|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  213 214 [215] 216 217   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Male majčice in majčki (2006)
25.9.2007 8:41:36   
mojca75
nimam pojma, ne za eno ne za drugo. jaz sem vlogo oddala pri vpisu! Tko so mi svetovali v vrtcu. Bo pa mislim da do konca leta treba oddat novo, z tistimi ciframi iz letošnjedohodninske odločbe

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 5351
   RE: Male majčice in majčki (2006)
25.9.2007 8:45:59   
cofek
oj!

sicer vas redno berem, sam za pisat ni časa...
zadnjič ste mele debato o dudah - mojca kaj bi dala, da bi Ažbe mel dudo, tko pa ima za zaspat pa za pocrkljat prstek, ki ga pač ne moreš stran vreč oz me prav zanima kako ga bomo odvadl...

je pa v soboto obil prve gumjaste škornje, da bo lahko skakal po lužah (obožuje luže) in se je tko zaljubil v njih, da jih sploh ni hotel sezut in kar naprej je kazal nanje (mogoče ste jih vidle prejšnji teden v Oni - so taki svetlo plavi z ribicami in raki,...), hodil je pa tko kot maček ko stopi v lužo (veliki koraki in čist narazen) - smo se mu tolk presmejal....no, sej po par poskusih je "shodil"...

drugače pa spet nekaj smrka user posted image , upam da se ne bojo spet ušesa vnela...
kalina in tiasara upam, da bodo kmalu ugotovili kaj je narobe in da se vajina miškota kmalu pozdravita user posted image

aja, pa v petek je bil ta drugič pri frizerju z mojo mami in mi je kar malo žal, da nisem bila zraven, ker so čist preveč ostrigli - sicer bo zraslo, sam vseeno...je pa bil menda ful priden - po moje malo prestrašen - je sedel kot kip pri mami v naročju upogibal glavo po navodilih frizerke in se enkrat celo pogledal v ogledalu

nič, moram delat

uspešno uvajanje v vrtec vsem in čim manj bolezni....

lp,t

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 5352
   RE: Male majčice in majčki (2006)
25.9.2007 8:55:12   
MarijaPo
hisa vs blok - z majhnimi otroki res ni primerjave. Mi smo vsak vikend pri mojih v Lazah, ker tukaj v bloku in betonu je naravnost neclovesko zadrzevat otroka, ki rad teka okrog po tratah. Potem, ko so stari ene 10 let, je druga pesem, ker hocejo imet tavzent krozkov in jih moras okrog vozit. Torej, ko sem bila majhna, smo imeli tisto hiso, kjer zdaj stanujejo moji starsi in tam je bila res prava pesem (zato smo tam tudi bili vse pocitnice, vikende, praznike...), tukaj v Lj pa smo ziveli v istem stanovanju, kjer zdaj stanujemo mi trije z Igorjem. In je bilo super, ker sem hodila na ritmiko, pa potem na bezigrajsko, skratka, center rula. (Nikakor pa ne odtehta hise, tako da je idealno imet oboje. :) )

aurora - ja, prijatelj je res kar dober programer. Malo se je sicer tudi prevzel od tega in to potem vcasih pride narobe, ampak programirat pa res zna. Sluzbo je dobil tako, da je zmagal na nekem internetnem googlovem tekmovanju v programiranju (ta online tekmovanja v programiranju so ful popularna, ker lahko vsak od doma tekmuje, tudi jaz vcasih kaj resim in posljem in dobim pol 100x zavrnjeno, preden prav sprogramiram).
Preprost primer naloge: Dobimo podatke 4 3 99 0.3 -12 33 in jih moras npr. uredit po velikosti in obdrzat samo tiste, ki so deljivi s tri, torej vrnit zaporedje -12 3 33 99. Torej, jaz napisem program, ki naj bi to delal in ga posljem tja. Potem dobim odgovor, a je program pravilno napisan. Oni imajo tavzent testnih primerov, na katerih pozenejo moj program in ker jaz nisem mislila na vse posebne primere, mi ga dostikrat zavrnejo in priblizno povedo zakaj ni bil sprejet.
Ne morem, da ne bi dodala - kljub temu, da je ta tip tak car v programiranju, ga je na enem tekmovanju v srednji soli (iz programiranja) Igor totalno razsul in zmagal. Mislim, da je bilo drzavno tekmovanje v programiranju. user posted image

(odgovor članu cofek)
Neposredna povezava do sporočila: 5353
   RE: Male majčice in majčki (2006)
25.9.2007 9:02:42   
petka
Pozdravljene bejbike user posted image .

Zungi in Mojca, položnice baje pošljejo 10.oktobra (torej vsakega 10 v mesecu), plačuje pa se za 1 mesec nazaj.
Mi odločbe še sploh nismo dobili...

