|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 10:53:35   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

To si že veselo poudarila.




bom še 20 x če je treba....in dokler sistem ne bo deloval hitro in učinkovito, bom posegla vmes v mejah zakona user posted image če pa ti to gledaš kot na višek nasilja, je to tvoj problem ne moj. ampak upaj, da bo tvoje dejansko doživeto nasilje ostalo samo v mojih okvirjih, da ti resničnega nasilja res ne bo treba okusiti nikoli v življenju. samo problem je, da prej ne boš dojela razlike...

nisi pa še odgovorila na vprašanje, ki sem ga zastavila zgoraj. bi te rada slišala.

Ria pa se ti zavedaš, da ti nisi ukrepala v mejah zakona?


Dobro jutro.

A ti si že?

In zakaj še ne?

Niti v okviru zakona in niti v skladu s svojo moralno vestjo.

Stanislava ja sem že.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 11:21:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Lili, vsaj 20x sem napisala, da se je naprej v šoli- vrtcu treba obrniti na strokovne delavce vrtca , šole. Ga ni starša, ki ima otroka v vrtcu ki ne bi vedel, kdo so ti ljudje. Ob vpisu v vrtec in šolo jih namreč starši spoznajo še pred vzgojiteljico in pomočnico. Na to so opozorjeni še večkrat skozi leto na različnih sestankih , predavanjih itd. Če celoten sistem v šoli zataji sem tudi napisala, kam se lahko starši zatečejo po pomoč. Omenila sem csd, policijo, medije, ministrstvo...Preberi poste za nazaj in se prosim nehaj sprenevedati. Lahko prebereš tudi poste Frodo ali Stanislave, pod katere sem se podpisala in , ki sta ti odgovorili isto.



Frodo je prva omenila policijo.....ti si najprej omenila novinarje (še pred ministrstvom) se mi zdi.......da se starši naj nanje obrnejo, če v šoli ne naletijo odziva......meni osebno je recimo to še večje "nasilje" kot to, da drugemu otroku starš "napne" verbalno nekaj krepkih, če ta drugi otroko ustrahuje njegovega otroka in se šolska stroka ne zgane.......

Kar so pa omenjale druge kolegice na forumu pa nima veze.....jaz sem tebi nekajkrat konkretno zastivila vprašanje kam naj se kot starš obrnem, če otroku grozijo v parku, na avtobusu, v šoli, ko šola ne ukrepa.....nisi odgovorila ne s csd in ne s policijo, ampak s sarkazmov "če mislim, da bo pa zdaj učiteljica skrbela za mojega otroka še na poti v šolo"......

Ne vem, kaj bi rada , da ti napišem. Mogoče to, da še vedno obstajajo ljudje, ki ne vedo kam bi se lahko obrnili?Seveda obstajajo. Vsak je kdaj v takšni dilemi, sploh če naleti pri pristojnih za te zadeve na neprimeren odnos ( kar je žal pogosto), vendar , kot sem že stokrat rekla- jaz sem še vedno mnenja,da neumestno vedenje pristojnih organov, ki bi morali skrbeti za red v vzgojnih ustanovah, še ni izgovor, da se starši spustimo iz vajeti in začnemo po šolah loviti mladoletne "nasilneže".Treba je svojo jezo, vztrajnost in odločnost dati na plan na pravem mestu in tistim , ki so odgovorni za probleme, pokazati, da ne dovoljujemo da se stvari spregledajo, pometajo pod preprogo in prelagajo na tuja ramena.
Če vzameš red v svoje roke in ukrepaš tako kot nekateri zagovarjate ( direktno na žogo- v tem primeru na otroka), delaš resnično in edino uslugo le strokovnim delavcem in pristojnim organom- otrokom- svojemu in tujemu, pa čisto nič.


Verjamem, da je večina staršev takih, da ne vedo kam se obrniti v primeru nasilja......verjamem, da je večina staršev takih, ki sploh v bistvu ne ve ločiti nasilje od "otroške razigranosti", verjamem, da velika veličina strokovnih delavcev na šoli tega ne ve in to je verjetno tudi eden od razlogov zakaj čakajo tako dolgo in ne ukrepajo oz. ukrepajo šele takrat, ko je potrebno koga na urgenco peljati ali pa še takrat ne......

In že cel čas ti govorim o tem kaj storiti in kako ukrepati v primeru nasilja, ko stroka v šoli zataji......in da starši ukrepajo na svojo pest RAVNO ZATO, KER STROKA V ŠOLI NE UKREPA.......




(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 11:53:43   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

putrino, daj zalepi mi člen zakona, po katerem jaz tvojemu otroku ne smem povedati, da pusti mojega pri miru.

prosim. zalepi člen, ki to eksplicitno prepoveduje in kaznuje.

I ti meni da te žalim?

Ozri se v ogledalo, prava mojstrica si....žaljenja in nasilja....samo se cel čas zavijaš v nek svetleč papir.

Moja mama je mela za take eno fajno a resniično: zunaj uj, znotraj fuj.

