|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: MAJČICE 2021
21.11.2020 23:16:32   
evkaliptus
Težave s prebavo sem imela prej, sedaj je vse ok, grem lepo 1x na dan normalno na potrebo. Res pa je, da zjutraj na tešče vsak dan spijem mlečni kefir, ker mi noro paše, kakšen teden pa čez dan pijem vodni kefir, ker sem se ga spet lotila delat. Tako da zna bit, da mi to pomaga. 

Pralnih pleničk jaz ne bom uporabljala, niti nobene ne poznam, ki jih, zato nimam nobenih mnenj ali izkušenj glede njih. 

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 651
   RE: MAJČICE 2021
22.11.2020 10:37:54   
Nora23
Zdravo punce😊 Jaz nimam facebooka, tako da kolikor boste se tle aktivne, bom z vami, drugace zal ne.Jaz sem sedaj v 14. tednu, na nuhalni je kazal na puncko, mi je pa vseeno rekla naj za zihr pocakam do morfologije. Mi je pa za to res cisto vseeno, samo da so rezultati nuhalne in dht-a bili dobri.🥳Teza je se zmeri enaka, na nuhalni sem celo mela pou kg manj kokr avgusta ko sem zanosila. Se pa ne pazim pretirano s prehrano, jem 3 obroke dnevno kokr pred zanositvijo. Tudi nobene vrste hrane nisem crtala ven iz jedilnika, dokler mi vse pase jest, se bom tako prehranjevala. Sem mnenja, da je treba cim manj komplicirat.. sploh ce mas taksno nosecnost, da si lahko to privoscis. Jaz simptomov "nosecke" se kar nimam, sem zaradi tega zelo srecna. Vsak dan naredim okoli 4km hitre hoje, ker mi res pase.. 🤩 od nosecniskih stvari imam samo blazino oz. crva, ki mi za spanje prav pride😂 kar se tice pa trebuscka, je pa v tem tednu zacel prihajat na vidno.. Upam, da ste vse vredu, in da ste zdrave. 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 652
   RE: MAJČICE 2021
22.11.2020 12:21:48   
Nora23
Zanima me, ce je katera nosecka pri prvem otroku imela otroski vozicek Tutek? Ogledujem si Tutek Grander Play, jaz sem cula same pohvale zanj in to od mamice, ki je pred njim imela tudi Stokka, in je s Tutekom bila bolj zadovoljna. Ko pa sem poslala povprasevanje Malim vragcom, ki to znamko prodajajo, so mi odgovorili da to znamko zelo malo prodajo in da je ta znamka cudaska, zato naj se odlocim za kir drug vozicek. 😳 (sem vam citirala njihov komentar). Ampak se kar ne odstopam od njega, vsaj kaksno dodatno mnenje bi se rada slisala, ker mi je vozicek tudi zelo usec vizualno, cena pa zelo sprejemljiva. 

(odgovor članu Nora23)
Neposredna povezava do sporočila: 653
   RE: MAJČICE 2021
22.11.2020 14:55:36   
evkaliptus
Nora super, da je vse vredu in da se dobro počutiš! 💞 ..mi smo ravno z enournega sprehoda, tako da se jaz tudi trudim vsak dan odpravit ven v hrib. Kar se hrane tiče tudi jaz ne kompliciram, sem pa v 17 tednu in imam 3 kile več kot na začetku, začela sem pa pri točno 58kg. Glede na vse smernice in tabelo je to čisto ok🙂 

Prav nasmejala sem se kaj so ti napisali iz trgovine🙈😂 Žal tega vozička ne poznam. Ali bo katera izkoristila black friday popuste? Jaz sem razmišljala, da ga kar naročim, ker ne verjamem, da bo kdaj kaj več znižan. Izbrala sem sicer Joie Versatrax. Na popustih mi je mami kupila tudi gnezdece, sem se na koncu odločila za Done by deer... sobico s previjalno, posteljico, jogi (ki je nov) in posteljnino pa dobim.. je praktično vse kot novo in v barvah, kot sem želela. Tako da razen vozička (4v1 se pravi z lupinico in isofixom) nekaj večjih stvari ne bom rabila kupit. Samo še banjico in nosilko... ali sem še na kaj pozabila?🤔😊

