|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 8:45:52   
ery
Ojla,

Situacija je taka. Moj user posted image  je na vsak način hotel kruhomat in ga je šel kupit  z eno metlico, firma nekaj na C...
Vem, sem brala že nekaj o tej temi, samo bi res rada izvedela direktno, kaj je potrebno narediti, da je specialne kruh? No da vam povem kako moj dela (ker jaz se v to ne vtikamuser posted image ).

Noter strese moko (zaenkart od mercatorja, tip 500), ena žlička soli, ena žlička sladkorja, voda, kvas.. in nastavi na 3 ure 40 minut, ne vem kaj že srednje zapečen al kaj že...
Pa ni tako okusen... user posted image  

A je drugače to noramalno, da ko vzhaja, naraste čisto do vrha, ko je pečen, ga je pa pol-pade dol?

prosim za recepte...

hvala vam... user posted image


_____________________________



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 8:51:40   
mala maja
skupej mu pade ,ker odpira pokrov.user posted image

Drugače pa dam jaz vmes še en jajček, pa malo več vode, pa kvas dam sveži(najprej pogrejem malo vode(drugače daš mleko, samo mi ga ne smemo), dodaš par žličk moke in malo sladkorja, ter pustiš par minut, da kvaz vzhaja.
kruh veliko lepše naraste in skorja ni tolk trda, pa vedno ga dam zapeči na minimalno.


(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 8:55:25   
Anuška79
Jaz uporabljam mešanico za bel ali pa mešanico za mešani kruh iz Spara. Dodam samo vodo, včasih košček masla, pest sončničnih semen ali sezama in speče se res dober kruh. Če ga pečem na programu za hitro pečenje je malo nižji, a vseeno zelo dober, na klasičnem programu pa je nekoliko višji, luknice so nekoliko večje user posted image .

Imam pa že naročeno tudi mešanico iz Hoferja - je menda tudi dobra, pa več okusov imajo kot Spar.

LP

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 8:58:36   
Marogica
Najenostavnejši recept:

Kupiš moko od Hoferja(imajo različne, tudi polnozrnate), ki so že sestavljene in dodaš samo vodo, vzameš mojega moža in je kruh takšen kot mora biti.user posted image

Drugače pa ne vem, kaj bi to lahko bilo. Pri nas peče moj mož.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 9:04:39   
mala maja
pripravljeno mešanico ima tudi žito.

In njuhov kruh je najmsi, meni ga soseda ki dela tam(in ga gre iskat v diskont) ne more tolk hitro nanosti kot ga mi pojemouser posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 9:08:04   
sonček33
Punce, tudi mene mika, da si nabaviva kruhomat. daj povejte, se splača? Mislim, glede na cene, ki so sedaj v trgovinah, je to dobra rešitev?

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 9:11:02   
mala maja
meni se je splačalo. pri štirih malih kobilcahuser posted image user posted image

Imam ga malo manj kot tri mesece in sem do sedaj kupila kruh 3x. je drag kuser posted image  žafran, bi rekel moj.
Pa smo akr zadovoljni z njim. edino al mi je da nisem vzela unega na dve lopatki in ležečega.

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 9:12:58   
kalbo
Moja žena je tud nabavla kruhomat...kalbotauser posted image

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 9:17:04   
poliloni
Mi smo kruhomat ravno kupili, ker je ta mal alergičen na mleko in jajca in moramo kruha zanj v trgovini ne kupujemo.  Zaenkrat sem ga spekla le trikrat, pa še to po striktnih navodilih, ki smo jih dobili zraven avtomata. Torej zaenkrat še nismo nič eksperimentirali.
Vsi tisti, ki ste že sprobali različne recepte ali imate celo kakšnega svojega posebnega - Kaj če bi jih dali med recepte? Bi nam prišlo zeloo prav.


P.S.: Ja, za Kalbota pa pravijo da je dober, a je na žalost unikat, tako da.... Ko bodo sestavni deli tega avtomata na voljo za vgradnjo še drugim, se pa priporočamo!user posted image


< Sporočilo je popravil poliloni -- 25.10.2007 9:18:11 >


_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 9:23:25   
ery
jaz tudi ne vem zakaj je moj kupil na eno lopatico, saj pride z dvema večji kruh, a ni tko? user posted image  

Marogica, daj vprašaj možka kako naredi?? Ker ne vem kako bi zgledal, da ga najamem?? user posted image  

Aha, pa pokriva ni odpiral, zato ne vem zakja tak majhen kruh?