In zdaj res zaključujem s tabo. Škoda časa, besed. user posted image

Ria- preberi si Ustavo RS Slovenije. Si že slišala za temeljne otrokove pravice? Tvojemu otroku jih je kršil drugi otrok ( zato bi se morala obrniti na pristojne organe), ti pa si jih kršila tujemu otroku. Če zato izve vodstvo vrtca ali njegovi starši, te zakonsko lahko tožijo. To je zakonsko določeno v ustavi. Tu ni pardona.
Žal mi je zate. Drugega ne morem reči.



morem user posted image user posted image

putrino, člen zakona hočem, po katerem je bil moj pogovor kaznivo dejanje.

ajde, daj...vadi karte.

ti bi se tožila za oslovo senco, klicala medije....user posted image user posted image user posted image odličen zgled svojim otrokom si....no, meni pa je žal zanje, če je tebi zame user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 10.1.2015 11:54:55 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 12:07:21   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

putrino, daj zalepi mi člen zakona, po katerem jaz tvojemu otroku ne smem povedati, da pusti mojega pri miru.

prosim. zalepi člen, ki to eksplicitno prepoveduje in kaznuje.

I ti meni da te žalim?

Ozri se v ogledalo, prava mojstrica si....žaljenja in nasilja....samo se cel čas zavijaš v nek svetleč papir.

Moja mama je mela za take eno fajno a resniično: zunaj uj, znotraj fuj.

In zdaj res zaključujem s tabo. Škoda časa, besed. user posted image

Ria- preberi si Ustavo RS Slovenije. Si že slišala za temeljne otrokove pravice? Tvojemu otroku jih je kršil drugi otrok ( zato bi se morala obrniti na pristojne organe), ti pa si jih kršila tujemu otroku. Če zato izve vodstvo vrtca ali njegovi starši, te zakonsko lahko tožijo. To je zakonsko določeno v ustavi. Tu ni pardona.
Žal mi je zate. Drugega ne morem reči.



morem user posted image user posted image

putrino, člen zakona hočem, po katerem je bil moj pogovor kaznivo dejanje.

ajde, daj...vadi karte.

ti bi se tožila za oslovo senco, klicala medije....user posted image user posted image user posted image odličen zgled svojim otrokom si....no, meni pa je žal zanje, če je tebi zame user posted image


Ježešmarija.
V Ustavi Repubilke Slovenije so členi Ustave, lahko ustavna določila.
Zakonska določila so kvečejmu v zakonih, na podlagi katerih pristojni organi ukrepajo. Me pa čudi, da še niso, glede na to, da gre za otroka. Po mojih izkušnjah reagirajo zagotovo prej kot v 24 urah, ko gre za otroke.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 12:14:45   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Lili, vsaj 20x sem napisala, da se je naprej v šoli- vrtcu treba obrniti na strokovne delavce vrtca , šole. Ga ni starša, ki ima otroka v vrtcu ki ne bi vedel, kdo so ti ljudje. Ob vpisu v vrtec in šolo jih namreč starši spoznajo še pred vzgojiteljico in pomočnico. Na to so opozorjeni še večkrat skozi leto na različnih sestankih , predavanjih itd. Če celoten sistem v šoli zataji sem tudi napisala, kam se lahko starši zatečejo po pomoč. Omenila sem csd, policijo, medije, ministrstvo...Preberi poste za nazaj in se prosim nehaj sprenevedati. Lahko prebereš tudi poste Frodo ali Stanislave, pod katere sem se podpisala in , ki sta ti odgovorili isto.



Frodo je prva omenila policijo.....ti si najprej omenila novinarje (še pred ministrstvom) se mi zdi.......da se starši naj nanje obrnejo, če v šoli ne naletijo odziva......meni osebno je recimo to še večje "nasilje" kot to, da drugemu otroku starš "napne" verbalno nekaj krepkih, če ta drugi otroko ustrahuje njegovega otroka in se šolska stroka ne zgane.......

Kar so pa omenjale druge kolegice na forumu pa nima veze.....jaz sem tebi nekajkrat konkretno zastivila vprašanje kam naj se kot starš obrnem, če otroku grozijo v parku, na avtobusu, v šoli, ko šola ne ukrepa.....nisi odgovorila ne s csd in ne s policijo, ampak s sarkazmov "če mislim, da bo pa zdaj učiteljica skrbela za mojega otroka še na poti v šolo"......

Ne vem, kaj bi rada , da ti napišem. Mogoče to, da še vedno obstajajo ljudje, ki ne vedo kam bi se lahko obrnili?Seveda obstajajo. Vsak je kdaj v takšni dilemi, sploh če naleti pri pristojnih za te zadeve na neprimeren odnos ( kar je žal pogosto), vendar , kot sem že stokrat rekla- jaz sem še vedno mnenja,da neumestno vedenje pristojnih organov, ki bi morali skrbeti za red v vzgojnih ustanovah, še ni izgovor, da se starši spustimo iz vajeti in začnemo po šolah loviti mladoletne "nasilneže".Treba je svojo jezo, vztrajnost in odločnost dati na plan na pravem mestu in tistim , ki so odgovorni za probleme, pokazati, da ne dovoljujemo da se stvari spregledajo, pometajo pod preprogo in prelagajo na tuja ramena.
Če vzameš red v svoje roke in ukrepaš tako kot nekateri zagovarjate ( direktno na žogo- v tem primeru na otroka), delaš resnično in edino uslugo le strokovnim delavcem in pristojnim organom- otrokom- svojemu in tujemu, pa čisto nič.