Aja Nora jaz sem sicer na fb, ampak mi je ta forum še ljubši, ker se mi zdi da ste mi bližje, ker nas je malo in smo skupaj od začetka🙂

(odgovor članu Nora23)
Neposredna povezava do sporočila: 654
   RE: MAJČICE 2021
22.11.2020 15:28:45   
Nora23
Men je vsec ko tud ostale napiset_e glede vozickov za katere se odlocate, si jih pol se js mal ogledam.. da se ne bi zaletela prehit.. drgac pa sm bla vedn zagovornik nakupa v trgovini in ne prek spleta. Zdej pa ocitno drgac ne bo slo🤔 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 655
   RE: MAJČICE 2021
22.11.2020 16:22:53   
Škratek89
Oj, punce...da se vam tudi jaz po dolgem času malo javim..do začetka decembra sem polno zaposlena, imam neke obveznosti in kar precej stresno obdobje.. komaj čakam, da bo mimo in bo potem toliko lepše user posted image
Drugače počutje je dobro, zdaj sem 17t in 2 dni..trebušček še ni kaj posebej izrazit, razen v popoldanskih in večernih urah..sem pa včeraj zvečer prvič začutila neke posebne premike v maternici, mislim, da je to to user posted image kot bi ena ribica zaplavala, res zanimivo :)
Kooomaj čakam 15.12., da vidim kako je to bitje že zraslo..upam, da bo takrat tudi trebušček že tisti pravi nosečniški user posted image

Glede vozička jaz nimam težav, ker ga dobim od kolegice.. previjalno bova kupila novo, nisva pa še nič kaj dosti gledala..
kupila sem že par srčkanih cunjic za svojo dušo.. user posted image



(odgovor članu Nora23)
Neposredna povezava do sporočila: 656
   RE: MAJČICE 2021
22.11.2020 20:28:50   
luri
Ojla,


Jaz sicer pašem k aprilčicam, ampak kdaj skočim pogledat tudi k majčicam 2021 in marčevkam 2021 :) 
Kamničanka jaz sem imela pred kratkm 14 dni težave s prebavo in mi niti stroga dieta niti borovničev čaj nista ustavila tekočega blata. Potem sem klicala ginekologa in mi je rekel naj si grem v lekarno po Linex 3 dnicsem jemala po 3 kapsule na dan, potem pa še kakšen teden po 1 na dan in se je stanje normaliziralo. :)

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 657
   RE: MAJČICE 2021
22.11.2020 20:58:52   
Kamničanka1
Luri hvala za info! Nisem bila prepričana kaj nosečke še smejo in kaj ne kar se tiče raznih pripravkov in dodatkov. Če se ne umiri bom tudi jaz posegla po Linexu. ☺️


(odgovor članu luri)
Neposredna povezava do sporočila: 658
   RE: MAJČICE 2021
22.11.2020 21:48:56   
evkaliptus
Kamničanka probiotike lahko jemlješ, so celo priporočljivi, tako da jaz na tvojem mestu sploh ne bi čakala in naredila kuro z njimi 😉

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 659
   RE: MAJČICE 2021
22.11.2020 21:50:28   
evkaliptus
Aja in ne samo dober teden, jaz imam Viridianove in vedno naredim 3 mesečno kuro z njimi, jo bom tudi sedaj. Črevo rabi dobre bakterije za zdrav imunski sistem in prebavo

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 660
   RE: MAJČICE 2021
23.11.2020 22:07:53   
Kamničanka1
Evkaliptus, super, hvala za nasvet. Se jutri sprehodim do lekarne ☺️


(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 661
   RE: MAJČICE 2021
23.11.2020 22:17:24   
evkaliptus
Ali še katero boli križ? Danes sem bila veliko na nogah, opravljala en kup opravil in me tako boli, da se prav težko premikam in še dobro, da imam materinsko blazino, ker samo z njo ležim tako, da me ne boli. Sploh ne vem kaj naredit, da to preprečim... hodim redno, jogo in raztezne vaje tudi delam, pa me ob takih “naporih” vedno grozno matra potem na koncu dneva😔

