|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septemberke 2017
11.9.2017 18:14:17   
andi0711
linch mislim, da boš dobila svečke v rektum in ne v nožnico. Po moje, nisem ziher. Jaz sem jih dobila 6 rektalno tako da ni panike. Svečke ti bodo naredile popadke in prisilile MV, da bo začel zoret in se boš začela odpirat. Čutiš pa pritisk na rektum, kot da bi mogla kakat. Jaz sem dobila po 2 na enkrat v razmaku 4 ur .. Sem ležala v porodni od 11 ure zvečer rodila sem pa 7:44. Sprejeta sem bila odprta 4cm s popadki, vendar mi niso predrli mehurja- pri obeh prvih so mi in potem sem dobila redne popadke in rodila, tukaj je pa bila babica sama in je raje šla spat mene pa pustila na CTG na levem boku celo noč, vstavljala mi je svečke in predihavala sem rahle popadke, tako sem bila jezna, da so popadki odšli. Ob 5 uri sem potem vstala in šla na wc, hvala bogu je potem odtekla voda, odprta sem bila 6 cm in čakali smo na moje popadke, menjala se je izmena in nato so okrog 6:30 prišli moji popadki, zdravnica se je odločila da mi da še zraven nekaj enot umetnih, da se ne bom tako dolgo matrala in ob 7 so jih naštimali ob 7:44 se je rodila naša Zala.
Sem pa rojevala sama brez moža- Avstrija služba- in dobesedno gledala zraven med noge kako se rodi otrok. Porodila se je glavica, otok je zajokal, zdravnica mi je povedala "pritisnemo še enkrat vaš otrok se joka" meni je vse padlo dol .. jok je bil zame blagoslov, pritisnila sem še enkrat in videla ka se je porodila user posted image user posted image odleglo mi je .. Niti nisem razmišljala o spolu, srce je zaigralo, nato zdravnica pove, da je "ona" in jaz sem samo vprašala "kaj je res deklica?" .. dobila sem jo na prsa, jokala pa sem celo poporodno dobo v porodni sobi .. ko sem klicala moža in mamo se samo rekla "tukaj je, v redu sva" in jok .. najlepša porodna izkušnja do sedaj .. še sedaj se jočem, ko jo gledam .. čuvajte svoje angelčke, hitro zrastejo .. prehitro.
Imela pa sem top ekipo pri porodu, mlado babico, katera mi bo ostala v večnem spominu ..

Tako da se ne sekiraj, porod bo zelo lep, če si ga boš takšnega zamislila. Srečno ..

(odgovor članu Linch)
Neposredna povezava do sporočila: 1301
   RE: Septemberke 2017
11.9.2017 20:44:29   
annnaa
Ando071 kako lepo napisano❤️

Linch ne razmišljaj o strahu, bodi pozitivna. Popadki in porod te pripeljejo do vajinega največjega bogastva. Ti si vnaprej govori, da boš porodna boginja, sa se boš odprla, kot roža, da se ti maternični vrat mehča, da se bo dete spustilo,... velike je moč pozitivnoh misli! Mislim nate in držim pesti!

Nosilko sem jaz uporabljala tudi doma. Največkrat med kuhanjem. V tej porodniški pa sem se odločila, da bom kosila jemala v vrtcu. In ni mi žal, majo res pestro in raznoliko hrano.

(odgovor članu andi0711)
Neposredna povezava do sporočila: 1302
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 10:24:19   
Dorotheia
linch, jaz sem tudi dobila svečke v porodni - rektalno. Pa res ni panike, to samo pomaga, da gre hitreje.