Verjamem, da je večina staršev takih, da ne vedo kam se obrniti v primeru nasilja......verjamem, da je večina staršev takih, ki sploh v bistvu ne ve ločiti nasilje od "otroške razigranosti", verjamem, da velika veličina strokovnih delavcev na šoli tega ne ve in to je verjetno tudi eden od razlogov zakaj čakajo tako dolgo in ne ukrepajo oz. ukrepajo šele takrat, ko je potrebno koga na urgenco peljati ali pa še takrat ne......

In že cel čas ti govorim o tem kaj storiti in kako ukrepati v primeru nasilja, ko stroka v šoli zataji......in da starši ukrepajo na svojo pest RAVNO ZATO, KER STROKA V ŠOLI NE UKREPA.......





Lili, na vsa vprašanja sem ti odgovorila- preberi prosim. Odgovorile so ti tudi nekatere druge in ker so napisale tisto, kar zagovarjam in s čemer se strinjam sama sem se pod njih podpisala. Ta moj podpis je v bistvu moje mnenje,ki bi ga lahko podobno ponovila kot one, vendar se mi ni zdelo bistveno ponavljati že povedanega. Zato sem v potrditev tega dodala le podpis.Ker pa želiš, da ponovim že povedane zadeve, ti jih pa lahko:
Ko si spraševala kdo je odgovoren, za varnost otroka če ga maltretirajo na poti v šolo, sem ti povedala, da to niso učitelji itd, temveč ti in da ne moreš pričakovati, da ti bodo tudi na poti v šolo otroka varovali oni. Lahko pa se takrat obrneš na pomoč tudi v šoli, vendar ti v tem primeru lahko pomagajo, če želijo,v bistvu pa se moraš v takšnem primeru sama pogovoriti s starši oz. v skrajnem primeru obrniti na policijo.
Prav tako sem ti povedala, kam se obrniti in kdo je odgovoren, če je otrok izpostavljen nasilju na šolskem avtobusu na poti v šolo. Ponavljam še enkrat: za red na avtobusu je odgovoren šofer, ker pa ponavadi ne veš kdo to je, se v tem primeru obrneš na institucijo, ki je prevozništvo najela- šolo. Tu so ti zakonsko dolžni pomagati. V prejšnjem primeru ne.
V parku, javnem igrišču itd. si zanj odgovorna ti. Zato tudi za vzdrževanje reda poskrbiš sama. V pogovoru z dotičnimi starši oz. v skrajnem primeru s policijo.


In še enkrat ti ponavljam in pišem z veliko, ker si tudi ti: ČE STROKA V ŠOLI NE OPRAVI SVOJE ODGOVORNOSTI SE OBRNEŠ NA CSD, NA MINISTRSTVO ZA ŠOLSTVO, NA POLICIJO... Temu se reče ukrepanje. Obračunavanje starša s tujim otrokom za vogalom hodnika, se reče kaznivo dejanje, se reče izživljanje, ...vse kar drugega kot delanje reda.
Vse to sem ti že parkrat napisala- kaj sedaj? Boš spet napisala, da ti nisem odgovorila?

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 12:34:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Lili, na vsa vprašanja sem ti odgovorila- preberi prosim. Odgovorile so ti tudi nekatere druge in ker so napisale tisto, kar zagovarjam in s čemer se strinjam sama sem se pod njih podpisala. Ta moj podpis je v bistvu moje mnenje,ki bi ga lahko podobno ponovila kot one, vendar se mi ni zdelo bistveno ponavljati že povedanega. Zato sem v potrditev tega dodala le podpis.Ker pa želiš, da ponovim že povedane zadeve, ti jih pa lahko:



Ti si se podpisala tudi pod Ronjo.....ki je govorila isto kot jaz.....pa si se z njo strinjala, z mano pa ne.....user posted image

Ko si spraševala kdo je odgovoren, za varnost otroka če ga maltretirajo na poti v šolo, sem ti povedala, da to niso učitelji itd, temveč ti in da ne moreš pričakovati, da ti bodo tudi na poti v šolo otroka varovali oni. Lahko pa se takrat obrneš na pomoč tudi v šoli, vendar ti v tem primeru lahko pomagajo, če želijo,v bistvu pa se moraš v takšnem primeru sama pogovoriti s starši oz. v skrajnem primeru obrniti na policijo.


Tega nisi nikjer zapisala, ko sem te to spraševala......

In še enkrat ti ponavljam in pišem z veliko, ker si tudi ti: ČE STROKA V ŠOLI NE OPRAVI SVOJE ODGOVORNOSTI SE OBRNEŠ NA CSD, NA MINISTRSTVO ZA ŠOLSTVO, NA POLICIJO... Temu se reče ukrepanje. Obračunavanje starša s tujim otrokom za vogalom hodnika, se reče kaznivo dejanje, se reče izživljanje, ...vse kar drugega kot delanje reda.
Vse to sem ti že parkrat napisala- kaj sedaj? Boš spet napisala, da ti nisem odgovorila?


