|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Oktobrčki 2016
18.4.2017 19:58:50   
dansas


user posted image

(datum rojstva
nick, ime user posted image , gestacijska starost
mere: teža, višina, obseg glave)


24.9.
jagodka7
: LAN (37+0)
od rojstvu : 3675 g
1. mesec: 4340 g
2. mesec: 5640 g
3. mesec: 6920 g
4. mesec: 8450 g
5. mesec: 9110 g, 69 cm

25.9.
dansas
: SVIT (39+1)
od rojstvu : 3710 g, 52 cm, 36 cm
½ meseca: 4430 g
1. mesec: 5190 g, 56 cm, 38 cm
1½ meseca: 5700 g
2. mesec: 6075 g, 60 cm, 39,5 cm
3. mesec: 6900 g, 66 cm, 41 cm
4. mesec: 7170 g, 66 cm
5. mesec: 8070 g, 68 cm
6. mesec: 8800 g, 72 cm, 44cm

29.9.
Pia* : PIA(40+0)
ob rojstvu: 3050 g, 51 cm
1. mesec: 3390 g, 54 cm
2. mesec: 4290 g, 57cm
3. mesec: 4790 g
5. mesec: 5585 g, 63 cm
6½ meseca: 6245 g, 66 cm

05.10.
Suziiika : ALEXIS ()
ob rojstvu: 3240 g, 49 cm

07.10.
Ribica ** : ERIN (39+0)
ob rojstvu: 3520 g, 50 cm, 35 cm
½ meseca: 3660 g
1. mesec: 4150 g, 53,5 cm
2. mesec: 4820 g, 57 cm
3. mesec: 5450 g, 60,5 cm
4. mesec: 5940 g, 63 cm
5½ meseca: 6720 g, 64 cm

10.10.
babyN2: ARIANA (38+3)
ob rojstvu: 3220 g, 51 cm
5½ meseca: 6620 g, 65 cm, 42 cm

12.10.
nastja1
: TEO ()
od rojstvu : 3360 g, 51 cm
1. mesec: 4800 g, 54 cm
2. mesec: 6100 g, 60 cm
3. mesec: 7200 g, 64,5 cm
4½ meseca: 8200g in 66 cm
6. mesec: 9300 g, 71 cm

Pupa88 : DEKLICA ()
ob rojstvu: 2710 g, 48 cm
1. mesec: 3490 g, 51 cm
2. mesec: 4390 g, 58 cm
3. mesec: 4930 g, 61 cm
4. mesec: 5860 g, 63 cm
5½ meseca: 6960 g, 65 cm

28.10.
pikica4 : NEŽA (37+4)
ob rojstvu: 2990 g, 49 cm
2. mesec: 5300 g, 58 cm
3½ meseci: 6250 g, 62 cm
4½ meseca: 6850 g, 65 cm

30.10.
Malinca07 : ELA (38+2)
ob rojstvu: 3500 g, 52 cm
1. mesec: 4260 g, 54,5 cm
2. mesec: 5290 g, 58 cm
3. mesec: 5930 g, 61 cm
4. mesec: 6550g, 65 cm
5. mesec: 7050 g, 67 cm

4.11.
bucka* : EMA (38+4)
ob rojstvu: 3090 g, 52 cm, 35,5 cm
2. mesec: 4950 g, 59 cm, 37 cm
3. mesec: 5700 g, 60 cm, 39 cm
4. mesec: 5900 g, 63 cm
5. mesec: 6500 g, 65 cm


(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 776
   RE: Oktobrčki 2016
18.4.2017 20:01:35   
dansas
Aja, nastja, kaka kilaža (seveda od sinkota, ne tvoja ;)! Mišice rastejo user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 777
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 10:00:38   
Pia*
Dansas jaz se z razvojem res nisem obremenjevala vse do sedaj, ko so naju v razvojno poslali. Soseda mi govori kako njena 4mesece stara puncka trdno stoji skratka proti moji je pravi akrobat. Pia se samo na boke in hrbet sama prevrne. Igrace si nosi v usta iz roke v roko z nogami je pa tudi za moje pojme zelo aktivna. Ampak ucitno je za stroko to premalo. Ne vem. Jaz je je ne silim. Kdaj sedi par minut pri meni v narocju to je pa tudi vse.

Vceraj sva imeli zobozdravnika. Pokazal je kako moramo takoj zaceti cistiti zobke. Cez pol leta zopet pregled.
Se mi je zdelo fino, da zr majhnega navadis na zobozdravnika. Jaz vem, da sem se jih bala ko hodic.
Pia se mu je smejala. Zobozdravnik je pa tudi clovek, ki je rojen za delo z otroci (tega tudi se nisem dozivela pa je moski).
Povedal je naj otrokom ne dajemo soka naj pijejo vodo ali caj brez sladkorja.
Pri nas smo itak na vodi, caj ji ne gre v slast.
Sladkih zadev pa razno sadja pri nas ni. Se jaz jih ne jem vec od kar je na bioresonanci pokazalo, da nama skoduje (bolj meni kot mali).

