|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
24.1.2006 12:28:03   
Eviii
čaw, uniq... no, pa vidiš, da boš vseeno januarčica. ampak vseeno lahko z nami malo poklepetaš...
kar se pa imena tiče, ti lahko jst posodim moje ime za fantka, ker smo ga zamenjali. meni je full všeč ime benjamin. naš fantek se bo zdej klical dejan, če bo punčka, bo pa maja.
pa umiri se malo. tle smo ti vse kr fouš, ker bi tudi same rade čimprej imele naše user posted image  po rokah...

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu uniq)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
24.1.2006 12:36:24   
ninaki
Uniq, super novica user posted image user posted image user posted image user posted image Se malo, pa bos crkljala svojega dojencka. Nic se bati, vse bo OK. Tvoja reakcija je cisto naravna. Sem se vzivela v tvojo vlogo in se kar videla, da bi tudi jaz letala po stanovanju kot kaka kura brez glave user posted image A nic se bati, vse bo dobro, bos videla. Saj si ze skoraj na pol poti do 10 cm, pol pa se 3. faza in bos lahko svojega dojencka stisnila v narocje. Joooj, ti kar malo zavidam, pred menoj je se cel mesec. Ampak bo ze, ko bo cas. Skratka, ti kar mirno cakaj na svoj cas, te razumem, da hoces naravno, jaz bi tudi rada brez kakih umetnih flas. Na tem forumu, pa na med.over.netu je ogromno postov z imeni. Pa tudi, ce v iskalnik vtipkas imena, bos nasla veliko linkov. Ti kar v miru vse precekiraj in pretuhtaj. Pa imej par imen v ozjem izboru, ko bo dojencek prisel, se bos pa znala odlociti, bos videla. Meni je prijateljica rekla, da sta se s fantom odlocila za ime za puncko. Ko je rodila, je pa obcutila, da to ni to in ji je dala drugo ime. Je rekla, da ji je to drugo veliko bolj pasalo. Skratka, mogoce bo tudi pri tebi tako, da bos ime zacutila, ko bo otrocek pri tebi v narocju. Zelim ti cim lazji porod!!!! Drzi se!!

Marty5, tudi pri meni se zadnje case upira pod rebra. Vcasih je zelo neprijetno in me kar vrze, tako zaboli. Pomaga, ce ga malo z roko dol potisnem, pa povem mu, da me to boli in pol neha user posted image Ne vem, al me razume al ne, samo ce pomaga, pol je ze ok, a ne?

Eviii, drzim pesti za hisko!!!!! Midva bova jutri dobila mizo user posted image user posted image user posted image user posted image Komaj cakam!!!!!!

Jaz pa se vedno v pizami. Danes mi pase, sem ze celo jutro pred racunalnikom user posted image

Uzivajte, se slisimo se pol,

Nina


(odgovor članu uniq)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
24.1.2006 12:56:50   
pika-poka
dobro jutro..user posted image mi pa smo danes končno se naspali in smo potegnili do te pozne ure!..mi je prav pasalo!glede na to da ponoči nisem spala prav nič...user posted image je tako razgrajal v mojem bušiju..nisem več vedela kako naj se obrnem..in sem spala mogoče 3h od tega..pol pa v lab ob 7ih...in nazaj v posteljico, kjer sem nadoknadila celo neprespano noč!user posted image

Dobrodošle januarčiceuser posted image uniq..jaz ti tudi zavidam....boš kmalu imela svojega sončka v naročju!
eviii-držim pesti za hiškouser posted image !!!

jaz pa še vedno potrpežljivo čakam na pošiljko iz Odejce!...mislim bi morala prit že pred dvemi tedni!jaz ne vem kako to delajo z strankami!...sem tudi klicala prejšnji teden pa mi je rekla da bodo poslali...da je prišlo nekaj vmes...mah...kaj pa naj drugega..sej so edini v Slo., ki to delajo ne!?..pol si pa lahko dovolijo vse!upam da bo pošiljka tukaj preduser posted image ...user posted image

jutri mam pa jaz CTG...komaj čakam da slišimo srčko in da vidimo če se mojemu fantu kej mudi na ta svetuser posted image


lepo se imejte...pa primorke..danes nič ven ko spet tako grozno piha in je prav ledeno mrzlo!

papa

(odgovor članu ninaki)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
24.1.2006 13:17:10   
Kami
Pozdravljene user posted image !
Vam sporočam, da mi je končno uspelo naložiti fotke od našega mini-fantička Evana in jih lahko pogledate v albumu. Tako je pridkan, da vam ne znam povedat, kako sem dobre volje zaradi njega. Samo spi in je. Bojda naj bi user posted image  spali od 16 do 20 ur na dan, ampak naš jih po moje spi 22. Sem zelo vesela zaradi tega, saj se lahko vmes odpočijem, naredim kaj za šolo in ukvarjam z Liamom. Danes sem šla celo pecivo pečt (njami njami neki iz polente, da bomo imeli mleka velik!). user posted image
Ursa_p jaz uporabljam Huggies, ker sem bila že pri Liamu zelo zadovoljna z njimi. Imam tiste od 3-6, čeprav našemu še kar veliko manjka do 3kg. Malo so velike, ampak nič zato. Na trebuščku zgoraj se jih malo nazaj zaviha in lepo stojijo.
Kar se teže tiče Evan počasi napreduje, patronažna me mal sekira, ampak jaz se ne preveč, ker so me dovolj nasekirali zaradi teže že pri Liamu. Vidim, da se redi, da je zadovoljen in da napreduje. Res pa napreduje bolj počasi ne pa po unih njihovih tabelah. V petek imamo prvo kopanje!
Meni je pa celo uspelo, da smo že poletni dopust rezervirali. Moj dragi pravi, da sem neverjetna, komaj sem rodila, pa že na poletne počitnice mislim... Pač, mama organizatorka, ni kaj. user posted image
Vsem nosečkam, ki počasi odhajate v Rim, želim čim udobnejšo pot in lepe ter zdrave otročiče. user posted image
Eviii, upam, da nakup hiše tokrat uspe. Vas pridemo obiskat, tako da naj bo parkirplac dovolj velik za vse vozičke. user posted image
Uživajte v nosečnosti, tole so zadnji dnevi, punce!

