|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pršut, suhe salame...
9.9.2008 15:05:22   
Dali*
Punce, zanima me, koliko od vas jih je suhe salame, pršut in tu pa tam spije kozarec cokte.
Meni frendice, ki že imajo otročke, pravijo, da so one to skoz jedle in da ni bilo nobenega problema. No, na toxo sem neg., tko da se morem pazit.
Ampak salame so bolj nevarne za listeriozo.
No če bi se vsemu temu izogibali, menim, da bi se morali tudi vsej zelenjavi in sadju zaradi toxe.

Vaše mnenje...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 15:11:20   
Vrtnica79
Jedla sem vse, bolje rečeno požirala. Pa tudi kako kolo sem si privoščila ker mi je tako pasala. Posledice so........... trma otrok. Ne, ne, ti si kar privoščiuser posted image



_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 15:12:19   
Kerensa*
Nisem še naletela na kakršnokoli dejstvo ali "dejstvo", ki bi me odvrnilo od pršuta, ogrskih salam in gaziranih pijač... noseča ali ne - naštete stvari so DOBRE. user posted image

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 15:32:32   
piamaria
Dali tudi jaz sem neg. na toxo, resnično ne jem bifteka in ne pijem alkohola, ostalo pa...
suhe stvari daj zmrznit in jih potem jej(se bakterije uničijo v suhih stvareh) in le z užitkom na zdravje kokti. Jz pijem že v tretje Tonik, ker mi pač paše, vse ok!
Resnično pa vso zelenjavo obvezno operi vsaj trikrat zeleno solato.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 15:41:09   
Anonimen
Jaz sem tudi neg na toxo, pa jem vse razen biftkov, mehko kuhanih ali na oko narejenih jajc in školjk. Pa tudi kako gazirano pijačo sem in tja si privoščim, samo mi itak najbolj paše ful z vodo razredčen juice.

(odgovor članu piamaria)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 15:44:38   
CUKRČEK
jaz sem vse to ( in še več-prevečuser posted image ) jedla v obeh nosečnostih. Pa nisem imela nobenih težav.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 15:46:59   
julika
jaz jem skoraj vse,razen bifteka, slabo pečenega al kuhanega mesa, majoneze.jem tud salame, pršut, jajce...pač v mejah.tolk da si lušte potešim.gazirano pijačo pa tako najrajši pijemuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 15:51:50   
Anonimen
Če bi bila negativna na toxo bi se tega izogibala.

Nisem hazarderske sorte.

Vsaj domačih proizvodov se probaj izogibat. Industrijski naj bi bili pregledani.

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 15:58:39   
Hope2
Kupljene stvari jem, domačih ne jem (tega se držim pri mesnih in mlečnih izdelkih). Pa tudi kupljene stvari morajo biti sveže in če dlje časa stojijo v hladilniku jih več ne jem. Majonezo jem tudi samo kupljeno in da je čim manj časa odprta. Na obiskih ali v restavracijah ne jem majoneze, ker ne vem kolk je stara in kako je delana. Kokto pijem, coca-cole se izogibam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 16:16:24   
total
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nisem še naletela na kakršnokoli dejstvo ali "dejstvo", ki bi me odvrnilo od pršuta, ogrskih salam in gaziranih pijač... noseča ali ne - naštete stvari so DOBRE. user posted image


Se strinjam.



_____________________________

Kaj naj rečem...srečna sm!!!


(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 16:42:42   
janja 27
IZVIRNO SPOROČILO: Vrtnica79

Jedla sem vse, bolje rečeno požirala. Pa tudi kako kolo sem si privoščila ker mi je tako pasala. Posledice so........... trma otrok. Ne, ne, ti si kar privoščiuser posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image se podpišem pod tole
jaz tud jem vse....user posted image user posted image user posted image


_____________________________

13.12.2005 se nama je pridružila MANCA (3890g, 52cm)
02.10.2008 se nam je pridružila METKA (4010g, 53cm)

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 16:50:42   
Naja30
Zaradi tokse bi se jaz malo pazila. Je pa res, da kupljena v trgovini so vsa živila kontrolirana, tako da ne bi smelo biti nič narobe. Izogibaj se domačih klobas.

(odgovor članu janja 27)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 18:04:29   
Dream
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Nisem še naletela na kakršnokoli dejstvo ali "dejstvo", ki bi me odvrnilo od pršuta, ogrskih salam in gaziranih pijač... noseča ali ne - naštete stvari so DOBRE. user posted image


Srečnica! Sem se probala parkrat pregrešit, pa sem ugotovila, da nima smisla. Zgaga mi dela hude probleme. Sicer pa se vsega naštetega sploh ne bi izogibala, temveč žrla, če bi se le dalo user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pršut, suhe salame...
9.9.2008 20:20:57   
racka28
Jah, vsak po svoje. Mene je pa odvrnilo dejstvo, več kot zadostno!!!, kaj lahko, če fašeš kaj od tega, pusti na otroku. Res, da se to ne zgodi velikokrat, se pa lahko. Kot je že ena prej napisala, tudi jaz nisem hazarderske sorte. Za sadnje in zelenjavo pa ni isto, da potem tudi ne smeš jest, ker se le-to da dobro oprati. Pa če že ješ, potem nima smisla, da rečeš samo malo bom, ker je itak vseeno ali malo ali pa celo salamo! V glavnem, nisem pristaš tega, da v nosečnosti jej, kar ti paše. Pa da ne bo pomote, nikogar ne obsojam - vsak po svoje.

