|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  52 53 [54] 55 56   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septemberke 2017
14.9.2017 10:47:15   
annnaa
Čestitkeee user posted image linch, sem zelo vesela zate! Lepo se cartajte❤️!

Jaz sem pa od poroda veliko bolj čustvena in velikokrat jokam, od sreče. Res so hecni ti hormoni.

Jaz pa kar dosti počivam, ne hodim kaj veliko naokoli. Včeraj smo prvič vozičkali, je bilo tako fajn vreme. Zdravsveno kartico in papirje za CSD in občino je pa kr ati poskrbel. Naša se ful rada carta in spi v naročju.

Duda je pri kateri že "ulaufana"? Naša starejš je ni mela. Mlajša jo tudi za enkrat zavrača.

Še dve sta! Držim pesti, da gresta kmalu v Rim!

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1326
   RE: Septemberke 2017
14.9.2017 11:05:45   
srecnosrce
Pa je še ena deklica med nami na forumu!user posted image Iskrene čestitke Linch in lepo se cartajte!

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1327
   RE: Septemberke 2017
14.9.2017 12:22:36   
Linch
Hvala vsem za cestitke in lepe zelje :)

Me83 pupa ima 3kg in 50cm, tko da ne vem kaj je gospod videl da je zaostanek.. prau lepe mere ima :)

Srecno tudi vama, ki se cakata :)

(odgovor članu srecnosrce)
Neposredna povezava do sporočila: 1328
   RE: Septemberke 2017
14.9.2017 13:13:48   
maja2014
Linch, iskrene čestitke!!! user posted image

Dorotheia , kot da bi sebe brala; mene tudi dve starejši sosedi kregata, ko me vidita zunaj z našim zdaj ne več najmlajšim user posted image Moj gre čez 9 dni nazaj v službo, tako da tačas moram še kako uro izkoristiti in počivati, ker če ne, me bo teplo tole...

No, naš črviček pridno je in spi;je zelo malo buden, poje pa veliko...včasih na pol ure, včasih na dve, na tri,...ko zahteva, dobi user posted image

Mi še nismo bili zunaj. Računam enkrat naslednji teden.

Seznam posodobim, ko bom imela kakšno minutko več časa user posted image

Lepo bodite; lepo se crkljajte in lepo božajte bušije user posted image

(odgovor članu Linch)
Neposredna povezava do sporočila: 1329
   RE: Septemberke 2017
14.9.2017 13:43:49   
me83
joj Linch to pa res ne vem kaj je ginekolog paniko delal,... lepo mere user posted image si dobila tudi kaj umetnih popadkov?

nasa pomoje bo res manjsa glede na to, da me zdaj ze 3t res spremljajo, da mi vsakic drug ginekolog dela uz in da se vedno vidi, da je dete manjse user posted image pa nic zato le, da so zdravi, to je res najbolj vazno user posted image

evo sem pa dobila danes po posti izvid pregleda,... kolikor razumem je mv se vedno bil dolg 2.5 cm, odprta pa sem bila za 1 prst user posted image upam, da je danes ze kaj boljse stanje user posted image

(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 1330
   RE: Septemberke 2017
15.9.2017 10:46:44   
me83
Tara9 si se tukaj? user posted image sicer pa bi se res lahko dogovorili, da greva skupaj ja user posted image sicer jaz res res upam, da se mi sami prej sprozi,... ampak to tretje dete nekako uziva v trebuscku ocitno.

kdaj je spet kaka polna/prazna luna? user posted image

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1331
   RE: Septemberke 2017
15.9.2017 12:30:37   
Tara9
Me83 tukaj sem tukaj, sigurno me boš prehitela user posted image . Pomila okna, prebrisala prah, umila wc, kopalnico, ribala tla, čistila po kolenih, itd. Aja topel tuš, druženje z možekom, nulaaaaaa, moja deklica se ne da user posted image . Nič, še zadnji vikend v troje sem rekla potem pa grem. Kje boš rodila? Držim pestke, da ne bo treba sprožat, tako pri tebi, kot pri meni. Ma saj bo, ubistvu dolgo več ne mire bit. A prazna luna tudi vpliva? Grem takoj gledat kdaj je user posted image .

Mamice kako ste?

