|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 9:47:38   
skuštrana
Glej, on je bil genij. In geniji so pac taksni. Ampak taksni so po naravi, ne potrebujejo drog. Meni je tu vse jasno, jasno mi samo to, kako si lahko odrasli ( oz. Kao odrasli) ljudje mazejo oci s tem, da za svoje delo potrebujejo drogo, ker drugace ne morejo prav delat. In da se to njih pricakuje...mislim, pa saj nismo tenejgerji....tam do 24,25 bi se tolerirala taksno razmisljanje, kasneje te pa valjda sreca pamet in vidis stvari malo bolj realno...jaz nimam nic proti alkoholu, travi itd, ampak si ne mazem oci da to ni nevarno, ker je.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 276
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 12:54:18   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Glej, on je bil genij. In geniji so pac taksni. Ampak taksni so po naravi, ne potrebujejo drog.


glej, vse kar pravim je, da on ni pravi naslov za zgleden primer stabilnega človeka brez drog. ravno zato ker je izven "škatle", ga ne moremo dat za tipičen primer, a ne? kaj ni bilo jasno?

Meni je tu vse jasno, jasno mi samo to, kako si lahko odrasli ( oz. Kao odrasli) ljudje mazejo oci s tem, da za svoje delo potrebujejo drogo, ker drugace ne morejo prav delat. In da se to njih pricakuje...


jaz, ne vem zakaj ne razumeš. če opazuješ življenje okoli sebe, ti je jasno, da ljudje delajo marsikaj in včasih tudi razloge zakaj. koliko ljudi snifa koko da ima boljši ratio pri delu (amerika je znana po tem), koliko se jih napije ko so fraj, ker so v službi pod stresom... name it. določeni si tako želijo določenega poklica (dreamjob) in to tudi za ceno tega, da si dajejo dodatni "boost", nekatere je enostavno strah določenih situacij ali se jim je težko vsakodnevno soočat z njimi in ga (strah namreč) s tem otopijo, nekateri začnejo s tem, ko jim zmanjka inspiracije (Hemingway recimo, se je šutnil s puško (samomor), ko ni mogle več pisat - ni imel več inspiracije). mislim, svašta maš..

rečt da ne razumeš, samo kaže, ali da imaš omejene sposobnosti opažanja, ali omejeno sposobnost vživljanja ali ne priznavaš da smo ljudje različni in da različno reagiramo, da smo različno ranljivi, da različno čutimo in da koneckoncev zaradi različnosti izberemo različne poti, take ki je ti nikoli ne bi. samo tako je - to lahko vidiš povsod okoli sebe. pa valjda rahko "razumeš" zakaj je to tako?

mislim, pa saj nismo tenejgerji....tam do 24,25 bi se tolerirala taksno razmisljanje, kasneje te pa valjda sreca pamet in vidis stvari malo bolj realno...jaz nimam nic proti alkoholu, travi itd, ampak si ne mazem oci da to ni nevarno, ker je.


jaz osebno vidim droge nekako v dveh rangih/kategorijah. dreamy/party ones in spiritual ones. eni jih uporabljajo za zabavo, omamo in pobeg, drugi pa za raziskavo samega sebe. samo po moje tole ni tema, za take debate; all in all - vse omamne substance so nevarne v velikih količinah in če pretiravamo. je pa dostikrat težko to človeku zaznat (kdaj pretirava, kdaj je preveč). ko je sam notri. in v tem je vedno problem. podobno kot, ko se voziš v Shinkansenu - 300km na uro v vlaku se ti ne zdi tako hitro, ko si v njem in gledaš počasi premikajoč se gorski venec na obzorju. če pa stojiš zraven na polju, pa vidiš realno hitrost, ko šibne mimo tebe.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 24.5.2014 13:07:19 >

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 277
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 13:40:03   
skuštrana
Najlazje je vzet drogo in so (vsaj za trenutek) vsi problemi rešeni. user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 278
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 14:11:48   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Glej, on je bil genij. In geniji so pac taksni. Ampak taksni so po naravi, ne potrebujejo drog.


glej, vse kar pravim je, da on ni pravi naslov za zgleden primer stabilnega človeka brez drog. ravno zato ker je izven "škatle", ga ne moremo dat za tipičen primer, a ne? kaj ni bilo jasno?

