|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

Oprosti za podočnjake, mama

Uredništvo Ringaraja.net, 25.7.2023
Ne maram materinskega dne, odkar ob rožah stoji sveča. Ni pravično. Stojim nad hladnim kamnom in se pogovarjam sama s seboj, brez povratnih informacij. Ni pravično. Prezgodaj je.

image
Zdaj je že prepozno za vse, razen da ti povem, da te pogrešam. (FOTO: Freepik.com)
/11


Vračam se v preteklost, kaj sva in kako sva, se spomniš tega in onega? Nočem se spominjati, želim, da je trenutek zdaj, želim, da vidiš, da je moj otrok že šolar. Da poveš, kako srčkan je in ali ima kaj po meni. Da vidiš, kako je empatičen. No, mogoče je to po meni.

 

Ne maram govoriti, kakšna si bil, ker se te ne spomni. In potem me spomni na mladost, spomnim se, kako si skrivaj opazovala, če če sem se ponoči že vrnila domov, ali je moj avto pred hišo, in sem ti vedno rekla, da pojdi spat, da znam poskrbeti zase. In sem te ujela, kako kukaš iz za zaveso, in minuto kasneje se pretvarjaš, da spiš. Zjutraj pa imaš podočnjake. Oprosti zaradi podočnjakov.

 

Nisva si zaslužili, da se konča tako hitro, da se nisem mogla pripraviti. Nisem si zaslužila, da ravno jaz nimam babice varuške, tiste, ki vse najbolje ve in dela najboljše palačinke. In da nimam nikogar, ki bi ga poklicala, da bi vprašala, kateri je najboljši način za znižanje temperature in koliko gramov ima žlica sladkorja. Nočem vprašati googla, hočem tebe.

 

PREBERITE TUDI: Ko nimaš otrok in si bolan, zboliš, ko jih imaš, stisneš zobe in se pretvarjaš, da se ni nič zgodilo

 

In da bi vedela, da zdaj kuham, zveni neresnično, kajne? Žal se nisem hotela naučiti, ko si mi pokazala. Oče še vedno ne je tega, kar skuham. Toliko o kakovosti.

 

Pokazati ti želim novo obleko, da mi rečeš: "Ne vem, kaj boš s tolikimi oblekami."

 

Želim, da spijeva kavo pod japonskim jabolkom. Nisva jih spili dovolj. Žal nisem imela časa. Če bi vedela, bi ga imela. In da ti povem, da zdaj delam tisto, za kar sem se izučila, kar me veseli. Samo ne bi ti govorila o boleznih. Tega je bilo tako ali tako preveč. Hudiča, kaj vse se nas je prijelo.

 

PREBERITE TUDI: Je bilo našim staršem v 80. in 90. letih lažje kot nam?

 

Zdaj je že prepozno za vse, razen da ti povem, da te pogrešam. Ko sem slekla črnino in se oblekla, da grem k tebi na kavo, sem se vrnila z vrha stopnic, ko sem ugotovila, da nimam več kam.

 

Razen hladnega kamna in upanja, da si tam, kjer te nič več ne boli, kjer nas gledaš in vidiš, kakšen šolar je postal.

 

Vir: Ringeraja.rs

 

PREBERITE TUDI: Še zadnjič


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Krema za sončenje je lahko vzrok za alergijo
Alergije na sonce so pri otrocih vse pogostejše, pogosto pa se alergija pojavi po tem, ko otroka mažemo s kremo za sonče...
7
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...
4
Tako boste hitro segreli vodo v bazenčku
Preverite ta preprost trik za hitro segrevanje vode v otroškem bazenu.
4
Rokavčki, obroč ali črv?
Katere plavalne pripomočke izbrati za vašega malčka?
4



Otrok se lahko zaljubi že pri petih letih
Kaj je ljubezen? Kaj otroku predstavlja zaljubljenost? Kdaj je mladostnik dovolj zrel, da že lahko ljubi? Kdaj je pravi ...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Kdaj imeti drugega otroka?
jagodka7

Idealna razlika med sorojenci

1 leto (16%)

2 leti (31%)

3 leta (35%)

4 leta (8%)

5 let (5%)

6 ali več (6%)


Število vseh glasov: 324

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!