To z veliko začetnico mi nisi napisala predhodno, ko sem te to spraševala.....ko sem spraševala kaj naj bi storil moj sodelavec, ko v šoli ni našel posluha, ker so bili odgovorni odsotni......prav tako niso to odgovorila takrat, ko sem te spraševala o tem kam naj se obrnemo v starši, ko se nasilje zgodi v parku, na avtobusu, na poti v šolo......

Zato se sedaj s svojimi retoričnimi sposobnostmi delanja drame in nadaljnimi poskusi osebne diskreditacije ne začni "vaditi ven"user posted image .......in kot sem rekla, policijo je prva omenila Frodo.....če se ne motim, se je še čudila, kako to, da policije v debati, ki je potekala že kar na nekaj straneh, ni nihče omenil.......



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 12:43:19   
RIJA*
Ok, ker gre za mladoletno osebo, ki izvaja nasilje pilicija kaj dosti ne more, ne vem....ampak so odgovorni starsi-skrbniki, ki pa itak ne vidijo problema v obnašanju svojega otroka.
Torej zoper koga bo policija podala ivadbo?

Lili, putrino bi klicala pop tv pred policijo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 12:48:47   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Eno čisto praktično vprašanje.....kaj pa če se nasilje pojavlja na poti v šolo.......v parku, na avtobusu.....na koga pa naj se v tem primeru obrne starš.......ker šola v tem primeru nima pristojnosti.....in tovrstno nasilje niti ni tako redko.....ker otroci so "iznajdljivi", vedo kje lahko kaj in kje ne......

Glede na to, da ne smeš od malega svojega otroka učiti učiti, da mahne ali grdo pogleda nazaj......in da kot starš ne smeš za voglom počakati nasilnega 10 letnika ali poiskati njegove starše....

Vodstvo avtobusnega prometa in občina, kot upravitelj parka, pa teh pristojnosti, za reševanje tovrstnih težav tudi nimata.......

Lili, zakaj mešaš d.ek in govoriš na pamet?
Kot prvo ne vidim vzroka, zakaj ne bi smel otrok drugemu otroku , ki mu teži dati vedeti da naj mu da mir ( tudi če ga grdo pogleda ali mu kakšno vrne)? Sicer pa tu ne govorimo o medsebojnem obračunavanju otrok, do katerega prihaja vsakodnevno, temveč o vlogi odraslega pri tem. Ti zagovarjaš to, da se starš lepo "profesionalno" priključi otroškemu obračunavanju in mulčka za ovinkom prestraši do amena. Jaz in drugi realni ljudje tega ne podpiramo,ker , kot prvo starš tega zakonsko niti pod razno ne sme, ker pod drugo- ena normalna odrasla oseba ne bi svoje fizične in verbalne premoči stresala nad nezaščitenim otrokom.

Glede avtobusnega prevoza iz šole in v šolo pa: Za vsako nasilje oz. delanaje reda na avtobusu je odgovoren šofer. Tako, da se v primeru težav otroka vozača, starš obrne na vodstvo šole ( ker pač ne veš kdo je določen dan šofer šolskega avtobusa), vodstvo pa je dolžno potem reagirati in urediti zadevo s prevozniki. Te težave niso redke in ti lahko iz prve roke povem, da šofer krepko kratko vleče, če ima na avtobusu anarhijo.


Lili, še enkrat te vprašam, kaj imaš od tega, da navajaš neresnice , če veš, da sem ti to že napisala?
Ja, policijo je prva omenila Frodo in jaz sem se s tem strinjala. Prej je nisem navajala, ker mi je to osebno logično in sem mislila, da je to tudi tebi. Če bi vedela, da ti moram napisati tudi logične zadeve, bi ti jih. Zavoljo ljubega miru. Kakor že- izvedela si odgovore na vsa vprašanja- nekaj od mene, nekaj od drugih. Kaj te torej še vedno muči?
Pod Ronjo sem se podpisala, ker sem se z njo strinjala. In škoda, ker ne sprevidiš, vendar ni napisala isto kot ti ,veš.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 12:53:11   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Ok, ker gre za mladoletno osebo, ki izvaja nasilje pilicija kaj dosti ne more, ne vem....ampak so odgovorni starsi-skrbniki, ki pa itak ne vidijo problema v obnašanju svojega otroka.
Torej zoper koga bo policija podala ivadbo?

Lili, putrino bi klicala pop tv pred policijo.


Saj to se meni že od začetka teme poraja....to vprašanje......kako je s policijo v primeru nasilja mladoletne osebe, ki še ni kazensko odgovorna.....ker eno je teorija, druga pa praksa.....in kar berem po netu, policija ni ravno uspešna pri tem......ravno zaradi teh "mladoletnih ovir".....

