|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vse o carskem rezu
27.11.2010 16:57:24   
zaspancek1
No, jaz pa se ne strinjam cisto. CR je res operacija, vendar tudi vaginalni porod ni kar tako nekaj - pride lahko do hudih komplikacij, zato tako trdovratno vztranjane pri njem ni ravno smiselno. V Nemciji npr. je leta 2008 bilo 30% vseh porodov CR (med temi so tudi tisti na lastno zeljo), pa nimajo zato statisticno nobene vecje smrtnosti (otrok in mater), komplikacij,... Skratka - sem za to, da se bi lahko vsaka nosecnica sama odlocila kako zeli roditi (seveda po predhodnem temeljitem posvetu).

(odgovor članu marelicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Vse o carskem rezu
28.11.2010 13:30:54   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: zaspancek1

No, jaz pa se ne strinjam cisto. CR je res operacija, vendar tudi vaginalni porod ni kar tako nekaj - pride lahko do hudih komplikacij, zato tako trdovratno vztranjane pri njem ni ravno smiselno. V Nemciji npr. je leta 2008 bilo 30% vseh porodov CR (med temi so tudi tisti na lastno zeljo), pa nimajo zato statisticno nobene vecje smrtnosti (otrok in mater), komplikacij,... Skratka - sem za to, da se bi lahko vsaka nosecnica sama odlocila kako zeli roditi (seveda po predhodnem temeljitem posvetu).




Se podpišem pod to. Nosečnost sama je v neki meri tvegana, tako kot CR in vaginalni porod. K sreči le redko pride do kakšnih hujših komplikacij pri katerem koli načinu poroda, se pa vseeno dogaja.
Zato pa mi ni niti najmanj zabavno, ko katera reče, da je še vsaka preživela.
CR je v določenih situacijah (npr. medenična, prečna lega) npr. bolj varen kot vaginalni porod, tak da je vsakršno posploševanje čisto odveč.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Vse o carskem rezu
1.12.2010 8:20:34   
nina42
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: lunka1

Pa najbrž stroški posega tudi niso zanemarljiv faktor...



Ob vsem tem varčevanju, oz. "racionalizaciji" jih verjetno skrbi predvsem to user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Vse o carskem rezu
12.12.2010 0:31:19   
nina42
Tiste, ki ste rodile s CR in vaginalno z epiziotomijo... kaj bolj boli???

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Vse o carskem rezu
15.12.2010 21:34:57   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: nina42

Tiste, ki ste rodile s CR in vaginalno z epiziotomijo... kaj bolj boli???

Imam izkušnje samo s CR, ki sem ga imela ravno zato, da se izognem epiziotomiji (ki je pri medenični vstavi precejšnja). Kolegica je vaginalno rodila otroka v medenični vstavi in bila tako prerezana, da 1 mesec ni mogla sedeti. Pri CR je najhuje prvi in drugi dan. Potem, ko prvič vstaneš iz postelje, je vsakič naslednjič mnogo, mnogo lažje in manj boleče. Okrevanje je hitro. Jaz sem se po 10 dneh že sprehajala z vozičkom. Pa danes lahko z užitkom seksam, kar je menda lahko problem pri večji epiziotomiji user posted image

(odgovor članu nina42)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Vse o carskem rezu
16.12.2010 10:01:07   
country
IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


IZVIRNO SPOROČILO: nina42

Tiste, ki ste rodile s CR in vaginalno z epiziotomijo... kaj bolj boli???

Imam izkušnje samo s CR, ki sem ga imela ravno zato, da se izognem epiziotomiji (ki je pri medenični vstavi precejšnja). Kolegica je vaginalno rodila otroka v medenični vstavi in bila tako prerezana, da 1 mesec ni mogla sedeti. Pri CR je najhuje prvi in drugi dan. Potem, ko prvič vstaneš iz postelje, je vsakič naslednjič mnogo, mnogo lažje in manj boleče. Okrevanje je hitro. Jaz sem se po 10 dneh že sprehajala z vozičkom. Pa danes lahko z užitkom seksam, kar je menda lahko problem pri večji epiziotomiji user posted image


Prvi porod vaginalen, umetni popadki, rezana. Drugi porod cr s spinalnim blokom.
Sicer nisem bila dosti rezana, ampak sem sedela na obroču in je bilo po 10 dneh ok. Po cr sem bila pa 4 tedne boga. Mene je zelo bolelo. Se mi pa zdi tukaj najbolj važno da lahko dosti počivaš (jaz namreč nisem mogla in se verjetno to precej pozna).
Z vozičkom sem šla 1. na sprehod po enem tednu, 2. pa po dveh, s tem da je mož potiskal voziček, ker ga jaz nisem mogla. Aja, drugič sta bila dvojčka.

