|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 18:09:30   
kalbo
Celo konstruktiven odgovor, čeprav se potem takoj podreš z naslednjim. Po mojih izkušnjah v takih primerih pogovor z učiteljico in starši ne pomaga kaj dosti, sploh če gre za razvajenega mulca, ki v življenju ni videl mej. Pomagajo zgolj batine.

Živimo v družbi z ničelno toleranco do nasilja tudi če je nasilje v samoobrambi. Naročamo policajem, da ne smejo uporabit pendreka tudi ob prebijanju policijskega kordona, ob množičnem spolnem nadlegovanju žensk so sedeli križem rok, ker so imeli navodila, da ne smejo ukrepat. Fino in fajn, kam to pelje. Ker veš, vedno bodo na svetu ljudje, zaradi katerih bo fizična sila nujno potrebna. Ne vem zakaj imaš na avtu ključavnico, pa na hišnih vratih recimo. Ker v idealnem svetu, kakršnega si ti rišeš je vse to nepotrebno.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 18:12:42   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Joj, dekleta, kake imata. Se vidi da imata premalo izkušenj z otroškimi fajti in preveč gledata Stevena Seagala, ki ponavadi kosi z enim udarcem. user posted image


Si ti v redu? Zdrava? user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 18:41:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Natopila bi konkretno, pokazala, da me skrbi in da se zavedam, da je njena dolžnost, da mojemu otroku zagotovi varnost. dokler je v šoli. Poudarila bi, da je sine doma potožil in da bi ga čisto lahko usmerila v to, da bi začel daviti nazaj, vendar se mi to ne zdi rešitev. Da če se ji zdi pa to sprejemljivo, ga lahko pa na njeno željo tudi tega naučimo. Vendar za posledice ne odgovarjamo.


No, nekako tako sem nastopila jaz......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 18:49:35   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Natopila bi konkretno, pokazala, da me skrbi in da se zavedam, da je njena dolžnost, da mojemu otroku zagotovi varnost. dokler je v šoli. Poudarila bi, da je sine doma potožil in da bi ga čisto lahko usmerila v to, da bi začel daviti nazaj, vendar se mi to ne zdi rešitev. Da če se ji zdi pa to sprejemljivo, ga lahko pa na njeno željo tudi tega naučimo. Vendar za posledice ne odgovarjamo.


No, nekako tako sem nastopila jaz......

tudi jaz...v začetku....ampak tudi patrino je krvava pod kožo....ker če bi učiteljica rekla, da je to ok, bi ga kljub njenemu nekajstranskemu pacifističnemu nakladanju, na kondu vseeno naučila, kak se vseka nazaj....ampak za posledice ne bi odgovarjala.....


ahahahahahahuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 18:52:59   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Celo konstruktiven odgovor, čeprav se potem takoj podreš z naslednjim. Po mojih izkušnjah v takih primerih pogovor z učiteljico in starši ne pomaga kaj dosti, sploh če gre za razvajenega mulca, ki v življenju ni videl mej. Pomagajo zgolj batine.

Živimo v družbi z ničelno toleranco do nasilja tudi če je nasilje v samoobrambi. Naročamo policajem, da ne smejo uporabit pendreka tudi ob prebijanju policijskega kordona, ob množičnem spolnem nadlegovanju žensk so sedeli križem rok, ker so imeli navodila, da ne smejo ukrepat. Fino in fajn, kam to pelje. Ker veš, vedno bodo na svetu ljudje, zaradi katerih bo fizična sila nujno potrebna. Ne vem zakaj imaš na avtu ključavnico, pa na hišnih vratih recimo. Ker v idealnem svetu, kakršnega si ti rišeš je vse to nepotrebno.