Kar se pa tiče pop tv, sem že prej omenila, da je meni klicanje medijev večje "nasilje" kot to, da starš napne otroku verbalno par krepkih......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 13:01:08   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Ok, ker gre za mladoletno osebo, ki izvaja nasilje pilicija kaj dosti ne more, ne vem....ampak so odgovorni starsi-skrbniki, ki pa itak ne vidijo problema v obnašanju svojega otroka.
Torej zoper koga bo policija podala ivadbo?

Lili, putrino bi klicala pop tv pred policijo.


Saj to se meni že od začetka teme poraja....to vprašanje......kako je s policijo v primeru nasilja mladoletne osebe, ki še ni kazensko odgovorna.....ker eno je teorija, druga pa praksa.....in kar berem po netu, policija ni ravno uspešna pri tem......ravno zaradi teh "mladoletnih ovir".....

Kar se pa tiče pop tv, sem že prej omenila, da je meni klicanje medijev večje "nasilje" kot to, da starš napne otroku verbalno par krepkih......

To je v bistvu tisto, kar čaka Rio, ki se slepi, da dela prav. Zakonsko in moralno. Če gre za nasilje med dvema mladoletnikoma, zanje kazensko odgovarjajo starši, če se zadeve dogajajo v šoli, določen del bremena in dejanja nosi tudi šola.
To kar pa počne Ria, je pa druga pesem. Ker se Ria kot odrasla oseba spravlja na mladoletno osebo, ji v primeru , da jo toži otrokov starš grozi za dejanje od dveh let naprej zapora. Če jo po drugi strani toži še (šola, vrtec), ker v njihovih prostorih izvaja nasilje nad tujimi otroki, se ji lahko nabere še malo več. Sori. Nisem si izmislila. Sem imela danes ob kavici možnost zadevo preveriti na dotičnem mestu, kjer vedo kako te zadeve stojijo- na policiji. Sicer pa to čisto lahko preveri tudi Ria. No da jo slišimo ( beremo). Osebno nisem pravnik in sem se zadeve pozanimala drugje pri ljudeh, ki to so.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 13:05:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Lili, še enkrat te vprašam, kaj imaš od tega, da navajaš neresnice , če veš, da sem ti to že napisala?



Patrino, do sedaj verjetno že veš, da neresnic ravno ne navajam.....

Ja, policijo je prva omenila Frodo in jaz sem se s tem strinjala. Prej je nisem navajala, ker mi je to osebno logično in sem mislila, da je to tudi tebi. Če bi vedela, da ti moram napisati tudi logične zadeve, bi ti jih.


user posted image user posted image
No, od sedaj naprej te prosim, da navedeš vedno tudi logične zadeve.......

Kakor že- izvedela si odgovore na vsa vprašanja- nekaj od mene, nekaj od drugih. Kaj te torej še vedno muči?


Nič....komot lahko nehaš replicirati na moje poste, opa bm tudi jaz nehala "mučiti" tebe......user posted image

Odgovorov na vsa vprašanja in na vse dvome glede nasilja nad otroci, ki jih izvajajo mladoletne osebe še vedno nisem dobila in jih verjetno tudi nikoli ne bom......ker meni tu zadeve ne izgledajo tako enostavne in logične kot tebi......

Meni recimo sploh ni logično, zakaj bi morala klicati medije.....da bi izpostavlaja javnosti mladoletne osebe......


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 13:05:56   
RIJA*
Putrino se vedno čakam ta famozni člen zakona.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 14:07:05   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Lili, še enkrat te vprašam, kaj imaš od tega, da navajaš neresnice , če veš, da sem ti to že napisala?



Patrino, do sedaj verjetno že veš, da neresnic ravno ne navajam.....

Ja, policijo je prva omenila Frodo in jaz sem se s tem strinjala. Prej je nisem navajala, ker mi je to osebno logično in sem mislila, da je to tudi tebi. Če bi vedela, da ti moram napisati tudi logične zadeve, bi ti jih.


user posted image user posted image
No, od sedaj naprej te prosim, da navedeš vedno tudi logične zadeve.......

Kakor že- izvedela si odgovore na vsa vprašanja- nekaj od mene, nekaj od drugih. Kaj te torej še vedno muči?


Nič....komot lahko nehaš replicirati na moje poste, opa bm tudi jaz nehala "mučiti" tebe......user posted image

Odgovorov na vsa vprašanja in na vse dvome glede nasilja nad otroci, ki jih izvajajo mladoletne osebe še vedno nisem dobila in jih verjetno tudi nikoli ne bom......ker meni tu zadeve ne izgledajo tako enostavne in logične kot tebi......

Meni recimo sploh ni logično, zakaj bi morala klicati medije.....da bi izpostavlaja javnosti mladoletne osebe......



