|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   nekaj o veganstvu pa povejte kaj si mislite ^^?
8.7.2010 1:38:05   
dejann
Pred nedavnim je izšla prva slovenska veganska kuharska knjiga – Matejina veganska kuhinja. Avtorica Mateja Tea Dereani iz Ljubljane se že več kot deset let intenzivno ukvarja z izbiro in pripravo biološke veganske prehrane. Izobraževala se je na raznih seminarjih in tečajih doma in v tujini. Od leta 1996 vodi zasebne in skupinske kuharske tečaje ter svetuje restavracijam pri sestavi jedilnikov.

Matejo Teo Dereani poznam kot prikupno mlado damo, ki ji na pogled ne bi pripisal, da se tako navdušeno ukvarja s kuharijo. Vem, da je diplomirana arheologinja, da ima izvrstno glasbeno izobrazbo in mojstrsko igra na orgle, pa tudi to, da je kuhanje njena strast že od mladih nog, kar ji priznava celo njena mama. Vedno je zelo rada preizkušala nove recepte ali pa si sama izmišljala jedi.

Mateja, zanimata me predvsem dve stvari, kako se postali veganka in kaj vas je spodbudilo, da ste napisali kuharsko knjigo?

Do odraslosti sem jedla mešano hrano. Ob nekem praznovanju dneva žensk, sem se preveč najedla mesa, zato mi je bilo zelo slabo. Tako slabo, da se mi je meso uprlo. Sklenila sem, da ga ne bom nikoli več jedla. Ker mi je tudi sicer rad želodec nagajal, pravzaprav že od otroških let, sem začela opazovati, kaj vse mi škodi. Ugotovila sem, da je to predvsem meso, da mi pa sadje in zelenjava ne povzročata nobenih težav. Tako se po občutku, instiktivno, postala vegetarijanka. Opazila sem, da se mi upirajo tudi mleko, mlečni izdelki, jajca in sladkor. Poskusila sem z makrobiotično prehrano, pa se mi je zdela preveč zapletena. Vedno bolj sem se poglabljala v vprašanje zdravega hranjenja in se nekega dne celo udeležila seminarja. Predavatelj Michelangelo Chiecchi je udeležencem seminarja v odmoru postregel z veganskim kosilom, ki mi je zelo teknilo.Vzbudil je moje zanimanje za vegansko hrano in odtlej se ukvarjam z njo že več kot deset let ter jo tudi uživam. Imam veliko prijateljev in prijateljic in z veseljem sem jih presenečala s kakšnimi dobrimi novimi jedmi. Prosili so me za recepte, dokler ni končno nekdo predlagal, naj napišem kuharsko knjigo.

Je bilo težko preiti iz vegetarijanske na vegansko prehrano?
Meni ne, saj mi je bilo všeč, da ponovi prehrani nisem občutila teže v želodcu. Moram pa priznati, da sem bila kar nekaj mesecev zelo utrujena, dokler se nisem nekega lepega dne prebudila polna nove energije. Celo jutranje kave ali pravega čaja nisem več potrebovala. Težave pa so nastale takrat, ko sem hotela kupiti nekatere sestavine za vegansko prehrano, ker jih pri nas še ni bilo mogoče dobiti. Ponje je bilo treba kar v Trst. Spominjam se, da nas je nekega poletnega dne prijatelj presenetil s sladoledom, narejenim brez mleka in sladkorja. Odlično! Odkrila sem, da lahko na veganski način pripraviš vse, od juha do sladice.

