|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  73 74 [75] 76 77   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2017
19.1.2017 16:35:19   
Sofie
Žal ne vem koliko napotnic dobiš. Jo dobim šele v naslednjem tednu.

Moram pa svojega G malo vprašat, če naredi nekje v 37. tednu še kakšen UZ. Da mi vsaj približno oceni težo še pred porodom.

Drugače pa moja pupa se tako vrti in premika, da res upam da bo ostala na glavi do poroda. Včasih se premika tudi po več ur skupaj. Me zanima kako bo kasneje...najbrž ima to po meniuser posted image

Kaj si boste spakirale v torbo za v porodnišnico? A branje je dovoljeno? Razmišljam, da bi vzela knjigo sabo.

(odgovor članu Luminnel)
Neposredna povezava do sporočila: 1851
   RE: Marčevke 2017
19.1.2017 19:48:57   
Sparkles7
Rok imam 9.3. Ampak mi je na centru rekla, da je zadnja plača, ki se lahko obračuna, decembrska. In da moram oddat do 6.2., zaradi praznikov...
Plačo in obračun za januar sicer dobim 3.2., tako da teoretično bi lahko dala še januarsko... ?


IZVIRNO SPOROČILO: madjanca


IZVIRNO SPOROČILO: Sparkles7

Danes sem šla tudi po papirje, da uredim porodniško (res je - če oddam v februarju, je zadnja upoštevana plača decembrska. Da bi se upoštevala še januarska, se ne da). .


kdaj pa imaš rok? jaz naprimer imam rok 21. 2. in sem oddala ta mesec po plači, saj je bilo to še vedno 30 dni pred PDP in se mi bo štela še decemberska..


(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 1852
   RE: Marčevke 2017
19.1.2017 20:02:07   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: Sparkles7

Rok imam 9.3. Ampak mi je na centru rekla, da je zadnja plača, ki se lahko obračuna, decembrska. In da moram oddat do 6.2., zaradi praznikov...
Plačo in obračun za januar sicer dobim 3.2., tako da teoretično bi lahko dala še januarsko... ?


IZVIRNO SPOROČILO: madjanca


IZVIRNO SPOROČILO: Sparkles7

Danes sem šla tudi po papirje, da uredim porodniško (res je - če oddam v februarju, je zadnja upoštevana plača decembrska. Da bi se upoštevala še januarska, se ne da). .


kdaj pa imaš rok? jaz naprimer imam rok 21. 2. in sem oddala ta mesec po plači, saj je bilo to še vedno 30 dni pred PDP in se mi bo štela še decemberska..




ja potem bi sigurno šlo. si ji povedala, da imaš tako zgodaj plačo. ker če bi jo imela 14. naprimer, takrat sigurno ne bi šlo... meni je rekla, da lahko vse izplačane plače, ki so do 30 dni pred PDP... kar v tvojem primeru bo in še vedno boš do časa lahko oddala. ker jaz sem čakala ravno zato, ker ne bom še leto zaposlena in se mi gre, da je čimveč plač...

(odgovor članu Sparkles7)
Neposredna povezava do sporočila: 1853
   RE: Marčevke 2017
19.1.2017 20:10:47   
Sparkles7
Ne, nisem povedala, ker je tako suvereno rekla da je po pravilih lahko zadnja decembrska, torej celotno lansko leto. Bom jutri poklicala in preverila... Jaz sem pa zaposlena šele od septembra ja, tako da nekaj bi se sigurno poznalo...

[/quote]

ja potem bi sigurno šlo. si ji povedala, da imaš tako zgodaj plačo. ker če bi jo imela 14. naprimer, takrat sigurno ne bi šlo... meni je rekla, da lahko vse izplačane plače, ki so do 30 dni pred PDP... kar v tvojem primeru bo in še vedno boš do časa lahko oddala. ker jaz sem čakala ravno zato, ker ne bom še leto zaposlena in se mi gre, da je čimveč plač...
[/quote]

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 1854
   RE: Marčevke 2017
19.1.2017 20:19:28   
Sofie

Meni so razložili, da moraš papirje oddati najkasneje 2 dni pred nastopom porodniške. Jaz nastopim s porodniško 3.2., tako da moram 1.2. oddati papirje. Zadnja plača, ki se mi v tem primeru šteje je decembrska.

Jaz sem se kar na CSD-ju oglasila, da so mi dali papirje in vse razložili. Me je bilo malo strah, da bi kaj zamudila ali narobe izpolnila, ker bom lovila res zadnji dan za oddajo.