Tudi jaz komaj cakam morje. Mi gremo junija, kaksen tefen v juliju, glavnega pa planiramo septembra.



(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 778
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 17:39:50   
nastja1
dansas hvala za voščilo user posted image uh drugo leto bom pa že kar četrt stoletja stara. user posted image haha ja on ima kar lepo kilažo (pa tudi mamica ni glih podhranjena user posted image )
uh čokoladna potica.. bo treba enkrt sprobat user posted image
jaz sem mu pa danes naročila od nuka lonček za učenje samostojno pitje z ročkami ob strani.. bomo videli če se bo obneslo user posted image

oh morje.. jaz ga že sanjam.. gremo pa v vodice sredi največje gužve, začetek avgusta ker ima moj takrat kolektivni :/
jaz sem pa nek super apartma razervirala pa bazenček ima vse super.. pol grem pa gledat.. sploh nimamo spalnice, ampak raztegljivi kavč sred sobe user posted image

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 779
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 18:28:20   
nastja1
aja dansas vedno mislim vprašat pa potem pozabim.. user posted image kako ste pa kaj z glistami? a se je to pozdravilo? joj res je to nadloga sem šla na google brat.. ojoj. upam da ste se rešili tega in da ne pridejo več. user posted image

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 780
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 20:53:55   
dansas
Kaj, nastja taka omladinka si? Sem že malo pozabila. Sem mislila, da sva bolj blizu, pa lahko še pol svoje starosti dodaš k četrt stoletja, da mene dobiš user posted image user posted image
Ja, gliste... Ta vikend bomo pojedli drugo dozo zdravila in potem naj jih ne bi bilo več. Dokler jih tamala spet iz vrtca ne prinese user posted image Ji dopovedujem, da si mora roke temeljito umiti po wc-ju, da se ne sme za školjko držat,... pa je kot da bi steni govorila. Ko je brez nadzora itak dela po liniji najmanjšega napora. Vsaj doma imamo malce bolj poostrene higienske razmere (ko dajem gate v pranje, jih prijemam kot da imam v roki radioaktivni odpadek user posted image user posted image user posted image )
user posted image

Pia, tale sosedina deklica je hud ekstrem, al pa soseda fajn nalaga. Sej veš, v smislu, kaj moj otrok vse zmore in je skratka oh in sploh... Jaz te stvari vedno bolj z rezervo jemljem. Jaz recimo ne morem verjet, ko moja sodelavka pravi, da je njen otrok pri 4m že na kahlo kakal user posted image user posted image
Moje tri so vse pri cca 8ih mesecih sedele, pri 9ih puzale in se pri 10ih postavljale na noge. Kaksna malo prej, kaksna pa malo kasneje. Prva je shodila komaj pri 17ih mesecih, (pa so se vsi drugi bolj obremenjevali s tem kot jaz), druga pri 13ih m im tretja pri 15ih m. Pa zdaj sve čisto isto hodijo user posted image user posted image , ne glede na tistih par mes razlike.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 781
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 21:18:11   
nastja1
hm mlada ja... user posted image
ojoj a tako dolgo se to vleče? user posted image ajoj pa kaj to je imelo več otrok v vrtcu? o šit, jz molim boga da nebo naš tega dobil ker res grozno izgleda user posted image ja otroci ne razumejo koliko je to nalezljivo pa ne jemljejo tega resno. ajoj res upam da se vam to čim prej pozdravi. sem že parkrat razmišljala o vas pa o te vaši nadlogi. user posted image

aa pri 4 mescih na kahlo? omg user posted image user posted image ma sej jaz tudi nisem za to da se neki dojenčke fursira... ko bojo pripravljeni, bojo že zmogli vse lepo počasi. meni je kar čudno ko mi je rekla da naj ga postavljam na nogice... user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 782
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 21:40:23   
Ribica **
Pia, sem ravno danes bila bolj pozorna na to - ko sem jo dvignila, se je uprla na noge, ampak za to je meni absolutno prezgodaj in je načrtno nikakor ne postavljam na noge. Pa tudi, daj no, pri 4 mesecih? Sem videla eno na Instagramu (ja, kar naprej to gledam), kako 2-mesečno dojenčico postavlja na noge in da kako je močna, ker že stoji. Vsekakor prezgodaj. Jaz sem tudi prejšnji teden malo zganjala paniko, pa takoj v akcijo za individualno pedokinetiko ipd., pa sem zdaj to malo odložila, če se bom sploh odločila. Sedi res še ne sama, hranim jo nazaj v ležalniku, pozorna sem, kako jo dajem v voziček ipd., ampak v naročju pa je pokonci pri vseh, ker se v "lupinici" noče več nosit, čisto znori in se usloči nazaj, kadar ji kaj ni prav. Ima pa v torek pediatra, si moram prav listek pripravit, ker me par stvari zanima. Skratka, mala je čez noč spet napredovala in dejansko se pozna vsak teden! Se mi je pa zdelo, da "mora" sedet sama pri 6 m, ker sta samostojno sedela tako nečak kot ta večji, mala pa pač ne. Pa še polna luna in hopla, dvomi o mojih sposobnostih in sposobnostih otroka so bili kot na dlani. Pa je pomagal dolg sprehod in pogovor s prijateljico, ki ima iste strahove in dvome kot jaz, pa je bilo obema lažje.

