|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 20:19:27   
RIJA*
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

UUU pazi, tvoj mož je inštruktor nasilja...uuuu buuuuu buuuu


ja, samo jaz sem bila že prej nasilna, kak sem njega spoznala...on me je samo naučil kako biti pravilno nasilna user posted image user posted image user posted image

uh madonca...pravkar sta možek in sine v kimonah in tastari uči tamalega nasilja....bemtiš! nas grem kar na socialno prijavit...upam samo, da nam ne odnesejo blazin za borbe in boksarske vreče, ki jih imamo v kleti user posted image

< Sporočilo je popravil RIJA* -- 28.1.2016 20:21:31 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 20:28:50   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*
uh madonca...pravkar sta možek in sine v kimonah in tastari uči tamalega nasilja....bemtiš! nas grem kar na socialno prijavit...

Rija*, prepozno ...
ni vam več pomoči ...
user posted image

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 20:56:36   
patrino
Eh, lepo je bilo po dolgem času takole prijetno pokramljati z vami. user posted image Rija, čestitke za dobro izbrano temo, ki si jo odprla.Po dolgem času je zopet malo oživelo vse skupaj. Poskusi še kakšno podobno. Tole smo že malo izpeli se mi zdi.
Seveda je prav tisto kar trdim jaz, vendar ne boste priznali za živo glavo.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 21:00:16   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

moram rečt, patrino vas pa res dobr

user posted image

user posted image


se ti zdi? Meni se bolj zdi, da se vedno ona osmeši user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 21:01:52   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Seveda je prav tisto kar trdim jaz, vendar ne boste priznali za živo glavo.



patrino, poznaš ono....se pelje dedek po avtocesti pa pravi: niti avtocesta ni več kar je nekdaj bila....vsi se vozijo v napačno stran....user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 21:03:31   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

moram rečt, patrino vas pa res dobr

user posted image

user posted image


Ja user posted image user posted image

Pogovor je cilj in prava pot, a žal vedno ne zadostuje.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 21:07:49   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Natopila bi konkretno, pokazala, da me skrbi in da se zavedam, da je njena dolžnost, da mojemu otroku zagotovi varnost. dokler je v šoli. Poudarila bi, da je sine doma potožil in da bi ga čisto lahko usmerila v to, da bi začel daviti nazaj, vendar se mi to ne zdi rešitev. Da če se ji zdi pa to sprejemljivo, ga lahko pa na njeno željo tudi tega naučimo. Vendar za posledice ne odgovarjamo.


No, nekako tako sem nastopila jaz......

tudi jaz...v začetku....ampak tudi patrino je krvava pod kožo....ker če bi učiteljica rekla, da je to ok, bi ga kljub njenemu nekajstranskemu pacifističnemu nakladanju, na kondu vseeno naučila, kak se vseka nazaj....ampak za posledice ne bi odgovarjala.....


ahahahahahahuser posted image user posted image user posted image user posted image

Ne, ne verjamem, da bi mulčke učila in hujskala naj usekajo nazaj. Ker sem po svoje mnenja , da ne rabijo te spodbude in da bi na določeni stopnji provokacije, to storili inpulzivno, sami od sebe. Bi pa zagotovo ob pasivnosti učiteljice požvinila pri njej in konkretno nastopila. Zagotovo bi mrdnila kaj od sebe, če ne zaradi drugega, zato, da bi imela mir pred mano. Splošno znano je pač, da učitelji, vzgojitelji itd. najbolj pogledajo na otroke najbolj sitnih staršev. Minili so časi, ko so se zaradi tega, ker so starši v šoli povzdignili glas učitelji spravljali na tiste otroke. Sedaj so časi drugačni in že zaradi ljubega miru, se bolj zanimajo kaj se dogaja z otroki najbolj neslanih staršev.
Seveda sem krvava pod kožo. Ne rabim veliko da se užgem. Vendar za strelovod očitno izberem druge osebe kot mnogi od vas. Ne ciljam na otroke in druge starše, temveč na zaposlene, ki so odgovorni, da so moji otroci v obvezni OŠ na varnem.


Mater zdej te mam pa poln kufer spet. Kot vsako temo se tok časa zapletaš, da sploh ne veš več kaj si na začetku govorila. Še enkrat. Moj mulc bi se impulzivno branil, brez skrbi, je zrasel gor ob dveh starejših, samo MU JE BLO PREPOVEDANO SE TEPST!! Ni pa zastopil, da to ne velja, kadar gre za samoobrambo. Bo zdej šlo zastopit. Šlo je pa za sošolca, ne za kakega starejšega.