(odgovor članu Kamničanka1)
Neposredna povezava do sporočila: 662
   RE: MAJČICE 2021
24.11.2020 8:31:59   
Škratek89
Tudi mene zadnje čase bolj boli križ, ponoči ne najdem pravega položaja zarad bolečin v kolkih. Zadnjič sem generalno pospravljala stanovanje pa sem bila potem čist fertik. Zjutraj redno izvajam jogo in se mi zdi da je precej boljše, mogoče bi jo morala dodati na urnik še popoldne ali zvečer. Pomoje je to povsem normalno, ker se nam zaradi hormonov mehčajo sklepne vezi. Kaj šele bo, ko bomo imele tisti pravi trebušček user posted image

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 663
   RE: MAJČICE 2021
24.11.2020 8:43:32   
evkaliptus
Ja, to sem se tudi jaz spraševala “kaj šele bo??”🙈Saj vem, da od relaksina, ampak res si nisem mislila, da bom kot starček na večere😂 in nisem vedela, da je normalno tako kmalu se soočat s temi bolečinami. 

Ste kaj kupovale na popustih? Midva sva včeraj naročila voziček z lupinico in isofixom in komaaaj čakam da dobim paket🤗 čakam še gnezdece in previjalno torbo. Potem sem pa pa ustavila konje, joj bi kar še kaj naročila 😊 Tako da tole me je navdalo z enim takim veseljem, da bo kmalu doma dojenček. Jutri vstopam v 18 teden, smo že skoraj na polovici😍 

Kdaj imate preglede? Jaz imam v četrtek, komaj čakam da spet vidim otročička.

Že kaj čutite gibe? Jaz še čisto nič..

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 664
   RE: MAJČICE 2021
24.11.2020 8:53:49   
Škratek89
Jaz nisem nič kupovala zdaj med popusti, si bom to veslje prihranila za potem, ko bo to malo bolj stresno obdobje za mano (imam neke nujne obveznosti do prvega tedna decembra). Jaz mislim da sem 2 dni nazaj prvič čutila nekaj kar bi lahko bili gibi, kot bi ena ribica zaplavala, je trajalo kakšno minutko...potem pa nisem več čutila..še zdaj nevem al je blo to to al samo črevesje..
Oo, evkaliptus, kako super, da imaš spet pregled, jaz ga imam šele 15.12, po dooolgih 4 tednih za morfologijo, juhej user posted image mislim, da nam bo lažje čakat do naslednjih pregledov potem, ko bomo otročka že čutile.. user posted image

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 665
   RE: MAJČICE 2021
24.11.2020 9:00:06   
evkaliptus
Naj ti hitro mine❤️ Stresno obdobje in čas do pregleda😊 sredi decembra bom imela verjetno morfologijo. Seveda sigurno spet mož ne bo smel zraven😒 tale UZ v živo je res drugačno doživetje kot slikica ali video..

Ja, verjetno bo lažje tole čakanje, ko se bo že kaj dogajalo. Sedaj nas samo UZ spomne, da nosimo 👶 No sedaj tudi trebušček.. zato se mi zdi, da so me ti nakupi malo popeljali v realnost 🙂 

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 666
   RE: MAJČICE 2021
24.11.2020 9:14:04   
Škratek89
Hvala, evkaliptus user posted image saj bo, še malooo...
Moja ginekologinja je rekla, da bo partner najbrž lahko zraven pri morfologiji.. držim pesti, da res. user posted image
Kar se tiče mojega trebuščka pa še vedno ni prav očiten.. če nosim oprijeto majčko se res vidi izboklinico, drugače pa ne bi nihče še nič posumil..prav drugače kot slikice mamic s FB, sem se prav malo zamislila user posted image komaj čakam, da malo bolj konkretno vzhaja.. user posted image user posted image

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 667
   RE: MAJČICE 2021
24.11.2020 9:24:19   
evkaliptus
Jaz sem se pa sekirala kako zelo se širim, potem sem pa videla na FB, da imajo vse večje bušije z manj tedni kot jaz 😂 tako da si očitno domišljam moj “ogromen” trebuh😂 ne, zjutraj je res manj viden, zvečer pa kar naraste, ampak ja očitno manj kot pri ostalih, je pa že viden in v oprijetih majčkah ne bi mogla skrit. No, lahko bi si morda kdo mislil, da sem se koronsko zredila🙈

