|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: decemberčki 2016
28.4.2016 18:26:40   
mina55
Saretta 88...vem, da me ne bodo naročili prej (mislim, da sem jo v prvi nosečnosti imeli okoli 11t, 12t) ne vem pa kdaj sem se naročila. Mislim pa iti v Postojno...moja ginekologinja ne izvaja tega. Verjetno počakam do prvega pregleda- 17.5, da vidim, če je vse v redu user posted image

(odgovor članu Pikapoka92)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: decemberčki 2016
28.4.2016 19:07:38   
Anibani
Ponavadi naročujejo okoli 9 tedna. Odvisno od ginekologa. Vsekakor srečno...
Ali ima še katera od vas neizmerno ž eljo po mlečnih izdelkih in testeninah z priokusom slabosti? Srečno vsem user posted image Komaj čakam na sredo ko bom prvič videla svojo pikico...

(odgovor članu mina55)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: decemberčki 2016
28.4.2016 20:13:58   
Sareta88
Mina55 na nuhalno to misliš ne? To pa itak, da kasneje naročajo. Tudi sama imam namen it v Postojno. Že mogoče veš h kateri, ker sem videla, da delata 2 tam. Ena dopoldan, druga popoldan, tako da meni bolj odgovarja popoldan, ker bi rada, da gre tudi partner z mano.
Anibani ma mlečni niti ne, bolj krekerji, ajvar in take slane zadeve, hehe. O super, ti boš že v sredo videla pikico. V katerem tednu pa boš?

(odgovor članu Anibani)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: decemberčki 2016
29.4.2016 9:52:45   
mina55
Na nuhalno mislim jauser posted image . Ne vem, ne dobim seznama...tudi jaz bi raje popoldan zaradi mojega, če ne si bo moral dopust zrihtat user posted image

Jaz kakšnih čudnih želj po hrani nimam zaenkrat, morda se mi sladoled lušta..ma nič posebnega.

(odgovor članu Sareta88)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: decemberčki 2016
30.4.2016 12:44:08   
Kraljica Mama
Pozdravljene bodoče mamice 1.,2.,3.... user posted image
Tudi jaz sem v lepem obdobju, ki gre v 7. teden user posted image
Sicer me zdaj mučijo slabosti, utrujenost in še kaj, ampak upam, da čimprej mine user posted image
Kako se kaj ve počutite in kako si pomagate?
Prvi pregled imam 17. maja user posted image ..je katera že bila? kako izgleda?
Lepe pozdrave do naslednjič user posted image


(odgovor članu mina55)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: decemberčki 2016
30.4.2016 18:40:13   
Nmala
Pozdravljene! Tudi mi pričakujemo dojenčka v začetku decembra 👪. Res je, da je začetno veselje hitro minilo, ko so se začele vsakodnevne slabosti, veliiiika utrujenost in vrtoglavice. Sama sem drugače zelo aktivna, tako da mi je otroček pošteno obrnil svet na glavo...V službi za enkrat še vztrajam in uspešno skrivam nosečnost tudi pred domačimi in prijatelji. V torek 3.5. imam prvi pregled. In potem končno povem domačimuser posted image user posted image Glede nato, da bom drug teden v 10 tednu se še prijavim na nuhalno, da lahko še v službi povem novico! Ve katera kdaj je pametno obiskat materinsko šolo? Se vam pridružim še na Facebooku. Lp

(odgovor članu Kraljica Mama)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: decemberčki 2016
30.4.2016 18:59:13   
Nmala
A na nuhalno gre lahko tudi partner? Tudi jaz grem v Postojno... ;)

(odgovor članu Nmala)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: decemberčki 2016
30.4.2016 21:09:22   
Pikapoka92
Jaz bom v materinsko šolo verjetno šla, sploh ker je moj prvi otroček :) imamo pa mi tukaj pri nas že predavanje drugi teden - začetki nosečnosti.. kar pa ne vem če bom šla, saj me je strah da se bo prehitro razvedelo okrog, kar pa še ne želim :)

kdaj se boste prijavile na nuhalno? takoj po prvem pregledu? jaz ga imam 10.5 (prvi, če ne štejem začetnih zaradi krvavitev) in bom takrat v 8 oz.9 tednu.. :)

