|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
27.1.2016 21:08:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Imaš point, zelo dober.


To ni vedno res....učiteljice posadijo pridne učence (priden ne pomeni nujno tudi nesamozavesten, ampak tisti, katerega so starši mogoče vzgojili tako, da je sposoben spoštovati tudi avtoriteto in ne daje v ospredje zgolj svojega "jaz") k tistim ta poredinim .....in običajno je potem tako, da so v odmoru, ko ni učiteljice v razredu skupaj na svojih mestih, gredo na malico in kosilo skupaj, gredo na sprehod skupaj.....skratka, "partner" s katerim otrok sedi je praktično 8 ur na dan v šoli non stop skupaj......in takšen mali nasilnež si bo privoščil tistega, ki je blizu.....ne bo se šel spravljat na otroka, ki sedi tri klopi za njim.....



Ne pravim, da je res, ampak da ima point.

Zmagovalna kombinacija je samozavest, s tisto prirojeno agesivnostjo, ki jo vsi imamo, in s toliko zdravega telesa, da začutimo trenutek, ko je treba udariti. Tega veliko otrok nima razvitih, ker se ne giba, ker ne nori v tri dni, zato je telo adijo in ne začuti ogroženosti, kaj šele glava, ki ni navajena sproščenih socialnih stikov. Že ta osnova v telesu, ki ima prirojen občutek za nevarnost, je potlačena.



Se strinjam.....si pa sama tudi rekla predhodno (se mi zdi, da si bila ti), da ste ravno tako trepetali, ko je učiteljica presedala, da vas ne bi k tistim "problematičnim" dala......ker še tako samozavestnemu otroku, s prirojeno agresivnostjo je neprijetno sedeti ob nasilnežu.......meni bi tudi bilo neprijetno 8 ur na avtobusu sedeti ob posiljevalcu ali moškemu za katerega vem, da je že enkrat zabodel svojo ženo......

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
27.1.2016 21:09:48   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kalbo- eh, kakor kdo razume in vzame.
Drugače pa - Če nisi opazil, je moj način lahko tudi eden od tistih, ki vžgejo pri zateženih nasilnežih. Pa mišic ni treba niti za milimeter napeti. Nasilne telebane ponavadi mine poslušati in se raje speljejo.
Uči se sine.
Podpis: Mala hinavska nesramnica.


Tvoj način je prav tako verbalno nasilen......nasilnež si.....nasilje ni samo napenjanje mišic.......user posted image


tu pa si me tudi prehitela. Popolnoma se strinjam, podpišem... user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
27.1.2016 21:18:45   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Imaš point, zelo dober.


To ni vedno res....učiteljice posadijo pridne učence (priden ne pomeni nujno tudi nesamozavesten, ampak tisti, katerega so starši mogoče vzgojili tako, da je sposoben spoštovati tudi avtoriteto in ne daje v ospredje zgolj svojega "jaz") k tistim ta poredinim .....in običajno je potem tako, da so v odmoru, ko ni učiteljice v razredu skupaj na svojih mestih, gredo na malico in kosilo skupaj, gredo na sprehod skupaj.....skratka, "partner" s katerim otrok sedi je praktično 8 ur na dan v šoli non stop skupaj......in takšen mali nasilnež si bo privoščil tistega, ki je blizu.....ne bo se šel spravljat na otroka, ki sedi tri klopi za njim.....



Ne pravim, da je res, ampak da ima point.

Zmagovalna kombinacija je samozavest, s tisto prirojeno agesivnostjo, ki jo vsi imamo, in s toliko zdravega telesa, da začutimo trenutek, ko je treba udariti. Tega veliko otrok nima razvitih, ker se ne giba, ker ne nori v tri dni, zato je telo adijo in ne začuti ogroženosti, kaj šele glava, ki ni navajena sproščenih socialnih stikov. Že ta osnova v telesu, ki ima prirojen občutek za nevarnost, je potlačena.