Ne vem zakaj vedno znova v trenutku, ko ne veste kaj napisati, začnete mešati zraven otroškega nasilja med sovrstniki, odrasel kriminal. Oboje je grozno, vendar je pristop k enemu in drugemu čisto različen.Bistveno je pa to, da ravno vi spodbujate reševanje konfliktov z nasiljem že v čisto nežnem obdobju in se zraven delate slepe, da bodo pa vaši nahujskani otroci v odrasli dobi kar čez noč prenehali konflikte reševat s pestmi in se bodo civilizirano pogovorili, če bo kaj narobe. Mogoče se zlajnano sliši, vendar je res, da kar v otroštvu seješ, v odrasli dobi žanješ.
Kalbo, vprašal si me , kaj bi jaz svetovala, naredila, če bi se k meni zatekel šestleten otrok, ki ga nasilno maltretira sovrstnik. Ne moreš pričakovati, da bo tako mali otrok reševal takšne zadeve z nasilnim fizičnim odgovorom in bil pri tem uspešen. Vsaj kolikor imam jaz izkušenj. Resno. Kot sem že rekla, če nekdo tako malega grabi za vrat, je to zame rdeč alarm. Nema trte mrte. V situaciji, ko ga nekdo začopati od zadaj in po možnosti ga še par cm prerašča in nese v kg, nima otrok veliko za mahat, pa če je stokrat na karateju. Tu se ne gre za skrivanje peresnice, cukanje za kito, spotikanje in vlečenje hlač z riti...Vprašal si, jaz sem ti odgovorila. Če bi se šlo za mojega, bi jaz storila drugače, kot si ti. Pa ne zato, ker bi se mi mali razvajeni in nevzgojeni nasilnež smilil. Ne. Smilil in v strahu bi bila za svojega otroka. Bala bi se, da se bo ob odsotnosti učiteljice iz razreda, naredilo nekaj resnega, ker se njej očitno še sanja ne, kaj se med tem časom v razredu dogaja. Osebno bi se mi zdelo neodgovrno od svojega šestletnika zahtevati , naj sam s pestmi uredi zadeve ( in to ne enostavne zadeve), ko pa se je k meni zatekel po pomoč. Kot sem že rekla, sem mnenja, da otroci kaj hitro udarijo, če jih kdo izzove. Pač še ne znajo toliko krotiti svojih impulzov in jeze. Če pa jih kdo spodbuja, je pa takšna reakcija še hitrejša. In ob tem "klicu na pomoč" iz strani mojega šestletnika, bi mi padlo na pamet, da mali ve, da mu ne bo kos in si želi, da mu pomagam. Ker ne zagovarjam načina reševanja problemov po sistemu pričakanja mulca za ovinkom šolskega hodnika, bi jo mahnila k učiteljici.
Tako jaz gledam na to. Ti pač očitno drugače.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 18:53:40   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Joj, dekleta, kake imata. Se vidi da imata premalo izkušenj z otroškimi fajti in preveč gledata Stevena Seagala, ki ponavadi kosi z enim udarcem. user posted image


Si ti v redu? Zdrava? user posted image

Kar vredu sem , hvala. Si ti tudi?

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 18:54:27   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kaj bi naredila jaz?
Šla bi v šolo. Ti otroci so še zelo majhni. Učiteljico bi opozorila, kaj se dogaja med odmori in da naj o tem kakšno spregovori z učenci. Treba jim je razložiti, da je to daleč od hecnega, na podlagi akšnega konkretnega primera razložiti, do česa takšna dejanja lahko pripeljejo. Ženska pa tako ali tako mora biti med odmori tudi blizu, saj mulčki pri tej starosti ne smejo biti brez nadzora niti med odmori.
Natopila bi konkretno, pokazala, da me skrbi in da se zavedam, da je njena dolžnost, da mojemu otroku zagotovi varnost. dokler je v šoli. Poudarila bi, da je sine doma potožil in da bi ga čisto lahko usmerila v to, da bi začel daviti nazaj, vendar se mi to ne zdi rešitev. Da če se ji zdi pa to sprejemljivo, ga lahko pa na njeno željo tudi tega naučimo. Vendar za posledice ne odgovarjamo.


na koncu bomo ugotovili, da si potencialno nevarna otrokom...ker bi po tvojem moral otrok nasilni akt prenesti brez upiranja, priti do tebe in ti bi šla potem do učiteljice...

draga moja....napad je treba prekiniti čimprej in (če lahko) onesposobiti napadalca....to je bistvo samoobrambe...če ti kaj ni jasno, ti pošljem mojega možeka, da te nauči par teh zadev...je dober inštruktor ravno samoobrambe user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 18:58:09   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Ne vem zakaj vedno znova v trenutku, ko ne veste kaj napisati, začnete mešati zraven otroškega nasilja med sovrstniki, odrasel kriminal. Oboje je grozno, vendar je pristop k enemu in drugemu čisto različen.Bistveno je pa to, da ravno vi spodbujate reševanje konfliktov z nasiljem že v čisto nežnem obdobju in se zraven delate slepe, da bodo pa vaši nahujskani otroci v odrasli dobi kar čez noč prenehali konflikte reševat s pestmi in se bodo civilizirano pogovorili, če bo kaj narobe. Mogoče se zlajnano sliši, vendar je res, da kar v otroštvu seješ, v odrasli dobi žanješ.