(odgovor članu pika-poka)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
24.1.2006 15:18:12   
BaGSi
Pozdravljene user posted image !!!

Hvala vsem za čestitke (hvala Evii!!! za trud) - obljubim da bom čez kak dan uspela prebrat vsa vaša sporočila, ki sem jih zamudila... user posted image
Midve sva od včeraj že doma user posted image in Anja je pridna kot sonček - samo spi in se doji... da bi le tako ostalo user posted image .
Samo da se vam na kratko javim, bom najprej napisala svojo rekordno porodno zgodbo na forum Rodili smo!!! - vsem bodočim mamicam v spodbudo!!!

Lep pozdrav od novopečene štiričlanske družinice!!!

(odgovor članu Kami)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Zadnji mesec februarčic 2006
24.1.2006 15:26:30   
Ali1
Bravo Uniq!!!!!!!!user posted image Dobro si se odlocila, da se malo pocakas!  Pa se januarcica bos ostala!!!! user posted image Za ime... ti tezko svetujem.... se posebno za fantka...
Si kej cutila popadke glede na to, da si ze 3 cm odprta?
Nic se ne sekiraj.... Vazno je, da se že odpiras- po moje bos imela izredno hiter porod!
Nekatere gredo rodit in niso odprte se nic sploh!


Drzimo pesti!

Pri meni pa ne duha ne sluha o kakrsnihkoli znakih poroda.....  user posted image
To cakanje se prav grozno vlece..... user posted image
Jasnica in Nuka tudi jaz drzim pesti za vaju... pa srecno!!!!!!!!
Glede kg... jaz jih imam ze + 17.. user posted image , obseg trebuha  101cm, PDP 31.1.

Pozdravcek vsem!Alienka


(odgovor članu wallery)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Zadnji mesec februarčic 2006
24.1.2006 16:16:18   
uniq
Ali 1 imela sem celo ctg dones in ni zabeležil nobenega popadka. Sem pa s petka na soboto imela otrdevanje trebuha se pravi neke vrste popadke 2 uri na 8 min....in do danes je bilo mir razen občasnih otrdevanj.
Ja nisem se hotela matrati z umetnimi....pa četudi grem še danes nazaj....bolj bom odprta manj časa bo trajal porod je tako???Drugače pa špikanje med nogami noro....še sedim težko. Pa morem še spalnico pospravit pa tamali sobo postlati...mam namreč user posted image  staro 8 let...tko da...pr njej še vedela nisem da sem noseča in vse to. Sedaj je vse huje...zato pa je strah.
Pa mojmu user posted image  morem naštimat kaj mi poj prinese ko pride pome in user posted image .Bo pomoje čist zbegan...tko k sem jest k se bliža dan....po eni strani je težje ko točno veš kateri dan je res dokončen...

(odgovor članu Ali1)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
24.1.2006 20:44:34   
ursa_p
Evo ... koncno smo prisli domov.

S psicko je vse v redu ... da pa je Matko super pa tako ze vem ... zato pa smo sli tja, kljub temu, da je kar dalec.

Meni je trebuh ves cas otrdeval, ampak bolecin pa ni bilo, tako da ni bilo panike. Tamali je pa dopoldne se kar nekaj casa brcal, sedaj se je pa umiril ... mogoce ga je voznja malo pretresla in uspavala. Mi kar pase. user posted image

Ninaki ... za BC ni potrebno bili clan oziroma ni potrebno biti v klubu BC, se pa moras registrirati na portalu, to pa ja - ker prej ne mores narociti.

Uniq ... super novicka ... upam, da bo vse v redu in da bos imela cim lazji porod.

Kami ... tvoj Evan je pa prav luskan! user posted image user posted image user posted image

Me pa se nekaj zanima ... poleg plenick, ki se cakam na kak odgovor (poleg Kami - hvala) ... zanima me namrec kaj imate za pokrivanje dojencka - kovtrcek??? ali mogoce dekico??? .. pa kaksne so kaj cene kovtrckov in kje se jih kupi ... to mi namrec se manjka, pa se kar ne spomnem it kam pogledat in kupit ... aja, pa kaksno velikost sploh? Posteljica je 60x120 - ce dela kako vlogo.