Evo, mi smo danes prvič preizkusili nosilko (kot sem že omenila - sem si kupila Bobo Carrier 4g) in je super. Našega fanta sva pospremili v vrtec, je šel po skoraj enem tednu spet v vrtec. Zjutraj smo bili sami 3, ker je moj peljal svojega očeta na operacijo. Super smo se zrihtali, še sin ni nič kaj nagajal. Ob 8h je bil že lepo v vrtcu in obvezno dal lupčka svoji sestrici, ko smo se poslovili. user posted image
Naša punca je tudi super, joka res malo (v primerjavi s sinom) in je vse tako mirno. Je pa mali lakom, če ni joške takoj, ko je lačna, je kar jokec. user posted image No, samo da rada je. Danes pride patronažna spet, me prav zanima, kako napreduje s težo. Malo me skrbi, ker počasi preskakuje en nočni obrok - že par dni (ob 3h - sicer jamra in se počasi zbuja, ko pa jo prislonim za dojenje, potegne parkrat in zaspi nazaj in ni šans jo zbudit - potem se hrani spet ob 5h). Upam, da vseeno lepo gre s težo gor. Bomo videli danes. Drugače pa ob tem trpijo moje joške. Na levi strani so se mi že naredili vozli in svinjsko boli...dokler ne fašem mastitisa, bo vse ok - hodim pod topel tuš in masiram, jo bolj pristavljam na to stran itd. Danes se mi zdi, da je malenkost bolje. Malo je nerodno, ker se dostikrat podoji samo na eni strani, druga stran pa čaka naslednjo rundo. V teh primerih je čez ca. 2 uri že lačna spet. Drugače, če lepo poje na obeh straneh pa zdrži ca. 3 ure. Popoldne oz. proti večeru se doji pogosteje. Pride kdaj kak čas v večeru, ko se po eni uri hoče spet dojiti. Pa me ne moti, jaz sem presrečna, da se dojiva. Super mi je.

Mamice, kako ste s kilogrami po porodu? Jaz sem ca. dobro polovico dala dol oz. je šlo. Še ene dobre 5-6kg. Imam pa trenutno težavo, ker sem zelo zaprta in sploh ne vem, kaj naj naredim. Si kuham kompot iz suhih sliv, drugega ne upam. Magnezij bom še danes vzela, sploh nisem vedela, da lahko enkrat na dan vzamem šumečko. Se pa počutim tako kar ogromna no, vse cunje (hlače sploh) iz časa pred nosečnostjo so mi preozke, sploh nimam nič za obleči, razen trenerk. Upam, da grem kmalu kaj skupaj.

Aja, a veste kaj mi je pa najbolj nori občutek - ko se lahko pretegnem cela, brez da bi me kje zagrabil kak krč. user posted image V nosečnosti ni šans, takoj sem dobila krče v nogi. Zdaj pa se pretegujem lahko kolikor mi paše. user posted image


(odgovor članu annnaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1303
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 12:38:50   
andi0711
dorotheia naša tudi čez dan lepo je na 2- 3 ure, občasno tudi na 1 uro, ponooči pa ne vem kaj bom z njo, ne morem je spravit do dojenja. Naje se ob 9 uri in gre spat, sicer se zbudi malo pojamra in spi naprej, mogoče jo dobim da 2x potegne in to je to, ni šans da bi jo zbudila, previjam, obračam, se pogovarjam z njo pa ne potegne. Smeje se in spi. Tako nekje do 5 pol 6 ure, ko se končno podoji. Jaz si potem malo pomagam s črpalko in mleko shranjujem v zamrzovalnik. smo se pa danes tehtali in stojim zaeenkrat na mestu. Sedaj pa ne vemo ali je vzrok da sve še zelo hitro domov iz P in je še takrat zgubljala in sedaj že napreduje .. Glede na to da je zadovoljna, lepo lula in kaka, da ni pretirano rumena in da spi, pa še zelo polna se patronaži zdi, bomo počakali do petka. Samo mene skrbi to nočno nedojenje. Bom vidla do petka, potem pa bomo mogli ukrepati če ne bo napredka. Nočem pa ji ritma pokvariti, ker smo res v primerjavi s sinovoma kar v fajnem ritmu. Ne bom se sekirala ker to slabo vpliva na mleko in tudi njeno počutje če sem sama v skrbeh. Vse bo v redu.
Jaz sem danes dala prvo kalplivo vitamina D3 ..
Je mogoče katera šla že urejat zavarovanje na ZZZS?

Nosečke kako ste? Nobena še ni šla v rim? Linch ..