Ker iz otrok "zrastejo" odrasli.....

Drugače pa se ti omejuješ zgolj na "naše nahujskane otroke" kot potencialne kriminalce v prihodnosti......a tisto dete, ki pa že tri leta terorizira cel razred in stroka v šoli ne zna rešiti problema, pa ne bo želo v odrasli dobi to, kar je v otroštvu sejalo......?



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:00:09   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

na koncu bomo ugotovili, da si potencialno nevarna otrokom...ker bi po tvojem moral otrok nasilni akt prenesti brez upiranja, priti do tebe in ti bi šla potem do učiteljice...

draga moja....napad je treba prekiniti čimprej in (če lahko) onesposobiti napadalca....to je bistvo samoobrambe...če ti kaj ni jasno, ti pošljem mojega možeka, da te nauči par teh zadev...je dober inštruktor ravno samoobrambe user posted image


Kje pa.....treba je pisariti na višje inštance, če tisti, ki bi poleg starša prvi moral ne reagira.......

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:01:59   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Natopila bi konkretno, pokazala, da me skrbi in da se zavedam, da je njena dolžnost, da mojemu otroku zagotovi varnost. dokler je v šoli. Poudarila bi, da je sine doma potožil in da bi ga čisto lahko usmerila v to, da bi začel daviti nazaj, vendar se mi to ne zdi rešitev. Da če se ji zdi pa to sprejemljivo, ga lahko pa na njeno željo tudi tega naučimo. Vendar za posledice ne odgovarjamo.


No, nekako tako sem nastopila jaz......

tudi jaz...v začetku....ampak tudi patrino je krvava pod kožo....ker če bi učiteljica rekla, da je to ok, bi ga kljub njenemu nekajstranskemu pacifističnemu nakladanju, na kondu vseeno naučila, kak se vseka nazaj....ampak za posledice ne bi odgovarjala.....


ahahahahahahuser posted image user posted image user posted image user posted image

Ne, ne verjamem, da bi mulčke učila in hujskala naj usekajo nazaj. Ker sem po svoje mnenja , da ne rabijo te spodbude in da bi na določeni stopnji provokacije, to storili inpulzivno, sami od sebe. Bi pa zagotovo ob pasivnosti učiteljice požvinila pri njej in konkretno nastopila. Zagotovo bi mrdnila kaj od sebe, če ne zaradi drugega, zato, da bi imela mir pred mano. Splošno znano je pač, da učitelji, vzgojitelji itd. najbolj pogledajo na otroke najbolj sitnih staršev. Minili so časi, ko so se zaradi tega, ker so starši v šoli povzdignili glas učitelji spravljali na tiste otroke. Sedaj so časi drugačni in že zaradi ljubega miru, se bolj zanimajo kaj se dogaja z otroki najbolj neslanih staršev.
Seveda sem krvava pod kožo. Ne rabim veliko da se užgem. Vendar za strelovod očitno izberem druge osebe kot mnogi od vas. Ne ciljam na otroke in druge starše, temveč na zaposlene, ki so odgovorni, da so moji otroci v obvezni OŠ na varnem.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:02:59   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Kje pa.....treba je pisariti na višje inštance, če tisti, ki bi poleg starša prvi moral ne reagira.......




je potrebno še prej pri notarju overitiuser posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:06:44   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kaj bi naredila jaz?
Šla bi v šolo. Ti otroci so še zelo majhni. Učiteljico bi opozorila, kaj se dogaja med odmori in da naj o tem kakšno spregovori z učenci. Treba jim je razložiti, da je to daleč od hecnega, na podlagi akšnega konkretnega primera razložiti, do česa takšna dejanja lahko pripeljejo. Ženska pa tako ali tako mora biti med odmori tudi blizu, saj mulčki pri tej starosti ne smejo biti brez nadzora niti med odmori.
Natopila bi konkretno, pokazala, da me skrbi in da se zavedam, da je njena dolžnost, da mojemu otroku zagotovi varnost. dokler je v šoli. Poudarila bi, da je sine doma potožil in da bi ga čisto lahko usmerila v to, da bi začel daviti nazaj, vendar se mi to ne zdi rešitev. Da če se ji zdi pa to sprejemljivo, ga lahko pa na njeno željo tudi tega naučimo. Vendar za posledice ne odgovarjamo.