Lp

(odgovor članu Dream)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pršut, suhe salame...
10.9.2008 10:01:27   
bambam
Jaz sem se v prvi nosečnosti fuuull pazla. Nisem jedla suhega mesa, bifteka itak da ne, na oko pečenih jajc, sladoleda,... Zdaj drugič pa.............bi pojedla vse!! Bifteka sicer res ne, se pa včasih kar orng pregrešim s kako suho salamo, ki mi skoz neverjetno dišiuser posted image .

(odgovor članu racka28)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pršut, suhe salame...
11.9.2008 12:11:14   
Nina00
Ja diši že diši. Ampak, kot je napisala račka 28, se ne zgodi velikokrat, ampak se zgodi. Pol pa sam sebe lahko tolčeš po glavi, da se nisi zadržala. Jaz sem tudi negativna na tokso in se že drugič izogiban, pršutu, biftku, suhim salamam in sploh mesa v neprekuhani in nepečeni obliki. Sveže sadje in zelenjavo pa jem le doma, ko vem, da jo dobro oprano. Se pravi, če gremo ven jest jem za solato rdečo peso. Saj je samo devet mesecev. Saj, če bi šlo zame verjetno ne bi zdržalo, ko pa gre za otroka pa ni težav.

(odgovor članu bambam)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: pršut, suhe salame...
12.9.2008 20:52:45   
kristina5
najrajši na tem svetu imam pršut...
vendar vseeno zelo pazim kaj jem, zelenjavo in sadje dobro operem, salam in pršuta pa ni šanse, čeprav mi je kar težko...majoneza - njami, vendar jo tudi ne jem...bifteka pa itak ne maram user posted image

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: pršut, suhe salame...
13.9.2008 21:37:28   
Nea_teja_
Vsak dan sendvič z pršutomuser posted image user posted image

(odgovor članu kristina5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pršut, suhe salame...
14.9.2008 13:37:54   
Dali*
Punce, včeraj sva bila pri eni frendici, ki ima že dva zdrava otročička in je taka mami, da si jo lahko vse vzamemo za vzor. Vprašala sem jo, kako je ona je prakticirala s tovrstno hrano v nosečnosti.

Rekla je, da je skoz jedla pršut, salame so ji sploh pasale in tu pa tam pila gazirano pijačo. Lušte pač. Res pa je, da so bile salame iz trgovine in ne domače.

Jaz res mislim, da preveč panike ne smemo delat, ker potem avtomatsko prikličemo k sebi, glih tist česar se najbolj bojimo.



< Sporočilo je popravil Dali* -- 14.9.2008 13:42:05 >

(odgovor članu Nea_teja_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: pršut, suhe salame...
17.9.2008 12:59:00   
trdozimc
No, Dali in podobno misleče, jaz pa mislim, da če ''grešiš'' pogosto imaš več možnosti, da se ti zgodi tisto, za kar obstaja nevarnost.

Samo v vednost: surovo meso - biftek, pršut, suhe salame - ni nevarno le zaradi toxe ampak pogosto vsebuje tudi listerijo. To, da je izdelek kupljen v trgovini ni zagotovilo za varnost - če katero zanima več, lahko na ZS.

In Dali - jaz poznam prijateljico, ki je jedla celo nosečnost vse in se zadnja dva meseca in en mesec po porodu tolkla po glavi zaradi tega, ker je staknila toksoplazmozo. No, konec je HB srečen, razen tega da sta z malo na zdravilih.

Držite se!

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: pršut, suhe salame...
17.9.2008 13:07:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Dali*

Punce, včeraj sva bila pri eni frendici, ki ima že dva zdrava otročička in je taka mami, da si jo lahko vse vzamemo za vzor. Vprašala sem jo, kako je ona je prakticirala s tovrstno hrano v nosečnosti.

Rekla je, da je skoz jedla pršut, salame so ji sploh pasale in tu pa tam pila gazirano pijačo. Lušte pač. Res pa je, da so bile salame iz trgovine in ne domače.

Jaz res mislim, da preveč panike ne smemo delat, ker potem avtomatsko prikličemo k sebi, glih tist česar se najbolj bojimo.




Jaz pa poznam punco ki je zarad salmonele v 7em mesecu rodila mrtvega otroka.

Nekateri imajo pač srečo, nekateri ne. Jaz se na srečo nerada zanašam.