Lp, Ursa

(odgovor članu uniq)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
24.1.2006 22:00:49   
ninaki
Ursa_p, hvala za odgovor za BC. Fajn, da ste postimali s kuzki. Glede plenick, se sama ne vem kako in kaj. Jaz sem kupila Muellerjeve 3-6. Predvidevam, da za 3kg je vseeno katere so, od 2-5 ali od 3-6. Mislim pa, da so ta prve nekoliko manjse, glede na to, da zadoscajo tudi za 2 kg (ne vem, mogoce bolj stisnejo pri nogicah, da kaj ven ne uide - ugibam), ta druge pa bolj raztegljive, da zadoscajo tudi za 6 kg. Jaz sem kupila samo en paket, pol bomo videli kako in kaj bo, ce bodo sploh ustrezale in ce bodo ok. Jaz imam kovtercek in deko. Kovtercek je bolj topel, imam tudi enega malo manj toplega za poletje. Zdaj bo prav prisel toplejsi. Je pa toliko dolg in sirok kot posteljica.

Kami
, tvoj Evan je zelo cute!!!! Super, da samo spi in je. Bo tudi tebi pomagalo cim prej priti k sebi se posebej, ker so te sivali. Pa Liam, kako gleda na bratca? Je kaj ljubosumen? Aja, Kami, a nisi ti enkrat omenjala banjo (za kopat dojencka), ki se postavi na taveliko banjo? Mogoce ves kje bi jo dobila? Ali pa ostale punce, ste jo ze kje videle? Tiste na stojalih mi ne potegnejo, se mi zdijo cisto premajhne. Ne vem pa, ali bo previsoko, ce jo postavim na pralni stroj? Kaj menite?

BaGSi, super, da si ze doma in se doma crkljate. Punce, same pridne otroke imate, samo jejo in spijo. Upam, da se se moj v trebuhu ze sedaj malo naleze, da bo jokal samo, ko bo lacen ali ga bo zeblo. Drugace pa ne user posted image No ja, malo se lahko, samo ne prevec user posted image Sem prebrala tvojo porodno zgodbo, res je bilo expresno!!!!

Jaz sem sla danes kljub lenobi vseeno na sprehod. Je bilo bolje kot vceraj, tukaj pri nas ni pihalo. Se vedno pa je zelo mrzlo. Danes sem brala eno knjigo, kjer je opisano vse sorte o dojenckih, od dojenja, previjanja, nosenja, kopanja, spanja,... Se vidi, da je knjiga ze nekoliko iz mode, saj pise, da mora otrok spati na hrbtu, v materinski so nam pa rekli, da na boku. Res je vsako leto kaj drugega moderno. Se pa spomnim, da so nam v materinski res rekli, da si lahko pumpice za crpanje mleka sposodimo v porodnisnici.

Hotela sem vas se vprasati, ali imate za v vozicek kaksno dekico ali kaj drugega, ali boste otrocka npr. v pajacku polozile direkt v vozicek?

Lepe sanje vam zelim in se beremo jutri.

Nina


(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 8:30:45   
tinkatonka
evii.....user posted image user posted image  za hiško. Kaj pa možek pravi? Kdaj ga boš peljala???

Urša_p.....jaz bom vzela pleničke od 3kg do 6kg. Tko kot je rekla kami, bom pa mal zavihala. Ampak sem prepričana da  bo naš korenjak imel kakšnih 3500g minimalno.

ninaki in pikapoka...dobro opravita na CTG-ju in na pregledu, ter seveda poročajta!

Marty5...ja tudi jaz opažam da so ljudje bolj prijazni, ko me vidijo,kako štrokljam s tem trebuhom. Sicer sem pa prav ponosna na ta moj trebuh in mi je prov fajn.

Kami....Kok maš luštkanega sinka. No po ogledu slikic, sem še bolj neučakana, da tudi jaz spoznam svojega.
Bagsi....user posted image  za ekspresen prood. Sem prebrala tvojo porodno zgodbo in res si lahko samo želimo, da bodo tudi naše tako ekspresne.

Pokrivanja otroka....jaz imam en tanjši kovtrček in pa flis deko. Ker imamo tudi ponoči bolj toplo v hiši mislim da ne potrebujem posebej zimskega in posebej letnega kovtra. Zdaj pozimi bom pokrivala z obojim. Kupila sem ga pa v kompletu s posteljino v Odejci (15.000 SIT vse skupaj), tko da ne vem kakšne so kaj cene drugje.

Dekica za v voziček....jaz imam eno dekico, da ga bom zavila. Pa še na eni fliki flisa, ki sem jo kupila in zarobila, bo ležal zdaj pozimi  v vozičku. Dekico bom pa uporabljala tudi za pokrivanje v avtu, če bo tako zelo zelo mrzlo.

No pa še proočilo kako smo mi....

Danes zjutraj je moj možek odšel od doma že ob pol šestih. Destinacija spet Primorska, kjer bo do sobote. Men pa spet dolgčas. In zjutraj je bilo ne boste verjele, tu pri nas -21°C. Sicer po radiu slišiš, da je v Ljubljani -15°C, ampak naj kr pridejo zmerit na ta konec Ljubljane pa bodo videli kakšne polarne temperature imamo tukaj. No jaz sem že skuhala malinov čajček, in ga zdaj ob prebiranju RR-ja pridno pijem. Malo kasneje pride na obisk bivši sošolec iz faksa. Ga vabim že 100 let, ker bi si rad ogledal, kako sva si zrihtala tu domovanje, pa kr ni blo priložnosti in časa ter volje. No danes končno pride, da se vidimo tudi še preden bom v dveh kosih. Sicer pa v takem mrazu jaz tud noska iz hiše ven ne dam. Bom kr lepo notr zabubljena, ležala, počivala in prebirala RRuser posted image . Če me hoče pa kdo vidt, bo moral pa na obisk pridt. Sicer če bo kaj topleje potem ob 12h bom šla na kratek sprehod (kakšen 1 km). Več skoraj ne upam, ker mi po določenem času začne user posted image  pritiskati dol in potem še komaj hodim. Že tko me mož heca, da hodim kot kak pingvin.

