|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

5 nasvetov pri jutranji nosečniški slabosti

Helena Primic, 21.4.2022
Po statističnih podatkih bi naj jutranja nosečniška slabost mučila kar polovico nosečnic. Zato smo za vas zbrali pet nasvetov, kako se je učinkovito lotiti.

image
Zjutraj si vzemite dovolj časa za počasno zbujanje in vstajanje. (Freepik.com)
/11


Jutranja slabost je pogosto prvi znak, zaradi katerega ženska posumi na nosečnost. In čeprav največkrat mine po prvih treh mesecih nosečnosti oziroma nenadoma izgine nekje po 12. tednu nosečnosti, lahko nosečnici zelo oteži življenje in nosečnost.

Po statističnih podatkih bi naj jutranja nosečniška slabost mučila kar polovico nosečnic. Zato smo za vas zbrali pet nasvetov, kako se je učinkovito lotiti.

 

1. Pijte dovolj in previdno jejte

Pogosto je nosečniška slabost le znak dehidracije telesa, ki zaradi razvijajočega ploda potrebuje še toliko več te življenjsko potrebne tekočine. Zato bodite pozorni na to, da zares popijete dovolj kakovostne vode (vsaj osem kozarcev na dan) in pri tem ne pozabite, da čaj, juha in druge tekočine niso voda.

Jejte majhne obroke in večkrat na dan (tudi prazen želodec spodbuja bruhanje!), pri čemer se izogibajte masni in začinjeni hrani, ki lahko hitro vzdraži želodec. Strokovnjaki priporočajo, da pred spanjem pojeste kakšen manjši beljakovinski obrok, zjutraj pa si privoščite kakšno sadje, ki vsebuje kalij, saj ta tudi preprečuje jutranjo slabost.

 

2. Privoščite si dovolj počitka

Jutranjo slabost boste veliko lažje prenašali in preprečili, če se boste ponoči dobro naspali. Pomaga tudi dnevni spanec, toda ne takoj po obroku, saj to lahko poveča slabost.

Če delate v treh izmenah in spite tudi podnevi, je priporočljivo, da nosite nočno masko oziroma čim bolj zatemnite prostor.

V vsakem primeru pa pojdite spat nekoliko prej po navadi, da se boste zjutraj lažje vstali in si lahko vzeli dovolj časa za počasno vstajanje, ki bo dodatno preprečilo jutranjo slabost.

 

PREBERITE TUDI: Koliko alkohola je varno med nosečnostjo?

 

3. Nosite lahka in ohlapna oblačila

Če ste se že srečali z jutranjo nosečniško slabostjo, dajte počutje pred lepoto ter nosite lahka in ohlapna oblačila. Nekatere nosečnice niti v prvih treh mesecih, ko trebušček še komajda kaj zraste, ne morejo več nositi običajnih oblačil, saj jih vse preveč tišči.

Težavo lahko predstavljajo tudi nosečnička oblačila, če so na predelu pod popkom preveč ozka in tesna. Zato veliko nosečnic enostavno ne more nositi prav nobenih hlač, tudi nosečniških ne, in vso nosečnost preživijo v ohlapnih oblekah.

 

4. Poslušajte svoj "nosečniški nos"

Pogosto jutranjo nosečniško slabost nenadoma sprožijo močne vonjave - ne samo po ribah, temveč tudi drugi vonji, ki se od nosečnice do nosečnice razlikujejo.

Zato vzemite svoj "nosečniški nos" zares in mu sledite. Če vas nek določen vonj odbija, se mu izgibajte.

Na večino nosečnic pa vplivata pomirjevalno vonj limone in rožmarina, zato preverite, če to velja tudi za vas.

 

5. Naravna pomoč ingverja in peperminta

Ingver je že tisočletja znan kot odličen pomočnik pri slabosti in želodčnih težavah. Zato izkorisite njegovo moč in si pripravite ingverjev čaj ali si kupite ingverjeve bonbone ali piškote, ki jih lahko imate vedno s seboj v torbici za vsak slučaj.

Razdražen želodec pomirja tudi pepermint, ki ga lahko uživate v obliki čaja, bonbonov ali drugih pepermintovih izdelkov, ki so primerni tudi za nosečnice.

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Očetova priprava na prihod dojenčka
Če ne prej, je nosečnost skrajni čas, da začnete aktivno razmišljati, kakšen oče želite postati. Katere so naloge dobre ...
12
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
5
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
5
Nosečnost in kronične bolezni – ali gredo ...
Zdrave ženske zapleteno prilagajanje telesa v nosečnosti dobro prenašajo, tiste z nagnjenostjo ali že odkrito kronično b...
5



Kako naravno obrniti otroka, ki je v poste...
Če je otrok v posteriorni legi (z obrazom navzgor), je dvakrat večja možnost, da bo porod daljši od 12 ur, skoraj trikra...
Težave z dihanjem v nosečnosti
Skoraj vse nosečnice mučijo težave z dihanjem, krvavitve iz nosu in občutek zamašenega nosu. Še zlasti krvavitev iz nosu...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?