|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 9:04:34   
puncica
A ja še to, mojsonček trakec na imenu bo potrebn update-at user posted image ?

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 9:23:26   
maya2
Puncica: a veš da jaz tudi razmišljam kaj jo tako napenja??? pa sem tudi že tuhtala, da je lahko Čokouser posted image  Sem pa razmišljala (ker mene tudi) da bi lahko bil čaj za dojilje, ga ti tudi piješ??

LP

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 9:28:50   
Mari71
Maya- zaradi starejše sosede pa nič se sekirat. Meni tudi vse stare tetice glavo v voziček tiščijo in bulijo Gašperja in potem VEDNO enak komentar"Uf, tako micen, pa ze naokoli!". Ja pa sej je samo dojenček, in nima hišnega priporauser posted image user posted image user posted image !!! Tisto da punčke jemljejo lepoto mamicam pa itak velja samo za nosečnost - menda se ima pri user posted image  manj lepo polt (mamice) - jaz imam user posted image  in sem imela celo nosečnost krasno polt (boljšo kot prej), tako da ne bi ved'la, al drži zadeva al ne. Skratka - pusti stare tete, naj govorijo kar hoč'jo!
Upadle smo pa vse novopečene mamice - le kdo ne bi bil, ob takem tempu in pomanjkanju spanca, a ne?!

(odgovor članu maya2)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 9:34:40   
Mari71
Puncica - da napenja Čokolino je prav možno, ker je narejen z mlekom. Mleko ene user posted image  zelo napenja. Dvomim, da mu voda (sploh prekuhana , čaj) škoduje.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 10:00:46   
lenika
Pozdravljene.
Naš user posted image  včeraj cel popoldan ni nič spal in je hotel cel čas viset na joški. Zvčer sem mu od 22.00 do 23.00 dudo v usta tiščala, da je zaspal, potem pa spal do 5.00, torej lahko rečem, da smo prvič prespali noč. user posted image  Mamica je bila pa že ob 3.30 čisto uboga in  si je morala iti malo mleka iztisnit. Upam, da ne bom kakšnega mastitisa fasala, ker me še sedaj malo joški bolijo.

Sirena se oglaša, šibam.

(odgovor članu Mari71)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 10:23:45   
TiaSara
Živjo punce!

Jaz sem pa čist na psu zadnje čase. user posted image  ves čas napenja, se tudi jaz bojim, da je mlek kriv - ampak kako bit čist brez mleka in mlečnih izdelkovuser posted image . Pol pa še dojenje. Mali bi, kot vsi najraje ves čas na jošku visel, ampak jaz ne morem. Mene še vedno boli, kot bi me z nožem rezal, sedaj se je pa še tamalček začel špilat na joški. Od začetka je prijel in vleku, zdej pa nekaj liže, pa prime, pa spusti, pa spet gor... Mama zraven pa joka od hudega. Potem pa občasno vklopi sireno - tudi kar takoj po dojenju, potem pa ima mama slabo vest, ker ga ni pustila dalj časa na jošku (kjer bi mimogrede kar visel in visel)... Pa vsi skoz govorijo, da naj se otrok doji kolikor se hoče in kadarkoli se hoče. Jaz lahko kar umrem. V glavnem, če ne bo kaj bolje, bomo na koncu pristali na flaški, kar bi bilo škoda, ker mleka imam pa za dva otroka nahrant - mali mi v pol ure niti ene joške ne sprazni zares.

No sem se morala mal pritožit, ker me to res vedno bolj mori.

Mojsonček user posted image  zaradi novega stanovanja. In konec meseca kar hiško, super!

Lep pozdrav!

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 10:35:12   
mammika
Ojla za mano še ena neprespana noč. Ko se ni tamal zbujal se je tavelik in tko do sedmih zjutraj ko sem bila že vsega sita in je blo treba vstat.
Zvečer je mali popapal ob 21.00 in jaz ful računam o zih bo vsaj do 1.00 spal pol pa itak mal pojedu pa naprej....ja user posted image  sem narobe mislila ko se je zbudil že ob 22.30 in potem visel na joški do 23.30 potem je mamica zaspala, ga dala v njegovo postlo k sem se zbudila, in jok in stok spet do 2.30 pol sem ga pa k seb vzela in je spal do 5.00 pol se je ob 6 zbudu in nato še ob 7.30- norišnica, vmes pa še tavelik mami mleka mami soka mami flašo- ma sem mislla da bom skup padla user posted image user posted image
Zdej se pa že cel jutr napenja in napenja, prdi, kaka, jaz ne vem kaj je to pa se tko pazim kaj pojem user posted image user posted image  

Ja puncica lahko si misliš kako se mi meša z obema, sploh zarad Alvina k ne vem več kako naj mu dopovem neke stvariuser posted image

izjava mojga knedla -- zadjič se preoblačim v pižamo pa tamal vid strije pa prav, ej to tati mami ma ogn (ogenj), ma sem mislla da bom dol padlauser posted image user posted image  a niso dobri teli mulčki naši


nč šibam previjat,pa mal ven-koooončno je tud pri nas malo sončka user posted image

čaw

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 11:43:15   
Panda.
Ojla, punce!