Meni je tu vse jasno, jasno mi samo to, kako si lahko odrasli ( oz. Kao odrasli) ljudje mazejo oci s tem, da za svoje delo potrebujejo drogo, ker drugace ne morejo prav delat. In da se to njih pricakuje...


jaz, ne vem zakaj ne razumeš. če opazuješ življenje okoli sebe, ti je jasno, da ljudje delajo marsikaj in včasih tudi razloge zakaj. koliko ljudi snifa koko da ima boljši ratio pri delu (amerika je znana po tem), koliko se jih napije ko so fraj, ker so v službi pod stresom... name it. določeni si tako želijo določenega poklica (dreamjob) in to tudi za ceno tega, da si dajejo dodatni "boost", nekatere je enostavno strah določenih situacij ali se jim je težko vsakodnevno soočat z njimi in ga (strah namreč) s tem otopijo, nekateri začnejo s tem, ko jim zmanjka inspiracije (Hemingway recimo, se je šutnil s puško (samomor), ko ni mogle več pisat - ni imel več inspiracije). mislim, svašta maš..

rečt da ne razumeš, samo kaže, ali da imaš omejene sposobnosti opažanja, ali omejeno sposobnost vživljanja ali ne priznavaš da smo ljudje različni in da različno reagiramo, da smo različno ranljivi, da različno čutimo in da koneckoncev zaradi različnosti izberemo različne poti, take ki je ti nikoli ne bi. samo tako je - to lahko vidiš povsod okoli sebe. pa valjda rahko "razumeš" zakaj je to tako?

mislim, pa saj nismo tenejgerji....tam do 24,25 bi se tolerirala taksno razmisljanje, kasneje te pa valjda sreca pamet in vidis stvari malo bolj realno...jaz nimam nic proti alkoholu, travi itd, ampak si ne mazem oci da to ni nevarno, ker je.


jaz osebno vidim droge nekako v dveh rangih/kategorijah. dreamy/party ones in spiritual ones. eni jih uporabljajo za zabavo, omamo in pobeg, drugi pa za raziskavo samega sebe. samo po moje tole ni tema, za take debate; all in all - vse omamne substance so nevarne v velikih količinah in če pretiravamo. je pa dostikrat težko to človeku zaznat (kdaj pretirava, kdaj je preveč). ko je sam notri. in v tem je vedno problem. podobno kot, ko se voziš v Shinkansenu - 300km na uro v vlaku se ti ne zdi tako hitro, ko si v njem in gledaš počasi premikajoč se gorski venec na obzorju. če pa stojiš zraven na polju, pa vidiš realno hitrost, ko šibne mimo tebe.

Kakšno brezvezno bluzenje. To kar si navedla ni neka skrivnost in ker se to pač počne tudi v te namene, da kao ljudje bolje delajo, še ne pomeni, da je to zdravo, da je opravičljivo, da je zato, ker nekaterim droga dvigne storilnost, dvigne ustvarjalnost in dvigne še kaj- koristna. Tudi zanje je škodljiva, pa čeprav jo koristijo v druge namene kot za zabavo. Tu je govora o škodljivosti droge in nima veze, zakaj jo nekdo konzumira. Važen je vpliv droge in ne zakaj jo nekdo uporablja. Ta pa je za človeško telo vedno škodljiv. Zato je tvoje zgornje in nekatero pisarjenje pač čisto brezpredmetno.

