni važno, če ga je zakopala nuna, kmečka ženska, ki ga je snela pri seksu na seniku s sosedom med tem časom, ko je bil njen dedec par let pri soldatih,bogata mladenka, ki ji je zadišal konjski hlapec, samska učiteljica, ki ji je kakšen šarmanten poročen občinski funkcionar na partijskem sestanku zmešal glavo... Kdo smo mi , da bi sodili? Kar lahko naredimo je v prvi vrsti najbolj prav, da se potrudimo, da nismo taki in tako vzgajamo svoje otroke.
In v takšnem enostranskem gledanju na kriminal in grozljivost kot sta pedofilija, detomor, nasilje nad otroki itd, ki naj bi bi v večini izhajala od bogih ,prepotrebnih in do daske zrajcanih župnikov, ni nič vzgojnega in realnega. Upam, da se tega zavedate, ko o tem razpravljate pred deco.
Ja Matejka, vem, da zvenim zagamano pokroviteljsko, skoraj tako kot Ronja- jaz imam še dvignjen pedagoški prstuser posted image - vendar ko berem nekatere komentarje, se pač počutim, kot bi poslušala nedoraslo pubertetniško mularijo s sto in enim nerealnim predsodkom , ki se najraje hrani s čenčami.user posted image


< Sporočilo je popravil patrino -- 8.5.2014 18:11:42 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 18:26:06   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: tashq

zakaj potem ne bi župnik svoje sle raje potešil na ženski/moškemu/živali/Ančki...pomoje se tisti,ki se spravijo na otroke že po defaultu nagnjeni v tisto stran...



saj si kateri sigurno, ampak tisto ni preveč zanimivo za javnost, vsaj ni kaznivo in se ne preganja...

(odgovor članu tashq)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 18:29:02   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
pa dobr no, pa kje take najdeš. saj tudi še ni seksualno bitje - koje izjave, smh

Ker nekateri trdijo, da je pedofilija prirojena in pač nimaš kaj. Jaz pa pravim, da je večinoma odgovor na zmaličeno otroštvo. In tako otroštvo poškoduje možgane.
Tumor sem dala kot ekstremen primer, ki je izzval tako vedenje (učitelj je nadlegoval učenke, ko mu je možganski tumor pritiskal na ene regije in jih odrezal od ostalih, ko so tumor odstranili, je bil spet normalen). Na podoben način kot tumor lahko možgane zmaliči neustrezno okolje. In človek v drugačnem okolju ne bi postal tak. To govori po moje tudi lili.


Tako je....pomoje se pod vplivom določenih, ektremnih, okoliščin človek sposoben spremeniti v zver.......je sposoben zlorabljati in kaj hitro pozabi na moralo in etiko.....in neko umetno in prisilno zatiranje spolne potrebe je po moje precej ekstremna okoliščina......


definitivno preveč posplošeno in amatersko mnenje o pedofiliji. ne bom se spuščala kake okoliščine rabimo da se "spremenimo v zver" (po moje je to lahko ločena tema glede na to kaj vse bi lahko to zajelo), ampak o tem kak vpliv ima umetno zatiranje spolne sle na razvoj pedofiljie ipd. - čista špekulacija. to je vse na kar opozarjam.
ker - tam kjer je zelo permisivno seksualno vedenje dovoljeno, ni pedofilije zato nič manj.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 18:42:06   
mateyka
aja, pa ne razumem dobro - kaj je tema? pedofilija, mrtvi dojenčki in šimfanje cerkve; kaj točno?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 18:46:06   
ronja
Patrino, a je tako narobe, če se strinjam, da je najhujše, če otroka zlorablja starš? Je pa drugo najhuje, če to naredi nekdo, ki ga ima otrok rad in ga spoštuje (župnik, učitelj, vzgojitelj) in zato ne upa nič rečt. Hujše kot če je to "kar nekdo". Govorim o tem, da je vsem tem skupno isto: to, da imajo nad otrokom moč, ki je naključni neznanec nima - da ustrahujejo, župniki v tem primeru celo bolj, ker lahko strašijo še s peklom, kar ostalim laikom ni dano. In da je pri takih ljudeh še toliko manj verjetno, da bo okolica otroku verjela. IN celo če jim verjamejo, se lahko vleče 10 let, da obsodijo duhovnika... in potem je premeščen v drugo faro. Razloži mi, kako lahko "neprišteven" pedofil, ki je bil za to obsojen, še naprej opravlja poklic božjega svetovalca? Kateri bog to pusti?