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 1304
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 13:23:17   
Sofie
IZVIRNO SPOROČILO: andi0711

dorotheia naša tudi čez dan lepo je na 2- 3 ure, občasno tudi na 1 uro, ponooči pa ne vem kaj bom z njo, ne morem je spravit do dojenja. Naje se ob 9 uri in gre spat, sicer se zbudi malo pojamra in spi naprej, mogoče jo dobim da 2x potegne in to je to, ni šans da bi jo zbudila, previjam, obračam, se pogovarjam z njo pa ne potegne. Smeje se in spi. Tako nekje do 5 pol 6 ure, ko se končno podoji. Jaz si potem malo pomagam s črpalko in mleko shranjujem v zamrzovalnik. smo se pa danes tehtali in stojim zaeenkrat na mestu. Sedaj pa ne vemo ali je vzrok da sve še zelo hitro domov iz P in je še takrat zgubljala in sedaj že napreduje .. Glede na to da je zadovoljna, lepo lula in kaka, da ni pretirano rumena in da spi, pa še zelo polna se patronaži zdi, bomo počakali do petka. Samo mene skrbi to nočno nedojenje. Bom vidla do petka, potem pa bomo mogli ukrepati če ne bo napredka. Nočem pa ji ritma pokvariti, ker smo res v primerjavi s sinovoma kar v fajnem ritmu. Ne bom se sekirala ker to slabo vpliva na mleko in tudi njeno počutje če sem sama v skrbeh. Vse bo v redu.
Jaz sem danes dala prvo kalplivo vitamina D3 ..
Je mogoče katera šla že urejat zavarovanje na ZZZS?

Nosečke kako ste? Nobena še ni šla v rim? Linch ..


Moja je prva dva tedna stala s težo. Meni je patronažna rekla, da važno da ne zgublja. Enako se je zvečer najedla in spala tudi 6h v kosu. Pri moji je šla teža gor res počasi. Jaz sem štela pokakane in polulane pleničke in ker jih je bilo dovolj niso delali nobene panike. Aja pa domov sva prišli z 2800g.

< Sporočilo je popravil Sofie -- 12.9.2017 13:24:29 >

(odgovor članu andi0711)
Neposredna povezava do sporočila: 1305
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 16:40:32   
me83
evo sem s pregleda,... ginekolog v ukc se je odlocil, da ce do pdp ne rodim, da moram na dan pdp prit v ukc na sprozitev poroda user posted image tako, da sedaj pa res upam, da rodim do takrat,... pac tudi zato, ker bi vseeno to prvo porodno fazo rada prezivela doma, ne pa v bolnisnici na oddelku. ti vstavijo svecke in potem si pac na oddelku in cakajo,... ampak ok, tudi to bomo preziveli, ce bo treba user posted image

aja sem pa za en prst odprta, tako da vsaj to,... en prst je po logiki nekaj vec kot 1cm? tako, da mogoce pa v 1t vseeno rodim user posted image

tara9 kako so ti?

linch pa ti? morda se ze cartate user posted image

mamice tudi vas je lepo brat user posted image mene 5 in 3 letnika vsak dan sprasujeta kdaj ze pride dojencica user posted image ze res komaj cakata user posted image

hm dorotheia tezko ti kaj svetujem,.. nasa dva sta kljub temu, da je bul prvi nedonosencek in druga, da je imela nizko porodni tezo v orvem mesecu pridobila 1.5kg,... je pa res da sem nedonosencka morala obvezno po navodilih dojiti na 2h 24h/dan, puncka pa se je tudi sama od sebe dojila na 2-3h. sem pa vedno dojila en obrok ena stran,... nikoli na obe strani.

(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1306
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 17:22:55   
Tara9
me83 a ti imaš sladkorno, al zakaj te že spremljajo v porodnišnici, malo sem pozabila. Sem pa bila prejšnjo nosečnost na istem, naročena na sprožanje pa se je počasi začelo en dan prej, sicer sem vseeno dobila umetne popadke, ampak ok. Vem, da je zoprno, ko imaš točno določen dan. Ampak glej, to pomeni, da si še največ en teden nosečka, vse bo ok.