Tudi za nami je ena nemirna noč user posted image user posted image user posted image   user posted image . Ko sploh nisem mogla pogruntat, kaj ne štima. No, potem je bilo pa ob štirih vse jasno. Mali se je nakakal polno plenico ob 4.00 pa ob 4.45 pa ob 5.30 in med tem previjanjem še enkrat na previjalni mizi user posted image . Vmes se malo jedel in mu je bilo še slabo. Potem je pa končno zaspal od 6.00 pa do 7.00 in ko sem ga še enkrat previla je bil spet pokakan in tako polulan, da je bila plenica kar trda od napihnjene mokre želatine user posted image . Bogi mali drobižek. Valda, da ni mogel spat. Včasih, ko vidim / slišim rezultate stokanja se mi zdi, da še kar dobro vse skupaj prenaša user posted image ! Zdaj se je pa končno vse umirilo in mali spi spanje pravičnega... user posted image   To se bo lačen zbudil!

Sicer sem pa jaz zadnjič od stare mame slišala, da ne smem user posted image nest po dežju do avta, ker bo dobil fleke user posted image user posted image user posted image user posted image . Lahko začnemo zbirat "stare ljudske nasvete" in bomo izdale brošuro user posted image user posted image .

lp He

(odgovor članu mammika)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 12:09:11   
Kalina
Oj mamiceuser posted image


Evo jst sm tudi majcica oz moja princeska je majcica, ceprav bi morala biti juncica.  Rodili smo se  14.5. v 33t.  veliki 45cm tezki 2150g. Seveda so jo odpeljali na intenzivno (EINT), kjer je lezala 12dni.Zdaj se pa doma pridno cartamo in nagajamouser posted image Domov smo sli z 2040g, zdaj jih imamo dobrih 2400guser posted image Nazalost se še vedno ne dojimo, pomoje ne zato, ker bi bila se presibka, ampak je navajena na flasko od prvega dneuser posted image Ampak kaksen obrok se tudi pomatramo z dojenjem.Imamo pa tezave z polivanjemuser posted image
joj 15ga imamo prvi pregled in me je tako strah, ker  sumim, da bi bila tamala hipoton  (zaostajanje v gibalnem razvoju). user posted image Punce drzte pesti, da to ni to,  in se men samo dozdeva. Aja glede teh AD3, mi jih jemljemo ze od 1t starosti, in to kar 8 na  dan. Ampak predkratkim so se zaceli krci,tko da grem danes po Oleovit.
Drugace pa imamo dolge  crnke laskeuser posted image Bom prlepla kaksno slikico v album,  aja  ime ji je sevede Kalina

Na sprehodu smo bili ze  2xuser posted image user posted image user posted image , sam tole vreme nas pa zajebavauser posted image
Joj sploh nemorem verjet da bo 14ga stara ze  1 mesec, v bistvu bi pa mogla biti se v meni. heh. Kaj cmo,  jo je firbc matru kako je uzunejuser posted image

Punce, a ste ve ze kej user posted image (hopa cupa)? user posted image Jst sm, ceprov vem, da nebi smela  6 t, sam kaj cm, se nism mogla zadrzatuser posted image , ze tko  sm celo nosecnost trpela k user posted image   user posted image Itak pa nism bla nic rezana, sivana itd. Cisce je  pa  ze nekaj casa konec user posted image

Danes bom tamalo kopala, komaj cakam, ker res ful uziva v vodiuser posted image Hvala bogu, k sm misnla da bo tulila k pr norcih. Je  pa zacela tulit k je lacna, tko da je previjanje pred hranjenjem res glasnouser posted image


No tko, koncno sem se lahko tudi jaz oglasila, kajti RR me vsake tolk cajta zafrkava  pa nemorem nic  pisat, lahko samo bererm, tko da berem vas pa vsak dan. Ste tko  fletne in zabavne user posted image

Zdej pa skocim pod tush, dokler moja Kalinca se pancka!