(odgovor članu Nmala)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: decemberčki 2016
1.5.2016 14:47:14   
Mlle
Jaz pa že imam prvo fotko naše pikice. user posted image Kako bolj resnično postane, ko vidiš utripati srček na zaslonu. V četrtek, imam že drugi pregled, ta teden pa se moram naročit tudi na nuhalno v Postojno. S slabostmi je malo boljše, čeprav mi prav vse kuhanje smrdi, prav ne paše se mi ukvarjat s hrano in razmišljati, kaj bi jedla.. žal je tudi sledenje LCHF prehrani šlo v zadnjih dveh tednih rakom žvižgat, kar se pozna na tehtnici (če ne drugega, zastajanje vode). G je ugotovila, da sem dehidrirana, tako da se nalivam z vodo. Muči me tudi zaprtje, kar rešujem z magnezijem in indijskim tropotcem. Posledično se mi trebuh že kar pozna, me prav zanima, kako mi bo uspelo še 2 tedna skrivat user posted image . Vmes imam še eno poroko in nimam pojma kaj obleči. user posted image Po NS se vam pridružim na fb, ko bomo povedali vsem bližnjim in v službi.

Na NS se lahko prijaviš po tem, ko ti G določi predviden datum poroda, na podlagi katerega ti dajo datum NS. Sigurno te bo tvoja G opomnila, sestra pa ponudila številko za naročanje na NS za ustanovo po izbiri. Na nuhalni v Postojni je partner lahko poleg. Po pregledu lahko dobite nekaj slik in CD s posnetkom (omenite zdravnici že prej), mislim da se CD par € doplača.

Na materinsko šolo te ponavadi v 1. N povabijo iz ZD, nekje 3m pred PDP. Čez poletje po večini ni materinskih šol, tako da računajte na september. Lahko se odločite, da boste materinsko šolo obiskovali tudi kje drugje, recimo v izbrani P, če jo ponuja (v Postojni vem da so imeli).

< Sporočilo je popravil Mlle -- 1.5.2016 14:51:28 >

(odgovor članu Pikapoka92)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: decemberčki 2016
1.5.2016 20:37:51   
Pelkaa
Evo da malo pišem, kako je pri nas. Slabosti so se malce umirile, saj počasi osvajam tehnike lajšanja, tako da lahko pojem kakšen kvalitetnejši obrok... Tako da so slabi dnevi bolj redkost kot pravilo. Je pa res, da moram biti resnično previdna, da nekaj malega pojem takoj ko začutim malo lakote. Če ne je zmeraj hujše.

Mlle kako pa, da imaš tako hitro še en pregled?

Kdaj naj bi se delalo hormonske teste? Upam da ne bom že prepozna, glede na to, da imam prvi pregled v 9. tednu...

Trebušček pa se mi zvečer kar malce napihne, tako da se definitivno vidi, da se nekaj dogajauser posted image

(odgovor članu Mlle)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: decemberčki 2016
1.5.2016 21:00:40   
Mlle
Naša G ima tak protokol, informativni pregled v 7-8t da potrdi N in te pošlje v laboratoriji, potem pa v 9-10t dobiš knjižico, te stehtajo, izmerijo pritisk, vpišejo rezultate in mislim da tudi še en UZ. Drugače pa sem bila na prvem pregledu dehidrirana, zato bom še 1x dala vodo in čakam na rezultate brisa, zaradi močnega vag. vnetja.

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: decemberčki 2016
2.5.2016 16:06:27   
Ariela91
Živjo :) Tudi jaz pričajukem prvič decembra. Ima katera kakšen nasvet s čim si lahko pomagam proti slabostmi, ker imam kar hude probleme s tem.

ps: našla sem skupino na fb user posted image

https://www.facebook.com/groups/1576047626039413/

(odgovor članu Lenčka83)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: decemberčki 2016
2.5.2016 16:10:57   
Nmala
Meni žal ne pomaga nič...edino poslušam telo kaj mi paše in kaj ne...jem majhne porcije, skozi kaj zobam, v službi pijem čaj z ingverjem... Pa skozi imam kaj zaloge hrane v torbici, ker če sem lačna je še huje...

(odgovor članu Ariela91)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: decemberčki 2016
2.5.2016 16:16:33   
Ariela91
Pri meni istom najhuje je, ko sem lačna user posted image

(odgovor članu Nmala)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: decemberčki 2016
2.5.2016 18:35:50   
Anonimen
Pozdravljene!

Tudi jaz se soočam z vsakodnevnimi slabostmi. Ne bom rekla, da mi je ful slabo za bruhat, ampak stalno po malem. Sploh mi ne paše jest, komaj najdem kakšno hrano da mi ne smrdi. Sem pa tudi omotična, se mi kar v glavi vrti. Ima še katera takšne težave?
Ker ne vem ali zaradi nosečnosti ali zaradi tega vremena (ko sem večinoma notri).

(odgovor članu Ariela91)
  Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: decemberčki 2016
2.5.2016 19:02:04   
Ariela91
Tudi je meni je 24/7 grozn slabo, predvidevam da od nosečnosti, ker sem takšna že dober mesec. Veliko mi paše počivat in spat, če le najdem čas. Mi je bilo pa zdej, ko je bolj hladno zunaj veliko bolje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: decemberčki 2016
2.5.2016 20:59:34   
Anonimen
Jaja, razumljivo, da je slabost zaradi nosečnosti. Zanima me, če ima še katera od vas težave z omotico/vrtoglavico?
Tudi meni paše počivat. Vsako popoldne malo zaspim. Ni pa hudega, vse se da prestati. Samo da smo user posted image in da bo na koncu v rokah en user posted image :)

(odgovor članu Ariela91)
  Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: decemberčki 2016
3.5.2016 7:32:51   
Sareta88
No punce jaz sem danes klicala za pregled in sem dobila datum komaj 7.6., takrat bom noseča že 10t3d in mi je rekla, da bo tudi čas za nuhalno že, ampak, da prej nimajo nič fraj. To se bo šele vleklo. Še 5 tednov do takrat. Kdo bo skrival do takrat, če sem že zdej sumljiva, je reku moj.
A je katera povedala že pred prvim pregledom?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: decemberčki 2016
3.5.2016 7:49:31   
Pelkaa
Ariela91, meni je precej pomagalo to, da sem zjutraj v postelji pojedla 3-4 piškote in pol poležala še kakšnih 10 ali 15min. Potem pa ne smeš dovoliti, da postaneš lačna, nonstop neki grizi. Vodo pij po požirkih (če sem jo jaz preveč na hitro spila preveč je blo spet hudo...) in jej tiste stvari, ki ti pašejo oz. take, ki nimajo preveč vonja in okusa. Jaz sem na določeni točki jedla samo sirove štručke z vodo, ker mi je ostalo preveč smrdelo. Lahko si pa pomagaš tudi s tabletkami AntiMetil (zeliščne ingverjeve tabletke), ki jih piješ 2x na dan...

Sareta88, ti imaš pa res pozno pregled...no upam da ginekologi vedo kaj delajo...
Drugače sva pa mi2 najinim družinam že povedala pred pregledom, ostali bodo počakali 1. pregled ali celo nuhalno, saj bo pol hitro...Če bo vse po sreči se pa kmalu itak ne bo dalo več skrivat user posted image

(odgovor članu Sareta88)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: decemberčki 2016
3.5.2016 8:23:15   
mojamiška
Dobro jutro punce,
kako ste preživele praznike? No mi smo letos bili doma, glede na vreme je bla odločitev prava. Smo pa izkoristili maximalno skupne dni, zdej pa spet akcija.

No jaz pa moram rečt, da mi ni nič slabo, nepaše mi jest ni, edino utrujena sem bolj. Kakšen dan sem čist adijo kakšen pa kar zvozim. Glede na prvo n je tale zaenkrat čist drugačna, upam, da bo vse ok.

Sem pa imela danes že 2 pregled. Prejšnji teden se ni videlo še nič samo zadebeljena sluznica in neka tekočina. No danes pa je potrjeno, da je nosečnost v maternici, ni pa se še videlo ploda, ker je komaj cca 5t in pravi, da je to čist normalno. No naslednji pregled imam spet v torek, takrat bi se že moral pokazati plod in utrip. Me pa vse hlače že fajn tiščijo, tko da bomo verjetno kmal prešaltal na nosečniške. Nevem kako bom skrivala do nuhalne, ker sem že dej ko9t en balonček.