Pri meni klasika, torej nič novega. Jutri imam spet pregled in bomo videli. Upam, da bo kmalu, zdaj res postajam neučakana, res ne bi šla čez rok.

Mamice uživajte na polno, upam, da se kmalu pridružim tem drugim "problemom" hihihi.

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1307
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 17:27:02   
Linch
No da se javim :) hvala ker mislite name :)
Zaenkrat sem se 2v1... zjutraj so me sprejeli, merli ctg, potem mi je dal tableto v noznico in se naprej ene 2 ure ctgja.. zdaj popoldne pa spet isto, ctg, tableta, ctg.. proti koncu ctg so se pa ze zacele mal krivulje delat, cutim kot mocne menstrualne krce vsake tolk, tko da ocitno nekaj se dogaja, mv se je tut skrajsal, napredek je uglavnem ...
Sem bila pa zjutraj delezna noro podrobnega UZja, super.. :)
Zvecer spet ctg, ostane mi pa samo cakanje... dolge so ure na oddelku, sploh ko je konec obiskov.. ampak za malo strucko vse :)
Aja, zdravnik me je mal prestrasil, je rekel da zelo zaostaja v rasti.. babca me je potem pomirila, da je vse ok in da so ze vnaprej vedele kaj bo rekel.. zdajje bil se isti in pravi da glede na ctg je otrok cist uredu.. sem si nardila zakljucek, da vazno da je ostalo, srcek, gibi itd okej, ce je majhen pa tolk bols zame ;)

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1308
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 17:52:25   
andi0711
linch user posted image user posted image važno da srček bije, boste zaostanek v rasti že nadoknadili, to je še najmanjši problem tik pred ciljem. Mislimo nate in stiskamo pesti ... Srečno ..

(odgovor članu Linch)
Neposredna povezava do sporočila: 1309
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 18:55:51   
me83
tara9 ne bodo cakali preko pdp zaradi manjsega ploda, sicer je se plodovnice ok, posteljica ok, ctg super, otrok zelo zivahen,... otrok je v teh 3t od kar me spremljal ok rastel,... da pa vseeno glede na manjsi plod ne bi cakali preko pdp user posted image glede na to da sem odprta za en prst imam pa vseeno vsaj malo upanja, da se do torka zacne po naravni poti user posted image linch ce ne pa me tocno cez 1t caka tvoja zgodba,... ceprav ce sem dobro razumela mi je gin danes rekel, da dobim svecko v noznico.

linch ce ze imas obcasne "menstrualne krce" se torej ze dogaja,... super, bravo user posted image ti popadki v prvi porodni fazi so tako podobni menstrualnim krcem, le da so bolj boleci user posted image

(odgovor članu andi0711)
Neposredna povezava do sporočila: 1310
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 19:09:46   
me83
aja dorotheia glede oblacil - jaz mislim, da se ti se kolki niso postavili v prvotno stanje, tako da le potrpezljivo user posted image ce ne pa si za zdaj obleci se kaksne nosecniske hlace, al pa si kupi kaksne taksne elasticne kavbojke, ki ti bodo ravno zato prav sedaj in potem user posted image

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1311
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 19:29:42   
annnaa
Linch juhuhu, dogaja! Drzim pesti in mislim nate❤️!

Jaz tudi podojim na eno zizo. Nikoli na obe. Ce so plenicke polulane in pokakane je vse OK! Izkoristite, če vam spijo več kot 6 ur v kosu. Moja več kot 4 ure v kosu ne spi. Ampak mi je to OK, starejša se je ful dolgo zbujala na 2-3 ure.

Lepo bodite, nosečke in mamice s štručkami!

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1312
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 19:41:59   
andi0711
Jaz tudi podojim na eno dojko, če želi še več jo vedno dam nazaj na isto dojko, ker še vedno požira. Naša pa spi in spi .. mene pa že skrbi. dojile sve se ob 11:30 in komaj 16:30 sem jo spravila do dojenja .. malo prevelik razmak se mi zdi in ta teža današnja mi ne gre iz glave. sicer lepo lula in kaka .. sam sedaj sem čist zmedena, čeprav sem rekla, da se ne bo sekirala.