_____________________________

...potem so mi jo otrplo in jokajočo položili v naročje.
Prvič sem jo stisnila k sebi in jo poljubila.
Instinktivno se je umirila in me popolnoma zasužnjila s svojim laskanjem moji moči.

(odgovor članu Panda.)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 13:04:16   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: puncica
Čaj a ve to ful spijete čaja, al majnše količine, ker jst študiram a je možno da me ledvice bolijo zarad čaja?user posted image


Ja, punči, je možno. Ko sem prišla iz porodnišnice sem imela neko paniko, da nimam dovolj mleka in sem se nalivala s kompotom in čajem kot obsedena. Poseldica : mleko je blo, naslednji dan pa me je bolel ves spodnji del hrbta, da sem se komaj vzravnano vsedla. To je trajalo kak dan ali dva, pa mi je rekel moj osebni zdravnik, ko sem ga klicala, če je kaka panika da pridem, da je zagotovo to od naenkrat drastično povečanega vnosa tekočine. Še posebno, če imam kake drobne težave z ledvicami (kak pesek), pa zanje do zdaj še vedela nisem. No, epilog : po dveh dneh sem šla enkrat lulat, me je zapeklo sto na uro tik preden sem spustila curek, in to čist v spodnjem delu, tik nad lulico.... Po tistem me ni več bolelo. Očitno sem z urinom res izločila nekaj peska, zza katerega še vedela nisem in tudi ne bi, če ne bi žlampala kot žolna.Po drugi strani pa vrdeu, se ja vsaj spucalo, upam, da nimam kakih kamnov al pa skla not.user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 13:09:29   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: mojsoncek


Barbs - a bos ta vikend malega Aleksa kaj pripeljala v Ziri na moto zbor ??? user posted image



user posted image user posted image  Normalno.user posted image  Tekmovanja v pluvanju kravjih očes ne bi hotela zamuditi za nobeno ceno.user posted image user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 14:13:53   
puncica
Barbs a se ti to hecaš al kajuser posted image a pol mam jst tud kake skale noteruser posted image , ma mene to boli že kr neki časa od takrat ko sem začela mal bol urnk pit, pa res da zdej pijem 4 litre tekočine na dan, prej sem pa komi 1 liter spravla v sebe. Mah zdej me je pa kr strah ratal user posted image Pa res me spodn del trebuha boli pa tam ko je maternica, sam vedno me boli to ko hodim, al pa ko kej delam, ko ležim je bolje. Ma zdej si me pa res prestrašla, ja nič obvezno bom G. vprašala kako je s tem, če je lahko to od čaja. Kaj pa ti je rekel, da te ne bi več bolel, da ne smeš tolk pit al kako. No sej bolečine niso tako hude ampak so pa prisotne.user posted image
ja nič zdej je pa alarm, se bomo mal cartal al pa uspaval Kako pa kej vaše malčke uspavate? a jih sam noste al kr sami zaspijo, ker mi mormo zadn cajt po grobem makadamu vozit al pa gonit sem pa tja postlco, da tamal zaspi user posted image




_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 14:27:47   
Linča
ojla!user posted image

heh, berem vaše poste in ugotavljam, da naša frkljica ni čist nič drugačna od vaših user posted image ...sem že mislila, da samo naša hoče bit non stop pripopana na joško in jo vlečt ko čigumi. Zraven seveda zadrema, ko se med spanjem odklopi, odspi enega šoferskega  cca. 15 - 20 minut, pol pa je spet budna...in tak od jutra do večera, jaz pa že čist fuč, še jest ne morem pošteno...edina sreča je, da spi ponoči user posted image , vsaj nekje do petih, pol šestih, se naje, potem pa še nekje do osmih, devetih!

Napenjanje - naši moram občasno zvečer dodati dodatek (požrla bi po mojem vola, če bi znala grist user posted image požeruhec mali), najprej sem ji dajala aptamil, pa jo je tak hudo zvijalo (pol ure do ene ure), da sem mislila, da jo bo raztrgalo, tud kapljice niso pomagale. Pa mi je patronažna svetovala, naj probam z Bebo od Nestleja, pa je dost dost boljše - črviči jo mogoče par minutk, pol pa je ok; ta beba se sedaj dobi tud na recept in ne samo aptamil!!!

Pumpanje mleka prakticiram, ker je okrog enega meseca res bla kriza s pomanjkanjem mleka, tak da sva komaj rešli zadevo in nisva pristali samo na dodatku! zdaj se trudim čez dan spumpat vsaj enih 50 - 60 ml (po vsakem dojenju, saj počasi potem do večera nakaplja), da ji zvečer dam po flaški in ji ne rabim dat dodatka, včasih nama uspe in je dovolj, včasih pa ji moram dat zraven, da je sita.

