|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Junij 2015
6.2.2015 15:19:52   
juvell
Živjo, jabuk in ostale. Glede teže - zdi se mi, da ginekologi vedno bolj komplicirajo kar se tega tiče. Jaz pred prvo nosečnostjo in po prvi nosečnosti nisem imela prav nobenih problemov s težo - imam zelo povprečen ITM. V prvi nosečnosti sem se zredila precej (16 kg), pa nisem imela
nosečniške sladkorne in nobenih drugih problemov, tudi prenajedala se nisem, sladko pa mi sploh prav dosti ne paše (bolj slano in kislo user posted image ). Na srečo mi v prvi nosečnosti ginekologinja ni prav dosti težila. Zdaj mi pa nova ginekologinja teži, ker naj bi se preveč zredila, pa sem sedaj proti koncu 20. tedna in sem pridobila vsega skupaj 3-4 kg (odvisno od tehtnice in tudi od tega, v katerem delu dneva se tehtam)user posted image . V glavnem, če je to edini problem, se ne sekiraj, probaj malo manj sladkega jest, če pa ne rata, pa tudi nič groznega. Jaz sem po prvem porodu kar hitro shujšala na težo pred nosečnostjo - pa se med nosečnostjo nisem malo zredila. Dojenje pomaga, pa tudi naporen urnik prve pol leta po porodu user posted image

(odgovor članu MalaMavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 926
   RE: Junij 2015
6.2.2015 15:27:53   
MalaMavrica
Tiste, ki ne pričakujete prvič in imate že kakšnega sončka doma, kaj bi svetovale nam, ki bomo prvič mamice? Kakšni nasveti o porodu in prvih mesecih, ki si mogoče želite, da bi jih nekdo dal vam, ko ste prvič pričakovale?

:) Grem še en kozarec vode spit, da mal pozabim na sladkarije ;)

(odgovor članu juvell)
Neposredna povezava do sporočila: 927
   RE: Junij 2015
6.2.2015 16:14:23   
jabuk
MalaMavrica, nisem imela prekomerne teze, imela sem normalno, samo sem se mogla trudit, da sem bila na normalni.

Kje si pa nasla razpredelnico, ki si jo gledala?

Moj pregled je trajal vse skp ene pol ure.

(odgovor članu MalaMavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 928
   RE: Junij 2015
6.2.2015 16:18:16   
jabuk
juvell hvala :)

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 929
   RE: Junij 2015
6.2.2015 16:22:22   
MalaMavrica
Meni so razpredelnico oz. graf prilepili v materinsko knjižico, kamor tudi vrisujejo moj graf naraščanja. Se pa najbrž malenkost razlikujejo (gre po določenih itm-jih ki si jih imel pred nosečnostjo). Jaz sem mela prekomerno, zato imam tak graf. Bom poskusla poiskat po googlu, drugače mi meni lepo sproti riše tudi v aplikaciji za telefon z imenom I'm pregnant.

Pa tud mal nam morjo težit, pa nas kregat, sam ne sekirej se preveč, dokler je z malim vse ok.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 930
   RE: Junij 2015
6.2.2015 16:31:34   
jabuk
Hvala :)

(odgovor članu MalaMavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 931
   RE: Junij 2015
6.2.2015 16:46:46   
golfika
To je za 2015, pomoč ob rojstvu otroka:

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/druzina/starsevsko_varstvo_in_druzinski_prejemki/druzinski_prejemki/pomoc_ob_rojstvu_otroka/

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 932
   RE: Junij 2015
6.2.2015 16:51:08   
MalaMavrica
Je mal se dvignla višina ane? A ni bilo prej 250€?

(odgovor članu golfika)
Neposredna povezava do sporočila: 933
   RE: Junij 2015
7.2.2015 14:03:13   
PozitivnaEnergija
živjo punce,

Evo jaz sem danes napolnila 20 teden, torej sem ravno na pol ;) Brcik še ne čutim, vem pa da se nekaj premika po meni, pa predvidevam da ma nogice nekje pri mojem mehurju, ker me vsake toliko v različnih delih dneva tm nekaj špikne direkt v mehur, da morem potem lulat ;)

Ena je spraševala za seznamček stvari ki jih rabiš, tale spletna stran se mi zdi fajn,
http://otrocarije.net/otroska%20oprema.html

(odgovor članu MalaMavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 934
   RE: Junij 2015
9.2.2015 9:28:56   
MalaMavrica
O PozitivnaEnergija čestitke, potem mava pa isti PDP očitno :) Najbrž tudi ti čakaš na morfologijo. Zdej je pa že tik pred vrati, komaj čakam. Teh 5 tednov od pregleda do pregleda se je kar vleklo :)