(odgovor članu annnaa)
Neposredna povezava do sporočila: 1313
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 19:47:31   
Sofie

IZVIRNO SPOROČILO: andi0711

Jaz tudi podojim na eno dojko, če želi še več jo vedno dam nazaj na isto dojko, ker še vedno požira. Naša pa spi in spi .. mene pa že skrbi. dojile sve se ob 11:30 in komaj 16:30 sem jo spravila do dojenja .. malo prevelik razmak se mi zdi in ta teža današnja mi ne gre iz glave. sicer lepo lula in kaka .. sam sedaj sem čist zmedena, čeprav sem rekla, da se ne bo sekirala.


Je rumena? Če te skrbi pokliči zjutri patronažno pa naj jo pride pogledat.

(odgovor članu andi0711)
Neposredna povezava do sporočila: 1314
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 21:43:04   
maja2014
Dober večer user posted image

No, da si vzamem par minut pa malo poklepetam z vami user posted image

Linch, mislim nate. user posted image user posted image

Mi se počasi privajamo en na drugega in nam je prav luštno user posted image Najbolj zanimiva reakcija pri tamlajšemu sinu mi je bila ta, da ga je motilo in mu nikakor ni šlo v račun dojenje user posted image Pa smo mu potem vse lepo razložili, zakaj dojenček je pri mamici in po dnevu, dveh se je umirilo user posted image Tako da zdaj me pokliče, ko Enej joče, pa me pelje k njemu, dudo mu da; zahteva pa mojo pozornost, kar je normalno user posted image Je pa že lepo sprejel; se mu pa itak vsi, vključno s starejšim bratom, skozi posvečamo.

Počitek...ja; mene je tudi stalo "nepočivanje"; ker seveda ne morme biti na miru in delam vse, kot da nisem rodila, sem fasala tudi jaz fajn zatrdline in bulice v dojkah. Da o bolečini med dojenjem ne govorim. user posted image No; sedaj sem sama sebe prisilila v počitek, pa masaža pod toplo vodo in je že veliko bolje.

Dojenje; doji se zelo različno; včasih na 1 uro, včasih na 2, 3,...ponoči se tudi doji; spi pa praktično cele dneve in noči, je zelo malo buden. Danes je bila že drugič patronažna in je prinesla tehtnico s sabo. Domov sva šla s težo 2.580, danes pa smo stehtali 2.740, tako da je rekla, da lepo napreduje.


(odgovor članu Sofie)
Neposredna povezava do sporočila: 1315
   RE: Septemberke 2017
12.9.2017 21:51:14   
maja2014
Aja; popek nam je odpadel 3 dni nazaj in se lepo celi.

andi0711, joj, kako poznam ta občutek user posted image Tudi mene stisne, ko pomislimn, da je bila to zadnja nosečnost, pa kar podoživljam porod, ker je bil res zelo lep...čeprav midva še ne izključujeva popolnoma še ene nosečnosti...bova videla user posted image

Dorotheia, ste imeli danes pregled za sinčka? Kako je šlo?


(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 1316
   RE: Septemberke 2017
13.9.2017 12:48:42   
Tara9
Linch kako je, mislim nate in ful ful stiskam pesti.

Jaz iz pregleda, ctg raven, mala visoko, brca na bolno, ji je prelepo, naročena spet 21. ko imam pdp. Ehhhh.

Kako ste ostale?

(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 1317
   RE: Septemberke 2017
13.9.2017 12:59:05   
me83
Linch upam, da ze cartas svojo strucko user posted image

jaz pa tudi upam, da moje telo zacne pocasi delat v smeri porodauser posted image bom sprobala se par teh naravnih metod za sprozanje, skodit itak nic ne more ne user posted image tara9 tebi so se potem sami od sebe zaceli popadki ali si tudi sprobavala kaksne metode? user posted image

je pa koncno vsaj dezevat nehalo, upam da bomo imeli taksno lepo soncno jesen user posted image

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 1318
   RE: Septemberke 2017
13.9.2017 13:03:58   
Tara9
Me83 na pdp sem dobila svoje popadke in rahlo krvavela. Vse se je umirilo, ampak sva se šla pokazat, ker sem bila itak en dan kasneje naročena na porod, so me zadržali, po klistirju sem spet popadke dobila, ampak je bilo treba dodajat umetne, da je šlo. Drugače me je pa G danes hecala, da predlaga sex do onemoglosti user posted image user posted image . Tok se mi ne da več nič, ampak vidim, da ne bo druge user posted image . Katere metode imaš še v mislih, da gremo v akcijo.