Vrtec - David se je ufural u nulo! Danes zjutraj mi je kar obut in oblečen pobegnil v sobico in se začel igrat user posted image  Sem ga komaj prepričala, da se sezuje. Me je samo pogledal, potem pa kar pozabil, da obstajam.

Zanimiv razplet, glede na to, da je prvi teden kričal pred vrati in se ni premaknil, dokler ga ni nekdo od naju prišel iskat. Prejšnji teden je bil bolan, je bil v vrtcu samo v petek. Ta teden je pa že tam bolje kot doma user posted image

No, sedaj imam čas pisat, ker sem ostala brez glasu..., tako da sem v službi in ne dvigam telefona, ker bi samo hreščala user posted image . Še dobro da danes ni uradnih ur.

En leeeep pozdrav, upam da se kmalu dvigne megla!

_____________________________





(odgovor članu cofek)
Neposredna povezava do sporočila: 5354
   RE: Male majčice in majčki (2006)
25.9.2007 11:38:39   
zungi
Petka, hvala za info. Sej meni bi bilo čisto fajn, če bi septemberske položnice razpolovili - glede na to koliko so v tem mesecu otroci dejansko prisotni v vrtcih.
Ehh, kaj čmo, se bo pač treba privaditi še na eno položnico.

Lep s sončkom obsijan dan, user posted image

(odgovor članu petka)
Neposredna povezava do sporočila: 5355
   RE: Male majčice in majčki (2006)
25.9.2007 12:01:55   
puncica
zungi novo vlogo za nasledn let je menda treba oddati do 15. novembra, vsaj pri nas je tako. Je pa res šit tale vrtec, mi bomo za naša dva plačeval tam okol 310 EUR, samo je tavečja v 4 razredu, tamali pa v 5. V primeru da imaš dva v vrtcu je potem za drugega razred manj, ne vem pa kako bo naslenje leto, upam močno upam da bo imel drugi otrok zastojn user posted image user posted image  

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 5356
   [Brisano sporočilo]
26.9.2007 7:20:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5357
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 7:36:47   
puncica
Dobro jutro punce.
Sam tolk da vas pozdravim, nimam nič za napisat razen tega da bo dež user posted image user posted image Pa dejte še kej slikc gor, jst bi vaše malčke gledala.
Barbs kaj pa so to za eni kužati? Pasma mislim?

Mojca upam da bo danes boljše z Mojco, pa da ne bo več jokala, sem pa prav presenečena kako so se pri nas hitro navadil tile tamali, nič več ne jokajo. Mogoče je tud to prednost da je več fantkov kot punčk. user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5358
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 8:26:24   
mojsoncek
Jutro... za nas nic kaj dobro user posted image ... Bom samo malo pojamrala, pol se pa lotim delat.

Vceraj zvecer je mozeka ful stihnlo v krizu. Ker tablete niso nic pomagale, sva ga prisla ob desetih zvecer iskat tasca in tast in sta ga odpeljala k dezurnemu zdravniku. Dobil je injekcijo proti bolecinam, ki pa nic kaj ne pomaga in navodilo, naj pride danes zjutraj spet po eno protibolecinsko dozo in na pregled. Domov so prisli po polnoci, spal je kar spodaj na kavcu, ker ni sans, da bi prilezel v zgornje nadstropje. Danes zjutraj sta ga tasca in tast spet peljala v ZD.

No, za namecek se je tamali zbudil ob treh in sem do pol stirih hodila k njemu na pet minut. Ker nisem mogla vec vstajat, sem ga odnesla v najino posteljo, kjer je do pol petih se kar nekaj pojokaval in godel user posted image . Ja, in petnajst minut za tem, ko je tamali zaspal, mi je pa ze zvonila ura in je bilo treba vstat user posted image .

Tako, danes nisem spala niti tri ure... voznja v LJ je bila obupna... s tamalim sama v avtu, non stop se je nekaj pritozeval, skratka obup... zgledam kot bi me povozil vlak in zivim samo za kafe...

Upam, da za danes ne bo veljalo "po jutru se dan pozna"

lp


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5359
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 9:01:53   
mojca75
Ja Mojsonček no, ...user posted image

pri nas tud malo jokajoča noč, ne sicer cela, ene 3x po par minut!

potem pa spet ob prihodu v vrtec, tokrat jo je vzela ena lušna vzgojiteljica (ne naša user posted image ) ampak vseeno, jo je lepo stisnilauser posted image .
Upam da bo!

služba: deževen dan, jest pa delam tehnično recenzijo čez eno debelo revijo pred tiskom in bom po moje zaspala, kofe srebam ampak....