V podnaslovu vaše kuharske knjige je zapisano: kako okusno in zdravo kuhati in peči brez mesa, mleka, jajc rafiniranih maščob, razhudnikov in sladkorja. Kaj so razhudniki in zakaj jih odklanjate?
Razhudniki so : tobak, paradižnik, paprika, jajčevci in krompir. Določena vrsta hrane je droga za naše telo. Po definiciji je droga snov, ki povzroča zasvojenost ali pa opazne razlike v zavesti. To ne pomeni, da učinkuje takoj, razen izjemoma, lahko pa nekatere hranilne snovi počasi in nevidno zastrupljajo naše telo. Vsi vemo, da je na primer tobak škodljiv; a le malo ljudi ve, da telesu škodujejo tudi paradižnik, paprika, jačevci in krompir. Ustvarjajo kislost v jetrih in posredno vplivajo na genski zapis v našem telesu. Razhudnike so prinesli španski zavojevalci v Evropo po odkritju Amerike; jajčevci so prišli k nam iz Azije, Maji, Azteki, Tolteki in Inki razhudnikov niso jedli, ampak so jih uporabljali samo kot odrasne rastline.

Vsejedci se verjetno sprašujejo, kaj potem vegancem sploh še ostane, čes se odpovedo prav vsem živalskim beljakovinam, sladkorju in razhudnikom?
Izbor jedi se neverjetno širi, saj obstajajo različne vrte užitnih rastlin, na primer. Riž ajda proso, bulgur, kus kus, kvinoja, amarant, topinambur, čičerka, soja leča, alge...Namesto mesa in jajc pa lahko izbiramo med sejtanom, tofujem in tempehom.

Namesto sladkorja lahko uporabljamo javorjev sirup, pšenični, koruzni, rižev, ali ječmenov slad, koncentrirani jabolčni sok, fruktozo.

Našteli ste kar nekaj sestavin, ki bržkone mnogim Slovencem zvenijo eksotično. Od kod izrijajo te jedi?

Iz vsega sveta, največ jih uvažamo iz Latinske Amerike in japonske. Nekatere od njih je mogoče gojiti tudi v Sloveniji. Predvsem dežela vzhajajočega sonca je bogata z različnimi algami, ki zelo poživijo vegansko kuhinjo. Tudi zato je tovrstna prehrana nekoliko dražja. Vendar to ne bi smel biti izgovor, da bi se ogibali veganstvu. Če si kupimo avto, nikoli ne pomislimo, da bi vanj natočili napačno gorivo. Zakaj potem v naše telo desetletja in desetletja vnašamo napačno hranivo? Vedemo se kot da je avto več vreden od našega telesa.

Zakaj mislite, da je uživanje mesa, mleka, jajc in razhudnikov škodljivo za zdravje.
Na to ne morem dokončno odgovoriti. Lahko pa povem, da že dolga leta spremljam literaturo o učinkih raznovrstne prehrane in verjamem, da živalske beljakovine, razhudniki, sladkor in tudi rafinirane maščobe škodujejo našemu telesu. Zato sem na koncu svoje knjige dodala poglavje o prehrani in navedla literaturo, ki jo obravnava.

Ampak zakaj mleko? Saj vendar vsi trdijo, da je mleko tako zelo zdravo?
Zdravo ni kravje mleko, zdravo pa je mleko, ki ga človeški otrok pije pri svoji materi. Mleko je zelo individualna stvar. Vsaka mati »ustvari mleko za svojega otroka; to pomeni, da se tudi mleko od matere do matere zelo razlikuje. Kravje mleko ima za človeka preveč proteinov. Teliček namreč raste dosti hitreje kot človeški otrok. Že v mesecu in pol poveča svojo težo za dvakrat, človeški otrok pa podvoji svojo težo šele v šestih mesecih. Zato je v kravjem mleku veliko več primarnega proteina – kazeina. Če kravje mleko pije človek, se ta protein potem neprebavljen prilepi na črevesje in blokira absorpcijo druge hrane. Tudi za kalcij, ki je v kravjem mleku in naj bi ga naše telo potrebovalo, pravijo mnogi znanstveniki, da ga naše telo sploh ne prebavi.

Od kod naj potem naše telo dobi kalcij?
Kalcija je veliko v sveži zelenjavi in na primer v eni skodelici banča čaja ga je vsaj petkrat več kot v skodelici kravjega mleka.