No toliko za zdaj.

Upam da ste kje na toplem.

LP Tina

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 9:49:47   
Eviii
jutro, nasedli kiti user posted image user posted image user posted image .
bagsi, lepo, da si se oglasla in da vidimo, da sta z anjo ok. sem si prebrala tvojo zgodbo. hm, kaj naj rečem. lahko si samo zamišljam, da bi se tudi pr nas tako odvijalo v porodnišnici. ti kr precej zavidam.
kami, tvoj evan je pa res izjemen fantek. res je lep. in se mu vidi, da bi se kr samo cartal. ima prou tako faco, da bi ga non-stop božal...
mi smo danes spet spali kot ubiti. in to do osmih, pol pa še malo poležavanja v postli. me pa vse boli. predvsem medenične in sramne kosti. ne vem, če ne bom danes kr izkoristla dneva za počitek in poležavanje pred tv. drugače morem it pa popoldne še k frizerki, ker si morem malo uredit to mojo čupo. vem, da pol kr neki cajta ne bom imela ne volje ne časa za to opravilo.
zdi se mi, da se me neki loteva. me grlo boli za znoret. tko da sm se odločla, da bom kr lepo na čajčkih in na toplem te dneve. sicer je danes pr nas nehala pihat burja in zunaj sije sonček, tako da človeka kr sili it malo vn, pa bom vidla, kako se bom počutla.
danes ponoči sm mela kr neke čudne sanje. seveda sem sanjala o hiški user posted image (z možekom je bova šla pogledat v naslednjih dneh). pol sm pa zelo živo sanjala svoj porod. bolj kot porod sm sanjala prihod v porodnišnico, pol sm pa kr naenkrat imela že user posted image  v rokah. sm pa sanjala, da je bla punčka (maja valda) in da je imela full čupo. take svetlejše kodraste laske. in se mi je zdelo vse popolnoma realno.
pridno božajte še naprej svoje bušije (oziroma user posted image  - kami in bagsi) in se beremo kej kasneje.

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 10:48:19   
Kami
Dobro jutro, user posted image  in mamice!

Mi smo danes malo slabše spali, ampak evo nas. Evan že v svojem ležalničku stoka (se mi zdi, da kaka) ampak sploh ne zajoka. Lepo je nafutran, previt in zdaj živi svoje življenje. Jaz pa se res spravljam delat eno seminarsko. Sicer mi mal učke skupi vleče, ampak sam odlašam in odlašam in dans jo bom res sfiniširala.

Ninaki jaz imam tako banjico še od Liama. Če se prav spomnim sem jo kupila v Mothercareu v Emporiumu. Ni bila ravno poceni, mi je pa prikrajšala marsikatero bolečino v križu. Ima namreč tudi tak čepek za vodo, da ni treba nič dvigovat in ven zlivat vode, ampak sam čepek ven potegneš in sama odteče. Sem jo posodila tudi dvema prijateljicama in sta jo obe pohvalili. Sem jo ravno včeraj zvečer dobila nazaj, da bo za Evana. user posted image  

Ursa_p jaz imam ta malega čez dan ves čas pokritega z eno tanko dekico (mislim, da sem jo dobila v porodnišnico za darilo po telegramu - spodaj je bombaž, zgoraj pa flis). Ponoči ga imam tudi zavitega v to dekico, plus kovtrček. V stanovanju imam namreč od 20 do 21 stopinj, ker nam ta temperatura najbolj ustreza. Sicer se je ena moja prijateljica zgražala, da ko je novorojenček v hiši je treba imet pa 25, ampak mi v takšnem ne moremo živet, ker nam res ne paše. Zato pač malega malo bolj pokrivam, dokler se ne navadi na te naše temperature. Glede na njegovo celodnevno spanje nimam občutka, da mu kaj manjka...user posted image

Drugače sem pa tako ponosna na Liama in njegov odnos do bratca. Kar naprej ga hodi gledat in božat in lubčkat. Včeri ga je pestval (na kavču) in smo se skupaj slikali in se mu je kar mešal od sreče, ko je Evan nekoordinirano mahal z rokami in ga je slučajno z rokico po ličkih "pobožal". Naokrog pa govori, da mu je Evan zelo podoben (kar se meni sploh ne zdi). Tako lepo jih je gledat.

Bagsi in Anja, dobrodošli doma. Si moram še zgodbo prebrat. Zdaj že lahko menjavava izkušnje user posted image . Hvala bogu kakih silnih težav mi nimamo, razen da je prelahek, ampak se bo že zredil.

Zdaj pa RES na seminarsko!user posted image

(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 11:31:57   
marty5
Pozdravljene februarčice,

danes je za nas pomemben datum - začenja se zadnji, 9. mesec user posted image user posted image user posted image . Zdaj res samo odštevamo še dneve user posted image .

Kami - ko sem vidla slikce od Evana, sem samo še bolj neučakana postala, da tudi jaz dobim svojo majceno štručko user posted image . Upam, da bo tudi moj bil vsaj tako priden.