Mi imamo tud user posted image doma, beaglco staro 2,5 let, ki je zelo navezana na naju in seveda malo tud razvajena user posted image ,  prvi dan se je mulila in me je ignorirala (ko sva z malo prišli iz porodnišnice), zdaj pa se je ful navadila, vleže se zraven mene, ko se mala doji, leži ob njenem ležalniku in ji da glavo na nogice, če mala joče, dvigne glavo in me gleda "halo, mala joče, ukreni nekaj"...pa pred neznanci jo je začela čuvat - kar brunda, če se kdo "sumljivo" približa vozičku. Prav pridna je, je pa res, da se še vedno ful ukvarjava z njo in je ne odrivava stran, če šnufla okrog Sare (lupčka pa je na srečo ne).

uporablja katera čebriček za kopanje? naša fuuul uživa v njem, kar sama se vsede po turško in potem čofota z rokicami ko nora...ko jo pa ven vzameš, pa začne tulit ko zmešana - po mojem bi še spala v vodi user posted image

gremo zdaj malo k babici se pustit razvajat user posted image

pa pa

_____________________________

24. aprila je sijal sonček in rodila se je princesa Sara

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 14:32:37   
Linča
IZVIRNO SPOROČILO: puncica

ja nič zdej je pa alarm, se bomo mal cartal al pa uspaval Kako pa kej vaše malčke uspavate? a jih sam noste al kr sami zaspijo, ker mi mormo zadn cajt po grobem makadamu vozit al pa gonit sem pa tja postlco, da tamal zaspi user posted image


čez dan itak tak malo spi, zaspi sama ko ji je, ponavadi kar na joški vseka enega šoferskega al pa v vozičku na sprehodu... Zvečer pa jo po kopanju in papcanju prevzame ati, se vleže na kavč pred tv, si jo da na prsi in ponavadi kar oba zaspita user posted image , mami pa ima svoje pol urce!

_____________________________

24. aprila je sijal sonček in rodila se je princesa Sara

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 15:37:17   
Barbs
oj,

punči, ne nori zdaj s tem čajem in zdravnikom, probaj en dan al pa dva mal manj pit, pa boš videlauser posted image
Meni, stari motoristki, ne boš skrila, če rečeš, da z gorenje vasi na levo... a potem si iz poljanske doline?user posted image Ampak, do Poljan je preblizu, ker si napisala, da je 8 km, torej niso Poljane, Zminc je pa predaleč, ker je kakih 12 po moje... Kaj zdaj?user posted image user posted image  Pa makadamuser posted image eh, potem je bolj s poljanske ceste umaknjeno...

Kako ga uspavamo ? Čez dan kar kakor je, včasih celo sam od sebe zaspi v vozičku, pa v ležalniku, če mu kaj govorim medtem ko kaj delam al pa kuham, zvečer ga pa pri nas tudi ati prevzame - igrata se "mala opica na kosmati veji" user posted image  To zgleda tako, da si ga da na levo roko s trebuškom navzdol, glavico lepo nasloni v vdolbinico pod komolcem(ali nad, ali kjerkoli je že to tam na sredi roke), potem mu pa rokice in nogice visijo čez rokouser posted image  , ati ga pa po ritki tapka in nabira kilometreuser posted image  Res sta smešna in Aleks s tisto lasato kosmato glavico resnično zgleda kot mali šimpanzek na kosmati veji/roki.user posted image  Največja humoreska je pa, ko ga skuša potem odložiti v posteljico - ful se trudi, da bi narahlo in potiho, počasi se sklanja, ga previdno drži in podpira, potem ga pa kaj v križu štihne al pa s kovtrčkom preveč opleta, pa je spet sirena - in ...eto, že gresta znova v širni svetuser posted image  Jaz vse to s priprtimi očmi opazujem s postelje in se pretvarjam, da intenzivno počivam po celem dnevu mukuser posted image  user posted image

Z user posted image nimamo nobenih težav, ker je "zunanji kuža" ... glavni frajer v naselju... pride ko je lačen, gre, ko ga kaj tišči za it, sicer nikoli predaleč, ima svojo traso, če pa Aleks spi pred vrati, na dvorišču  v vozičku, pa ponavadi leži zraven na tleh in je ful ponosen, ker opravlja pomembno delo - prav vsakič me pogleda, ko pridem pogledat kako in kaj in če ga pohvalim je čist iz sebe..kar sam od sebe dviguje taco, glavo daja postrani na mojo nogo in me vdano gleda. Zadnjič je neka  "gospa" prodajala kvaćkane prte za na KLUPSKU MIZU ker fino pašejo.... pa se mu je čist utrgal, ker jo je navezala po dovozu do bajte - je lajal kot obseden , prihitiva s tamalo ven, kaj je za en user posted image , ker nikoli ne laja, pa mi je bilo takoj jasno... Prav renčal je in sem ga komaj umirila - pa čisto nedolžkano pseće je drgač... tko da - odločil se je , da bo opravljal delo čuvaja in jaz nimam nič proti. Očitno mu to bogati njegov lajf, ker je videti bolj srečen kot kdakoli prej. user posted image