Glede na to, da sem ti do sedaj vedno postregla z odgovorom in dokazom, da jih ( tudi tokrat), žal ne morem reči, da ne navajaš neresnic. Pa bi prav rada veš.
Na vsa vprašanja, ki se v tebi še porajajo, žal najverjetneje nihče ne ve odgovorov. Kako bi jih lahko potem jaz. Jaz sem ti po svojih močeh odgovorila na tista, ki so bila namenjena meni in na tista , ki jih poznam. Za ostala se boš moralaobrniti drugam.
Glede klicanja medijev- ne izpostavijo mediji vedno le najslabše. V tem primeru se lahko na željo staršev o dotičnem otroku govori anonimno ( kar se ponavadi pri medijih dogaja, razen, če dotični želijo drugače). Izpostavi se nefunkcionalnost izobraževalne ustanove in izobraževalnega sistema, če se to pokaže. Tega se na šolah bojijo seveda. Negativna publiciteta ni bila še nikoli zaželena. Res da so osebno zame to takšni udarci v občutljive dele, vendar vseeno manj občutljive in grde, kot pa maltretiranje otrok po hodnikih. Od tega, če se zadeva izpostavi javnosti imajo ponavadi ob izboljšavi zadevščin vsi nekaj od tega. Od tega, da odrasel na hodniku obračuna s tujim otrokom, pa nihče nič dobrega. Odrasla oseba ima nafilan ego. In tudi to je slabo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 15:15:33   
liliana
Zadnja medijsko podprta šolska afera je pokazala izjemno učinkovitost vpletanja medijev........

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 15:40:55   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

izjemno učinkovitost vpletanja medijev........


Drži.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 16:19:12   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Putrino se vedno čakam ta famozni člen zakona.




še vedno...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 16:30:08   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Putrino se vedno čakam ta famozni člen zakona.



Čisto mimogrede, članek o vzogji (Marko Juhant), ki med drugim pravi, naj s tujimi otroki ravanamo enako kot s svojimi (nekje v drugi tretjni, četrta točka, čeprav je cel članek zanimiv):

http://www.delo.si/zgodbe/nedeljskobranje/starsi-naj-otrok-ne-ucijo-neumnosti-kot-je-opravici-se-pa-bo-vse-v-redu.html


še vedno...


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 19:36:58   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

Putrino se vedno čakam ta famozni člen zakona.




še vedno...

Ojoj, Ria- še ne priznaš, da si ga pihnila. Še vedno nimaš hrbtenice, da bi priznala, da si se neustrezno vedla. Kako žalostno res.
Upam, da se boš spomnila na svoje vztrajne trditve takrat, če se bo v tvoji vlogi znašel nek oče, ki bo za ovinkom obračunaval s tvojim otrokom. Ne bo ga brigalo, če mu mogoče dela krivico ter da ga gleda navzgor s prestrašenimi očmi. Važno se mu bo zdelo- podobno kot tebi- da njegov že tako preveliki ego raste in raste. Ko se mu bo mogoče v dušo prikradel slaboten dvom, da pa le ni ravnal tako kot je treba , se bo nemudoma potolažil, da je storil veliko in pravo stvar.

Seveda je dovolj zakonov, ki tako gnusno dejanje prepovedujejo. Še več je moralnih norm, ki moralnemu človeku tega ne dovoljujejo.
Tale je eden izmed tistih, zaradi katerega bi morala sprazniti denarnico ali pa šla na hladno. Vendar ti poleg tega ob takih primerih obesijo še več kršitev za katere tako ali drugače seveda plačaš.

http://www.uradni-list.si/1/content?id=74232...in ja - velja še danes...pa kazni , ki so seveda v evrih so na žalost rahlo poskočile.

Kolikor se žaljivo vedeš, ti vseeno ne privoščim tega. V bistvu tega ne privoščim tvojemu otroku.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 19:49:40   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zadnja medijsko podprta šolska afera je pokazala izjemno učinkovitost vpletanja medijev........

Katero misliš? Tisto, ki je prikazala, kako so neučinkoviti na šoli kjer se učenci spravljajo na ubogega bosanskega priseljenca, ali pa na tisto, kjer so si drznili poročati o kočljivem ravnanju ravnatelja, ki je potem storil junaški epilog. V prvem so pač pokazali javnosti smeti, ki se že dolgo skrivajo pod preprogo...hja no- v drugem pa tudi.

p.s.še enkrat lepim link od zakona , ker ga na zgornjem ne odpira- da bo Ria potolažena.


http://www.uradni-list.si/1/content?id=74232

< Sporočilo je popravil patrino -- 10.1.2015 19:56:31 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 20:07:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zadnja medijsko podprta šolska afera je pokazala izjemno učinkovitost vpletanja medijev........

Katero misliš? Tisto, ki je prikazala, kako so neučinkoviti na šoli kjer se učenci spravljajo na ubogega bosanskega priseljenca, ali pa na tisto, kjer so si drznili poročati o kočljivem ravnanju ravnatelja, ki je potem storil junaški epilog. V prvem so pač pokazali javnosti smeti, ki se že dolgo skrivajo pod preprogo...hja no- v drugem pa tudi.

p.s.še enkrat lepim link od zakona , ker ga na zgornjem ne odpira- da bo Ria potolažena.


http://www.uradni-list.si/1/content?id=74232


In ta izjemna učinkovitost v obeh primerih se je pokazala kje.....?