Si že slišala za srčne težave, napake, kapi, ki so v veliki meri posledica stresa? In tako kot telo ne ve kakšen razlog ima človek, da konzumira drogo, saj je učinek na njegovo telo vedno isti- tako tudi srce ne loči pozitiven in negativen stres. Tako marsikoga zadane kap, infarkt...itd tudi sredi velikega veselja.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 279
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 14:13:55   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Najlazje je vzet drogo in so (vsaj za trenutek) vsi problemi rešeni. user posted image


ja, sej pravim, dostkrat je tako, da je to otopitev neke bolečine ali beg pred njo.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 280
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 14:17:12   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Tu je govora o škodljivosti droge in nima veze, zakaj jo nekdo konzumira. Važen je vpliv droge in ne zakaj jo nekdo uporablja.


o, pa je važno zakaj jo nekdo konzumira. več kot očitno je, da nikoli nisi do blizu videla kako poteka zdravljenje odvisnoti od drog.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 281
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 14:20:10   
patrino
Kaj sem jaz videla, se tebi ne sanja in trenutno sploh ni pomembno. Zdravljenje odvisnosti od drog je za vse enako, ker je tudi odvisnost nastala zaradi istega vzroka. Zaradi konzumiranja drog. Kaj je pa ta človek pod vplivom droge počel je čisto postranska stvar. Bistvo je to, da sta oba zasvojenca, da sta oba agresivno uničevala telo, da sta oba potrebna odvajanja, če hočeta naprej kolikor toliko normalno funkcionirati. Nič drugega.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 282
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 14:22:18   
mateyka
nimaš pojma kako zasvojenost deluje. pametuješ zaradi pametovanja samega. kot vedno - spin spin spin user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 283
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 14:26:08   
Izabelina
user posted image user posted image al pa če ste tko lajk 10 strani nazaj že čist in totalno zašle iz teme...



_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 284
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 14:29:31   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Izabelina

user posted image user posted image al pa če ste tko lajk 10 strani nazaj že čist in totalno zašle iz teme...


kaj pa vem, mogoče je razlog odvisnosti važen za avtorico, ko se bo lotila reševanja problema s svojim možem?

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 285
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 14:30:45   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

nimaš pojma kako zasvojenost deluje. pametuješ zaradi pametovanja samega. kot vedno - spin spin spin user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

In kaj v mojem komentarju lahko označiš za neresnično in le kot pametovanje? Jaz sem na tvojega normalno replicirala, saj te že nekaj časa berem, ko kvasiš ta leve.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 286
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 20:57:20   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Najlazje je vzet drogo in so (vsaj za trenutek) vsi problemi rešeni. user posted image


ja, sej pravim, dostkrat je tako, da je to otopitev neke bolečine ali beg pred njo.


Ja....samo običajno nismo razumevajoči do človeka, ki utaplja svojo preteklo ali sedanjo bolečino v drogi ali beži pred bolečino v drogo (recimo alkohol, ostale "trde" ali "mehke" droge) in trpinči ob utapljanju te svoje bolečine svojo familijo.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 287
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 21:16:50   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Najlazje je vzet drogo in so (vsaj za trenutek) vsi problemi rešeni. user posted image


ja, sej pravim, dostkrat je tako, da je to otopitev neke bolečine ali beg pred njo.


Ja....samo običajno nismo razumevajoči do človeka, ki utaplja svojo preteklo ali sedanjo bolečino v drogi ali beži pred bolečino v drogo (recimo alkohol, ostale "trde" ali "mehke" droge) in trpinči ob utapljanju te svoje bolečine svojo familijo.....


razumeti kje je problem in biti razumevajoč, sta dve različni stvari. odvisnik ne more učinkovito prekinit odvisnoti (da bi želja po odvisnoti izginila), če se ne sooči z vzrokom (odvisnsoti). vsaj pri psihološki odvisnosti je tako. fizična se mora itak prebrodit, hočeš nočeš - krizo moraš dat skoz, telo se mora očistit. psihološka je pa bolj tricky - želja po odvisnosti mora zginit (po omamljanju, da tako rečem) in to je povezano z začetki jemanja - kaj je vzrok, da se je sploh začela.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 288
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 21:27:58   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


razumeti kje je problem in biti razumevajoč, sta dve različni stvari
. odvisnik ne more učinkovito prekinit odvisnoti (da bi želja po odvisnoti izginila), če se ne sooči z vzrokom (odvisnsoti). vsaj pri psihološki odvisnosti je tako. fizična se mora itak prebrodit, hočeš nočeš - krizo moraš dat skoz, telo se mora očistit. psihološka je pa bolj tricky - želja po odvisnosti mora zginit (po omamljanju, da tako rečem) in to je povezano z začetki jemanja - kaj je vzrok, da se je sploh začela.


