|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Fasada-naredi si sam
14.10.2006 18:23:23   
snorlax
Moj kolega si dela sam fasado, sam si je oblekel celo bajto s stiroporom, pa vse do zaključnega sloja, katerega mu bo naredil en malar. Za cca 150 m2 ga bo prišlo okoli 300.000 SIT.

Ali je še kateri delal sam fasado? Zanima me, če je res tako easy, kot pravi kolega?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Fasada-naredi si sam
14.10.2006 19:50:54   
kepa*
Cena je verjetno odvisna od vrste in debeline stiropora. Verjetno ta tvoj znanec že ni dal posebej debelega stiropora. In tudi ne kak posebej kvaliteten zaključni sloj ne more biti, če vse skupaj znaša samo 300.000. Tudi naš sorodnik je delal tako, zaključni sloj je bila neka navadna zunanja barva, ki je v parih letih ppolnoma zbledela in zgleda skoraj bela.
Naju je recimo samo material brez davka prišel 1.300.000.
Pred kratkim si je tudi naš sosed do zaključnega sloja sam naredil. Občudovanja vredno! A za to moraš imeti čas, potrpljenje in natančnost.
No, mi vsega tega nimamo, zato so nam fasado naredili strokovnjaki.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Fasada-naredi si sam
14.10.2006 20:41:11   
Ro-La
mi smo pred 5. leti sami delali fasado (stiropor 8 cm, silikatni zaključni sloj), cena za material za pribl. 220 m2 je bila okrog 600.000, ni pa je neki problem nardit, če le nimaš dveh levih rok.

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Fasada-naredi si sam
14.10.2006 20:42:09   
Ro-La
IZVIRNO SPOROČILO: kepa*

A za to moraš imeti čas, potrpljenje in natančnost.



se strinjamuser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Fasada-naredi si sam
14.10.2006 23:37:21   
lan
Hmmmm,nas bo fasada,celota z barvo,coklom,...prišla 4 milijone.Je pa res,da imamo veliko hišo,ampak vseeno.
Cena je tudi odvisna od materiala,največ od materiala (stiropor,stirodur,les,cokel,barva,.....)

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Fasada-naredi si sam
15.10.2006 8:40:43   
snorlax
Kepa, samo za material brez DDV se mi zdi veliko 1.300.000 SIT, razen če imate ogromno hišo. Kajti nama so v Tim Laško izračunali, da bi naju prišla fasada (ves material+delo) od 1,5 do 2 mio.

Kolega je pa res dal samo 5 cm stiropor, ker ima vse stene debeline 30 cm, pa tudi izračunal si je, da je vse, kar je debeline nad 8 cm izguba denarja, kajti vsi cm nad 8 samo podražijo material, pri kurjavi pa ni nič večjega prihranka. Aja, pa 300.000 ga je prišel material do zaključnega sloja, tega mu bo naredil en malar.

Drugače sva pa midva mislila dat stiropor debeline vsaj 10 cm. Ne vem, če bi se upala lotit tega sama, čeprav je moj user posted image 3/4 dela pri hiši naredil sam.

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Fasada-naredi si sam
15.10.2006 8:42:29   
snorlax
Ro-la, če bi se moj odločil delat sam, ali se lahko obrnemo na tebe za kakšen strokovni nasvet?user posted image

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Fasada-naredi si sam
15.10.2006 8:53:43   
kepa*
Snorlax,  naša hiša je res ogromna - 350 m2. Cena je za 10 cm stiropor, 8 cm stirodur,  za silikatni zaključni sloj in za cokel ( baumitov kulirplast).

Tudi mi imamo zidove debeline 30 cm in smo se vseeno odločili za 10 cm stiropor.
Sicer nas je pa celotna fasada s coklom vred, 2x barvanjem napušča in vgradnjo okenskih polic (police sva nabavila sama) prišla 2.250.000. Seveda brez računa.


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Fasada-naredi si sam
15.10.2006 8:58:21   
snorlax
Kepa, imaš kakšno slikco od fasade? Se priporočam.user posted image

(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Fasada-naredi si sam
15.10.2006 9:22:27   
kepa*
ker imam ravno nekaj časa, sem ti kar dala slike v album. Prva slika je slika hiše od katere smo vse kopirali. Z dovoljenjem, seveda.user posted image Na tej sliki je barva tudi najbolj identična resnični barvi.
Potem so slike naše hiše. Žal še nisem slikala brez odra, ker smo šele pred kratkim končali. Barva je tukaj bolj čudna, ne vem, zakaj. Zgleda, da fotoaparat ni več čisto ok.
Ko si boš pogledala, povej, bom potem slike zbrisala.


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Fasada-naredi si sam
15.10.2006 9:30:05   
snorlax
Hvala, sem si pogledala. Tudi meni je všeč rumena barva fasade. user posted image



(odgovor članu kepa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Fasada-naredi si sam
15.10.2006 9:53:59   
rija
Snorlax, s tvojim kolegom se na podlagi izkušenj, ki jih imamo doma, ne morem strinjati.
Kljub opeki 30 cm je po naše 5 cm stiropora absolutno premalo.
Mi smo dali na južnostran 8 sm, na vse ostale 10 cm. Pri celotni investiciji je bilo zaradi teh 10 cm razlike v denarju točno 100 tisočakov.