Čez dva tedna po medijskem linču sta policijka in policaj na meji imela v delovnem času spolni odnos......in nasilje v šoli zaradi medijske predstavitve dogodka v javnosti tudi ne bo prenehalo.....smo bili priča že kar nekaj takim medijskim linčem, pa se dejanja še vedno pojavljajo.....

p.s. zgoraj ti ne odpira linka, ker si v link vstavila še del svojega besedila......kar se pa nanaša na vsebino zakona o varstvu javnega reda in miru....po tem zakonu rija ne bo kaznovana......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 20:22:17   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Zadnja medijsko podprta šolska afera je pokazala izjemno učinkovitost vpletanja medijev........

Katero misliš? Tisto, ki je prikazala, kako so neučinkoviti na šoli kjer se učenci spravljajo na ubogega bosanskega priseljenca, ali pa na tisto, kjer so si drznili poročati o kočljivem ravnanju ravnatelja, ki je potem storil junaški epilog. V prvem so pač pokazali javnosti smeti, ki se že dolgo skrivajo pod preprogo...hja no- v drugem pa tudi.

p.s.še enkrat lepim link od zakona , ker ga na zgornjem ne odpira- da bo Ria potolažena.


http://www.uradni-list.si/1/content?id=74232


In ta izjemna učinkovitost v obeh primerih se je pokazala kje.....?

Čez dva tedna po medijskem linču sta policijka in policaj na meji imela v delovnem času spolni odnos......in nasilje v šoli zaradi medijske predstavitve dogodka v javnosti tudi ne bo prenehalo.....smo bili priča že kar nekaj takim medijskim linčem, pa se dejanja še vedno pojavljajo.....

p.s. zgoraj ti ne odpira linka, ker si v link vstavila še del svojega besedila......kar se pa nanaša na vsebino zakona o varstvu javnega reda in miru....po tem zakonu rija ne bo kaznovana......


Vem, kje sem ga pihnila zgoraj, vendar sem bila prepozna in nisem mogla več popraviti.
Brez skrbi- sem se pozanimala, ker se njeno povpraševanje po zakonu ni nehalo ( kot da bo s tem kaj olepšala svoje dejanje)in ravno po tem zakonu bi bila lahko Ria kaznovana. Po besedah kolegice ki dela kot pravnica na policiji, pa bi ji lahko nalepili še par drugih, ki jih obsega tako dejanje ( ker brez soglasja staršev " vzgaja" mladoletno osebo in ker se to spravlja delat v izobraževalni instituciji) če bi se starši in šola za to odločili.

Seveda se dejanja poleg medijskega linča še vedno pojavljajo. In se tudi bodo, če bodo nekateri ljudje razmišljali tako kot sedaj. Vsak ki dela bedarije v šoli je manj kriv kot žrtev in mediji, ki si upajo to obelodaniti. Tale debata je tipičen dokaz.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 20:34:36   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Vem, kje sem ga pihnila zgoraj, vendar sem bila prepozna in nisem mogla več popraviti.
Brez skrbi- sem se pozanimala, ker se njeno povpraševanje po zakonu ni nehalo ( kot da bo s tem kaj olepšala svoje dejanje)in ravno po tem zakonu bi bila lahko Ria kaznovana. Po besedah kolegice ki dela kot pravnica na policiji, pa bi ji lahko nalepili še par drugih, ki jih obsega tako dejanje ( ker brez soglasja staršev " vzgaja" mladoletno osebo in ker se to spravlja delat v izobraževalni instituciji) če bi se starši in šola za to odločili.



Povej člene po katerih bi lahko bila kaznovana.....kolegica pravnica, ki dela na policiji, jih mora znati praktično na pamet, ker jih vsakodnevno uporablja.....

Glede tistih par drugih....torej bi lahko tudi ronjinega lubija kaznovali.....ker je brez predhodnega soglasja staršev na hodniku šole "vzgajal" mladoletno osebo....torej bi lahko kaznovali tudi mene, ko bi v parku, brez predhodnega soglasja staršev "vzgajala" mladoletno osebo, ki je namerno spotaknila mojo hčer......

Vendar v 2. členu tega zakona nekaj pomembnega piše:

2. javni kraj je vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur; WC in hodnik v vrtcu to ni....ker ne sme vsakdo vstopiti v vrtec.....

Če se pa torej jaz odločim, lahko tožim tudi tebe, ker v 5. točki 2. člena piše sledeče....

5. nedostojno vedenje je vedenje posameznika ali skupine, s katerim povzroči vznemirjenje ali razburjenje ali ogrožanje posameznika ali skupine ali kadar z žaljivimi besedami in dejanji škoduje ugledu posameznika ali skupine ali uradne osebe pri uradnem poslovanju. user posted image

Seveda se dejanja poleg medijskega linča še vedno pojavljajo. In se tudi bodo, če bodo nekateri ljudje razmišljali tako kot sedaj. Vsak ki dela bedarije v šoli je manj kriv kot žrtev in mediji, ki si upajo to obelodaniti. Tale debata je tipičen dokaz.