Kar se pa seksa tiče je pa res, da te ne zašijejo vedno tako kot te je narava naredila. Mene je malo motilo, ampak se baje da popraviti, če prehudo moti.

< Sporočilo je popravil country -- 16.12.2010 10:02:47 >

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Vse o carskem rezu
16.12.2010 10:11:37   
honey
Jaz sem rodila samo s CR, tako da ne bi vedela, kako izgleda vaginalni porod. Bila sem 1 teden v porodnišnici in ko sem prišla domov, nisem imela nobenih težav več. Tam sem res počivala, doma pa je bilo potem že težje. Ampak nisem imela nobenih težav - ko je bil mali star dobrih 14 dni, sva midva delala že nekajkilometerske sprehode (je bilo poletje). Mislim, da je odvisno tudi od tega, kdo ti naredi CR. Upam, da bo tudi zdaj, čez 1 teden, ko imam spet napovedan CR, isto. Da bom naletela na koga, ki bo opravil svoje delo tako dobro, kot so ga opravili v prvo.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Vse o carskem rezu
16.12.2010 11:00:09   
PC Baby
Jaz sem tudi imela smo CR. Je bilo težje prva dva dni, potem pa vsak dan lažje in 4 dan sem že normalno funkcionirala, po 1 tednu pa že veselo vozičkala.
Verjetno vsaka reagira drugače, ampak moja prijateljica, ki je rodila 3 dni razlike z mano,  z manjšo epiziotomijo, je bila še več kot 2 meseca prava revica.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Vse o carskem rezu
17.12.2010 15:28:32   
nina42
Ja saj... mene je že sam rez fuuull bolel, čeprav pravijo, da tega ne čutišuser posted image , kaj šele šivanje, potem sem še 3 tedne sedela na plavalnem obroču in komaj hodila, da sploh ne govorim o uporabi wc-ja... Verjamem da CR ni kar tako, ampak se mi zdi vseeno boljše imet prerezan trebuh kot presredek...

A slučajno ve katera koliko je možnosti, da se ti po CR rana zagnoji, nisem nikjer našla kake statistike?user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Vse o carskem rezu
12.1.2011 14:56:07   
cowgirl
Živjo!
Imam eno vprašanje, ki je bilo mogoče že predelano, ampak nisem tega zasledila v postih...

V kateri porodnišnici je partner lahko prisoten pri CR? Ali je to sploh kje možno?

Hvala.

_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Vse o carskem rezu
12.1.2011 15:32:48   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: cowgirl

Živjo!
Imam eno vprašanje, ki je bilo mogoče že predelano, ampak nisem tega zasledila v postih...

V kateri porodnišnici je partner lahko prisoten pri CR? Ali je to sploh kje možno?

Hvala.



V Postojni je lahko prisoten, za drugje pa ne vem. V Mb in Ptuju sigurno ne.

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Vse o carskem rezu
14.1.2011 12:57:29   
PC Baby
V LJ tudi ne

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Vse o carskem rezu
8.2.2011 20:47:12   
bibistar
Drage ženske,

je mogoče katera imela dvakrat CR? Ste se drugič počutile kaj slabše, je bolj bolelo?

Zna se namreč zgodit -čeprav je vsaka napoved še prezgodnja, saj sem komaj v 22 tednu - da bom zaradi posteljice, ki prekriva MV, še v drugo doživela CR....

Sicer pa je bil moj CR čisto OK - prvi dan koma za se vstat, dvignit ..., po koncu prvega tedna pa se bila že gibčna. Brazgotina se po enem letu še pozna in niti ni šanse, da se ne bi, vendar je z dragim ne jemljeva kot nekaj hudega ali grdega user posted image

hvala za odgovor user posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Vse o carskem rezu
10.2.2011 10:27:37   
Anonimen
živijo. jaz sem imela 2x CR.