Pokrivala - za pokrit imam napravljen kovterček za zibko, za rezervo pa še odejico. Pri nas je sicer zelo toplo v stanovanju, ker imamo čez cel dan centralno gretje za vse bloke, pa še na Primorskem smo, ko je na sploh malo topleje (z izjemo takih dni, kot so zdaj...). Tako da mislim bo dovolj. V posteljico pa bo šel user posted image  nekje poleti, ko pa tako ne bo potrebno ne vem koliko pokrivat. Cen kovterčkov ipd. pa ne vem - jaz imam od Odeje, ampak sem dobila kot darilo.... Za voziček pa imam tudi jaz flis odejico.

Pika-poka: glede dobave stvari....je le en recept, da aj dobiš. Enostavno sitnari! Tako so mene in me še, vlečejo pri Lip poljčane, ker mi še niso dostavili vsega od sobice (baldahin za zibko in še par drobnarij). Pa je že skoraj 2 meseca od naročila! Enostavno bodi tečna in teži ko user posted image . Edino to kaj pomaga, verjemi.

V petek končno končam z materinsko šolo....danes smo imeli dojenje, nič kaj pretirano novega. Popoldne pa gremo k matičarju priznat očetovstvo.....hvala za nasvet (ne vem, če natalia ali ninaki....) - na CSD so mi gladko rekli, da je to nemogoče narest pred rojstvom, danes pa sem šla vprašat na UE in ni bilo težav. Da ne bomo pol letali okrog s papirji.

Hja, le še 1 teden moramo vse zdržat, pa bomo dočakale naš težko pričakovani februar user posted image user posted image user posted image . Še čisto malo, malo user posted image

Lp user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu Kami)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 12:51:46   
tinkatonka
Ravnokar se ukvarjam in razbijam glavo s tremi vprašanji....Mogoče pa ve veste kaj več o tem....

1) Če bo mleka preveč, oz. ga bo treba zaradi kateregakoli razloga izstiskati. Katera črpalka naj bi bila najboljša in kje se to splača kupiti?user posted image Lekarne so kolikor je meni znano ponavadi najdražje. Večinoma imajo mamice tu na forumu od Aventa, mogoče ve poznate še kako, cenejšo in prav tako uredu?? Da vem kam poslat moža to iskat, če bom potrebovala user posted image

2.) Najbrž bo to bolj vprašanje za tiste, ki so že mamice (Kami in bagsi)...S čim oz. če sploh s čim mažeta user posted image  po obrazu??? user posted image

3.) Kaj pa mazilo za boleče bradavice, katerega boste kupile oz. ste že. Jaz imam sicer bepanthen že kupljen, pa ne vem, ali si moram pred dojenjem bradavico umiti, če jo namažem pred tem z Bepanthenom, ali ne user posted image

< Sporočilo je popravil tinkatonka -- 25.1.2006 12:58:33 >


_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 12:54:26   
Tina76
Pozdravljene!

Brrrrrr kakšen mrazuser posted image . Saj sploh ni ven za it. Upam, da se čimprej otopli. Tudi jaz že na veliko odštevam dneve( še 25) do PDP-ja. Sedaj na porodniški zna bit prav dolgčas, ko sem že vse pripravila za našega sončka. Tako da sem se lotila peke peciva. Danes sem skutino pecivo naredila in moram rečt, da je kar dobrouser posted image . Sedaj se še kosila lotim za moje lakotnike, ko pridejo domov. Počutim se kot oma..... vsa okorna, non stop doma, samo štrikat še moram začetuser posted image ( a žal ne znam).

Nosečniške tegobe me še kar dajejo....otrdevanje, boleča simfiza, zgaga.itd.  Nekaj me občasno tudi zvija tam spodaj ampak je še daleč do mojega PDP-ja, tako da ni panike.

Kar se tiče najine nove hiške tudi gre vse lepo po planu. Sedaj so nama pripeljali garažna, vhodna in kurilnična vrata.Sva kar zadovoljna. Ko se otopli pa nove akcije, da se čimprej selimo, saj se tega že zelo veseliva.

V torek me čaka prvi CTG in nato v sredo še pregled pri moji G. Upam, da mi pove kaj konkretnega.

Mojegu fantiču se ravnokar kolca. Se mi prav smili, ko ga tako premetava po trebuhu. In to skoraj vsak dan (včasih tudi 2x).

Pridne bodite, počivajte in božajte trebuščke!


Tina in Joštuser posted image

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 12:59:36   
Tina76
Tinkatonka!

Jaz sem ravno včeraj od kolegice dobila Aventovo črpalko in se mi zdi kar OK. Cena gor je cca 3500 ampak jo ima ona že od svoje prve hčerke , to je tri leta . Kakšne so zdaj cene mi ni znano.

Glede mazila za bradavice pa so nam v mŠ svetovali oz. kar na srce položili, da ne uporabljat Bepanthena ampak si raje nabavi LANOLIN od MULTI - MAM. Ni potrebno nič spirat in lahko dete kar podojiš.

LP


Tina

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 13:20:37   
natalia
zdravo souser posted image !

fajn vas je brat! jaz sem še vedno tečna, ker ne vem kako se naj naspim. Včeraj sem imela močne popadke na 5 minut, trajalo pa vsega 40 minut. Potem sem šla spat in se je vse skupaj nehalo. Tile začetni popadki so pa kar tečni... in kar trajajo in trajajo...

glede črpalke, men so nove ful drage! če je ne bom rabila, je ne bom kupila., predstavljam pa si, da mora biti olajšanje, če imaš precej mleka.

jaz sem kupila v lekarni Multimam-lanolin kremo za bradavice, mala škatlica stane 1600 sit, je pa po mojem fajn, ker je res ni potrebno spirat in dol spravljat prej ko greš dojit. bradavice so tako ali tako že precej ranjene, potem pa še spravljanje kreme dol...user posted image

jaz bom mojo user posted image  od začetka mazala oz. umivala s kamilično vodo, pa mogoče s kako kremico za suho kožo, ker je vreme tako, drugače pa od začetka čim manj.
Bepanthen si moraš dol umiti, ja.