(odgovor članu Dali*)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: pršut, suhe salame...
17.9.2008 16:46:50   
Najki
joj suhe mesnine so kuuuul =[. tezko se jim odpovem sam vcasih pa vseeno s slabo vestjo mal pogustam. kr no..... ne mors ne pogustat neki tko dobrega =]. sam pa bolj pazim da niso ravno surovo predelane, rajs ksn pecen prsut al pa v toaster vrzem pa tko...

drgac sm prej velik cole pila, odkar sem zanosila, pa se poskusam izognit sladkorju v pijacah. sam ni lahko najt vode z okusom brez dodanega sladkorja -.-. oaza je sicer izbira, sam sm se morala kr privadit na okuse.

ma ta nosecnost je kt bi prepovedali konzumirat vse najboljse stvari =$... da ne omenjam da se moje macke ne smem meckat, ker sem negativna na tokso, kar je cisto cudo saj smo imeli zadnjih 20 let vedno veliko legel doma XD

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: pršut, suhe salame...
23.9.2008 20:01:11   
Dali*
IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

No, Dali in podobno misleče, jaz pa mislim, da če ''grešiš'' pogosto imaš več možnosti, da se ti zgodi tisto, za kar obstaja nevarnost.

Samo v vednost: surovo meso - biftek, pršut, suhe salame - ni nevarno le zaradi toxe ampak pogosto vsebuje tudi listerijo. To, da je izdelek kupljen v trgovini ni zagotovilo za varnost - če katero zanima več, lahko na ZS.

In Dali - jaz poznam prijateljico, ki je jedla celo nosečnost vse in se zadnja dva meseca in en mesec po porodu tolkla po glavi zaradi tega, ker je staknila toksoplazmozo. No, konec je HB srečen, razen tega da sta z malo na zdravilih.

Držite se!



Sej je logično, da v salamah in pršutu ter bifteku ni toxe, ker se prenaša preko mačk. Te stvari pa nimajo kaj opravit z mačkami.

Vse vemo, da obstaja listerioza, ki je pa svinjskega izvora in da sveže meso oz. ne dovolj obdelano meso jo lahko vsebuje. Toxo pa lahko staknemo tudi na solati in sadju. Pa ni nujno da je z vrta in 3 x oprano.

Če si s svojim postom mislila, da podpiram to, da jemo, kar naj ne bi se pač motiš.

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: pršut, suhe salame...
23.9.2008 20:55:43   
trdozimc
IZVIRNO SPOROČILO: Dali*

IZVIRNO SPOROČILO: trdozimc

No, Dali in podobno misleče, jaz pa mislim, da če ''grešiš'' pogosto imaš več možnosti, da se ti zgodi tisto, za kar obstaja nevarnost.

Samo v vednost: surovo meso - biftek, pršut, suhe salame - ni nevarno le zaradi toxe ampak pogosto vsebuje tudi listerijo. To, da je izdelek kupljen v trgovini ni zagotovilo za varnost - če katero zanima več, lahko na ZS.

In Dali - jaz poznam prijateljico, ki je jedla celo nosečnost vse in se zadnja dva meseca in en mesec po porodu tolkla po glavi zaradi tega, ker je staknila toksoplazmozo. No, konec je HB srečen, razen tega da sta z malo na zdravilih.

Držite se!



Sej je logično, da v salamah in pršutu ter bifteku ni toxe, ker se prenaša preko mačk. Te stvari pa nimajo kaj opravit z mačkami.

Vse vemo, da obstaja listerioza, ki je pa svinjskega izvora in da sveže meso oz. ne dovolj obdelano meso jo lahko vsebuje. Toxo pa lahko staknemo tudi na solati in sadju. Pa ni nujno da je z vrta in 3 x oprano.

Če si s svojim postom mislila, da podpiram to, da jemo, kar naj ne bi se pač motiš.



V surovem mesu se lahko nahaja parazit z imenom toksoplazma, čeprav je pa res, da se najpogosteje prenaša z mačjim blatom.

Listerija je bakterija, ki se lahko nahaja v vsakem surovem mesu (ne samo svinjskem), zelo pogosto tudi v surovih ribah - zlasti nevaren je surov (prekajen ali ne) losos, najdemo jo pa tudi v surovem mleku in lahko v vsakem toplotno neobdelanem mlečnem izdelku.

Poleg teh dveh, je lahko nevarna plodu (in mamici) tudi bakterija salmonela, ki pa je najpogosteje v in na jajcih (na lupini) ter surovem piščančjem mesu.



Še enkrat povem, NEZNANJE VAS IN VAŠEGA OTROKA NE ŠČITI in moje mnenje je, da je bolje malo bolj vzganjat paniko glede takih življensko pomembnih stvari, kot pa imeti slabo vest do konca življenja.

(odgovor članu Dali*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: pršut, suhe salame...
23.9.2008 21:05:09   
Marogica
Vse to je res, kar pišete, vendar vsi izdelki, ki so kupljeni v trgovini so iz kontroliranega porekla, tako, da je skrb odveč. Sama sem jedla VSE in še več, nisem pazila, ne na kaj jem, ne na kaj pijem, ker sem bila tako požrešna, da je bilo hudo. Za biftek, sem pa vprašala mojega G in tudi ta je rekel, da če ga jem iz trgovine, ne bi smelo biti nobenega problema, ker je meso kontrolirano. Tako, da sem si tudi tega privoščila...mislim, da 2x v nosečnosti.

Imam dva zdrava fanta.

Pa dober tek vam želim...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu trdozimc)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?