|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 10:13:37   
Titans
Čestitke Najaraja! Meni se je enako odvalil kamen od srca, ampak do nuhalne bom še vedno malo nervozna😉 zanimivo, da so ti pri 3mm izmerili 7 tednov. Moja pikica je bila 4mm in so mi rekli 6 tednov 1 dan.



(odgovor članu NajaRaja)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 10:25:33   
NajaRaja
Midva sva vedela zadnji datum kdaj bi bil lahko user posted image narejen, ker potem mojega ni bilo doma user posted image Tako da smo določili 7. teden glede na tisti datum.
Saj mene je tudi zaskrbelo kako je lahko še tako miceno, ampak baje je to normalno. Doktor pravi da naj se ne sekiram in da bo sigurno še zrasel, da ni pri vseh enako user posted image

(odgovor članu Titans)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 13:02:17   
Anonimen
Se vam še jst pridružujem, pdp po mojih izračunih tam nekje 17. 5. Bom bla zaenkrat še anonimna, vsaj do prvega pregleda. Me je pa ful pozno naročila šele 17. oktobra 🤷🏼‍♀️Je pa to moj tretji otroček, tko da bo kar pestro :D se pa počutim ok, sploh nimam nič težav, tko da na trenutke kar pozabim, da sem noseča.

(odgovor članu NajaRaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 15:06:55   
diana 28
No pa sem tudi jaz dobila datum...v četrtek ga imam 19..09....je bila pa ginekologinja prav vesela, ko sem jo klicala in povedala 😅...
Jaz bom nuhalno opravila pri svoji ginekologinji in verjetno tudi povprašala za spol, ko bo možno ugotoviti😃.. da se bolje pripravim saj si delam že cele filme kako bo. Malo se sicer bojim, ker vsi kar precej jamrajo cez otroke ma upam, da jaz ne bom takšna 😅...vsaj v moji službi je tako...
Z mano pa še vedno enako, nobenih hudih slaboati in znakov..samo prsa me občasno precej bolijo, občasno pa prav nič....


(odgovor članu NajaRaja)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 15:11:44   
diana 28
Aja....pa pozabila sem omenit, da si morda sama želim bolj fantka, mojemu je pa vseeno in se zato malo dmotano počutim, da imam neke preference 🤔...zato je bolje, da vprašam, da se pripravim 😄
Mora pa bit tudi zanimivo, ko ne veš do zadnjega 😊
Pa čestitke vsem, ki ste opravile prve preglede. Držim pesti, da bo tudi z ostalimi vse ok😊

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 15:34:52   
vrtnica00
Samo ne se zanasat kaj bo rekla na nuhalni. Meni je pri 17t napačen spol napovedala. Pol me pa sok na morfologiji, ko se že vse pripraviš na en spol v glavi kako bi blo. 


(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 18:20:36   
diana 28
Ja, to pa imas tudi prav ja 😊...sem že slišala za podobne primere ....

(odgovor članu vrtnica00)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 18:22:29   
lili88
Haha ja meni je ginekolog na nuhalni pri drugem rekel da bo puncka pri tretjem da bo fant... pa je ravno obratno 😂😂😂 no v prvo je zadel 😊🙈 


(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 18:24:47   
netyka
Tudi meni je narobe rekla na nuhalni, je bila punčka 🙈 Mo na morfologiji se je pa potem lepo videlo da ima nekaj drugega med nogicami 😃🙈 Midva sva se naceloma odločila, da bova naredila Nifty, tako da bomo že kar hitro vedeli spol 😊


(odgovor članu lili88)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 18:52:17   
vrtnica00
Kater nifty osnovni al tisti, ki več zajema? 


(odgovor članu netyka)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 18:58:58   
netyka
Tistega srednjega, mislim da je samo 40€ razlike od osnovnega. Ne vem kako je če se gre  na Nifty če je treba tudi na nuhalno. Ve katera morda?


(odgovor članu vrtnica00)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 19:29:07   
vrtnica00
Nuhalna ti je mini morfologija,kjer se vse pregleda. 


(odgovor članu netyka)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 19:32:41   
netyka
Ja saj to vem, sem bila v prvi nosečnosti na nuhalni 🙂 Ampak je tega že 9 let, se spomnim samo tisto da za Downow sindrom merijo, vem pa da z Nitfy tudi za Downow preverijo, pa sem mislila da ne bi te za isto stvar dva pregleda delala 😊 Škoditi pa tak ne more, je vsaka informacija vec kot dobrodošla 😊


(odgovor članu vrtnica00)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 20:23:16   
lili88
Na nuhalni se ne pregleda samo za sindrome ampak tudi delovanje organov... jaz bi se vseeno odlocila za pregled...