Kalbo ne kriči, saj te slišimuser posted image .Ne smeš se tako razburjat. To škodi želodcu. A veš , da te kar vidim, kako te jezi in z ihto tolčeš po tastaturi. Potem bom pa jaz kriva, ko bo fuč.
Če se ne motim, se je dalo prebrati, da se je na tvojega fantiča spravil sovrstnik, ki ga prekaša po višini in kilaži. In pred oči mi je prišel suhcen fantič, ki ga davi večji sošolec. Ob tem mi naraste pritisk. Kaj češ. Poklicna in osebnostna hiba. Pri vsakršnem sumu na nasilje in zlorabo mulčkov, mi postane ketna prekratka.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 21:35:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Eh, lepo je bilo po dolgem času takole prijetno pokramljati z vami. user posted image Rija, čestitke za dobro izbrano temo, ki si jo odprla.Po dolgem času je zopet malo oživelo vse skupaj. Poskusi še kakšno podobno. Tole smo že malo izpeli se mi zdi.
Seveda je prav tisto kar trdim jaz, vendar ne boste priznali za živo glavo.



Itak da ne......pijanec pa nasilnež nikoli ne priznata svojih grehov......user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 21:43:21   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Eh, lepo je bilo po dolgem času takole prijetno pokramljati z vami. user posted image Rija, čestitke za dobro izbrano temo, ki si jo odprla.Po dolgem času je zopet malo oživelo vse skupaj. Poskusi še kakšno podobno. Tole smo že malo izpeli se mi zdi.
Seveda je prav tisto kar trdim jaz, vendar ne boste priznali za živo glavo.



Itak da ne......pijanec pa nasilnež nikoli ne priznata svojih grehov......user posted image



Potem ni več fajn user posted image user posted image
user posted image user posted image

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 22:00:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

moram rečt, patrino vas pa res dobr

user posted image

user posted image


Voajer.....

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 22:03:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Eh, lepo je bilo po dolgem času takole prijetno pokramljati z vami. user posted image Rija, čestitke za dobro izbrano temo, ki si jo odprla.Po dolgem času je zopet malo oživelo vse skupaj. Poskusi še kakšno podobno. Tole smo že malo izpeli se mi zdi.
Seveda je prav tisto kar trdim jaz, vendar ne boste priznali za živo glavo.



Itak da ne......pijanec pa nasilnež nikoli ne priznata svojih grehov......user posted image



Potem ni več fajn user posted image user posted image
user posted image user posted image


Itak.....user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 22:37:18   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Voajer.....


presegla prag polnega kufra user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 22:41:08   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Voajer.....


presegla prag polnega kufra user posted image


eh mateyka....user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 23:05:05   
Stanislava_
Mateyka, kako kaj na Švedskem? Izven kufra...user posted image ...

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
29.1.2016 14:41:56   
ronja
Namesto, da otroke učite kako naj se tepejo, se potrudite in delajte na njihovi samozavesti.
Pri nas je to vključevalo tudi to, da se je prav branit in da če vse drugo odpove, se lahko brani tudi fizično. Njej se je po tem nasvetu samozavest dvignila. In se kljub temu ne tepe.
Da se ne boji poiskati pomoč in dati s kakšno krepko pripombo mulcu vedeti, da naj se spelje.

Moja se to ni. Samo nasilnežu to ni bilo dovolj zoprno, ker je pač učiteljica tako ves čas težila, da naj se neha tepst in ni bilo to zanj nič novega. Besedno se mu je zoperstavila, pa tudi ni pomagalo, ne boš verjela. Ko pa mu je bilo nerodno pred očetom, je pa zaleglo. In ko sta se punci zoperstavili, da naj ju drugi dečko ne tepe s copatom, na besede tudi ni nehal. Je pa nehal, ko sta mu vzeli copat. Umaknit se mojim ni nek problem, nobenemu, vsaj tako pravijo VSE učiteljice in vse vzgojiteljice, ki so kdaj imele kateregakoli od njih.
Patrino, starši ne moremo branit otrok v šoli, tam to delajo učiteljice. Ki pa se pogovorijo z nasilnežem, kar pa nima vedno željenega učinka, to verjetno veš.