Kje pa veganci sploh dobite vse potrebne sestavine? Ali sploh obiskujete hipermarkete?
Biološke surovine dobim na ekološki tržnici in v specializiranih trgovinah, ki jih je v Sloveniji vedno več. V hipermarketih kupujem samo nekaj stvari z biološki polic, sicer pa tam nimam kaj početi.

Kako pa vam lahko ustrežejo v restavracijah?
V gostilne prinesem hrano s seboj. Natakarju razložim, naj prineseno hrano pogreje v konvektomatu. Doslej so bili še vedno ustrežljivi z menoj in ponavadi mi strežbe niti ne zaračunajo. Nazadnje sem se seboj v gostilno prinesla vegansko pico, ko smo praznovali obletnico mature.

Od kod ste zajemali recepte za svojo knjigo?
Nekaj receptov sem vzela iz različnih nacionalnih kuhinj (slovenske, srbske, italijanske, indijske, japonske...) in jih prilagodila veganskim načelom. Drugi recepti so moja pogruntavščina. Zelo rada eksperimentiram s sestavinami in skoraj nikdar ne skuham dvakrat enake jedi. Zame je kuhanje kot meditacija ali vrsta umetnosti, hranjenje pa pomemben obred. Zato si za uživanje hrane rada vzamem več časa. Ugotovila sem povezavo med hranjenjem in odnosom do življenja. Po mojih izkušnjah so ljudje, ki hrano kar zmečejo vase, tudi sicer zelo površinski in ne znajo uživati življenja. To velja tudi za spolnost, če že govorimo o užitkih.

Katere bolezni lahko ozdravimo z vegansko prehrano?
Povedala bom samo izkušnje drugih ljudi. Poznam nekoga, ki je imel multiplo sklerozo in po nekaj mesecih veganske hrane se mu je stanje drastično izboljšalo. Videla sem tudi veliko ljudi, ki so si odpravili prehlad, nahod... Vendar je treba poudariti, da ta hrana ni čudežna, kajti človek je tudi čustveno in duhovno bitje in veliko bolezni si pridelamo s stresom. Zato je za celostno zdravje potrebna tudi duhovna rast. Ta vsebuje tudi toleranco do ljudi, ki še vedno uživajo živalske beljakovine. Sama nikoli ne sodim ljudi potem, kar uživajo. To je njihova osebna odločitev.

Kakšna je vaša vizija glede veganske prehrane?
Moj cilj je promovirati bioveganske jedi v slovenskem gostinstvu, da bi lahko veganci, ki nas je vedno več, naročili vsaj kakšno jed. Želim si, da bi ljudje spoznali tudi naš način prehranjevanja, saj sem prepričana, da bi jim koristil.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 1:57:52   
dejann
želim si da bi čimveč ljudi jedlo samo vegansko hrano to bi bilo zelo vredu za zdravje vseh pa še v gostilni bi lahko kaj jedel tako pa žav nimajo zame hrane če pa recimo imajo primer: pomfri so pa prej pekli prešiča notr v olju to se mi je že zgodilo tko da v gostilni ne jem že 5 let čisto nič če bi pa pico recimo naročil so pa v testo zamesili kravje mleko itd

((mislim to je za ene zelo teško ki delajo na terenu cele dneve pa so recimo vegani in nemorjo v gostilni jest čisto nič vsi pa vemo da je terensko delo lahko zelo teško (spoštujmo teška dela ) in rabiš kuhan obrok hrane skoraj nujno če si vegan pa še posebej ker vegani smo mogoče malenkost prej lačni ali prej porabimo kalorije .. govorim iz lastnih iskušenj ))

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 3:10:07   
dejann
sprva sem postav vegeterjanec ; tudi sam sem imev iste probleme brez kakršne koli knjige kot ta ženska če ste si prebrali

nekega dne sem pa ugotoviv da tudi nevem kako se naj izrazim ne rabim živalskie hrane in sem z veseljem postav vegan