(odgovor članu netyka)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 21:44:07   
aleps 5
Zdravo... se ena majcica tukaj. Glede na to da imam menstruacijo tocno kot svicarska ura mi dva dni zamuja in test je pozitiven. Sicer se zaradi prejsnje izkusnje kjer je bila samo cista ki proizvaja isti hormon kot nosecnost ne bom prevec veselila do prvega pregleda. Po svojih izracunih imam pdp 25.5 😁 upam da je tokrat vse tako kot mora biti. Za datum poklicem jutri in upam da me naroci cim prej. Stara sem 33 let in je to moj prvi 👶. Kdaj naj bi se videl plod in srcek? V katerem tednu? Ce sem prav zracunala sem v 5t tako da upam da me ne bo cez 1 mesec narocila. Hvala za odgovore punce. Pa cim vec radosti v nosecnosti 😁🥰


(odgovor članu lili88)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 21:53:28   
diana 28
Lepo, da nas je vedno več 🙂....srček naj bi se v 6 tednu že lahko videl vendar ni nujno. Pri meni se v 6 tednu in 3 dni ni videlo oz. je rekla ginekologinja da hoče biti vendar se ni....ni pa nujno, da se že tako zgodaj vidi. Lahko traja tudi kak teden ali dva več...vsaj tako sem nekje brala. 
Mogoče bodo druge več vedele 🤔

(odgovor članu aleps 5)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Majčice 2020
17.9.2019 22:02:08   
aleps 5
Diana 28 hvala za odgovor. Bomo videli kaj bo gospa rekla 😁


(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Majčice 2020
18.9.2019 10:10:45   
aleps 5
Zdravo... evo dobila sem datud 8.10... mal bom mogla se potrpet. 😁 lep dan... pa brez nosecniskih tegob 💪


(odgovor članu aleps 5)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Majčice 2020
18.9.2019 10:44:20   
Veselau
Ste se že morda začele mazati s kremami proti strijam? Berem po forumih, pa ene začnejo že na začetku nosečnosti, druge se sploh ne mažejo..je zgleda res odgisno od kože.  Kako pa izgleda prvi pregled? Me že kar radovednost daje 😁

(odgovor članu aleps 5)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Majčice 2020
18.9.2019 11:37:40   
NajaRaja
Jaz se še ne mažem, po moje se ne bom dokler ne bo začel trebušček rast. Sem pa brala da je tale zadeva uredu: https://www.lekarnaljubljana.si/artikel/bio-oil
Pregled je pri meni izgledal tako, da mi je ginekolog najprej vzel bris, potem pa z vaginalnim ultrazvokom preveril ali je dojenček v maternici, koliko je velik in če bije srček. Dobiš tudi slikice in materinsko knjižico. Potem te sestra povpraša kdaj je bila zadnja M, če si zdrava, ali imate kakšne boleznih v družini, če si že imela kakšno operacijo, če si jemala kontracepcijo in koliko časa...To je res vse tako na hitro, da bi si verjetno mogla prej vse nekam zapisat ker mi je takrat pol stvari šlo iz glave user posted image . Izmerijo ti pritisk in te stehtajo. Vprašajo te tudi če jemlješ folno kislino. Če si na tešče ti tudi vzamejo urin in kri. So baje zelo strogi kriteriji glede sladkorja, tako da so me prej vprašali če sem dan prej zvečer jedla kaj sladkega. Kri testirajo tudi za toxoplazmozo in rh faktor, ker je lahko problem če si rh negativna. No, potem dobiš nov datum pregleda in to je to user posted image Jaz sem bila v ordinaciji nekaj manj kot pol ure. Ker itak je ob isti uri vedno naročenih več punc in potem se mi zdi da te tako na hitro odpikajo user posted image

(odgovor članu Veselau)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Majčice 2020
18.9.2019 12:58:39   
Mala vila
Meni je šel prvi pregled čisto prehitro mimo, sem pol stvari pozabila vprašat. Pa verjetno je bolje, da sta mi sestra in ginekologinja razložili, da je vse ok in nisem imela časa za paniko. Jaz sem imela pregled prejšnji teden, kri in vodo pa sem dala danes, tako so mi naročili.
Jaz se namažem vsakih nekaj dni zvečer, nekaj me hoče koža srbet na trebuhu in na prsih, pa okoli bradavic se mi lupi koža, še nikoli se mi ni zgodilo kaj takega 🤷‍♀️🤷‍♀️ kupila sem si pa olje proti strijam v dm-u.
Vidim, da imate vse nuhalno pri svojih ginekoliginjah, jaz se še kar ne morem odločit kam naj grem, verjetno bom šla kar v porodnišnico, kot so mi svetovali na pregledu. Že zdaj sem nestrpna in komaj čakam, da spet vidim svojo pikico kako raste.
Počasi me začenjajo hlače tiščat okrog pasu. Imam ponavadi raven trebuh, zdaj pa se mi zdi, da je vsak dan večji... ima še katera take izkušnje? Ali pa samo preveč jem 🐷🐷
Držim pesti za vse, ki imate preglede v prihodnjih dneh, javite nam kako vam je šlo 🙂

