|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
V prispevku preberite katere družinske prejemke lahko uveljavjate pri centru za socialno delo.
Ključne besede:

image
/11


Družinski prejemki, ki jih lahko uveljavite pri centru za socialno delo so:

  • starševski dodatek,
  • pomoč ob rojstvu otroka,
  • otroški dodatek,
  • dodatek za veliko družino,
  • dodatek za nego otroka in
  • delno plačilo za izgubljeni dohodek.

Porodniški dopust traja skupaj 105 dni. Bodoča mati mora nastopiti porodniški dopust 28 dni pred predvidenim porodom. V tem času prejema porodniško nadomestilo. Višina nadomestila se določi na podlagi povprečnih plač prejetih v zadnjih 12 mesecih.

Oče ima pravico do očetovskega dopusta, ki traja 90 dni. Prvih 15 dni mora izrabiti do dopolnjenega šestega meseca otrokove starosti, ostalega lahko izrabi v obliki polne odsotnosti z dela do 3. leta starosti otroka. Očetovsko nadomestilo za 15 dni ob rojstvu otroka znaša 100% nadomestila povprečne plače očeta. Za preostalih 75 dni pa oče ne prejema nobenega nadomestila, vendar so v času koriščenja očetovskega dopusta plačani prispevki za socialno varnost v višini minimalne plače.

Eden od staršev ima pravico do dopusta za nego in varstvo otroka, ki traja 260 dni neposredno po preteku porodniškega dopusta. Višina nadomestila za nego in varstvo otroka se določi na podlagi povprečnih plač, ki jih je upravičenec prejemal v zadnjih 12 mesecih. Višina nadomestila ne sme presegati 2,5 kratnika povprečne bruto plače.

Z otroškim dodatkom se staršem oziroma otroku zagotovi dodatni prejemek za preživljanje vzgojo in izobraževanje, ki je odvisen od dohodka na družinskega člana. Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka, kadar dohodek na družinskega člana ne presega 99 % povprečne plače v RS v preteklem koledarskem letu. Višina otroškega dodatka se določi glede na uvrstitev družine v posamezni dohodkovni razred – upošteva se povprečni mesečni dohodek na družinskega člana v preteklem koledarskem letu.

Pravico do otroškega dodatka lahko uveljavljate kadar koli pri centru za socialno delo, ki je krajevno pristojen glede na otrokovo stalno bivališče. Pravica do otroškega dodatka se prizna za dobo enega leta.

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Varčujmo za naše malčke
»Po toči zvoniti je prepozno,« pravi znan slovenski pregovor. Več kot pribito ta drži v primeru varčevanja za naš največ...
3
Finančni produkti
Na trgu je posamezniku na voljo ogromno različnih finančnih produktov. Med najbolj znanimi, ki jih lahko uporabljamo za ...
3
Potrošniški kredit
Kaj je potrošniški kredit, kakšna je lahko njegova višina, kdaj pride takšne vrste posojilo v poštev in katero dokumenta...
3
Koliko zapravite za igrače?
Ste se kdaj vprašali, koliko denarja zapravite za igrače? Za tiste igrače, s katerimi se otrok potem sploh ne igra?
3



Bo starševski dopust zaradi epidemije daljši?
Zaradi trenutne situacije z epidemijo koronavirusa, si je mnogo mamic želelo podaljšanja porodniške. V povezavi s tem se...
Novost na področju družinskih prejemkov
Dobre novice za prejemnike družinskih prejemkov: z novim letom bo višje očetovsko in starševsko nadomestilo, dodatek za ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?