Bobika bi se že lahko počasi javila, kaj?

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu Tina76)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 13:46:57   
taja27
Tinkatonka,

jaz sem kupila Aventovo črpalko po nasvetu prijateljice, ki jo je uporabljala 6 mesecev. Pred tem je preizkusila skoraj vse (v laktariju LJ porodnišnice) in ji je ta najbolj odgovarjala (pa tudi skoraj vsem ostalim). Bila je v bolnici 6 mesecev, ker je rodila v 26 tednu, fantka težkega 700 g. Je pa zdaj že pravi korenjak kljub temu, da je pravi drobižek. Kupila sem jo v DM. Redna cena je bila 11.699,00 SIT, ker sem jo kupila še v decembru sem še koristila 15% popust. Tko da sem prav presenečena nad ceno, ki jo je napisala Tina76, čeprav je od treh let nazaj user posted image .

Za mazanje bradavic (po potrebi otroške ritke) imam bepanhten, vendar sem ravno včeraj opazila, da ni roza (kot povsod piše, da se priporoča roza bepanthen) temveč zelen. Zdaj pa ne vem ali je tudi ta OK ali ga moram zamenjati?? Zgleda, da pa je treba bepanthen spirati pred dojenjem.

Kami tvoj sonček Evan je čudovit dojenček!! In prav lepo je slišati, kako ga veliki bratec carta in je ponosen na njega.


(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 14:16:16   
ninaki
Pozdravljene,

jaz sem pa danes imela nocne more in sem bila cisto hin zjutraj. V sanjah mi nic ni bilo jasno in bolj sem se sprasevala kaj je to, bolj se nisem mogla spomniti, da v resnici ni tako. Skratka, kar hudo je bilo. Sem se kar oddahnila, ko sem se zbudila in videla, da so bile samo sanje. Samo tisti obcutki so bili se vedno prisotni in nisem mogla zaspati do jutra. Pol me je pa ob 8 zmanjkalo, sem kar oblecena na postelji zaspala in spala do pol 11 user posted image

Midva sva dobila mizo in stole in vse skupaj obcudujem user posted image user posted image user posted image . So naju sosedje ziher prekleli - dostava je bila ob 7 zjutraj!!!!!! Drugace se mi pa nic ne da. Ven ne grem, ker neki mehur cutim in se ne bi rada total prehladila. Pospravljati se mi ne da, pa kar pred racunalnikom visim. Vceraj sem iskala po netu vse o moci radiatorjev in velikosti prostora. Pri naju sploh ne spraviva nad 22, pa kuriva cel dan. Radiatorji so pa miniaturni, tako da sem hotela najprej preveriti kako in kaj in se oboroziti z info, preden se pritozim tistemu, ki je to racunal. Tiste, ki zdaj gradite (in pa tudi vse ostale), a imate mogoce kako fajno priporocilo za centralnarja. Mogoce bova morala imeti drugo mnenje, pa bi rajsi poklicala kaksnega, s katerim ste bile zadovoljne, kot pa kar nekoga, ki me lahko okoli prinese. Saj naceloma ni problem, se bolj oblecem. Pa tudi pretoplo mi ne pase. Samo kopalnica ni ravno topla, pa za kopat dojencka bo cisto premrzla. Zdi se mi pa brez veze, da bi kupovala se dodatne radiatorje, ce se je pa nekdo mocno zakalkuliral.

Kar se bepanthena tice, sem imela jaz tudi najprej modrega (ali zelenega, ne vem kaka crta je gor). Sem v lekarni vprasala, ce je ok za ritko in bradavice, pa mi je rekla, da je roza za to primeren. Da ta ta drugi je pa za rane. Tak, da sem jaz kupila roza. Zdaj pa res ne vem, mogoce bi bilo pa bolje, da bi kupila Lanolin. Kakorkoli, bom videla kako bo pol, ko bom dojila. Se vedno gremo lahko naknadno v lekarno.

Tudi jaz upam, da ne bo treba uporabljati crpalke. Ce bo pa treba, bom pa kupila aventovo.

Kami, hvala za info o banji. Bom sla pogledat. Malo me skrbi, da bi bil pralni stroj previsok. Ceprav zdaj, ko imava ta prave stole lahko tudi 2 stola skupaj dam user posted image Vi se kar pridno crkljajte. Jaz te obcudujem, imas take fajne fante, pa kako poleg vsega se fax sfolgas.... Jaz nimam pol toliko obveznosti, pa se mi sploh ne da.

Aja, pa nadomestilo za dojencka (al kak se ze rece - denar, oz. nadomestilo namesto paketa), se je uskladilo z inflacijo, tako da od prvega januarja znasa nekaj vec kot 58K SIT. Jaz sem dobila odlocbo z nekaj vec kot 57K SIT, tako da ne vem, al bodo posiljali nove al nam razliko nakazali ali kako. Meni do danes se niso poslali popravljene odlocbe (k so se zmotili pri izracunu bruto place), tako da jih moram pobarati kaj se zdaj gredo. Vam povem, ce mi bo dala kako info o nadomestilu.