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 935
   RE: Junij 2015
9.2.2015 10:44:03   
PozitivnaEnergija
Ja tako je v pričakovanju morfologije, jo imam čez en teden 16.2. :) Meni se zdajle ni zdelo tok dolgo, ker sem imela pregled ravno 14 dni nazaj, sam me je pa hotel točno na 21 tednov videti na morfologiji ;) K mi že od štarta razlaga da takrat najrajši naredi morfologijo.
Sem pa v soboto zvečer začutila prvo pravo brciko, med spremljanjem smučanja ;) tako da očitno bova imela športnika/co :)Luštn filing

(odgovor članu MalaMavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 936
   RE: Junij 2015
9.2.2015 10:48:11   
MalaMavrica
Ooooo kako lepo :) Jaz še nisem čisto prepričana a čutim brcike al je kej druzga :) Bomo spremljal še naprej, pa prej al slej bom že pogruntala a je to to al ne :)
Ja tud jst mam tisti teden morfologijo par dni za tabo in komaj čakam :) Kako se drugač počuite? Jst zdej ko so slabosti minile, moram rečt, da če nebi blo rastočega trebuščka, sploh nebi vedla, da sem noseča :) Naj le traja dobro počutje čimdlje ;)

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 937
   RE: Junij 2015
9.2.2015 13:53:30   
ALENKA89
Drage junijke 2015, da se vam še jaz pridružim :)
PDP imam 8.6 in končno lahko rečem, da uživam v nosečnosti.
Tudi jaz sem imela zelo hude slabosti in bruhanja in mi ni pasalo jesti prve 3 mesece nič drugega kot kruh. Končno se šele sedaj vse umirja in postavlja nazaj na svoje tire. Res sem močnejše postave in sem izgubila 6 kg vendar mi je sama sestra pri pregledu rekla naj se za to ne sekiram, ker otročiček dobiva vse kar potrebuje :)
Želim vam čimveč lepih dni in čimveč brcanja v trebuščku :)

(odgovor članu MalaMavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 938
   RE: Junij 2015
11.2.2015 19:49:21   
polonica05
Pozdravljene punce,tudi jaz sem nova na tem forumu user posted image
PDP imam pa 18.6 user posted image

(odgovor članu ALENKA89)
Neposredna povezava do sporočila: 939
   RE: Junij 2015
17.2.2015 14:16:36   
missshka
Pozdravljene punce,

se vam tudi jaz pridružujem, PDP imam 29.6.,se pravi sem trenutno v 22. tednu nosečnosti. Morfologijo sem imela že prejšnji teden (točno na polnih 20 tednov) in je kazalo vse ok.
Zaradi predhodnih slabih izkušenj (to je moja tretja nosečnost, otrok še nimam user posted image ) in starosti sem opravila že tudi biopsijo resic ter mikromrežno preiskavo, ki nista pokazali kromosomskih nepravilnosti, tako, da se potihem veseliva tega fantka, ki raste v mojem trebuščku. :)

Drugače pa sem do 20. tedna nosečnosti pridelala že 7 kg in me je G kar fajn okregal, da naj se malo primem v roke in me strašil z raznoraznimi predčasnimi porodi zaradi prevelike telesne teže itd. Vem, da sem se kar veliko zredila (štartala sem pri 65 kg na 168 cm višine, se pravi normalen ITM), ampak tako hudo grozno se mi tudi ne zdi. Pač nekatere se zredijo več nekatere manj. Zdaj se pazim, ne jem sladkarij ter skušam iti vsak dan na enourni sprehod in sem zamorjena zaradi pridobljenih kg. Brezveze. user posted image

Upam, da se katera javi in še kaj napiše in da niste vse pobegnile na FB.

Pozdravček iz sončne Obale.

(odgovor članu polonica05)
Neposredna povezava do sporočila: 940
   RE: Junij 2015
17.2.2015 14:45:53   
Ninocka11
Lahko da ste že govorile o
tem, a me zanima ali je kaka skupina Junijčkov na Fb-ju?