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1319
   RE: Septemberke 2017
13.9.2017 13:55:06   
maja2014
Hahahaha, Tara9 user posted image user posted image Včasih tudi vaginalni pregled sproži porod; meni ga je v drugi nosečnosti. Za ostale metode pa ne vem; ne vem niti, če kaj od tega sploh drži user posted image

Ja, danes je prav prijetno vreme...

(odgovor članu Tara9)
Neposredna povezava do sporočila: 1320
   RE: Septemberke 2017
13.9.2017 15:20:39   
Dorotheia
Evo punce, se vam na hitro javim, bo pomoje kmalu budnica.

No, včeraj je bila patronažna na obisku in lepo napredujemo s težo - je v 5 dneh šla gor za 200g in smo zdaj že na 3730g (najnižja teža 3180g). Se je super lepo zredila že. Naša je kar lakotnik drugače...je sicer ful potrpežljiva...razen, ko gre za lakoto. user posted image Pri meni se kdaj podoji na eni strani in potem še čisto malo na drugi (ponavadi je to kak dan, ko je manj mleka - recimo, če se je en dan prej malo manj dojila in se naslednji dan hoče več). Drugače pa se tudi podojiva najprej samo na eni strani in čez 2-3 urce še na drugi. Včeraj se mi je zdelo, da imam bolj malo mleka - dojili sva se na 2 uri čez dan in zvečer sem jo od 7h naprej imela na eno uro na joški. Zaspala je okrog 10h in ob polnoči sva se spet hranili. Pa tokrat je še celo ponoči jedla - ob 3h in potem okrog 6h spet.
Včeraj sem se jaz zelo slabo počutila čez dan - bolj je šlo proti večeru slabša sem bila - švoh, brez energije, glava bolela, mrzlo mi je bilo (najbrž sem imela še malo vročine). Sem se bala mastitisa, ker so se mi že vozli naredili na levi strani. Ponoči sem se cela prepotila, da sem se morala 2x preobleči (cunje pa čisto mokre), danes sem pa spet ok. Vozlov tudi ni več. user posted image Sem pazila in jo bolj pristavljala, masirala pod vročim tušem itd.


andi
- če je kaj rumena, bi jaz tudi poklicala patronažno. Če je za vsako hranjenje tak razmak in da ni lačna, potem bi jaz raje poklicala in povprašala. Sploh če nisi prepričana, da dovolj poje.

maja2014 - ja v ponedeljek je sinko imel pregled, ga je ati peljal. Vse ok. Tako da operacije res ne bo. user posted image
Sem prav vesela.

Zdravstveno zavarovanje
- jaz sem šla to danes urediti za našo pupo. Tako da v roku 14 dni dobim kartico. So bile pa tetice presenečene češ kaj že letam okrog, ker sem ravno rodila, da bi morala še počivati. user posted image

Pa danes zjutraj sem bila na manikuri, mami se tudi mora razvajati, se takoj počutim lepše in boljše. Sem drugače kot eno strašilo.
Moram si res nekaj novih cunjc kupit, trenutno imam za obleči lih 3 hlače in vse so trenerke ali pakjice. user posted image
Danes, ko je sonček gremo malo z vozičkom naokrog, komaj čakam. En kratek krogec, ker jaz še ne smem veliko hodit (sodeč po mnenju vseh ostalih). Kako ste ostale mamice kaj aktivne? Jaz pomoje res premalo počivam, potem pride za mano in me čisto podere. Vidim skozi 1001 opravilo, ki mora biti narejeno takoj. Grozna sem, vem.

Nič punce, držite se!