Lepo se imejte in se cujemo,

Nina


(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 14:30:27   
suky
pozdravljene debeluškeuser posted image

Pri nas na Gorenjskem je tud tak marz, da mi tud pod razno ne pride na misel, da bi šla vn!! Pa še vse je ledeno in lahko oprov fajn telebnem...štorasta sem glih provuser posted image . Drugače sem pa končno tud js vse oprala zauser posted image  tko, da me dons čaka samo še likanje. Kar se kovtrčka tiče mam js oboje tud dekico, čeprov bom dekico mela samo za voziček pa lupinico. Razmišljam tudi v kožuščku iz ovčke...ti so ful topli in bi blo fajn eno met za voziček. Za spančkat mi je pa mami kupila spalno vrečko in pomoje bo dost če jo dam samo v spalno in pokrijem s kovtrčkomuser posted image  Še sama ne vem!! Me pa ful skrbi, da jo ne bi zeblo, ker pri nas je ful mraz in zdej pozimi sploh nimamo nič sonca in je razlika za 5stopinj, če grem v mesto. Drugače pa pravijo, da prov v vročem user posted image  ne sme spat. Primerna temperatura naj bi bla od 19 do 21 stopinj. No, sej za marec napovedujejo hitre otoplitve in bo pomlad kamlu tuuser posted image

Glede mazanja bradavic...nam v materinski niso o tem nč rekl. A si jih moreš  nujno mazat ali je samo priporočljivo....vidm da mi manjka kr nekaj stvari. Črpalke pa ne bom kupovala razn, če ne bo res nuja.

Pamperske...ful se vas mal odloča za pamperskeuser posted image  A niso kao ta bolj???Sploh nisem razmišljala o drugih. Kami, Bagsi, kaj pa vidve uporabljata??

Še mal pojamram....spet nč spala, ful me v desnem delu križa boli, ampak res boli kouser posted image . MIslm, da bom js mela tiste popadke ki se bojo širili v križu. Pa pod desnim rebrom..aaauuuuuaaaaauser posted image . Jutri mam zjutraj prvi CTG pa bomo vidl, če se že kej dogaja, ker js mam tak filin, da bom res prej rodila. Še kakšen teden ne počaka pol nej pa kr pride moja že tako težko pričakovana pikica pokica. Kar se pa mojga fanta tiče nej povem, da se že dva dni nisva slišala in ne vem zakaj je temu takouser posted image user posted image  Mislm, da bom kr sama ostala s temu otročkam. Pa sej se ne sekiram zarad tega, ker bom sama, ampak se sekiram, ker ne vem kam nej se dam z user posted image . Ne morem celo življenje živet pri stari mami, ki ima trenutno še največ placa za najuuser posted image  Ej bo že. Glavno, da bom melauser posted image  , ki bo zdrav in ljubljen ostalo se bo že samo od sebe poštimalo, ane?user posted image

Se slišmo jutr, da vam sporočim kako je blo na CTGju


_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo!!!

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 15:12:33   
Eviii
čaw spet od ene tečne user posted image ...
danes sm šla spet malo vn, čeprou je mraz za znoret... sm šla v dm in tam pustila 9200 sit (sm kupovala kremice pa dude pa flaške in podobno), pa še v spar po hrano in še tam pustila 2500 sit. prava zapravljivka user posted image .
od krem imam jst tudi bepnthenovo. čakte, grem pogledat barvo. imam plavo...
kar se pa tiče pampersk. jst jih mam. čisto ta mičkine sm dobila za darilo na švedskem (sicer samo 12), velikost 3 pa kr jumbo paket.
dekce... jst mam še eno mojo dekco, ko sm bla mičkina. na piko nogavičko (že ki je ona švedinja, bo najin-a user posted image  že od vsega začetka spoznaval-a svojo drugo domovino). in pol imam še eno kvačkano odejico. kovtrček ne vem, če bom kupla. imam pa v vozičku že zraven zimsko odejico. tko da ne mislim se preveč s tem obremenjevat.
suky, sm se skori zjokala, ko sm te spet brala. ti imaš rok dva dni pred mano. in očitno se najinim partnerjem dogaja neki podobnega. moj možek je tudi ene par dni zelo čuden in mi je to tudi priznal. ne ve pa, zakaj. pa sva skupi ugotovila, da ga je mogoče stisnlo zaradi bližajočega prihoda user posted image . ker pol on ne bo več najmlajši in najbolj scartan, ampak bo to vlogo prevzel user posted image . drugače ga pa pustim pr miru. sicer midva živiva pod isto streho, tko da mi ne more "kr tko uit" (user posted image user posted image user posted image ), ampak je pa bolj redkobeseden. sej sva to že dala parkrat skozi in se vedno situacija reši. neki cajta je treba potrpet, pol je pa spet vse po starem in sva spet sveže zaljubljena. tko da suky, ne obupat... očitno je to samo trenutek krize. ti se pa kr nam tle spovej in ti bomo me pomagale v teh trenutkih dobit energijo za porod user posted image .