(odgovor članu Sparkles7)
Neposredna povezava do sporočila: 1855
   RE: Marčevke 2017
20.1.2017 8:34:30   
diamantina
Sofie, saj večinoma vse oddajo zadnje dni, razen če bi katera ostala proti koncu nosečnosti brez službe, pa jo je prej imela. Nam se bo za porodniško štelo celo lansko leto. Pred leti, ko sem jaz šla prvič sem sicer bila še študentka, se je štelo samo pol leta prej ali celo manj, vem, da so si ene odprle s.p. na koncu N zaradi porodniške, če seveda niso bile v službi. Zdaj pa je drugače.

Vem, da še zdaj ziher ni čas za tole, ampak jaz vseeno že malo razmišljam o kontracepciji po porodu. A ve ste že kaj? Jaz zase vem, da tablet ziher ne bom jedla, mireno sem že imela, je bila sicer zelo fajn, ker ni bilo M, počutila sem se fantastično, le po dveh letih sem postala napihnjena. Ko sem jo dala ven, sem krvavela čisto cel mesec, in to grozno ... se mi zdi, da je učinek te kontracepcije viden šele v menopavzi, ker nekam ta jajčeca, ki jih bojda imamo že od rojstva, morajo it ... ne vem, kaj je dovolj zdravo a hkrati varno (ok, nič seksa itak, al pa kondomi ...).

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1856
   RE: Marčevke 2017
20.1.2017 9:45:53   
Sofie

Pri meni bodo kar tabletke. Kakšna metoda pazi itd. ne pride v poštev, ker bo najina pupa kar edinka.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1857
   RE: Marčevke 2017
20.1.2017 12:01:52   
diamantina
Metoda pazi tudi pri nas ne pride v poštev. Zdaj sem že kar malo v letih, pa tudi 3-je otroci so čisto dovolj, poleg tega nimava težav z zanositvijo, ko se odločiva, se tudi prime.

Ne vem, jaz se bolj nagibam k mireni, vstaviš in pozabiš, spomniš se samo, ko imaš z njo ali zaradi nje težave.

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1858
   RE: Marčevke 2017
20.1.2017 12:26:17   
zaspana zvezdica
Jaz pa nad mireno nisem preveč navdušena, sicer se nikol nisem ful poučila o njej ampak sem dostikrat o stranskih učinkih slišala, vključno s spremembami na jetrih... Drugač pa nisem še kaj dosti razmišljala.

Smo pa tudi pri nas zaključili z dojenčki, sem se že zdaj počutila mal staro za nosečnost pri 35.

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1859
   RE: Marčevke 2017
20.1.2017 12:49:16   
Luminnel
Jaz o tem še nisem razmišljala... je pa res, da upam, da pri nas nismo še zaključili. user posted image Nekako imava 3 v planu, pa bo tale pikica prva. Je pa res, da sem dva meseca nazaj dopolnila 26 let in nekaj časa še imava. user posted image Vidim, da je veliko punc že pripravljenih... ste ve že v nizkem štartu??

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 1860
   RE: Marčevke 2017
20.1.2017 14:16:28   
Sofie
Jaz nimam še nič pripravljeno. Se tolažim, da je še 6t do PDP-ja. Naj pupa počaka še tri tedne, da poštimava zadeve doma. Če bo vse po planu bom nasledn teden prala in likala. Posteljice itd. še kar nimavauser posted image

Moram pa še po previjalno torbo za na voziček. Mi je všeč ena, ki je precej draga, tako da se še nisem odločila a naj jo kupim al ne. Bi jo rada imela pred porodom, ker bi vanjo naštimala kar oblačilca za dojenčico.

(odgovor članu Luminnel)
Neposredna povezava do sporočila: 1861
   RE: Marčevke 2017
20.1.2017 15:50:17   
madjanca
kar se tiče kontracepcije, bomo še videli, ker moramo najprej videti kako bo z mojimi cikli. prej sem imela amenorejo tako, da kontracepcije nisem potrebovala... ubistvu sem mogla kar nekaj mescev jest hormone, da smo zanosili. najraje bi kar ostala na kondomih, glede na to, da me niti ne skrbi, če bom zanosila kmalu še enkrat. prej ko se bo zgodilo, bolje bo user posted image


imam pa oprana že skoraj vse oblačilca, do konca pa bom pripravila naslednji teden, ko se mi začne že porodniška user posted image ne morem verjet, kako hitro čas leti....

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1862
   RE: Marčevke 2017
20.1.2017 16:07:45   
Sparkles7
Jaz tudi še nisem razmišljala o kontracepciji... Bo tudi najin prvi, stara pa sem 29. Željo imam imeti dva, mogoče mogoče celo 3... Fant bi imel 3 (ali več, se mi zdi hehe). No, bi pa želela da bi bili vsaj eni 2 leti vmes...

