|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 19:06:44   
Dashenka
In kaj porečete na tole:
http://www.delo.si/mnenja/kolumne/levo-mnenje-le-seksa-in-marihuane-ne.html

Merc, s katerim se v glavnem kar strinjam, ga je tokrat pihnil mimo.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 19:42:45   
mateyka
Kaj pa kazen za lažno prijavo? user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 19:50:08   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

In kaj porečete na tole:
http://www.delo.si/mnenja/kolumne/levo-mnenje-le-seksa-in-marihuane-ne.html

Merc, s katerim se v glavnem kar strinjam, ga je tokrat pihnil mimo.




da bi lahko naredili očitno dober biznis, pa ga ne bomo. user posted image

o Mercu pa nimam nekega posebnega menja...se mi sicer zdi korekten možakar, ki se je v tem primeru en malček prenaglil...

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 19:51:03   
liliana
Saj ni šlo za lažno prijavo.....

Lažna prijava je, če zavestno prijaviš nekaj, kar veš, da ni res....če pa sumiš na nekaj nezakonitega in to prijaviš, pa ni lažna prijava......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 20:27:10   
Vijoličarka
Zgodba bi lahko bila tudi drugačna. Lahko bi starši dejansko gojili marihuano, ki je, ne glede na taka in drugačna mnenja, zankrat protizakonita dejavnost.

Ravnatelj najbrž siliši marsikaj in vidi marsikaj. Kolikor sem ga videla na TV, je njegova iskrena želja, da bi otrokom zagotovil primerno okolje in vzgojo in najbrž mu ni lahko.

Tale kolumna je napisana morda tudi zavajujoče. 'Podati prijavo', lahko pomeni marsikaj. Lahko je policijo samo obvestil o sumu, da bi lahko ti ljudje gojili marihuano v kleti. Policija gre pač tja, se vljudno predstavi, pogleda zadevo, se opraviči in gremo dalje.

Starši so pač utrpeli nekaj neprijetnosti, za kar mi je žal. A suma sumarum ni nobenemu nič hudega.

Kaj pa drugačna zgodba? Otrok živi v okolju, kjer je nekaj narobe. Otrok v šoli sem ter tja pove kakšne stavri, iz katerih bi se dalo sklepati, da se nekaj dogaja. Učitelji v šoli se raje s tem ne ukvarjajo, da si ne bi nakopali težav. Čez kakšno leto pa kakšna tragedija in novinarji in kolumnisti vsi ogorčeni in predvsem prepričani pišejo, da je treba 'ukrepati ob še tako manjhen sumu', da bi to morali vedeti vsi pedagogi, bla, bla, bla. Sploh zadnje čase, se mi zdi, da ni bistvena informacija, da ni bistvo, kaj prav in kaj narobe, pa kaj so dobri nameni, kaj so slabi nameni, bistveno je, da nekoga jeb*eš v glavo in pri tem publicisti med seboj totalno histerično tekmujejo, kdo bo boljši. To je tisto, kar dvigne rejting, to je tisto, kar prinaša zaslužek in prestiž.

Ravnatelj je ravnal z dobrim namenom. On ni policist, on se nima kaj 'najprej pogovoriti s starši', ker bi jih, če bi šlo res za kriminalno dejanje, opozoril, naj se prikrijejo. Ni on priletel z nožem med zobmi na policijo in vodil napad na njihovo domovanje. On je samo izrazil sum in imel je tudi podlago za to.

Vesela sem, da se je sum izkazal za neutemeljenega. Če bi bila na mestu teh staršev, bi mi bilo seveda neprijetno, morda bi bila nekaj časa celo jezna. Ampak če suma sumarum pogldaš, je dobro imeti otroka v šoli, kjer ravnatelj skrbi za dobro otrok.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 20:34:40   
liliana
No, na tem linku je zgodba že malo drugače zapisana.....