Samo običajno ženski, ki se javi s problemom, da jo od "droge zadeti" mož trpinči ne svetujete, da naj razume njegov problem in se skupaj z njim sooči z vzrokom odvisnosti ampak ji svetujete, naj čimprej odnese šila in kopita oz. še kako pripomnite, da je neumna, da je "predpražnik".......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 289
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 21:38:57   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Najlazje je vzet drogo in so (vsaj za trenutek) vsi problemi rešeni. user posted image


ja, sej pravim, dostkrat je tako, da je to otopitev neke bolečine ali beg pred njo.


Ja....samo običajno nismo razumevajoči do človeka, ki utaplja svojo preteklo ali sedanjo bolečino v drogi ali beži pred bolečino v drogo (recimo alkohol, ostale "trde" ali "mehke" droge) in trpinči ob utapljanju te svoje bolečine svojo familijo.....


razumeti vzrok odvisnoti in biti razumevajoč sta dve različni stvari. da se rešiš psihološke odvisnoti, moraš razumeti vzroke zanjo. ker si moraš SAM želeti prenehat bit odvisen. in to pomeni da moraš poznat vzroke za to željo.

trde droge so drugačne v tem smislu, ker so veliko bolj nevarne - naj razložim;
fizična odvisnost je drugačna (sta pa povezani pri trdih drogah*) - tam moraš čez krize, hočeš nočeš, ker gre telo vsakič čez njo, ko "rabi" novo dozo. in ko nehaš, dokler se čisto ne spuca, ima telo krize.

psihična odvisnot po nehanju, pri derivatih opija (heroin ipd.) in podobnih težkih drog je pa poseben problem, ker dokler se v možganih ne začne spet proizvajat normalna doza serotonina (to namreč nadomesti podobna substanca v heroinu in zato telo neha proizvajat serotonin), traja kar nekaj let (da se "naravna proizvodnja" nazaj naštela), in ponavadi to pomeni, da si vmes deprast (ker ti manjka normalen nivo "hormona sreče" v možganih).

no, to tko na hitro, če koga zanima..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 290
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 22:27:46   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

no, to tko na hitro, če koga zanima..


mah, ne zanima jih... glavno je, da ti nimaš prav user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 291
   RE: moj mož me j...
24.5.2014 23:35:35   
Vijoličarka
No, meni se zdi tole seratoninom zanimivo. Če prav razumem, je precej verjetno, da bo trda droga delovala enako na zelo veliko število ljudi, če ne že kar na vse. Ne vem pa, če genetika kaj vpliva na uspešnost odvajanja, torej če ima kdo tak ustroj, da hitreje ''generira'' seratonin, kot pa nekdo drug, z drugačnim ustrojem.

Kar se tiče pa marihuane, bom pa povlekla vzporednico z alkoholom, ker probleme s slednjim poznam bolje.

Pri alkoholu je praktično nemogoče posploševati, ker zaradi različnega ustroja, ljudje nanj reagirajo različno. Nekdo bo spil kozarček ob kosilu in če je kosilo mastno, mu bo ta kozarček koristil. Nekdo bo spil več kozarčkov in postal glavni komik v družbi. Nekdo drug bo omagal in zaspal, naslednji bo jelene klical, a nekdo bo postal pošast.

Marihuana bo nekomu pomenila zdravilo - tast si je z njo lajšal putiko in ni bilo opaziti nobenih sprememb v razpoloženju - ni postal nič bolj kreativen in nič bolj tečen (pa tudi nič manj ne). Poznam dekle, ki ima Chronovo bolezen in jemlje svečke, zvečer, preden gre spat, pravi da ji pomaga in tudi pri njej ni opaziti nobenih sprememb v ravnanju, razpoloženju in sposobnostih.