še neki to bruhanje itd: se ni ponovilo samo od enega obroka mesa enkrat ampak celo večkrat in več let pa sem zelo teško

ugotoviv kaj me muči!!!!!!!!!!!!!

zdej vem da mesa in raznih nevemkašnih zmletih izdelkov ne potrebujem verjetno nikoli več (edino če 3dni nebi jedev pa še to

zelo teško bi se prepričav verjetno bi se, ker mi nebi ostalo drugega )


meso ima slabo energijo in bolezni itd:


mogoče bo kdo rekev da nečuti slbe energije in bolezni^^ verjamem ampak dokler neki delaš se ti zdi vredu ali normalno ko

nehaš opaziš razliko tako kot nekdo ki se drogera z nevem recimo kokainom vsi vemo kaj je to ta bo rekev ah sej mi ni nič ok

mogoče res dokler neki delaš se ti zdi vredu in ne čutiš razlike ko pa hočeš nehat pa nastane problem sploh pri drogi

ODVISNOST zelo zelo huda ko jo občutimo šele ko nehamo po več dni najhuje je pa po več mescih JAJA

ok pustimo trde droge ampak samo primer !!!!!!!!!!!!!1

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 3:20:56   
dejann
VSI AMPAK RES VSI BI LAHKO ZAČELI MISLITI IN DELATI SAJ MALO DRUGAČE HAHA SAJ SMO V NOVI DOBI ALI NE?


NIMAM PROTI MESEJEDCEM BI REKU NIČ AMPAK SAMO ZATO KER NISMO KRIVI SAMI AMPAK MOGOČE NARAVA !!!!!!!!!!

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 3:28:56   
dejann
ALI PA TUDI NE ČE TE NEKDO NEKAJ NAVADI SE TI LAHKO ZDI NORMALNO SAMO MOGOČE NI HEHEHEHEH

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 4:16:54   
dejann
mogoče bi tista žival ki je bila ubita in pojedena tudi rada imela družino pa je bila žav ubita ker smo pač močnejši saj verjetno bolje
da smo drugače bi pa one nas pojedle kdo ve tako kot tigri in antilope al kaj so že^^^^

rad bi samo še tole reku:

moramo se zavedat da vska žival ima lahko bolezen itd ki jo potem pojemo noben ampak noben nemora zanikat da ne

verjamem da včasih ni temu bilo tako čeprav sem vegan ker je ljudi bilo manj je lahko vsak svoje živali pasel na pašnikih in

je tudi bolezni živali bilo manj danes se te živali goijo ali redijo ker v tako imenovanih sobah podomače štalah je tudi

zaradi tega več bolezni živali nekatere še hoditi ne znajo ki jih je tolko na kupu v eni majhni sobci kjer se redijo!! to je res grdo



to je to: smo zadosti pametni da spremenimo lahko marsikaj zame živali niso za jest čeprav naj nas bi naravni nagon

k temu peljal ampak to pač samo mi vidimo tako temu ni tako..!!!!!

nekateri mi pravijo : jah sej če neb ubijal recimo krav bi jih blo pa preveč ni res tok k jih človek nardi v sobcah jih zihr nebi bilo

za moje pojme pa še za koga so živali na zemlji da nam pomagajo pa da smo prijatelji ne pa za jest halo.

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 4:41:58   
dejann
najbl garjavi so pa piščanci sorry vsem ampak so, kar oglejte si kk se že reče hlev ^^^^^^^^^^za piščance? pa tista usrana

črvičasta jajca k jih kokle znesejo blek packi pa tiste lastne čreve k so pol iz tizga tk imenovane salame nardija glih iz tega sm dobu

v glav ideja de je človk sam še največja žvav od vsh žvali res sorry !!!!!!!!!!

smo ene spakaste žvali iz ena čudna psiha v glav aleeeeeeeee adija ^^˘˘˘˘˘°˛˛°`˛`˙˙

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 8:37:10   
anabanana
ma dobro, kaj ti sam sebe sprašuješ in si odgovarjaš ali kako??? user posted image

Mislim, da bi bilo na mestu, da moderatorji izbrišejo te blodnje. 