(odgovor članu NajaRaja)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Majčice 2020
18.9.2019 13:02:25   
Mala vila
Meni je šel prvi pregled čisto prehitro mimo, sem pol stvari pozabila vprašat. Pa verjetno je bolje, da sta mi sestra in ginekologinja razložili, da je vse ok in nisem imela časa za paniko. Jaz sem imela pregled prejšnji teden, kri in vodo pa sem dala danes, tako so mi naročili.
Jaz se namažem vsakih nekaj dni zvečer, nekaj me hoče koža srbet na trebuhu in na prsih, pa okoli bradavic se mi lupi koža, še nikoli se mi ni zgodilo kaj takega 🤷‍♀️🤷‍♀️ kupila sem si pa olje proti strijam v dm-u.
Vidim, da imate vse nuhalno pri svojih ginekoliginjah, jaz se še kar ne morem odločit kam naj grem, verjetno bom šla kar v porodnišnico, kot so mi svetovali na pregledu. Že zdaj sem nestrpna in komaj čakam, da spet vidim svojo pikico kako raste.
Počasi me začenjajo hlače tiščat okrog pasu. Imam ponavadi raven trebuh, zdaj pa se mi zdi, da je vsak dan večji... ima še katera take izkušnje? Ali pa samo preveč jem 🐷🐷
Držim pesti za vse, ki imate preglede v prihodnjih dneh, javite nam kako vam je šlo 🙂

(odgovor članu NajaRaja)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Majčice 2020
18.9.2019 15:25:43   
netyka
Jaz se sicer spomnim pregleda v prejšnji nosečnosti, je pa že nekaj let nazaj, tako da ne vem če je še vedno isto. Najprej tehtanje in merjenje pritiska. Vzamejo vodo in kri (toksoplazmoza in rh faktor). Naredijo pregled, vzamejo bris in naredijo vaginalni uz. Seveda dobiš tudi materinsko knjižico in datum naslednjega pregleda. Res pa je, da gre vse zelo hitro in tudi jaz sem se šele doma spomnila kaj vse sem želela še vprašati in česa vse si nisem zapomnila 😃😃


Kar se tiče mazanja, jaz sem včeraj začela mazati trebušček, ker se mi zdi da po malem že raste (8.teden), določenih kavbojk sploh ne zaprem več🙈 Naj bi se v drugo baje prej poznalo... Si pa že ene 3 tedne mažem prsa, ker so res že zdaj gromozanska in nenormalno bolijo 🙈🙈🙈 Se me je pa včeraj lotila neka viroza, vročina in glavobol, pa se nekako skušam izogniti jemanju kakih tablet, kuham čajeke in upam da čimprej mine 😃 Kako ste pa ostale srečke nosečke? 😊

(odgovor članu Mala vila)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Majčice 2020
18.9.2019 15:51:32   
lili88
Hahaha res da je to moja 4. Nosecnost AMPAK... sej vem da trebuscek ni tak zaradi nosecnosti same oz velikosti dojencka ampak napihnjena sem za peti mesec in tudi ce me pas tisci tam okoli bokov dobim prav krce tako daaa... ocitno grem kmalu na nosecniske hlace al neki 😳😂


(odgovor članu netyka)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Majčice 2020
18.9.2019 18:18:12   
vrtnica00
Mene vsak dan bolj tiščijo hlače. Pa še to tiste elastične. Tako da bo kmalu treba nosečniške oblect. Prejšnji sem šla na prvi pregled v 9.t že v nosečniških hehe

Imam še vedno napade slabosti čez dan. Mazala se bom, če mi bo zategovalo kožo. Prvič sem strije dobivala zadnje tedne, ko je bil trebuh reees ogromen. Pomoje je to čist odvisno od elastičnosti kože. Jutri zjutraj me čaka pregled. Sem tako živčna. Komaj čakam, da vidim kako je pikica💞

(odgovor članu lili88)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.
Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?