1. MB = katastrofa na kvadrat, skoraj so me fental (planiran CR) PRVI CR
2. MS = je bil boljši, čeprav je bila stara porodnišnica štala (CR - so se bali, da mi bojo šivi popokali) DRUGI CR

zdaj sem pa tretjič noseča, pa me je spet strah OP.
sem ti zraven prilimala linke, kjer si lahko prebereš mojo izkušnjo...
lp

(odgovor članu bibistar)
  Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Vse o carskem rezu
10.2.2011 10:30:09   
dory
Prvič sem  imela urgentni cr...no sedaj, sedem let po prvem otročku upam,da bo cr tudi v drugo...imam dobro izkušnjo in hitro celjenje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Vse o carskem rezu
10.2.2011 10:48:29   
sami0804

Dva CR...
1) MB-planiran zaradi predležeče posteljice-okrevanje malo daljše zaradi velike izgube krvi(pod maternico so potekale žile,ki so se na op.mizi odprle in sem izgubila precej krvi)
Drugače zelo lep šiv,ko sem prišla 9.dan domov,se je na mestu reza videla tanka rdeča črtauser posted image

2) LJ- v planu je bil sicer naraven porod,vendar so me zaradi težav prestavili v LJ,kjer so se potem odločili za CR.
Okrevanje zelo hitro,predvsem,ker ni bilo težav z izgubo krvi,kot prvič in posledično se  bila bolj polna energije-tudi bolečin ni bilo prehudih.
Kar se šiva tiče pa user posted image -zelo grdo zašito in še po treh letih imam včasih tak neprijeten občutek na mestu rezauser posted image



(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Vse o carskem rezu
10.2.2011 14:19:34   
bibistar
Kira, džizus, res štala vse skupaj.... Ampak vi ste borci!!! user posted image
Prosim povej še, koliko časa je minilo med prvim in drugim porodom?

Dory, čestitam na nosečnosti! Kdaj pride dete na svet?

Sami... tvoji CR-ji prav zares niso bili nobena veselica. Te žile in to.... user posted image Bomo videli, kako bo z mojo posteljico.... Povej še, koliko časa pa je minilo med prvim in drugim CR?

To zategovanje šiva tudi jaz še čutim oz. sem čutila še pred nosečnostjo. Neprijetno je tudi, če se kakšna elastika od oblačil vleže prav čez brazgotino.
Zanimivo je, da mi je ena v drugo noseča mamica, ki je svojega prvorojenca povila po CR, povedala, da jo je med drugo nosečnostjo v 6. mesecu šiv začel zaradi raztegovanja prav boleti in je morala krepko počivati.

Hvala vsem za odgovore! Najpomembneje se mi zdi, da ste a) preživele in dobile čudovite štručke; b) nobena ne omenja kakšne večje telesne bolečine, ker so rezali na mestu starega šiva.

Lepo se imejte user posted image

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Vse o carskem rezu
10.2.2011 17:20:46   
Anonimen
punčki mata 14 mes. razlike - avgust 2004 - oktober 2005

(odgovor članu bibistar)
  Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Vse o carskem rezu
12.2.2011 11:00:33   
sami0804

Med mojima dvema je bilo 3 leta ina 2 meseca razlikeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Vse o carskem rezu
12.2.2011 11:37:15   
slama
IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

Dva CR...
1) MB-planiran zaradi predležeče posteljice-okrevanje malo daljše zaradi velike izgube krvi(pod maternico so potekale žile,ki so se na op.mizi odprle in sem izgubila precej krvi)
Drugače zelo lep šiv,ko sem prišla 9.dan domov,se je na mestu reza videla tanka rdeča črtauser posted image



Evo, še ena, ki ma planiran CR. Tudi jaz imam predležečo posteljico.
sami kakšno anastezijo si imela? Si lahko izbirala? Meni so namreč ponudili, da sama izberem; lokalno ali splošno. Samo en zdravnik mi je priporočil splošno, ravno zaradi možnosti prevelike izgube krvi - mam veliko posteljico in kar fino sega čez MV ... Ostali pravijo, naj se odločim sama ...