_____________________________




(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 9:25:16   
poliloni
Aja še to me zanima: Kje imate potem kruh spravljen, ker meni full trda skorja rata, ko je star en dan? Kaj narediti, da bo skorja mehkejša?

_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 9:30:20   
honey
Po moje je kruh padel skupaj zato, ker je dal tvoj user posted image  preveč kvasa. Jaz moram reči, da kruh vedno pečem po priloženem receptu za navadni beli kruh. Ko pa sem enkrat eksperimentirala s svežim kvasom (ki ga dam kar direktno v pekač kruha, ne da delam kvasec), mi je kruh tudi padel skupaj in to sem potem brala v navodilih, da je zaradi tega, ker je pač preveč kvasa. Naj se drži receptov v navodilih, pa bo uspelo. Vsaj jaz se in mi vedno rata.

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 9:36:53   
Anuška79
IZVIRNO SPOROČILO: poliloni

Aja še to me zanima: Kje imate potem kruh spravljen, ker meni full trda skorja rata, ko je star en dan? Kaj narediti, da bo skorja mehkejša?


Jaz ga imam v tupperware -jevi posodi (samo jo moram vsake toliko odpret, ker se nabira kondenz)user posted image . Kruh je super še po dveh dneh - itak ga pa ponavadi že prvi dan zmanjka ali pa ostaneta le še kaka dva kosa.

Kar se pa tiče vprašanja, če se aparat splača pa - mešanica stane 80 centov . Jaz imam kilo moke za dvakrat. Pečem ga nekje 4x tedensko, torej v enem tednu dam za kruh nekje 1.60 evra + voda + elektrika. V trgovini pa je kg kruha ????????user posted image Sem pozabila, ker ga že kaka dva meseca nismo kupili. user posted image

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
25.10.2007 9:52:21   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anuška79)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 9:59:47   
Saša27
Mi2 sva s kruhomatom izredno zadovoljna. Od kar ga imava, še enkrat nisem kupila kruh. Vedno se poje celi, prej pa je vedno ostajal. Tudi jaz imam kruh v tupperware posodi, pa je odličen še po teh dneh.user posted image

Meni še sicer ni nikoli skup padel, ravno nasprotno, enkrat se mi je prevrnil čez rob posodeuser posted image , uf je smrdelo.
Večinoma pečem polnozrnatni kruh z dodatkom celih semen. Nekajkrat sem pa probala tudi sladek kruh z lešniki in rozinami, ta pa je res najmsi.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 10:11:35   
bamby
Meni je kruh vedno padal skupaj, ko sem pekla na programih  normal, program za polnozrnati kruh....Odkar ga pa pečem na schnell programu mi pa odlično uspeva.

(odgovor članu Saša27)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 10:15:08   
spela77
Jaz ti lahko napišem recept po katerem mamo vedno dober kruh.
0,5L VODE(lahko tudi mleko,po želji),voda naj bo sobna temperatura
1,5 male merice SLADKORJA
3 male merice SOLI
2 male žličke MASLA
0,70kg MOKE T 400(najboljša je ta za čisto beli kruh)
1 zavitek SUHEGA KVASA (OBVEZNO MORA BIT SUHI KVAS,NE SVEŽI!!)
2 kroga poliješ z OLJEM (zlivaš lepo ob robu)

DAM NA HITRI PROGRAM (1h58) in na srednje zapečeno.
OBVEZNO DAJ VSE SESTAVINE V POSODO V TAKEM VRSTNEM REDU KOT SM NAPISALA,KVAS MORA BIT VEDNO POSIPAN PO MOKI IN NE SME PRIT V STIK Z
VODO. NE ODPIRAJ POKROVA,ZNA ZARAD TEGA NIZEK RATAT.

To je količinsko za 1,20kg kruha. Lahko si količinsko preračunaš za manjšo težo kruha.