.če učiteljica reče enkrat "ne bodi toži baba", tako dete ne bo šlo k učiteljici in ji reklo, da jo je nekdo udaril....

To je dejansko velik problem - tako pravijo tako psihologi kot policija... Otroci ne vejo, kaj so tisit hudi prestopki, ki jih je treba povedat in česa se ne toži... Tudi meja ni vedno tako zelo jasna.

To ni vedno res....učiteljice posadijo pridne učence (priden ne pomeni nujno tudi nesamozavesten, ampak tisti, katerega so starši mogoče vzgojili tako, da je sposoben spoštovati tudi avtoriteto in ne daje v ospredje zgolj svojega "jaz") k tistim ta poredinim .....in običajno je potem tako, da so v odmoru, ko ni učiteljice v razredu skupaj na svojih mestih, gredo na malico in kosilo skupaj, gredo na sprehod skupaj.....skratka, "partner" s katerim otrok sedi je praktično 8 ur na dan v šoli non stop skupaj......in takšen mali nasilnež si bo privoščil tistega, ki je blizu.....ne bo se šel spravljat na otroka, ki sedi tri klopi za njim.....

Zelo res. Na splošno je to, da se nasilneži spravljajo na nesamozavestne dostikrat res, vendar ne velja vedno, sploh v nižjih razredih otroci še malo tipajo, kje bi se dalo. Nekaterim se je tudi fajn malo garbat med sabo - in če je to vsem ok in ni nevarno, kar se mene tiče, naj se.

Kalbo, zdaj razumem, zakaj rabiš zvečer pivo;).

Nemalokrat kratko vleče ravno tisti, ki udarec vrne.

Patrino, če udari ena mala punčka, ki se nikoli ne tepe, dvomim, da bo imela probleme zato. Če se non stop garba, je pa tako nekaj narobe in je prav, da mamo potem probleme. Ko sem sama znorela nad tistim sošolcem, ki je grozno brcal sošolko v trebuh in sva se ornk stepla, nisem imela s strani učitejlic nobenih problemov. Mislim, da je vedela, da bi izgubila vso avtoriteto pred razredom, če bi kaj poizkušala. Še vedno stojim za svojim ravnanjem, mislim, da je bilo prav.

Če mene napade posiljevalec se ga bom morala tudi v trenutku obraniti....ker mogoče dolg jezik in par krepkih ne bo zadoščalo.....sigurno imam več šanse, da me ne posili, če se ga fizično ubranim, kot pa če mu jih naložim par krepkih ali ga pa celo ignoriram....

Podpis. In branila bi se kljub temu, da bi bil napadalec skoraj 100% močnejši od mene (ne predstavljam si šibkejšega moškega:D).

raje plačam 70 orjov kazni kot pa da sem posiljena.

Pooodpis.

Jaz ne vem, da se samozavest meri s pametjo. [Vem pa za kar nekaj zelo samozavestnih ljudi, ki so daleč od pametnih, in kar nekaj pametnih ljudi, ki so zelo nesamozavestni ... /quote]
Enako.

Pogoste nasilneže v šolah poznajo, a problem je, ker zadeve pristojni rešujejo, a (pogosto) ne rešijo.

Podpis. Toliko kot na tej temi, se pa že dolgo nisem strinjala:D.

Patrino, a če me nekdo napade na cesti, pa se branim, je to zate pretepanje? Ker v bistvu je čisto ista situacija, samo da smo odrasli...

Živimo v družbi z ničelno toleranco do nasilja tudi če je nasilje v samoobrambi. Naročamo policajem, da ne smejo uporabit pendreka tudi ob prebijanju policijskega kordona, ob množičnem spolnem nadlegovanju žensk so sedeli križem rok, ker so imeli navodila, da ne smejo ukrepat. Fino in fajn, kam to pelje. Ker veš, vedno bodo na svetu ljudje, zaradi katerih bo fizična sila nujno potrebna.

Podpis.

Ne vem zakaj vedno znova v trenutku, ko ne veste kaj napisati, začnete mešati zraven otroškega nasilja med sovrstniki, odrasel kriminal. Oboje je grozno, vendar je pristop k enemu in drugemu čisto različen.

Kako je različen? Navsezadnje naj bi ukrepal enako - prijavil inštancam. Samo da se odrasli sme branit, otrok pa ne.

