|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obračanje - kdaj?
18.3.2008 12:51:29   
december06
Pozdravljene. Mene pa zanima, kdaj so se vaši sončki začeli sami obračat, iz hrbta na trebuh in obratno? In kaj so se najprej? Mi smo stari že dobrih šest mesecev in se mu ne lubi samemu obračat. Če ga malo potisnem na bok pa se včasih kar takoj obrne. Samemu pa se mu ne da.
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 12:52:58   
Volga
2 meseca in 3 dni.

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 12:55:52   
AlTa
 Ko je bil star 2 meseca in 15 dni. user posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 12:57:13   
lemavrica
JAka se je aktivno začel obračati pri 5mesecih in pol. Ti pa dobronamerno svetujem da sploh ne sprašujejš tle  po forumu kdaj je kateri user posted image  kaj naredil ker se boš samo sekirala. Ker če bereš imaš občutek da so okoli samo čudežni otroci in kmalu se bo pisalo da so shodili že pri treh.
Vsak otrok se razvija po svoje. Če bi bilo kaj narobe,bi ti že P kaj rekel, verjemi.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 13:07:41   
tanci29
iz trebuha na hrbet 3 mesece in 10 dni. iz hrbta na trebuh to mu je pa sploh najbolj všeč pa 4 mesece in pol. tako da ne vem če se sploh še zna obračat iz trebuha na hrbet

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 13:14:48   
muck
Se bo že obrnil, ko mu bo pasalo. Naš se še zdaj (7,5m) na trebuh ne obrne, ker ne mara biti v tem položaju, razen če se res ne splača za kakšno igračo obrnit, ampak gre takoj nazaj. Če bi pa rada obračanje vadila, pa se skupaj obračajta, nastavi mu kako igračo (najbolj ga bo verjetno pritegnil kak mobitel ali pa daljinec user posted image ) ali pa tvoj glas (kuku je dokaj zanimiv), enkrat na eni strani enkrat pa na drugi.

Sej, nič hudega, eni so bolj komot, včasih poterbujejo samo eno res dobro motivacijo.


_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 13:17:12   
kristinaj
pri 5 mesecih se je obrnila hmmm, katero stran kasneje obvladajo??.... mislim, da se je s trebuha na hrbet, s hrbta na trebuh pa že prej....pri 6,5m pa se je prvič sama samostojno vsedla.....

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 13:19:11   
TANJA78
Moj ima 6,5 pa mu ni do obračanja. Samo enkrat se je obrnil iz hrbta na trebuh. Tudi če ga silim mu ne paše in začne jokati. Mu pa paše sedeti in že fejst lovi ravnotežje da se ne zvrne.

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 13:24:38   
ajdaN
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica
Če bi bilo kaj narobe,bi ti že P kaj rekel, verjemi.


Ni nujno - nam P že ni nič rekel. Pri 9m v posvetovalnici sem sama zahtevala napotnico za razvojno, ker se ni obračala. Ko jo je P pogledala je rekla, da vse normalno "dela". No napotnico je pa vseeno dala. V RA pa vse narobe - mala hipotona, zategnjena, rame vleče gor... No po štirih terapijah, se je pri dobrih 10m prvič sama obrnila. Ampak še to rabi ogroooomno motivacije, da se obrne.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 13:47:16   
dm
Naša je stara 7m in se sama se ne obrača, zato sva šli v RA in bili tudi že na NFT. 

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 14:21:11   
klara2007
naša se je najprej iz bušeka na hrbet-vendar samo nekajkrat, iz hrbta na desno stran se je obračala od 4 m, na vse strani (tako da jo komaj lovimouser posted image ) pa se je začela pri 6m.

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 17:03:17   
rikica
Mojauser posted image  bo stara 7mesecev in se še ne obrne sama.Peditrinja mi je rekla,da ji da čas do 8 meseca.Bomo videli.Če niti minuto noče bit na trebuščku in se začne jokat kot nora.Večkrat na dan jo probam dat na trebuščka in ji nastavim igračko pa samo jok,jok,jok.Drugače pa sama že sedi brez problema,tak da ne vem zakaj se noče obrnit.

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 17:11:39   
LINA31
Moj se obrne iz trebuha na hrbet skoraj takoj, ko ga dam na trebuh, iz hrbta na trebuh, pa se skoraj, da ne obrne...včasih. Star pa je 5 m in 3 t. Jaz bi na tvojem mestu rekla za napotnico v RA....zato, da ti pokaže vajeuser posted image user posted image .