na koncu bomo ugotovili, da si potencialno nevarna otrokom...ker bi po tvojem moral otrok nasilni akt prenesti brez upiranja, priti do tebe in ti bi šla potem do učiteljice...

draga moja....napad je treba prekiniti čimprej in (če lahko) onesposobiti napadalca....to je bistvo samoobrambe...če ti kaj ni jasno, ti pošljem mojega možeka, da te nauči par teh zadev...je dober inštruktor ravno samoobrambe user posted image

Rija, kaj ti ni jasno. Ne gre se tu zame - odraslo osebo. Gre se za manjšega šestletnega dečka, ki ga večji in težji sovrstnik grabi za vrat. Tvoj si lahko svoje znanje samoobrambe nekam zatakne, pa bo takle močan mulec tvojega šibkejšega šestletnika zadavil, če boš kar flegma pustila oz. ga ob njegovem klicu na pomoč, spodbujala, naj se sam ubrani. Se ti ne smili otrok, ki se znajde v takšni situaciji? Te ne skrbi, da bi ga premočan sovrstnik resnično hudo poškodoval? No jaz se pa in zato ne bi čakala,

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:11:26   
RIJA*
patrino, še zadnjič te vprašam: si ti funkcionalno pismena?

in normalna?
daj preberi si kaj si napisala par postov gori....

sori, ampak če jaz vidim, da en bučman davi enega šestletnika, ga s prve zašvasam tak, da mu kaj takega več nikoli ne pride na misel...pa vnaprej nakažem tistih 125 eur....sem prepričana, da jih dobim nazaj od staršev rešenega otroka...


(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:15:17   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Ne vem zakaj vedno znova v trenutku, ko ne veste kaj napisati, začnete mešati zraven otroškega nasilja med sovrstniki, odrasel kriminal. Oboje je grozno, vendar je pristop k enemu in drugemu čisto različen.Bistveno je pa to, da ravno vi spodbujate reševanje konfliktov z nasiljem že v čisto nežnem obdobju in se zraven delate slepe, da bodo pa vaši nahujskani otroci v odrasli dobi kar čez noč prenehali konflikte reševat s pestmi in se bodo civilizirano pogovorili, če bo kaj narobe. Mogoče se zlajnano sliši, vendar je res, da kar v otroštvu seješ, v odrasli dobi žanješ.



Ker iz otrok "zrastejo" odrasli.....

Drugače pa se ti omejuješ zgolj na "naše nahujskane otroke" kot potencialne kriminalce v prihodnosti......a tisto dete, ki pa že tri leta terorizira cel razred in stroka v šoli ne zna rešiti problema, pa ne bo želo v odrasli dobi to, kar je v otroštvu sejalo......?




In ti si za to enako odgovorna, da tisto dete že tri leta terorizira razred, ker nič nisi toliko časa naredila. Kako lahko kot starš to dopustiš? Zakaj ne reagiraš tako kot je treba. Namesto hujskanja otroka, da se sam tepe, bi lahko v tem času šla peš do ministrstva in nazaj. Ves čas me obmetavate da bi jaz čakala in odlašala, ker se ne strinjam, da bi moral mali mulec sam reševat probleme s pestmi, če ga kdo maltretira. Ne jaz bi šla do učiteljice in po potrebi do poncija in pilata če je treba. In ne jutri. Že danes. Ne pa da bi čakala tri leta...

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:17:06   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Kje pa.....treba je pisariti na višje inštance, če tisti, ki bi poleg starša prvi moral ne reagira.......




je potrebno še prej pri notarju overitiuser posted image

Ne Rija, ni treba. Samo treba je počakat tri leta.user posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:19:27   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Kje pa.....treba je pisariti na višje inštance, če tisti, ki bi poleg starša prvi moral ne reagira.......




je potrebno še prej pri notarju overitiuser posted image

Ne Rija, ni treba. Samo treba je počakat tri leta.user posted image



tvoj notar te mora biti sit, da te naroči za tri leta... moja me vzame v enem dnevu user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:21:11   
patrino
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

patrino, še zadnjič te vprašam: si ti funkcionalno pismena?

in normalna?
daj preberi si kaj si napisala par postov gori....

sori, ampak če jaz vidim, da en bučman davi enega šestletnika, ga s prve zašvasam tak, da mu kaj takega več nikoli ne pride na misel...pa vnaprej nakažem tistih 125 eur....sem prepričana, da jih dobim nazaj od staršev rešenega otroka...