Patrino, mi ne pričakujemo od otrok, da bojo sami uredili zadeve. Vendar jim damo možnost, da se branijo, če inštitucije zatajijo. In kljub tej grozno nasilni vzgoji, se naši otroci ne pretepajo - a ni čudno? Mogoče tvoji otroci res hitro nazaj udarijo, nekateri pa ne, recimo moji punci pa ne.

Patrino, če prav razumem, so bili v razredu tvojih otrok sami krasni otroci? Ker nisi nikjer napisala, da bi dajala kake prijave na ministrstvo... IN torej v teh razredih ni bilo nobenega nasilneža... Kar malo težko verjamem...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
29.1.2016 15:35:53   
patrino
Ronja, sprašuješ, zakaj so ukrepi pri nasilju med odraslimi in nasilju med sovrstniki različni . Meni se zdi logično, pa ti vseeno lahko poskušam dopovedat, če se tebi ne zdi. Ob nasilju med sovrstniki v vrtcu, šoli, naj bi imel odrasli , ki posreduje vmes, v glavi zavedanje, da otroka s svojimi sankciji še vzgaja, prevzgaja, usmerja, izobražuje, sooča s posledicami in hkrati spodbuja v pozitivno usmerjen razvoj osebnosti.
Pri odrasli osebi vsega tega spreminjanja, vzgajanja itd ni več veliko oz. je bolj malo možnosti , da bi odraslo osebo lahko tako korenito prevzgojil in spremenil. Bolj gre za kaznovanje in sprejemanje odgovornosti. Prav zato sankcije, ukrepi in sam način soočanja ne more biti enak.

Upam, da se zavedaš, da si za temelje osebnosti svojih otrok, v prvi vrsti odgovorna sama oz. sta vidva. Da tiste kikse, ki jih boš naredila sedaj, zagotovo plačaš čez par let. Takrat ne boš mogla reči, da so zatajile institucije oz. tudi če boš to rekla, ti ne bo veliko pomagalo. Mislim, da bi bilo dobro ( in po svoje že komaj čakam), ko bo pod takšnole vzgojo , ki jo sedajle voziš pri dekletih, v šolo zakorakal tvoj Kekec. Se bova takrat pogovarjala kako je dobro v praksi preizkušat sistem vzgoje " klofni nazaj".

Seveda v razredih naših mulčkov ni vse kot v nebesih. Saj ne živimo v Indiji Koromandiji.Marsikaj sem kot mati že dala skozi, še več kot predstavnica sveta staršev, največ pa v roku službe na " drugi strani šanka". Pa se je vedno vse poštimalo. In začuda hitro. Tudi na ministrstvo sem enkrat mejlala en dopis z vprašanji o zadevi, ki se razredniku niso zdela rešjiva. Odgovor je prišel v roku dveh ali treh dni. Vljuden , z obljubo, da bodo preverili zadevo. In so jo. V naše dobro.
Vse se da. Če se hoče .
Najlažje pa je seveda kleftrat , da odpove in zataji institucija, pa čeprav se sprehodiš samo do prvih vrat. Za kaj več pa nimaš kao časa, v resnici pa volje in jajc ne.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
29.1.2016 17:10:13   
liliana
Patrino, mateyka pravi, da nas tako na suho j.ebeš......

Ob tem sprašujem, kakšne kikse so pri vzgoji vaši starši naredili......da eni na suho je.bajo.....drugi pa ob gledanju tega suhega je.banja uživajo......tretji smo pa zgolj zadovoljni, ker nas je nekdo nategnil.....user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
31.1.2016 19:15:42   
RIJA*
patrino, kako komentiraš, da je ravnateljica na skupnem sestanku s starši jokala (!) in se trudila, da bi zadeve ne prišle v javnost, da je obsodila pisanje po lokalnih forumih, da so učiteljica in ravnateljica zabičali otrokom, da se stvari, ki se dogajajo v šoli, doma staršem ne govori (?!?) da one to baje rešijo...(no, videti je, da jim to ne gre najbolje od rok)

ne vem...ko sem danes to slišala, me je popadel sveti bes....da prepoveš otrokom, da povejo, kaj se jim je v šoli zgodilo?

a tak deluje "tvoj" sistem?

