|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšna okna imate - lesena, aluminij, plastika
11.3.2008 7:09:51   
karinka
Z možem se odločava za menjavo oken in novo fasado. Hiša je velika, tako da je tudi oken veliko.

Jaz se nagibam k plastičnim, mož pa kar ne.

Je pri plastičnih res lahko kaj narobe ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 7:23:48   
Anonimen
Pri vsakem oknu je lahko kaj narobe. Še če bi jih delali iz istega materiala, kakor črne skrinjice na avionih, ne bi moglo biti vse tip top. user posted image
 
Drugače pa imamo "mi" PVC okna in vrata in se čisto nič ne pritožujem. In sosedje tudi ne, kar pomeni, da dobro dihtajo (drugače bi celo naselje poslušalo Seko Aleksić user posted image ).

(odgovor članu karinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 7:32:41   
karinka
Hvala. Kje ste jih pa kupili ?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 7:35:22   
Anonimen
Pojma nimam, kje jih je lastnica hiše kupila (sem v najemu), ampak so pa dobra. Pa še lepa bela so. V moji hiši bodo tudi taka.

(odgovor članu karinka)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 7:36:29   
karinka
No nič hudega. Hvala vseeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 7:39:22   
sonja_ez
Menda PVC preveč tesnijo in potem imaš vlago v hiši.

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 7:42:58   
Anonimen
Nekaj jo je v kleti, ja, ampak dvomim, da je PVC kriv za to. Ker potem bi bila vlaga tudi v pritličju in nadstropju, pa ni niti sledu o njej. Tesnijo pa super.

(odgovor članu sonja_ez)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 7:45:00   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: sonja_ez

Menda PVC preveč tesnijo in potem imaš vlago v hiši.


Ja, tako je pri nas.

(odgovor članu sonja_ez)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 7:45:05   
Anonimen
Eni imajo res vlago od PVC oken,ampak men se bolj zdi da je odvisno od tega kako je narejeno.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 7:56:41   
rija
mi imamo plastična....super tesnijo, vlage nimamo....jo centralna poje....pod velikimi stekli pa imamo konvektroje, zaradi katerih sploh ni vlage. če niso vklopljeni, pa resda po teh oknih teče.....zaradi prevelike razlike v temperaturi zunaj in noter....imamo pa ajm in arcont.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 8:01:48   
šnucika
MIK- plastična in so dobra.Zvočno tesnijo,burjo prenesejo...tudi tista največja v dnevni.
In ne rosijo!...pravzaprav v ekstremnih razlikah temperature,mogoče v petih letih trikrat so bila rosna.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 8:25:45   
tinkamiška
mi imamo tudi pvc in nič vlage, mogoče zaradi centralne, bomo vidli kako bo, ko bomo dali še fasado gor. zaenkrat smo zadovoljni, so pa od durala.

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 8:27:18   
Markova
PVC. Nagode Postojna. Tesnijo dobro, nobene vlage, vse ok.

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 8:31:00   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: rija

mi imamo plastična....super tesnijo, vlage nimamo....jo centralna poje....pod velikimi stekli pa imamo konvektroje, zaradi katerih sploh ni vlage. če niso vklopljeni, pa resda po teh oknih teče.....zaradi prevelike razlike v temperaturi zunaj in noter....imamo pa ajm in arcont.


Rija, kakšni konvektorji to? Pa kok so to velika stekla? A misliš, da moraš pod 4x2 dajat te konvektorje?

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 9:09:12   
Dadi
Jaz imam dobre izkušnje s plastičnimi okni (Interalta) so vgrajena že sigurno 10 let. (kjer sem doma)user posted image

V najino novogradnjo sva se s kar nekaj dogovori in prepričanjem, da so lesena okna kvalitetnejša in lepša kot so bila nekoč, odločila za le-te, torej bova imela lesena. Ker bo hiša lesena (montažna gradnja), pa na Gorenjskem bo hiša stala....Pa sem na sejmu tudi dobila potrditev, da so današnja okna lesena, kvalitetno narejena in zaščitena. Sva gledala varianto les-aluminij, ampak pride za naju predrago....

Tak da midva ostajava pri lesenih oknih, če sva se zafrknila bova pa še videla. Če bo treba jih bova pač menjala...


_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 9:16:40   
klavdijas
Mi imamo PVC okna in dobro fasado, pa ni nič vlage. Vlaga se nabira, ker je hiša premalo izolirana in ne zaradi plastičnih oken. Zagotoviti se mora zračenje in problema ni.