PS. starša, ki to počne, ne ščiti kanonsko pravo. In ko pride na sodišče, ni zadaj celega sistema, ki bi se trudil otroka ponižat in ga pripravit, da odstopi od pričanja ali kako drugače prepričat, da bi vse skup pometli pod preprogo.

< Sporočilo je popravil ronja -- 8.5.2014 18:55:07 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 18:47:41   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
tashq in Ria...
v tejle temi sta pa kot eni navadni obrekljivi branjevki na tržnici.

si obrekljiva branjevka,če nepristransko poveš dejstva?user posted image
petea ni vedela,kaj je bilo s tistimi dojenčki v predoru pod Lj,jaz tudi ne,sem pa vedela,da je isti primer bil tudi v Šk. Loki.to je bil samo moj odgovor petei.
župnik,ki je pokopal opletajočo krsto,je pa tudi dejstvo.s tem sem odgovorila nevemkomuže,da so župniki včasih bili(nekje še vedno) "boh i batina".
če prebereš moje poste cele,ne samo izsekov,lahko vidiš,da se drugače čisto strinjam s tabo.sem drugače hotela tudi vse tvoje poste podpisati.


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 18:48:28   
ronja
mateyka, ne pravimo, da samo odrekanje seksu povzroči pedofilijo, ampak da ekstremne razmere, v katerih rastejo otroci, povzročijo poškodbe možgan (in tudi verski fanatizem je ekstrem, ki lahko povzroči taka odstopanja) - ki so merljive in imajo svoje posledice. Mislim, da pedofilije ŠE ne znamo zdravit, imam pa upanje, da jo bomo - ko bomo znali pozdravit bolne možgane. Ker v naravi je pedofilija izredno redka.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 18:51:31   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

aja, pa ne razumem dobro - kaj je tema? pedofilija, mrtvi dojenčki in šimfanje cerkve; kaj točno?

user posted image začetek je ponavadi čisto drug kot zaključek.vmes je pa mavrica.a ni to stalnica tukaj?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 19:02:27   
tashq

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

mateyka, ne pravimo, da samo odrekanje seksu povzroči pedofilijo, ampak da ekstremne razmere, v katerih rastejo otroci, povzročijo poškodbe možgan (in tudi verski fanatizem je ekstrem, ki lahko povzroči taka odstopanja) - ki so merljive in imajo svoje posledice. Mislim, da pedofilije ŠE ne znamo zdravit, imam pa upanje, da jo bomo - ko bomo znali pozdravit bolne možgane. Ker v naravi je pedofilija izredno redka.

oprosti,ronja,to sem sicer že napisala,ampak se ti ne zdi možno,da je pedofilija "isto" kot recimo homoseksualnost in ne "isto" kot recimo shizofrenija?sicer zatrdno noben ne more ničesar vedeti,ker še ni nič dokazano...
drugače pa ti je res težko verjeti,da se nekdo pač rodi tak?veš,da so bili tudi primeri otrok(brez kakršnih koli pretresov v otroštvu),ki so morili?mislim,da imajo taki ljudje,ki po našem(družbenem) mnenju niso sprejemljivi,pač neko "poškodbo" možganov oz.jim možgani nekako drugače delujejo,kot nam "normalnim moralnim" ljudem.so pa ugotovili (oz.vsaj raziskujejo to zdaj),da imajo nasilni ljudje v sebi ti. gen bojevnika.ti ljudje v določenih situacijah,ko bi "normalen" človek odreagiral "normalno",oni reagirajo nasilno.ogromen odstotek ljudi,ki so zaprti zaradi nasilnih zločinov ima v sebi ta gen.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 19:16:42   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino



tashq in Ria...
v tejle temi sta pa kot eni navadni obrekljivi branjevki na tržnici.