(odgovor članu rikica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 20:36:42   
Nacka
Ojla,
tudi mene obračanje našega malčka mori že 10 dni (odkar smo bili pri P). Do takrat sem bila namreč mnenja, da so si otroci različni in da se bo tudi naš obračal, ko bo za to čas. Tudi nam pa je rekla P, da nam da en mesec časa, potem pa RA. Tam sem bila čisto paf, tako da sploh nisem mogla reagirat, doma pa sem preklicala vse možne ljudi, ki karkoli vedo o tem. Naš mali se je v tem času sicer začel ful obračat iz hrbta na trebušček (sampo v eno smer), v tem položaju zdrži kar nekaj čsa, potem pa joka, ker se ne zna obrnit nazaj na hrbet. So mi pa svetovali, naj ga k obračanju pretirano ne spodbujam (kot sem to počela cel teden) - ker če ve z otrokom vse OK, se bo začel obračati sam, ko bo zanj čas. Če pa z njim ni vse OK, potrebuje pravilno obravnavo (točno določeni položaji rok, nog pri obračanju), kar pa nekdo, ki ni nevrofizioterapevt n obvlada - na tak način mu lahko utrjuješ npačni vzorec, kar je lahko še slabše. Jaz sem se sedaj odločila, da ga bomo imeli veliko na tleh, se z njim igrali, a ga ne silili v obračanje, potem pa bomo počakali na RA (v vsakem primeru hočem tja, da mi strokovnjaki povejo, kakšne so zadeve). Najbolj me jezi P, ko reče, naj počakamo. Če sumi, da nekaj ni OK. bi lahko dala takoj napotnico, ker tudi v RA nisi takoj na vrsti - tako minevajo meseci in meseci, mi pa čakamo, namesto ukrepamo. To je samo moje mnenje - dons sem čist rzkurjena zarad teh P. Sorry.

(odgovor članu LINA31)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 20:58:51   
n€na
ne se sekirat RA sploh ni tak bav bav. Tam ti pokaže kako otroku pomagat da se bo znal sam obrnit.

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obračanje - kdaj?
18.3.2008 21:32:19   
december06
IZVIRNO SPOROČILO: muck

Se bo že obrnil, ko mu bo pasalo. Naš se še zdaj (7,5m) na trebuh ne obrne, ker ne mara biti v tem položaju, razen če se res ne splača za kakšno igračo obrnit, ampak gre takoj nazaj. Če bi pa rada obračanje vadila, pa se skupaj obračajta, nastavi mu kako igračo (najbolj ga bo verjetno pritegnil kak mobitel ali pa daljinec user posted image ) ali pa tvoj glas (kuku je dokaj zanimiv), enkrat na eni strani enkrat pa na drugi.

Sej, nič hudega, eni so bolj komot, včasih poterbujejo samo eno res dobro motivacijo.



Hvala za tale nasvet.

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obračanje - kdaj?
19.3.2008 12:29:30   
*lenc@*
pri 4,5 iz hrbta na trebuh, malo kasnejepa obratno.saj bo...eni se ne kotalijouser posted image user posted image user posted image poskusi ga motivirat s telefonom, daljincemuser posted image oz nečim kar ima rad

_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: obračanje - kdaj?
19.3.2008 21:18:56   
december06
Ah ja, lahko rečt z nečim motivirat. Najprej mu je zelo zanimiva zadeva, sam potem se mu pa ne ljubi do te zadeve, so kar rokice in nogice vredu, al pa plenička, ki jo ima pod glavo in je na dosegu rok. user posted image

Ja saj vem da so otroci zelo različni, je pa dobr slišat, da še ima kdo take "probleme". Pol ko se bo pa kotalil okoli in plazil in vse stikal, mi pa spet ne bo všeč. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: obračanje - kdaj?
20.3.2008 15:06:10   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

 Ti pa dobronamerno svetujem da sploh ne sprašujejš tle  po forumu kdaj je kateri user posted image  kaj naredil ker se boš samo sekirala. Ker če bereš imaš občutek da so okoli samo čudežni otroci in kmalu se bo pisalo da so shodili že pri treh.
Vsak otrok se razvija po svoje.




zelo dobro napisano. se podpišem.