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
31.1.2016 19:33:07   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*



ne vem...ko sem danes to slišala, me je popadel sveti bes....da prepoveš otrokom, da povejo, kaj se jim je v šoli zgodilo?

a tak deluje "tvoj" sistem?


Izgleda.....ker tudi na naši šoli (pa hčerka ne hodi na to šolo, kjer je bil ta incident) je učiteljica povedala, da se zadeve rešujejo v razredu in da naj otroci staršem ne govorijo tega, kar se dogaja v razredu......

Zato sem pa morala z otroka dobesedno vlečt zakaj jo kar naenkrat "boli trebušček".......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
31.1.2016 19:40:46   
RIJA*
moram še mojega malega potipati malo...ker očitno je to stalna praksa...mi smo jo imeli že v vrtcu....samo hb, moj sin še vedno postavi mene pred učiteljico ali vzgojiteljico in mi vse pove...zaenkrat user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
31.1.2016 20:04:15   
patrino
Kako komentiram?
Kot prvo se čudim, zakaj to prenašate. Kot drugo vam bi strgala korenček in se privoščljivo smejala, če se mi ne bi smilili otroci. Dogaja se tisto, kar sem stokrat povedala. Še v tejle temi najmanj petdesetkrat. Zakaj do strele ne rešujete perečih zadev po odraslo. Zakaj se spuščate v osebne obračune s starši in kar je še huje- z otroci. Če tega ne bi počeli in bi resno pritisnili na ravnateljico, poklicali medije , policijo , javili na ministrstvo, se zbrali skupaj načečkali peticijo, naredili vraga pa pol na svetu staršev, marsikaj ne bi bilo tako kot je. Tako pa lulate v veter namesto da bi gasili požar konkretno in na mestu kjer je začelo goreti.
Kako sploh dovoljujete , da se vam ravnateljica pekmezi na sestanku, svira na vaše sočutje , po drugi strani pa ustrahuje in izsiljuje vas in otroke.
Nima kaj za javkati. Ona je odgovorna za šolo. Za delo in funkcijo, ki si jo je sama izbrala in za katero je dobro plačana. Kot sem že rekla- vodstvo šole in strici nad njimi, se najbolj bojijo biti oblateni v očeh javnosti. To delajo mediji. Zato pravim, da jih lahko starši v takem primeru uporabite v svoj prid. Nič nizkotnega ni v tem, če daste to v javnost. Nizkotno je v tem primeru obnašanje strokovnih delavcev in vodstva te šole. S svojim načinom dela in izsiljevanjem otrok in staršev so se oblatili sami. Ker namesto tega, da bi stvar izboljšali in rešili, delajo na tem, da bi jo skrili in delali po starem, bi z objavo v medijih povzročili le to, da bi njihovo škropljenje greznice neslo daleč naokrog. Kar je tudi prav.
Ej, da slišim ,da se otrokom prepoveduje, da doma povedo, kaj se dogaja v šoli!? Dajte se no zbuditi in nehajte hujskati otroke, da se garbajo, temveč začnite opravljat svojo odraslo starševsko vlogo. Otrok se ne more boriti sam zase proti vodstvu v razredu in na šoli.
Zato ste vi tam.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
31.1.2016 20:56:31   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kako sploh dovoljujete , da se vam ravnateljica pekmezi na sestanku, svira na vaše sočutje , po drugi strani pa ustrahuje in izsiljuje vas in otroke.
Nima kaj za javkati. Ona je odgovorna za šolo. Za delo in funkcijo, ki si jo je sama izbrala in za katero je dobro plačana. K


Ravnateljica naredi tisto, kar lahko, glede na svoje sposobnosti in glede na to, kaj ji javnost dovoljuje. Vedno sta potrebna dva. Če bi bila javnost dovolj odgovorna, bi jo ali že zdavnaj odnesla, ali bi ona ravnala drugače. Tako pa ji ni treba. Zakaj bi le? Malo pojoka, kot majhen otrok, in ima potem mir. Ker veliko težje je delovati kot se cmeriti po toči. To zna vsak otrok in njej je dopuščeno, da je otrok.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
31.1.2016 21:18:50   
patrino
Ja tako je to. Vsak, ki se odloči kandidirati za takšno funkcijo, dobro ve, da mu ne bo z rožicami postlano. Samo nekateri svojo odgovornost vzamejo resno in ob njej opravljajo svojo funkcijo tako kot je treba, drugi hvatajo krivine in se skrivajo za sto in en zaslon. Plače imajo vsi enake. Odgovornosti tudi.Kako dobro pa jih opravljajo, pa je odvisno od njih samih in od ljudi ki so okrog njih in jim to dopuščajo.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
31.1.2016 22:34:38   
liliana
Tako je patrino...... In zato se meni želodec obrača, ko vidim na TV štruklja z njegovimi dodatki......še bolj se mi pa obrača, ko slišim, da se primerja s finskimi učitelji......samo tam niso zgolj vrata na PF težka......