in zakaj točno user posted image

ker ne kimam tem svinjarijam, ki se dogajajo pod krinko svetosti?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 20:04:29   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: ronja
mateyka, ne pravimo, da samo odrekanje seksu povzroči pedofilijo, ...


ne vem kokrat naj še povem, da me specifično TO dodajanje "odrekanja" kot vzrok bolanosti pedofilov moti - ker ni nobene podlage za take trditve. ne nagovarjam pa ostalega - a ne bereš kaj pišem?

p.s. v detaljno debato (razlogi za pedofilijo) pa se tukaj ne spuščam, ker je imo stranskega pomena (cerkev je the IT v tem threadu) in ker ste preveč "mnenjski" glede pedofilije in ni debate o tem kaj recimo pravi strioka (linki na članke ipd.), me ne zanima sodelovat. samo je ok, sej ni to glavna tema, a ne?

Mislim, da pedofilije ŠE ne znamo zdravit, imam pa upanje, da jo bomo..


to vsi upamo.


se pravi - ta tema je v bistvu napram "svetosti" cerkvenih dostjanstvenikov in avtoritet, pedofilija pa je v temi samo "stranski produkt" le tega? zelo goreče zastavljeno, moram rečt...

< Sporočilo je popravil mateyka -- 8.5.2014 20:11:06 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 20:37:23   
Paštetka
Mateya, vidim, da si se zasidrala. user posted image Te še kje rabimo.

Tako, da visočanstvo, ko boste imeli čas, poglejte malo poševno. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 21:13:24   
mateyka
ma ne, nimam jaz pametnega telefona in če nisem glih doma, mam omejeno virtualno polje user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 21:26:27   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Patrino, a je tako narobe, če se strinjam, da je najhujše, če otroka zlorablja starš? Je pa drugo najhuje, če to naredi nekdo, ki ga ima otrok rad in ga spoštuje (župnik, učitelj, vzgojitelj) in zato ne upa nič rečt. Hujše kot če je to "kar nekdo". Govorim o tem, da je vsem tem skupno isto: to, da imajo nad otrokom moč, ki je naključni neznanec nima - da ustrahujejo, župniki v tem primeru celo bolj, ker lahko strašijo še s peklom, kar ostalim laikom ni dano. In da je pri takih ljudeh še toliko manj verjetno, da bo okolica otroku verjela. IN celo če jim verjamejo, se lahko vleče 10 let, da obsodijo duhovnika... in potem je premeščen v drugo faro. Razloži mi, kako lahko "neprišteven" pedofil, ki je bil za to obsojen, še naprej opravlja poklic božjega svetovalca? Kateri bog to pusti?

PS. starša, ki to počne, ne ščiti kanonsko pravo. In ko pride na sodišče, ni zadaj celega sistema, ki bi se trudil otroka ponižat in ga pripravit, da odstopi od pričanja ali kako drugače prepričat, da bi vse skup pometli pod preprogo.

Ne niti pod razno ni narobe. Je pa narobe, ker ti tako v nebo vpijoče potenciraš pedofilijo med fari, med tem pa kljub temu, da sama veš, da je le ta v družinskem krogu še grozljivejša ( če se to da sploh meriti), to postavljaš na stranski tir. In ne, starša ne ščiti kanonsko pravo, ga pa veliko bolj otrokova ljubezen. Otrok kljub temu, da ni nič lahko, vseeno lažje obtoži, zatoži in odkrito spregovori o nasilju, ki ga je bil deležen od tujega človeka ( pa čeprav je to njegov župnik), kot pa če se je nanj spravil lasten oče, stric, dedek, družinski prijatelj.Ravno zaradi tega, je po moje kar se tiče obsodb zaradi pedofilije v družini in pedofilije s strani cerkvenega dostojanstvenika statistika kar primerljiva. Definitivno prenizka kar se tiče obsodb v primerjavi z ovadbami , da ne govorim v primerjavi z realnim številom žrtev, ki so še tiho in za katere se ponavadi nikoli ne izve.Tako da, jaz ne vem v katero stran bi tehtnica zanihala, če bi tehtali, kaj je manjše zlo za otroka oz. pedofilija v kateri obliki je bolj grozljiva in obsodbe vredna.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 21:36:01   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino



tashq in Ria...
v tejle temi sta pa kot eni navadni obrekljivi branjevki na tržnici.



in zakaj točno user posted image

ker ne kimam tem svinjarijam, ki se dogajajo pod krinko svetosti?

