|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

5 nasvetov pri jutranji nosečniški slabosti

Helena Primic, 21.4.2022
Po statističnih podatkih bi naj jutranja nosečniška slabost mučila kar polovico nosečnic. Zato smo za vas zbrali pet nasvetov, kako se je učinkovito lotiti.

image
Zjutraj si vzemite dovolj časa za počasno zbujanje in vstajanje. (Freepik.com)
/11


Jutranja slabost je pogosto prvi znak, zaradi katerega ženska posumi na nosečnost. In čeprav največkrat mine po prvih treh mesecih nosečnosti oziroma nenadoma izgine nekje po 12. tednu nosečnosti, lahko nosečnici zelo oteži življenje in nosečnost.

Po statističnih podatkih bi naj jutranja nosečniška slabost mučila kar polovico nosečnic. Zato smo za vas zbrali pet nasvetov, kako se je učinkovito lotiti.

 

1. Pijte dovolj in previdno jejte

Pogosto je nosečniška slabost le znak dehidracije telesa, ki zaradi razvijajočega ploda potrebuje še toliko več te življenjsko potrebne tekočine. Zato bodite pozorni na to, da zares popijete dovolj kakovostne vode (vsaj osem kozarcev na dan) in pri tem ne pozabite, da čaj, juha in druge tekočine niso voda.

Jejte majhne obroke in večkrat na dan (tudi prazen želodec spodbuja bruhanje!), pri čemer se izogibajte masni in začinjeni hrani, ki lahko hitro vzdraži želodec. Strokovnjaki priporočajo, da pred spanjem pojeste kakšen manjši beljakovinski obrok, zjutraj pa si privoščite kakšno sadje, ki vsebuje kalij, saj ta tudi preprečuje jutranjo slabost.

 

2. Privoščite si dovolj počitka

Jutranjo slabost boste veliko lažje prenašali in preprečili, če se boste ponoči dobro naspali. Pomaga tudi dnevni spanec, toda ne takoj po obroku, saj to lahko poveča slabost.

Če delate v treh izmenah in spite tudi podnevi, je priporočljivo, da nosite nočno masko oziroma čim bolj zatemnite prostor.

V vsakem primeru pa pojdite spat nekoliko prej po navadi, da se boste zjutraj lažje vstali in si lahko vzeli dovolj časa za počasno vstajanje, ki bo dodatno preprečilo jutranjo slabost.

 

PREBERITE TUDI: Koliko alkohola je varno med nosečnostjo?

 

3. Nosite lahka in ohlapna oblačila

Če ste se že srečali z jutranjo nosečniško slabostjo, dajte počutje pred lepoto ter nosite lahka in ohlapna oblačila. Nekatere nosečnice niti v prvih treh mesecih, ko trebušček še komajda kaj zraste, ne morejo več nositi običajnih oblačil, saj jih vse preveč tišči.

Težavo lahko predstavljajo tudi nosečnička oblačila, če so na predelu pod popkom preveč ozka in tesna. Zato veliko nosečnic enostavno ne more nositi prav nobenih hlač, tudi nosečniških ne, in vso nosečnost preživijo v ohlapnih oblekah.

 

4. Poslušajte svoj "nosečniški nos"

Pogosto jutranjo nosečniško slabost nenadoma sprožijo močne vonjave - ne samo po ribah, temveč tudi drugi vonji, ki se od nosečnice do nosečnice razlikujejo.

Zato vzemite svoj "nosečniški nos" zares in mu sledite. Če vas nek določen vonj odbija, se mu izgibajte.

Na večino nosečnic pa vplivata pomirjevalno vonj limone in rožmarina, zato preverite, če to velja tudi za vas.

 

5. Naravna pomoč ingverja in peperminta

Ingver je že tisočletja znan kot odličen pomočnik pri slabosti in želodčnih težavah. Zato izkorisite njegovo moč in si pripravite ingverjev čaj ali si kupite ingverjeve bonbone ali piškote, ki jih lahko imate vedno s seboj v torbici za vsak slučaj.

Razdražen želodec pomirja tudi pepermint, ki ga lahko uživate v obliki čaja, bonbonov ali drugih pepermintovih izdelkov, ki so primerni tudi za nosečnice.

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

7 znakov, da se maternični vrat aktivno od...
Ko otrokova glavica potuje po porodnem kanalu navzdol, se na zadnjici pojavi rdečo-vijolična ali rjavkasta črta. Bolj ko...
7
Prisrčne ideje, kako razkriti, da si noseča
To je osem prisrčnih načinov, kako lahko s svojimi najbližjimi in celotnim svetom deliš, da se bo družini pridružil nov ...
6
7 presenetljivih dejstev o nosečniškem tre...
Pogled na rast nosečniškega trebuha je nekaj posebnega in občutek res prekrasen, ko veš, da tam raste ljubezen tvojega ž...
6
Punčka ali fantek: trije testi za ugotavlj...
Vas zanima, kaj nosite pod srcem? Ali že veste in bi radi preverili, če deluje? Ugotovite spol otroka v trebuščku so pom...
4



Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Zatekanje nog v nosečnosti
Pogosta nosečniška težava, še posebej v drugi polovici nosečnosti so otekli gležnji in noge. Ali lahko otekanje prepreči...




Prezgodaj za otroka?
пеперутка16

Ali je pri 18 letih prezgodaj imeti željo po otroku in poroki?