Verjamem, da pri nekaterih ljudeh spodbuja kreativno mišljenje. Zanimiva se mi zdi tudi raziskava, omejena na Jamajko, predvsem če je kdo upošteval tudi genetiko zraven.

Zgoraj navedeno je v bistvu uporaba marihuane ''v pozitivne namene''.

Verjamem pa tudi, da če jo uporablja človek, ki je nagnjen k odvisnosti in ki je že po ustroju šibek in ima težave pri reševanju problemov in mu je vse skupaj beg - kratkoročna sprostitev oziroma omama oziroma otopitev, nedolžna travica ni več nedolžna. V tem primeru marihuana prav nič ne pomaga, ampak samo pomaga odlaganje soočanja s problemi, ki se potem samo kopičijo.

Skratka, vsak človek je zgodba zase.

Konkretno v tej temi, ki jo je začela Anonimna, marsikaj ni jasno. Dejstvo je, da je partner zaradi nečesa hudo vznemirjen, da ima probleme, da jih ne zna rešiti, da najverjetneje v obrambi napada, da je precej verjetno, da je zanj marihuana pripomoček za beg, da prav nič ugodno ne vpliva na njegovo kreativno mišljenje, niti na razpoloženje.

Treba je torej najprej ugotoviti, v čem je problem. Zakaj je partner nezadovoljen s svojim življenjem in zakaj kaznuje zato partnerico. Možnosti je cel kup.

Dejstvo je, da je nezadovoljen s svojim življenjem in zato krivi partnerico. Ne le, da jo krivi, hoče tudi, da zato ''plača''. Zakaj je tako, bi znal marsikaj razkriti pogovor s strokovnjakom, a on noče iti in pošilja partnerico, naj gre kar sama. Meni se to ne zdi slaba ideja, ker na tak način bi lahko pridobila znanje in orodje, kako se z vsem skupaj spopasti. Na terapije se ne hodi, da se ugotovi, kdo ima prav, ampak da se nauči obvladovati situacije. Anonimna se mi zdi namreč precej nervozna, od vseh pričakuje najslabše, skratka, ne bi ji škodoval umirjen poglobljen pristop pri analizi konkretnih problemov.








< Sporočilo je popravil Vijoličarka -- 24.5.2014 23:45:09 >


_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 292
   RE: moj mož me j...
25.5.2014 10:43:19   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Najlazje je vzet drogo in so (vsaj za trenutek) vsi problemi rešeni. user posted image


ja, sej pravim, dostkrat je tako, da je to otopitev neke bolečine ali beg pred njo.


Ja....samo običajno nismo razumevajoči do človeka, ki utaplja svojo preteklo ali sedanjo bolečino v drogi ali beži pred bolečino v drogo (recimo alkohol, ostale "trde" ali "mehke" droge) in trpinči ob utapljanju te svoje bolečine svojo familijo.....


razumeti vzrok odvisnoti in biti razumevajoč sta dve različni stvari. da se rešiš psihološke odvisnoti, moraš razumeti vzroke zanjo. ker si moraš SAM želeti prenehat bit odvisen. in to pomeni da moraš poznat vzroke za to željo.

trde droge so drugačne v tem smislu, ker so veliko bolj nevarne - naj razložim;
fizična odvisnost je drugačna (sta pa povezani pri trdih drogah*) - tam moraš čez krize, hočeš nočeš, ker gre telo vsakič čez njo, ko "rabi" novo dozo. in ko nehaš, dokler se čisto ne spuca, ima telo krize.

psihična odvisnot po nehanju, pri derivatih opija (heroin ipd.) in podobnih težkih drog je pa poseben problem, ker dokler se v možganih ne začne spet proizvajat normalna doza serotonina (to namreč nadomesti podobna substanca v heroinu in zato telo neha proizvajat serotonin), traja kar nekaj let (da se "naravna proizvodnja" nazaj naštela), in ponavadi to pomeni, da si vmes deprast (ker ti manjka normalen nivo "hormona sreče" v možganih).

no, to tko na hitro, če koga zanima..


Ne, ne zanima me, ker se o tem ne pogovarjamo.