Informiranje javnosti in medijski linč sta dve povsem različni stvari.....in medijski linč šole, ki v svojem linču institucije uporablja praktično vse občutljive osebne podatke mladoletnih oseb, po kateri se le-te lahko identificirajo, ne prinese nič pozitivnega tem mladoletnim osebam.....



< Sporočilo je popravil liliana -- 10.1.2015 20:39:52 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 20:48:47   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Vem, kje sem ga pihnila zgoraj, vendar sem bila prepozna in nisem mogla več popraviti.
Brez skrbi- sem se pozanimala, ker se njeno povpraševanje po zakonu ni nehalo ( kot da bo s tem kaj olepšala svoje dejanje)in ravno po tem zakonu bi bila lahko Ria kaznovana. Po besedah kolegice ki dela kot pravnica na policiji, pa bi ji lahko nalepili še par drugih, ki jih obsega tako dejanje ( ker brez soglasja staršev " vzgaja" mladoletno osebo in ker se to spravlja delat v izobraževalni instituciji) če bi se starši in šola za to odločili.



Povej člene po katerih bi lahko bila kaznovana.....kolegica pravnica, ki dela na policiji, jih mora znati praktično na pamet, ker jih vsakodnevno uporablja.....

Glede tistih par drugih....torej bi lahko tudi ronjinega lubija kaznovali.....ker je brez predhodnega soglasja staršev na hodniku šole "vzgajal" mladoletno osebo....torej bi lahko kaznovali tudi mene, ko bi v parku, brez predhodnega soglasja staršev "vzgajala" mladoletno osebo, ki je namerno spotaknila mojo hčer......

Vendar v 2. členu tega zakona nekaj pomembnega piše:

2. javni kraj je vsak prostor, ki je brezpogojno ali pod določenimi pogoji dostopen vsakomur; WC in hodnik v vrtcu to ni....ker ne sme vsakdo vstopiti v vrtec.....

Če se pa torej jaz odločim, lahko tožim tudi tebe, ker v 5. točki 2. člena piše sledeče....

5. nedostojno vedenje je vedenje posameznika ali skupine, s katerim povzroči vznemirjenje ali razburjenje ali ogrožanje posameznika ali skupine ali kadar z žaljivimi besedami in dejanji škoduje ugledu posameznika ali skupine ali uradne osebe pri uradnem poslovanju. user posted image




Ne Lili, ti bi me kvečjemu lahko tožila zaradi spletnega nadlegovanja, ki spada k zakonu o varovanju osebnih podatkov, vendar brez pravih dokazov ne bi bilo nič, oz. mislim, da bi zaradi krivde obeh strank morali pristati na poravnavo.

Kolikor sem si zapomnila- Ria pade pri 6.členu pri 1. točki. Lahko ji obesijo seveda tudi 5. točko 2. člena.
Ker pa misli v tem stilu nadaljevati in na tak način "vzgajati " tuje otroke po vrtčevskih in šolskih hodnikih, ji pa definitivno v bodoče ne uide tudi 1. točka 18. člena.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 21:03:26   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ne Lili, ti bi me kvečjemu lahko tožila zaradi spletnega nadlegovanja, ki spada k zakonu o varovanju osebnih podatkov, vendar brez pravih dokazov ne bi bilo nič, oz. mislim, da bi zaradi krivde obeh strank morali pristati na poravnavo.



Torej priznavaš krivdo......user posted image user posted image

p.s.: drugače se pa forumi, facebook itd. štejejo kot "javni kraj" in so nedostojne, žaljive ali kako drugače sporne izjave udeležencev podvrženi prav temu zakonu, ki si ga objavila, Zakonu o varstvu javnega reda in miru......

Kolikor sem si zapomnila- Ria pade pri 6.členu pri 1. točki. Lahko ji obesijo seveda tudi 5. točko 2. člena.
Ker pa misli v tem stilu nadaljevati in na tak način "vzgajati " tuje otroke po vrtčevskih in šolskih hodnikih, ji pa definitivno v bodoče ne uide tudi 1. točka 18. člena.


Rija ne pade nikjer.....ker kot sama praviš brez pravih dokazov ne bi bilo nič oprijemljivega, ker 1. točko 6. člena je zelo težko dokazati....2. in 18. člen si pa itak bolj v populistične namene izpostavila, moram pa priznati, da je 1. tč 18. člena izredno zanimivauser posted image ......

< Sporočilo je popravil liliana -- 10.1.2015 21:18:17 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Nasilje v šolah
10.1.2015 21:23:48   
RIJA*
putrino, tudi jaz mam kolega, ki dela na policiji....user posted image user posted image user posted image in veš kaj....škoda, da si se matrala s temi zakoni user posted image user posted image

in če bo moj otrok tako zelo problematičen, ga komot kdo skrega ali mu pove svoje....

samo moja zdrava kmečka pamet, ga bo, če bom zvedela, da dela ****rije, še doma nakurila in ukrepala...

btw....očitno si tečna tudi tej svoji prijateljici policajki, da se te je na hitro skinila z zakonom o JRM user posted image user posted image ....ali pa bo rabila malo obnoviti znanje...

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 10.1.2015 21:33:44 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?