(odgovor članu sami0804)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Vse o carskem rezu
12.2.2011 12:02:50   
sami0804
IZVIRNO SPOROČILO: slama

IZVIRNO SPOROČILO: sami0804

Dva CR...
1) MB-planiran zaradi predležeče posteljice-okrevanje malo daljše zaradi velike izgube krvi(pod maternico so potekale žile,ki so se na op.mizi odprle in sem izgubila precej krvi)
Drugače zelo lep šiv,ko sem prišla 9.dan domov,se je na mestu reza videla tanka rdeča črtauser posted image



Evo, še ena, ki ma planiran CR. Tudi jaz imam predležečo posteljico.
sami kakšno anastezijo si imela? Si lahko izbirala? Meni so namreč ponudili, da sama izberem; lokalno ali splošno. Samo en zdravnik mi je priporočil splošno, ravno zaradi možnosti prevelike izgube krvi - mam veliko posteljico in kar fino sega čez MV ... Ostali pravijo, naj se odločim sama ...

Obakrat sem imela splošno-v bistvu mi ne prvič,ne drugič nihče ni dal na izbirouser posted image .
Prvič sem se zaradi te spl.anastezije kar precej obremenjevala,predvsem ker sem tudi otroka videla zelo pozno,pa še potem ta slavno opevanje otročkovega prvega joka,pa še cel kup stvari me je morilouser posted image .
Ko zdaj razmišljam nazaj,se samo smejem,ker v stanju kot sem bilauser posted image ,tudi moža se bolj medlo spomnim,ko me je prišel kasneje,ko so me zakrpali,pogledat na intenzivnouser posted image
No,drugič mi je bilo pa v bistvu vseeno,čeprav sem precej hitreje okrevala...

Vsekakor ti želim,da se odločiš tako,kot si sama pri sebi želiš in misliš,da je najboljše.


(odgovor članu slama)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Vse o carskem rezu
20.2.2011 13:51:47   
Anonimen
a ti lahko dajo to na izbiro? mene ni noben nič vprašal, zdravnika, ki me je operiral nisem videla, niti po OP ne.

(odgovor članu sami0804)
  Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Vse o carskem rezu
21.2.2011 8:11:21   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: bibistar

Kira, džizus, res štala vse skupaj.... Ampak vi ste borci!!! user posted image
Prosim povej še, koliko časa je minilo med prvim in drugim porodom?

Dory, čestitam na nosečnosti! Kdaj pride dete na svet?

Sami... tvoji CR-ji prav zares niso bili nobena veselica. Te žile in to.... user posted image Bomo videli, kako bo z mojo posteljico.... Povej še, koliko časa pa je minilo med prvim in drugim CR?

To zategovanje šiva tudi jaz še čutim oz. sem čutila še pred nosečnostjo. Neprijetno je tudi, če se kakšna elastika od oblačil vleže prav čez brazgotino.
Zanimivo je, da mi je ena v drugo noseča mamica, ki je svojega prvorojenca povila po CR, povedala, da jo je med drugo nosečnostjo v 6. mesecu šiv začel zaradi raztegovanja prav boleti in je morala krepko počivati.

Hvala vsem za odgovore! Najpomembneje se mi zdi, da ste a) preživele in dobile čudovite štručke; b) nobena ne omenja kakšne večje telesne bolečine, ker so rezali na mestu starega šiva.

Lepo se imejte user posted image



načeloma septembra, ampak glede na ravno prebolelo trombozo in zapleti v prvi nosečnosti se mi zdi,da bo spet prej..ampak nič zato :)

(odgovor članu bibistar)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Vse o carskem rezu
2.3.2011 9:31:12   
Anonimen
v MB in MS ne.

(odgovor članu donna22)
  Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Vse o carskem rezu
18.3.2011 21:42:27   
Nina 30
evo jaz sem tud mela 2cr
1.je bil urgentni-zastoj poroda okrevanje kar hudo,sem imela še vnetje šivov.bla v bolnici 12dni
2.(letos) čudovita izkušnja,bil je načrtovan-velik plod,bila budna-spinalni cr-čudovita izkušnja vidiš svojo bebico takoj,okrevanje dosti hitreje kot 1.lažje sem se vstala s postelje,šivi so se mi zacelili lepo brez problemov-definitivno priporočam komu ki se še odloča al bi bila budna al bi spala-definitivno bodite budne mamice,meni je zelo žal da prvič pri hčerkici nisem mogla tega doživet,ker je čudovita izkušnja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Porodna zgodba: Moj dojenček je doživel mo...
Mali Tim je bil težko pričakovano dete. Veselili smo se ga vsi, tako mami in ati, kot njegova velika sestrica Tia.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?