Upam da sm saj kateri pomagala prit do doberga kruhkauser posted image .

(odgovor članu ery)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 10:42:37   
koala
Jaz se kar pod Marogico podpišem, no razen tega da mož peče. Pri nas peče kruh kruhomatuser posted image user posted image user posted image user posted image , moko in vodo pa jaz not vsipam.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu spela77)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 12:31:39   
kalbo
Lest lohk tud napišem kak recept za kruh za kruhomat znamke Kalbo

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 14:09:24   
malecka
no pa da še jaz odgovorim, pri nas to laufa dvakrat na dan, pečem ga jaz in tašča. ona ga pusti not, da se speče do konca in sicer polbeli na progran hitro to je mislim da 2. user posted image in je dober.

jaz osebno pa ga samo zamesim in dvakrat pregnetem, mašino izklopim, in pustim pol ure. potem pa dam testo ven in na roke oblikujem štruco, pletenko ali kaj drugega in počakam da še mal naraste dam v pečico in vola po 35 minutah na 180 stopinj user posted image kruh da prste oblizneš.


pa še to sploh ni pomembna moka tolk kot je kvas, ta je najboljši suh. ker za svež kvas je tam prevelika temperatura zato pa pade. imamo pa cla tronicna dve metlici in je zakon. user posted image

veliko sreče pri peki kruhauser posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 14:18:35   
kalbo
Kvasa prvo kot prvo ne sme bit preveč in pravilno mora bit vshajan preden roma v moko. Moka mora bit presejana in topla. To je vsa umetnost. En strojček za stepanje, k ma une nastavke za testo pa gasa. Zadevo pustiš hajat, pol jo še enkrat pregneteš, oblikuješ in hajat pol pa direkt v pečico. Ne rabiš nobenga kruhomata.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
25.10.2007 22:39:23   
Marogica
Da kruh "skupaj pade", pomeni, ali si prehitro ali vmes odpirala pokrov, preveč vode, preveč moke... V glavnem, treba se je držati recepta oz gramov/decilitrov. Pa pomembno je, da pečeš na pravilnem programu. Sva na začetku probala na "basic" program" polnozrnatega peči, pa nama je ratal pol tako velik, kot bi moral biti. "Hitri" program pri nama tudi ne funkcionira tako, kot so punce že tukaj pisale. Kruh ostane majhen. Torej...za vsak kruh svoj program.

Možek ga najprej pokrije s kuhinjsko krpo(zaradi kondensa) in ko se ohladi, ga hraniva tako, kot kupljen kruh-v vrečki. Nič extra, skorja je vedno fajn..ravno ta prava..

Sem se raje jaz potrudila in napisala, kot da bi moža posodila....user posted image  Ni šanse...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 8:21:14   
qwasy
Mi pa pečemo orto polnozrnatega. Moko kupim v milerju ali dm-u in je nič ne mešam z belo. Noter vržem še malo sončnic in lanenih semen pa je super. Shranjujem zavitega v servet in vrečko - v hladilniku.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 10:36:49   
pocka
po mojem je težava ta, da ne da po pravem vrstnem redu sestavin notri - najprej gre voda (mlačna), pa malo olivnega olja, sol,sladkor, moka in pol kvas, predvsem pa se ga ne odpira.

Jaz tudi dostikrat v Mullerju kupim v škatli mešanico za polnozrnati kruh in rata zeelooo dober.

Sem pa zadovoljna s kruhomatom, ker se lahko malo izživljaš, pa različne kruhe delaš, da ni vsak dan isti...ga pa vedno še isti dan pojeva z user posted image , tako, da nimim težav kako ga shranit user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Taja - 16.03.2007
Blaž - 20.03.2009

http://picasaweb.google.com/mylittledecocorner



(odgovor članu qwasy)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dober kruh iz kruhomata-kako???
26.10.2007 10:47:18   
kalbo
Sem pa zadovoljna s kruhomatom, ker se lahko malo izživljaš, pa različne kruhe delaš,


To jest delam brez kruhomatauser posted image . Sam je koruzni ratal tko dober, da me zdej žena ne pusti drugega spečt.

(odgovor članu pocka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?