Nastja, ne vem, par dni se zdaj tako premika, nisem bila preveč pozorna,ker tega še ne štejem kot plazenje. Pač, premika se. Je pa res ne smeš nikjer pustit več same, razen na tleh, pa še to jo najdem čisto drugje, kjer sem jo odložila. user posted image Mi je pa smešno, ker večinoma sem jaz povsod ta mala, pa zdaj nisem več user posted image Mislim, da je še Pia nekje mojih let, ti si pa itak mlajša, da o babyN2 sploh ne začnem user posted image Tu na RR še jaz z mojimi rosnimi 28 spadam med starejše, groza! No, saj v službi tudi nisem več tamala, imamo še tri mlajše. user posted image Sem pa pod 30, to pa tudi nekaj šteje, hehe.

Haha, dansas, tako jaz kdaj tudi kake prešvicane ali sumljivo umazane cunje, ki niso moje, prijemam user posted image user posted image Ampak upam, da ste se jih znebili. Ne vem če si videla - a ste psički tudi dali kako tableto proti notranjim zajedalcem? Mogoče ne bi bilo slabo, čeprav ne vem, če se to prenaša.

O morju pa sploh ne bom, ker še kar neuspešno iščem apartma. Ko že najdem primernega, cena je sploh super, pa ugotovim, da nima klime ...

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 783
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 21:52:02   
pikica 4
pri nas je grozno vetrovno, pri sosedu podrlo drevo na cesto. so ga gasilci že odstranili.

jaz bom pa probala tole čokoladno potico spečt more bit dobra.

bučka jaz ji na en mesec ukinjam pri obroku gh dojenje.poj čez 2 do 3 ure jo dojim. pa mi že kar malo paše da sem frej. kako ste s prehladom ste bolje pri vas?

nastja zanimivo pri vsakem drugačni napotki, meni so rekli, da nič na silo postavljati in siliti, bo sama ko bo zrela. razen za kravce past naj jo malo dam.

debata od cunj sem že pozna. včeraj sem cel dan prala in sušila.sploh ne vem kje se nabere tolk cunj.mali packi. jaz likam samo otroške cunje za v šolo, pa še to zjutraj pridirkam in hitro speglam preden gresta. čist sm zaplavala. vse mi ne bi zneslo likat. pa sušiln mi fajn spegla samo poronam.

v kozarček pupa, bom probla, meni cucelj od flaše samo žveči noče piti. moje bi pa takoj.

ribica moja še ne sedi. se ne matrava. ribica pridna si ko vse likaš. fajn je da je klima v apartmaju, dfrugače ne bo prespanih noči.

malinca joj upam da se pokaže če je zobek čim prej da se odpočiješ. ja jest jo za uspavanje čez dan pustim 20 min, če zaspi zaspi. zvečer jo pa po tanovem itak predn kp podere se zbudi, jo lepo odložim v postlo, jaz se v svoj uležem. in jo umes parkrat popravim ker se mala še malo poigra.nimam zvečer srca, da bi jo pustila jokat. pa ne vem če vedno N prva zaspi sem se že sredi noči zbudila pa potem rihtala.

dansas ja s cucljem je enkao pri nas. upam da si lahko čez dan kaj odpočiješ ko imaš noči slabe. ja men so tud tko fletni ko puzajo pa kak so hitri. men je N dvakrat v loku bruhnila. obakrat sem se ustrašila. če se bo ponavljalo morš se pokazat jt. dokler je pa sm pa ke mal pa ne. pri meni je bruhnila zato, ker se je po moje preveč najedla. ampak to je res blo grozno. starejšedva mi nikoli nista. pri štirih mesecih na khlo, hm hm mislim da še ne no. naši so bili tudi pozni pri hoji oba okoli 17 mesecev.

pia a to sta bili klicani k zobozdravniku a sta sami šli? pri nas je pomoje šele pri 1 letu.

eh morje mi letos ne gremo. me pa zanima če je katera dala otroke oz. je bila v koloniji? izkušnje?

naša N vedno manj spi. kar naenkrat je skoraj ukinila spanec čez dan, jaz bi kakšno urico nazaj. nič mi ne rata narediti.