Se strinjam.....si pa sama tudi rekla predhodno (se mi zdi, da si bila ti), da ste ravno tako trepetali, ko je učiteljica presedala, da vas ne bi k tistim "problematičnim" dala......ker še tako samozavestnemu otroku, s prirojeno agresivnostjo je neprijetno sedeti ob nasilnežu.......meni bi tudi bilo neprijetno 8 ur na avtobusu sedeti ob posiljevalcu ali moškemu za katerega vem, da je že enkrat zabodel svojo ženo......



Trepetali ne, ampak nihče oz. nobena si ni želela sedeti zraven. Jaz sem itak skoraj vedno sedela sama, ker sem preveč klepetala user posted image . Ne vem, ali je bila to kazen, ali nagrada.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
27.1.2016 21:23:32   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

patrino. Še vedno sladko nesramna. Če se tebi tvoji posti berejo prijazno, potem te moram razočarat, so prekleto nesramni, razlika med mano in tabo je, da ti stvari hinavsko zaviješ v celofan in da si vsaj desetkrat nesramnejša od mene, zraven pa tko fejst nesramno prcaš na človekove čustvene note, Mala hinavska nesramnica.

Kalbo- eh, kakor kdo razume in vzame.
Drugače pa - Če nisi opazil, je moj način lahko tudi eden od tistih, ki vžgejo pri zateženih nasilnežih. Pa mišic ni treba niti za milimeter napeti. Nasilne telebane ponavadi mine poslušati in se raje speljejo.
Uči se sine.
Podpis: Mala hinavska nesramnica.


Imam občutek, da doživljaš orgazme, ko bereš sama sebe. Men se žal želodec obrača.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
27.1.2016 21:26:42   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

patrino. Še vedno sladko nesramna. Če se tebi tvoji posti berejo prijazno, potem te moram razočarat, so prekleto nesramni, razlika med mano in tabo je, da ti stvari hinavsko zaviješ v celofan in da si vsaj desetkrat nesramnejša od mene, zraven pa tko fejst nesramno prcaš na človekove čustvene note, Mala hinavska nesramnica.

Kalbo- eh, kakor kdo razume in vzame.
Drugače pa - Če nisi opazil, je moj način lahko tudi eden od tistih, ki vžgejo pri zateženih nasilnežih. Pa mišic ni treba niti za milimeter napeti. Nasilne telebane ponavadi mine poslušati in se raje speljejo.
Uči se sine.
Podpis: Mala hinavska nesramnica.


Imam občutek, da doživljaš orgazme, ko bereš sama sebe. Men se žal želodec obrača.



A tako močno fizično deluje nate?

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
27.1.2016 21:29:24   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kalbo- eh, kakor kdo razume in vzame.
Drugače pa - Če nisi opazil, je moj način lahko tudi eden od tistih, ki vžgejo pri zateženih nasilnežih. Pa mišic ni treba niti za milimeter napeti. Nasilne telebane ponavadi mine poslušati in se raje speljejo.
Uči se sine.
Podpis: Mala hinavska nesramnica.


Tvoj način je prav tako verbalno nasilen......nasilnež si.....nasilje ni samo napenjanje mišic.......user posted image

Ja res je. In dolg jezik in par krepkih, ki se jih upa otrok povedati nasilnežu, ki se nanj skuša spraviti s pestmi, je po mojih izkušnjah boljša rešitev kot da nekoga fizično na nos. Vem, da je marsikdaj verbalno nasilje še hujše kot fizično, vendar žal naša družba tega še vedno ne sprejema tako. tudi v šolah je tako. Pri fizičnem nasilju se hitro vse ustavi, pri verbalnem pa je marsikdo čisto gluh. Zato poudarjam , da pretepanje ni rešitev, čeprav se kdo še tako skuša spraviti na otroka. Nemalokrat kratko vleče ravno tisti, ki udarec vrne. Pogosti nasilneži se znajo fino skriti in potuhniti. Izzvani posamezniki, pa ob dodatni spodbudi staršev udarijo nazaj, ko jim popustijo živčki. In kot zakleto v velikih primerih nasrkajo iz strani učiteljev bolj kot pa tisti ki je izzval.
Kot sem že rekla, ne zdi se mi prav, da se ob maltretiranju nastavi še drugo lice. ali pa umika v nedogled. Vendar udarec nazaj ni rešitev problema.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
27.1.2016 21:36:04   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kot sem že rekla, ne zdi se mi prav, da se ob maltretiranju nastavi še drugo lice. ali pa umika v nedogled. Vendar udarec nazaj ni rešitev problema.


