|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bulimija
12.1.2008 9:25:30   
Anonimen
Imam prijateljico, ki ima že 10 let težave z bruhanjem in problem se samo stopnjuje. Zdaj je že etako daleč, da zbruha skoraj vse kar poje, ima nočne seanse, ko se celo noč nažira...bruha...nažira...bruha. Sploh nima normalnega odnosa do hrane, pravi, da sploh ne ve, koliko lahko poje. Poleg tega pretirava z vadbo, telovadi vsak dan, tudi po 2 uri in to visoko intenzivne vadbe. Seveda ima težave tudi s partnerjem, ker ima manjvrednostni kompleks in on ne sme nobene niti ošvrknit s pogledom, pa mu že teži, da je ne mara, da bo šel z drugo, ker je boljša...

Jaz ne vem, kako ji lahko pomagam? Poznate kakega dobrega strokovnjaka?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bulimija
12.1.2008 9:27:03   
Anonimen
http://users.volja.net/muza1/Bulimija_nervoza.html

Svetovalnica MUZA. Tukaj bo dobila pomoč, če jo bo seveda sprejela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bulimija
12.1.2008 10:13:17   
srursa
Svetovalnic za motnje hranjenja je kar nekaj.
http://www.viva.si/clanek.asp?id=2646

Lahko se odloči tudi za hospitalizacijo. Več je tukaj  http://www.psih-klinika.si/index.php?id=122


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bulimija
12.1.2008 11:37:13   
mami_miki
definitivno naj obišče psihiatra...ji bo pomagal...naj se naroči pri svoji zdravnici, ji da napotnico(nujno naj gor napiše)...pa gre..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bulimija
12.1.2008 16:55:30   
jazz
Ko bo sama ugotovila, da ima težavo, se bo morala obrniti na strokovnjake...ti pa jo ves čas preganjaj. Povej ji, da ji nekega dne poči požiralnik, želodec in da bo imela hin zobe. Te stvari so še malenkost. Moja sestra je imela podobne težave, dokler je prišel dan, ko je padla po tleh, mišice so ji odpovedle in ni mogla vstat in poklicat rešilca (sama doma)...je ležala na tleh in jokala, ker ni vedela ali bo preživela, ali je to njen konec. Punca se je zaklela, da če bo ok., se zrihta in SE JE!!!! Ala ji vera, rada jo imam. Tudi če zavrača pomoč, bodi malo posiljena, bodi prijateljica, ker če si njen partner zatiska oči, pa ve za njeno težavo je po pravici povedano ne ljubi...grem celo stavit, da za njenim hrbtom počne ravno to česar jo je najbolj strah. VSO SREČO!

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bulimija
12.1.2008 18:32:38   
Gina
Posledice modernih časov, hujšanja, nezadovoljnosti s sabo - 90% žensk enako razmišlja vsak dan, da niso dovolj suhe, samo da gre bulinija v skrajnost, vendar so kompleksi povsod prisotni. A ni žalostno.user posted image Jaz imam tudi frendico, za katero sem skoraj zihr, da ima podoben problem, pa vendar ji ne znam pomagat, ker sama pri sebi sploh ne vidi, da ima problem, se ji zdi, da smo pazi na linijo. Res želostno, tale naša družba- kritizerska do vsega in vseh, pikolovska za ogromno reči, nezadovoljna z vsem, najbolj pa s sabo. Iz tega ven to pride. Uh, ne želim tega nikomur. punce, mejte se rade, pa svoje kile in špehi tudi. lepe ste. res.

aja, strokovnjak, seveda, je najbrž edini, ki lahko pomaga, druge variante ni. upam, da vsaj oni znajo komplekse ven strest iz ljudi, samo nisem čist zihr niti v to, žal.

(odgovor članu jazz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bulimija
13.1.2008 18:12:09   
only_me
najprej se mora tvoja prijateljica sama odločit za pomoč oz. jo biti pripravljena sprejeti. Sicer boš ti postala njena največja sovražnica in boš samo ljubosumnica in kaj jaz vem kaj še vse.

Ko bo pa ona tako daleč, pa pride tvoj del na vrsto....

Več ti ne znam svetovati.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bulimija
13.1.2008 18:14:25   
Anonimen
Jaz ne vem, kako ji lahko pomagam?


Strokovna pomoč. So ti dali nekaj povezav.

"Strezni" jo lahko samo radikalno poslabšanje zdravja kot posledica bulimije ali zelo močan karakter in odločitev, ne grem se več. Ampak tako močnih ljudi je zelo malo. Zato pomoč.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bulimija
13.1.2008 22:00:52   
tititi
Joj to je grozno...res ta sodoben svet... jaz sem tudi (zaradi stresne službe) kar shujšala 10 kg v 2 letih in so bli vsi bolj navdušeni nad mano, pa ko sem šla ven so me fantje full bolj očitno šlivili kot prej...grozota vseh grozot!!!

Tko da jaz ti alhko samo povem, da v moji okolici je ravno decembra umrla ena punca - stara okol 23 let. Sicer zaradi anoreksije ampak govorimo o motnjah hranjenja tako da posledice so lahko v obeh primerih hude. Ke pač kakršnokoli neravnovesje v organizmu pripelje prej ali slej do poškodb srca...

