Kako dojenčka naučiti piti iz kozarčka korak za korakom, dojenčku in mamici prijazno in obenem še razvojno ustrezno? Nasvete najdete v naslednjih vrsticah.
Ob ustreznem navajanju in potrpežljivosti mamice pa bi od enega leta dalje otrok že lahko pil samostojno.
(Freepik.com)
Ko pričnete z uvajanjem goste hrane, moramo običajno uvesti tudi vodo ali nesladkan čaj, pred tem namreč poLno dojeni dojenček, po priporočilih strokovnjakov, dodatne tekočine ne potrebuje.
Tukaj lahko naletite na težavo. Dojenčki, ki so bili do tega trenutka izključno dojeni in nikoli niso poznali stekleničke in morda niti dude ne, lahko stekleničke ne sprejmejo. Kaj zdaj?
Ne skrbite! V bistvu in čisto zares sploh ni potrebe, da bi dojenčka, ki nikoli ni jedel ali pil po steklenički, nanjo navajali v času uvajanja goste hrane. Posezite raje po kozarčku in otroka naučite piti iz kozarčka ali/in po slamici.
PREBERITE TUDI: Gremo za mizo - zakaj se izogibajte čaju komarčka vse do 4. leta starosti
Kako dojenčka naučiti piti iz kozarčka korak za korakom, dojenčku in mamici prijazno in obenem še razvojno ustrezno? Nasvete najdete v nadaljevanju.
1. Potrebujete ustrezen “kozarček” - majhen, mehkejši lonček, ki ima dovolj prostora za nosek in je prozoren.
2. Uvajanje nato izvedemo brez pritiska in hitenja.
3. Otrokove glavice ne nagibamo, ampak pazimo, da ostane v sredinskem položaju. Enako velja za kozarček, ki naj bo poravnan in naj vedno prihaja iz sredine ter je tudi sredinsko usmerjen,
4. Med požiranjem ne umikamo kozarčka od ustnic, le tekočino spustimo malce nazaj v kozarček.
5. Bodite potrpežljivi!
Še bolj izčrpne nasvete za učenje pitja iz kozarčka boste našli TUKAJ >>
Navajanje na pitje iz kozarčka ali s pomočjo slamice je proces učenja, ki zahteva svoj čas. Vsak otrok mejnike v razvoju dosega s svojo hitrostjo, ob ustreznem navajanju in potrpežljivosti mamice pa bi od enega leta dalje otrok že lahko pil samostojno.
VIR: www.skrbenstars.si
Uvajanje goste hrane naj bo čim bolj hitro, enostavno in zabavno – tako za mamo (očeta) kot za dojenčka, pravijo strokovnjaki. Sliši se lahko, kajne?
Kako se v čim krajšem času čim bolje pripraviti ter posledično znebiti stresa zaradi uvajanja goste hrane? Pomaga vama lahko spletni tečaj Gremo za mizo – Uvajanje dojenčka v zdravo družinsko prehrano, ki vama bo enostaven in sledljiv način predstavil vse smernice glede prehrane, vsebuje pa tudi zelo pomemben vidik psihologije in baby handlinga med prvimi posedanji za mizo.

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:
Velikonočna šunka – kuhana ali pečena (rec...
Preberite, kako skuhamo velikonočno šunko, da ne bo razkuhana ali presuha. V članku najdete tudi recept za slastno šunko...
5
Povišan holesterol pri otroku
Vse več je otrok, ki imajo povišane maščobe v krvi, to je povišan holesterol. Otroci, katerih vrednost ni preveč visoka,...
4
3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...
4
Kako uvesti začimbe v prehrano dojenčka?
Kdaj in na kakšen način uvesti začimbe v prehrano dojenčka?
3