Imejte lep vikend, ne se preveč sekirat ( TiaSara, na vodi čutim, da imaš depraste dneve - nehi rožca, vse to bo mimo , verjemi... tvoje joškice si namaži, obloži si jih s pleničko, gazico, privošči jim mlačen tuš, pa bo boljše - sam ne mi obupavatuser posted image user posted image  - aja, a mu daš prav v ustka ? ne dovoli, da ti žveči samo bradavičko; jaz si malo podprem Joškota (jorasauser posted image )  od spodaj, pa narahlo stisnem joško, da rata bolj - kaj pa vem, okroglauser posted image , napeta...ma ne vem no... primem spodaj in dvignem in mal stisnem iz obeh strani - ampak ne bradavico, celo joško, probaj) ....user posted image

Mogoče bom danes še kaj napisala - Aleks ima nek čuden miren dan... prej se je zbudil, samo pojedel in spi daljeuser posted image  Čudno. Eto, me že skrbi, ker ne sitnariuser posted image


_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Linča)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 16:35:00   
mammika
Danes je pa res en čudn dan. Ne vem kaj mi hodi po glavi ampak sem začela razmišljat da mi manjka mleka da tamalmu ni dost, ker dons bi pa non stop visel gor pa kr vleče pa vleče pa nič ne požira mi je kr mal čudno, na otip so mehke in filing tak ko da so prazne. Pa danes praktično nič ne spi, spal je uro in pol k sva bla zunaj potem pa spet priklop in sesanje pa nič spanja, zakinka mal na joški potem pa spet horuk ko ga dam dol,,...ne vem ne vem upam da čimprej mine.....

Puncica- men je ponavad zaspal kr sam al na joški al v ležalniku, danes ne vem kaj mu je....
Barbs- a nimate valete dons??

Sirenca poje šibam

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 17:02:48   
aljča
Oj mamike!!

Naj ti odgovorim Aurora pa čeprav so ti že mal dekleta. Jaz sem pač en primer,ko nimam dost mleka....in Novalac dodajam takrat ko je silno nujno...ponavadi si čez noč pustim da se zizike nafilajo in si pol zjutraj načrpam mleko...pa čez dan in če je vse po sreči še zvečer preden gre spati. Novalac pa mu dam različno 1x ma dost 80 ali pa 130. Naš Val je postal sedaj velik požerušček in hoče vse noter dobiti, ker ima težo 4020 sedaj rabi veliko več kot pa je še v porodnišnici.
Ker sem tak primer imam sedaj tudi evidenco kolk imam mleka in če bi se pustil dojiti bi po vsej verjetnosti bil skoz lačen ker ne bi bilo dosti mleka pri meni. Naj vam povem primer če si pustim zizike čez noč in si zjutraj sčrpam dobim iz obeh joškic 200ml mleka. Opoldne ga pa imam že veliko manj tam okol 140( iz obeh) popoldan 100-110 ml. zvečer pa 80. Kot vidite sem boga. Na to da sm imela že v bolnici probleme in sem vseskozi na tabletkah. Mali je imel zlatenko in ni hotel zizkati....sem sevedaj kar nekako pomirjena da sem tkole v kombinaciji s svojim mlekom in Novalacom. Vsaj vem da je sit ko poje...pade skup kot muha.user posted image

Sem pa precej začudena kako vam porata tolk čvekat na netu....jaz komaj pridem sem gor pa ne da ni priden ampak sama sem še kar tko utrujena da se grem raje vležt ko sem prosta kot pa da sem pred Pc-jem. Moja slabokrvnost se zgleda nič ne popravlja. Pregled pa imam šele 20.7. ma ne vem če bom čakala tolk časa.
V posvetovalnici pa smo naročeni 20.6. ..... komaj že čakam da vidim kolk smo zrastli in se zredili..na to da mu je v času zlatenke padlo na 3750g. Pol smo pa v enem tednu dobili nazaj 4020.
Čišča se pr men tudi kar nadaljuje pa moji kolki in križ so tolk boleči...da vidim da sem res že mal v emši zdej pri ta drugem otročku...mož pa pravi da bomo še enga naročil ko bo mali mal v večje pleničke skočiluser posted image user posted image .
Ma ne vem če sem sposobna še it v touser posted image user posted image user posted image  pa čeprav je lušten met dojenčka v hiši.