Pa Rija, tebe vendar v šoli ne bi bilo zraven. In ti bi svojemu mulčku naročila naj se sam brani, kot si že parkrat poudarila. Kaj bi ti nucalo, da bi ti malega nasilneža kasneje hotela zašvasati, če bi prej lahko tvoj mali, ki mu ne bi bil kos kratko potegnil. V bistvenem trenutku, bi bil tvoj fant prepuščen sam sebi. Prvo zato, ker si ti mnenja , da se mora sam braniti, drugo zato, ker ti namesto , da bi o tem obvestila učiteljico, mulčka spodbujaš, da se garba.

< Sporočilo je popravil patrino -- 28.1.2016 19:22:40 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:23:57   
RIJA*
patrino, gre se za en kratek trenutek, ko je prepuščen sam sebi. kontaš?
tisto minuto, dve....takrat pa mora storiti vse, da se reši pred nasilnežem...ostali postopki sledijo...

res, preberi si malo zazaj, kaj kvasiš....

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:30:21   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

, če boš kar flegma pustila oz. ga ob njegovem klicu na pomoč, spodbujala, naj se sam ubrani. Se ti ne smili otrok, ki se znajde v takšni situaciji? Te ne skrbi, da bi ga premočan sovrstnik resnično hudo poškodoval? No jaz se pa in zato ne bi čakala,


evo, tukaj sem zraven....

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:31:30   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Pa Rija, tebe vendar v šoli ne bi bilo zraven.


tu me ni...



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:34:23   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Kaj bi naredila jaz?
Šla bi v šolo. Ti otroci so še zelo majhni. Učiteljico bi opozorila, kaj se dogaja med odmori in da naj o tem kakšno spregovori z učenci. Treba jim je razložiti, da je to daleč od hecnega, na podlagi akšnega konkretnega primera razložiti, do česa takšna dejanja lahko pripeljejo. Ženska pa tako ali tako mora biti med odmori tudi blizu, saj mulčki pri tej starosti ne smejo biti brez nadzora niti med odmori.
Natopila bi konkretno, pokazala, da me skrbi in da se zavedam, da je njena dolžnost, da mojemu otroku zagotovi varnost. dokler je v šoli. Poudarila bi, da je sine doma potožil in da bi ga čisto lahko usmerila v to, da bi začel daviti nazaj, vendar se mi to ne zdi rešitev. Da če se ji zdi pa to sprejemljivo, ga lahko pa na njeno željo tudi tega naučimo. Vendar za posledice ne odgovarjamo.


na koncu bomo ugotovili, da si potencialno nevarna otrokom...ker bi po tvojem moral otrok nasilni akt prenesti brez upiranja, priti do tebe in ti bi šla potem do učiteljice...

draga moja....napad je treba prekiniti čimprej in (če lahko) onesposobiti napadalca....to je bistvo samoobrambe...če ti kaj ni jasno, ti pošljem mojega možeka, da te nauči par teh zadev...je dober inštruktor ravno samoobrambe user posted image


UUU pazi, tvoj mož je inštruktor nasilja...uuuu buuuuu buuuu

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 19:37:05   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Natopila bi konkretno, pokazala, da me skrbi in da se zavedam, da je njena dolžnost, da mojemu otroku zagotovi varnost. dokler je v šoli. Poudarila bi, da je sine doma potožil in da bi ga čisto lahko usmerila v to, da bi začel daviti nazaj, vendar se mi to ne zdi rešitev. Da če se ji zdi pa to sprejemljivo, ga lahko pa na njeno željo tudi tega naučimo. Vendar za posledice ne odgovarjamo.


No, nekako tako sem nastopila jaz......

tudi jaz...v začetku....ampak tudi patrino je krvava pod kožo....ker če bi učiteljica rekla, da je to ok, bi ga kljub njenemu nekajstranskemu pacifističnemu nakladanju, na kondu vseeno naučila, kak se vseka nazaj....ampak za posledice ne bi odgovarjala.....


ahahahahahahuser posted image user posted image user posted image user posted image