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1332
   RE: Septemberke 201
15.9.2017 12:38:27   
me83
ja saj jaz imam tudi cistilne akcije doma, pa se kaj iz tistega seznama sem probala pa za zdaj razen tega, da mi od torka naprej pocasi cep gre, nic pametnega user posted image

hm ne vem ce prazna luna tudi kaj vpliva, ampak stari ljudje pravijo, da je prazna se bolj nora kot polna, pa na moja dva otroka ima prazna ful vpliv, tako da mogoce pa kaj pomaga user posted image

tara9 rodila bom v mb,... pa ti?

kako ste drugace kaj mamice? so dojencki pridni? me je prav strah spet tega nocnega vstajanja,... ce se samo dojijo na 2-3h pa potem spijo naprej tako gre, bolj me je nocnega nespanja strah,... sploh ker imamo tudi doma skoraj 3 letnico in skoraj 5 letnika user posted image

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 1333
   RE: Septemberke 201
15.9.2017 20:00:42   
Tara9
Me83 jaz bom pa v Lj, škoda, se ne bova srečali. Pri meni se je končno začelo malo premikat, popoldan mi je otrdeval trebuh, špika me v križu pa med nogami, ko se tamala premika, dobim krče zgoraj v stegnih, kot da ornk na nek živec pritisne. Tamalo smo dali kar dol k babi za vsak slučaj, čeprav vem, da lahko to še vseeno ful traja, bomo videli.

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1334
   RE: Septemberke 201
15.9.2017 20:40:18   
me83
o super tara9 mogoce pa je to to, pa se bote jutri ze cartali user posted image porocaj v vsakem primeru user posted image imate v lj 24h/dan moznost ea?

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 1335
   RE: Septemberke 201
16.9.2017 9:01:12   
andi0711
Tara super .. Imas podobne znake kot sem jih imela jaz. Sicer so pri meni trajali nekje teden dva.. Upam, da bo pri tebi hitrej ker potem iz dneva v dan ne ves ali je to to ali se lahko cakas.

Mi smo v redu. Se dojimo in spimo. Sedaj sem ponoci dosegpa da se podoji na 3 ure, ker nismo napredovali. Sicer ce stejemo plenicke jih je cez pet pokakanih in polulanih teza pa je se kar stala. Gre spat ob 9 potem jo zbudi..ob 12 in ob 3 ter potem nekje ob 6-7 .. Imave pa doma vago cez vikend, da preverive koliko poje. Tudi jaz sem ji uredila zavarovanje. Posvetovalnico imave 10.10. Takrat jo bom se slikala za osebno. Drugace je pa zaeenkrat tak dobrovoljcek- spi ali pa je v lupinici budna in gleda brez joka un tarnanja. Sem ji v at kupila olevit d3 in ji bom dajala te kapljice.
Kako je kaj s prehrano pri vas? Jaz se kar pazim kaj pojem, pojem pa veliko sladkega kar nikoli nisem. Sem pa danes stopila na tehnico in presenecema ugotovila da sem -2 kg od poroda .. Ni mi jasno kako ce jem, kot volk. Pijem tudi caj za dojenje .. In veliko vode. Sve tudi ze vozickale krajso razdaljo, ker sem se vedno precej svoh, me s kar boli in cisca se ob naporih kar vlije tako da pocasi. Ta dez mi sedaj kar koristi, da sem prisiljena pocivat
V torek se bomo pa kopali, me prav zanima ce ji bo vsec.

P.s. pisem s telefonom tako da manjkajo sumniki in mozne napake ...

Drzim presti se za nosecki .. Ostale pa bodite lepo ..

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1336
   RE: Septemberke 201
16.9.2017 10:14:10   
Tara9
Andi saj zgleda, da bo tudi pri meni trajalo nekaj časa, ko počivam se umiri, noč je bila mirna, čez dan pa malo dogaja, zdaj pa koliko časa bo, bomo videli. Sem vesela, da se vsaj malo premika proti cilju. Super za hranjenje, saj bo teža obrnila navzgor sigurno, važno da so pleničke polne. A v minusu si s kilogramčki? Jaz sem se zredila 5kg v nosečnosti in tudi mislim, da bom šla po porodu v minus, glede na to, da se ocenjuje da bo dojenčica vsaj 3,5kg. No saj se ne pritožujem itak bo dosti dela s trebuhom.

Me83 jap v Lj je ea stalno na voljo, vsaj mislim, ampak glede na to, da sem prvič rodila v nedeljo zvečer in sta dve anesteziologinji cel dan hodili okrog, mislim, da je tako.

(odgovor članu andi0711)
Neposredna povezava do sporočila: 1337
   RE: Septemberke 201
16.9.2017 10:38:50   
annnaa
Tara9 super, da nekaj dogajauser posted image ! Držim pesti, da boš čim prej šla rodit!