Jaz bom tudi vprašala svojo gin, če bo dovolila, da bo zraven🤞

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 668
   RE: MAJČICE 2021
24.11.2020 9:37:07   
Škratek89
Hehe, zanimivo kako imamo različno percepcijo user posted image no, pri meni je tudi zvečer veliko bolj viden al pa če se fajn najem user posted image saj bo, lahko da bo potem v parih tednih kar naekrat zrastel user posted image

Upam, da bo tudi tebi ginekologinja dovolila, da bo partner zraven pri morfologiji.. se mi zdi, da to je pa res tak lep pregled in že tako smo bile do sedaj precej prikrajšane kar se tega tiče..


(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 669
   RE: MAJČICE 2021
24.11.2020 12:53:42   
PozitivnaEnergija
Ojla, da se še jaz malo javim. Najprej včeraj sem prvic konkretno čutila brcike, in so bile 100%, očitno bo direktor, me je nabrcal med službenimi opravki v pisarni hehe.


Sicer sem čutila že kakšen teden nežne metuljčke, ampak vceraj pa prvic tisto tapravo. 💙💙💙
Drugo, vozički...kamničanka svetujem ti da pregledas videe karkoli najdes na youtubeu od željenih vozickov. In si zqmislis kaj potrebujes. Ful je odvisno a želis da je lahek, ker ga bos naprimer v bloku po stopnicah nosila....ali rabis da se ful razstavi (pri veliko vozickih ni razstavljavljanja iz sportnega dela da se loci od ogrodja...ali pa rabis 3 roke...) jaz naprimer imam twingota, in morem gledat da se loci sportni del in ogrodje...in da je relativno lahek, da ima napihljive gume mi je pomembno ker vem da imajo potem tudi boljse vzmetenje in grejo ko tanki po makedamu ali res zahtevnem terenu. Midva sva se v prvo uspela odlovit šele v živo, ker sem mojemu mogla dokazat, zakaj ne moreva imeti peg perego gt3, namesto high treka ki sva ga potem vzela. Gt3 je bil zlozen tezek ko cent, jaz bi verjetno pruh pokasirala ga dnevno zlagat in razstavljat za v avto...sem vedela da bova veliko z avtom na ok. Na zalost zdaj ni moznosti v zivo gledat, ampak za vozicek je še čas, če še nisi čisto odločena, si vzemi čas. Tiste ki pa vejo, pa itak da skoristite black friday popuste. Jaz sem sicer prepricana da bova vzela rabljenega high treka kot v prvo, ceprav ni pq nujno da se ne bom mogoce za joie versatrax odlocila. Jezi me samo ker bi mogla novega kupit, ker rabljenih prakticno skoraj še ni, je prenov model. Eden je na bolhi trenutno, ampak je črn :/ sem izlocila črno, belo in temno sivo barvo...zahtevna sej vem :) ampak so mi bolj vsec barvni. 
Ok sm se malo razpisala, no še glede bolečin v križu, jaz morem pa prov potrkat na les, v prvo sem imela ful tezav, ampak sva imela zanic jogi, zdej imava vrhunskega, tudi me zdaj tamala prisili nekako da sva vsak dan vsaj 1.5h na sprehodu zunaj, skor ne glede na vreme tako da nisem zasedena, pazim da ne delam generalke v enem dnevu, ker mi ni ok. Si porazdelim čez več dni, tako da se kar pazim, ne dvigujem tamale itd. Že zdaj probavam preko boka vstajat s postelje, pa pazim kako se predklanjam, raje pocepnem ipd. 
Trenutno mi je res ok, prebava je ok, ker mi pase se vedno dnevno solata in jogurti, suho sadje. Na kg sm še vedno na minus 1.5kg 💪💪, deug teden 3.12. Imam pregled, potem okoli 18.12. Pa še morfologijo. Zacela sem dodajati magnezij, ker so se me krci v nogah lotili, drugace pa vse ok.