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: obračanje - kdaj?
25.3.2008 16:10:48   
anajj
IZVIRNO SPOROČILO: Nacka

Ojla,
tudi mene obračanje našega malčka mori že 10 dni (odkar smo bili pri P). Do takrat sem bila namreč mnenja, da so si otroci različni in da se bo tudi naš obračal, ko bo za to čas. Tudi nam pa je rekla P, da nam da en mesec časa, potem pa RA. Tam sem bila čisto paf, tako da sploh nisem mogla reagirat, doma pa sem preklicala vse možne ljudi, ki karkoli vedo o tem. Naš mali se je v tem času sicer začel ful obračat iz hrbta na trebušček (sampo v eno smer), v tem položaju zdrži kar nekaj čsa, potem pa joka, ker se ne zna obrnit nazaj na hrbet. So mi pa svetovali, naj ga k obračanju pretirano ne spodbujam (kot sem to počela cel teden) - ker če ve z otrokom vse OK, se bo začel obračati sam, ko bo zanj čas. Če pa z njim ni vse OK, potrebuje pravilno obravnavo (točno določeni položaji rok, nog pri obračanju), kar pa nekdo, ki ni nevrofizioterapevt n obvlada - na tak način mu lahko utrjuješ npačni vzorec, kar je lahko še slabše. Jaz sem se sedaj odločila, da ga bomo imeli veliko na tleh, se z njim igrali, a ga ne silili v obračanje, potem pa bomo počakali na RA (v vsakem primeru hočem tja, da mi strokovnjaki povejo, kakšne so zadeve). Najbolj me jezi P, ko reče, naj počakamo. Če sumi, da nekaj ni OK. bi lahko dala takoj napotnico, ker tudi v RA nisi takoj na vrsti - tako minevajo meseci in meseci, mi pa čakamo, namesto ukrepamo. To je samo moje mnenje - dons sem čist rzkurjena zarad teh P. Sorry.


Poskušaj ne skrbet zaradi tega obračanja, ker so si otroci res zelo različni. Eni ne marajo obračanja, drugi sploh ne puzajo ampak kar shodijo itd. Če pa je z vašim slučajno kaj "narobe", te bo v RA poslala k fizioterapevtki. Tam je super. Pokažejo ti super vaje, prijeme in večina otrok hitro odreagira. Naša je hipotona in se je začela obračat pri 6,5 m, šele po 2 mesecih fizioterapije!!! In se je pol obračala kot navita in se kotalila po celi dnevni sobi. Tako da ni panike. In če ti P še ni dala napotnice, tudi nič hudega. Če se otrok sicer normalno razvija, ne boste nič zamudili. To, da ga boste imeli veliko na tleh pa je itak najbolj pomembno. To ti bodo povedali v RA in na fizioterapiji.

(odgovor članu Nacka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: obračanje - kdaj?
28.3.2008 0:24:14   
afroodita
Tam nekje pri 6-tih
mesecih

_____________________________

Ljubezen se rodi v pogledih,živi v poljubih in umre v solzah.

Jaz Tu Ti Tam Mi Skupaj 4 ever

(odgovor članu anajj)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   [Brisano sporočilo]
31.3.2008 15:33:29   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu afroodita)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: obračanje - kdaj?
31.3.2008 23:54:57   
wing
Moja hčerkica se je začela pri 3m (zdaj 4m 10d)konstantno obračat s hrbta na trebuh in v položaju pasenja kravic ostane dokler skoraj ne omaga..dokler se popolnoma ne izčrpa, včasih tudi 10min...ampak ne zna se prevalit nazaj na hrbet. Začne jokcat, dokler je ne obrnem na hrbet, v naslednjem trenutku je pa takoj spet na trebuščku. Ne vem kako naj jo vzpodbudim, da bo sama začela z obračanjem s trebuščka nazaj na hrbet. Ker igrače ne pomagajo, se mi zdi da enostavno ne ve kaj narediti. Kakšne vaje morda?

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: obračanje - kdaj?
1.4.2008 16:20:04   
december06
Naj vam sporočim, da se naš user posted image predvčerajšnjim sam prekotalil iz hrbta na trebuh, včeraj pa še iz trebuha na hrbet. user posted image user posted image user posted image Star je 6m in 3td. No, kmalu ga bomo pa lovili. user posted image

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: obračanje - kdaj?
1.4.2008 20:44:29   
petrcamg
Naš user posted image  se je včeraj prvič obrnil s hrbta na trebuščekuser posted image . Star je bil 3m in 10 dni. Danes se je začel obračati s trebuščka na hrbetuser posted image . Prva varianta mu gra super, kadar pa se obrača s trebuščka, pa se lahko obrne nazaj samo če lepo leži na komolčkih. drugače se pa najprej malo pojezi, potem user posted image , potem pa mami pomagauser posted image  .

(odgovor članu december06)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?