(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 784
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 22:01:44   
Ribica **
Moja spi trikrat po pol ure, no, danes je 4x, ni zdržala. Včeraj pa slabo uro dopoldne in po nekaj mesecih tri ure popoldne. Razen kosila tako nisem nič naredila, ker sem uro in pol čakala, da se zbudi, ker "saj se bo vsak hip, brezveze, da kaj delam". En spanec je mogoče daljši, do ene ure. Ampak ni sile, se tudi na tleh zaigra, danes so jo pa že zjutraj zobe dajali. Zdaj pa mislim, da res bodo (to govorim že en teden), ker ima bolj otečeno in belo, kolikor sploh uspem v usta pogledat, grizla bi me tako skoz.

V resnici sem prišla samo še bučki pokazat, kak klobuček sem zašila in spet preveč pišem user posted image ji je pa še velik, pa par napak je, mogoče se lotim še enega, brez podlaganja krajcev.

user posted image

user posted image

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 785
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 22:07:53   
nastja1
ribica ma ja sej vsak dojenček je različen... meni je to tako smotano ko jih dajejo v razpredelnico.. pri tem mesecu more to in ono.. pri naslednjem to.. ko bojo bili pripravljeno bo vse prišlo. user posted image joj to pa tk lepo da se tako premika.. naš se samo za 360 obrača na trebuščku.. ko da pleše breakdance user posted image zanimivo koliko smo vse razlike v letih, ampak se mi zdi da se kar super razumemo user posted image sej itak pa leta sploh niso pomembna.. user posted image

pikica4 .. ko bo potica, ti samo pokliči, pridemo probat user posted image ojoj tako vetrovno ste imeli? user posted image

mi smo pa našeu malemu dali danes delat osebno.. se je tako lepo slikal.. user posted image potem so pa še 4 velike slike za babice in nas naredili za v okvir in to zastonj. user posted image

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 786
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 22:11:31   
Ribica **
zdaj so že luštni na fotkah za OI, mi smo dali tamali delat osebno pri enem mesecu, grozna je na fotki, pa ker je ČB in ker je imela ful las in polna lička, zgleda kot mehiški kriminalec user posted image

Pri nas tudi grozno piha in mraz je. Sva s prijateljico predčasno zaključili sprehod in šli k nam, ker ni bilo za zdržat.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 787
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 22:11:50   
nastja1
aja pa ribica.. krasen klobček si sešila.. res imaš smisel za šivanje user posted image user posted image

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 788
   RE: Oktobrčki 2016
19.4.2017 22:13:49   
nastja1
hehe skus istočasno piševa ribica.. pol pa vsak stavek posebi pišem. user posted image
... haha mehiški kriminalec.. naš je pa tako pogledal ko da je duha videl na sliki user posted image
joj to vreme.. upam da se čim prej umiri.. user posted image

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 789
   RE: Oktobrčki 2016
20.4.2017 0:56:37   
bucka*
agrhhhh punce, naprej vas morm okregat. Ko mi je dolgčas in čakam objave, ni nikjer nič... ko pa nimam časa sproti komentirat, pa kar pišete in pišete :) zej sm si napisala listek, da česa ne pozabim. Kot ribica za h zdravniku :)

Potico bom definitivno probala narest čokoladno, ker moj ni ljubitelj orehove, pa ga bo presenetila. Za božič seveda. Mogoče bo to naša nova tradicija :) bom tudi sama nekej skombinirala, letos mi je fino, ko mam čas brskat po kulinariki, brez nje sploh ne bi bla gospodinja user posted image user posted image

Za pitje bomo tudi imeli kar navaden kozarec, vse ostalo je bolj za afnanje in še ena stvar več za odvajat. Prvi mi je uspel iz vsake flaške vse polit (ne glede na sistem), tko da itak ni bil za stvar, pri punčki se pa sploh ne bom matrala :) flaško bom podarila očetu, da bo hranil kozličke :)

Nastja, mladenka naša... ne obnašej se, kot da si toooook mlajša od nas! user posted image ker nisi in ker bo teh par let ful hitro minilo in potem se bodo našle mlajše od tebe in potem boš vidla kako je to user posted image