< Sporočilo je popravil anabanana -- 8.7.2010 8:39:29 >


_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu dejann)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 9:11:39   
N.M.
dejann, vse lepo in prav, tudi jaz sem vegetarijanka in poskušam biti veganka, čeprav mi sir tega ne da.user posted image  Ampak na tak način kot pišeš po tem forumu ne boš daleč prišel.

Sama sem postala vegetarijanka šele pred 3 leti, čeprav imam kar nekaj znancev, ki so že dolgo vegetarijanci. Odločila pa sem se šele takrat, ko sem se pogovarjala s kolegico, ki je bila že leta vegetarijanka/veganka in mi je omenila svoje zdravstvene težave, za katere sploh nisem vedela, da jih ima. S prehrano je potem te težave uredila in na videz o bolezni ni ne duha ne sluha, čeprav ima diagnozo še vedno postavljeno, samo brez simptomov.

Ampak na tak način kot ti tukaj razglabljaš o vegetarijanstvu in veganstvu, sama ne bi nikoli postala vegetarijanka, ker me enostavno to posiljevanje mnenja odbija. Mogoče bi bilo fajn, da se obrneš na kakšen veganski forum, kjer te bojo razumeli in boš lahko z njimi diskutiral svoja dognanja. Tukaj boš na žalost s takim pisanjem naredil več škode kot koristi. Pa brez zamere.user posted image

(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 9:19:33   
Anonimen
nekomu manjka vitamin B user posted image

(odgovor članu N.M.)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 9:48:07   
thaiss
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

****************************************
najin sonček Matia je posijal 27.2.2007 ob 12:59

****************************************


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 9:50:20   
*miska.mcc*
mene je pa dejan preprical.....že letim na njivo!


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu thaiss)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 9:54:19   
pelin
user posted image Kaj pa je to...a nekdo ni mogu spati ponoči?

< Sporočilo je popravil pelin -- 8.7.2010 9:55:34 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 10:02:19   
artista7
woooot? Dejann, brez zamere, samo opažam da ne znaš uporabljati črke L (mene pač zmoti). Ja lej, nema problema, samo ko bo mene nehal zob bolet ko bom edla vegansko hrano, može, sicer pa ne. Kar se pa tiče take hrane v gostinstvu, ja, se strinjam da bi je moralo biti več, samo če pomisliš samo, koliko košta samo zelenjava, če je pač ne moreš prdelat na njivi... hvala lepa

_____________________________

"I never said to be like me, I say be like you and make a difference." (MM)

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
8.7.2010 11:19:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu artista7)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 11:30:52   
eva1
moje mnenje-bolano do konca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 12:03:05   
Naja31
Očino je dejann imel monolog.

Kakšen zrezek pojej pa bo bolje.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 12:34:57   
Anonimen
Mah, kakor komu paše, dokler s tem ne posiljuje drugega. V smislu, da je samo veganstvo super fajn in vse ostalo slabo ali pa da je treba vsak dan pojesti tri svinjske zrezke, sicer je s tabo nekaj narobe.

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 12:41:57   
khurde
sploh še nisem nič brala... niti uvodnega posta avtorja user posted image  bom zaenkrat sam odgovorila na vprašanje v naslovu teme...

jaz nimam nobenega posebnega mnenja o nobeni prehrani. mi je vseeno, če je človek veganec, presnojedec, frutarijanec, lakto-vege, lakto-ovo-vege, mesojedec, če se prehranjuje po atkinsonovi dieti ali po dieti klinike mayo ali po montignacu, zaradi mene, če človek (po lastni izbiri) živi od pasjih konzerv... ma, ravno mi je, kaj ima sosed na krožniku, če je to tam po njegovi volji, če ni ravno ubil sosede zaradi tega in če mene pusti pri miru ter mi ne vsiljuje svojega prepričanja.