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 5360
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 9:39:59   
MarijaPo
Kje ste bejbe?

(Tko smo se v srednji soli pozdravljali in se sami sebi zdel ful pomembni.)

Evo, spet dez. Moja mama Evi vedno poje: dezek pada tip tip tip, zmoci polje, zmoci hrib, toca vsuje se z neba, rom pom pom, ropota.
Eva je pri tem precej hladna, ker ji ne vem zakaj ta pesmica ni vsec.

Mi se imamo krasno. Eva je bila vceraj celo popoldne z babico zunaj, sta nabirali kostanj in cike po cesti, Eva se je menda stepla z enim fantkom in domov prinesla sljivo na ocesu, vendar je danes zjutraj ze ni bilo vec. Eva je fajtarka.
Jaz pa sem sesila obleko, ki se mi nad prsmi guba in zdaj moram pogruntat kako to sanirat. :)

Uzivajte!

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 5361
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 9:50:34   
mojca75
Ej Marija, si me spomnila na eno pesmico ki jo jaz pojem mojci, pa jo ne znam cele, in pol ful improviziram, če jo katera zna naj mi prosim napiše:

na okno tok tok,
je dežek potrkal,
pri oknu pa Rok,
je jezno zasmrkal.

....????...

Naj lije z neba, na strehe in ceste
saj nisem s testa, gotovo že veste,
da fant je bolnik, ga kuha vročina,
mu reče zdravnik, Rok to je angina.

mogoče je tud kej narobe. Men je melodija zelo všeč, taka spevna... user posted image

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 5362
   [Brisano sporočilo]
26.9.2007 10:46:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojca75)
  Neposredna povezava do sporočila: 5363
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 11:06:37   
mojca75
To to to! Auroraa user posted image

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5364
   [Brisano sporočilo]
26.9.2007 11:15:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojca75)
  Neposredna povezava do sporočila: 5365
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 11:30:55   
mojsoncek
joj ste lusne s temi pesmicami... we want more user posted image

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5366
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 11:32:18   
mojca75
Mi tud Auroraa pojemo račje, sam naša ne pritegne pri mami ampak pomaga pri ga-ga-ga, kar tud rački ne reče račka ampak ji reče ga-ga-ga

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 5367
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 12:02:54   
puncica
Mi pa trenutno pojemo tole:
Jaz sem mala miška saj me vsak pozna
moja mala hiška luknji dve ima
škrap škrap škrap grem z dežja pod kap
šktrap škrap škrap grem z dežja pod kap

Skozi prvo luknjo veter se podi
a pri drugi luknji črn muc preži
škrap škrap...

Kadar dežek pada mokro je povsod
a jaz mala miška grem na dolgo pot
škrap škrap...

Al pa hudo mraljico, sam te se je že naveličal, tako da zdej bom prešaltala verjetno na hudga pesjana user posted image

Še raje pa ima prstno igrico Miška žgančke kuha.... uh se smeje user posted image user posted image



_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 5368
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 12:53:12   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: auroraa


Zdaj fant je bolan,
ga kuha vročina,
mu reče zdravnik
Rok, to je angina.



Zdaj fant je bolnik....

(zato, da se rima z zdravnik)user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5369
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 14:16:37   
Barbs
 
 
Naše trenutno najljubše pa so :

Sem škratek Copatek,
tra, la, la, la, la,
če stegnem svoj vratek,
sem velik za dva.

Vas strižem, obrijem,
počešem lepo,
vam brke pristrižem
in skodram brado.

Po želji vam skrajšam
predolge lase,
jih v kite povežem
kar mimogrede.


Aleks obvezno zraven poje tralalalalalalalalalla.... in dela "sk sk sk " s prstki po moji glaviuser posted image

Pa še :

Srnica mala, kaj si že vstala,
sončece zlato zbudilo te je?
Ptički veseli, so zažgoleli
in odleteli na širno polje.«

Srnica mala je priskakljala
in pokazala ušeska je dva.
Fantka je uzrla in jo ucvrla
v gozdič zelen,
kjer svoj domek ima.

 
Pri tej je Aleks zelooo žalosten..kaj pa vem, morda zaradi melodije, mogoče pa zato (je rekla Gaja) ker misli, da smo srnico OCVRLI.user posted image
 
Potem imamo medvedka, ki leži v eni stari mali posteljici od Gajinega babyborna, pa ga "iščemo" povsod...Aleks najbolj cvili, ko ga na koncu "najdemo".... Seveda mu je ful fajn, ko vse pregledamo, on pa cel nestrpen....
 
Iščemo, iščemo,
iščemo medvedka:
za pečjo, pod klopjo,
kote vse pretaknemo.

Iščemo, iščemo,
iščemo medvedka:
tu ga ni, tam ga ni,
kje medvedek zdaj čepi?

