|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   slivova marmelada
25.9.2006 16:40:21   
Anonimen
A ima katera dober preizkušen recept za slivovo marmelado, jaz se kar ne znam lotit kuhanja.
Hvala za vsak nasvetuser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: slivova marmelada
25.9.2006 17:18:47   
Vilma
Tole pa tudi mene zanima!
Doma imam ene pet kil sliv, pa ne vem kaj z njimi. user posted image
Enostavni recepti zelo dobrodošli user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: slivova marmelada
25.9.2006 18:41:51   
marcela
3 kg sliv
1 kg slagkorja
2 lističa želatine
Slive razkoščičimo, zmiksamo in kuhamo v lastnem soku. Med mešanjem postopoma dodajamo sladkor.  Med kuhanjem pobiramo iz površja marmelade bele pene. Kuhano, še vročo marmelado nalijemo v ogrete kozarce in takoj zapremo.
Moja mama ne daje želatine in je zelo tkoča, zato jo jaz dodajam.

_____________________________

Počni kar ti je volja, le poskrbi , da s svojimi dejanji ne prizadaneš drugih

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: slivova marmelada
25.9.2006 19:30:55   
al1*
Slive razkoščičimo in damo na polovice. Naložimo v pekač in damo za eno uro v pečico na 180 stopinj. Po eni uri posipamo z sladkorjem (na 2,5 kg sliv daš 700g sladkorja), sok ene limone in deci ruma. V enem receptu je bil še dcl vinskega kisa, ki ga jaz nisem dala. Daš nazaj v pečico še za kakšne pol ure. Pol pa lahko del sliv zmiksaš ali pa tudi ne, če imate radi velike kose v marmeladi in daš v kozarce. Kozarce nato še za pol ure daš v pekač, v katerega naliješ vodo in v pečico za 20 minut.

Jaz sem si recept malo priredila in sem namesto sladkorja dala 400g fruktoze in je čisto dovolj sladko.


_____________________________

lp


(odgovor članu marcela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: slivova marmelada
25.9.2006 21:35:33   
Janeja
Najboljša slivova marmelada - in edina, ki jo pri nas sploh jemo je po receptu naših babic (z nekaj dodatki) user posted image .
Kuha se vsaj 6 ur ampak se res splača, je božanska in jaz jo kuham vsako leto. user posted image
Gre pa takole:

5 kg izkoščičenih sliv
2,5 kg sladkorja
1 vanilijev sladkor
sok 1 limone
1 dcl rdečega vina
1 dcl ruma 

Razkoščičene slive zmelješ (ne preveč, ker se potem še razkuhajo) in jih kuhaš 2 uri. Po 2 urah dodaš sladkor in vanilij in kuhaš dokler se ne zgosti. To preveriš tako, da daš malo marmelade na krožniček, počakaš da se ohladi in vidiš, kako gosta je že. Koliko časa se kuha je odvisno od sliv (lani je bila gotova po 4 urah, letos pa sem jo kuhala 7 ur). Ko je dovolj gosta dodaš limonin sok, vino in rum in vse skupaj še malo povreš (cca. 20 minut) in še vročo daš v kozarce. Jaz jih potem fino zavijem, da se res počasi ohladi.

Sicer je packarija, pa mešat moraš 7 ur, samo je pa rezultat božansko dobra marmelada. Njami ...



(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: slivova marmelada
25.9.2006 21:44:26   
sjug
Delam podobno kot Janeja:

3 kg sliv, 1 kg sladkorja, malo ruma za povrh

Zvečer streseš sladkor na izkoščičene slive in pustiš čez noč, da se stopi. Naslednji dan pa kuhaš, kuhaš in še enkrat kuhaš, da se zgosti, ca. 5 ur. Marmelado vložiš v čiste in tople kozarce. Pokrovčke, robove vse obriši s čisto kuhinjsko krpi. Kozarec napolniš z vročo marmelado, zliješ povrh malo ruma za razkužitev in zapreš. Vse zaviješ v toplo deko in pustiš čez noč, da se ohladi. Kozarci so dobro zaprti, če je podtlak. Je mnjacki.


_____________________________

Never Ever Give Up!

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: slivova marmelada
25.9.2006 23:52:04   
Anonimen
Hvala vsem za recepte. Vmes sem žezvohala na netu en fini recept in je tako marmelada že kuhana.

SEm pa najprej slive seveda razkoščičila, dala na pekač in jih v pečici pekla eno uro (da spustijo sok, potem jih nerabiš toliko časa kuhati).
Iz pečice sem jih zvrnila v skledo in jih sladkala ter jih kuhala še 40 minut, dodala deci vinskega kisa in ponovno kuhala še 20 minut. Dodala 2 dcl ruma, pustila da je izhlapel in vlila vc kozarce.


FUUUUL DOBRA marmelada je. user posted image user posted image user posted image user posted image  Ampak res.

(odgovor članu sjug)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: slivova marmelada
1.10.2006 16:04:39   
g
Vinski kis v marmeladi - kakšen okus ima marmelada?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...
Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?