|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

Igrali smo se matematiko

Dvojezični vrtec Prosenjakovci, 15.2.2012
Otrok se v vsakdanjem življenju že zelo zgodaj srečuje z matematiko in z matematiko smo se igrali tudi v našem vrtcu in to pri temi »Zimska oblačila«. Zanimivo, največ smo se naučili pri šalu.

image
/31Otrok se v vsakdanjem življenju že zelo zgodaj srečuje z matematiko, saj ima npr. pregled nad svojimi igračami, oblačili, vsakdanjimi predmeti, ki jih prešteva, meri, primerja, razvršča, grupira, prikazuje s simboli, jih poimenuje in »prešteje«, opisuje, se o njih pogovarja.

Matematiko smo se igrali tudi mi v našem vrtcu in to pri temi »Zimska oblačila«. Največ matematike je prišlo do izraza prav pri spoznavanju šala. Vsak izmed otrok je prinesel v vrtec svoj šal, ki so se razlikovali med seboj po marsičem. Šale smo primerjali med seboj po dolžini, širini, barvi in debelini. Vse pojme, ki smo jih spoznali na novo, ali pa smo jih le utrjevali, smo povedali tako v slovenskem, kakor tudi v madžarskem jeziku in si s tem obogatili besedni zaklad v obeh jezikih. Skupaj smo ugotovili, da imamo veliko enobarvnih šalov in da so vsi šali zelo topli, torej ravno pravšnji za te hladne zimske dni.

Ob igri s šali so otroci spoznali in utrdili veliko različnih pojmov, ki jih bodo še naprej s pridom uporabljali v vsakdanjem življenju. Otroci so se ob matematični dejavnosti počutili dobro, saj so jim bili v veselje in zadovoljstvo.

 

Zapisala vzgojiteljica Bernarda Koroša Pantović

Nočne more pri otroku
Nočne more so pri otrocih pogost pojav. Ima jih skoraj četrtina otrok od tretjega do šestega leta starosti. Niso nevarne...
7
Norice ali vodene koze
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
5
BLOG: Strah pred koronavirusom
Preventivni ukrepi pred koronavirusom SARS-CoV-2 so potrebni zato, da ne bi prišlo do bliskovitega raznosa bolezni, ne p...
5
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
4


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:


Pomen lutke za otrokov razvoj
Otroci imajo lutke radi. Lutke so zato v predšolski dobi prepotrebno, hkrati pa tudi hvaležno vzgojno sredstvo, ki spodb...
Zabavne velikonočne igrice
Velika noč je tudi zaradi simpatičnih velikonočnih opravil in iger, eden najbolj razburljivih praznikov za otroke. Zelo ...
PAKET
Lelly28 RR

Ali so vam všeč ringarajini paketi za novorojenčke/malčke/nosečke ?