http://svet24.si/clanek/novice/slovenija/54e241b6cb4f3/obisce-vas-lahko-policija

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 21:01:52   
Vijoličarka
No, jaz vsekakor še nisem slišala, da bi kdo v kleti, pod lučmi, gojil zelenjavo. Ljudje imajo lahko tudi na balkonu cele vrtove, sem videla vrtove na strehah, mini vrtičke na okenskih policah, ampak v kleti pa res ne. Ne rečem, da ni možno, ne rečem, da je kaj narobe že po defoltu. Ja pa vsaj 'malo čudno' in pa računi za elektriko morajo biti zanimivi.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 21:04:53   
mateyka
lahko da nimajo balkona, ker so v mestu. kaj pa veš

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 21:20:49   
Vijoličarka
Pojma nimam, če imajo balkon ali ne. Videti je, da imajo kar veliko in udobno klet, tako da je precej verjetnosti, da ne gre za blok, vem pa ne.

V glavnem, če je dete alergično na zelenjavo, ki se dobi v trgovinah, je možno najeti vrtiček, kar običajno naredijo blokovski ljudje, ki si želijo svoje zelenjave. Manj pridni pa lahko direktno pri kmetu naročajo zaboje ekološko pridelane zelenjave, ti vsak teden na dom pripeljejo. Slednje bi znalo biti še celo ceneje od domače kletne proizvodnje.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 21:22:45   
Stanislava_
Izpod peresa Merca je prišlo že kar nekaj stvari, z repom in glavom, in ki stojijo na svojem mestu še čez leta.
Izpod peresa novinarke je do zdaj prišlo nekaj šepavih mnenj.



_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 21:45:30   
nananaja
Sedaj bo itak vsak svoje trdil, ravnatelj in šola bosta upravičevala sum, družina pa gojenje zalenjave pod lučjo. Ali je vse po regelcih prei enih ali drugih, pa tle niti ni tko pomembno kot to, da se spet vleče po medijih ena osnovnošolska zgodba...

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

No, jaz vsekakor še nisem slišala, da bi kdo v kleti, pod lučmi, gojil zelenjavo. Ljudje imajo lahko tudi na balkonu cele vrtove, sem videla vrtove na strehah, mini vrtičke na okenskih policah, ampak v kleti pa res ne. Ne rečem, da ni možno, ne rečem, da je kaj narobe že po defoltu. Ja pa vsaj 'malo čudno' in pa računi za elektriko morajo biti zanimivi.


Pa dobro no, v tem letnem času res ne moreš imeti zelenjave na balkonu, v kleti ali pa v dnevni sobi jo imaš pa lahko. Ali pa v primerno ogrevanem rastlinjaku, cena tega je najbrž primerljiva tisti v kleti pod lučjo, se mi zdi. Pač se vsak odloči po svoje glede na možnosti, ki jih ima.
Sem tud jst hotela jeseni čilije v posodah imet v hiši (v delu, ki je v adaptaciji), pa so mi jih napadle uši, ko sem jih prinesla na toplo. Za klet se ne bi odločila, ker tam imamo mi raje hladno, ker nam to koristi pri shranjevanju ostalih stvari.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 21:49:10   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Pojma nimam, če imajo balkon ali ne. Videti je, da imajo kar veliko in udobno klet, tako da je precej verjetnosti, da ne gre za blok, vem pa ne.

V glavnem, če je dete alergično na zelenjavo, ki se dobi v trgovinah, je možno najeti vrtiček, kar običajno naredijo blokovski ljudje, ki si želijo svoje zelenjave. Manj pridni pa lahko direktno pri kmetu naročajo zaboje ekološko pridelane zelenjave, ti vsak teden na dom pripeljejo. Slednje bi znalo biti še celo ceneje od domače kletne proizvodnje.


Glede na kondicijsko stanje rastlin, ki so bile na slikah, sigurno.....pa še pojedli bi tudi kak plod, poleg čilija, lahko.....