(odgovor članu juvell)
Neposredna povezava do sporočila: 941
   RE: Junij 2015
17.2.2015 17:20:03   
MalaMavrica
Kukuc. Lepe pozdravčke ta novim :)
Ja, Ninocka 11 obstaja skupina, jaz sem že spraševala, pa se mi nihče ne odzove,da bi me dodal, skupina pa je skrita kolikor vem :(

Tudi mi mamo ta teden morfologijo, komaj čakam in upam da bo vse ok :)

(odgovor članu Ninocka11)
Neposredna povezava do sporočila: 942
   RE: Junij 2015
17.2.2015 18:17:19   
Ninocka11
Aha hvala Malamavrica! Ja upajmo da nas bo le kdo želel dodatiuser posted image

(odgovor članu MalaMavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 943
   RE: Junij 2015
17.2.2015 18:26:10   
Ninocka11
Sem zdaj zasledila da dodaja v fb skupino ancy69 samo na zasebno ji moras poslat prošnjo.

(odgovor članu Ninocka11)
Neposredna povezava do sporočila: 944
   RE: Junij 2015
18.2.2015 10:08:01   
soncica8
Pozdravljene vse nove :) Tudi jaz sem še z vami in vesela, da se še tukaj kaj dogaja. Samo čas me je malo lovil in se nisem uspela nič javit.

Sem na koncu 25t. Počutim se vredu. Razen težav z bolečo sramnico, ki me spremljajo že nekaj časa in pa iz dneva v dan mi je trebušček bolj v napoto user posted image . Zadnje dni me nenormalno pečejo bradavice, občasno imam tudi občutek kot, da bi me pekla cela dojka. Mogoče pozna katera kakšno rešitev za te težave?
Na morfologiji je bilo vse OK. Tudi mi pričakujemo fantka user posted image

Ninocka jaz mislim, da se ti res ni potrebno obremenjevati z KG. Imaš pač ginekologinjo, ki je glede tega bolj stroga. Zagotovo marsikateri pri teh pridobljenih kg ne bi tega omenjal. Tako kot si rekla, ene se zredijo več, druge manj user posted image

Imate že kaj pripravljeno za otročke? To je najin prvi otrok in se kr težko brzdam, da ne pokupim vsega user posted image Ampak se nekako zadržujem. Vsi me svarijo, da naj ne kupujem preveč (predvsem majhnih stvari), da bom zagotovo še kaj dobila in da mi ne bo potem ostalo pol stvari neuporabljenih.

Kako obleči otroka rojenega v začetku junija? Okrog tega so zelo deljena mnenja. Celo poletje v dolge tanke bodije, kratke bodije in tanke hlače, samo kratke bodije...? Saj vem, da je dosti odvisno tudi od tega kakšno poletje sploh bo, ampak vsaj približno kakšna bi naj bila ''pravila''. Vsaj prvi mesec zagotovo v dolge bodije? Če ravno ne bo ekstremno topel junij. Kaj mislite ve?

Glede FB skupine. Sama sem bila članica. Večino je motilo, da so v skupini članice, ki niso aktivne, torej samo berejo pogovore. Ker so se določila razna pravila, kdaj oz. koliko se moraš javljati itd. in se z njimi nisem najbolj strinjala in tudi aktivna sem bila zgolj v kakšni debati sem skupino zapustila. Kolikor mi je znano novih članic več ne sprejemajo. Ne pa me držati za besedo saj ne vem kaj se v skupini sedaj dogaja user posted image Je pa ancy skoraj zagotovo aktivna članica skupine.

(odgovor članu Ninocka11)
Neposredna povezava do sporočila: 945
   RE: Junij 2015
18.2.2015 15:01:08   
betea
Pozdravljene punce!
Že dolgo se nisem oglasila, ker kar ne utegnem vsega spremljati. Jaz sem tudi v FB skupini in čeprav nisem FB fan se trudim bit kolikortoliko "up to date" (to je namreč pravilo). Ja res je, da je zaprta, bom pa vprašala, če se da še pridružit. Nekaj časa je bila namreč pereča debata o aktivnosti članic itd. in ne vem ali se jo je trajno zaprlo ali kako.
Glede kg. pa je tako različno...jaz sem do prejšnjega pridelala 1,5 kg in se sekiram, da sem jih premalo, ker v prvo sem jih vseeno nekaj več. Skratka ni se vredno sekirat, le mogoče popaziti, da jemo pestro, mešano in pretežno zdravo prehrano...no, brez prigrizkov, posladkov pa tudi ne gre.
Naš prvi je tudi junijski in ne vem točno kdaj, vendar vem, da sem že poleti (pri mesecu in pol smo bili na morju) nucala kratko, ker je bil drugače dobesedno gnil. Je pa res odvisno od poletja, za ziher je pa po moje fajn imet tudi kaj kratkega. Še danes je trikrat bolj topel kot jaz (zmrzljivka). So mi pa prav prišle lahke rjuhice, dekice, da sem ga pokrila, če se mi je zdelo...
Morfologija me pa še čaka, držite pesti v petek.
Lepe dneve vam želim, sploh tistim, ki vas razvaja samo sonček in vas ne "boža" še veter (beri burja) zraven.