Po različnih izkušnjah celo nje, npr. po mojih tudi.

Kadar sem v življenju koga nazaj, ali fizično, ali zelo grobo verbalno, je bilo potrebno. Konflikt se preseka, energija se sprosti na obeh straneh, malo zadihaš, si še kaj zelo odkrito poveš, in greš dalje. To se zgodi parkrat v življenju, ni to dnevni jedilnik, ampak ko se, je tudi potrebno in običajno veliko bolje kot pacanje konflikta v zraku, in malo okrog in malo levo in malo desno. Je pa res, da mora biti potem "after" narejen s trezno glavo.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
27.1.2016 21:45:15   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

patrino. Še vedno sladko nesramna. Če se tebi tvoji posti berejo prijazno, potem te moram razočarat, so prekleto nesramni, razlika med mano in tabo je, da ti stvari hinavsko zaviješ v celofan in da si vsaj desetkrat nesramnejša od mene, zraven pa tko fejst nesramno prcaš na človekove čustvene note, Mala hinavska nesramnica.

Kalbo- eh, kakor kdo razume in vzame.
Drugače pa - Če nisi opazil, je moj način lahko tudi eden od tistih, ki vžgejo pri zateženih nasilnežih. Pa mišic ni treba niti za milimeter napeti. Nasilne telebane ponavadi mine poslušati in se raje speljejo.
Uči se sine.
Podpis: Mala hinavska nesramnica.


Imam občutek, da doživljaš orgazme, ko bereš sama sebe. Men se žal želodec obrača.


Žal mi je Kalbo. Nimam namerno takega vpliva nate, če bi sedela bližje bi ti ponudila probiotik ali Jagermeistra pa , pa bi želodec spravil v red. Zase lahko rečem, da ob prebiranju komentarjev tule gor, od glave navzdol nič posebnega ne občutim. Ne zvijanja v želodcu in ne posebnega vzburjenja. Tudi ob tvojih ne. Pravzaprav sem trenutno že na rezervnem akomulatorju, zato te bom odrešila želodčnih muk in težav. Šibam spat.
Za naslednjič veš- pred verbalnim nasilnim obračunavanjem z mano, se dobro zaščiti...

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
27.1.2016 21:47:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ja res je. In dolg jezik in par krepkih, ki se jih upa otrok povedati nasilnežu, ki se nanj skuša spraviti s pestmi, je po mojih izkušnjah boljša rešitev kot da nekoga fizično na nos. Vem, da je marsikdaj verbalno nasilje še hujše kot fizično, vendar žal naša družba tega še vedno ne sprejema tako. tudi v šolah je tako. Pri fizičnem nasilju se hitro vse ustavi, pri verbalnem pa je marsikdo čisto gluh. Zato poudarjam , da pretepanje ni rešitev, čeprav se kdo še tako skuša spraviti na otroka. Nemalokrat kratko vleče ravno tisti, ki udarec vrne. Pogosti nasilneži se znajo fino skriti in potuhniti. Izzvani posamezniki, pa ob dodatni spodbudi staršev udarijo nazaj, ko jim popustijo živčki. In kot zakleto v velikih primerih nasrkajo iz strani učiteljev bolj kot pa tisti ki je izzval.
Kot sem že rekla, ne zdi se mi prav, da se ob maltretiranju nastavi še drugo lice. ali pa umika v nedogled. Vendar udarec nazaj ni rešitev problema.


Dolg jezik in par krepkih človek pridobi z leti......8 let star otrok vseh izkušenj še nima......in nasilja se je treba ubraniti v trenutku, ne pa čakati nekaj mesecev, da "lepa ali pa grda in groba beseda lepo mesto najde".....