(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 21:53:31   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja


Pa dobro no, v tem letnem času res ne moreš imeti zelenjave na balkonu, v kleti ali pa v dnevni sobi jo imaš pa lahko. Ali pa v primerno ogrevanem rastlinjaku, cena tega je najbrž primerljiva tisti v kleti pod lučjo, se mi zdi. Pač se vsak odloči po svoje glede na možnosti, ki jih ima.
Sem tud jst hotela jeseni čilije v posodah imet v hiši (v delu, ki je v adaptaciji), pa so mi jih napadle uši, ko sem jih prinesla na toplo. Za klet se ne bi odločila, ker tam imamo mi raje hladno, ker nam to koristi pri shranjevanju ostalih stvari.



Meni tudi ni ravno jasno, kako je pridelovati nekaj "pod lučjo".....paradajz recimo rabi svetlobo...kako je s fotosintezo tu, pod električno lučjo, ker za paradajz verjetno ne zadustuje luč dve uri dnevno.....ker dnevna soba in rastlinjak nista glede tega primerljiva s kletjo, ki ponavadi nima svetlobe......

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 21:53:38   
nananaja
Se pa strinjam z liliano, da bi bilo po slikah sodeč res bolj pametno iskati eko pridelavo
in da slike ne kažejo nekega kmetovanja, le vrtičkarstvo...
zato so te rastline lahko le krinka za... ampak zakaj bi potem mulc v šoli to povedal?


< Sporočilo je popravil nananaja -- 26.2.2015 21:54:08 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 21:55:12   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Pojma nimam, če imajo balkon ali ne. Videti je, da imajo kar veliko in udobno klet, tako da je precej verjetnosti, da ne gre za blok, vem pa ne.

V glavnem, če je dete alergično na zelenjavo, ki se dobi v trgovinah, je možno najeti vrtiček, kar običajno naredijo blokovski ljudje, ki si želijo svoje zelenjave. Manj pridni pa lahko direktno pri kmetu naročajo zaboje ekološko pridelane zelenjave, ti vsak teden na dom pripeljejo. Slednje bi znalo biti še celo ceneje od domače kletne proizvodnje.


Glede na kondicijsko stanje rastlin, ki so bile na slikah, sigurno.....pa še pojedli bi tudi kak plod, poleg čilija, lahko.....




user posted image user posted image

A to prav vidim? Saj je vse posušeno user posted image


_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 22:02:37   
nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nananaja


Pa dobro no, v tem letnem času res ne moreš imeti zelenjave na balkonu, v kleti ali pa v dnevni sobi jo imaš pa lahko. Ali pa v primerno ogrevanem rastlinjaku, cena tega je najbrž primerljiva tisti v kleti pod lučjo, se mi zdi. Pač se vsak odloči po svoje glede na možnosti, ki jih ima.
Sem tud jst hotela jeseni čilije v posodah imet v hiši (v delu, ki je v adaptaciji), pa so mi jih napadle uši, ko sem jih prinesla na toplo. Za klet se ne bi odločila, ker tam imamo mi raje hladno, ker nam to koristi pri shranjevanju ostalih stvari.



Meni tudi ni ravno jasno, kako je pridelovati nekaj "pod lučjo".....paradajz recimo rabi svetlobo...kako je s fotosintezo tu, pod električno lučjo, ker za paradajz verjetno ne zadustuje luč dve uri dnevno.....ker dnevna soba in rastlinjak nista glede tega primerljiva s kletjo, ki ponavadi nima svetlobe......


po mojih izkušnjah feferoni rabijo še več svetlobe in toplote od paradižnika, moja mati ima ves paradižnik ob hiši v kantah, pa ji večinoma odlično zori, papriko pa mora imeti v rastlinjaku, sicer je v njenem kraju premalo toplote in svetlobe.
kako je pa z umetno svetlobo, pa nisem nikoli raziskovala.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 22:10:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja


kako je pa z umetno svetlobo, pa nisem nikoli raziskovala.