Smo pa lani na 360 kvadratih pokurili 2000 l kurilnega, pa novorojenčka smo imeli.
Zdaj pa imamo še zmeraj okrog 24-25 stopinj v bajti in še ne razmišljamo, da bi zakurblali centralno.

Tak da menim, da je izolacija ena izmed stvari, pri kateri ni za šparat.

Pa še eno. V celotni gradnji hiše, sva se z mojim naučila, da prekleto velja lep rek: ŠKRTLAV PLAČA VEDNO NAJVEČ. (škrtlav=stiskač).

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Fasada-naredi si sam
15.10.2006 9:54:21   
Pupica
Evo da pohvalim še mojga luser posted image user posted image
On je tut vse naredil sam. Počasi, res je trajalo 100 let, pa še kje tolk natačen, daj kr za znoretuser posted image
In ko je bilo vse v nulo narejen, mu je en kolega pomagal, da sta naredila še zaključni sloj.
Tako da je bilo res zastonj narejeno. user posted image user posted image user posted image user posted image Bravo za našga očka!

Aja, pol pa mama muti z avto ven in odbije vogal hiše in se še prsmejeuser posted image No sje ni blo velik 1 x 3 cm, pa vseen. Tko da zdej mamo najlepšo in najbolj natenčno fasado z 1  x 3 cm odbitkom. Pa še skregal me niuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Fasada-naredi si sam
15.10.2006 10:00:43   
snorlax
Rija,  tu se absolutno strinjam s tabo. Če kje nisva šparala, potem nisva pri temeljih in izolaciji. In tudi ne misliva dajat 5 cm stiropora gor, ampak najmanj 10 cm.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Fasada-naredi si sam
15.10.2006 10:11:14   
Ro-La
snorlax, ni blema, ti kr vprašajuser posted image

se pa popolnoma strinjam z rijouser posted image , mi smo našo mansardo "oblekli" še od znotraj s 5 cm stiropora+gips plate (zid 30 cm siporexa+ 8 cm fasade), pozimi kurimo le kopalnico, v ostalih prostorih pa ne. skoz skačemo v kratkih rokavih in luftamo, pa ponavadi imamo okrog 24-25°C, če imamo obiske pa je itak vroče za znoret....na prizidek pa bomo dali 12 cm izolacije...ko bo tako dalečuser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Fasada-naredi si sam
15.10.2006 16:29:42   
KIKI****
Cene so zelo različne od debeline stiropora in od trgovine, kjer nabavljate materiale- Če katero zanimajo cene-moj ima s.p. ampak potrebujem kvadraturo in kaj želi imet NA ZS-sicer fasad ne izvaja ampak da imaste za primerjavo če vam da kdo predračun. Ima pa dva kolega ki fasade izvajata-smo pa iz okolice Šentjurja-pokrivata celjsko regijo.

lp

(odgovor članu Ro-La)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Fasada-naredi si sam
16.10.2006 13:25:16   
Češnja
Vprašanje za tiste, ki ste fasado delali v lastni režiji: imate oder doma ali ste si ga sposodili in koliko stane izposoja?

Pa zanima me še, če kdo ve, kakšne so lahko posledice, če se med izdelavo fasade temperatura ponoči spusti pod 5 stopinj C?

Lp

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Fasada-naredi si sam
16.10.2006 17:06:51   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: snorlax
In tudi ne misliva dajat 5 cm stiropora gor, ampak najmanj 10 cm.

V kratkem dodo spremenjeni predpisi po katerih bo toplotna izolativnost dosežena   s TI debeline 12 cm (malo odvisno od toplotnih karakteristik materiala - sedaj jo dosežeš z debelino TI 10cm) tako, da je 14cm optimalna saj hišo gradiš za desetletja s tem pa tudi desetletja prihraniš na ogrevanju, kar pa se dodatna 2cm na materialu pri strošku izdelave fasade ne pozna.

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Fasada-naredi si sam
23.10.2006 10:12:37   
Pupica
IZVIRNO SPOROČILO: Češnja



Pa zanima me še, če kdo ve, kakšne so lahko posledice, če se med izdelavo fasade temperatura ponoči spusti pod 5 stopinj C?

Lp


Lahko ti povem, kaj se zgodi če pada dežuser posted image user posted image user posted image
Moj je sred neurja lezel na streho in dol spustil platno(cerado), ker je dež že zmočil fasado, in lahko bi začel tut dol spirat, kar pa ne bi bilo čist nič fajnuser posted image .

(odgovor članu Češnja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Fasada-naredi si sam
23.10.2006 20:06:49   
Micy
A je kdo delal fasado  na hiši, ki je zgrajena iz siporeksa?
Pa kakšno izolacijo (debelina) je delal takrat ?

_____________________________

Love is in di er.

(odgovor članu snorlax)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?