Kar se tiče napredka naših škratkov... naša je na postelji na trebuščku izumila način premikanja in sicer tako, da glavo zarije v jogi, potem se pa z nogami odriva dokler se ne premakne user posted image seveda jo spremljajo primerni zvoki...
o dojenčkih brez plenic sem dejansko brala na nekem forumu tuna ringaraji in sem vas mislila povprašat za mnenje, pa sem potem pozabila. obstajajo mame, ki so svoje dojenčke takoj dajale na kahlo/nad lijak/bide in dejansko niso uporabljali plenic. Sm že razmišljala da bi se poskusila lotit zadeve, pa me skrbi zarad tavečjega, ki je zaradi svojega zadrževanja blata še vedno v pleničkah in me je skrbelo, da bi ga zabremzala, če bi blo tok cirkusa okrog tamale brez plenic :)
drugače se je pa moj sinko pri šestih mesecih sam postavil na noge in me je bilo strah, da je prezgodaj, pa so rekli da ni, če se sam postavi. prijel se je za štangice na posteljici in vstal... user posted image
punčka gre bolj počasi, se pa vidi da hoče bit vedno bolj pokonci in par sekund ji že uspe sami sedet :)

ribica bravo za klobuček! user posted image lep je :) pa ja, luna je bla močna!
meni se je celo uspela uskladit z menstro, tko da sm bla sploh super razpoložena user posted image user posted image mi je pa zamujala, sicer vem, da je to normalno, ampak prej mi nikoli ni zamujala (no ja, dvakrat user posted image ) in sem bla že vsa živčna. sploh ne vem kaj bi nardila, upam da mi ne bo treba nikol sprejemat te odločitve...

emmm, zobkov še nimamo... tista dva, ki naj bi že bla, še nista pršla ven user posted image je belo in nabrekla dlesen, ampak zrasla še nista :)

pikica, kolonija je zakon!!! jst sm bila in sem noro uživala. sicer so nas imeli kar na strogo, ampak smo našli svoje načine za dodatno zabavo :) če boš dala oba, jima ne bo žal, bosta imela drug drugega. jst mam same lepe spomine na kolonijo...

no tko, zej grem pa spat. ostala sem budna, da bi malo pospravila stanovanje (jutri, no danes dobim obisk), ampak sem naredila vse prej kot to :)

mirno nočko vam želim! user posted image user posted image

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 790
   RE: Oktobrčki 2016
20.4.2017 11:53:37   
pikica 4
ribica user posted image kok lepi klobučki. pa super pokombinirane barve imaš smisel. mehiški kriminalecuser posted image midve sva zaradi vetra kar notri. bova počakale, da jo ne prehladim, ker jo nosim del sprehoda šefico.

he he nastja, ne vem če bo potica za v javnostuser posted image , bojo doma poskusni zajčki. mah ja vedno so tako resni ko se slikajo za osebno ker jim je novo.

jaz vas super preberem med dojenjem mi čas hitreje mine, kasneje pa pišem.

bučka jaz tudi kulinariko uporabljam. mislim da jih dam v kolonijo letos. si me pozitivno navdušila. po spletu dost kritizirajo. itak bi dala oba pa nista več majhna, pa mobitel imata pa naj pokličeta pa pršibam po njiju če bi blo kaj izrednega. no tko se tolažim. oba si želita jt.morje je le morje. pa sta preprosta fanta bosta dobla družbo.

v postelji se mi mala vrti, ker imam nagnjeno posteljo jo moram potem če je z glavo že bolj navzdol poravnat, včasih jo ravno zato prebudim.pa z nohtki mi praska po ograjci od potelje. včasih ko še dremlem, najprej slišim prasketanje šele kasneje so oglasi. no seveda ona že prej štunfke zmeče dol pa preslini. jo še ni minilo.

mi smom tudi v torek zamenjali star avto za malo mlajšega prav tako rabljenega. se je moj omehčal in sva kupila avto ki mi je bil všeč. kupovala sva ga dolgo. ker se mojmu zdi brezveze dolg vozit potem pa vidiš da ni tako kot je rekel po telefonu. tako je avto iz naše regije. končno. vsak dan ga malo pelem da se navadim je avtomatik in je kar zaj... se navadit. ampak mislim da mi gre.

končno taglavna sezona viroz mimo, sedaj moram pa malo mobilna ratat pa mal okol šibat. tamala tko noče več spat, bo trpela denarnicauser posted image naša ima še vedno samo tele ropotulje za igrat. s čim se igrajo vaši malčki?

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 791
   RE: Oktobrčki 2016
20.4.2017 12:05:45   
dansas
Ribica, lep klobuček user posted image Pridna, kot vedno user posted image
Moji nečaki so tudi vsi bolj gibalen tip - še danes. So se vsi pri 6 m že puzali in se pri 7 m postavljali na noge. Tako, da sem jaz bila tudi nestrpna pri prvi, pri drugi pa več ne.
Iz psa naj se gliste ne bi prenašale na človeka in obratno. Je pa bila psička ravno prejšnji mesec cepljena in je takrat dobila tisto tableto proti zajedalcem, tako da tudi če naše gliste niso čisto prepričane ali so pasje ali človeške, imamo to pokrito user posted image
Slika za OI?? Se mi pozna pomanjkanje spanca. Kar nisem mogla razumet, zakaj rabiš sliko za Olimpijske igre user posted image user posted image . Pa saj jih letos sploh ni, zavraga user posted image Pa tudi E je vseeno še malo majhna user posted image user posted image user posted image user posted image