No bom nehala nakladat pa se grem še mal vležt dokler se naš sonček ne zbudi za papkat. Vreme ga zopet boha tko, da sem fuul jezna ko ne mormo bit skoz v zunaj.

Mamike lepo se mejte.
Čao Aljčauser posted image user posted image

_____________________________

PDP 23.05.2006

Val se je rodil 24.05.2006 ob 22 in 55 min.:)
http://aljosska.moj-album.com/

(odgovor članu mammika)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 17:16:33   
aja
Zivjo Majcice in Majcki...

Name ste verjetno ze pozabile, ker me zeloooo dolgo ni bilo na spregled. Jaz sem tista, ki sem imela rok junija pa sem ocitno cutila, da bo maja, ker sem bila kar z vami na forumu Cvekanje v pricakovanju. In res smo 23.5. dobili fantka user posted image  in mu dali ime Jun.

Sem vas pa ves cas kar pridno brala, ampak ste tako veliko pisale, da mi je potem vedno zmanjkalo casa za pisanje...zadnji mesec je bil namrec zelo deloven. Sicer pa je bil porod v Ljubljani super in sva se z malim princem takoj ujela v nov zivljenjski ritem. Tako da mamica ze spet  pocasi (zelo) malo dela ko malcek spancka (to je v izgovor, da ne boste jezne, ker ne bom tako pridno pisala kot ve). Se pa res velikokrat spomnim na vas...in gledam okoli po mestu, ce katero srecam. Ko sem prebrala, da je sla MarijaPo ze ven na sprehod, smo se tudi mi opogumili (kljub cudnemu jesenskemu vremenu) in je bilo super. Vceraj smo sli vsi skupaj, danes pa ze sama z malim.
No, saj ne vem ce bi katero v mestu prepoznala user posted image ...mene se vedno lahko spoznate po crno-belem kosmatincu z rdeco ovratnico, hihi. Kuza je tako lepo sprejel novega clana, da smo vsi preseneceni...mu namrec nismo prevec zaupali in smo sli pred rojstvom celo na posvet k pasjemu psihologu (ne boste verjele, tudi to obstaja). In ocitno so bili "strokovni prijemi" vec kot uspesni.

Skratka vsem majcicam in majckom posiljam lep pozdravcek....
Aja


(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Male majčice in majčki (2006)
9.6.2006 17:23:23   
aja
Sem sla sele sedaj brat poste za nazaj....Barbs, a ves da jaz tudi malega klicem simpanzek, ker ima tako lusno kosmato glavico. Se je rodil ze kar s pankovsko frizurouser posted image . Sicer pa je obnasanje vasega kosmatinca user posted image identicno nasemu...ves cas cuva mene in malega in laja kot nor, ce je kdo pred vrati ali se hoce priblizati. Tako da vsi obiski s sabo nosijo priboljske, da ga ze na vratih podkupijo. Med dojenjem pa lezi zraven naju na postelji in ce dobi slucajno takrat za jest pocaka, da koncam in gre sele takrat pojest (ceprav je bil prej znan kot najvecji in najbolj neucakani pozeruh).

Svojo novo sluzbo cuvaja je res vzel zelo resno in je cisto srecen, ce ga pohvalimo. Res so neverjetni tile kuzki.

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Male majčice in majčki (2006)
10.6.2006 11:41:55   
mojca75
Ojla punce,

naša princesa je omahgala po dojenju, mami skočila na net, oči pa delo bere... idealno!

Tisasara: pravijo da mora otrok bit 10 minut na vsaki joški, vse ostalo je zajeuser posted image  ker v tem času se mora najest, n jaz jo sicer pustim kako minuto dlje če vleče če pa dudla in liže pa jo skinem. Naj se sliši grdo ampak tko vsaj pojeva kar misliva. No sej jo še mal pristavim če ful išče sam sicer se pa ne dojiva po eno uro... mleko mi pa vedno ostane notri!

Ljudski nasveti: ja teh je vse polno, moj pravi da mi 6 tednov po porodu grozi kosa nad postlo in skoraj nikamor ne smem, no sej zdej je že bolje.
Ampak za izlete ven so nam rekli v materinski da gredo user posted image  lahk takoj, bl se more mamica pazit!