Pri nas je pa vsako noč drugače. Enkrat spi 4 ure v kosu, danes se je od polnoči dalje zbujala na uro in pol. Sem zdaj kot zombi, hihi. Čari dojenja❤️! Pa ponoči mi ful več kaka, kot čez dan. Tako da še nočno previjanje naredi svoje. Naša lepo pridobiva na teži, od odpustne 3450g smo v 4 dneh prišli na 3750g. Je rekla patronažna, da je ne bo več tehtala. Je pa še rumenkasta, sam ker ni zaspanček, bi naj bilo OK. Me pa imamo posvetovalnico 9.10! Pa prej še en pregled v porodnišnici. Neki dovodi v ledvičke so bili povišani, pa morajo spet preveriti. Baje da je to pogosto in se samo porihta.

Je pa pri nas zdaj dveletnica malo bolj glasna in nagajiva. Rabi pozornost. Sestrico ima ful rada, sam z mano bi se ful igrala. Včeraj sva tako šli sami na kakav v bližnjo gostilno, se ji je ful dopadlo. Pol je še dojenčica spala skor celo popoldne in sva se skupaj igrali. Je kar pestro, ampak fino fajn!

Lep vikend vsem! user posted image user posted image

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 1338
   RE: Septemberke 201
16.9.2017 14:18:58   
me83
Tara ocitno se najinima user posted image nic ne mudi na svet user posted image skoda sem upala, da se bos vsaj ti resila,.. no tebi na sreco vsaj ne grozijo z sprozanjem,... mene pa v torek caka prav to user posted image no saj nekaj upanja sicer se imam, vednar nekako vedno manj user posted image ma bo ze,... nekako nimamo recepta, da same to sprozimo user posted image

(odgovor članu annnaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1339
   RE: Septemberke 201
16.9.2017 21:26:36   
Dorotheia
Zdravo punce!

Evo naša pupa ima danes točno 3 tedne. Mi smo super. Nekaj jamra zadnje dni, ful ne prenese bit lačna in takrat je kar hitro jok. user posted image Drugače je pridna, jo dam recimo v košek budno in začuda sploh ne joka (razen, če ima še kak kupček na zalogi - jo dvignem, podere kupček in je potem ok). Se mi pa zdi, da je zadnje dni ful budna. Kar nonstop gleda. user posted image Ponoči spi no. Se zbudi samo za hranjenje. Drugače lula in kaka veliko - skoraj vsak dan ji pride vsaj 1x kakec čez bodi. user posted image
Se mi pa zdi, da imam danes spet bolj malo mleka, ona bi pa jedla več - se mi zdi, da malo povečuje količino potrebnega mleka. Mi imamo prvo posvetovalnico 4.10.

So se ji pa danes po trebuščku oz. trupu in na notranji strani stegen naredile take rdeče drobne pikice - ve katera, kaj bi to bilo? Drugače je vse normalno - normalno razpoložena, vročine ni, je normalno,...imam na sumu, da se mogoče že koža čisti, ker se mi dozdeva, da se ji tudi na obrazku malo mozoljčki hočejo delat. Da bi bila kaka reakcija na mojo hrano dvomim, ker jaz ful pazim, kaj jem - jaz sem trenutno povečini še kravje mleko izločila iz hrane, ker se mi zdi, da jo je kar malo matralo in bom probala malo brez - tako da sem si nabavila riževo, ovseno, mandljevo mleko in si vse delam na temu. Drugače pa nasploh res pazim pri hrani. Danes sem delala za vse korenčkovo-cvetačno juho..je bila kar super.

Dojiva se ca. 2-3ure (pogosteje na 2), kak večer kdaj tudi še vedno na 1, ponoči pa prvo rundo zdrži lepo - recimo "zadnje" večerno dojenje sva včeraj imeli ob 22h, potem je spala do 3h in sva se takrat spet dojili. Potem pa spet ob 6h.

