|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

Predstavitev nove knjige Jesperja Juula

Uredništvo Ringaraja.net, 5.5.2010
Manca Košir pravi: »Jesper Juul je zakon! Ne le za starše in otroke, temveč za slehernega izmed nas. Tudi ta knjiga nas spodbuja k osebni rasti z odpiranjem drugemu in pogovorom – vključno s prepiranjem."

image
/31


V torek, 4. maja, je bil v Sloveniji na obisku priznani danski družinski terapevt Jesper Juul, saj je v slovenskem jeziku izšla njegova knjiga Družine s kronično bolnimi otroki. Ob 18. uri je imel predavanje za starše in vse, ki se ukvarjajo s kronično bolnimi otroki, v Slovenijo pa se bo vrnil še 7. junija, ko bo vodil celodnevno delavnico za starše otrok s kroničnimi boleznimi.

 

Izid knjige Družine s kronično bolnimi otroki, predavanje in delavnica Jesperja Juula za starše so del družbeno odgovorne akcije, ki jo Inštitut za sodobno družino Manami, nosilec projekta Familylab Slovenija, pripravlja v sodelovanju z zdravstveno zavarovalnico Vzajemna. Akcija je namenjena staršem in družinam s kronično oziroma dolgotrajno bolnimi ali hendikepiranimi otroki, z njo pa želita Familylab in Vzajemna staršem ponuditi svojo podporo in pomoč, da bi jim olajšala življenje v takšnih okoliščinah.

 

»Projekt smo v Vzajemni podprli v želji, da bi družinam s kronično bolnimi otroki ponudili pomoč in podporo pri zagotavljanju zdravega in zadovoljnega življenja ter splošnega dobrega počutja. Odziv staršev in zdravstvenih delavcev je velik in pozitiven, kar nas navdaja z zadovoljstvom, saj smo želeli pomagati in upamo, da nam je uspelo,« je povedal predsednik izredne uprave Vzajemne Dušan Kidrič.

 

Približno 20 odstotkov vseh otrok trpi za kroničnimi boleznimi in stanji, ki jih je v zadnjih letih vse več, če pa v skupino vključimo tudi vse, ki imajo težave s t. i. »vedenjskimi« diagnozami (od motenj avtističnega spektra do sindromov tipa ADD, ADHD ipd.), številka še dodatno naraste. Energije in virov za samopomoč in iznajdljivost v teh družinah ni veliko, saj so tako v socialnem kot tudi v psihičnem in fizičnem smislu vsaj dvakrat bolj obremenjene kot običajna družina in jih tudi posledice vsakodnevnega stresa prizadenejo hitreje, pa tudi močneje.

 

Na predavanju in delavnici, ki se naslanjata na vsebino knjige Družine s kronično bolnimi otroki, bo Jesper Juul staršem predstavil, kaj lahko ukrenejo, da bi kar najbolje poskrbeli za kakovost svojega odnosa do bolnega otroka in njegove nadvse običajne potrebe po razvoju samospoštovanja, samozavesti, osebne integritete in odgovornosti, pa tudi za kakovost partnerskega odnosa, za potrebe ostalih otrok ter nasploh ozračje v družini.

 

Knjiga je posebna v tem, da se ne posveča posamičnim boleznim, ampak izključno temu, kar je pomembno v življenju družine, ki s kronično prizadetim članom živi v zelo posebnih razmerah. Poudarek ni namenjen posamičnim bolezenskim stanjem, temveč temu, kar se dogaja, ko bolezen postane novi in nenadejani član družine ter kako najbolje skrbeti za napredek in dobrobit vse družine in se upreti skušnjavi, da bi vso energijo in pozornost posvetili bolezni in bolnemu otroku.

 

Dr. Dušan Rutar, psihoanalitik in filozof: »Jesper Juul ima to izjemno zmožnost, da se mu prizadeti, simbolno ranjeni, bolni ali hendikepirani ljudje nikoli ne smilijo, zato se jih ne boji, temveč želi biti z njimi – ne da bi jim pokroviteljsko »pomagal«, temveč zato, da bi z njimi delil in razsvetljeval življenjske izkušnje.«

 

Dr. Manca Košir, publicistka: »Jesper Juul je zakon! Ne le za starše in otroke, temveč za slehernega izmed nas. Tudi ta knjiga nas spodbuja k osebni rasti z odpiranjem drugemu in pogovorom – vključno s prepiranjem. Navdihuje nas za zavedanje o sebi in urjenje soodgovornosti za medčloveške odnose v partnerskih in starševskih razmerjih. Uči nas biti pristen, saj nas lahko osvobodita samo stik s seboj in resnica o sebi. In usposobi za ključno védenje: kaj storiti, kadar nismo srečni. Popolni ne moremo biti, lahko pa se naučimo radostno bivati, in z Juulom bo šlo to hitreje.«

 

 

 

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Čas je za igro!
Nič ni lepšega kot opazovati svojega otroka pri igri in ni malo staršev, ki želijo te trenutke posneti ali fotografirati...
5
Zakaj starejši otrok ne bi smel biti varuš...
Ruski psiholog Vladimir Petrov je objavil študijo o tem, zakaj naj se starši pri skrbi za mlajše otroke izogibajo prelag...
4
Razigrani otroci hitreje spregovorijo
Fiziologi so odkrili neposredno povezavo med razvojem govora in pravilno motoriko rok. To je še posebej opaziti pri otro...
4
V torek se tudi v vrtce vračajo otroci
V torek se vrtci spet odpirajo. Kako bo potekalo varstvo in kaj lahko malčki pričakujejo, smo se pogovarjali z ravnatelj...
4



Sevanje mobilnih telefonov in wifija je šk...
Ste kdaj razmišljali, kakšen je vpliv sevanja mobilnih telefonov na otroške možgane? Pa bi morali, saj je obstajajo štev...
Pretres možganov pri otroku
Če otrok pade, dobi udarec v glavo, lahko pride do pretresa možganov. To pomeni, da se pritisk, ki deluje na lobanjo, pr...




Odvajanje od plenic.
пеперутка16

S čim si pomagate?