Ne, ne verjamem, da bi mulčke učila in hujskala naj usekajo nazaj. Ker sem po svoje mnenja , da ne rabijo te spodbude in da bi na določeni stopnji provokacije, to storili inpulzivno, sami od sebe. Bi pa zagotovo ob pasivnosti učiteljice požvinila pri njej in konkretno nastopila. Zagotovo bi mrdnila kaj od sebe, če ne zaradi drugega, zato, da bi imela mir pred mano. Splošno znano je pač, da učitelji, vzgojitelji itd. najbolj pogledajo na otroke najbolj sitnih staršev. Minili so časi, ko so se zaradi tega, ker so starši v šoli povzdignili glas učitelji spravljali na tiste otroke. Sedaj so časi drugačni in že zaradi ljubega miru, se bolj zanimajo kaj se dogaja z otroki najbolj neslanih staršev.
Seveda sem krvava pod kožo. Ne rabim veliko da se užgem. Vendar za strelovod očitno izberem druge osebe kot mnogi od vas. Ne ciljam na otroke in druge starše, temveč na zaposlene, ki so odgovorni, da so moji otroci v obvezni OŠ na varnem.


Mater zdej te mam pa poln kufer spet. Kot vsako temo se tok časa zapletaš, da sploh ne veš več kaj si na začetku govorila. Še enkrat. Moj mulc bi se impulzivno branil, brez skrbi, je zrasel gor ob dveh starejših, samo MU JE BLO PREPOVEDANO SE TEPST!! Ni pa zastopil, da to ne velja, kadar gre za samoobrambo. Bo zdej šlo zastopit. Šlo je pa za sošolca, ne za kakega starejšega.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 28.1.2016 19:39:15 >

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 20:07:00   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


In ti si za to enako odgovorna, da tisto dete že tri leta terorizira razred, ker nič nisi toliko časa naredila. Kako lahko kot starš to dopustiš? Zakaj ne reagiraš tako kot je treba. Namesto hujskanja otroka, da se sam tepe, bi lahko v tem času šla peš do ministrstva in nazaj. Ves čas me obmetavate da bi jaz čakala in odlašala, ker se ne strinjam, da bi moral mali mulec sam reševat probleme s pestmi, če ga kdo maltretira. Ne jaz bi šla do učiteljice in po potrebi do poncija in pilata če je treba. In ne jutri. Že danes. Ne pa da bi čakala tri leta...


Moja odgovornost je s tvojega vidika edino ta, da nisem šla na policijo in na CSD (ne vem zakaj tega nikoli direktno ne omenjaš), policije in CSDja......zakaj zgolj ministrstvo......ker če pristojni v šoli ne reagirajo lahko edino policijo in CSD pokličem, ne pa da iščem in klicarim v Ljubljano, kjer me bodo prevezovali od enega pristojnega do drugega.....

In jaz sem šla takoj....naknadno sem izvedela, da so s tem dečkom bili problemi že prvih dveh letih......pa so starši obveščali učiteljico tudi takrat......

Drugače se, kot sem že prej povedala, čutim sama odgovorna zato, da je že prej nisem naučila, da vžge nazaj......



(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 20:10:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Ne, ne verjamem, da bi mulčke učila in hujskala naj usekajo nazaj. Ker sem po svoje mnenja , da ne rabijo te spodbude in da bi na določeni stopnji provokacije, to storili inpulzivno, sami od sebe. Bi pa zagotovo ob pasivnosti učiteljice požvinila pri njej in konkretno nastopila. Zagotovo bi mrdnila kaj od sebe, če ne zaradi drugega, zato, da bi imela mir pred mano. Splošno znano je pač, da učitelji, vzgojitelji itd. najbolj pogledajo na otroke najbolj sitnih staršev. Minili so časi, ko so se zaradi tega, ker so starši v šoli povzdignili glas učitelji spravljali na tiste otroke. Sedaj so časi drugačni in že zaradi ljubega miru, se bolj zanimajo kaj se dogaja z otroki najbolj neslanih staršev.
Seveda sem krvava pod kožo. Ne rabim veliko da se užgem. Vendar za strelovod očitno izberem druge osebe kot mnogi od vas. Ne ciljam na otroke in druge starše, temveč na zaposlene, ki so odgovorni, da so moji otroci v obvezni OŠ na varnem.


In neslani starši so ponavadi ravno tisti, ki imajo problematičnega in nasilnega otroka.......in zato je toliko bolj žalostno, da se zaradi ljubega miru pristojni ne zganejo.......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: A se spomnite one teme o nasilju?
28.1.2016 20:14:07   
mateyka
moram rečt, patrino vas pa res dobr

user posted image

user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?