Jaz sem s sinom danes šla na hitro v trgovino, ker je nujno rabil nove, toplejše superge in sva se tudi fino imela. Drugače je naš sinko še vedno zelo nežen do sestrice in pravi, da jo ima rad in da je njegova. Pri določenih zadevah, pa je kar malo zadržan - ponoči, ko se je kdaj prišel pocrtati k nama v posteljo, zdaj kar ne upa in čaka pred vrati najine spalnice. Ne vem, kaj je fora. Mu vedno rečem, da naj pride naprej. In da naj ne čaka pred vrati. Par noči nazaj sem šla na wc, ko sem tamalo podojila po 3 uri in najdem sina, ki je ležal na tleh pred najino spalnico. Sem se tako ustrašila, da mi ni bilo nič jasno. Pa prav spal je. user posted image
user posted image Sva ga takoj zbudila in ga nesla k nama v posteljo, pa ko sem ga vprašala, da zakaj ni prišel naprej, si kar nekaj zmišljuje. Joj, ko gre zvečer spat, pridem vsak večer se k njemu v posteljo stisnit, mu povem, da ga imam najrajši na svetu in da je on moj prvi dojenček in da ga bom vedno imela rada in da ne sme to nikoli pozabit - vedno mu ob tem zdaj še rečem, da ne sme spati na tleh pred najino spalnico, ampak mora priti k nama. Pa res ne vem, kaj je bila fora, ker niti nisva imela zaprtih vrat, samo priprta. Groza.
Se pa res veseli, ko se pridem vsak večer stisnit k njemu v posteljo, je to za naju cel dogodek. Se malo pogovarjava, objemava, crtava,... fino nama je.

Kako ste ostale kaj s čiščo? Jaz jo še kar imam. Vmes je bila že čisto svetlo rjava, zadnje dni imam pa spet (sicer malo) take svetlo rdeče izcedke (zdaj gre spet malo bolj na rjavo), Groza. Upam, da ni kaj narobe, samo pri meni se kar pozna, kdaj sem preveč aktivna in premalo počivam. Pa zdi se mi, da dojenje tudi vpliva. Pri sinu sem pila še čaj plahtnice in se mi zdi, da je ful pomagalo, da sem bila hitreje konec. Zdaj ne upam piti nič takega, da ne bi tamale zvijalo.

Uuu s kilogrami ste pa ene super. Jaz sem še dobre 5kg v plusu. Samo me niti ne skrbi, vem, da bo šlo hitro dol.

Nič šibam nekaj na hitro pojest, pod tuš in potem bo spet budnica. Tamala mi danes kar gleda, ful malo spi. Kot ena sova je. user posted image

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1340
   RE: Septemberke 201
17.9.2017 16:53:19   
Kinder123
Ojla mamice in še dve nosečki...😉. Želim vama da se čimpreje samo sproži. Drugače pa res pravijo -sex in da se izliv notri spusti! To naj bi pomagal, da greste čimpreje rodit.
Midva z mojim fantinom sva fletno. Zaenkrat je še kar pridkan. Ko se najè spi okoli 3 ure včasih lahko manj drugič več! Rita je tudi vedno pokakana. Dojiva se na nastavke, umes sem probala brez pa je dobil žulj na ustnici. Na eni mu gre bolje kot na drugi. Malo se mu kožica lupi.
Nevem pa kaj je z mojo čiščo..sem imela že ok..rjava je bila in ni je bilo toliko. Včeraj pa zasledim ene 2cm sluzi, in spet sveža kri? Ali je to normalno?
Sem pa 10 dni po porodu. Danes se nadaljuje - izteka sveža kri. 🙄
Katere vitamine D3 priporočate. Ta teden jih moram začet dajat malemu pa še malo brskam katere bi mu dala. Ali se oleovit in Waya tudi dobijo v lekarni?

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 1341
   RE: Septemberke 201
17.9.2017 17:40:24   
annnaa
Kinder123 oleovit se dobi v Avstrijskih lekarnah ali preko kakih postednikov pri nas. Mi smo kupili waya, bomo pa potem vzeli oleovit, ko bo čas krčkov mimo (trenutno smo OK). Jaz dojim brez nastavkov in ima tamala žulj na ustnici, sem ravno danes opazila. S tem ni nič narobe. Ali se motim? Mislim, da je to s čisto normalno. Jaz imam tudi enkrat rjav izcedek, drugič sveže krvavega. Kakor vem je vse normalno. Itak bi naj imel čisto 4-6 tednov.

Kje sta nosečki user posted image user posted image

Kako ste druge mamice?

(odgovor članu Kinder123)
Neposredna povezava do sporočila: 1342
   RE: Septemberke 201
17.9.2017 18:44:26   
Tara9
Ojla, jaz tukaj, nič novega žal ehhhh.

Mi smo imeli Jamieson D3 kapljice in tudi ni bilo težav s krčki, najbrž jih bom vzela tudi sedaj, v lekarnih sem jih brez težav dobila.

Čišča traja 4-6 tednov kot je annnaa rekla, tko da je vse normalno, včasih je rjava pa spet rdeča, ampak se bo umirilo, blagor se vam, vi se že vse spravljate nazaj v normalo, naju z me83 še vse to čaka.