Če mene napade posiljevalec se ga bom morala tudi v trenutku obraniti....ker mogoče dolg jezik in par krepkih ne bo zadoščalo.....sigurno imam več šanse, da me ne posili, če se ga fizično ubranim, kot pa če mu jih naložim par krepkih ali ga pa celo ignoriram....

Pri tebi me je zmotilo v prvi vrsti predvsem to, da si žrtve medvstrniškega nasilja okarakterizirala kot nesamozavestne in ne prav vzgojene otroke......v bistvu si delovala po principu primera ženske, ki jo posilijo in "se okrivi žrtev"....glede na to, da je medvsrtniško nasilje še vedno precejšenj tabu, da se ga stroka ogiba reševati, starši dostikrat nočejo govoriti o tem (ker jih je sram, da imajo t.i. mevžo, ki jo sošolec tepe) je prodajanje take miselnosti "žrtev je kriva" bolj ko ne nekonstruktivno, če ne že kar nesramno, k rešitvi problematike pa vsaj po moje ne bo pripomoglo......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
27.1.2016 21:48:52   
Stanislava_
Super sta user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
27.1.2016 23:48:50   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Če mene napade posiljevalec se ga bom morala tudi v trenutku obraniti....ker mogoče dolg jezik in par krepkih ne bo zadoščalo.....sigurno imam več šanse, da me ne posili, če se ga fizično ubranim, kot pa če mu jih naložim par krepkih ali ga pa celo ignoriram....




Vprašanje, kaj je bolje. dobro preuči zakonodajo, da ne boš kot una 17-letna Danka, ki jo je napadel (očitno še ne integriran) migrant in je v samoobrambi uporabila popersprej. Zdaj jo pa pa čaka sodišče, ker uporaba poperspreja tam ni dovoljena. user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 0:57:09   
mateyka
raje plačam 70 orjov kazni kot pa da sem posiljena.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 6:06:45   
liliana
Enako.....posilstvo ali nekaj evrov kazni....

Isto je mogoče tehtal človek iz naslovnega članka te teme.....batine za otroka ali nekaj evrov kazni.......in se je odločil......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 7:17:40   
mateyka
bingo.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 7:31:37   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Vsi nasilneži se pač dokazano najprej spravijo na nesamozavestne posameznike.
Aja, pa da ne bo pomote- samozavest se ne meri v velikosti mišic in številu klofut.
Saj veste- samozavestni ljudje uporabljajo pamet pogosteje kot mišice.
V večini primerov tudi zato, ker so prebrihtni, da bi se spuščali na takšen primitiven nivo.


Jaz ne vem, da se samozavest meri s pametjo.
Vem pa za kar nekaj zelo samozavestnih ljudi, ki so daleč od pametnih, in kar nekaj pametnih ljudi, ki so zelo nesamozavestni ...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 7:58:10   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
pri verbalnem pa je marsikdo čisto gluh. Zato poudarjam, da pretepanje ni rešitev, čeprav se kdo še tako skuša spraviti na otroka. Nemalokrat kratko vleče ravno tisti, ki udarec vrne. Pogosti nasilneži se znajo fino skriti in potuhniti. Izzvani posamezniki, pa ob dodatni spodbudi staršev udarijo nazaj, ko jim popustijo živčki. In kot zakleto v velikih primerih nasrkajo iz strani učiteljev bolj kot pa tisti ki je izzval.



Vrniti udarec ni isto kot pretepanje!

Pogoste nasilneže v šolah poznajo, a problem je, ker zadeve pristojni rešujejo, a (pogosto) ne rešijo.


Učitelj pa, ob vsej svoji strokovnosti in znanju, mora znati razumeti, da ima vsaka zgodba vsaj 2 plati in vsaj toliko vpletenih, ter da je treba upoštevati vse.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 8:17:11   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Najbolj se godi otrokom učiteljic in vzgojiteljic, ki hodijo na isto šolo kot mama uči.....vsi otroci jih pustijo na miru in jih ignorirajo......user posted image


Pravzaprav to običajno ni res.
Praviloma učitelji ne želijo imeti svojih otrok v šoli, kjer učijo. In njihovi otroci bi, če bi jim dali na voljo, praviloma raje izbrali šolo brez starša-učitelja.