(odgovor članu soncica8)
Neposredna povezava do sporočila: 946
   RE: Junij 2015
18.2.2015 20:34:42   
juvell
Živjo vse nove forumašice in tudi vse ostale. Končno sem dočakala morfologijo, na kateri je bilo vse OK user posted image
Glede poletnih oblekic za novorojenčka sem tudi jaz malo v dilemi, ker je naš prvi fant januarski. Bom pripravila vsakega nekaj. Moj nasvet glede
kupovanja oblekic bi pa bil, da si poskusite kaj sposodit, pa tudi, da manjših številk kot 56 ne kupujete. Na začetku rastejo tako hitro, da je
škoda preveč zapravljat. Glede kil - kot sem že napisala, glede tega se ni vredno preveč sekirat. Naš user posted image tako brca, da je prav zabavno,
se je tudi na pregledu stalno premikal in premetaval.

(odgovor članu betea)
Neposredna povezava do sporočila: 947
   RE: Junij 2015
18.2.2015 23:24:47   
soncica8
Betea držimo pesti zapetek! user posted image Sicer pa bo tako ali tako vse OK, brez dvoma! user posted image

Juvell vbistvo sem kr nekaj oblačilc dobila, ampak so vse večinoma v št. 68+. Manjših od 56 nisem niti nič kupovala,je pa ravno okrog tega največja dilema, ali kupit sploh kaj v 56 res poletnega kratkega, ali raje v 62. Rok imam takoj junija, če slučajno rodim že v maju in da še junij ne bo ravno topel bi najbrž bilo bolj smiselno, da vzamem kratke stvari kr v št. 62?

Tudi naš škrat je kr aktiven, zdaj že kr čez cel dan, oz. ga jaz čutim tudi čez dan, ne samo zvečer. Je pa še vedno očitno v medenični vstavi saj še kr pridno brca po mehurju user posted image Lahko čutijo gibe že tudi ostali ali še samo ve? Moj dragi še kr nima sreče, da bi kaj čutil, ker je res tam nekje okrog mehurja vse, če pa se mi že kdaj zdi, da bi se mogoče če dam gor roko pa vedno ravno takrat preneha user posted image

(odgovor članu juvell)
Neposredna povezava do sporočila: 948
   RE: Junij 2015
19.2.2015 13:09:39   
jabuk
Ojla punce. :)

Jaz sem v 24t 5/7 in se pocutim super. Fajn mi je ker mali brca in tak vem, da je ziv. Moj fant ze cuti brcike, samo mora malo pritisnit. Vceraj je ful brcal/a ko sva se s fantom pogovarjala o barvi sobi in zdaj ne vem, ali mu/ji kaj ni bilo vsec, ali je bil/a pa navdusen/a. :D

Kako ste pa kaj z imeni?
Za puncko sva se tak hitro in spontano zmenila, da ni problema. A za fantka imava pa kar problem, se ne moreva odlocit. Posebi mojmu fantu sploh nobeno ime ni vsec, ki je na internetu, tak da ne vem, kaj se bo odlocil. Meni je zlo vsec eno ime, ki pa njemu ni. Je pa mali/a tudi pri tem pogovoru vceraj ful sodeloval/a.

Opreme splih se nic nimava, nekaj bova celo dobila. oblekic ne bOm kupovala, ker jih znam dobit veliko.

Glede kg pa mi je to kar neki. En dan imam 1kg vec, drug dan imam 0.5kg manj-je tudi odvisno kaj in koliko jem zvecer. Ce jem vec kruha, imam takoj vec kg. Se probam tudi jaz pazit pri prehrani in se gibat, sam ko kg rastejo vsak teden in tezko vem, kaj sem jaz in kaj otrok.

(odgovor članu soncica8)
Neposredna povezava do sporočila: 949
   RE: Junij 2015
19.2.2015 22:58:45   
Špelca86
Živjo punce!

pisanje na tale forum mi ne gre najbolje od rok. Bi mi bil bolj domač fb. Že mesec ali dva nazaj sem pisala, če bi me katera dodala pa nič. Je še možno? Katera me lahko doda?

Nočko :)

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 950
Stran:   <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  36 37 [38] 39 40   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?