Me83 mislim nate in držim pesti, da te vseeno preseneti, če boš morala na sprožanje, bo pa tudi oik, boš videla, vsaj veš, da si še največ 2 dni kinder jajček, jaz sem lahko še 2 tedna, jaoooo, pa saj se mi zmeša uffff.

(odgovor članu annnaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1343
   RE: Septemberke 201
17.9.2017 19:21:59   
Kinder123
hvala Annaa za odgovore,..mi je že lažje. jutri se moram tko naročiti na pregled h ginek.pa bom se mal povprasala. Pa se petronažna pride. Bomo prvič skopali našega fanta, k mu je v petek odpadlo tisto od popka. 😀
A waya pa dobim v lekarni?

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 1344
   RE: Septemberke 201
17.9.2017 19:23:53   
me83
ja pri meni tudi zal nic novega user posted image bo danes treba ful navijat, pa ce bo napeto se morda od sile sprozi porod user posted image

sem pa se odlocila, da ce bo dete in vse ok in ce bodo rekli, da bi bilo npr. ze blizu tega, da morda rodim v dnevu, dveh, da se probam zmenit, da me pustijo do cetrtka, pa ce do takrat ne rodim, pol pac sprozen porod user posted image bomo videli kaj bodo rekli, se bojim, da se ne bodo strinjali, pa potem tisto "na lastno odgovornost",... ah ja,... to tretje dete nas sedaj heca (pa to edino, ki naj nebi slo cez pdp ne) user posted image pa saj ne bi toliko komplicirala s tem sprozenim porodom, samo kaj ko sem v drugo imeli res tako lep, nebolec porod, vsega skupaj sem imela 1.5 h "pravih" popadkov, od tega 2 pac res boleca, potem pa smo ze 2x potisnili in je bilo to to,... to je tisto, ko ves kako je porod res lahko lep, sproscen in zato sem sedaj se toliko bolj "obsedena" za naravnim porodom" user posted image

me je pa danes tako nizek pritisk hecal,... mi je bilo ze prav slabo od vrtenja,... sedaj mi je malo boljse,...

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 1345
   RE: Septemberke 201
17.9.2017 19:29:26   
Dorotheia
Kinder123 - mi imamo tudi waya kapljice z D3 vitaminom. Ja, to dobiš v lekarni - imaš na izbiro tudi Bio Gaia isto z D3 vitaminom.
Jaz sem si ravno včeraj naredila zalogo teh, da imam mir za par tednov.

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1346
   RE: Septemberke 201
18.9.2017 10:32:44   
me83
evo meni tudi zivcna in napeta tekma ni pomagala,... se vedno 2v1,... cas pa se izteka, ura tik taka user posted image joj saj smesno mi vec ni no,... se vedno upam na nek cudez,... po drugi strani me je pa ze posteno strah (kljub temu, da sem ze 2x rodila) user posted image no vsaj vreme je za zdaj lepse, malo soncka pozitivno vpliva na pocutje user posted image

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 1347
   RE: Septemberke 201
18.9.2017 11:45:36   
Tara9
Me83 sočustvujem. Mojo nič ne prežene, ne stopnice ne pucanje ne sex ne nič, počasi obupujem, postajam živčna, strah me ratuje, skatka vse prej, kot luštno. Za piko na i pa je punca spet velika in vsak dan sm bolj prestrašena kako bo šla ven. Ko vsaj ne bi šla čez rok no. Uffffff, držim pesti za naju.

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1348
   RE: Septemberke 201
18.9.2017 11:58:11   
me83
tara9 pri nas tudi nic ne pomaga,... vse sem ze sprobala, res vse, pa to vsak dan,... ves cas v miganju, sedaj grem se na sprehod,... res ironija no glede na to, da je prvi bil pa revcek nedonosencek user posted image pa itak me hormoni dajejo na polno,... sem prej otrokoma pakirala potovalkico za k babici, pa sem posatala tak custvena, da so mi kr solze zacele tect,... pa ko pogosto gresta prespat no user posted image hormoni pac,...

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 1349
   RE: Septemberke 201
18.9.2017 12:03:24   
Tara9
Tudi jaz sem hormonska in živčna razvalina. Gledam hčerkico, se razjokam ko mi reče mami moja si, čez par minut jo kregam zaradi neumnosti, ker sm živčna in tako v krog. Obujam spomine na prvi porod, se spominjam kako lepa je bila in sem spet fertik, skratka težko me je prenašat user posted image .

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  52 53 [54] 55 56   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  52 53 [54] 55 56   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?