Takšni otroci so namreč pogosto še bolj pod dvojnim udarom - po eni strani starša, češ da mora biti vzoren otrok in mu ne sme delati sramote, saj mu sodelavci-učitelji v roku nekaj minut servirajo vse mulčeve neumnosti, po drugi strani pa sošolcev, ki ga marsikdaj provocirajo, češ, da si nekaj ne upa, ker je učiteljev otrok oz. ga dražijo, da naj nekaj naredi, da se bo izkazal, če si upa, četudi je starš za vogalom in ga bodo zelo verjetno doletele dvojne sankcije ...



Če pa je takšnim otrokom učiteljev bolje s stališča medvrstniškega nasilja, pa - morda pa jim je res in ga mogoče res redkeje doživljajo, vsaj fizičnega. Verjetno pa so deležni veliko več verbalnega, torej pogosto hujšega. In hkrati mu vsi tumbajo, da mora biti 'priden učiteljev sin/hči.
Se mi pa kar malo smili tak učitelj, ker se zelo verjetno zna zgoditi, da ga kdo obtoži, da je nasilneža pričakal za vogalom in (verbalno) obračunal z njim kot starš napadenega otroka in ne kot učitelj ...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 14:23:20   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ja res je. In dolg jezik in par krepkih, ki se jih upa otrok povedati nasilnežu, ki se nanj skuša spraviti s pestmi, je po mojih izkušnjah boljša rešitev kot da nekoga fizično na nos. Vem, da je marsikdaj verbalno nasilje še hujše kot fizično, vendar žal naša družba tega še vedno ne sprejema tako. tudi v šolah je tako. Pri fizičnem nasilju se hitro vse ustavi, pri verbalnem pa je marsikdo čisto gluh. Zato poudarjam , da pretepanje ni rešitev, čeprav se kdo še tako skuša spraviti na otroka. Nemalokrat kratko vleče ravno tisti, ki udarec vrne. Pogosti nasilneži se znajo fino skriti in potuhniti. Izzvani posamezniki, pa ob dodatni spodbudi staršev udarijo nazaj, ko jim popustijo živčki. In kot zakleto v velikih primerih nasrkajo iz strani učiteljev bolj kot pa tisti ki je izzval.
Kot sem že rekla, ne zdi se mi prav, da se ob maltretiranju nastavi še drugo lice. ali pa umika v nedogled. Vendar udarec nazaj ni rešitev problema.


Dolg jezik in par krepkih človek pridobi z leti......8 let star otrok vseh izkušenj še nima......in nasilja se je treba ubraniti v trenutku, ne pa čakati nekaj mesecev, da "lepa ali pa grda in groba beseda lepo mesto najde".....

Če mene napade posiljevalec se ga bom morala tudi v trenutku obraniti....ker mogoče dolg jezik in par krepkih ne bo zadoščalo.....sigurno imam več šanse, da me ne posili, če se ga fizično ubranim, kot pa če mu jih naložim par krepkih ali ga pa celo ignoriram....

Pri tebi me je zmotilo v prvi vrsti predvsem to, da si žrtve medvstrniškega nasilja okarakterizirala kot nesamozavestne in ne prav vzgojene otroke......v bistvu si delovala po principu primera ženske, ki jo posilijo in "se okrivi žrtev"....glede na to, da je medvsrtniško nasilje še vedno precejšenj tabu, da se ga stroka ogiba reševati, starši dostikrat nočejo govoriti o tem (ker jih je sram, da imajo t.i. mevžo, ki jo sošolec tepe) je prodajanje take miselnosti "žrtev je kriva" bolj ko ne nekonstruktivno, če ne že kar nesramno, k rešitvi problematike pa vsaj po moje ne bo pripomoglo......