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu suky)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 17:30:33   
tinkatonka
auchhh...me tko rita boli ko to pišem, pa vam moram povedat. Da sem takuser posted image in user posted image , da se še na ravnem prekucnem. Včeraj sem se dvakrat spotaknila ob lastni copat in telebnla po tleh kot kak slon. Hvala bogu je blo to na ravnem. No pred kake pol ure pa sem se zrvnila kot čep po stopnicah. Padla čez 5 šteng, hvala bogu padala na rito, tko da je bil vsaj trebušček na varnem. Si ne morem mislit, kok je moral to otroka prerukat. Bogi revček. mene pa zdej vse boli. Je blo pa tko slišat, kot da bi bomba v našo bajto padla. Ven si sploh ne upam: je tko vse leden, tm k še niso snega spucal, da raje ne poskušam, pomojem mi še dereze ne bi pomagale. Jaz komaj čakam da gre naš user posted image  ven, da bom jaz spet malo bolj mobilna, pa da se ne bom prevračala s tem ogromnim trebuhom. user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)


(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 18:42:24   
marty5
Še en mrzli pozdravček danes,

ravnokar smo prispeli domov. Opravili vse potrebno na UE (zanimivo, tokrat smo priznali očetovstvo v par minutah, na CSD pa je iz tega naredila znanost user posted image ) - še dobro, da imam vas in mi kaj poveste! Res, včasih neprecenljive info, ki jih drugače ne bi dobila...Hvala vam user posted image

Glede črpalke in mazanja bradavic: ravno danes smo imeli dojenje v MŠ. Za črpalko babice baje priporočajo kot daleč najboljšo Aventovo - stane menda okrog 10.000 sit. Jaz jo imam, ampak sem jo podedovala od tete, ki je rodila 4 leta nazaj. Za bradavice imam tudi jaz bepanthen z modro-zeleno črto. To je bivši roza, ampak so menjali embalažo. Na njem pa piše, da je za bradavice ipd. Sem pa tudi jaz slišala, da je daleč daleč najboljši Lanolin - multi mam in ga bom tudi šla iskat v lekarno.

Suky - glede pampersk. Jaz sem jih tudi kupila, ampak enostavno za to, ker te edine pravzaprav sploh kaj poznam. Zato pa imam le en paket in bom potem videla - malo iz prakse, nekaj pa bom dala tudi na mnenja izkušenih mamic user posted image . Kot sem razumela, so babylove od DM tudi kvalitetne, ne?

Kar se pa partnerjev tiče.....hja, tudi midva imava kako krizno obdobje, tudi  tekom user posted image  jih ni manjkalo, sploh, ker sem še jaz toliko bolj občutljiva. Pa gre mimo - malo se pogovoriva in je vsakokrat le še boljše. Moj user posted image  pa ima poseben odnos do user posted image  in bistveno manj kriz glede tega kot npr. jaz. Mene obidejo strahovi včasih glede tega - kako bo, kako se bova znašla v novi vlogi, kaj bo z nama ipd......Njega pa ne. Je pa res, da je bila želja po user posted image  z njegove strani že dolgo prisotna in sem jaz tista, ki je odlašala........morda za to, ne vem user posted image .  Ja, človeška psiha je zapletena, življenje v dvoje pa je lahko še bolj. Vsekakor ti želim, suky, da bi se vse razrešlo na najboljši možni način in da bi bil trenutno edina tvoja skrb, tvoj user posted image !

No, jaz sem po moje danes nabila gor 2 kg......po vseh opravkih sva šla na pico in midva z user posted image  sva zmazala kr celo velikanko (rečem midva, da imam lažjo vest user posted image ). Potem pa sem se ustavila še doma, pri mami, ki me je seveda spet nahranila s pecivom, tako da sem komaj prilezla domov v tretji štuk user posted image .

Bo še veselo, ko bo potrebno vse te pregrehe dol spravit user posted image .

prijeten preostanek večera!

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 21:46:13   
Eviii
no, danes se bom pa tudi jst malo javla proti vičiru. moj možek gleda nogomet, pa izkoristim čas za vas malo počekirat...
midva sva se danes tudi kr precej pogovarjala in kot zgleda sva prešla kr eno pomembno odbobje. zdej je še lepše kot prej. ga je razveselilo par novic za njegov business - je bil živčen zaradi tega. no, in pol je takoj pristal, da greva jutri zjutri gledat hiško. upajmo, da je to res to in da bova tudi kmalu podpisala pogodbo. tokrat se pogovarjava direktno z investitorji, tako da imava informacije iz prve roke...
popoldne sva šla oba k frizerki. sm se šla uredit še zadnič pred porodom. da bom mela lepo frizuro user posted image . pa še torbo za user posted image  sm prej pripravla. zdej smo pa res že skori pripravljeni za našega-o user posted image . no, in pol me je možek povabil na vičirjo v mehiško, kjer sva se tudi midva z user posted image  najedla ko dva user posted image ... in zdej ne morem niti dihat.
želim vam lepo prespano noč. se beremo kej jutri...

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Zadnji mesec februarčič 2006
25.1.2006 22:12:12   
jasnica
Ojla!
Danes sem pa full lena in cel dan piležavam, edino z mojim sva šla na UE da je očetovstvo podpisu, pol sem pa mogla še svojo dušo potešit in sem šla kupit 2 majčki in perilo zase, da bom lepa ko se trebuha znebim.
Kar se tiče stvari za user posted image : za pokriti imam kovterček iz Pikapolonice, plenice sem papers vzela, ker mi enostavno druge ne potegnejo čeprav s tem še nimam izkušenj, črpalko bom kupila Aventovo če jo bom potrebovala, kar se pa tiče kozmetike za user posted image mi pa še vedno ni jasno. Verjetno mal pretiravam ampak imam občutek da potrebuje kup kremic. Kaj pa ste/boste kupile ostale za mazat za obraz in telo?

Lepo se imejte in čim lepšo noč!

(odgovor članu Eviii)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?