Čokoladna potica - vidim, da sem vam naredila lušte user posted image Pri nas,kar se sladic tiče, morajo biti črne. Kake sadne zadeve tudi še grejo, vanilijeve zadevščne pa ne grejo tako rade v rit user posted image

Pikica, meni je bila tudi kolonija krasna izkušnja. Sem šla po koncu 1.razreda in se živo spomnim, kako sem jokala, ko so mi rekli, da gremo z avtobusom na Debeli Rtič, jaz pa sem rekla, da to bo verjetno pomota, ker meni so doma rekli, da grem na Kolonijo na morje user posted image (sem mislila, da je kolonija kraj user posted image )

Pri nas tudi močno piha in za ponoči je napoved pozebe user posted image Pa tako lepo je že krompir ven pogledal in letos so prekrasne češnje user posted image Upam, da ne bo preveč pozeblo.

Sem jaz tudi slišala za to foro, da so eni od začetka brez plenic, samo mi je to čist mimo. Koliko enega dela si napravljajo. Že previjanje dosti časa vzame, da bi pa stalno otroka in sebe in vse naokrog preoblačila,... saj se mi zmeša.Dokler se ne zavedajo kaj so naredili, je itak brezveze neki nemogočega od njih pričakovati. Se pa strinjam, da so te planice čista potuha tam po drugem letu. Mi smo bili tudi bolj leni in so se bolj pozno odvadile plenic (v povprečju pri treh letih). Ampak tudi tukaj so si otroci različni, tako kot povsod drugot. Pri tamali sem si rekla, da jo bomo prej od plenic odvadili, pa smo ji pri dveh letih dali gatke na rito. Ampak mala ni in ni dojela tega, da more pač na wc. Po enem tednu, ko sem imela zglancana tla, preoblečeno sedežno, pojsteljo in opran tepih, mi je bilo dovolj - je dobila nazaj plenico na rito user posted image

S je dobil vrtec, seveda od treh navedenih lokacij, najmanj ugodno. No, saj se tolažim, da vsaj imam vrtec. Tako, da jih bom mogla razvažat v dva različna vrtca. Hb imamo šolo tako blizu, da se ne rabim še s tem ubadat - hodijo obe same v/iz šole. Saj tavečja je že v 5.r, tako, da ona itak, srednja je pa 2.r, po njene sošolce pa še hodijo starši.

Bom pa danes prvič sama tudi ponoči, ker bo moj v službi prespal. Še vedno ne vem, kaj bom naredila, ker spimo ločeno v dveh štukih user posted image

< Sporočilo je popravil dansas -- 20.4.2017 12:13:07 >

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 792
   RE: Oktobrčki 2016
20.4.2017 15:13:56   
Pia*
Ahoj pri 4na kahli. No mi je niti nimamouser posted image . Meni se zdi, da je skos vecji pritisk stroke kaj vse naj bi otroci ze znali. Jaz mislim, da je vsak otrok unikaten in da nikakor ne smemo posplosevati.
Jaz ko sem v razvojno klicala mi je sestra rekla "kaj za take stvari vas posiljajo v razvojno". Datum sva potem vseeno dobili ampak sele junija.
Sli bova, ker mi pac vest ne da miru.
Ja od moje sosede otrok je oh in sploh. Moja pa pac nic ne zna in potem vedno prav debelo gleda in se cudi.
Vcasih sem se sekirala, sedaj se jo pa na veliko izogibam,ker sem vedno slabe volje po koncanem pogovoru.

Tudi jaz vse likam. Sploh za Pio. Sem pa za naju nehala postelnino in brisace. Pa tudi iz sosilca pride kaksen polover debeljesi tako lepo, da ga ne likam. Kavbojke likam mojemu, moje so vse bolj oprjete in se likajo na meni, doma pa itak nosim pajkice tako, da to se tudi lika kar na meniuser posted image

Veter je tudi pri nas grozen. Pia je prav tecka, ker nisva nic zunaj.

Vi o cokaldni potici jaz pa na taki dieti, da se mi prav sline cedijo.

Uf sibam moja zaba je zagnala sireno....

