|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Želiš imeti čisto svoj koledarček?
PRIJAVI se in prejemaj novičke s koristnimi, zanimivimi in zabavnimi vsebinami na svoj elektronski naslov.

Otrokov razvoj: Odnos do vrstnikov

Vrstniki postajajo vse bolj pomembni …
Težko opredelimo, ali se osemletnik še vedno rad igra z igračami ali se raje druži z vrstniki; odvisno od otroka. Nekateri osemletniki še vedno radi pobegnejo v svet iger z avtomobilčki, osemletnice se še vedno rade igrajo z dojenčki, pa vendar ni v razvoju otroka to nič posebnega. Bolj je to odvisno od temperamenta otroka, dinamike odnosov v družini, dejstva, ali je otrok deležen dovolj pozornosti, itd. Če dobi dovolj pozornosti, se bo raje posvečal skupnim družinskim dejavnostim, sicer pa je večja verjetnost, da se bo umikal  v domišljijski svet igrač, računalnikov, televizije ipd.
Vrstniki postajajo otroku vse bolj pomembni in vedno več prostega časa želi preživeti z njimi. Združite prijetno s koristnim. Namesto posedanja doma pred računalniškimi igricami, zberite zunaj ekipo vrstnikov in jih naučite kakšno igro, ki ste jo vi igrali v mladih letih. Se še spomnite 'med dvema ognjema' ali igre 'slepi kozel'?
Kaj si mislijo drugi?
Med 8. in 12. letom, pa začne otroka bremeniti tudi mnenje drugih; svoje poglede začenja razumevati skozi poglede drugih, podobo o sebi pa skuša ustvariti tudi skozi pogled drugega. Otroku naenkrat ni več vseeno, kaj si mislijo o njem. Tukaj je osnova za prijateljstvo resnični odnos na ravni »dati-vzeti«, kar pomeni, da otrok vidi človeka kot nekoga, ki pomaga drugemu človeku in v ospredje pride zaupanje. Pri tej stopnji lastne refleksije je še vedno v središču on sam, vendarle pa mu je pomembna notranja izkušnja (dati-vzeti). Torej, prijatelji so tisti, ki jim zaupa.

Preberite še

Razvojni mejniki
Odnos do vrstnikov
Prehrana
Zdravje in nega
Otrok in šport
Dobro je vedeti




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?