Dokler se ti zdi, da otrok ni sposoben sam rešiti kakšnega problema s sovrstniki, naj bi mu bil v pomoč učitelj in pa ti. Vendar ti kot pomoč pri reševanju problema v taki meri, da dotrkaš učitelju kaj otroka teži in ne zato, da ga nahujskaš naj se v vrtcu tepe oz. se spraviš na njegovega sovrstnika. V tej temi že 100x ponovljeno dejstvo. To bo nekaj fajnega, da se bodo bogi otroci v šoli morali braniti pred nasilnimi sovrstniki in koleričnimi nasilnimi starši. Žurka. Kam gre ta svet.
Nisem sicer rekla, da so nesamozavestni ne prav vzgojeni otroci. Toda če bodo podvrženi vzgoji v smislu "udari nazaj pa bo problem rešen", bi lahko rekla , da to o nepravi vzgoji niti ni tako mimo.
Posiljevalca nimam namena komentirati, ker s to temo , kjer je v ospredju to, da ne podpiram, da starši maltretirajo otroke po hodnikih in otroci udarjajo nazaj tudi takrat, ko bi lahko kakšno rekli, nima nobene veze.

Naši otroci niso otroci učiteljice. Zato te naj ne skrbi, da so priviligirani zaradi tega.

Petea- vrniti udarec je pretepanje. Brez dileme.



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 15:05:34   
kalbo
No, ko si tako na svetu pametna, da kar poka od tebe. Če ti nekaj rečeš, še ne pomeni, da gre za dejstvo. Osnovni pojmi ti niso jasni.

Kaj bi svetovala otroku, ki potoži, da se mu za glavo večji sošolec med odmorom priplazi za hrbet in ga začne davit? Konkretni nasvet s tvoje strani svojemu 6 letnermu otroku v tem primeru prosim. Se po tvoje šestletnik lahko ubrani s parimi udarci s komolci, al mora mirno počakat, da ga sošolec izvoli nehat davit in mu po tvoje potem pove par krepkih. Od tvojih neumnosti poka da je veselje. Prosim konkreten nasvet, ki bi ga ti dala svojemu otroku!!!

< Sporočilo je popravil kalbo -- 28.1.2016 15:08:02 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 15:11:58   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Petea- vrniti udarec je pretepanje. Brez dileme.


Brez dileme ni pretepanje.
Pretepanje je, ko pride do večkratnih in močnih udarcev.


Pripenjam razlago slovenskih izrazov iz SSKJ:
pretépati -am nedov. (ẹ̄ ẹ̑) večkrat zelo tepsti
pretépati se medsebojno si dajati udarce: spet se pretepajo / rad se pretepa


vèčkrat prisl. (ȅ) izraža več ponovitev

zeló prisl. (ọ̑) 1. izraža veliko mero dejanja ali stanja

têpsti têpem nedov., tépel têpla (é) 1. dajati komu udarce


udárec -rca m (ȃ) 1. sunkovit dotik, navadno z namenom prizadeti bolečino



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 15:40:32   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

No, ko si tako na svetu pametna, da kar poka od tebe. Če ti nekaj rečeš, še ne pomeni, da gre za dejstvo. Osnovni pojmi ti niso jasni.

Kaj bi svetovala otroku, ki potoži, da se mu za glavo večji sošolec med odmorom priplazi za hrbet in ga začne davit? Konkretni nasvet s tvoje strani svojemu 6 letnermu otroku v tem primeru prosim. Se po tvoje šestletnik lahko ubrani s parimi udarci s komolci, al mora mirno počakat, da ga sošolec izvoli nehat davit in mu po tvoje potem pove par krepkih. Od tvojih neumnosti poka da je veselje. Prosim konkreten nasvet, ki bi ga ti dala svojemu otroku!!!