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 793
   RE: Oktobrčki 2016
20.4.2017 15:23:29   
nastja1
pikica4 jaz bi se takoj javila za poskusnega zajčka user posted image
super za novi avto, naj vam dobro služi user posted image naš se tudi najraje igra z ropotuljicami, jih mam 100 vrst ali pa z paketkom robčkov.. to je zakon. user posted image

dansas haha si mi zdej nasmejala.. ja slikal se je za olimpijske igre user posted image user posted image
uh lepo si nas nadražla ja s to čokoladno potico. user posted image haha praviš ti negreš na debeli rtič ampak kolonijo user posted image upam da vam nebo pozeblo.. no jaz se pa nerabim sekirat, ker sem glih prej šla v rastlinjak in je skoraj savna notr. ajoo imam pa že 2 leti težave v voluharji user posted image user posted image lani mi je pol vse solate pojedel in ves korenček.. in smo nametali želeja in z apnom sem potresla da jih ja nebo letos.. in pridem danes v rastlinjak in vidim mlado glavico solato ovenelo.. in dvignem.. in seveda brez korenin, odspod pa rov!! grrr jeb*** voluharji. sploh nevem kaj čem..user posted image
ajoj vrjamem da ti bo grdo ponoči.. meni je vedno ko moj dela nočno smeno.. user posted image

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 794
   RE: Oktobrčki 2016
21.4.2017 9:53:55   
Pia*
Da odgovorim za zobozdravnika. Mi smo napoteni. Menda da posljejo vse otroke med 6 in 8 mesecem k zobozdravniku.

Mi smo imeli zopet slabo noc :(.
Pia mi sedaj spi ze vec kot eno uro. Jaz pa gledam, ko sova. Sploh ne morem zaspati popoldan.
Pri nas se kaze soncek, sicer je mrzlo ampak nic ne piha tako, da bova sli malo ven. Morava se do maticnega urada, da mi izdajo mednarodne rojstne liste.

Sedaj pa sibam pripravit za kosilo.

(odgovor članu nastja1)
Neposredna povezava do sporočila: 795
   RE: Oktobrčki 2016
21.4.2017 10:06:00   
Malinca07
Pia, ce ti je kaj v tolazbo..tud nasa noc je bila grozna..kot zadnje ze kak teden. Ne vem ka je to..kar naprej se zbuja, max spi v kosu 2 uri. Urco do dve je umes budna. Sem ko zombi, nisem navajena takih noci, ker smo od rojstva imeli kar ok spanje cez noc.
Tud pri nas se je veter umirli pa se lep soncen dan je in je na soncku prav prijetno toplo :)

Pikica, torej situacija z vozickom se kar ni nic boljsa? Si probala obrnat jo naprej, mogoce ji bo tako bolj zanimivo.

(odgovor članu Pia*)
Neposredna povezava do sporočila: 796
   RE: Oktobrčki 2016
21.4.2017 10:56:37   
pikica 4
juhu!

nastja a voluharčka mate. drgač so videt res neubogljene živalce. jst mojmu tolk cajta najedam, da past naštima. nikdar jo nisem naštimala pa pospravila. on naredi umazano delouser posted image , moraš pa v akcijo takoj ko začne, da ti ne bo še žlahte pripeljaluser posted image . eni dajo na auspuh pa šlauf v lukno, to pri nas ne, midva kr pasti +, da j za ziher. teb že solata dela, jst mam pa še vse v plevelu. bom po 8 maju, da ne bo treba pokrivat. no ja tako govorim... o a tako mlada si, super. nas malo pomladiš, ne da smo ostale stare. si bolj sladkosneda?

pia jaz sem bila na dieti kratek čas, pa ko sem dobila dovoljenje da vse jem, mi je bilo težko nazaj vse začeti jest, ker sem spremenila življensko slog, sedaj pa spet nazaj. pa se sama kaj bolje počutiš sedaj ko si na dieti?

malinca sedaj sem imela pavzo od vozička ko je bilo grdo vreme, da vidim kaj bo danes, že naprej grem z odporom na sprehod ker se bo spet drlauser posted image . jst sm ji še gunga osla kupla k se ga obes na voziček, eh kakšen osel, na ramo pa da se šefica nos pol potiuser posted image . pa pri tebi si kakšno foro naštudirala?

dansas super za vrtec, si si gotovo oddahnila, sedaj ko imata oba službo bi bila brez varstva. samo da je pa čeprav moraš na drug konec. mi zvemo konec maja. kako je šlo ponoči, organizacija? meni tudi ne paše, če je kaj izdrednega da ne spi doma, ga mam rada v hiši.OIuser posted image si tudi mene nasmejala. imam občutek, da so ljudje v tvoji družbi pogosto nasmejani. hi hi kolonija. sm vesela, da imaš pozitivne iskušnje, sem se že z mojmu zgovarjala, pa bova letos probala ju dat. tole s plenicko in kahlico se pa meni tudi ne bi dalo.

pri nas sonček.

bolj se bliža večer bolj mi je tamala sitna za zaspat. noče sama zaspat v postli. popoldne se raj v postli dere kakor da bi zaspala. pa obdobje ima ko je samo mami, se mojmu dere v naročju, pri otrokih je pa pridna.