LP,

        Klavdija

(odgovor članu Dadi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 10:09:31   
fragola
IZVIRNO SPOROČILO: sonja_ez

Menda PVC preveč tesnijo in potem imaš vlago v hiši.


za vlago je laho krivo to, da je stara hiša in prej so bla lesena okna k so dihala, potem ko daš PVC okna ne diha nič, zato je treba kupit razvlažilec zraka in je vse ok!
Pri novo gradnji pa je vse ok, ker daš tudi več izolacije!

(odgovor članu sonja_ez)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 11:20:07   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: karinka
menjavo oken in novo fasado.

Ta kombinacija je OK. Problem je, ko na stare bajte (z zelo slabo izolacijo) dajejo diht okna.

Drugače pa moraš vedeti, da lesena okna dihtajo enako kot plastična. Še posebej če so iz trdega eksotičnega lesa. Poleg tega so lakirana - menda ja ne bo kdo rekel da lak "diha".

Cene lesenih poceni = cena plastičnih. Za kvalitetna lesena pa cena zraste za 50%, dihtajo pa enako.

Drugače pa imamo AJM. Za 17 oken in 1 veliko, 1 panoramska vrata, 4 balkonska, z žaluzijami in montažo je bilo lani 2mio sit. Aja, petkomorna polnjena s kriptonom al katerim plinom že.

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 11:36:32   
srki
V okolju, kjer živim, bi bilo greh, da imam plastična okna. Torej, v petek nam jih mintirajo-lesena. Plastična mi niti pod razno ne sedejo.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 11:57:45   
karinka
Kaj pa fasada ? Okvirni stroški ?

Kakšno izolacijo dajete ? Stiropor ali tervol ?

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 14:34:36   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: viv

IZVIRNO SPOROČILO: rija

mi imamo plastična....super tesnijo, vlage nimamo....jo centralna poje....pod velikimi stekli pa imamo konvektroje, zaradi katerih sploh ni vlage. če niso vklopljeni, pa resda po teh oknih teče.....zaradi prevelike razlike v temperaturi zunaj in noter....imamo pa ajm in arcont.


Rija, kakšni konvektorji to? Pa kok so to velika stekla? A misliš, da moraš pod 4x2 dajat te konvektorje?


radiator v tleh, pod oknom, da piha brez motorčka seveda, na okno....okno pa je veliko ca.6,5 m krat 5 m....v bistvu je ena cela stena steklena od poda do strehe.....
mi je pa to predlagal prijatelj, ki se zelo veliko ukvarja s pametnimi rešitvami v hišah....in na konvektorje moraš kurit predvsem ponoči, da se okna ne ohladijo ker so pač izolativno gledano najslabša možna varianta....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 16:37:03   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: karinka
Kakšno izolacijo dajete ? Stiropor ali tervol ?

Stiropor je cenejši, tervolj dražji, tudi nekaj dražja izvedba. Cene ?
Predvsem glej, da bo izolacije čim več - dva dodatna centimetra (namesto 10 daj 12, namesto 12 daj 14,...) malo povečata ceno, na dolgi rok pa pametna odločitev. Predvsem glej da izolirata vse toplotne mostove - preklade, ob oknih, balkon, horizontalna vez.
Ene fasade so kot polivinil - ne dihajo. Njih se izogibaj. Hiša mora prepuščat vlago ven, če nimaš prisilnega prezračevanja.

(odgovor članu karinka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
11.3.2008 22:10:48   
bini
no, tud pri nas bo počasi padla odločitev...
meni je les pač bližje in sedaj praskava še za 'lesenimi' predračuni... dost dober argument ZA lesena je nama tud to, da pač les je preverjen material, plastika pa ni ne vem kako dolgo na trgu... tud praske in druge zadeve je kao potem lažje premazat oz. popravit na lesu... ampak sem prepričana, da bi pravi zagovornik plastike našel odgovor tudi na to...
imela sva par predračunov za pvc, sedaj čakava še lesena... kli logatec je poslal dosti ugodno varianto, pa še vedno seveda dražjo od pvc...
so pa ta lesena okna zdaj res čist drugačna kot včasih in ja, tud ta super dihtajo, morda tud ta preveč....
do konca marca se sigurno odločmo, ker dajejo zimski popust user posted image

_____________________________

Svet je lep!!

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kakšna okna imate - lesena, aluminij, pla...
12.3.2008 8:44:19   
Balonchy
Mamo lesena. Ampak defenitivno ob menjavi bodo PVC.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?