Našli smo, našli smo,
našli smo medvedka.
V Lenčkini posteljici
naš medvedek sladko spi.



Od medvedka je super in oh in sploh tudi tale, kjer se da super zraven tacat in vrtet v krogu, na koncu pa, ko je "medo ti moj rjavček" , moram Aleksa pa vedno dvignit in pocartat...

Pleši medo, pleši medo,
medved godrnjavček,
pleši medo, pleši medo,
medo moj plesalček.

Skoči medo, skoči medo,
medved godrnjavček,
skoči medo, skoči medo,
medo moj skakalček.

Dvigni levo, dvigni desno,
medo godrnjavček,
pa ne drži se tak resno,
medo ti moj rjavček.

 
Najbolj kul in kratka in zabavna pa je, ko mu Gaja reče :
 
Če vpraša te kdo
hej, bratec kako?
Po lesu potrkaš
in rečeš lepo.

 
Seveda Gaja pove samo do "in rečeš" , Aleks pa trka kot obseden po mizi in reče " pooo" (lepo),
 (ati ga je sicer želel naučiti , da bi se potrkal po glaviuser posted image  , pa mu ni uspelo) ...
 
N, tkole, nekaj predlogov, če se vam da "pojčkat".... aja, mislim, da so čisto vse od Janeza Bitenca.user posted image


 
 





_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 5370
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 15:18:28   
MarijaPo
Meni je najbolj vsec to, da je ata od Aleksa skusal Aleksa naucit, da bi se potrkal po glavi. user posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 5371
   RE: Male majčice in majčki (2006)
26.9.2007 15:21:28   
kaya2007
barbs, te pesmice o medvedku so bile že takrat ko sem bila jaz majhna, kje si jih našla? sem jih že čisto pozabila in bi si rada osvežila spomin user posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 5372
   RE: Male majčice in majčki (2006)
27.9.2007 7:25:30   
puncica
Ojla punce, mah sej ne vem kaj naj napišem, samo to da sem srečna da imam zdrava otroka, sem včeraj na kanalu A gledala enga fantka z dedno boleznijo, kjer ima čist oslabljen imunski sistem, pa kako je že 7 let po bolnicah, pa punca stara 18 let, ki so jih pri 13 odkril pljučno hipertenzijo (upam da je prav napisan) in lahko takoj umre če se ne zdravi, pa da so ji rekl da ne bo dočakala 16 let, pa da bo sigurno mogla pljuča presadit pa še potem ne bo dolgo živela. Punca polna optimizma in pozitivizma. Mi se pa zarad gluposti sekiram.

Uh res sem srečna da imam zdrave otroke (in upam da bo tako tud v prihodnosti) in to kar pozabljam, ko pa takle dokumentarc vidim se pa mal zamislim ja. Kolk morjo nekateri starši in otroci pretrpet.

Filozofiram kaj user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 5373
   RE: Male majčice in majčki (2006)
27.9.2007 8:40:11   
mojca75
Puncica se strinjam, jaz sicer zelo težko gledam take dokumentarce o otrocih, odkar imamo Mojco, ampak iz vidika "bodimo hvaležni" je pa kar dobro da kdaj kaj takega pogledam, al pa kle na RR preberem,...
Mi smo mel danes ultra jokavo noč, spala sem od 23-2 in potem od 5-6.25, vmes pa niti ne, mojči je ful nekaj jokcala (vpliv lune, sanja o vrtcuuser posted image ) kaj vem.
Sem se pa tolažila, da nam je kr OK, kaj pa tisti na poplavljenih območjih ki spet strmijo v nebo, ker dežuje, kaj bo prinesel ta dež.user posted image

zjutraj pa cela štala za v vrtec - je začela jokat še na vhodu dvorišča od vrtca, in dokler jo nisem oddala. Ma upamd a se kmalu navadimo. mene kr ubija tale jok, ko jo puščam tam jokajočo.  Sm se potem še jaz kr mal zjokala (sej vem smešno, sam kaj čem).

No ja, še nekaj uric pa grem po njo!

mam občutek da je danes en depresiven dan! Tole ni glih v moji navadi.


_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5374
   RE: Male majčice in majčki (2006)
27.9.2007 9:16:01   
MarijaPo
Dajmo Mojca, glavo pokonci. Nic ni depresiven dan. Ponoci je fino dezevalo in vse spucalo, prav prijeten obcutek, ce tako pomislis.

Mi smo v redu, jutri pride na obisk Evin bratranec Lan. Eva sicer tega ne steka, ampak se zihr podzavestno veseli. :)

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 5375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  213 214 [215] 216 217   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  213 214 [215] 216 217   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?