Ria, ni bistvo to, da ti vehamentno in strumno obsojaš pedofilijo. Ker tega sploh ne delaš. Ti uživaš ob čvamah o farih in skačeš vse v prek po njih. Med tem, ko o pedofiliji na drugih področjih nisi niti malo skočila v zrak. Zakaj pa se potem ne koruziš zaradi svinjarij , ki se dogajajo pod krinko starševske, učiteljske, itd ljubezni? Aja, pred to si je pa bolj fino zatisniti oči.
Jaz ne kimam nobenim svinjarijam, se pa zavedam, da svinjarije v obliki pedofilije niso rezervirane le za v zakristijo in veroučne učilnice, temveč so marsikje drugje tudi čisto udomačene.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 21:36:24   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

PS. starša, ki to počne, ne ščiti kanonsko pravo. In ko pride na sodišče, ni zadaj celega sistema, ki bi se trudil otroka ponižat in ga pripravit, da odstopi od pričanja ali kako drugače prepričat, da bi vse skup pometli pod preprogo.


In je zadaj sistem, ki otroka zaščiti, krivca pa obdolži primerno povzročeni škodi?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 21:55:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


definitivno preveč posplošeno in amatersko mnenje o pedofiliji. ne bom se spuščala kake okoliščine rabimo da se "spremenimo v zver" (po moje je to lahko ločena tema glede na to kaj vse bi lahko to zajelo), ampak o tem kak vpliv ima umetno zatiranje spolne sle na razvoj pedofiljie ipd. - čista špekulacija. to je vse na kar opozarjam.
ker - tam kjer je zelo permisivno seksualno vedenje dovoljeno, ni pedofilije zato nič manj.


Normalno, saj nisem strokovnjak.....izražamo svoja mnenja (amaterska), ker nobena od nas ni ekspert pedofilije....

Špekulacija je tudi to, da čisto negiraš vpliv ekstremne situacije na pojav pedofilije.....ker zatiranje spolne sle, je ekstremna situacija.......in tisti, ki živijo v celibatu to osnovno biološko potrebo zatirajo......se pa kaže tu močan vpliv RKC, ker verniki apriori zanikajo to povezavo.....

In tudi tam, kjer je permisivno seksualno vedenje dovoljeno, pa so lahko druge ekstremne situacije......


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 22:20:17   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

PS. starša, ki to počne, ne ščiti kanonsko pravo. In ko pride na sodišče, ni zadaj celega sistema, ki bi se trudil otroka ponižat in ga pripravit, da odstopi od pričanja ali kako drugače prepričat, da bi vse skup pometli pod preprogo.


In je zadaj sistem, ki otroka zaščiti, krivca pa obdolži primerno povzročeni škodi?


Ne....ker je pedofilija prirojena in je enaka homoseksualnosti......in če je nekaj prirojeno in na to človek in okolje ne more vplivati, ne more biti dejansko kaznivo.....user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 22:24:29   
RIJA*
Patrino, vidim da zelo slabo beres: tako moj nick kot. vsebino.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 22:39:35   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

PS. starša, ki to počne, ne ščiti kanonsko pravo. In ko pride na sodišče, ni zadaj celega sistema, ki bi se trudil otroka ponižat in ga pripravit, da odstopi od pričanja ali kako drugače prepričat, da bi vse skup pometli pod preprogo.


In je zadaj sistem, ki otroka zaščiti, krivca pa obdolži primerno povzročeni škodi?


Ne....ker je pedofilija prirojena in je enaka homoseksualnosti......in če je nekaj prirojeno in na to človek in okolje ne more vplivati, ne more biti dejansko kaznivo.....user posted image



Od kje ste pa to potegnili user posted image ?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 22:42:34   
ronja
Patrino, ravno zato, ker ne pozabljam na pedofilijo drugje, sem napisala, da se mi zdi najbolj grozno, kadar to delajo starši. Ali je hujše, če je dedek, družinski prijatelj ali župnik, je pa že vprašanje, odvisno, koga ima otrok rajši in ga bolj ceni in kdaj mu okolica bolj verjame.
Grozljivo in obsodbe vredna je pa povsod, ne glede na profesijo.