Jaz sem slučajno ugotovila.....poleti imam spuščene rolete po vsej hiši....., ker nimamo klime je občutno bolj hladno v hiši, če sonce ne prodira skozi okno....in po tednu dni moram vse rože iz hiše znositi na teraso, ker postanejo rumene in podobne onemu paradižniku na slikah.....kljub temu, da zvečer, torej nekaj ur dnevno, gorijo v stanovanju luči in da po 6 uri popoldne potegnemo rolete gor.....pač, rastline rabijo dnevno svetlobo.....večina njih.....so pa tudi take, ki uspevajo pod umetno svetlobo, samo paradajz in moje rože očitno niso med njimi

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 22:39:15   
nananaja
vseeno, ko sem jeseni pobrala zelen paradajz, mi je mami rekla, naj ga zavijem v časopis, da bo pozorel...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 22:53:21   
liliana
To ja....to je plod.....samo rastlina za rast potrebuje svetlobo in vodo......kostanj, pa oreh, pa krompir tudi poberemo in shranimo v klet......da pa plod zraste, pa potrebuje rastlina svetlobo in vodo.....

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 22:55:46   
mateyka
mi mamo polarno noč in mi rabimo UV luči, da rože pozimi ne crknejo.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 22:57:05   
mateyka
ok, taščin jezik preživi, ker ni občutljiv (pun intended), samo kaj bolj senzibilnega pa no way...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 23:07:08   
liliana
Taščinemu jeziku izgleda nič ne pride do živega.....ne pomanjkanje svetlobe, ne vode....je že vedel tisti, zakaj mu je dal tako ime......da to ni bila samo dožlina jezika......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 23:29:04   
ronja
Meni se to ne zdi narobe dejanje, da je prijavil policiji. Saj zato imamo policijo, da preverjajo take reči - so šli in preverili in je bilo vse ok in so bili vsi zadovoljni. In res ravnatelj ni pristojen za ugotavljanje, ali ima nekdo marihuano v kleti ali ne.
Bi se pa na njegovem mestu opravičila staršem in jim razložila, da je težko vedet, kaj kdo počne, so pa vsi delavci v šoli dolžni take stvari prijavit.
Da bi prijavil policiji, če bi otrok zasačil starša pri seksu, se mi zdi pa trapasto, ker to, kolikor vem, ni kaznivo dejanje in ga tudi policija ne obravnava tako. Policisti obravnavajo sume pedofilije, kar pa to, da ti dete uleti v sobo, ko tega nočeš, ni;).
Se sicer strinjam, da marihuana ni nič hujša od alkohola, vendar je moje mnenje, da sta oba nevarna, ne da je oboje ok.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 23:42:01   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Meni tudi ni ravno jasno, kako je pridelovati nekaj "pod lučjo".....paradajz recimo rabi svetlobo...kako je s fotosintezo tu, pod električno lučjo, ker za paradajz verjetno ne zadustuje luč dve uri dnevno.....ker dnevna soba in rastlinjak nista glede tega primerljiva s kletjo, ki ponavadi nima svetlobe......



se da. brez problema. prejšnjič sem ravno gledala neko oddajo, ko počnejo točno to. za posamezne vrste rastlin uporabijo točno določen spekter svetlobe...ali tak nekak. in vse tipi topi uspeva....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Le seksa in marihuane ne
26.2.2015 23:51:29   
mateyka
jah, a veš ronja, lahko je teoretizirat, da prijava ni nič takega in podobno. kakor komu. mogoče jim pa ni ok, da majo zdaj razvpito reputacijo in da se o njih govori okoli kot da so cirkuški klovni. imo jim je vsaj hudo nerodno, če otrok ne gre več v šolo. ne veš kaj vse to njim prinese in kaj potegne za sabo. hočem rečt, vsaka stvar ima več plati in ni fajn, da se gre prijave delat za en stavek katerega ni noben niti preveril pri viru. predstavljaj si, da učenec v šoli omeni neko situacijo doma, ki se lahko razlaga tudi kot zloraba (lahko pa tudi ne in je benigna). naprimer. a ti ne bi vsaj govorila z učencem preden laufaš na policijo? jaz bi. če bi meni sosed poklical policijo, ker je moja hči rekla, da mamo paradajze v kleti, bi ga tud poslala po srbsko nekam, ko bi ga naslednjič videla.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 26.2.2015 23:52:01 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?