(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 670
   RE: MAJČICE 2021
24.11.2020 13:03:05   
PozitivnaEnergija
Aja pralne plenice...jaz jih ne bom prakticirala, ker so mi na žalost preveč zamudne potem s pranjem, in si delam potem dodatne kupe za susenja...imamo zelo omejen prostor za susit in smo brez susilca. Tudi v prvo sem zbirala bolj naravne izmed tistih za enkratno uporabo pa je bila ritka skos vredu.  Poleg tega ga potem poleg mene ne bi hotel verjetno noben previt 🤣🙈


Tudi ne bom imela 1 leto polne porodniske, tako da bova veliko leteca, bo že kot mali se naucit delat ;) tako je ko si privat malo podjetje :) v prvo sem imela luksuz celega leta porodniske. Je pa res da vsaj vem da zase delam in si lahko po svoje razporejam delovni cas tudi izven porodniske, nimam tezav z bolnisko, tko da so plusi in minusi.
Aja pa trebuscek se tudi zjutraj že pozna, nekako mi pa še uspe brez materinske spat ;) 

(odgovor članu Škratek89)
Neposredna povezava do sporočila: 671
   RE: MAJČICE 2021
24.11.2020 14:07:03   
evkaliptus
Živjo, pozitivna! Juuuj kako lepo, jaz komaj čakam, da /jo ga začutim user posted image user posted image


Z vozičkov sem pa jaz doktorirala user posted image Tako kot si napisala, žal pač še nekaj časa ne bo mogoč ogled v živo... sem se pa jaz po vseh review-jih, youtube posnetkih in prebranih lastnostih za 100% odločila za Joie Versatrax in ga zato sedaj na popustih tudi kupila. Komplet 4v1 z i-gemm2 lupinico in isofixom je bil znižan na Ajatutaja in mi ga že jutri odpremijo. Komaj čakam! Jaz sem izbirala tako - najprej po izgledu, ker mi pač more bit všeč, potem ko sem naredila ožji izbor pa sem izločala glede na željene lastnosti in ceno. Ko sem izbrala Joie-ta sem potem pregledala povsod po netu kar se je le dalo uporabniških izkušenj.


Jaz sem danes s križom ok, včeraj sem res spretiravala očitno, cel dan sem bila na nogah in v pogonu.. Po drugi strani je problem tudi, če večinoma presedim. Tako da neko srednjo varianto moram očitno ubrati in ne pretiravati z ničemer.

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 672
   RE: MAJČICE 2021
24.11.2020 20:35:43   
PozitivnaEnergija
Ja evkaliptus sej si res dober vozicek izbrala. Jaz razmišljam da ga bom šla v živo pogledat v baby center ko bo spet možno. Morem v živo preizkusit, čeprav me ful mika ;) 


Se pa zdaj v drugo vidi koliko znank in kolegic okoli mene ima že otroke, in da res stvari ful krozijo. V prvo sva razen oblek vse kupovala novo. 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 673
   RE: MAJČICE 2021
26.11.2020 11:55:14   
evkaliptus
Živjo! Danes se dogaja en kup stvari user posted image

Imela sem pregled, na UZ je preverila organe, nosno kost in ustnico ter izmerila glavo, stegnenico, trebušček.. skratka ena mini morfologija. Pogledale sva tudi spol in je v kartoteko zapisala, da bo punčka user posted image user posted image prej sva imele še vprašaj user posted image Vse je v najlepšem redu in ustrezno tednu v katerem sem. Morfologijo imam 23.12. in bo lahko mož zraven user posted image


Nekaj black friday nakupov sem opravila in včeraj dobila gnezdece, danes pa ta veliko pošiljko user posted image Komplet voziček, lupinico in isofix pa še previjalno torbo sem dodala user posted image Komaj čakam, da pride mož iz službe, da odpreva!


Pisala bom še dr. Strahovi kdaj lahko prideva na 3d/4d UZ.

(odgovor članu PozitivnaEnergija)
Neposredna povezava do sporočila: 674
   RE: MAJČICE 2021
26.11.2020 21:16:20   
Kamničanka1
Pozitivna, hvala za izčrpen odgovor 😁 jaz mislim, da sem skoraj odločena, da vzameva inglesino aptico 4v1.


Evkaliptus juhu same lepe novice! Še ena punčka 💛 to je bil pregled v katerem tednu?Jaz imam pregled 8.12., ko dopolnem 17. teden in me skrbi, da ne bo UZ 😕 

(odgovor članu evkaliptus)
Neposredna povezava do sporočila: 675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  25 26 [27] 28 29   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?