Tudi jaz še nimam nič pripravljeno, in praktično celo stanovanje v razsulu, prašnato, umazano... :/ Tudi mene tolaži to, da je še 7 tednov do roka, in pa da tudi Sofie nima še nič pripravljeno :D Hihi, malo heca :) Imam pa že cel čas občutek, da nas bo mali presenetil in kaj pohitel, tako da me občasno že kar panika zaradi nepripravljenosti. Ta dva tedna v službi sta bila nora, sedaj pa mislim, da se bo malo umirilo, in bom lahko v miru sfiniširala in kaj pripravila zraven. Čeprav dokler se zunaj sobe kadi zaradi delavcev, nima smisla pleskati sobe, kjer bomo potem spali, postavljati posteljice, prati cunj itd... Pestro v glavnem :)

Joj, te previjalne torbe pa znajo biti tako drage ja! Ampak seveda, ravno tiste, ki so mi najlepše, so najdražje :)

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 1863
   RE: Marčevke 2017
20.1.2017 19:30:33   
Luminnel
Midve sva pa danes imele pregled... mala je v 32t6d težka 2029g. Maternični vrat pa je baje še čisto zaprt, tako, da verjetno imam še nekaj časa za vse priprave. :) Sva pa ravno danes dobila previjalno in jo moj sestavlja. Ker gre pa jutri v Verono na motoristični sejem se bom jaz počasi lotila pranja.user posted image

(odgovor članu Sparkles7)
Neposredna povezava do sporočila: 1864
   RE: Marčevke 2017
20.1.2017 19:40:05   
Sparkles7
Super! :)
Uf, jaz sem si pa ravno nalakirala nohte na nogah :D Bo kar komplicirano ratalo to počasi :D

A imate drugače že kakšne stereotipne nosečniške pozabljivosti in zmedenosti? :)
Pri meni se jih je že kar nekaj nabralo, v zadnjem tednu ali dveh. Zdaj po pregledu, ko sem morala dati še kri in vodo, bi se skoraj pozabila polulati v lonček :D Na wc-ju ni bilo papirja, in sem si dolgo časa vse tisto rihtala - prinesla wc papir iz tiste predsobe, dala lonček na umivalnik, si umila roke itd... In potem se končno usedem in sproščeno začnem lulati :D Dobro da sem hitro dvignila pogled predse in se spomnila ko sem zagledala vse tiste liste z navodili na vratih :D
Ali pa zadnjič sem si lakirala nohte in delala gor štampiljke. In sem si na obnohtno kožico namesto tistega lateksa, ki varuje kožo in ga potem potegneš dol - kožo začela mazat z belim lakom. Noro! :D

(odgovor članu Luminnel)
Neposredna povezava do sporočila: 1865
   RE: Marčevke 2017
20.1.2017 20:40:45   
Sofie

Sparkles7 hahahah...čeprav meni na trenutke, ko me začne špikat v nožnici in mi trebuh dol pritiska ni tolk smešno, da še nimam nič pripravljenouser posted image

Pri meni je težava, da sem čisto preveč aktivna. Prejle sem pospravila in pomila celo kuhinjo. Konec naslednjega tedna bi nama morali še stanovanje pobelit. Potem pa me čaka še zadnje pospravljanje, pomivanje itd. Je čas, da pomijeva tudi okna, ki so ogromna in čez celotno stanovanje.

Pozabljiva še nisem, to najbrž še pride.


(odgovor članu Sparkles7)
Neposredna povezava do sporočila: 1866
   RE: Marčevke 2017
21.1.2017 7:58:31   
diamantina
Joj ta nosečniška pozabljivost ... me kar muči ja, tako da si že vso nosečnost moram vse zapisat, sicer pozabim. Veste zakaj do tega pride? Jaz sem bila zelo presenečena, ampak sem enkrat videla na discoveryju - med nosečnostjo se baje skrčijo možgani, predvsem se zmanjša spominski prostor in prostor za pomnenje na račun krepitve intuitivnega in nagonskega. Zato pa smo ženke ful zoprne proti koncu N in nekaj časa po porodu. user posted image

Jaz bi si tudi pospravila, pa ne utegnem vsega. Ma saj bo ... odprli smo si preveč front. user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1867
   RE: Marčevke 2017
21.1.2017 9:49:10   
Luminnel
Tudi jaz nisem nič bistveno bolj pozabljiva... ene pravijo, da jih že zelo daje tale gnezditveni sindrom. Jaz ga imam trenutno samo v glavi, kljukic je pa bolj malo. user posted image Se bo začelo upam, da sedaj vse skupaj malce bolj hitro odvijati. Sicer stvari mislim, da imam že po večini pripravljene za bebico, danes bom še verjetno vse oprala pa je že kar nekaj narejenega. Potem pa mi ostane pa še bolj kot ne pospravljanje, nekaj bom morala skuhati na zalogo (če se bom spravila)...

