|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem

IDEJA ZA VIKEND: Preprosta miselna igra za otroka (VIDEO)

Uredništvo Ringaraja.net, 4.8.2023
Poglejte si zanimivo idejo za preprosto igrico, ki se jo lahko igrate doma z otrokom in mu s tem pomagate spodbujati različne povezave v možganih. Primerna je za vse starosti.

/11


S slikanjem možganov so nevroznanstveniki ugotovili, da se možgani v procesu odraščanja od novorojenčka pa do odraslega spremenijo tako po masi in številu nevronov, pa tudi po lokaciji nevronov in številu povezav med njimi.

Masa možganov v otroštvu hitro narašča: ob rojstvu zdravega novorojenčka možgani tehtajo 300 g (to predstavlja 10 % telesne teže) in se razbohotijo na približno 1400 g končne teže pri odraslem (2 % telesne teže).

 

Razvoj možganov v zgodnjem otroštvu

V prvih dveh letih življenja se možgani zelo hitro razvijajo, saj se takrat pri otroku vzpostavijo temelji za razvoj govora, učenja, logičnega mišljenja in tudi čustvovanja. Prav zato je zgodnje otroštvo izjemno pomembno obdobje za razvoj večine sistemov v osrednjem živčevju. Ti sistemi omogočajo veščine in znanja, ki jih potrebujemo kasneje v življenju.

Pri kakovostnem razvoju možganov je izredno pomemben vpliv okolja: kakovostna in količinsko zadostna prehrana, priložnosti za usvajanje veščin in prijazno, ljubeče okolje, ki omogočajo optimalno uresničitev priprojenega potenciala posameznika.

 

PREBERITE TUDI: Pravila za razvoj otrokove desne polovice možganov

 

Ideja za igro: Starši lahko z igro spodbujamo razvoj otrokovih možganov

V zgodnjih obdobjih otroštva se otrok uči hitreje in bolj temeljito. Na žalost to pomeni tudi, da zamujena obdobja kasneje težko nadomestimo. Velik pomen pri učenju oziroma razvoju otrokovih možganov igramo tudi starši. Z branjem na glas, otroku na primer pomagamo spodbujati razvoj možganov; z igricami, pri katerih se je potrebno hitro odločati, pomagamo spodbujati desno polovico možganov, ki je zadolžena za ustvarjalnost in umetnost, pa tudi ljubezen in lepoto.

 

Odlično idejo za spodbujanje povezav v možganih, ki se jo lahko igrate z otrokom katerekoli starosti, boste našli v videu zgoraj (VIR: Youtube - Kinderkinesiologie / Learning through movements). Igrica je v resnici zelo preprosta, njen učinek na možgane pa raznovrsten, saj z igranjem aktivirate spomin, koordinacijo, kreativno razmišljanje, zrcaljenje, občutek za smer, poskrbite za uživanje pri igri, sproščenost, gibanje ... odlična torej za stimiliranje različnih povezav v možganih.

Zanjo potrebujete le nekaj barvnih listov, ki jih razporedite po tleh, dva igralca in igra se lahko začne. Kako se igrati, si poglejte v video posnetku zgoraj.


Namig: poskusite tudi obrniti vloge, torej da najprej vi kažete naloge otroku, potem pa on vam. Tako boste še podaljšali zanimanje za igro in hkrati razgibali še svoje možganske povezave.

Veliko zabave vam želimo.

 

PREBERITE TUDI: Več kot boste dojenčka objemali, pametnejši bo

Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Zakaj je teta za nečakinjo tako pomembna?
Teta v puberteti postane zaveznica, dobra vzornica in tista, na katero lahko računamo, da nas bo vedno poslušala.
24
Obstaja pet vrst tašč: Katera je vaša?
Ali se ne strinjate s svojo taščo in imate vtis, da je njena glavna naloga, da vam greni življenje? Niste niti prva niti...
6
Kako visok bo vaš otrok, ko odraste?
Vas zanima, komu bo po višini bolj podoben vaš otrok: visokemu očetu ali malce manjši mamici? Preveriti to enostavno for...
5
Preproste ideje za okraske za noč čarovnic
V članku preverite, kako izdelati netopirčke iz gumbov, antistresne buče iz balonov, strašne oči na vratih in prijazne d...
4



5 idej za igre brez igrač
Najboljše igrače imamo "skrite" kar v domači kuhinji, kopalnici in na vrtu. Vse so zabavne, brezplačne in koristne za ...
Ideje za igre v gozdu
Otrok lahko v gozdu teče, skače, preskakuje, pleza, čofota, se igra z blatom in peskom, se drsa in sanka, raziskuje in o...




Počitnice.
пеперутка16

Pri koliko mesecih bi svojega otroka peljali na morje?