Davljenje ni hec in če ga večji vrstnik konkretno zagrabi, se lahko konča s hudo tragedijo. Tudi mahanje s komolci , kljub tvojemu nasvetu, otroku v takem primeru ne bi veliko pomagalo, ker znajo biti otroci konkretno močni in če te večji človek zgrabi za vrat od zadaj, si ne moreš veliko pomagati. Kaj bi naredila jaz?
Šla bi v šolo. Ti otroci so še zelo majhni. Učiteljico bi opozorila, kaj se dogaja med odmori in da naj o tem kakšno spregovori z učenci. Treba jim je razložiti, da je to daleč od hecnega, na podlagi akšnega konkretnega primera razložiti, do česa takšna dejanja lahko pripeljejo. Ženska pa tako ali tako mora biti med odmori tudi blizu, saj mulčki pri tej starosti ne smejo biti brez nadzora niti med odmori.
Natopila bi konkretno, pokazala, da me skrbi in da se zavedam, da je njena dolžnost, da mojemu otroku zagotovi varnost. dokler je v šoli. Poudarila bi, da je sine doma potožil in da bi ga čisto lahko usmerila v to, da bi začel daviti nazaj, vendar se mi to ne zdi rešitev. Da če se ji zdi pa to sprejemljivo, ga lahko pa na njeno željo tudi tega naučimo. Vendar za posledice ne odgovarjamo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 15:42:02   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Petea- vrniti udarec je pretepanje. Brez dileme.


Brez dileme ni pretepanje.
Pretepanje je, ko pride do večkratnih in močnih udarcev.


Pripenjam razlago slovenskih izrazov iz SSKJ:
pretépati -am nedov. (ẹ̄ ẹ̑) večkrat zelo tepsti
pretépati se medsebojno si dajati udarce: spet se pretepajo / rad se pretepa


vèčkrat prisl. (ȅ) izraža več ponovitev

zeló prisl. (ọ̑) 1. izraža veliko mero dejanja ali stanja

têpsti têpem nedov., tépel têpla (é) 1. dajati komu udarce


udárec -rca m (ȃ) 1. sunkovit dotik, navadno z namenom prizadeti bolečino




Petea, saj v veliki večini ob vrnjenem udarci tudi pride do večkratnih udarcev, ki si jih veselo izmenjujeta dva akterja.. Torej- do pretepanja.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 16:13:08   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Petea- vrniti udarec je pretepanje. Brez dileme.


Brez dileme ni pretepanje.
Pretepanje je, ko pride do večkratnih in močnih udarcev.


Pripenjam razlago slovenskih izrazov iz SSKJ:
pretépati -am nedov. (ẹ̄ ẹ̑) večkrat zelo tepsti
pretépati se medsebojno si dajati udarce: spet se pretepajo / rad se pretepa


vèčkrat prisl. (ȅ) izraža več ponovitev

zeló prisl. (ọ̑) 1. izraža veliko mero dejanja ali stanja

têpsti têpem nedov., tépel têpla (é) 1. dajati komu udarce


udárec -rca m (ȃ) 1. sunkovit dotik, navadno z namenom prizadeti bolečino




Petea, saj v veliki večini ob vrnjenem udarci tudi pride do večkratnih udarcev, ki si jih veselo izmenjujeta dva akterja.. Torej- do pretepanja.


v drugih primerih pa ni pretep. Tu se piše o vrnjenem udarcu, ne o pretepu.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 16:18:14   
petea
Patrino,
kolikor berem v tej temi, je bil praviloma dovolj samo en zamah žrtve napadalcu. Ni prihajalo do pretepov. user posted image

< Sporočilo je popravil petea -- 28.1.2016 16:19:39 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 16:58:14   
patrino
Joj, dekleta, kake imata. Se vidi da imata premalo izkušenj z otroškimi fajti in preveč gledata Stevena Seagala, ki ponavadi kosi z enim udarcem. user posted image Reala pri otroških pretepih je , da se scufajo, klofutajo,boksajo, praskajo in grizejo.... pa še kaj bi se našlo. En udarec čisto nič ne pomaga in redko se konča samo z dvema klofutama, ki si jih potalata. To govorim za male petelinčke. Ta večji si znajo dati tudi kakšen knockout. Vendar v prvi vrsti ne govorim o njih.
Drugače pa tako ni važno. Nobenega fizičnega obračunavanja ne odobravam. Da ne bo pomote. Osebno vem, da je vrnjena klofuta tudi fizično obračunavanje. Ve , bi znale za to najti kakšen drug izraz. Mogoče poetično izražanje ali pa reakcija zaradi preveč pobasanih sladkarij...

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?