Zadnjič smo se v eni skupini pogovarjale o torbi za v porodnišnico, kdo ima pripravljeno in kaj. Takrat me je malce zagrabila panika in sem potem kmalu stvari nakupila... sedaj mi pa še vedno stojijo v vrečki in čakajo. Sedaj pa sploh, ko mi je ginekologinja rekla, da sem zaprta k konzerva. user posted image

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1868
   RE: Marčevke 2017
21.1.2017 10:48:46   
zaspana zvezdica
Sparkles, haha, sam, da nisem edina. Tud jaz sem se skor pozabila poslušat v lonček... Pa še kup podobnih stvari...

(odgovor članu Luminnel)
Neposredna povezava do sporočila: 1869
   RE: Marčevke 2017
21.1.2017 19:31:12   
Sofie

Tudi mene kdaj zaskrbi, ko me kdo vpraša ali imam že pripravljeno torbo za v porodnišnico. Ampak saj je še čas. Imam vsaj seznam kaj moram sabo vzet ter kaj potrebujem iz Tosame. In če me kaj preseneti lahko moj vse nakupi. Sva bila ravno nekaj dni nazaj v Tosamini trgovini in je res fajn. Tudi prodajelke so zelo prijazne, pripravljene pomagat.


(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 1870
   RE: Marčevke 2017
21.1.2017 19:36:01   
diamantina
Hehe, saj nam bo vsem uspelo, kar ne prej, pa pač potem. Jaz si želim samo zdravja, vse drugo bomo že zrihtali. Te dni imamo tako gnečo v firmi, da moža sploh ne vidim. Včeraj sem sama omaro sestavila, samo po konci mi jo je potem postavil, pa vrata gor dal. Tak da omara stoji, zdaj pa moram poiskat, kam sem dala tetra plenice. Nekaj raztrganih sem za teto uporabila, tako da moram sploh videt, koliko jih imam. Tega sanitarnega materiala, kot so gazice, imamo doma že zelo veliko, ker itak hodi patronažna k teti, pa vsakič prinese ali pa teta dobi na recept in sploh ne porabimo vsega.

Kuhanje naprej - tudi jaz sem razmišljala o tem, čeprav kuhane in začinjene hrane iz skrinje ne maram preveč. AMpak pride pa kakšen golaž zelo prav, verjetno bom enkrat še sarmo naredila, ostalo bom pa sproti. Itak se mi v ekonomu vse hitro skuha, pa še boljše mi je sveže.

Torba - jaz imam kar navadni nahrbtnik. Pri prvem sem jo imela, pa sem potem podarila eni mamici. Ker smo zelo terenski, mi stvari na eno ručo niso praktične.

(odgovor članu zaspana zvezdica)
Neposredna povezava do sporočila: 1871
   RE: Marčevke 2017
21.1.2017 19:53:30   
Sofie

Jaz ne bom nič kuhala vnaprej. Ker to da skuham kosilo mi vzame max pol ure. Prve dni po porodu bo skuhal kosilo moj ko pride iz službe. Potem bom pa kuhala jaz.


(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 1872
   RE: Marčevke 2017
21.1.2017 21:24:49   
Luminnel
Moj ne kuha sploh... sicer bomo imeli kaj bolj na hitro pripravljeno na začetku, ampak bi pa rada naredila malce zaloge cmokov, njokov... in pa mogoče kakšne omake. Ne bom pa imela kakšnih velikih kuharskih podvigov... seveda, če se mi bo dalo. Sicer bodo pač bolj kupljene stvari. user posted image

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1873
   RE: Marčevke 2017
21.1.2017 23:51:51   
Sofie

Ja če ne kuha si le pripravi. Bo vseeno lažje. Pri nama kuhava oba, tako da ni panike. Sicer na očetovski dopust ne bo mogel it, ampak nekje do 16h bo več al manj doma in bova skupaj pojedla kosilo.

Hm...a so vam kaj rekli kaj naredit, če vam voda odteče? Ker vem da včasih je veljalo, da pokličeš rešilca in v ležečem položaju počakaš. No nam niso nič tega omenjali.

(odgovor članu Luminnel)
Neposredna povezava do sporočila: 1874
   RE: Marčevke 2017
22.1.2017 7:34:56   
diamantina
Ja, pri nas je tako, da je treba včasih skuhat še za kakšnega delavca in ne končam s kuhanjem + pospravljanjem v pol ure. Prvi mesec sva z možem dogovorjena, da bodo jedli nekje zunaj, če bo treba.

Voda ti pa lahko odteče na različne načine - počasi (brez panike, komot lahko hodiš in se počasi odpraviš v P z lastnim prevozom), v šusu (tudi ne delat panike, vsekakor je varneje da pokličeš rešilca in te v ležečem položaju in varno pripelje do P, do prihoda rešilca je bolje da ležiš).

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1875
Stran:   <<   < Prejšnja stran  73 74 [75] 76 77   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  73 74 [75] 76 77   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?