Bi me pa zanimalo, še vedno, v čem se presežno razmišljanje kot posledica rednega kanjena trave materializira?
Lahko tudi v smislu predavanja v vrtcu/šoli: mateyka in pozitivne posledice rednega kajenja trave. Ker očitno smo mi kmetje (jaz kmet, da ne mešam ostalih), nekaj zamudili.

In dokler ne daš konkretnega odgovora, so za mene redni uživalci zgolj troji - dolgočasneži, prepotenteži in ljudje s težavi, ki težav ne znajo rešiti drugače.

In dokler me ne prepričaš, bo zame tisto tvoje škatlasto ramišljanje nič drugega kot prazna škatla brez vsebine.

Enaka kot je pri tistih, ki bi po tvoje morali "razmišljati, ker to od njih zadeva posel" (še enkrat, sposobni razmišljajo sami po seb) - oglaševalci na Champs Elyseeju, ki niso ustvarili nič, razen agresivnih in brezveznih reklam, finančniki na Wall Streetu, ki niso niso ustvarili nič, razen finančne krize in v bedo pahnili ljudi in politiki, ki niso ustvarili nič, razen skorumpiranih držav.

In do takrat - prodajaj svoja predavanja v vrtcu ali šoli na Švedskem, in ne seri po portalih - v dobro otrok, ki bi to morda kdaj prebrali!


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 293
   [Brisano sporočilo]
25.5.2014 11:15:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 294
   RE: moj mož me j...
25.5.2014 12:58:26   
skuštrana
Matejka, to kar si ti napisala sploh ni tema. Tema je nekaj cisti drugega. Ena anonimnica je napisala da je pri nekaterih poklicih zazeljeno in priporocljivo uzivanje droge ker so potem razultati boljsi. In da to ni nic taksnega, ce se zaradi tega vsak dan zakadi. Jaz pa mislim da to ni normalno in da je to cista neumnost ( iz izkusenj)

Kar se mene tice naj vsak pocne kar hoce, kadi kar hoce, jemlje kar hoce ampak mislit pri tem da vse to pocne za neki visji ( meni nepoznan) cilj je pa malo too much.... In se sprenevedat da je to ok. Ni in pika, pa seratonin, razni geni za odvisnost itd gor ali dol. In ce me imas zaradi mojega razmisljanja za malo omejeno tudi ok, ampak jaz vcasih pogledam tudi z druge strani. In kaj bos rekla svoji tamali cez **** let, ko ti prisla poveda da se vsak dan malo zadane, ker se to on nje pricakuje zaradi njenega poklica user posted image user posted image . Kaksne nebuloze mlatite...

Mislim, res svasta preberes na ringaraji user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 295
   RE: moj mož me j...
25.5.2014 13:14:50   
ronja
Ne vem pa, če genetika kaj vpliva na uspešnost odvajanja, torej če ima kdo tak ustroj, da hitreje ''generira'' seratonin, kot pa nekdo drug, z drugačnim ustrojem.

Vijoličarka, genetika igra precejšnjo vlogo pri odzivanju na raznorazne substance, ker imamo v možganih (in drugje) različno število receptorjev (za serotonin v tem primeru). Sama proizvodnja se spreminja glede na okoliščine, vendar je zelo pomembno tudi število receptorskih mest. Nekdo, ki jih ima malo, ga bo veliko bolj zadelo, recimo. Seveda je potem razlika tudi pri odvajanju - ker če dobiš iz veliiiko receptorjev signal, da nečesa manjka (v tem primeru hormona, ki pomirja), si seveda ves nervozen, veliko bolj kot če ti to reče par receptorjev, če malo poenostavim.

Vsekakor pa se strinjam, da redno uživanje katerihkoli drog (trdih, mehkih, prepovedanih ali legalnih) ni dobro.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 296
   RE: moj mož me j...
25.5.2014 15:46:58   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Matejka, to kar si ti napisala sploh ni tema. Tema je nekaj cisti drugega. Ena anonimnica je napisala da je pri nekaterih poklicih zazeljeno in priporocljivo uzivanje droge ker so potem razultati boljsi. In da to ni nic taksnega, ce se zaradi tega vsak dan zakadi.