Uspavanje: ja včasih zaspi z dudo v ležalniku, čez dan ni panike, bl je zvečer problem ker ne kapira da je v postelci zato "da zaspi" ne da se dere!? Halooo?
No včeraj jo je mel oči in sem šla pod tuš pa pridem nazaj pa slišim: "no vidiš moji bodo zmagal, kaj si pa na poljake stavila"! cel fuzbal jo je ogovarjal in pošteno zmatral, aja čez čas pa slišim " ja ja Al zerkavija so ustrelil" halooo politika za tolk majhno punčko, ja oči kaj pa misliš... prav hecna sta! No mi smo potem do 22h gledal TV, se podojil pol je pa zaspala! idealno! K bi se vsaj obneslo.

Babrbs: tole z joškom (jorasom) si nas pa okužla, jaz Mojci skoz pravim, jej jej če ne bo joško (joras) prišel in vzel joško!

danes smo vsi lepo doma, no mami je bila zjutraj že v velikem šopingu, obnovitev zalog, mala je spala oči a užival, tko da imamo pol hladilnik in shrambo,.. zato pa malo manj bančni račun! user posted image

Nič, ful je blo za prebrat vaših postov, zdej sem skoz...

Aja Puncica: ce piješ vodo iz pipe ga in te lahko napenja, odvisno kak vododvod imate, daj poskusi 2 dni pit sam čaje. Drgač pa da bi čokolešnik napenjal - mene ne! In našo tud po moje ne!
Se je pa zjutraj spet tolk posrala da sva mogle komplet zamenjat tud tetra plenice, ne sam pampersko.

A vi še kakate večkrat na dan? Mi samo 1x, pri 4 tednih! Uh kolk so se hitr obrnili!

Nič, se beremo, če bo vse po sreči še popoldan al pa zvečer.

(odgovor članu aja)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Male majčice in majčki (2006)
10.6.2006 11:49:46   
mojca75
Aljča, a za slabokrvnost ti niso dal nič tablet al pa sirupa? jaz sem bila zlo slabokrvna (Hb 81) pa so mi dal Hematopan tablete in sem se ful hitr bolje počutila!


(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Male majčice in majčki (2006)
10.6.2006 12:32:09   
mojsoncek
Ziv!

Imam ravno se kaksno minutko casa, da kaj spisem. Danes zacuda mali spi ze od devetih in sem ze toliko naredila dopoldan, kot prej v celem tednu ne. Sem prav zadovoljna, da sem spet lahko kaj naredila user posted image .

Puncica - glede na to, da smo tako blizu, se pa lahko kaksen vikend ali pa tudi med tednom kje dobimo na kaksnem cveku. Bi bilo fino vsaj kaksno majcico v zivo spoznati. A ja, pa hvala za opozorilo, se vidi, da od poroda nisem bila toliko na forumu in mi je ta stvar usla iz glave ... sem ze zamenjala trakec user posted image  

Barbs - mi bomo danes (sicer namesto s Harley-em z Jaguarjem) sli malo pogledat tole tekmovanje v pljuvanju kravjih oces user posted image . Ce bo seveda vreme zdrzalo user posted image .

Pa se obiske imamo napovedane za popoldan. Se mi zdi da bo danes tale dan malo prekratek vse skupaj. Bomo videli, kako se bo izslo vse skupaj.

Linca - midva sva ga vceraj prvic skopala v cebricku. Je bil se bolj priden kot v banjici. V bistvu je bil videti prav zadovoljen ko je cical notri. Meni se zdi super zadeva tale cebricek user posted image . Tako, da tiste, ki ga se niste probale, vam ga toplo priporocam...

Drugace pa je z ostalimi "aktualnimi temami" pri nas prav tako kot pri vas.

Grem se cotke od malega obesit, potem bo pa verjetno res ze cas za sireno user posted image .  Uzivajte... pa pa

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Male majčice in majčki (2006)
10.6.2006 12:53:20   
cofek
Ojla!

da se še jaz malo oglasim....danes naj bi bilo dopoldan sonce - ja, na katerem koncu sveta pa?user posted image user posted image  - smo mislili it ven po klasičnih "opravkih" (kavica, knjižnica, trgovina, loto,...) pa je vreme vse zajuser posted image , tko da tehaniramo doma...
smo pa bili včeraj v Lj user posted image  - smo mislili it na obisk, pa dotičnih ni bilo doma, tko da smo šli v šoping in je naš mali princ dobil nova oblačilca (večje št.) - no, ja pa mami tudi nekaj..user posted image .
Za domov je bilo sicer že malo panike, ampak dokler se je rita tresla smo tudi to pozabili....