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 13:16:00   
Gina
JOj, reklama in posiljevanje. Bogi dejan, mora biti hudo takole živeti v neki skrajnosti, ki ni človeška. Res mora to nekam udarit, se strinjam.

Sicer je pa moje splošno mnenje, da so rastline višje razvita bitja in da jih noben vegetarianec ne spoštuje - ker jih kolje še bolj kot mesojedec - pa ravno tako so to živa bitja, ki čutijo. Jih pa s pridom izkorišča - veganec namreč - rastline. Priznam, d a jih jaz tudi. Ne le d a mi teknejo, imajo tudi zelo dobro "vibro", tako zelo čisto in višjo kot meso. Ampak to je moj egocentrizem, pa moja osebna splošna težnja po visenju v sferah, namesto prizemljenosti - kar ne pove ničesar o tem, a je to ok ali slabo. Za vsakega je dobro tisto, kar čuti da je dobro. In nihče nima pravice govorit, da ne ubija, če ubije na milione drobnih rastlin in se z njimi prehranjuje. Žive so, čutijo. Ampak to je lajf, ne moremo drugače kot ubijat. Narejeni smo tako. Napaka v sistemu. NImaš izbire.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 18:28:22   
dejann
če to ni človeško je pa živalsko haha gl

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 19:44:42   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

IZVIRNO SPOROČILO: artista7

woooot? Dejann, brez zamere, samo opažam da ne znaš uporabljati črke L (mene pač zmoti).


user posted image

sicer pa vsak po svoje user posted image če ti paše bit vegan - za kaj pa ne...



meni je blo bolj hudo ob besedi teška - namesto težka.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 19:45:16   
sonček33
meni je blo bolj hudo ob besedi teška - namesto težka.

meni pa ob skoraj vsem user posted image

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 19:46:12   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

JOj, reklama in posiljevanje. Bogi dejan, mora biti hudo takole živeti v neki skrajnosti, ki ni človeška. Res mora to nekam udarit, se strinjam.

Sicer je pa moje splošno mnenje, da so rastline višje razvita bitja in da jih noben vegetarianec ne spoštuje - ker jih kolje še bolj kot mesojedec - pa ravno tako so to živa bitja, ki čutijo. Jih pa s pridom izkorišča - veganec namreč - rastline. Priznam, d a jih jaz tudi. Ne le d a mi teknejo, imajo tudi zelo dobro "vibro", tako zelo čisto in višjo kot meso. Ampak to je moj egocentrizem, pa moja osebna splošna težnja po visenju v sferah, namesto prizemljenosti - kar ne pove ničesar o tem, a je to ok ali slabo. Za vsakega je dobro tisto, kar čuti da je dobro. In nihče nima pravice govorit, da ne ubija, če ubije na milione drobnih rastlin in se z njimi prehranjuje. Žive so, čutijo. Ampak to je lajf, ne moremo drugače kot ubijat. Narejeni smo tako. Napaka v sistemu. NImaš izbire.


ah dej gina, a ni v Indiji en tip, ko živi od zraka.user posted image Se bo treba malo pozanimat.user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: nekaj o veganstvu pa povejte kaj si misli...
8.7.2010 19:48:42   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dejann


v glav ideja de je človk sam še največja žvav od vsh žvali res sorry !!!!!!!!!!

smo ene spakaste žvali iz ena čudna psiha v glav aleeeeeeeee adija ^^˘˘˘˘˘°˛˛°`˛`˙˙


Lastna izkušnja user posted image ?

(odgovor članu dejann)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Regratov med
Zdravilna rastlina regrat je poznana vsakemu. Zdravilni so listi, korenina in tudi cvetovi. Iz cvetov lahko pripravite ...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?