Kar se mene tice naj vsak pocne kar hoce, kadi kar hoce, jemlje kar hoce ampak mislit pri tem da vse to pocne za neki visji ( meni nepoznan) cilj je pa malo too much.... In se sprenevedat da je to ok. Ni in pika, pa seratonin, razni geni za odvisnost itd gor ali dol. In ce me imas zaradi mojega razmisljanja za malo omejeno tudi ok, ampak jaz vcasih pogledam tudi z druge strani. In kaj bos rekla svoji tamali cez **** let, ko ti prisla poveda da se vsak dan malo zadane, ker se to on nje pricakuje zaradi njenega poklica user posted image user posted image . Kaksne nebuloze mlatite...

Mislim, res svasta preberes na ringaraji user posted image


eh, brezveze; zgleda da res ne razumeš kaj pišem..

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 297
   RE: moj mož me j...
25.5.2014 16:05:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


razumeti kje je problem in biti razumevajoč, sta dve različni stvari. odvisnik ne more učinkovito prekinit odvisnoti (da bi želja po odvisnoti izginila), če se ne sooči z vzrokom (odvisnsoti). vsaj pri psihološki odvisnosti je tako. fizična se mora itak prebrodit, hočeš nočeš - krizo moraš dat skoz, telo se mora očistit. psihološka je pa bolj tricky - želja po odvisnosti mora zginit (po omamljanju, da tako rečem) in to je povezano z začetki jemanja - kaj je vzrok, da se je sploh začela.


Sta pa povezani......ker odvisnik bo lažje prišel do določenih spoznanj, če bo imel suport družine, prijateljev......če bo okolica razumela kje je problem in zakaj se je vdal odvisnosti......ker imaš vseeno odvisnike, ki ne bodo sami od sebe doživeli razsvetljenja in se zamislili sami nad sabo ter se odločili, da bodo pa prenehali.......

Nadalje, razumevanje je še kako pomembno kasneje, ko se odvisnik "vrne z zdravljenja"......če recimo nerazumevajoča okolica zdravljenemu alkoholiko moli vsak dan liter domače rdečke pod nos.......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 298
   RE: moj mož me j...
25.5.2014 16:12:23   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

eh, brezveze; zgleda da res ne razumeš kaj pišem..


Jaz recimo ne razumem, kaj bi nam rada povedala.......user posted image

Da kajenje trave ni škodljivo......?

Da pod vplivom trave postaneš bolj kreativen, čustven, razumevajoč.....?

Da pa se moraš kljub tem pozitivnim učinkov odvaditi odvisnosti od trave in se soočiti z vzrokom zakaj zakaj si jo začel kaditi.....?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 299
   RE: moj mož me j...
25.5.2014 16:19:40   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_
In do takrat - prodajaj svoja predavanja v vrtcu ali šoli na Švedskem, in ne seri po portalih - v dobro otrok, ki bi to morda kdaj prebrali!


ma ti ne seri in mi ne podtikaj, da sem kje napisala, da je droga dobra za delo in niti da bi jo moral vsi kadit/konzumirat ali karkoli podobnega. to se vse dogaja v tvoji panični glavi.

in jaz bom pisala po portalih kot meni paše, da ti je jasno. ti lahko blebečeš karkoli ti paše, mene pa pusti na miru ali pa me blokiraj. če ena anonimna napiše zakaj to uporalja (v službi) in če jaz napišem razlago na to (brez mnenja ali se meni meni to pametno ali ne, mind you - kar pejt gledat), je problem v tvoji glavi, če si domišljaš, da to zagovarjam. ne nakladaj kaj jaz po tvojih interpretacija hočem povedat, ker je očitno, da so nekateri bolj odprti in so sposobni razumet kaj pišem, in tudi razumejo zakaj (vijoličarka, ankica, ronja); torej, ne razumejo vsi mojega pisanja tako izkrivljeno kot ti.

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 300
Stran:   <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  10 11 [12] 13 14   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?