Sem pa bila v četrtek v "hormonskem neravnovesju" - spet se mi je zgodilo, da ponoči nisem mogla spat (čeprav je Ažbe - sicer po45 min dojenja - spal kot polhec)user posted image user posted image , tko da sem vsega skup spala 3 ure - čez dan sem pa bila potem tečna in jokasta...Kdaj bo že tega konecuser posted image ?!

glede psa - saj imamo tudi mi zeloo neproblematičnega - sam problem je nastal, ker mu ne pustim kar naprej, da bi ovohaval Ažbeta (mislim - kolikokrat na dan oz. uro, ga je pa treba prevohat user posted image  ) - pa ni problem po riti (od kjer se širijo zelo intenzivne vonjaveuser posted image ), pač pa po rokicah in okrog ustec. pol pa laufam naokrog z razkužilom, ker kar vidim klice - pa da ne bi mislile da sem kak fanatik in da imamo doma vse sterilno! Pa če se mali dere - pes včasih zaskrbljeno postopa naokoli, včasih bi pa rajši videl ,da bi se ukvarjala z njim in se kar vrine med mene in lećalnik al pa posteljco.

Se včasih sprašujem kaj se dogaja z mano - od kje so se pobrali ti problemi?  Al res na svet gledam z drugimi očmi al pa so se v meni prebudili tisti živalski nagoniuser posted image  oz. pra-mama?

puncica - jaz se nacejam z Za-harmony, ker čajev ne prenašam najbolje (včasih se posilim s tistim za dojenje) navadne vode pa tudi ne. Včasih pa pri user posted image  naredim tudi kakšen požirek piva (edina gazirana pijač, ki si jo upam pit - komaj čakam, da bom lahko segla po Coca-coli). Mleka pa ne uživam, pač pa sem prešaltala na sojino mleko (v kavi niti ni slabo) - mlečne izdelke pa nisem čisto opustila npr. sir še jem, jogurta pa ne,..uspavanje - kakor kdaj - čez dan se uležem k njemu, al pa kar sam zaspi (če sva na sprehodu 100%, pa ga potem nesem s košaro/lupinico/samega v posteljco), zvečer pa zaspi po hranjenju (ga zgleda umivanje al pa kopanje toliko zdela).

kožica na penisu - patronažna nama je pokazala kako se jo povleče narahlo nazaj - še najboljše med kopajnem, ko je zmahčana; jaz jo pa občasno povlečem in očistim tudi med navadnim previjanjem - se nič ne pritožuje - da ne bi v prihodnosti postal čeladaruser posted image ... tudi pediater jo je prekontroliral in je rekel da je ok...

čaji - P nam je svetoval da lahko, poleti, če bo vročina, po žličkah dajemo za žejo tudi kakšen čaj (komrčkov, šipkov,..), ke naj bi od mleka dobil premalo..

glede mleka pa se mi zdi da ga imam zadnje dni še preveč - se mi zdi da Ažbe poje manj kot prej (očitno se je odločil, da bo malo popazil na linijo, da mu P ne bo uvedel dietnega prehranjevanja in kontrole hemoglobina, pa da bo še v konkurenci za te ljubke majčiceuser posted image ), poleg tega pa je na daljše intervale kot prej...no, pa saj se bo tudi to uredilo - čeprav sem danes ponoči komaj čakala, da se zbudi in me malo olajša muk..

čebriček - uporabljamo ga samo takrat, ko ni treba namilit in potem spirat glavice - mu je pa ful všeč tam notri...

ok, zdaj bo pa že čas za naslednji obrok - končno...
lep viken, t

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Male majčice in majčki (2006)
10.6.2006 12:54:34   
cofek
aja, drugače pa tudi naš user posted image  pazi in laja na obiskovalce...

< Sporočilo je popravil cofek -- 10.6.2006 12:58:14 >

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Male majčice in majčki (2006)
10.6.2006 21:48:11   
Nataša31
Ojla punce!

Joj, spet mam problemček. Sem si hotela izčrpati malo mlekca, pa si dam gor Aventovo črpalko in kaj steče? par kapljicuser posted image ! kaj to pomeni, da nimam doovlj mleka?
Sem pa prej podojila malega, skoraj 30 minut. Kakšni so znaki, da mali moj ne dobiva dovolj?
me je kar groza brati, kako si nekatere mamice izčrpajo 120ml, jest pa par kapljicuser posted image .
Mleko imam, ko si stisnem, ali pa ko dojim z nastavkom in odstavim malega je poln nastavek. pa ko se z mojim dragim malce pomaziva se mi kar ulije iz jošk..
Prosim za nasvete in tolžba, pa kašno vzpodbudno besedo!
lahko nočko
Natasa

(odgovor članu cofek)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?