V šolstvu imamo zaposleno hordo nesposobnih bab......najslabše so pa ravno šole, kjer je ena taka ravnateljica.....ustoličena skoraj kot župan in je živi bog ne more skinuti.....

Torej starši moramo narediti skupinski puč.....da bo večina učiteljske srenje, ki mesečno zasluži jurja in pol in je ob 12.30 doma ali na kavi, začela delati to kar mora…....

Patrino glede na tvojo načelnost in poznavanje višjih inštanc.......in pa seveda glede na tvojo poklicno odgovornost.....a si že obvestila višje inštance o dotičnem primeru? Iz medijev poznaš šolo, poznaš razred, torej je tudi tvoja odgovornost, kot del javnosti, da reagiraš.....še bolj pa je tvoja odgovornost, da reagiraš kot del stroke..


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
31.1.2016 22:53:17   
patrino
Ne Lili, ne prelagaj spet odgovornosti na osebe, ki z zadevo oz. s s tvojimi problemi nimajo nič. Seveda očitno še vedno ne kapiraš. Iščeš krivce povsod tam, kjer jih ni, sama pa se zadeve lotiš tako, da otroka učiš vračati udarce, namesto da bi ti zaropotala z odraslo osebo, ki je odgovorna, da tvoje dete tepejo.
Jaz sem- kot sem že povedala- reagirala, ko so se različni problemi pojavili v organizaciji ali z osebo s katero sem vpletena.Ali kot starš ali kot predstavnik sveta ali kot zaposlen. Vedno. V sklopu svojih funkcij , ki so bile povezane s problemom. Nikoli se zaradi problemov v šoli nisem spravljala na tujega otroka ali starša, ki je v tem času nekje v službi ali doma. Prav tako, se nisem zanašala, da bo moj ( naš) šolski , vrtčevski ...problem rešil nekdo tam nekje iz Zgornjega Dupleka, če je to čisto na drugem koncu, kjer se nahajamo mi in naši problemi. Zato ne vem, kaj bi ti želela od mene. Jaz močno sočustvujem z vami. Še bolj pa z vašimi otroci, ker se starši ne znate ( nočete) lotiti problema tako kot se šika. Drugega žal ne morem, ker vanj nisem ne jaz ne moje dete osebno vpletena. Če bi me novinar iz vašega konca prišel zasliševat na moj konec v zvezi z zadevo, pa si lahko prepričana, da bi rekla kakšno dobro besedo za vas.
Tako da...na vas je. Ne čakat in iskat Mesijo, ki vas bo rešil. Otroci so vaši in dogaja se pri vas. Ko se bo pri nas- spet, bomo pa mi poskušal rešiti kar se rešiti da.

Torej starši moramo narediti skupinski puč.....da bo večina učiteljske srenje, ki mesečno zasluži jurja in pol in je ob 12.30 doma ali na kavi, začela delati to kar mora…..

Tako nekako ja. Vendar ne računaj na vseslovenski puč. V prvi vrsti bo že veliko, če se boste zbrali skupaj na svojem koncu in začeli reševati vaše probleme. Ostali pa svoje drugje.

Aja, ob Štruklju se tudi meni želodec obrača. In veliki večini pedagoškega kadra tudi. Posebej tistim sitnim ribam v razredih in vrtčevskih oddelkih, ki so v šraufštuku med vodstvom šole ali vrtca in starši. Biti na sredi , kjer te z vrha tlači en in od spodaj drug, ni ravno nebeško. Kamor koli se obrneš imaš r.it zadaj. Ponavadi je potem na posameznikih ali bodo pokazali, da imajo hrbtenico in se obnašali kot spoštovan pedagoški kader in človek ali kot navaden slabič , ki ima namesto hrbtenice špaget.


< Sporočilo je popravil patrino -- 31.1.2016 23:07:57 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?