Res probite maksimalno probat jo prepričat in prpelat do strokovne pomoči ker mislm da ko se začnejo poznat zadeve na zdravju je mnogokrat že prepozno.

Veliko uspeha in dosti zdravja tvoji prijatelici.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bulimija
14.1.2008 8:40:00   
Teya*D.
Kar tako je ne boš mogla prepričat. Če sama ne vidi je tvoje govorjenje zaman. Tudi partner ji bo težko odprl oči dokler je nebo samo zadelo, da bo nekega dne spregledala. Takšne osebe vidijo sebe v ogledalu debele. Nimajo nič na sebi razen kosti in kože in še vedno se primejo za to in se jim zdi da so debele na nekaterih območjih. Lahko pa enkrat v pogovoru omeniš, kako se počuti in potem nekako počasi načenjaš temo, če vidi svoj problem. Seveda ne smeš silit v njo. Če dela 2h vaj na dan bo tako rečeno 'shirala'. Njen dan je sestavljen z obremenjevanjem same s sabo in s hrano. Upam, da tega ne počne dolgo, da se nebo želodec navadil na zavračanje hrane in potem je ne bo mogla več obdržat v sebi če ravno bi jo hotela. No, upam na najboljše.

(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bulimija
14.1.2008 23:17:51   
Anonimen
Punce, hvala za odgovore.

Mislim, da se problema že zaveda, samo ni še pripravljena na to, da bo morala malo spremenit življenjski stil. Pa ne zaupa nobenemu, da bi ji res znal pomagat. Na žalost ima težave z zobmi že, ji je en del šestke že odleteluser posted image

Malo sem upala na to, da bom dobila nasvet, kateri psihiater je pa res dober, da se res zavzame za take probleme. Verjetno je težko pisat konkretne izkušnje, saj se večina noče izpostavljat...joj, zakaj ni več anonimnosti, v takih primerih bi še kako prav prišla.

Jazz, kdo je pa tvoji sestri najbolj pomagal?

Upam, da se končno izkoplje iz tega.

(odgovor članu Teya*D.)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bulimija
15.1.2008 10:03:49   
tititi
Ojla!

Te linke sem našla na reviji Viva. Mogoče vam kateri pride prav.

http://www.viva.si/kpovezave_detail.asp?ids=15

Kar se pa anonimnosti tiče...mislim da lahko pač si vsak naredi še en "alter nik", ki ga za take primer uporabi. To res nebi smelo bit nič takega če s tem dejansko nekomu pomaga.

Če se tvoja kolegica delno zaveda problemov je že delno na poti do rešitve. Mislim, da je najhujše priznanje samemu sebi da imaš probleme...ne bom pa pametovala s tem ker sama nimam nekih izkušenj z hudimi problemi na srečo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bulimija
15.1.2008 10:17:24   
Miss Piggy
Dokler sama sebi ne bo priznala, da ima težave, ji bo težko kdorkoli pomagal - tud strokovnjak ne.
To vem iz svojih izkušenj, saj sem kot 14 letno dekle šla skozi anoreksijo in dokler se nisem sama pri sebi odločila, da je dovolj, sem okrog prinašala psihologe, psihiatre in kar je najbolj žalostno - svoje domače in prijatelje.


(odgovor članu tititi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bulimija
15.1.2008 14:57:28   
tehnofil
Gre za resno bolezen. Prej ko dobi strokovno pomoč, več je možnosti za uspeh. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bulimija
17.1.2008 8:53:10   
Colt
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Posledice modernih časov, hujšanja, nezadovoljnosti s sabo - 90% žensk enako razmišlja vsak dan, da niso dovolj suhe, samo da gre bulinija v skrajnost, vendar so kompleksi povsod prisotni. A ni žalostno.user posted image Jaz imam tudi frendico, za katero sem skoraj zihr, da ima podoben problem, pa vendar ji ne znam pomagat, ker sama pri sebi sploh ne vidi, da ima problem, se ji zdi, da smo pazi na linijo. Res želostno, tale naša družba- kritizerska do vsega in vseh, pikolovska za ogromno reči, nezadovoljna z vsem, najbolj pa s sabo. Iz tega ven to pride. Uh, ne želim tega nikomur. punce, mejte se rade, pa svoje kile in špehi tudi. lepe ste. res.

aja, strokovnjak, seveda, je najbrž edini, ki lahko pomaga, druge variante ni. upam, da vsaj oni znajo komplekse ven strest iz ljudi, samo nisem čist zihr niti v to, žal.


Odlično napisano! Ja, posledica moderne družbe kjer so vrednote naših prednikov postavljene na odpad, raja pa se identificira z novimi maliki. Večno mlad videz, popolno telo in popolno življenje. Samo za kakšno ceno? Hja, glavno da se nam iz tisočerih plakatov smehljajo mladenke in grulijo ''ker se cenim''. Za bruhat. Ampak glavno da smo moderni, lepi in ''in''. Ker se cenimo,ane? Halo urgenca!


_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?