(odgovor članu maja2014)
Neposredna povezava do sporočila: 1321
   RE: Septemberke 2017
13.9.2017 20:19:06   
me83
tara9 glede metod za naravno sprozanje poroda - na netu se veliko pise o parni kopeli senenega drobirja, vroc tus, vroca kopel, pa potem kompot z veliko cimeta in klinckov, ingver, tampon namocen v svetlinovo olje, drazenje bradavic, ananas, itak spolni odnosi,... vpisi v google nacini naravnega sprozanja poroda pa bos nasla kar nekaj clankov,... pomoje se splaca malo potrudit,... skodit tako ne more ne user posted image

(odgovor članu Dorotheia)
Neposredna povezava do sporočila: 1322
   RE: Septemberke 2017
14.9.2017 8:48:59   
Linch
Hojla punce, pa smo tut mi docakali naso puncko [kije na svet prijokala vceraj popoldne sm=bravo.gif]
Obe sva okej in pocivava..
Vceraj zjutraj na pregledu je ugotovil da sem pripravljena in da ni potrebno tretje tablete... itak, sej celo noc nisem spala, so bli popadki kar pogosti.. no potem so me zjutraj pripravili in sem trmasto predihavala popadke, do mislim da 6ali 7cm.. sej se sama nevem ker me je itak tolk bolelo.. pa sem zavrgla moj strah pred epiduralno jo prosila zanjo..wau! Ko bi vedela se ne bi tolko casa mucila, ampak dobro,je ze pozabljeno :) Sam porod je bil pa ekspres in baje cisto šolski. Lepo je blo, lepo je in lepo bo :)))
Hvala vsem, ki ste me imele v mislih :)

(odgovor članu me83)
Neposredna povezava do sporočila: 1323
   RE: Septemberke 2017
14.9.2017 10:04:42   
Tara9
Vauuuuuu linch iskrene iskrene čestitke za malo princesko. Kako vesela sem za vsako, ki opravi in dobi svojo težko pričakovano štručko. Tko sem občutljiva zadnje dni, da kr solzice dobim, ko vas berem. Lepo se cartajta in počivajta in srečno. Glede EA sem bila v prvo ista, potem pa rekla vau kakšno olajšanje, tko da tokrat, če bo čas dopuščal seveda, ne bom dolgo čakala.

Me83 evo pa sva sami. A se dobiva 19. v porodnišnici user posted image , ti imaš pdp meni pa je ful lep datum. Sem brala malo o naravnih metodah, si bom res eno toplo kopel privoščila, pa danes ful pucam spet, dragi je pa frej čez vikend tko da moram še njega angažirat pri sprožanju user posted image .

Dorotheia ti pa res že na polno šibaš okrog. Vem kako je, ženske smo res ena čudna bitja, stalno mislimo, da moramo bit v pogonu user posted image . Čuvaj se vseeno, boš potem nadoknadila.

(odgovor članu Linch)
Neposredna povezava do sporočila: 1324
   RE: Septemberke 2017
14.9.2017 10:12:53   
me83
Iskrene cestitke Linch user posted image

upam, da so vse bolecine pozabljene, sedaj pa se le spocijta in nacartajta user posted image sicer pa super, da si imela moznost EA,... jaz na njo sploh ne upam (sicer bi jo vzela le ce bi bilo res res hudo), ampak pri nas v bolnici jo je skoraj nemogoce dobiti, tako, da se na to sploh ne morem zanesti user posted image

in kako velika je bila pupa? ker tudi meni bodo na pdp sprozili zaradi manjsega ploda user posted image

sicer pa sem vceraj in danes opazila, da mi je sel cep,... tako da se vseeno upam, da se zacne samo od sebe user posted image

(odgovor članu Linch)
Neposredna povezava do sporočila: 1325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  51 52 [53] 54 55   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kamasutra za nosečnice: najboljši položaji...
Mnoge ženske ugotovijo, da se njihov spolni nagon med nosečnostjo poveča! Odkrijejo pa tudi, da je logistika lahko nepri...
FOTO: Slabi trenutki vsake nosečnice
photo
Nosečnost je čudovito obdobje, vendar je hkrati lahko tudi naporna. Poglejte si serijo fotografij, ki prikazuje tudi te,...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?