(odgovor članu Malinca07)
Neposredna povezava do sporočila: 797
   RE: Oktobrčki 2016
21.4.2017 11:46:29   
bucka*
Ojla!
Ocitno smo na istem, nasadva mulcka sta se tud zbujala celo noc, izmenicno. Puncka je se kakala ponoci. Zjutraj ko je bil cas za vrtec, smo pa vsi spali ko polhi, telefon sem kr ugasnila, se dobro da je mala nekej stokala in sm jih uspela pravocasno napokat.
Mah, jst sm vse noci sama, moj dela samo ponoci. Zjutraj gre dostikrat kar k starsem spat, ker doma ne more, sva s puncko preglasni :-) vcasih me je blo strah, ce se nam kaj zgodi, nas sploh ne bi nasel do petih popoldne, pol sm se pa navadila in nehala mislit take stvari...

Pia, tudi jaz ne morem spat dopoldne, mala spi ko top ze pol urce, jst se pa matram, pa sem samo zivcna...

Pikica juhu za nov avto! Kaj sta vzela?

Nastja, jst sm mela voluharja, nic ni pomagalo, dokler nisem za male pare nabavila tisto stvarco k piska, zdej je pa mir!

Lep soncen dan vam zelim, midve bova pomoje tudi danes kr noter. Bomo sli jutri ven, ko mam se bratca :-)

(odgovor članu pikica 4)
Neposredna povezava do sporočila: 798
   RE: Oktobrčki 2016
21.4.2017 12:29:30   
dansas
Pri nas je prekrasen sonček in brez vetra - videz sicer vara, ker je mrzlo, brrr - no, na sončku je čist ok. Ampak sva bila primorana iti ven z vozičkom, ker je imela tavečja nastop v mestu in sva jo šla seveda gledat (pleše pri folklori). Sem malega oblekla v žabice, nogavice, debele hlače, še bundo in zimsko kapo sem reaktivirala, ga pokrila z volneno dekico, pa je imel, ko sva prišla v stanovanje tako prezeble nogice, da sem mu jih komaj segrela.

Nočno spanje z zgornjem štuku smo rešili tako, da so vse tri spale skupaj v zakonski postelji. Sem tavelkima žugala, da bojo tiho in nič razgrajat, da bo lahko tamala spala. Pa je bilo ravno obratno - tamala je bila čist navdušena, da ima otroško družbo in kar ni dala miru, so jo komaj umirile in zaspale user posted image

Kuhanje - komaj drug teden kuham, pa več ne vem kaj bi kuhala. Sem stalno na rižu in makaronih, ni nekih kuharskih presežkov.

Nastja, o to ti pa verjamem, da bi jih verjetno najraje nagačila tele voluharje presnete. Človek se matra, sadi, znosi vse tiste kante vode, potem pa pride en nebodigatreba in si privošči mlado solatko user posted image . Jaz bi bila tudi jezna. Vem, da se jih je sodelavec znebil s tisto rečjo, ki jo daš v zemljo in jih potem z zvokom odganja.

Nam so pa češnje pozeble user posted image user posted image Sem včeraj krompir s kopreno pokrila, pa mi je sedaj žal, da je nisem čez češnjo vrgla.Toliko češenj je bilo, pa tako so dobre - so hrustavke.

Pikica, super za avto. Katerega imate?

Jaz pa moram mojega sina pohvalit (pa upam, da se mi tole sedaj ne bo maščevalo), da je začel spat čez dan. Spi samo še 2x: dopoldanski spanec je dolg cca2 uri, popoldanski pa 1uro. In spi SAM, v postelji. user posted image Sicer mu ne rata vedno nekrekinjeno spat, se vmes zbudi pa potem nazaj uspavam.


< Sporočilo je popravil dansas -- 21.4.2017 12:33:46 >

(odgovor članu bucka*)
Neposredna povezava do sporočila: 799
   RE: Oktobrčki 2016
21.4.2017 12:59:38   
Malinca07
Oo Dansas super! Trkam po lesu, da se vam ne spremeni to :)) Kak je pa to uspelo? :) je zdej ze velik fant in panca sam :) uspavat ga mores se vedno na rokah? Kdaj bo prisu pri nas ta dan? :) Evo, men ze slabo uro pa pou spi, seveda da rokah :))

Pikica, nobene finte se nisem nagruntala. Mogoce je za 5, 10 mij dlje tiho, ce jo obrnem, da gleda naprej, ne mene (se me je navelicala?! :)), ampak je kar hitro spet upiranje in jok in stok. Drugace se pa oborozim z njenimi najljubsimi igrackami - ropotuljica in knjigica, in jo s tem animiram. Nosit je js ne morem..pretezka je + se potem vozicek zraven potiskat. Sva pa sle ze ene 2x na sprehod v kengorujcku, tam pa uziva :)

Konec spanja...:)) se kaj vec kasneje napisem

(odgovor članu dansas)
Neposredna povezava do sporočila: 800
Stran:   <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  30 31 [32] 33 34   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?