(odgovor članu Pelkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: decemberčki 2016
3.5.2016 9:54:25   
Sareta88
Mojamiska, midva sva šla malo na morje, sva ujela 2 dni sončka tako, da se je splačalo. Drugače pa sem itak imela dopust 2 dni in se je pasalo spočit in nabrat novih moči za delo.
Drugače pa super zate, da si bila že na drugem pregledu. Jaz res nimam sreče s tem, vsaj z datumom očitno, če je tako zasedeno, da me nimajo kam dat. Sem že mislila, da bom šla v kratkem na pregled, da bova lahko doma povedala in v službi pa ne vem zdej kaj nej nardiva. Načeloma ni problem, doma bi že povedala, samo če povem doma, se mi zdi prav, da povem tudi v službi. Bi bilo pa veliko boljše, če bi povedala, ko bi imela potrjeno, čeprav ne vem, ne vidim, da bi lahko bilo kaj narobe, sem zelo optimistična, tudi počutim se super :) Načeloma niti ne vem, da sem N, saj kakšnih slabosti nimam, tisto kar je bilo je šlo mimo. Edino kakšni krči, ampak to je normalno.

(odgovor članu mojamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: decemberčki 2016
3.5.2016 12:14:00   
Kraljica Mama
Pozdravljene.Jaz si slabosti lajsam s slanimi krekerji,ceprav mi ze pri uhah ven gledajo in pa ce se zamotim s kakim delom dokler nisem utrujena in spet oblezim z slabostjouser posted image
Okusa za hrano nimam, tezko kaj mi pase jest,ampak zgleda,da mormo potrpet punce user posted image
Jaz samo upam na to,da cimprej mine. Prvi pregled imam v 9.tednu nosecnosti in ja povedali smo ze sorodnikom user posted image

(odgovor članu Sareta88)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: decemberčki 2016
3.5.2016 12:56:12   
lastovica
Zdravo punce! Prejšnji teden sem tudi jaz izvedela, da je končno prišlo do nosečnosti. user posted image To je bil četrti poskus z IVF-jem, vendar sem se odločila, da testa ne bom delala in sem z veliko težavo dočakala krvnega. Sedaj pa dolgo čakanje do petka trinajstega, ko bo prvi UZ. Takrat tudi izvem ali se je obdržala ena pikica ali dve. user posted image

Slabosti zaenkrat nimam, samo zjutraj imam občutek, da se mi morajo vsi notranji organi na svoje mesto postavt, kar je rahlo boleče. user posted image Sicer pa po mojih izračunih je PDP 31.12.2016.


(odgovor članu Kraljica Mama)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: decemberčki 2016
3.5.2016 13:11:06   
Sareta88
lastovicamidve pa imamo isti PDP, vsaj po mojih izračunih, točno pa bom vedela po pregledu. Ti ga boš imela kar kmalu, tako da verjamem, da bo teh 10 dni hitro minilo.

Kraljica Mama Kdaj pa boš v 9.tednu? Kdaj pa ste povedali za nosečnost sorodnikom? Kaj pa na delu, si že povedala?


Punce, je mogoče katera razmišljala, da bi naredili seznam ali ste že ušle na FB?

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: decemberčki 2016
3.5.2016 13:18:28   
mojamiška
No midva sva se odločila, da bova povedala ostalim šele po nuhalni. Se nama zdi, da je lepo, da prvo izve tamala. Takrat bom tudi v službi povedala, prej ni šans. Zakaj moraš povedati v službi če poveš doma? V službi komot počakaš 3 mesece. Jaz vem, da bom tiho, ker če gre kej narobe nočem, da spet cela firma ve.
No vidim, da nisem edina, ki nima slabosti, sem se že ustrašila, da je kaj narobe, ker prej so zmeri ble.

lastovica...user posted image in dobrodošla

Jaz sem tudi za seznamček. Na fb se jaz pridružim po nuhalni, upam pa, da neboste vse ušle tja, meni je tukaj čist fajn.

(odgovor članu Sareta88)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Noro brcanje v trebuščku
video
Poglejte si nenavadno močno brcanje, ki ga je tale mamica doživljala v nosečnosti. Njen trebuh je dobesedno oživel, se p...
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?