Po kruhu je zadišalo v soboto, ko je v Ljubljani potekal že tradicionalni dogodek Naj Fala kruh, kjer so se zbrali ljubitelji peke kruha in kvašenega peciva in med več kot 30 kruhi in fokačami izbirali najboljše.
Kruhi, ki so jih tekmovalci prinesli na ocenjevanje, so bili izvrstni. (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
Letošnjega dogodka Naj Fala kruh se je udeležil tudi priljubljeni kulinarični bloger Sašo Šketa (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
Udeleženci so se aktivno učili osnov peke pic (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
Na koncu so pice tudi spekli in okušali svoje kreacije (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
Pripravili so svoje hlebčke testa, ki so jih lahko odnesli domov (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
V Sloveniji smo znani kot veliki ljubitelji kruha. Po statističnih podatkih ga Slovenci v povprečju pojemo okoli 55 kilogramov na osebo letno. Po kruhu pa je zadišalo tudi v soboto, ko je v Ljubljani potekal že tradicionalni dogodek Naj Fala kruh, kjer so se zbrali ljubitelji peke kruha in kvašenega peciva in med več kot 30 kruhi in fokačami izbirali najboljše.
Dogodek je povezovala zabavna Tanja Kocman, za glasbeno popestritev pa je poskrbel priljubljeni pevec Alex Volasko.
Dogodek je popestril zabavni Alex Volasko (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
Letošnja novost – Pizza Masterclass
Letošnjega dogodka Naj Fala kruh se je udeležil tudi priljubljeni kulinarični bloger Sašo Šketa, ki je sodeloval na Pizza Masterclassu in udeležencem razkril tudi nekaj svojih skrivnosti priprave odličnega testa za pico.
Letošnja novost dogodka je bil Pizza Masterclass (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
Na posebni delavnici, ki sta jo vodila Aleš Rekar, vodja Sekcije picopekov Slovenije in Dominik Ocvirk, tehnolog v podjetju Lesaffre Slovenija, so se udeleženci aktivno učili osnov peke pic, priprave različnih nadevov ter odkrivali skrivnosti uspešne peke.
Zahtevno delo za štiričlansko komisijo
Strokovna komisija, ki so jo sestavljali mag. Jasna Lužar, razvojna tehnologinja pri podjetju Don Don, Urška Fartelj, avtorica kulinarične spletne strani 220 stopinj poševno, mag. Mirjam Kavčič, nekdanja dolgoletna generalna direktorica podjetja Lesaffre Slovenija in avtorica knjig z recepti, ter Marko Pulko, izvršni direktor podjetja Lesaffre Slovenija, je najboljše kruhe izbirala v treh kategorijah.
Kategorijama pšenični in mešani kruh ter kruh posebne vrste se je pridružila nova, in sicer kategorija fokača. Svojega favorita pa so izbrali tudi obiskovalci.
Zmagovalni kruhi 2024
V kategoriji pšenični in mešani kruh je zmagovalni izdelek že četrto leto zapored pripravila Antonija Plešec. S pripravo letošnjega kruha je začela že ob treh zjutraj, da je bil kruh pred komisijo svež in rahle strukture, skorjica pa ravno prav hrustljava.
Antonija Plešec z najboljšim pšeničnim kruhom (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
Glavno nagrado v kategoriji kruh posebne vrste je prejela Vida Trupej z brezglutenskim kruhom s praženo čebulo. Zaupala nam je, da je skrivna sestavina, ki naredi njen kruh tako slasten prav čebula.
Vida Trupej z najboljšim kruhom posebne vrste (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
Svojega favorita so izbrali tudi obiskovalci. Po njihovi oceni je bil najboljši krompirjev kruh s čebulo, ki ga je spekla Maja Kumar. »Moja ideja je bila posnemati okus praženega krompirja. Pripravila sem kar nekaj verzij, da je na koncu nastal kruh, ki je imel pravo obliko, teksturo, vonj in okus.«
Maja Kumar z najboljšim kruhom po izboru obiskovalcev (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
V novi kategoriji fokača pa je izmed petih slastnih italijanskih kruhov za najboljši izdelek poskrbel Maks Sekirnik.
Maks Sekirnik z najboljšo fokačo (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
Kruhe podarili društvu Hrana za življenje
Tradicionalno je vsem tekmovalcem čestital tudi Fala Slonček – maskota blagovne znamke Fala.
Zmagovalci s Fala slončkom, strokovno komisijo in ekipo Lesaffre (Foto: Sandi Fišer, Mediaspeed)
Vsi tekmovalci so prejeli priznanja in praktične nagrade, ki sta jih podarila Lesaffre Slovenija in Don Don, vsak od zmagovalcev pa tudi denarno nakazilo v vrednosti 150 EUR. Dogodek je bil tudi letos dobrodelno obarvan, tekmovalne kruhe so podarili društvu Hrana za življenje (Food for Life), ki jih je razdelilo med socialno ogrožene družine.
Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar: