|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

Ali respiratorji ubijajo paciente s koronavirusom?

Helena Primic, 16.4.2020
Čeprav imajo bolniki s koronavirusom težave z dihanjem in jim pljuča v skrajnem primeru zaradi pomanjkanja kisika prenehajo delovati, je po mnenju Dr. Kyle-Sidellija respirator zadnja stvar, ki jo potrebujejo, oz. lahko smrt bolnika celo pospešijo.

image
Bolnikom s koronavirusom primanjkuje kisik v krvi.
/11


Med zdravniki iz prve bojne črte iz vsega sveta - torej tistimi, ki zdravijo najbolj kritične bolnike, okužene s koronavirusom - je vse več opažanj, da trenutni protokol za zdravljenje zapletov pri okužbi s koronavirusom, ki mu sledijo vse države v svetu in ki v najtežjih primerih svetuje uporabo respiratorja oziroma medicinskega ventilatorja, ni ustrezen.

Pa ne samo to, v resnici bi naj bilo zdravljenje z respiratorji celo krivo za večje število mrtvih zaradi okužbe s koronavirusom!

 

Priporočen protokol

Kot v videu na dnu članka opozarja Dr. Cameron Kyle-Sidell, urgentni zdravnik iz newyorške bolnišnice v Brooklynu, klinični znaki zapletov okužbe s koronavirusom kažejo, da okužba s koronavirusom v resnici ni respiratorno obolenje, ki zahteva tipične ukrepe za tovrstna obolenja. 

Med standardne ukrepe pri respiratornih ukrepih spada tudi dovajanje kisika z respiratorjem oziroma natančneje medicinskim ventilatorjem, ki bolniku preko cevke dovaja kisik v pljuča, ki jih nato respirator z različnimi tipi ventilacije umetno predihuje.

Bolniku lahko sicer kisik dovajamo tudi na druge načine (z različnimi aparati, med katerimi so tudi takšni, ki jih lahko pljučni bolniki uporabljajo sami doma), vendar so jih po mnenju urgentnega zdravnika Dr. Jamesa Neuenschwanderja pri sestavljanju protokola za zdravljenje okuženih s koronavirusom najverjetneje izločili zato, ker predstavljajo večjo verjetnost za prenos virusa v zrak.

In tako je zmagal respirator, za katerega pa praksa kaže, da je v resnici za bolnike s koronavirusom celo škodljiv oziroma kriv za vse več koronavirus smrti.

 

PREBERITE TUDI: Kako se z otrokom pogovarjati o koronavirusu?

 

Tudi z nizko saturacijo so pri zavesti in sposobni govoriti

Čeprav imajo bolniki s koronavirusom težave z dihanjem in jim pljuča v skrajnem primeru zaradi pomanjkanja kisika prenehajo delovati, je po mnenju Dr. Kyle-Sidellija respirator zadnja stvar, ki jo potrebujejo, oziroma lahko smrt bolnika celo pospešijo. 

Kot navaja Dr. Kyle-Sidell, je kar nekaj "čudnih" znakov, ki kažejo, da ne gre za tipično respiratorno obolenje, med katerimi je poleg atipičnih posnetkov pljuč tudi ta nenavaden simptom, da so bolniki tudi z zelo nizko saturacijo (vrednostjo kisika v krvi tudi pod 70!) še vedno pri zavesti in sposobni govoriti. Tudi zato jih zdravniki po svetu ob priklopu na respirator vse pogosteje dajejo v umetno komo.

Žal pa večini bolnikov ne umetna koma ne respirator ne pomagata, temveč samo pospešita odpoved pljučnih funkcij in smrt. Respirator namreč ob dolgotrajnejši ventilaciji ne le poškoduje pljučne celice, temveč prepreči delovanje še tistih zadnjih delujočih celic, s pomočjo katerih pacient še zmore sam dihati.  

 

PREBERITE TUDI: Domača zdravila za močnejša pljuča

 

Težava ni v pljučih, temveč v krvi, kjer je premalo kisika!

Kot lahko vidimo v videu, se pomanjkanje kisika pri okužbi s koronavirusom dogaja v krvi, kar potrjujejo tudi zdravstvena poročila kitajskih in italijanskih zdravnikov. Podobno kot pri hipoksiji, ko se ljudje prehitro dvignejo v gore z veliko nadmorsko višino.

Prav zato zdravniki pri zdravljenju okuženih s koronavirusom vse pogosteje uporabljajo različna zdravila, ki pomagajo povečati količino kisika v krvi (na primer zdravila za redčenje krvi in proti krvnim strdkom), pa tudi kisikovo komoro.   

Bodo tudi slovenski zdravniki preverili učinkovitost in primernost standardnega protokola, ki mu sledijo slovenske bolnišnice pri zdravljenju obolelih s težjo obliko covida-19? Ali je pač treba razpakirati in uporabiti vseh tistih 220 kitajskih respiratorjev, ki prihajajo v Slovenijo, pa čeprav v resnici ne pomagajo, ampak bolnikom s koronavirusom kot kaže celo škodijo in jih pospešeno peljejo v smrt?


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Prihaja nova serija logopedskih Lahkonočnic
Evropski dan logopedije je namenjen ozaveščanju o jeziku, govoru, komunikaciji, motnjah požiranja in vlogi logopedov. Sl...
5
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
4
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...
4
Odlog vpisa v prvi razred
Starši lahko vložimo predlog za odlog vpisa v prvi razred tudi v primeru, ko za to odločitev ni zdravstvenih razlogov te...
4



Zakaj ima otrok afte?
Afte so razjede na ustni sluznici, ki se lahko pojavijo v vseh starostnih obdobjih, tudi pri otrocih. V hujših primerih ...
Kožica na lulčku: kaj morajo vedeti starši...
Skoraj vsi dečki se rodijo z ozko kožico, ki je pritrjena na glavico penisa. Nekatere starše po nepotrebnem skrbi, da od...




Ščetkanje zob.
Admin

Kdaj ste svojim otrokom začeli umivati ​​zobe?