To, nad čimer se z Rijo zgražava, niso SAMO pedofili (čeprav so seveda oni najbolj obsodbe vredni), ampak tudi nepedofili, ki jih ščitijo. In v cerkvi se je to pač sistemsko dogajalo. V družini se to ne more dogajat sistemsko, ker je vsaka družina svet zase. Se strinjam, da dostikrat drugi starš ne verjame otroku, kar je sploh grozljivo, ampak vseeno to ni fora sistema, ampak ene ubrisane mame. Tu je bil pa cel sistem naštelan tako, da se vse pomete pod preprogo.

Dokazano je, da je žrtvam lažje, če se procesi ne vlečejo, če se storilca hitro obsodi in če ta dobi pravično kazen (ne pa par mesecev pogojno). Zato, ker se potem počutijo bolj varne in ker imajo vsaj malo občutek, da je še kdo na njihovi strani. In kdorkoli, ki to ovira, pa čeprav sam ni pedofil, je zame tudi vreden obsojanja. In teh je bilo v cerkvi zelo veliko. In to je narobe. Pedofili so povsod grozni in povsod jih obsojam. Obsojam pa tudi tiste, ki so vse to vedeli, pa so nalašč skrili. In tak človek mi ne more pridigat o poštenosti.

In je zadaj sistem, ki otroka zaščiti, krivca pa obdolži primerno povzročeni škodi?

Naj bi bil, žal pa v praksi tudi ta prevečkrat zataji. Vendar se pri župnikih mora žrtev prebit čez oba sistema, da je pravici zadoščeno. In to je še težje, pa če 100x obračaš.

tasq, ne spoznam se na to, sem laik, vendar ja, mislim, da to ni čisto prirojeno - moje mnenje izhaja iz teh predpostavk:
- pedofili so v veliki večini imeli grozna otroštva, velikokrat je bilo prisotno tudi spolno nasilje, skoraj zmeraj pa neka večja deviacija
- brala sem članke o primerih, ko je tumor povzročil agresijo, posilstva in pedofilijo, nisem pa brala o tem, da bi povzročil spremembo spolne usmerjenosti iz hetero v homo ali obratno. Ne rečem, da tega ni, samo nisem še brala.
- v naravi je izredno redka

Ja, psihopati obstajajo in z njihovimi možgani je nekaj narobe, ne funkcionirajo dobro. Izjemoma se človek že rodi tak, vendar še vedno mislim, da so to izjeme. Nagnjenje do depresije je dedno, vendar pa precej pripomore tudi, če imaš depresivne starše... Včasih je težko to dvoje ločit, saj večinoma vzgajamo svoje otroke sami...

Mateyka, tu je članek o tumorju, ki je povzročil simptom pedofilije. Možno, da je ta človek sicer imel nekje v podzavesti tudi taka nagnjenja, pa se sicer nikoli niso pokazala, niti se jih ni zavedal, vendar je možna tudi druga možnost.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Za goreče vernice in vernike - eno vprašanje
8.5.2014 22:59:53   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Špekulacija je tudi to, da čisto negiraš vpliv ekstremne situacije na pojav pedofilije.....


ne jo ne negiram. samo trditev katera situacija vpliva na kaj se razlikuje od tvoje.

......se pa kaže tu močan vpliv RKC, ker verniki apriori zanikajo to povezavo.....


katero povezavo zanikajo? to, da je ektremna ali da je povezana z razvojem pedofilije?

In tudi tam, kjer je permisivno seksualno vedenje dovoljeno, pa so lahko druge ekstremne situacije......


seveda so druge ekstremne situacije. samo tukaj govorimo o tem, da naj bi zatiranje spolne sle povzročalo pedofilijo in po tej logiki, naj bi jo potem pri permisivnem seksualnem vedenju in kulturi bilo manj, pa temu ni tako.



(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?