|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bambusov parket
2.11.2007 22:39:47   
frutka_
Z možem bi rada v mansardi položila bambusov parket.
Ali ga res odsvetujejo, ker ni primeren za naše klimatske razmere?
Meni se zdi full eko varianta tale parket, ker se bambus hitro obnvalja, raste kjer hočeš. Tudi lastnosti parketa so primerljive s hrastom, baje je bambus še celo trši.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bambusov parket
2.11.2007 23:30:54   
Annny
Bambusov parket je zelo popularen zadnje čase, ja..nisem pa še slišala, da bi ga odsvetovali za naše območje..kje pa si to slišala in zakaj naj bi bilo tako?user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bambusov parket
2.11.2007 23:37:06   
frutka_
Sodelavka ga je želela vnovi bajti in so ji v trgovini rekli, da ni primeren za naše klimatske razmere. namreč da pri nas klima bolj niha kot v aziji in zato spokauser posted image  ne vem mi2 sva ga že skoraj naročila in zdaj čekiram inetrnet če bi kaj našla.
po trdoti je celo boljši kot hrast iz njega so celo delali žeblje...
meni je všeč ravno zaradi obnovljivosti.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bambusov parket
2.11.2007 23:44:29   
monja79
Za bambus točno ne vem, ampak midva imava po celem staovanju - mansarda "dusie" (ne znam prav napisatuser posted image ), tudi tropski les. Pa nama ga ni nihče odsvetoval iz vzroka, ki ga navajaš. Pa sva bila zelo zahtevni stranki, ki sva se odločala in sva vse prečekirala. Mislim, da je občutljiv enako kot vsak parket, tudi hrast, ki raste pri nas. Ker za parket je zelo priporočljivo, da poskrbiš, da imaš celo leto približno enako vlago v stanovanju. Mi pozimi (pa še talno gretje imamo, ki še bolj izsuši parket) na polno vlažimo zrak z vlažilcem - pa še za nas je bolj zdravo. Poleti pa tudi, predvsem takrat, ko dela klima, ker tudi ta izsušuje zrak.


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bambusov parket
2.11.2007 23:54:59   
frutka_
Monja enako mi2. Prečekirala sva vse variante. Bambus nama je všeč, nekaj drugačnega je, pa še dobre lastnosti ima.
Kar me čudi je to, da ga po trgovinah ponujajao ampak odsvetujejo.
Kje sta parket naročila?

(odgovor članu monja79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bambusov parket
2.11.2007 23:55:30   
Annny
U, tudi meni je dusie (doussie??) izredno všeč. Super ste izbrali.

Frutka, glede na to, da obstaja toliko eksotičnih vrst parketov (sama sem se skoraj izgubila med njimiuser posted image ), ki prihajajo iz precej drugačnih podnebnih razmer, kot so evropske...mislim, da dejansko z nobenim od teh lesov ni problema. Že dolgo let jih polagajo po celi Evropi, recimo bambus (ki je 'novejši') od leta 1992 (sem ravnokar nekje prebrala).
Edina stvar, ki mi ni jasna, je to, da sem na nemških straneh prebrala, da je bambus primeren za talno gretje, na slo. pa, da ni..?user posted image  A načrtujete tudi talno?

Obnovljiv vir pa je vsekakor tale bambus..pri kolegu so na vrt posadili eno stebelce, lani pa so bambus ruvali ven z bagerjem, ker jim je v nekaj letih prerastel kar velik del vrtauser posted image

(odgovor članu monja79)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bambusov parket
2.11.2007 23:59:29   
frutka_
Ne, talnega absolutno ne bomo imeli, ker se bodo mojemu možiju drugače noge užgale od hice!user posted image user posted image user posted image
Resnično nama je dovolj radiator v vsaki sobi in veliko lesa. Tale moderni-sterilni stil mi ne potegne.user posted image
Les je lep!

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bambusov parket
2.11.2007 23:59:42   
Annny
Pa še nekaj fotk..zelo lepo

http://www.bambus.si./galerija.php?galerija=Parket#

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bambusov parket
3.11.2007 0:00:23   
frutka_
Hihihi...v istem času sva  si odgovorili!

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bambusov parket
3.11.2007 0:25:51   
Annny
Jaz imam pa moderni stil zelo rada, ampak v kombinaciji z lepimi lesenimi tlemi, pa lepimi barvami na stenah..tisti filing, da vse deluje toplo in domače.
Mogoče so mi zato malo bolj všeč bolj 'močni' parketi (v smislu barve..recimo temnejši, malo bolj rdečkasti...seveda odvisno od prostora, kamor bi ga dala...v otroško sobo bi pa dala bambus ali kaj svetlejšega)

Nočko!user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bambusov parket
3.11.2007 14:52:44   
Balonchy
Frutka, v treh prostorih imam že deveto leto bambusov parket.
Z njim ni najmanjšega problema (do danes user posted image ).

Je pa res, da smo ga lani prebrusili in polakirali. To pa zato, ker imam v dveh sobah bukov parket in je bil potreben brušenja - tako smo se odločili prebrusit še bambus - da ne bomo spet delali brezpotrebnega pacanja čez par let.

user posted image  Če izbereš bambus, ne boš nič zgrešila! user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bambusov parket
3.11.2007 22:58:42   
frutka_
Hvala, info iz prve roke!user posted image
Kako pa je s fugami. se fajn dajo spucat?

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bambusov parket
4.11.2007 12:38:50   
Balonchy
Ni fug. Parket je postavljen dotično.
In mislim, da jih tudi ne bo. Če bi se hotle nardit, so imele tolk let časa!user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bambusov parket
4.11.2007 22:49:50   
frutka_
Mi imamo parket na clic sistem in so fuge vidne. Podobno kot pri laminatu. Najbrž imate klasično položenega, torej brušenje, barvanje.

(odgovor članu Balonchy)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bambusov parket
5.11.2007 15:32:15   
Balonchy
Jp...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?